Grenada
wycieczki

wycieczki
Liczba znalezionych atrakcji: 314
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Najważniejsze atrakcje

Grenada

Grenada

Nasze najbardziej polecane Grenada wycieczki

Granada: Alhambra i Pałace Nasrydów z biletami wstępu

Granada: Alhambra i Pałace Nasrydów z biletami wstępu

Odwiedź Alhambrę, najważniejszy i najbardziej urzekający zabytek muzułmańskiej Hiszpanii oraz jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w całym kraju. Alhambra jest pełna dziedzictwa dynastii Nazari, które możesz zobaczyć, zwiedzając Alcazabę, pałac Comares oraz ogrody Generalife. Zwiedzaj Alhambrę w towarzystwie oficjalnego prywatnego przewodnika, który opowie Ci o sekretach, historii i artystycznych szczegółach tego kompleksu. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Alhambrze, aby rozpocząć wycieczkę. Wycieczka rozpocznie się od wizyty w otoczonej murami cytadeli, która jest jednym z pierwszych miejsc powstałych przed zajęciem kompleksu przez dynastię Nasrydów. Następnie dotrzesz do Alcazaby, najstarszej części Alhambry i strefy wojskowej. Zobacz niesamowite wieże Torres Bermejas i zrób zdjęcia z wieży Torre de la Vela, skąd roztaczają się piękne widoki na dzielnicę Albaicín. Odwiedź serce Alhambry, czyli pałace Nasrydów. Zachwyć się patiami w stylu mauretańskim i kwartałem królewskim. Przewodnik opowie Ci o legendach stojących za budową tych wystawnych pałaców dla islamskich władców. Na koniec wycieczki odwiedź ogrody Generalife, miejsce, w którym odpoczywali królowie. Zachwyć się architekturą, dekoracjami i roślinami.

Granada: Bilet wstępu do Alhambry i pałaców Nasrydów

Granada: Bilet wstępu do Alhambry i pałaców Nasrydów

Dzięki całodniowemu biletowi wstępu możesz zwiedzić Alhambrę, Generalife i Pałace Nasrydów. Odkryj Pałace Nasrydów – rezydencję królów Grenady. Odwiedź Alcazabę, willę Generalife, pałac Karola V oraz łaźnie arabskie i zachwyć się pięknem ogrodów. Podziwiaj wspaniałą architekturę twierdzy i pałaców. Alhambra była pałacem, twierdzą i cytadelą. Wybudowano ją w 889 roku n.e. Mieszkali w niej mauryjscy sułtani oraz królowie, ale była też rezydencją najważniejszych urzędników oraz służby i gwardii królewskiej.

Grenada: pokaz flamenco w La Alboreá

Grenada: pokaz flamenco w La Alboreá

Zanurz się w hiszpańskiej tradycji dzięki ekscytującemu pokazowi flamenco w Granadzie. Ciesz się zarezerwowanymi miejscami siedzącymi ze wspaniałym widokiem na występ i wybierz iberyjską gamę szynki i chorizo oraz kieliszek wina. Ciesz się magicznym pokazem flamenco, idealnym dla całej rodziny, w lokalu w centrum Granady. Wypij kieliszek smacznego hiszpańskiego wina w połączeniu z tradycyjnymi hiszpańskimi przekąskami, jeśli wybierzesz tę opcję. Skorzystaj z zarezerwowanej części wypoczynkowej i dużego wyboru lokalnych win (dostępne do zakupu). Poczuj pasję wibrującą od ciał tancerzy i przygotuj się na spędzenie idealnej kulturalnej nocy, oglądając osobiście profesjonalny pokaz flamenco, którego popularność zaczęła rosnąć w XVIII wieku.

Granada: Bilet wstępu do Alhambry z audioprzewodnikiem

Granada: Bilet wstępu do Alhambry z audioprzewodnikiem

Ciesz się elastycznością i swobodą samodzielnej wycieczki po Granadzie z audioprzewodnikiem i nawigatorem turystycznym, który jest wyposażony w nawigację GPS. Po odebraniu osobistego nawigatora turystycznego i wejściu do pałacu Alhambra, ciesz się wstępem bez kolejki do Alhambry i zobacz niezwykle szczegółową islamską sztukę i architekturę ogrodów Generalife, pałaców Nasrid i twierdzy Alcazaba. Twój audioprzewodnik zapewni szczegółowe objaśnienia Alhambry i Generalife podczas spaceru. Po wizycie w Alhambrze i przed oddaniem audioprzewodnika odkryj najlepszą ofertę kulturalną miasta, bary tapas, zabytki i muzea. Podążaj za wskazówkami nawigatora GPS i zrelaksuj się wieczorem podczas masażu, zabaw z przyjaciółmi w świetnej restauracji, pograj w golfa lub odwiedź park rozrywki.

Granada: Ogrody Alhambry i bilet na Generalife

Granada: Ogrody Alhambry i bilet na Generalife

Odkryj imponujące ogrody Alhambry we własnym tempie. Wędruj przez fascynujące ogrody Alhambry, wypełnione fontannami, wiszącymi roślinami i brukowanymi ścieżkami. Ten bilet nie obejmuje wstępu do pałaców Nasrydów. Poczuj atmosferę mauretańskiej kultury i rozkoszuj się roślinnością otaczającą fortecę. Podziwiaj dekadencką architekturę Generalife, pałacu naprzeciwko Alhambry, niegdyś domu królów Granadadine. Przejdź się do obszaru wojskowego lub Alcazaba i podziwiaj ufortyfikowane wieżyczki w kolorze piasku. Kontynuuj swoją podróż przez kompleks i napotkaj Pałac Karola V, Łaźnię Meczetu i wszelkie ukryte przejścia w ogrodach.

Grenada: Alhambra, Pałace Nasrydów i Generalife z przewodnikiem

Grenada: Alhambra, Pałace Nasrydów i Generalife z przewodnikiem

Żadna wizyta w Granadzie nie jest kompletna bez zobaczenia Alhambry, jedynego zachowanego kompleksu fortec z okresu islamu w mieście — skorzystaj więc z tej wycieczki po atrakcji z doświadczonym przewodnikiem. Zakochasz się w tym monumentalnym kompleksie: zobacz fortecę (Alcazaba), pałace Nasrydów (opcjonalnie), ogrody i pałac Generalife oraz piękniejsze miejsca rozsiane wokół tego kompleksu. > Wejdź do tych niesamowitych miejsc i wdychaj historię i sztukę Królestwa Nasrydów. Twój oficjalny przewodnik wyjaśni pochodzenie i rozwój jednego z najczęściej odwiedzanych zabytków na świecie, zachwycając Cię znakomitym połączeniem andaluzyjskiej sztuki i kultury. Jeśli masz taką opcję wybrany, Twój bilet obejmuje wstęp do wszystkich miejsc, w tym do Pałaców Nasrydów. Ponadto wybierz opcję transportu, aby zmniejszyć stres związany z podróżą i jak najlepiej wykorzystać wizytę w tym wyjątkowym i oszałamiającym kompleksie zabytków.

Z Malagi: 1-dniowa wycieczka do Granady z Alhambrą

Z Malagi: 1-dniowa wycieczka do Granady z Alhambrą

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po pomniku Alhambra, w tym wizytę w pałacach Nazari. Wyjedź z Malagi i udaj się do Granady i poznaj tętniące życiem miasto, nie martwiąc się o bilety ani transfery. Po obejrzeniu pałacu zwiedzaj ogrody Generalife z przewodnikiem. Odbierz z Malagi wygodnym transferem autobusowym i znajdź się w pięknym mieście Granada. Tam zwiedź słynny na całym świecie pałac Alhambra z priorytetowym dostępem i bez czekania w kolejce. Podziwiaj pałace Nasrid, Generalife, Alcazaba i pałac Karola V z przewodnikiem i podziwiaj innowacyjne elementy wodne i architekturę ogrodów. Idąc, poznaj wyjątkową historię ostatniej placówki muzułmańskiej Hiszpanii. Następnie przejdź się po zabytkowym centrum Granady i podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na region Granady. Ciesz się wolnym czasem w centrum miasta, aby odwiedzić katedrę, zjeść lunch w lokalnej restauracji lub po prostu spacerować po ulicach i placach. Zrób sobie przerwę w jednym ze słynnych barów tapas w Granadzie, zanim wsiądziesz do autobusu w drodze powrotnej do Malagi.

Granada: Alhambra, pałace Nasrydów i zwiedzanie Generalife

Granada: Alhambra, pałace Nasrydów i zwiedzanie Generalife

Odwiedź pałac Alhambra, obowiązkowy punkt programu dla każdej osoby zwiedzającej Grenadę. Ten obiekt z listy światowego dziedzictwa UNESCO szczyci się pięknymi i starannie urządzonymi pokojami, historyczną ważnością oraz znakomitą i drobiazgową architekturą islamską. Skorzystaj z usług lokalnego przewodnika, aby Twoja wycieczka była jeszcze bardziej niezwykła oraz pełna ciekawych informacji i historii. Opowie Ci on o dziedzictwie Granady, oprowadzi po każdym zakątku „Czerwonej wieży” i odpowie na każde pytanie dotyczące tego niezwykłego zabytku. Zwiedzisz też Alcazabę – niegdysiejszą twierdzę wojskową i najstarszą część kompleksu Alhambra oraz pałace Nasrydów: pałac Mexuar, pałac Comares i Dziedziniec Lwów. Na końcu zwiedzisz Generalife – letni pałac emira, położony na wschód od Alhambry i otoczony rozległymi ogrodami, pełnymi wybujałej wegetacji i obramowany pięknym islamskim krajobrazem.

Granada City Train 1 lub 2-dniowy bilet Hop-On Hop-Off

Granada City Train 1 lub 2-dniowy bilet Hop-On Hop-Off

Odkryj najbardziej fascynujące zabytki Granady na pokładzie pociągu miejskiego. Stwórz własny plan podróży, wysiadaj i wróć w wolnym czasie i odkryj jedno z najpiękniejszych miast w Hiszpanii. Wskocz na Trasę Alhambra w ciągu dnia, aby odwiedzić najważniejsze miejsca w mieście. Zbliż się do imponującego pomnika Alhambry, podziwiaj widoki z Mirador de San Cristóbal lub podziwiaj między innymi katedrę w Granadzie. Wybierz jedną z dwóch oferowanych opcji biletu i wybierz się w podróż w jedną stronę lub ciesz się możliwością wsiadania i wysiadania tyle razy, ile chcesz na dowolnym z naszych przystanków. Zobacz miasto i odkryj ciekawe miejsca znajdujące się w pobliżu przystanków. Pociągi Alhambra Route (zielona linia) kursują co 30 – 45 minut: 1A Alhambra Generalife/Taquillas 1B Alhambra Palacios Nazaríes/Puerta Justícia 2 Cuesta Gomerez Plac Nueva 3 4 Paseo de los Tristes 5 Mirador de San Cristóbal/Albaicín 6 Monasterio de la Cartuja 7 Plaza de Toros 8 Katedra/Plaza Romanilla 9 Calle Alhóndiga/Recogidas 10 Plaza Mariana Pineda/El Corte Inglés 11 Calle Molinos/Campo del Principe 12 Hotel Alhambra Palace/Carmen de los Mártires

Sacromonte: Flamenco Show w Cuevas Los Tarantos Bilety

Sacromonte: Flamenco Show w Cuevas Los Tarantos Bilety

Zanurz się w andaluzyjskiej kulturze flamenco w Granadzie podczas występu na żywo w autentycznej jaskini cygańskiej. Ciesz się podnoszącym na duchu pokazem w wykonaniu żywych tancerzy i muzyków w jednym z domów jaskiniowych Sacromonte, wapiennym mieszkaniu zamieszkałym od XV wieku. Od czasu założenia Cuevas Los Tarantos w 1972 roku, zapewnia mieszkańcom i gościom wspaniałe pokazy flamenco. Przeżyj poruszający duszę dar Hiszpanii dla świata muzyki w okolicy, którą Flamenco nazywa domem. Zambra to wieczorne przedstawienie odbywające się w Cuevas Los Tarantos, w którym występuje duża obsada artystów, w tym wybitne postacie ze świata flamenco w Granadzie. Wypij 1 darmowy napój z biletem. Jeśli chcesz wzbogacić swoje wrażenia, zamów więcej drinków w barze lub zjedz na własny koszt tradycyjną hiszpańską kuchnię i rozkoszuj się przepychem flamenco.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu wycieczki w: Grenada

Oprócz atrakcji typu wycieczki jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Grenada?

W: Grenada są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Grenada: Najciekawsze atrakcje

Grenada: Wycieczki i bilety

Hiszpania: Ciekawe miejsca

Grenada: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Grenada? Kliknij tutaj.

Grenada: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(33 919 recenzji)

To była cudowna wycieczka! Nasz przewodnik Veronica był NIESAMOWITY, wiele się od niej nauczyliśmy i połączyliśmy się z jej pełną życia osobowością. Wycieczka była bardzo pouczająca i nie była ani za krótka, ani za długa. Alhambra to punkt obowiązkowy podczas podróży do Granady - jesteśmy bardzo wdzięczni, że mogliśmy zarezerwować to miejsce w ostatniej chwili. Granada Online też była świetna, dołożyli wszelkich starań, aby potwierdzić z nami, kiedy nasz przedział czasowy uległ zmianie ze względu na godzinę wejścia do Alhambry. Jest to trochę drogie w porównaniu do zwykłego wejścia, ale powiedziałbym, że warto mieć bezproblemowe i wzbogacające doświadczenie!

Przewodnik dużo wiedział, co było doskonałe, wadą było to, że po wejściu nie pozwolił uczestnikom udać się do łazienki, dopóki nie zakończyliśmy części wycieczki trwającej ponad dwie godziny, widzieliśmy, jak inne grupy przed wejściem mogły brać udział. Poza tym turysta nie przyjechał i nie było tolerancji oczekiwania, po prostu podarł bilet na oczach wszystkich i to właśnie przykuło moją uwagę. Sama Alahambra jest cudowna, najpiękniejsze miejsce, jakie kiedykolwiek widziałem. Ximena Chile

Najbardziej podobało mi się to, że wszystkie części zostały omówione, każda z innego aspektu, i że przewodnik zawsze to wyjaśniał. To dało ci dobry obraz tego, jak żyli tam ludzie

Przewodniczka bez zastrzeżeń. Oczywiście 3 godziny wymogło szybkie tempo zwiedzania, ale na szczęście po zakończeniu można zostać na terenie Alhambry aż do zamknięcia.