Grenada

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Grenada: największe atrakcje

7 miejsc, które warto zobaczyć w Grenadzie

U podnóża gór Sierra Nevada leży czarujące miasto – Grenada. Jeśli planujesz się tam wybrać i zastanawiasz się, co zobaczyć, oto parę pomysłów!

 • Alhambra

  1. Alhambra

  Zespół pałacowy Alhambra to obowiązkowy punkt wycieczki po Grenadzie. Bogata historia, niesamowite widoki – nie sposób się nie zakochać!

 • Generalife

  2. Generalife

  Niesamowite ogrody, które otaczają pałac Generalife sprawiają, że to miejsce jest jedną z czołowych atrakcji turystycznych Grenady. Jeśli chcesz naprawdę „poczuć” to miejsce, wykup wycieczkę z przewodnikiem!

 • Albaicin

  3. Albaicin

  Meandrujące, pamiętające czasy średniowiecza mauretańskie uliczki Albaicín znajdują się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO – dzięki nim Albaicín to wspaniałe miejsce do spacerów, które pomagają zapoznać się z historyczną architekturą regionu!

 • Katedra w Grenadzie

  4. Katedra w Grenadzie

  Katedra ta zwana jest również Katedrą Najświętszej Maryi Panny od Wcielenia. Jest przykładem naprawdę niesamowitej architektury – jeśli jest jakieś miejsce w Grenadzie, którego przegapić nie wypada, to właśnie to!

 • Pałac Karola V

  5. Pałac Karola V

  Gospodarzem tego renesansowego pałacu był niegdyś rzymski cesarz – to na jego cześć nadano budowli tę nazwę. Niesamowite, okrągłe patio pałacu to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc na całym mieście!

 • Mirador de San Nicolas

  6. Mirador de San Nicolas

  Jeśli chcesz zobaczyć świetną panoramę obejmującą Alhambrę i góry Sierra Nevada, trudno o lepsze miejsce. Jest bardzo popularne wśród turystów – atmosfera jest po prostu wspaniała, szczególnie o zachodzie słońca!

 • Park Federico Garcia Lorca

  7. Park Federico Garcia Lorca

  Po wypełnionym zwiedzaniem dniu pewnie będziesz potrzebować odrobiny relaksu. Ten park, nazwany na cześć hiszpańskiego poety, Federico Garcii Lorki, nadaje się do tego idealnie!

Zaplanuj pobyt

 • Ile dni spędzić w Grenadzie?

  Bilety lepiej kupić zawczasu – oszczędzisz sobie czekania w kolejce i będziesz mieć gwarancję, że wejdziesz. Liczba biletów jest ograniczona!

 • Zarezerwuj bilety wstępu do Alhambry wcześniej

  Bilety lepiej kupić zawczasu – oszczędzisz sobie czekania w kolejce i będziesz mieć gwarancję, że wejdziesz. Liczba biletów jest ograniczona!

Przydatne informacje

 • Język
  Hiszpański
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +34
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Najprzyjemniej jest z reguły wiosną i jesienią – dni są ciepłe i słoneczne!

Grenada: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Grenada? Kliknij tutaj.

Grenada: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 50 724 opinii

Po pierwsze w ogólnej sprzedaży nie było już biletów na planowany przeze mnie pobyt w Hiszpanii. Miałem do wyboru poniesienie dodatkowych kosztów albo rezygnację z wizyty w Alhambrze. Wybrałem pierwszą opcję i nie żałuję bo jestem bardzo zadowolony. Co do zasady nie lubię wycieczek z przewodnikiem. Jednak przyznam że przyjęta forma bardzo się różni od standardowych przemarszów, w czasie których kontakt z przewodnikiem jest symboliczny. Opcja PREMIUM to mała grupka (10 osób) wyposażonych w sprzęt radiowy pozwalający na stały kontakt z przewodnikiem to jest to! szczególne podziękowania kieruję w stronę naszej przewodniczki, która mimo swojej filigranowej postury dzielnie maszerowała na czele grupy przekazując w trzech językach mnóstwo informacji. Było naprawdę fajnie. Polecam!

Bardzo dobra obsługa, na czas przyszły bilety i przypomnienie o terminach, warunkach wejścia, miejscu pobrania audioguide itp. Zdecydowanie warto przyjść dużo wcześniej przed godziną wejścia do Pałacu Nasrydów (tu godzina wejścia jest przestrzegana) i obejrzeć ogrody i inne pałace wcześniej lub zarezerwować sobie więcej czasu na wyprawę do Alhambry. Mnie wyprawa zajęła dużo więcej czasu niż zapowiadane 3 godziny (ale posiadanie "na własność" swojego odbiornika audioguide pozwala zwiedzać we własnym tempie, wysłuchiwać informacji nawet po kilka razy itp. - warto dobrze poznać to miejsce.

Niestety nasza podróż do Andaluzji przypadła na okres "wielkiej zarazy", co spowodowało, że nie czuliśmy się bardzo komfortowo. Niemniej jednak, pozwoliło to na zobaczenie Alhambry w sposób szczególny - były miejsca gdzie byliśmy po prostu sami !!!. W wycieczce oprócz nas udział brała jeszcze jedna para młodych ludzi (Włoch i Brazylijka) co dawało możliwość de facto prywatnego zwiedzenia całego obiektu. Przewodnik, Felipe - był bardzo zaangażowany i dzielił się widzą na temat Alhambry ale też mogliśmy porozmawiać na tematy ogólne dotyczące kultury i sztuki Andaluzji. Polecam serdecznie

Wycieczka była naprawdę dobra, pilot Annabel naprawdę rzeczowa i świetnie opowiadala w czasie podróży. Natomiast sam przewodnik po Alhambrze Jose nie uprzejmy i nerwowy. Autokar bardzo komfortowy i czysty. Przerwy podczas przejazdu wystarczające na skorzystanie z toalety i ewentualnie na wypicie kawy. Alhambra piękna chociaż oglądaliśmy ja w deszczu.

Wszystko odbyło się zgodnie z harmonogramem. Przejazd z Sevilli do Alhambry urozmaicony opowieściami przewodnika, który jednak zostawił trochę czasu na 'dospanie', bo wyjazd był wczesny. Bardzo dobra znajomość języka angielskiego, życzliwość i pogodne usposobienie przewodnika zasługują na odnotowanie.