Grenada
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do

Wycieczki, zabytki, ciekawe miejsca:

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Grenada”

7 miejsc, które warto zobaczyć w Grenadzie

U podnóża gór Sierra Nevada leży czarujące miasto – Grenada. Jeśli planujesz się tam wybrać i zastanawiasz się, co zobaczyć, oto parę pomysłów!

Alhambra

Zespół pałacowy Alhambra to obowiązkowy punkt wycieczki po Grenadzie. Bogata historia, niesamowite widoki – nie sposób się nie zakochać!

Generalife

Niesamowite ogrody, które otaczają pałac Generalife sprawiają, że to miejsce jest jedną z czołowych atrakcji turystycznych Grenady. Jeśli chcesz naprawdę „poczuć” to miejsce, wykup wycieczkę z przewodnikiem!

Albaicin

Meandrujące, pamiętające czasy średniowiecza mauretańskie uliczki Albaicín znajdują się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO – dzięki nim Albaicín to wspaniałe miejsce do spacerów, które pomagają zapoznać się z historyczną architekturą regionu!

Katedra w Grenadzie

Katedra ta zwana jest również Katedrą Najświętszej Maryi Panny od Wcielenia. Jest przykładem naprawdę niesamowitej architektury – jeśli jest jakieś miejsce w Grenadzie, którego przegapić nie wypada, to właśnie to!

Pałac Karola V

Gospodarzem tego renesansowego pałacu był niegdyś rzymski cesarz – to na jego cześć nadano budowli tę nazwę. Niesamowite, okrągłe patio pałacu to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc na całym mieście!

Mirador de San Nicolas

Jeśli chcesz zobaczyć świetną panoramę obejmującą Alhambrę i góry Sierra Nevada, trudno o lepsze miejsce. Jest bardzo popularne wśród turystów – atmosfera jest po prostu wspaniała, szczególnie o zachodzie słońca!

Park Federico Garcia Lorca

Po wypełnionym zwiedzaniem dniu pewnie będziesz potrzebować odrobiny relaksu. Ten park, nazwany na cześć hiszpańskiego poety, Federico Garcii Lorki, nadaje się do tego idealnie!

Grenada: Zaplanuj pobyt

Ile dni spędzić w Grenadzie?

Bilety lepiej kupić zawczasu – oszczędzisz sobie czekania w kolejce i będziesz mieć gwarancję, że wejdziesz. Liczba biletów jest ograniczona!

Zarezerwuj bilety wstępu do Alhambry wcześniej

Bilety lepiej kupić zawczasu – oszczędzisz sobie czekania w kolejce i będziesz mieć gwarancję, że wejdziesz. Liczba biletów jest ograniczona!

Przydatne informacje

 • Język
  Hiszpański
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +34
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Najprzyjemniej jest z reguły wiosną i jesienią – dni są ciepłe i słoneczne!

Grenada: Wycieczki i bilety

Ciekawe miejsca i zabytki: Grenada

Grenada: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscowości Grenada?  Kliknij tutaj.

Grenada: Co mówią inni?

Bez kolejki:Alhambra,Generalife i Alcazaba

Mimo bardzo długiej kolejki po bilety zostałem przepuszczony w celu odebrania zamówionych przez internet biletów.

Wygoda i interesujący komentarz przewodnika

Zakup przez internet zaoszczędził czas i nerwy. Trafiliśmy na kompetentnego przewodnika. To jest wyzwanie w tym upale ale było warto.


Grenada
4.4
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 2 983