Atrakcje i wycieczki

Grenada

Udaj się do Alhambry i zachwyć się fascynującym połączeniem starożytnych i współczesnych tradycji kulturowych.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

7 miejsc, które warto zobaczyć w Grenadzie

U podnóża gór Sierra Nevada leży czarujące miasto – Grenada. Jeśli planujesz się tam wybrać i zastanawiasz się, co zobaczyć, oto parę pomysłów!

Zaplanuj pobyt

 • Ile dni spędzić w Grenadzie?

  Bilety lepiej kupić zawczasu – oszczędzisz sobie czekania w kolejce i będziesz mieć gwarancję, że wejdziesz. Liczba biletów jest ograniczona!

 • Zarezerwuj bilety wstępu do Alhambry wcześniej

  Bilety lepiej kupić zawczasu – oszczędzisz sobie czekania w kolejce i będziesz mieć gwarancję, że wejdziesz. Liczba biletów jest ograniczona!

Przydatne informacje

 • Język
  Hiszpański
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +34
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Najprzyjemniej jest z reguły wiosną i jesienią – dni są ciepłe i słoneczne!

Grenada: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Grenada? Kliknij tutaj.

Grenada: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 50 506 opinii

Bardzo dobra obsługa, na czas przyszły bilety i przypomnienie o terminach, warunkach wejścia, miejscu pobrania audioguide itp. Zdecydowanie warto przyjść dużo wcześniej przed godziną wejścia do Pałacu Nasrydów (tu godzina wejścia jest przestrzegana) i obejrzeć ogrody i inne pałace wcześniej lub zarezerwować sobie więcej czasu na wyprawę do Alhambry. Mnie wyprawa zajęła dużo więcej czasu niż zapowiadane 3 godziny (ale posiadanie "na własność" swojego odbiornika audioguide pozwala zwiedzać we własnym tempie, wysłuchiwać informacji nawet po kilka razy itp. - warto dobrze poznać to miejsce.

Niestety nasza podróż do Andaluzji przypadła na okres "wielkiej zarazy", co spowodowało, że nie czuliśmy się bardzo komfortowo. Niemniej jednak, pozwoliło to na zobaczenie Alhambry w sposób szczególny - były miejsca gdzie byliśmy po prostu sami !!!. W wycieczce oprócz nas udział brała jeszcze jedna para młodych ludzi (Włoch i Brazylijka) co dawało możliwość de facto prywatnego zwiedzenia całego obiektu. Przewodnik, Felipe - był bardzo zaangażowany i dzielił się widzą na temat Alhambry ale też mogliśmy porozmawiać na tematy ogólne dotyczące kultury i sztuki Andaluzji. Polecam serdecznie

Our guide Carlos was great ! He mixed Speaking English and Spanish So it was easier for us because we start learning Spanish year ago. During our staying it was a horrible rain but thank a Carlos accompanied we stay till the end. Great I recommend! Marga Janusz and Laura

Ciekawe, historia,, Pani Weronika przewodnik ok, wiedza i kultura. Polecam tę wycieczkę znajomym trochę krótki czas do zwiedzania.

Niesamowite miejsce pięknie utrzymane. Obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Andaluzji.