Grenada – nasze najbardziej polecane atrakcje

Grenada: wstęp bez kolejki do Alhambry i Pałaców Nasrydów

1. Grenada: wstęp bez kolejki do Alhambry i Pałaców Nasrydów

Dzięki całodniowemu biletowi wstępu możesz zwiedzić Alhambrę, Generalife i Pałace Nasrydów. Odkryj Pałace Nasrydów – rezydencję królów Grenady. Odwiedź Alcazabę, willę Generalife, pałac Karola V oraz łaźnie arabskie i zachwyć się pięknem ogrodów. Podziwiaj wspaniałą architekturę twierdzy i pałaców. Alhambra była pałacem, twierdzą i cytadelą. Wybudowano ją w 889 roku n.e. Mieszkali w niej mauryjscy sułtani oraz królowie, ale była też rezydencją najważniejszych urzędników oraz służby i gwardii królewskiej.

Grenada: Alhambra bez kolejki i pałace Nasrydów

2. Grenada: Alhambra bez kolejki i pałace Nasrydów

Odwiedź Alhambrę, najważniejszy i najbardziej urzekający zabytek muzułmańskiej Hiszpanii oraz jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w całym kraju. Alhambra jest pełna dziedzictwa dynastii Nazari, które możesz zobaczyć, zwiedzając Alcazabę, pałac Comares oraz ogrody Generalife. Zwiedzaj Alhambrę w towarzystwie oficjalnego prywatnego przewodnika, który opowie Ci o sekretach, historii i artystycznych szczegółach tego kompleksu. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Alhambrze, aby rozpocząć wycieczkę. Wycieczka rozpocznie się od wizyty w otoczonej murami cytadeli, która jest jednym z pierwszych miejsc powstałych przed zajęciem kompleksu przez dynastię Nasrydów. Następnie dotrzesz do Alcazaby, najstarszej części Alhambry i strefy wojskowej. Zobacz niesamowite wieże Torres Bermejas i zrób zdjęcia z wieży Torre de la Vela, skąd roztaczają się piękne widoki na dzielnicę Albaicín. Odwiedź serce Alhambry, czyli pałace Nasrydów. Zachwyć się patiami w stylu mauretańskim i kwartałem królewskim. Przewodnik opowie Ci o legendach stojących za budową tych wystawnych pałaców dla islamskich władców. Na koniec wycieczki odwiedź ogrody Generalife, miejsce, w którym odpoczywali królowie. Zachwyć się architekturą, dekoracjami i roślinami.

Grenada: pokaz flamenco w La Alboreá

3. Grenada: pokaz flamenco w La Alboreá

Zanurz się w hiszpańskiej tradycji dzięki ekscytującemu pokazowi flamenco w Granadzie. Ciesz się zarezerwowanymi miejscami siedzącymi ze wspaniałym widokiem na występ i wybierz iberyjską gamę szynki i chorizo oraz kieliszek wina. Ciesz się magicznym pokazem flamenco, idealnym dla całej rodziny, w lokalu w centrum Granady. Wypij kieliszek smacznego hiszpańskiego wina w połączeniu z tradycyjnymi hiszpańskimi przekąskami, jeśli wybierzesz tę opcję. Skorzystaj z zarezerwowanej części wypoczynkowej i dużego wyboru lokalnych win (dostępne do zakupu). Poczuj pasję wibrującą od ciał tancerzy i przygotuj się na spędzenie idealnej kulturalnej nocy, oglądając osobiście profesjonalny pokaz flamenco, którego popularność zaczęła rosnąć w XVIII wieku.

Grenada: Ogrody Alhambra i szybki wstęp do Generalife

4. Grenada: Ogrody Alhambra i szybki wstęp do Generalife

Omijaj kolejki po bilety dzięki szybkiemu wejściu i odkryj imponujące ogrody Alhambra we własnym tempie. Wędruj przez fascynujące ogrody Alhambry, pełne fontann, wiszących roślin i brukowanych ścieżek. Ten bilet nie obejmuje wstępu do pałaców Nasrydów. Poczuj atmosferę kultury mauretańskiej i rozkoszuj się roślinnością otaczającą fortecę. Podziwiaj dekadencką architekturę Generalife, pałacu naprzeciwko Alhambry, niegdyś siedziby królów Granadadyny. Przejdź się na teren wojskowy lub do Alcazaby i podziwiaj ufortyfikowane wieżyczki w kolorze piasku. Kontynuuj podróż przez kompleks i odwiedź Pałac Karola V, Łaźnię w Meczecie i wszelkie ukryte przejścia w ogrodach.

Grenada: Alhambra z przewodnikiem, pałace Nasrydów i ogrody

5. Grenada: Alhambra z przewodnikiem, pałace Nasrydów i ogrody

Skorzystaj z biletu wstępu bez kolejki do Alhambry, pałacu Nasrydów, Alcazaby i ogrodów Generalife. Posłuchaj przewodnika opowiadającego o historii i kulturze Grenady. Spotkaj się z przewodnikiem przy Alhambrze, by rozpocząć pieszą wycieczkę po Grenadzie. Najpierw odwiedź Alhambrę i zachwyć się średniowieczną architekturą z okresu okupacji Maurów.  Podziwiaj to miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, które na początku było otoczoną murem cytadelą, a następnie stało się wystawną siedzibą emirów Grenady z dynastii Nasrydów. Kolejnym punktem wycieczki będzie twierdza Alcazaba, która jest jedną z najstarszych części Alhambry. Zobacz wspaniałe wieże Torres Bermejas.  Odwiedź pozostałe części Alcazaby. Koniecznie zrób zdjęcie ze szczytu klifu, aby uwiecznić widok na dzielnicę Albaicín. Następnie odwiedź pałace Nasrydów. Zobaczdziedzińce w stylu mauretańskim, sale przyjęć i kwartał królewski w samym sercu Alhambry.  Przewodnik opowie Ci o zabytkowych drewnianych sufitach, jasnych kolorowych kafelkach i historii tej wspaniałej rezydencji zbudowanej dla władców muzułmańskich.  Na koniec odwiedź ogrody Generalife, które były niegdyś miejscem odpoczynku królów Grenady od oficjalnych spraw pałacowych. Zakończ dzień, relaksując się w ogrodach. Zachwyć się wspaniałą architekturą, fascynującymi dekoracjami, ogrodami, fontannami i dziedzińcami.

Grenada: Alhambra, pałace Nasrydów i ogrody Generalife

6. Grenada: Alhambra, pałace Nasrydów i ogrody Generalife

Odwiedź pałac Alhambra, obowiązkowy punkt programu dla każdej osoby zwiedzającej Grenadę. Ten obiekt z listy światowego dziedzictwa UNESCO szczyci się pięknymi i starannie urządzonymi pokojami, historyczną ważnością oraz znakomitą i drobiazgową architekturą islamską. Skorzystaj z usług lokalnego przewodnika, aby Twoja wycieczka była jeszcze bardziej niezwykła oraz pełna ciekawych informacji i historii. Opowie Ci on o dziedzictwie Granady, oprowadzi po każdym zakątku „Czerwonej wieży” i odpowie na każde pytanie dotyczące tego niezwykłego zabytku. Zwiedzisz też Alcazabę – niegdysiejszą twierdzę wojskową i najstarszą część kompleksu Alhambra oraz pałace Nasrydów: pałac Mexuar, pałac Comares i Dziedziniec Lwów. Na końcu zwiedzisz Generalife – letni pałac emira, położony na wschód od Alhambry i otoczony rozległymi ogrodami, pełnymi wybujałej wegetacji i obramowany pięknym islamskim krajobrazem.

Grenada: bilet wstępu do Alhambry z audioprzewodnikiem

7. Grenada: bilet wstępu do Alhambry z audioprzewodnikiem

Ciesz się elastycznością i swobodą samodzielnej wycieczki po Granadzie z audioprzewodnikiem i nawigatorem turystycznym, który jest wyposażony w nawigację GPS. Po odebraniu osobistego nawigatora turystycznego i wejściu do pałacu Alhambra, ciesz się wstępem bez kolejki do Alhambry i zobacz niezwykle szczegółową islamską sztukę i architekturę ogrodów Generalife, pałaców Nasrid i twierdzy Alcazaba. Twój audioprzewodnik zapewni szczegółowe objaśnienia Alhambry i Generalife podczas spaceru. Po wizycie w Alhambrze i przed oddaniem audioprzewodnika odkryj najlepszą ofertę kulturalną miasta, bary tapas, zabytki i muzea. Podążaj za wskazówkami nawigatora GPS i zrelaksuj się wieczorem podczas masażu, zabaw z przyjaciółmi w świetnej restauracji, pograj w golfa lub odwiedź park rozrywki.

Sacromonte: Flamenco Show at Cuevas Los Tarantos Tickets

8. Sacromonte: Flamenco Show at Cuevas Los Tarantos Tickets

Zanurz się w andaluzyjskiej kulturze flamenco w Granadzie podczas występu na żywo w autentycznej jaskini cygańskiej. Ciesz się podnoszącym na duchu pokazem w wykonaniu żywych tancerzy i muzyków w jednym z domów jaskiniowych Sacromonte, wapiennym mieszkaniu zamieszkałym od XV wieku. Od czasu założenia Cuevas Los Tarantos w 1972 roku, zapewnia mieszkańcom i gościom wspaniałe pokazy flamenco. Przeżyj poruszający duszę dar Hiszpanii dla świata muzyki w okolicy, którą Flamenco nazywa domem. Zambra to wieczorne przedstawienie odbywające się w Cuevas Los Tarantos, w którym występuje duża obsada artystów, w tym wybitne postacie ze świata flamenco w Granadzie. Wypij 1 darmowy napój z biletem. Jeśli chcesz wzbogacić swoje wrażenia, zamów więcej drinków w barze lub zjedz na własny koszt tradycyjną hiszpańską kuchnię i rozkoszuj się przepychem flamenco.

Z Malagi: całodniowa wycieczka do Granady z Alhambrą

9. Z Malagi: całodniowa wycieczka do Granady z Alhambrą

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po pomniku Alhambra, w tym wizytę w pałacach Nazari. Wyjedź z Malagi i udaj się do Granady i poznaj tętniące życiem miasto, nie martwiąc się o bilety ani transfery. Po obejrzeniu pałacu zwiedzaj ogrody Generalife z przewodnikiem. Odbierz z Malagi wygodnym transferem autobusowym i znajdź się w pięknym mieście Granada. Tam zwiedź słynny na całym świecie pałac Alhambra z priorytetowym dostępem i bez czekania w kolejce. Podziwiaj pałace Nasrid, Generalife, Alcazaba i pałac Karola V z przewodnikiem i podziwiaj innowacyjne elementy wodne i architekturę ogrodów. Idąc, poznaj wyjątkową historię ostatniej placówki muzułmańskiej Hiszpanii. Następnie przejdź się po zabytkowym centrum Granady i podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na region Granady. Ciesz się wolnym czasem w centrum miasta, aby odwiedzić katedrę, zjeść lunch w lokalnej restauracji lub po prostu spacerować po ulicach i placach. Zrób sobie przerwę w jednym ze słynnych barów tapas w Granadzie, zanim wsiądziesz do autobusu w drodze powrotnej do Malagi.

Granada City Train 1 lub 2-dniowy bilet Hop-On Hop-Off

10. Granada City Train 1 lub 2-dniowy bilet Hop-On Hop-Off

Odkryj najbardziej fascynujące zabytki Granady na pokładzie pociągu miejskiego. Stwórz własny plan podróży, wysiadaj i wróć w wolnym czasie i odkryj jedno z najpiękniejszych miast w Hiszpanii. Wskocz na Trasę Alhambra w ciągu dnia, aby odwiedzić najważniejsze miejsca w mieście. Zbliż się do imponującego pomnika Alhambry, podziwiaj widoki z Mirador de San Cristóbal lub podziwiaj między innymi katedrę w Granadzie. Wybierz jedną z dwóch oferowanych opcji biletu i wybierz się w podróż w jedną stronę lub ciesz się możliwością wsiadania i wysiadania tyle razy, ile chcesz na dowolnym z naszych przystanków. Zobacz miasto i odkryj ciekawe miejsca znajdujące się w pobliżu przystanków. Pociągi Alhambra Route (zielona linia) kursują co 30 – 45 minut: 1A Alhambra Generalife/Taquillas 1B Alhambra Palacios Nazaríes/Puerta Justícia 2 Cuesta Gomerez Plac Nueva 3 4 Paseo de los Tristes 5 Mirador de San Cristóbal/Albaicín 6 Monasterio de la Cartuja 7 Plaza de Toros 8 Katedra/Plaza Romanilla 9 Calle Alhóndiga/Recogidas 10 Plaza Mariana Pineda/El Corte Inglés 11 Calle Molinos/Campo del Principe 12 Hotel Alhambra Palace/Carmen de los Mártires

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Grenada
Udaj się do Alhambry i zachwyć się fascynującym połączeniem starożytnych i współczesnych tradycji kulturowych.

Najciekawsze atrakcje

Grenada: najciekawsze atrakcje

Wyjątkowa Grenada

Pokaż wszystkie

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 288
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Grenada: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Grenada

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Grenada?

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Grenada

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Grenada to:

Sewilla

Grenada: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Grenada? Kliknij tutaj.

Grenada: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 61 050 opinii

Przewodnik nie był częścią naszej rezerwacji, ale kiedy przyjechaliśmy, zaoferowano nam przewodnika po 40 € każdy, byliśmy grupą 3 osób, więc 120 €, ale wycieczka była o wiele przyjemniejsza i pouczająca. Alhambra jest dość duża, z wieloma różnymi obszarami, które łatwo się zgubić i trudno utrzymać koncentrację z dźwiękiem przez 3 godziny. Przewodnik był świetny i znacznie poprawił nasze wrażenia. Radzę zarezerwować wycieczkę z przewodnikiem lub skorzystać z przewodnika po przyjeździe, jeśli chcesz bardziej osobiste doświadczenie. Będziemy warci kosztów. Alhambra jest warta odwiedzenia i naprawdę podobała nam się nasza wycieczka. Wiele się nauczyłem.

L'Alhambra est un édifice incroyable qu'il faut absolument voir. Grace à mon billet réservé via la plate-forme Get Your Guide je n'ai eu aucun problème tout était bien indiqué et bien ficelé. Je recommande cette reservation! Petit tip pendant, je vous déconseille de monter jusqu'à l'Alhambra à pied, vous allez être exténué avant meme de faire la visite est en elle meme longue (mais passionnante!). Prenez une navette Alsa ou un taxi au pied de la côte ou directement depuis votre logement, vos pieds vous remercieront.

Polecam, mimo że czekało się w kolejce na wejście do pałacu, warto było. Jak zakupicie bilet, pilnujcie godziny, bo wpuszczają grupami na daną godzinę.

Interesujący komentarz przewodnika. A Alhambra to jest po prostu cudo! Miejsce absolutnie konieczne do zwiedzenia!

wspaniała architektura, wspaniale spędzone przedpołudnie