Dodaj daty

Green Gate

Green Gate – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Gdańsk: Rejs krajoznawczy po Starym Mieście w Gdańsku

1. Gdańsk: Rejs krajoznawczy po Starym Mieście w Gdańsku

Podziwiaj zabytki Gdańska podczas prywatnego rejsu wycieczkowego po Motławie. Szybuj cicho po wodzie na pokładzie ekologicznej łodzi elektrycznej i zobacz miasto z innej perspektywy. Wskocz na pokład i rozpocznij swoją przygodę ze zwiedzaniem Gdańska. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się w wygodnym fotelu z pluszowymi poduszkami i kocami. Zachęcamy również do zakupu drinka z pokładowego mini-baru. Przepłyń obok historycznych bram wodnych miasta, w tym Bramy Mariackiej, Bramy Maruderów, Bramy Świętego Jana i Bramy Ducha Świętego. Podziwiaj słynny żuraw z czerwonej cegły, Muzeum Soldek i Muzeum II Wojny Światowej z wody. Przejdź przez Kładkę Ołowiankę i zobacz dawne magazyny na Wyspie Spichrzów, które zostały przekształcone w szykowną dzielnicę. Wróć do punktu początkowego na koniec rejsu. Szanowny Panie/Pani, Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą rejsów po Gdańsku. Oferujemy godzinne rejsy do 40 minut, obejmujące trasy po całym centrum Gdańska. Ostateczna trasa rejsu do uzgodnienia. Koszt rejsu to 55 zł od osoby, który obejmuje opiekę dwóch skipperów. Nasza łódź może pomieścić do 8 osób. Nasza łódź jest wyposażona w system nagłaśniający, który można podłączyć przez Bluetooth. Gorąco polecamy trasę rejsu, która obejmuje m.in. Zielony Most, Muzeum Błękitnego Baranka, Żabą Wronę, Krową Bramę, Bramę Zieloną, Wyspę Spichrzów, Bramy Wodne: Mariacką, Straganiarską, Św. Jana, Świętego Ducha, Gdańsk, Żuraw-Żuraw, Most Świętego Ducha, Przystań Gdańska, Muzeum Sołdek, Most Ołowiany, Muzeum II Wojny Światowej, Polski Hak, Stocznia Cesarska, Stocznia Gdańska, Nowa Motława, Kamienna Śluza. Nasza łódź znajduje się w samym sercu Gdańska, w pobliżu Zielonego Mostu. Po przejściu przez most i skierowaniu się w stronę Długiego Targu (gdzie znajduje się Neptun) łódź znajdzie się po lewej stronie mostu. Aby łatwo znaleźć naszą lokalizację, zalecamy wprowadzenie opcji „Łódź i rower” w nawigacji Map Google. Serdecznie zapraszamy na nasze rejsy!

Gdańsk: Zwiedzanie miasta wózkiem golfowym

2. Gdańsk: Zwiedzanie miasta wózkiem golfowym

Zapraszamy do zwiedzania Gdańska z nami wygodnym wózkiem golfowym! Ciesz się zwiedzaniem najciekawszych i historycznych miejsc w mieście i jego historii. Nasi dobrze przygotowani przewodnicy dbają o to, aby Twoja wycieczka była wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem. Jesteśmy oddani zadowoleniu klientów. Oferowane przez nas wycieczki są odpowiednie dla osób w każdym wieku, a także dla osób niepełnosprawnych. Oferujemy również spersonalizowane wycieczki. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub specjalne życzenia, które chcesz złożyć, skontaktuj się z nami, chętnie Ci pomożemy. Chcesz z bliska poznać miasto Gdańsk, jego historię i kulturę, wycieczka z nami będzie najlepszą opcją. Witam!

Gdańsk: Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście z legendami i faktami

3. Gdańsk: Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście z legendami i faktami

Gdańsk jest głównym polskim portem morskim, ośrodkiem przemysłowym i symbolicznym miejscem, w którym wraz z ruchem Solidarności rozpoczął się upadek komunistycznego bloku wschodniego. Odkryj fascynujące fakty historyczne i legendy o tym historycznym przemysłowym mieście nadmorskim. Zakochaj się w pięknym gdańskim Starym Mieście. Podczas 2-godzinnej wycieczki poznasz podstawowe informacje o mieście, wskazówki dotyczące najlepszych lokalnych restauracji, pubów i sklepów z pamiątkami. Wycieczka rozpocznie się przy głównym wejściu do średniowiecznych murów miejskich, Bramie Wyżynnej, dalej przez Złotą Bramę i wzdłuż zabytkowej ulicy Długiej do Długiego Targu. W bijącym sercu Starego Miasta zobaczysz średniowieczne zabytki architektury, takie jak gdański ratusz, Złotą Kamienicę i XVII-wieczną Fontannę Neptuna. Odwiedzicie również dawne miejsce spotkań miejskich kupców, Dwór Artusa, który obecnie służy jako oddział Muzeum Historycznego Gdańska ze zbiorami lokalnej historii i sztuki. Podążaj za swoim prywatnym przewodnikiem do Zielonej Bramy, aby podziwiać malowniczy widok na Motławę. Kolejnym punktem zainteresowania będzie strzelista Bazylika Mariacka. Wejdź do jednego z największych ceglanych kościołów na świecie, aby zobaczyć wielki kościół z ozdobnym ołtarzem, organami i królewską kaplicą. Wycieczka piesza zakończy się w XVII-wiecznej Wielkiej Zbrojowni, która jest jednym z najwspanialszych przykładów architektury renesansowej w mieście. Wybierz opcję 3-godzinną, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o Gdańsku i zwiedzić inne części urokliwego Starego Miasta. Przedłużona trasa obejmuje wyspy na Motławie. Wybierz się na spacer po przebudowanej Wyspie Spichrzów, aby zobaczyć stare ceglane budowle i ruiny magazynów oraz poznać historyczne tło handlu w mieście. Na Starym Mieście w Ołowiance zobaczysz także piękną Bałtycką Salę Symfoniczną z czerwonej cegły. Wybierz opcję 4-godzinną, aby wzbogacić swoje wrażenia z Gdańska o wizytę w kościele św. Brygidy. Ta ukryta perełka Starego Miasta jest najbardziej znana jako sanktuarium dla przywódców Solidarności w stanie wojennym. Na jednych z ogromnych drzwi kościoła można zobaczyć różne sceny Solidarności od sierpnia 1980 r. do wprowadzenia stanu wojennego w grudniu 1981 r. Oprócz fascynującego tła historycznego w kościele znajduje się również ekspozycja przedmiotów sakralnych oraz niezwykły bursztynowy ołtarz, wykonany z najbardziej rozpoznawalnego surowca tego regionu. Opcja 6-godzinna zapewni Ci pełne doświadczenie Gdańska, z trasą rozciągającą się od Starego Miasta do Głównego Miasta. Zobacz Pomnik Poległych Stoczniowców 1970, upamiętniający tych robotników, którzy zginęli w antykomunistycznych zamieszkach, i odwiedź Europejskie Centrum Solidarności. W tym nowoczesnym muzeum dowiesz się o zamieszkach Solidarności i wybitnym ruchu związkowym, który zapoczątkował koniec komunistycznego rządu w Polsce. To pozycja obowiązkowa dla miłośników historii!

Gdańsk: Karta Miejska – Pakiet Odkrywca

4. Gdańsk: Karta Miejska – Pakiet Odkrywca

Jedna karta – setki korzyści! Specjalnie dla Was wybraliśmy atrakcje, które zainteresują całą rodzinę. Interaktywne wystawy, centra nauki i rozrywki – z pakietem Visitgdansk Tourist Card Exporer masz pewność, że dzieci nie będą się nudzić! Wejściówka do muzeum obejmuje:Muzeum Bursztynu - Muzeum GdańskaRomańska Piwnica - Muzeum Archeologiczne w GdańskuDział Zielonej Bramy- Gdańska Galeria FotografiiOddział Sztuki Nowoczesnej - Muzeum Narodowe w GdańskuDział Etnografii (Spichlerz Opata) - Muzeum Narodowe w GdańskuGłówne Miasto Hol - Muzeum GdańskaOkręt Dar Pomorza - Narodowe Muzeum Morskie w GdańskuHevelianum - GdańskSpichlerz Niebieski Baranek - Muzeum Archeologiczne w Gdańsku Galeria Starych Zabawek, GdańskZoo Gdańsk OliwaSpichlerze na Ołowiance - Narodowe Muzeum MorskieMuzeum Okrętowe Sołdek Twierdza w Sopocie - Muzeum Archeologiczne w Gdańsku

Gdańsk: Wycieczka piesza z przewodnikiem audio

5. Gdańsk: Wycieczka piesza z przewodnikiem audio

Poznaj piękno Gdańska podczas wycieczki audio z przewodnikiem. Spaceruj we własnym tempie i podziwiaj oszałamiającą architekturę jednego z miast portowych w Polsce. Pobierz wycieczkę audio MP3 połączoną z w pełni szczegółową mapą okolicy i rozpocznij swoją przygodę z urządzeniem audio jako przewodnikiem. Rozkoszuj się żywą atmosferą, słuchając fascynujących faktów i opowieści o mieście. Wybierz się na spacer po Trakcie Królewskim w Gdańsku i poznaj kulturę Gdańska. Podziwiaj niesamowitą architekturę Bramy Wyżynnej, Muzeum Bursztynu, Złotej Bramy, Muzeum Historii Gdańska i Dworu Artusa. Odwiedź Długi Targ, aby zobaczyć piękne pamiątki dostępne w przystępnej cenie. Kontynuuj oglądanie malowniczej Fontanny Neptuna, Zielonej Bramy, Narodowego Muzeum Morskiego, Bazyliki Mariackiej i Wielkiej Zbrojowni. Przeniesiesz się w czasie o ponad 700 lat, odwiedzając miejsca niegdyś patronowane przez europejską rodzinę królewską. Ciesz się bezproblemową wycieczką audio do jednego z najbardziej urokliwych miast w Polsce.

Największe atrakcje Trójmiasta – prywatna wycieczka 1-dniowa

6. Największe atrakcje Trójmiasta – prywatna wycieczka 1-dniowa

Odkryj najpiękniejsze nadmorskie kurorty w Polsce w jeden dzień. Dołącz do 5-gwiazdkowego prywatnego przewodnika podczas całodniowej wycieczki samochodowej po Trójmieście i zobacz najważniejsze atrakcje Gdańska, Sopotu i Gdyni. Możemy odebrać Cię z dowolnego miejsca w Trójmieście. Podążaj Bursztynowym Szlakiem i posłuchaj legend Pomorza! Zarezerwuj 7-godzinną wycieczkę samochodową do Gdańska, Sopotu i Gdyni. Nasza wygodna usługa odbioru i dowozu jest dostępna z dowolnego adresu zakwaterowania lub portu w Trójmieście, więc możesz łatwo dołączyć do tej wycieczki, nawet jeśli jesteś w okolicy tylko na kilka godzin. Trasa zostanie odpowiednio dostosowana, w tym opcjonalna przerwa na lunch w nadmorskiej restauracji. Dzięki prywatnym transferom możesz łatwo dostosować doświadczenie do swoich potrzeb i zainteresowań. Ta trójmiejska wycieczka będzie przesiąknięta historią Polski, zwłaszcza historią morską, II wojną światową i komunizmem. Na gdańskiej Starówce odwiedzisz wspaniały Kościół Mariacki i odkryjesz piękny Długi Targ z jego kolorowymi kamienicami, eleganckimi restauracjami i tradycyjnymi pubami. Podziwiaj Fontannę Neptuna, Ratusz Staromiejski i Dwór Artura, a także przespaceruj się brzegiem Motławy, aby zobaczyć zabytkowy Żuraw. Odwiedzisz także Archikatedrę Oliwską, aby posłuchać 20-minutowego koncertu organowego i pospacerować po zacisznym Parku Oliwskim. W Sopocie będzie można podziwiać zabawny Krzywy Domek, zabytkową Latarnię Morską oraz elegancki Plac Kuracyjny z widokiem na jedną z najpopularniejszych plaż i pomostów w Polsce. Na koniec udasz się na popularny Skwer Kościuszki i port w Gdyni, aby obejrzeć malowidła ścienne znanych dawnych mieszkańców, pomniki morskie i historyczne statki, takie jak „Dar Pomorza” i „Błyskawica”. Odkryj atrakcje polskiego wybrzeża Bałtyku!

Gdańsk, Gdynia i Sopot: 8-godzinna wycieczka prywatna

7. Gdańsk, Gdynia i Sopot: 8-godzinna wycieczka prywatna

Formalnie nazywane Trójmiastem przez Kartę Trójmiasta z 2007 roku, 3 nadbałtyckie miasta Gdańsk, Gdynia i Sopot już nieformalnie były określane mianem Trójmiasta znacznie dłużej. Wśród najładniejszych miast Zatoki Gdańskiej stanowią one wspaniałe tło dla tej 8-godzinnej wycieczki krajoznawczej do niektórych z ich najważniejszych atrakcji. Podczas pierwszej części tej wycieczki odwiedź Stare Miasto w Gdańsku. Urok Starego Miasta Gdańska co roku przyciąga miliony turystów. Zacznij od spaceru ulicą Długą, która jest jednym z najpiękniejszych rynków europejskich, otoczonym olśniewającą selekcją renesansowych budynków. Wychodzi ze Złotej Bramy i mija Ratusz, fontannę Neptuna, Dwór Artura i kończy się Zieloną Bramą z widokiem na Motławę. Po drodze zwiedzanie Muzeum Dworu Artusa i Bursztynowej Komnaty z pokazem szlifowania bursztynu i krótkim wykładem o bursztynie. Zatrzymaj się przy Starym Żurawiu, który jest jednym z najpopularniejszych symboli miasta i do kościoła Mariackiego, największego gotyckiego kościoła ceglanego w Europie. Odwiedź piękne przedmieście Oliwy. Wybierz się do XVI-wiecznej gdańskiej Katedry Oliwskiej, najdłuższego kościoła cysterskiego na świecie, słynącego z organów i niezapomnianego koncertu organowego. Poświęcona w 1594 r. trójnawowa bazylika jest pomysłową mieszanką baroku, rokoka i renesansu. Posłuchaj pięknego recitalu organowego w kościele przed wyjazdem do portu w Gdyni. Zamień religijne nabożeństwa na cuda morskie na dobrym statku Dar Pomorza, imponującej fregatie żaglowej z 1909 roku. Teraz zachowany jako statek-muzeum, służył jako żaglowiec szkolny przed zdobyciem trofeum Cutty Sark w 1980 roku. na pokładzie i zwiedzaj Twin Deck, na którym mieszkali studenci podczas rejsów szkoleniowych. Zobacz zdjęcia i mapy przedstawiające historię Dar Pomorza oraz obiekty z jej żeglarskiej przeszłości. Jedź dalej do uzdrowiska i nadmorskiego kurortu Sopot, gdzie będziesz spacerować promenadą i najdłuższym drewnianym molo w Europie. Zbudowany w 1827 roku, rozciąga się na ponad 1600 stóp (500 metrów) do Zatoki Gdańskiej i nagrodzi Cię pięknymi widokami na sopockie budynki wyłożone terakotą. Ciesz się najważniejszymi miejscami w Trójmieście i okolicy i dowiedz się od swojego przewodnika, co jeszcze możesz odkryć na własną rękę po tej wycieczce.

Gdańsk: Wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach turystycznych

8. Gdańsk: Wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach turystycznych

Poznaj Gdańsk we własnym tempie dzięki interaktywnej wycieczce pieszej w stylu scavenger hunt, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj interesujące fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających miasto po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być używana jako świetna aktywność integracyjna. Po pobraniu wycieczki scavenger hunt na urządzenie mobilne, skorzystaj z aplikacji mobilnej i zintegrowanych map, aby dotrzeć pieszo do 10 najważniejszych atrakcji Gdańska. Na każdym przystanku zapoznaj się z atrakcją i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i odkryć kolejny cel miejskiej gry krajoznawczej. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i ujawnić następny cel wycieczki. Rozpocznij aktywność w dowolnym momencie i ciesz się elastycznością, aby wstrzymać grę w dowolnym momencie, aby zrobić sobie przerwę, zrobić idealne zdjęcia, zatrzymać się na lunch lub odwiedzić muzeum. Kontynuuj wycieczkę później lub zachowaj resztę na inny dzień. W przepełnionym historią Gdańsku najpierw odwiedzisz piękną Wysoką Bramę. Następnie wyjątkową Złotą Bramę, a potem niezastąpiony Dwór Artusa. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do Fontanny Neptuna. Jako piąty przystanek znajdziesz Długi Targ. Kontynuując spacer po mieście, znajdziesz interesującą Zieloną Bramę. Oczywiście na tej trasie nie mogło zabraknąć Bramy Mariackiej. Ponadto będziesz mógł podziwiać Bazylikę Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej. Przedostatnim celem podróży jest godna pozazdroszczenia Kaplica Królewska. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki jest Żuraw. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i baw się dobrze!

Gdańsk: Gra i wycieczka po mieście

9. Gdańsk: Gra i wycieczka po mieście

Połącz emocje zwiedzania miasta z zabawą w grę City Exploration podczas samodzielnego spaceru z przewodnikiem po Gdańsku. Znajdź atrakcje z łatwością dzięki funkcji nawigacji w aplikacji. Pobierz aplikację i rozpocznij grę, przechodząc do pierwszej lokalizacji. Użyj obserwacji, logiki, wyobraźni i pracy zespołowej, aby rozwiązać zagadkę w każdej lokalizacji, zagadki są zawsze trudne. Zatrzymaj aplikację w dowolnym momencie, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, zatrzymać się na kawę lub spędzić trochę więcej czasu na zwiedzaniu jednego z zabytków. Graj we własnym tempie. W wypełnionym historią Gdańsku najpierw odwiedzisz piękną Wysoką Bramę. Następnie wyjątkową Złotą Bramę, a potem niezastąpiony Dwór Artusa. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do Fontanny Neptuna. Jako piąty przystanek znajdziesz Długi Targ. Kontynuując spacer po mieście, znajdziesz interesującą Zieloną Bramę. Oczywiście na tej trasie nie mogło zabraknąć Bramy Mariackiej. Ponadto będziesz mógł podziwiać Bazylikę Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej. Przedostatnim celem podróży jest godna pozazdroszczenia Kaplica Królewska. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki jest Żuraw. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i baw się dobrze!

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 11
Sortuj wg:

Green Gate: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Green Gate? Kliknij tutaj.

Green Gate: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 194 opinii

Z Markiem, naszym przewodnikiem, można było poczuć entuzjazm, z jakim opowiadał o swoim mieście i osobistych historiach. Po zwiedzeniu centrum miasta popłynęliśmy łodzią na Westerplatte, gdzie rozpoczęła się II wojna światowa. Następnie pojechaliśmy do Olivy, gdzie w klasztorze cystersów mogliśmy posłuchać niezrównanego koncertu organowego. Warto zobaczyć cały park i potężny zespół klasztorny! W końcu pojechaliśmy do Zopotu i popatrzyliśmy na wyrafinowaną nadmorską promenadę. Warty obejrzenia był także dom Klausa Kinskiego i „krzywy dom”.

Nasz przewodnik Igor był bardzo profesjonalny i nastawiony na obsługę. Poinformował nas o wszystkim, co chcieliśmy wiedzieć i udzielił nam przydatnych informacji na temat naszego pobytu. Gorąco go polecamy!

Rejs cudowny, widoki piękne, ale najbardziej zapiętamy Pana Dawida, naszego kierowcę. Mega optymistyczny, aż nie chciało się wracać. Serdecznie polecamy!❤️

Wycieczka bardzo udana, Pani Przewodnik Elwira bardzo miła, ciekawie o wszystkim opowiadała, mogliśmy dostosować plan wycieczki do swoich wymagań. Polecam.

Bardzo kompetentna i bogata w wiedzę Pani przewodnik. Super przekaz dla najmłodszych: dziewczynki 9 i 11 lat. Szczerze polecam A+++