Green Gate

Green Gate – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Gdańsk: Zwiedzanie EcoCruise wokół Starego Miasta w Gdańsku

Gdańsk: Zwiedzanie EcoCruise wokół Starego Miasta w Gdańsku

Podziwiaj zabytki Gdańska podczas prywatnego rejsu widokowego po Motławie. Płyń spokojnie po wodzie na pokładzie ekologicznej, elektrycznej łodzi i zobacz miasto z innej perspektywy. Posłuchaj fascynujących opowieści audioprzewodnika. Wskocz na pokład i rozpocznij swoją przygodę ze zwiedzaniem Gdańska. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się na wygodnych siedzeniach z pluszowymi poduszkami i kocami. Możesz także kupić napój z pokładowego minibaru. Przepłyń obok historycznych bram wodnych miasta, w tym Bramy Mariackiej, Bramy Straceńców, Bramy Świętego Jana i Bramy Świętego Ducha. Podziwiaj z wody słynny żuraw z czerwonej cegły, Muzeum Sołdka i Muzeum II Wojny Światowej. Przepłyń przez Kładkę Ołowiankę i zobacz dawne magazyny na Wyspie Spichrzów, które zostały przekształcone w elegancką dzielnicę. Po zakończeniu rejsu wróć do punktu początkowego. Szanowni Państwo, Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą rejsów po Gdańsku. Oferujemy godzinne rejsy o długości do 50 minut, obejmujące trasy po centrum Gdańska. Ostateczna trasa rejsu jest do uzgodnienia. Koszt rejsu to 69 zł od osoby, w co wliczona jest opieka dwóch sterników. Nasza łódź może pomieścić do 8 osób. Wyrusz w niezwykłą podróż przez bogatą, wielowiekową historię miasta z naszą malowniczą wycieczką, wzbogaconą o ekscytujący audioprzewodnik. Odkryj ukryte zakątki miasta, opowiedziane przez audioprzewodnika, zapewniając niezapomniane wrażenia podczas podróży przez historię i teraźniejszość! Gorąco polecamy trasę rejsu, która obejmuje między innymi Zielony Most, Muzeum Błękitnego Baranka, Żabią Wronę, Krowią Bramę, Zieloną Bramę, Wyspę Spichrzów, Bramy Wodne: Mariacką, Straganiarską, Świętojańską, Świętego Ducha, Gdańską, Żuraw, Most Świętego Ducha, Marinę Gdańską, Muzeum Sołdka, Most Ołowiany, Muzeum II Wojny Światowej, Polski Hak, Stocznię Cesarską, Stocznię Gdańską, Nową Motławę oraz Śluzę Kamienną. Nasza łódź znajduje się w samym sercu Gdańska, w pobliżu Zielonego Mostu. Po przejściu przez most i zwróceniu się w stronę Długiego Targu (gdzie znajduje się Neptun), łódź będzie po lewej stronie mostu. Aby łatwo znaleźć naszą lokalizację, zalecamy wpisanie "Boat & Bike" w nawigacji Google Maps. Serdecznie zapraszamy na nasze rejsy!

Gdańsk: Wycieczka krajoznawcza samochodem golfowym/buggy

Gdańsk: Wycieczka krajoznawcza samochodem golfowym/buggy

Zapraszamy Cię do zwiedzania Gdańska z nami w wygodnym wózku golfowym! Zobacz najciekawsze i najbardziej historyczne miejsca w mieście i poznaj jego historię. Nasi doskonale przygotowani przewodnicy skupiają się na tym, aby Twoja wycieczka była wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem. Dbamy o zadowolenie naszych klientów. Oferowane przez nas wycieczki są odpowiednie dla osób w każdym wieku, a także dla osób niepełnosprawnych. Oferujemy również spersonalizowane wycieczki. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub specjalne życzenia, skontaktuj się z nami, z przyjemnością Ci pomożemy. Jeśli chcesz poznać Gdańsk, jego historię i kulturę z bliska, zorganizowanie wycieczki z nami będzie najlepszą opcją. Zapraszamy!

Gdańsk: rejs katamaranem po Motławie

Gdańsk: rejs katamaranem po Motławie

Zobacz zabytki wzdłuż Motławy w Gdańsku podczas rejsu katamaranem. Cofnij się w czasie i poznaj historię najważniejszych zabytków Gdańska dzięki audioprzewodnikowi. Podziwiaj takie atrakcje jak nabrzeże Polski Hak, wyspa Ołowianka oraz Wyspa Spichrzów. Rozpocznij swoją przygodę na przystanku tramwaju wodnego na lewym brzegu Starej Motławy przy Zielonym Moście. Zbliż się do Bramy Zielonej i przepłyń obok XV-wiecznego Żurawia, który stanowi część Narodowego Muzeum Morskiego. Zobacz tętniący życiem targ rybny i nowoczesne apartamentowce na osiedlu Brabank. Podziwiaj stare łodzie w przystani Marina Gdańsk i zobacz fragment Wisły. Zrób zdjęcia przy nabrzeżu Polski Hak i wielkich dźwigów przemysłowych w Stoczni Gdańskiej. Przepłyń obok pozostałości murów zamku krzyżackiego i popłyń deptakiem nawodnym Długie Pobrzeże. Zobacz, jak przebudowano ruiny magazynów na Wyspie Spichrzów, i podziwiaj widoki na wyspę Ołowianka. Wycieczkę zakończysz powrotem do Zielonego Mostu.

Gdańsk: Wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach turystycznych

Gdańsk: Wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach turystycznych

Poznaj Gdańsk we własnym tempie dzięki interaktywnej wycieczce pieszej w stylu scavenger hunt, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj interesujące fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających miasto po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być używana jako świetna aktywność integracyjna. Po pobraniu wycieczki scavenger hunt na urządzenie mobilne, skorzystaj z aplikacji mobilnej i zintegrowanych map, aby dotrzeć pieszo do 10 najważniejszych atrakcji Gdańska. Na każdym przystanku zapoznaj się z atrakcją i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i odkryć kolejny cel miejskiej gry krajoznawczej. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i ujawnić następny cel wycieczki. Rozpocznij aktywność w dowolnym momencie i ciesz się elastycznością, aby wstrzymać grę w dowolnym momencie, aby zrobić sobie przerwę, zrobić idealne zdjęcia, zatrzymać się na lunch lub odwiedzić muzeum. Kontynuuj wycieczkę później lub zachowaj resztę na inny dzień. W przepełnionym historią Gdańsku najpierw odwiedzisz piękną Wysoką Bramę. Następnie wyjątkową Złotą Bramę, a potem niezastąpiony Dwór Artusa. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do Fontanny Neptuna. Jako piąty przystanek znajdziesz Długi Targ. Kontynuując spacer po mieście, znajdziesz interesującą Zieloną Bramę. Oczywiście na tej trasie nie mogło zabraknąć Bramy Mariackiej. Ponadto będziesz mógł podziwiać Bazylikę Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej. Przedostatnim celem podróży jest godna pozazdroszczenia Kaplica Królewska. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki jest Żuraw. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i baw się dobrze!

Gdańsk: Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście z legendami i faktami

Gdańsk: Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście z legendami i faktami

Gdańsk jest głównym polskim portem morskim, ośrodkiem przemysłowym i symbolicznym miejscem, w którym wraz z ruchem Solidarności rozpoczął się upadek komunistycznego bloku wschodniego. Odkryj fascynujące fakty historyczne i legendy o tym historycznym przemysłowym mieście nadmorskim. Zakochaj się w pięknym gdańskim Starym Mieście. Podczas 2-godzinnej wycieczki poznasz podstawowe informacje o mieście, wskazówki dotyczące najlepszych lokalnych restauracji, pubów i sklepów z pamiątkami. Wycieczka rozpocznie się przy głównym wejściu do średniowiecznych murów miejskich, Bramie Wyżynnej, dalej przez Złotą Bramę i wzdłuż zabytkowej ulicy Długiej do Długiego Targu. W bijącym sercu Starego Miasta zobaczysz średniowieczne zabytki architektury, takie jak gdański ratusz, Złotą Kamienicę i XVII-wieczną Fontannę Neptuna. Odwiedzicie również dawne miejsce spotkań miejskich kupców, Dwór Artusa, który obecnie służy jako oddział Muzeum Historycznego Gdańska ze zbiorami lokalnej historii i sztuki. Podążaj za swoim prywatnym przewodnikiem do Zielonej Bramy, aby podziwiać malowniczy widok na Motławę. Kolejnym punktem zainteresowania będzie strzelista Bazylika Mariacka. Wejdź do jednego z największych ceglanych kościołów na świecie, aby zobaczyć wielki kościół z ozdobnym ołtarzem, organami i królewską kaplicą. Wycieczka piesza zakończy się w XVII-wiecznej Wielkiej Zbrojowni, która jest jednym z najwspanialszych przykładów architektury renesansowej w mieście. Wybierz opcję 3-godzinną, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o Gdańsku i zwiedzić inne części urokliwego Starego Miasta. Przedłużona trasa obejmuje wyspy na Motławie. Wybierz się na spacer po przebudowanej Wyspie Spichrzów, aby zobaczyć stare ceglane budowle i ruiny magazynów oraz poznać historyczne tło handlu w mieście. Na Starym Mieście w Ołowiance zobaczysz także piękną Bałtycką Salę Symfoniczną z czerwonej cegły. Wybierz opcję 4-godzinną, aby wzbogacić swoje wrażenia z Gdańska o wizytę w kościele św. Brygidy. Ta ukryta perełka Starego Miasta jest najbardziej znana jako sanktuarium dla przywódców Solidarności w stanie wojennym. Na jednych z ogromnych drzwi kościoła można zobaczyć różne sceny Solidarności od sierpnia 1980 r. do wprowadzenia stanu wojennego w grudniu 1981 r. Oprócz fascynującego tła historycznego w kościele znajduje się również ekspozycja przedmiotów sakralnych oraz niezwykły bursztynowy ołtarz, wykonany z najbardziej rozpoznawalnego surowca tego regionu. Opcja 6-godzinna zapewni Ci pełne doświadczenie Gdańska, z trasą rozciągającą się od Starego Miasta do Głównego Miasta. Zobacz Pomnik Poległych Stoczniowców 1970, upamiętniający tych robotników, którzy zginęli w antykomunistycznych zamieszkach, i odwiedź Europejskie Centrum Solidarności. W tym nowoczesnym muzeum dowiesz się o zamieszkach Solidarności i wybitnym ruchu związkowym, który zapoczątkował koniec komunistycznego rządu w Polsce. To pozycja obowiązkowa dla miłośników historii!

Półdniowa prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście w Gdańsku

Półdniowa prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście w Gdańsku

Rozpocznij wycieczkę po mieście od Złotej Bramy, zabytkowej renesansowej bramy miejskiej. Idź wzdłuż ulicy Długiej - Drogi Królewskiej, najbardziej znanej części historycznego centrum miasta i jednej z najpiękniejszych w Europie. Podziwiaj kolorowe domy mieszczańskie, renesansowe budynki i ekstrawagancki ratusz. Zatrzymaj się przy Dworze Artusa, który pochodzi z XIV wieku i służył jako miejsce spotkań różnych bractw kupieckich i organizacji społecznych. Zrób sobie zdjęcie z fontanną Neptuna, najsłynniejszym zabytkiem miasta symbolizującym silny związek miasta z morzem i jego morskim dziedzictwem. Podziwiaj oszałamiającą Bazylikę Mariacką, największy gotycki ceglany kościół w Europie, oferujący zapierające dech w piersiach widoki z wieży. Kontynuuj zwiedzanie Starego Żurawia, historycznego dźwigu portowego i jednego z najbardziej rozpoznawalnych zabytków miasta, prezentującego średniowieczne umiejętności inżynieryjne i historię morską. Wybierz się na spacer wzdłuż brzegów Motławy z pięknie odrestaurowanymi średniowiecznymi budynkami i elegancką Zieloną Bramą. Poczuj tętniącą życiem atmosferę nabrzeża, delektując się kawą w jednej z wielu nadrzecznych restauracji. Zwiedź jedną z pracowni bursztynu, aby zobaczyć skomplikowany proces przekształcania surowego bursztynu w wykwintną biżuterię i przedmioty dekoracyjne. W drodze powrotnej dowiedz się od przewodnika, co jeszcze możesz odkryć na własną rękę po tej wycieczce.

Gdańsk: Prywatna wycieczka po mieście wózkiem elektrycznym z przewodnikiem na żywo

Gdańsk: Prywatna wycieczka po mieście wózkiem elektrycznym z przewodnikiem na żywo

Zapraszamy Cię do zwiedzania Gdańska z nami w wygodnym wózku elektrycznym! Ciesz się widokiem najciekawszych i historycznych miejsc w mieście i jego historii. Nasi dobrze przygotowani przewodnicy są pasjonatami historii tego pięknego miasta i opowiedzą Ci o najbardziej niesamowitych i znaczących szczegółach na jego temat, dzięki czemu Twoja wycieczka będzie wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem. Jesteśmy oddani zadowoleniu naszych klientów. Oferowane przez nas wycieczki są odpowiednie dla osób w każdym wieku, a także dla osób niepełnosprawnych. Oferujemy również spersonalizowane wycieczki. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub specjalne życzenia, skontaktuj się z nami, z przyjemnością Ci pomożemy. Jeśli chcesz poznać Gdańsk, jego historię i kulturę z bliska, wycieczka z nami będzie najlepszą opcją. Zapraszamy!

Gdańsk: Wycieczka piesza z przewodnikiem audio

Gdańsk: Wycieczka piesza z przewodnikiem audio

Poznaj piękno Gdańska podczas wycieczki audio z przewodnikiem. Spaceruj we własnym tempie i podziwiaj oszałamiającą architekturę jednego z miast portowych w Polsce. Pobierz wycieczkę audio MP3 połączoną z w pełni szczegółową mapą okolicy i rozpocznij swoją przygodę z urządzeniem audio jako przewodnikiem. Rozkoszuj się żywą atmosferą, słuchając fascynujących faktów i opowieści o mieście. Wybierz się na spacer po Trakcie Królewskim w Gdańsku i poznaj kulturę Gdańska. Podziwiaj niesamowitą architekturę Bramy Wyżynnej, Muzeum Bursztynu, Złotej Bramy, Muzeum Historii Gdańska i Dworu Artusa. Odwiedź Długi Targ, aby zobaczyć piękne pamiątki dostępne w przystępnej cenie. Kontynuuj oglądanie malowniczej Fontanny Neptuna, Zielonej Bramy, Narodowego Muzeum Morskiego, Bazyliki Mariackiej i Wielkiej Zbrojowni. Przeniesiesz się w czasie o ponad 700 lat, odwiedzając miejsca niegdyś patronowane przez europejską rodzinę królewską. Ciesz się bezproblemową wycieczką audio do jednego z najbardziej urokliwych miast w Polsce.

Największe atrakcje Trójmiasta – prywatna wycieczka 1-dniowa

Największe atrakcje Trójmiasta – prywatna wycieczka 1-dniowa

Odkryj najpiękniejsze nadmorskie kurorty w Polsce w jeden dzień. Dołącz do 5-gwiazdkowego prywatnego przewodnika podczas całodniowej wycieczki samochodowej po Trójmieście i zobacz najważniejsze atrakcje Gdańska, Sopotu i Gdyni. Możemy odebrać Cię z dowolnego miejsca w Trójmieście. Podążaj Bursztynowym Szlakiem i posłuchaj legend Pomorza! Zarezerwuj 7-godzinną wycieczkę samochodową do Gdańska, Sopotu i Gdyni. Nasza wygodna usługa odbioru i dowozu jest dostępna z dowolnego adresu zakwaterowania lub portu w Trójmieście, więc możesz łatwo dołączyć do tej wycieczki, nawet jeśli jesteś w okolicy tylko na kilka godzin. Trasa zostanie odpowiednio dostosowana, w tym opcjonalna przerwa na lunch w nadmorskiej restauracji. Dzięki prywatnym transferom możesz łatwo dostosować doświadczenie do swoich potrzeb i zainteresowań. Ta trójmiejska wycieczka będzie przesiąknięta historią Polski, zwłaszcza historią morską, II wojną światową i komunizmem. Na gdańskiej Starówce odwiedzisz wspaniały Kościół Mariacki i odkryjesz piękny Długi Targ z jego kolorowymi kamienicami, eleganckimi restauracjami i tradycyjnymi pubami. Podziwiaj Fontannę Neptuna, Ratusz Staromiejski i Dwór Artura, a także przespaceruj się brzegiem Motławy, aby zobaczyć zabytkowy Żuraw. Odwiedzisz także Archikatedrę Oliwską, aby posłuchać 20-minutowego koncertu organowego i pospacerować po zacisznym Parku Oliwskim. W Sopocie będzie można podziwiać zabawny Krzywy Domek, zabytkową Latarnię Morską oraz elegancki Plac Kuracyjny z widokiem na jedną z najpopularniejszych plaż i pomostów w Polsce. Na koniec udasz się na popularny Skwer Kościuszki i port w Gdyni, aby obejrzeć malowidła ścienne znanych dawnych mieszkańców, pomniki morskie i historyczne statki, takie jak „Dar Pomorza” i „Błyskawica”. Odkryj atrakcje polskiego wybrzeża Bałtyku!

Gdańsk: Gra i wycieczka po mieście

Gdańsk: Gra i wycieczka po mieście

Połącz emocje zwiedzania miasta z zabawą w grę City Exploration podczas samodzielnego spaceru z przewodnikiem po Gdańsku. Znajdź atrakcje z łatwością dzięki funkcji nawigacji w aplikacji. Pobierz aplikację i rozpocznij grę, przechodząc do pierwszej lokalizacji. Użyj obserwacji, logiki, wyobraźni i pracy zespołowej, aby rozwiązać zagadkę w każdej lokalizacji, zagadki są zawsze trudne. Zatrzymaj aplikację w dowolnym momencie, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, zatrzymać się na kawę lub spędzić trochę więcej czasu na zwiedzaniu jednego z zabytków. Graj we własnym tempie. W wypełnionym historią Gdańsku najpierw odwiedzisz piękną Wysoką Bramę. Następnie wyjątkową Złotą Bramę, a potem niezastąpiony Dwór Artusa. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do Fontanny Neptuna. Jako piąty przystanek znajdziesz Długi Targ. Kontynuując spacer po mieście, znajdziesz interesującą Zieloną Bramę. Oczywiście na tej trasie nie mogło zabraknąć Bramy Mariackiej. Ponadto będziesz mógł podziwiać Bazylikę Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej. Przedostatnim celem podróży jest godna pozazdroszczenia Kaplica Królewska. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki jest Żuraw. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i baw się dobrze!

Liczba znalezionych atrakcji: 24
Sortuj wg::

Green Gate: najlepsze atrakcje w pobliżu

Green Gate – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Gdańsk: Zwiedzanie EcoCruise wokół Starego Miasta w Gdańsku

Gdańsk: Zwiedzanie EcoCruise wokół Starego Miasta w Gdańsku

Podziwiaj zabytki Gdańska podczas prywatnego rejsu widokowego po Motławie. Płyń spokojnie po wodzie na pokładzie ekologicznej, elektrycznej łodzi i zobacz miasto z innej perspektywy. Posłuchaj fascynujących opowieści audioprzewodnika. Wskocz na pokład i rozpocznij swoją przygodę ze zwiedzaniem Gdańska. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się na wygodnych siedzeniach z pluszowymi poduszkami i kocami. Możesz także kupić napój z pokładowego minibaru. Przepłyń obok historycznych bram wodnych miasta, w tym Bramy Mariackiej, Bramy Straceńców, Bramy Świętego Jana i Bramy Świętego Ducha. Podziwiaj z wody słynny żuraw z czerwonej cegły, Muzeum Sołdka i Muzeum II Wojny Światowej. Przepłyń przez Kładkę Ołowiankę i zobacz dawne magazyny na Wyspie Spichrzów, które zostały przekształcone w elegancką dzielnicę. Po zakończeniu rejsu wróć do punktu początkowego. Szanowni Państwo, Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą rejsów po Gdańsku. Oferujemy godzinne rejsy o długości do 50 minut, obejmujące trasy po centrum Gdańska. Ostateczna trasa rejsu jest do uzgodnienia. Koszt rejsu to 69 zł od osoby, w co wliczona jest opieka dwóch sterników. Nasza łódź może pomieścić do 8 osób. Wyrusz w niezwykłą podróż przez bogatą, wielowiekową historię miasta z naszą malowniczą wycieczką, wzbogaconą o ekscytujący audioprzewodnik. Odkryj ukryte zakątki miasta, opowiedziane przez audioprzewodnika, zapewniając niezapomniane wrażenia podczas podróży przez historię i teraźniejszość! Gorąco polecamy trasę rejsu, która obejmuje między innymi Zielony Most, Muzeum Błękitnego Baranka, Żabią Wronę, Krowią Bramę, Zieloną Bramę, Wyspę Spichrzów, Bramy Wodne: Mariacką, Straganiarską, Świętojańską, Świętego Ducha, Gdańską, Żuraw, Most Świętego Ducha, Marinę Gdańską, Muzeum Sołdka, Most Ołowiany, Muzeum II Wojny Światowej, Polski Hak, Stocznię Cesarską, Stocznię Gdańską, Nową Motławę oraz Śluzę Kamienną. Nasza łódź znajduje się w samym sercu Gdańska, w pobliżu Zielonego Mostu. Po przejściu przez most i zwróceniu się w stronę Długiego Targu (gdzie znajduje się Neptun), łódź będzie po lewej stronie mostu. Aby łatwo znaleźć naszą lokalizację, zalecamy wpisanie "Boat & Bike" w nawigacji Google Maps. Serdecznie zapraszamy na nasze rejsy!

Gdańsk: Wycieczka krajoznawcza samochodem golfowym/buggy

Gdańsk: Wycieczka krajoznawcza samochodem golfowym/buggy

Zapraszamy Cię do zwiedzania Gdańska z nami w wygodnym wózku golfowym! Zobacz najciekawsze i najbardziej historyczne miejsca w mieście i poznaj jego historię. Nasi doskonale przygotowani przewodnicy skupiają się na tym, aby Twoja wycieczka była wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem. Dbamy o zadowolenie naszych klientów. Oferowane przez nas wycieczki są odpowiednie dla osób w każdym wieku, a także dla osób niepełnosprawnych. Oferujemy również spersonalizowane wycieczki. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub specjalne życzenia, skontaktuj się z nami, z przyjemnością Ci pomożemy. Jeśli chcesz poznać Gdańsk, jego historię i kulturę z bliska, zorganizowanie wycieczki z nami będzie najlepszą opcją. Zapraszamy!

Gdańsk: rejs katamaranem po Motławie

Gdańsk: rejs katamaranem po Motławie

Zobacz zabytki wzdłuż Motławy w Gdańsku podczas rejsu katamaranem. Cofnij się w czasie i poznaj historię najważniejszych zabytków Gdańska dzięki audioprzewodnikowi. Podziwiaj takie atrakcje jak nabrzeże Polski Hak, wyspa Ołowianka oraz Wyspa Spichrzów. Rozpocznij swoją przygodę na przystanku tramwaju wodnego na lewym brzegu Starej Motławy przy Zielonym Moście. Zbliż się do Bramy Zielonej i przepłyń obok XV-wiecznego Żurawia, który stanowi część Narodowego Muzeum Morskiego. Zobacz tętniący życiem targ rybny i nowoczesne apartamentowce na osiedlu Brabank. Podziwiaj stare łodzie w przystani Marina Gdańsk i zobacz fragment Wisły. Zrób zdjęcia przy nabrzeżu Polski Hak i wielkich dźwigów przemysłowych w Stoczni Gdańskiej. Przepłyń obok pozostałości murów zamku krzyżackiego i popłyń deptakiem nawodnym Długie Pobrzeże. Zobacz, jak przebudowano ruiny magazynów na Wyspie Spichrzów, i podziwiaj widoki na wyspę Ołowianka. Wycieczkę zakończysz powrotem do Zielonego Mostu.

Gdańsk: Wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach turystycznych

Gdańsk: Wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach turystycznych

Poznaj Gdańsk we własnym tempie dzięki interaktywnej wycieczce pieszej w stylu scavenger hunt, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj interesujące fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających miasto po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być używana jako świetna aktywność integracyjna. Po pobraniu wycieczki scavenger hunt na urządzenie mobilne, skorzystaj z aplikacji mobilnej i zintegrowanych map, aby dotrzeć pieszo do 10 najważniejszych atrakcji Gdańska. Na każdym przystanku zapoznaj się z atrakcją i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i odkryć kolejny cel miejskiej gry krajoznawczej. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i ujawnić następny cel wycieczki. Rozpocznij aktywność w dowolnym momencie i ciesz się elastycznością, aby wstrzymać grę w dowolnym momencie, aby zrobić sobie przerwę, zrobić idealne zdjęcia, zatrzymać się na lunch lub odwiedzić muzeum. Kontynuuj wycieczkę później lub zachowaj resztę na inny dzień. W przepełnionym historią Gdańsku najpierw odwiedzisz piękną Wysoką Bramę. Następnie wyjątkową Złotą Bramę, a potem niezastąpiony Dwór Artusa. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do Fontanny Neptuna. Jako piąty przystanek znajdziesz Długi Targ. Kontynuując spacer po mieście, znajdziesz interesującą Zieloną Bramę. Oczywiście na tej trasie nie mogło zabraknąć Bramy Mariackiej. Ponadto będziesz mógł podziwiać Bazylikę Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej. Przedostatnim celem podróży jest godna pozazdroszczenia Kaplica Królewska. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki jest Żuraw. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i baw się dobrze!

Gdańsk: Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście z legendami i faktami

Gdańsk: Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście z legendami i faktami

Gdańsk jest głównym polskim portem morskim, ośrodkiem przemysłowym i symbolicznym miejscem, w którym wraz z ruchem Solidarności rozpoczął się upadek komunistycznego bloku wschodniego. Odkryj fascynujące fakty historyczne i legendy o tym historycznym przemysłowym mieście nadmorskim. Zakochaj się w pięknym gdańskim Starym Mieście. Podczas 2-godzinnej wycieczki poznasz podstawowe informacje o mieście, wskazówki dotyczące najlepszych lokalnych restauracji, pubów i sklepów z pamiątkami. Wycieczka rozpocznie się przy głównym wejściu do średniowiecznych murów miejskich, Bramie Wyżynnej, dalej przez Złotą Bramę i wzdłuż zabytkowej ulicy Długiej do Długiego Targu. W bijącym sercu Starego Miasta zobaczysz średniowieczne zabytki architektury, takie jak gdański ratusz, Złotą Kamienicę i XVII-wieczną Fontannę Neptuna. Odwiedzicie również dawne miejsce spotkań miejskich kupców, Dwór Artusa, który obecnie służy jako oddział Muzeum Historycznego Gdańska ze zbiorami lokalnej historii i sztuki. Podążaj za swoim prywatnym przewodnikiem do Zielonej Bramy, aby podziwiać malowniczy widok na Motławę. Kolejnym punktem zainteresowania będzie strzelista Bazylika Mariacka. Wejdź do jednego z największych ceglanych kościołów na świecie, aby zobaczyć wielki kościół z ozdobnym ołtarzem, organami i królewską kaplicą. Wycieczka piesza zakończy się w XVII-wiecznej Wielkiej Zbrojowni, która jest jednym z najwspanialszych przykładów architektury renesansowej w mieście. Wybierz opcję 3-godzinną, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o Gdańsku i zwiedzić inne części urokliwego Starego Miasta. Przedłużona trasa obejmuje wyspy na Motławie. Wybierz się na spacer po przebudowanej Wyspie Spichrzów, aby zobaczyć stare ceglane budowle i ruiny magazynów oraz poznać historyczne tło handlu w mieście. Na Starym Mieście w Ołowiance zobaczysz także piękną Bałtycką Salę Symfoniczną z czerwonej cegły. Wybierz opcję 4-godzinną, aby wzbogacić swoje wrażenia z Gdańska o wizytę w kościele św. Brygidy. Ta ukryta perełka Starego Miasta jest najbardziej znana jako sanktuarium dla przywódców Solidarności w stanie wojennym. Na jednych z ogromnych drzwi kościoła można zobaczyć różne sceny Solidarności od sierpnia 1980 r. do wprowadzenia stanu wojennego w grudniu 1981 r. Oprócz fascynującego tła historycznego w kościele znajduje się również ekspozycja przedmiotów sakralnych oraz niezwykły bursztynowy ołtarz, wykonany z najbardziej rozpoznawalnego surowca tego regionu. Opcja 6-godzinna zapewni Ci pełne doświadczenie Gdańska, z trasą rozciągającą się od Starego Miasta do Głównego Miasta. Zobacz Pomnik Poległych Stoczniowców 1970, upamiętniający tych robotników, którzy zginęli w antykomunistycznych zamieszkach, i odwiedź Europejskie Centrum Solidarności. W tym nowoczesnym muzeum dowiesz się o zamieszkach Solidarności i wybitnym ruchu związkowym, który zapoczątkował koniec komunistycznego rządu w Polsce. To pozycja obowiązkowa dla miłośników historii!

Półdniowa prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście w Gdańsku

Półdniowa prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście w Gdańsku

Rozpocznij wycieczkę po mieście od Złotej Bramy, zabytkowej renesansowej bramy miejskiej. Idź wzdłuż ulicy Długiej - Drogi Królewskiej, najbardziej znanej części historycznego centrum miasta i jednej z najpiękniejszych w Europie. Podziwiaj kolorowe domy mieszczańskie, renesansowe budynki i ekstrawagancki ratusz. Zatrzymaj się przy Dworze Artusa, który pochodzi z XIV wieku i służył jako miejsce spotkań różnych bractw kupieckich i organizacji społecznych. Zrób sobie zdjęcie z fontanną Neptuna, najsłynniejszym zabytkiem miasta symbolizującym silny związek miasta z morzem i jego morskim dziedzictwem. Podziwiaj oszałamiającą Bazylikę Mariacką, największy gotycki ceglany kościół w Europie, oferujący zapierające dech w piersiach widoki z wieży. Kontynuuj zwiedzanie Starego Żurawia, historycznego dźwigu portowego i jednego z najbardziej rozpoznawalnych zabytków miasta, prezentującego średniowieczne umiejętności inżynieryjne i historię morską. Wybierz się na spacer wzdłuż brzegów Motławy z pięknie odrestaurowanymi średniowiecznymi budynkami i elegancką Zieloną Bramą. Poczuj tętniącą życiem atmosferę nabrzeża, delektując się kawą w jednej z wielu nadrzecznych restauracji. Zwiedź jedną z pracowni bursztynu, aby zobaczyć skomplikowany proces przekształcania surowego bursztynu w wykwintną biżuterię i przedmioty dekoracyjne. W drodze powrotnej dowiedz się od przewodnika, co jeszcze możesz odkryć na własną rękę po tej wycieczce.

Gdańsk: Prywatna wycieczka po mieście wózkiem elektrycznym z przewodnikiem na żywo

Gdańsk: Prywatna wycieczka po mieście wózkiem elektrycznym z przewodnikiem na żywo

Zapraszamy Cię do zwiedzania Gdańska z nami w wygodnym wózku elektrycznym! Ciesz się widokiem najciekawszych i historycznych miejsc w mieście i jego historii. Nasi dobrze przygotowani przewodnicy są pasjonatami historii tego pięknego miasta i opowiedzą Ci o najbardziej niesamowitych i znaczących szczegółach na jego temat, dzięki czemu Twoja wycieczka będzie wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem. Jesteśmy oddani zadowoleniu naszych klientów. Oferowane przez nas wycieczki są odpowiednie dla osób w każdym wieku, a także dla osób niepełnosprawnych. Oferujemy również spersonalizowane wycieczki. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub specjalne życzenia, skontaktuj się z nami, z przyjemnością Ci pomożemy. Jeśli chcesz poznać Gdańsk, jego historię i kulturę z bliska, wycieczka z nami będzie najlepszą opcją. Zapraszamy!

Gdańsk: Wycieczka piesza z przewodnikiem audio

Gdańsk: Wycieczka piesza z przewodnikiem audio

Poznaj piękno Gdańska podczas wycieczki audio z przewodnikiem. Spaceruj we własnym tempie i podziwiaj oszałamiającą architekturę jednego z miast portowych w Polsce. Pobierz wycieczkę audio MP3 połączoną z w pełni szczegółową mapą okolicy i rozpocznij swoją przygodę z urządzeniem audio jako przewodnikiem. Rozkoszuj się żywą atmosferą, słuchając fascynujących faktów i opowieści o mieście. Wybierz się na spacer po Trakcie Królewskim w Gdańsku i poznaj kulturę Gdańska. Podziwiaj niesamowitą architekturę Bramy Wyżynnej, Muzeum Bursztynu, Złotej Bramy, Muzeum Historii Gdańska i Dworu Artusa. Odwiedź Długi Targ, aby zobaczyć piękne pamiątki dostępne w przystępnej cenie. Kontynuuj oglądanie malowniczej Fontanny Neptuna, Zielonej Bramy, Narodowego Muzeum Morskiego, Bazyliki Mariackiej i Wielkiej Zbrojowni. Przeniesiesz się w czasie o ponad 700 lat, odwiedzając miejsca niegdyś patronowane przez europejską rodzinę królewską. Ciesz się bezproblemową wycieczką audio do jednego z najbardziej urokliwych miast w Polsce.

Największe atrakcje Trójmiasta – prywatna wycieczka 1-dniowa

Największe atrakcje Trójmiasta – prywatna wycieczka 1-dniowa

Odkryj najpiękniejsze nadmorskie kurorty w Polsce w jeden dzień. Dołącz do 5-gwiazdkowego prywatnego przewodnika podczas całodniowej wycieczki samochodowej po Trójmieście i zobacz najważniejsze atrakcje Gdańska, Sopotu i Gdyni. Możemy odebrać Cię z dowolnego miejsca w Trójmieście. Podążaj Bursztynowym Szlakiem i posłuchaj legend Pomorza! Zarezerwuj 7-godzinną wycieczkę samochodową do Gdańska, Sopotu i Gdyni. Nasza wygodna usługa odbioru i dowozu jest dostępna z dowolnego adresu zakwaterowania lub portu w Trójmieście, więc możesz łatwo dołączyć do tej wycieczki, nawet jeśli jesteś w okolicy tylko na kilka godzin. Trasa zostanie odpowiednio dostosowana, w tym opcjonalna przerwa na lunch w nadmorskiej restauracji. Dzięki prywatnym transferom możesz łatwo dostosować doświadczenie do swoich potrzeb i zainteresowań. Ta trójmiejska wycieczka będzie przesiąknięta historią Polski, zwłaszcza historią morską, II wojną światową i komunizmem. Na gdańskiej Starówce odwiedzisz wspaniały Kościół Mariacki i odkryjesz piękny Długi Targ z jego kolorowymi kamienicami, eleganckimi restauracjami i tradycyjnymi pubami. Podziwiaj Fontannę Neptuna, Ratusz Staromiejski i Dwór Artura, a także przespaceruj się brzegiem Motławy, aby zobaczyć zabytkowy Żuraw. Odwiedzisz także Archikatedrę Oliwską, aby posłuchać 20-minutowego koncertu organowego i pospacerować po zacisznym Parku Oliwskim. W Sopocie będzie można podziwiać zabawny Krzywy Domek, zabytkową Latarnię Morską oraz elegancki Plac Kuracyjny z widokiem na jedną z najpopularniejszych plaż i pomostów w Polsce. Na koniec udasz się na popularny Skwer Kościuszki i port w Gdyni, aby obejrzeć malowidła ścienne znanych dawnych mieszkańców, pomniki morskie i historyczne statki, takie jak „Dar Pomorza” i „Błyskawica”. Odkryj atrakcje polskiego wybrzeża Bałtyku!

Gdańsk: Gra i wycieczka po mieście

Gdańsk: Gra i wycieczka po mieście

Połącz emocje zwiedzania miasta z zabawą w grę City Exploration podczas samodzielnego spaceru z przewodnikiem po Gdańsku. Znajdź atrakcje z łatwością dzięki funkcji nawigacji w aplikacji. Pobierz aplikację i rozpocznij grę, przechodząc do pierwszej lokalizacji. Użyj obserwacji, logiki, wyobraźni i pracy zespołowej, aby rozwiązać zagadkę w każdej lokalizacji, zagadki są zawsze trudne. Zatrzymaj aplikację w dowolnym momencie, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, zatrzymać się na kawę lub spędzić trochę więcej czasu na zwiedzaniu jednego z zabytków. Graj we własnym tempie. W wypełnionym historią Gdańsku najpierw odwiedzisz piękną Wysoką Bramę. Następnie wyjątkową Złotą Bramę, a potem niezastąpiony Dwór Artusa. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do Fontanny Neptuna. Jako piąty przystanek znajdziesz Długi Targ. Kontynuując spacer po mieście, znajdziesz interesującą Zieloną Bramę. Oczywiście na tej trasie nie mogło zabraknąć Bramy Mariackiej. Ponadto będziesz mógł podziwiać Bazylikę Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej. Przedostatnim celem podróży jest godna pozazdroszczenia Kaplica Królewska. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki jest Żuraw. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i baw się dobrze!

Gdańsk: Najciekawsze atrakcje

Green Gate: Wycieczki i bilety

Polska: Ciekawe miejsca

Green Gate: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Green Gate? Kliknij tutaj.

Green Gate: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(194 recenzji)

Wystarczająco daleko. Cudowna wycieczka, podczas której w ciszy i spokoju mogliśmy zobaczyć Gdańsk, marinę i stocznię. Dobry przewodnik, który omówił najważniejsze kwestie i dobrze odpowiedział na nasze pytania.

Bardzo przyjemna podróż z ciekawostkami. Zdecydowanie bardziej polecam od większych statków- tu podejście jest skupione na podróżnikach, można pytać o wszystko i uzyskać naprawdę ciekawe odpowiedzi.

Odgałęzienie było łatwe do znalezienia. Mieliśmy łódź dla siebie i byliśmy bardzo zadowoleni z wycieczki. Przewodnik mówił po angielsku i był łatwy do zrozumienia.

Przewodnik miał dużą wiedzę, która pomogła również w zakresie dźwięku. Wspaniale jest zobaczyć różne części, których nie zobaczysz pieszo.

Wspaniały pomysł na spędzenie czasu nad wodą. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru tej oferty. Będziemy polecać!:)