Dodaj daty

Grand Egyptian Museum, Giza

Grand Egyptian Museum, Giza – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Kair: Rejs po Nilu z kolacją

1. Kair: Rejs po Nilu z kolacją

Kolacja podczas rejsu parowcem wzdłuż Nilu to fantastyczny sposób na spędzenie wieczoru podczas wizyty w Kairze. Podziwiaj oświetloną panoramę Kairu na pokładzie wygodnego i eleganckiego parowca. Podczas rejsu zjesz kolację w formie bufetu, który oferuje dania zarówno kuchni międzynarodowej, jak i egipskiej. Dodatkowo obejrzysz pokaz folkloru oraz taniec brzucha. Rejs ten będzie doskonałym zwieńczeniem lub uzupełnieniem Twojej wycieczki do Egiptu. To świetny sposób na wieczór z dobrym jedzeniem i niepowtarzalną rozrywką. Spędź romantyczne chwile, wpatrując się w zabytki usytuowane wzdłuż brzegów rzeki.

Kair: 1 lub 2-godzinny rejs feluki po Nilu z transferem

2. Kair: 1 lub 2-godzinny rejs feluki po Nilu z transferem

Po odebraniu z hotelu w Kairze wybierz się na przejażdżkę feluką po Nilu. Ciesz się orzeźwiającą bryzą podczas przejażdżki tradycyjną egipską żaglówką. Po drodze poznaj ciekawe fakty z historii Kairu. Ciesz się niesamowitą wycieczką z przyjaciółmi lub rodziną z dala od stresu wielkiego miasta i zobacz spektakularny widok na Kair z wody. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i obserwuj zachód słońca.

Kair: Bilet wstępu i wycieczka z przewodnikiem po Wielkim Muzeum Egipskim

3. Kair: Bilet wstępu i wycieczka z przewodnikiem po Wielkim Muzeum Egipskim

Przyjedź wcześnie rano do kompleksu Wielkiego Muzeum Egipskiego (GEM) i rozpocznij dzień od zwiedzania zewnętrznych ogrodów otaczających muzeum. Podziwiaj malownicze widoki i doceń architektoniczne piękno budynku. Spędź trochę czasu w strefie handlowej, gdzie możesz kupić pamiątki i zjeść szybkie śniadanie lub kawę w jednej z kawiarni. Następnie wejdź do Wielkiej Sali, głównego wejścia do muzeum. Podziwiaj wspaniałość sali i obejrzyj pouczające ekspozycje i eksponaty, które zapewniają przegląd historii i znaczenia muzeum. Zaangażuj się w interaktywne zajęcia lub prezentacje dostępne w Wielkiej Sali, aby lepiej zrozumieć bogate dziedzictwo kulturowe Egiptu. Po południu dołącz do wycieczki z przewodnikiem po obszarach muzeum o ograniczonym dostępie. Postępuj zgodnie z kompetentnym przewodnikiem, który zapewnia wgląd w układ muzeum, projekt i przygotowania do oficjalnego otwarcia. Przed wyjazdem koniecznie odwiedź strefę handlową, aby zrobić zakupy w ostatniej chwili lub kupić pamiątki. Następnie wybierz się na ostatni spacer po zewnętrznych ogrodach, robiąc zdjęcia i podziwiając spokojną atmosferę . Pamiętaj, że ta trasa jest przeznaczona dla aktualnych wycieczek z ograniczonym dostępem dostępnych przed oficjalnym otwarciem. Bądź na bieżąco z oficjalnymi ogłoszeniami, aby dowiedzieć się o pełnej dacie otwarcia i możliwości zwiedzania kompletnych wnętrz Wielkiego Muzeum Egipskiego. Podróżuj wygodnie z powrotem do hotelu, Kair ma tak wiele do zobaczenia, poczucia, jedzenia i zakupów, więc jeśli masz czas i chcesz dodać więcej do swojej trasy – po prostu daj nam znać, co Cię interesuje, a my zorganizujemy to dla Ciebie .

Kair: Bilety wstępu do Wielkiego Muzeum Egipskiego z odbiorem z hotelu

4. Kair: Bilety wstępu do Wielkiego Muzeum Egipskiego z odbiorem z hotelu

Odkryj więcej o świecie starożytnego Egiptu dzięki zarezerwowanym biletom wstępu bez kolejki do Wielkiego Muzeum Egipskiego i interaktywnej wystawy Tutanchamona. Zanurz się w urzekającej historii faraonów i dynastii, wędrując przez wspaniałe sale muzeum. Zacznij od odbioru z hotelu w Kairze lub Gizie i zostań przetransportowany bezpośrednio do Wielkiego Muzeum Egipskiego. Zbliż się do niezwykłych artefaktów i wyrusz w fascynującą podróż przez życie Tutanchamona, prowadzoną przez interaktywne wyświetlacze, które ożywiają jego historię. Zyskaj głębsze zrozumienie historii starożytnego Egiptu. Podziwiaj kunszt starożytnego egipskiego rzemiosła artystycznego, od cennych złotych artefaktów po skrupulatnie rzeźbione posągi. Po zwiedzeniu różnych galerii udaj się z powrotem do hotelu w mieście.

Kair: Wystawa Tutenchamona i bilet do Wielkiego Muzeum Egipskiego

5. Kair: Wystawa Tutenchamona i bilet do Wielkiego Muzeum Egipskiego

Aby uniknąć czekania w kolejce, możesz wcześniej zarezerwować bilety do Wielkiego Muzeum Egipskiego (GEM) i na wystawę Tutanchamona W dniu Twojej wizyty przed wejściem do muzeum może zostać przeprowadzona kontrola bezpieczeństwa. Pokaż swój kod QR personelowi, który zeskanuje go, aby umożliwić Ci dostęp. Jeśli ktoś powie, że Twój bilet jest nieważny, od razu skontaktuj się z dostawcą i nie dokonuj żadnych dodatkowych płatności. Czas trwania wizyty wynosi od 30 do 60 minut. Dzięki najnowocześniejszym projekcjom cyfrowym odwiedzający będą mieli niezrównaną okazję, aby wkroczyć w zdumiewające życie tego legendarnego Złotego Króla. Wciągająca wystawa oczaruje Cię, gdy wyruszysz w inspirującą audiowizualną przygodę, która obejmuje zdumiewające 3400 lat historii. W ramach zwiedzania będziesz także cieszyć się wycieczką z przewodnikiem po Wielkich Schodach w Wielkim Muzeum Egipskim, w którym znajduje się ponad 60 historycznie znaczących eksponatów z kolekcji muzeum, zapewniających głębsze zrozumienie i docenienie cywilizacji, która dała początek legendzie o królu Tutanchamonie. Nie przegap tej jedynej w swoim rodzaju szansy na ponowne odkrycie niezwykłej historii króla Tutanchamona w zupełnie nowy i urzekający sposób.

Kair: Cytadela Salah El Din, Stary Kair, Khan Al-Khalili Bazar

6. Kair: Cytadela Salah El Din, Stary Kair, Khan Al-Khalili Bazar

Zrelaksuj się, ponieważ zostaniesz odebrany bezpośrednio z miejsca zakwaterowania w Kairze. Ochłodź się w klimatyzowanym pojeździe, gdy kierowca zabierze Cię do cytadeli Salah El-Din na szczycie wzgórz. Poznaj historię meczetów i zobacz perfumy, klejnoty i rękodzieła na bazarze Khan El-Khalili. Wskocz na pokład klimatyzowanego pojazdu w swoim hotelu. Jedź na wzgórza Muqattam i odwiedź cytadelę Salah El-Din, zbudowaną jako fort obronny. Wejdź do meczetu Alabaster i poznaj wiarę islamską, ponieważ Twój przewodnik tłumaczy niektóre popularne modlitwy islamskie. Przyjazd do Starego Kairu. Zobacz Wiszący Kościół i jaskinię w kościele Abu Sirga, gdzie odpoczywała święta rodzina. Zobacz minarety meczetu Al-Azhar. Jedź dalej na bazar Khan el-Khalili i zachwyć się kolekcją ręcznie robionych pamiątek. Zakończ wycieczkę transferem do hotelu.

Z Kairu: Wycieczka do piramid w Gizie z pokazem świetlnym i transferem

7. Z Kairu: Wycieczka do piramid w Gizie z pokazem świetlnym i transferem

Zobacz niesamowite piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinusa w Gizie. Ciesz się pokazem światła i dźwięku, gdy jasne, kolorowe światła świecą na tle piramid. Posłuchaj opowieści audio o Sfinksie i poznaj historię Totmesa IV, Echnatona, Nefertiti i Tutenchamona. Rozpocznij swoją przygodę z odbiorem z hotelu. Wybierz się na przejażdżkę do piramid i zobacz pokaz świetlny. Doceń historię Sfinksa, gdy niebieskie i zielone światła świecą na piramidach Cheopsa, Chefrena i Mykerinusa w Gizie. Posłuchaj historii o tym, jak zbudowano piramidy. Ciesz się narracją dźwiękową, poznając historię wielkich i sławnych postaci ze starożytnego Egiptu, takich jak Tutenchamon i Nefertiti. Spotkaj się ze swoim kierowcą po koncercie, aby wygodnie wrócić do hotelu.

Półdniowa wycieczka ze zwiedzaniem Kairu do piramid w Gizie i Sfinksa

8. Półdniowa wycieczka ze zwiedzaniem Kairu do piramid w Gizie i Sfinksa

Rozpocznij tę półdniową wycieczkę do piramid w Gizie i Sfinksa ze swojego hotelu w Kairze. Wyrusz w stronę piramid Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa oraz odkryj najstarszy z siedmiu cudów świata starożytnego, który jako jedyny przetrwał w dużej części w stanie nienaruszonym. Egiptolodzy sa przekonani, że piramida Cheopsa (zwana również Wielką Piramidą) została zbudowana jako grobowiec dla faraona Chu-fu w 2560 r. p.n.e. Jej budowa trwała około 14-20 lat. Potem kontynuuj podróż do Wielkiego Sfinksa. Sfinks ma głowę faraona oraz ciało lwa i sięga czasów Chefrena. Sfinks powstał w celu ochrony piramid króla Chefrena. Następnie odwiedź Dolinę Świątyń, która należy do piramid Chefrena. Świątynia służyła jako miejsce do przeprowadzenia oczyszczenia i mumifikacji króla przed jego pochówkiem.

Giza: Wycieczka konna wokół piramid w Gizie

9. Giza: Wycieczka konna wokół piramid w Gizie

Usiądź na wdzięcznym ogierze arabskim i podziwiaj Wielkie Piramidy podczas tej wycieczki z odbiorem i dowozem do hotelu w Gizie. Odkryj piękno arabskiej pustyni w tradycyjny sposób dzięki tej przejażdżce konnej. Odbierz z wygodnego miejsca zakwaterowania w Gizie i jedź w klimatyzowanym komforcie do stajni, w których trzymane są konie. Poznaj swojego przewodnika i swojego majestatycznego konia arabskiego. Wejdź na pokład i rozpocznij swoją pustynną przygodę. Podziwiaj widoki na Wielkie Piramidy w Gizie. Odkryj kolosalne rozmiary trzech głównych piramid Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa. Udaj się dalej, aby podziwiać starożytny posąg Wielkiego Sfinksa. Zanurz się w atmosferze pustyni, zanim wrócisz do miejsca zakwaterowania w Gizie.

Kair/Giza: Przejażdżka na wielbłądzie wokół piramid

10. Kair/Giza: Przejażdżka na wielbłądzie wokół piramid

Twoja wycieczka rozpocznie się od odbioru z hotelu w Kairze lub Gizie. Następnie zostaniesz przeniesiony do piramid w Gizie, gdzie spotkasz swojego przewodnika po wielbłądach. Po krótkiej odprawie na temat bezpieczeństwa dosiądziesz wielbłąda i rozpoczniesz safari. Przejedziesz obok Wielkiej Piramidy w Gizie, Piramidy Chefrena i Piramidy Menkaure, a także Wielkiego Sfinksa. Będziesz miał także okazję zatrzymać się na zdjęcia i podziwiać piramidy z bliska. Po safari zostaniesz przeniesiony z powrotem do hotelu.

Liczba znalezionych atrakcji: 52
Sortuj wg::

Grand Egyptian Museum, Giza: najlepsze atrakcje w pobliżu

Grand Egyptian Museum, Giza: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Grand Egyptian Museum, Giza? Kliknij tutaj.

Grand Egyptian Museum, Giza: Co mówią inni?

wszystko super. Dużo jedzenia, wszystko smaczne. Atrakcje w postaci tańcyl, animacji, żartów, śpiewania super. Folklor i rozrywka. Będziemy bardzo miło wspominać ! nie było również problemu by kierowca odebrał nas z innej części Kairu, a następnie odwiózł pod inny adres do hotelu. Dziękujemy ❤️

Pomijając kilka problemów językowych i transportowych, wieczór był udany. Jedzenie było jednak w najlepszym razie marginalne. Rozrywka była fantastyczna.

Kierowca był bardzo poważny i był bardzo dobrym kierowcą pokazowym. Doskonała jakość lata i posiłku. To był bardzo dobry wieczór.

Bardzo fajny wieczór, smaczne jedzenie, wesołe występy. Jesteśmy baaardzo zadowoleni.

To coś ciekawego do zrobienia, przedstawienie jest dobre i bardzo zabawne.