Wielki Kanion

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Wielki Kanion: Wycieczki i bilety

5 faktów na temat historii i geologii Wielkiego Kanionu

Bez względu na to, czy ujrzysz go z góry, lecąc helikopterem, czy z dołu, płynąc łódką, czy też idąc przez niego pieszo – piękno znajdującego się w Arizonie Wielkiego Kanionu na pewno Cię zachwyci! Oto krótka opowieść o tym, jak powstał.

 • Powstanie płaskowyża Kaibab

  1. Powstanie płaskowyża Kaibab

  Kiedy 35 milionów lat temu płaskowyż Kaibab podniósł się do góry, przodek rzeki, którą dziś znamy jako Kolorado, zmienił swój bieg, który pierwotnie uchodził do Pacyfiku.

 • Uformowanie się jeziora Bidahochi

  2. Uformowanie się jeziora Bidahochi

  Nowy bieg rzeki skierował się w stronę Zatoki Meksykańskiej. Aktywność wulkaniczna doprowadziła do częściowej blokady koryta, tworząc ogromne jezioro.

 • Ponowne spotkanie

  3. Ponowne spotkanie

  Dzięki erozji, którą przyspieszyły ostatnie epoki lodowcowe, rzeka znów mogła popłynąć przez płaskowyż Kaibab. Starszy, odpływający do Pacyfiku segment rzeki połączył się na nowo z całą resztą.

 • Powstanie rzeki Małe Kolorado

  4. Powstanie rzeki Małe Kolorado

  Stroma droga na zachód stanęła otworem. Dawne jezioro Bidahochi wyschło, zostawiając po sobie głęboką szczelinę, przez którą dziś płynie Małe Kolorado.

 • To jeszcze nie koniec!

  5. To jeszcze nie koniec!

  Choć większa część Kanionu powstała w tamtej epoce, postępująca erozja i lawiny ciągle go poszerzają. Za 35 milionów lat Kanion może wyglądać zupełnie inaczej!

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy najlepiej się tam wybrać?

  Okres od kwietnia do czerwca to świetny czas, żeby odwiedzić Wielki Kanion; później zaczyna się okres upałów i gwałtownych ulew. Wrzesień i początek listopada też są dobrym czasem, jeśli chcesz uniknąć zarówno tłumów, jak i zimna!

 • Co ze sobą zabrać?

  Pogoda w Wielkim Kanionie potrafi być nieprzewidywalna, więc miej pod ręką ubrania przeciwdeszczowe – nawet, jeśli jest pogodnie! Latem chłodne bryzy maskują gorąco promieni słonecznych, więc koniecznie zabierz krem przeciwsłoneczny. Weź też dużo wody i jakieś lekkie przekąski; lepiej dodawać sobie energii po drodze niż wybrać się tam po dużym, ciężkim posiłku!

 • Jak się ubrać?

  W upał najlepiej założyć przewiewne, zakrywające ciało ubrania. Nie zakładaj szortów ani stroju odsłaniającego ramiona – przy tym nasłonecznieniu nie jest to dobry pomysł. Latem koniecznie załóż kapelusz i okulary przeciwsłoneczne. Niezależnie od pory roku zadbaj o dobre buty, w których Twoje stopy nie będą się ślizgać – inaczej możesz sobie pokaleczyć palce!

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Południowa Krawędź jest otwarta dla zwiedzających przez cały rok; Północna tylko od 15 maja do 15 października.
 • Cena
  Przepustka dla jednej osoby kosztuje 12 USD i jest ważna przez tydzień.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Dostępnych jest kilka świetnych wycieczek. Warto przyjrzeć się tym najpopularniejszym!
 • Jak tam dotrzeć?
  Możesz przejechać się samochodem po przepięknym Lesie Kaibab. Możesz też skorzystać z Arizona Shuttle i podziwiać widoki jako pasażer.
 • Dodatkowe wskazówki

  • W niektóre dni wejście jest bezpłatne – sprawdź online!

  • Jadąc tam samochodem pamiętaj, że będzie potrzebna dodatkowo płatna przepustka dla pojazdu.

Wielki Kanion: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wielki Kanion? Kliknij tutaj.

Wielki Kanion: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 5473 opinii

Nasze ogólne doświadczenie w 12-godzinnej wycieczce autobusem po Wielkim Kanionie było naprawdę niesamowite!!! Kierowca ze słodkich wycieczek wczoraj 21.12.2020 (szkoda, że nie mam jego nazwiska, ale mam nadzieję, że ta recenzja do niego dotrze). Był najbardziej dżentelmenem, słodkim, miłym, zabawnym i kompetentnym kierowcą serwisowym, jakiego znam. Po raz pierwszy chciałbym wypłacić gotówkę, żeby dać mu poważny napiwek. To naprawdę niezwykła osoba! Wszyscy kierowcy i personel, których spotkaliśmy podczas naszej podróży, są niesamowici. Sam wielki kanion to zapierające dech w piersiach przeżycie. Warto zapłacić. Na pewno wrócę następnym razem, mam nadzieję, z rodziną. Miałem tylko jedno nieprzyjemne wspomnienie podczas naszej wycieczki po Wielkim Kanionie. Jest jedna osoba, która jest gospodarzem w restauracji na pokładzie nieba z widokiem na orła w Wielkim Kanionie. W ogóle nie jest usłużna, nie jest przyjazna, nie jest godna pracy w pierwszej linii. Jej klimat wkurza mnie, jakby nie

Świetne doświadczenie, trzeba zrobić, jeśli jesteś w Las Vegas. Podróż wydaje się krótsza dzięki Walterowi, niesamowitemu przewodnikowi. Byłem wcześniej w Vegas i w okolicy i nie wiedziałem niczego, co wyjaśnił podczas trasy. Świetne lekkie śniadanie, świeże kanapki na lunch i mnóstwo wody. Uwielbiam to, jak niezależna była trasa, zwykle nie jeżdżę na wycieczki, ponieważ nie chcę czuć jazdy do grupy i robić rzeczy, których nie chcę robić, nie w tym przypadku. Masz 3 godziny, aby cieszyć się Kanionem tak, jak chcesz. Wróciliśmy do hotelu o 17:00 i byliśmy ostatnimi w autobusie. Jeśli zarezerwujesz u nich, bądź gotowy, aby cieszyć się od początku do końca.

Od początku do końca, od wschodu do zachodu słońca, Mel uczyniła to doświadczenie wyjątkowym. Jej osobiste świadectwo i szczere dzielenie się sprawiły, że każde doświadczenie było wyjątkowe. Była cierpliwa i życzliwa dla wszystkich gości i spersonalizowała dla nas wiele chwil. Czuliśmy się bezpiecznie i zadbani podczas naszej podróży z nią i zrobilibyśmy to ponownie! Dzięki Mel za śmiech i niesamowitą wizytę na historycznych przystankach! buźiaki

Wszystko zgodne z opisem. Organizacja bardzo dobra u sprawna. Transport z hotelu na czas. Obsługa miła, sympatyczna i pomocna. Wrażenia niesamowite. Zdecydowanie polecam!

Super Pani przewodnik, czas wycieczki optymalny aby zobaczyć wszystko, polecam opcję lotu helikopterem można dokupić jak nie tutaj to u przewodnika podczas wycieczki :)