Canal Grande – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wenecja: ekskluzywna wycieczka po tarasach na dachu z Prosecco

1. Wenecja: ekskluzywna wycieczka po tarasach na dachu z Prosecco

Odkryj Wenecję z jej dachów, zgub się na targu Rialto i odkryj starożytną dzielnicę czerwonych latarni podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Poczuj smak lokalnego życia, odkrywając prywatne tarasy, kończąc na tradycyjnym aperitivo z panoramicznym widokiem na Canal Grande. Spotkaj się ze swoim lokalnym przewodnikiem i zacznij odkrywać urocze sestiere San Polo, które nadal jest w większości zamieszkane przez mieszkańców. Wejdź do prywatnych weneckich pałaców i podziwiaj wspaniałe widoki z ukrytych panoramicznych tarasów. Odkryj prostą autentyczność Wenecji, z dala od masowej turystyki i zejdź z utartej ścieżki, aby poznać sposób życia mieszkańców. Wędruj po rynku Rialto i zobacz, gdzie mieszkańcy szukają świeżych owoców i warzyw. Spaceruj po dawnej dzielnicy czerwonych latarni i poznaj więcej historii miasta. Podziwiaj lśniące drogi wodne i kanały z ekskluzywnym dostępem do panoramicznych tarasów, które nie są często spotykane przez turystów. Zakończ wycieczkę stylowo, stukając się kieliszkiem Prosecco, świętując w prawdziwym włoskim stylu.

Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

2. Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

Poczuj esencję Wenecji, odkrywając ukryte i malownicze drogi wodne podczas rejsu gondolą w pobliżu kanału Canal Grande. Posłuchaj komentarza z aplikacji, aby dowiedzieć się więcej o mieście, jednocześnie podziwiając jego zabytki. Rozpocznij atrakcję od spotkania z opiekunem wycieczki, który przedstawi kilka ciekawostek z historii gondoli i gondolierów. Uzyskaj bezpłatny dostęp do aplikacji z komentarzem odtwarzanym podczas rejsu gondolą. W trakcie podróży będziesz podziwiać piękno kanału Canal Grande oraz cudowne budynki, w tym muzeum Peggy Guggenheim Collection, pałac Gritti, bazylikę Santa Maria della Salute oraz galerię sztuki Punta della Dogana. Zobaczysz też słynny na całym świecie teatr La Fenice i Dom Mozarta, położone wzdłuż romantycznych, ukrytych szlaków wodnych. Na koniec rejsu ujrzysz zapierające dech w piersiach widoki na dorzecze świętego Marka i wyspę San Giorgio.

Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

3. Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

Odkrywaj kanały Wenecji, płynąc na pokładzie gondoli. Gondolier zabierze Cię w rejs po zacisznych kanałach i Canal Grande, a przewodnik zapewni komentarz podczas całego rejsu. Dowiedz się więcej o miejskich pałacach, kościołach i atrakcjach. Posłuchaj lokalnych historii i opowieści o gondolach i gondolierach. Podczas podróży zobaczysz dom Desdemony i Mozarta. Przepłyniesz także obok wspaniałego budynku teatru La Fenice i wzdłuż kanału „De le Ostreghe”. Następnie wypłyń na najważniejszy kanał Wenecji, czyli Canal Grande. Popłyń w górę w kierunku bazyliki Santa Maria della Salute, muzeum sztuki Peggy Guggenheim Collection, a także zachwycających weneckich pałaców usytuowanych wzdłuż kanału. Zobacz m.in. pałace Ca'Dolfin, Ca'Loredan, Grimani i wiele innych. Podziwiaj także galerię sztuki współczesnej Punta della Dogana i Bacino San Marco, a następnie wróć do punktu początkowego znajdującego się naprzeciwko Campo San Moisè.Na koniec wycieczki otrzymasz kod QR umożliwiający pobranie cyfrowej mapy z ilustracjami przedstawiającymi Wenecję w okresie od średniowiecza do XVIII wieku. Opcja ogólnodostępna obejmuje 20-minutową wycieczkę pieszą z miejsca zbiórki oraz 30-minutowy rejs gondolą. Zobacz Biennale Cafe i fasadę kościoła San Moisè. Dowiedz się więcej o historii weneckich gondoli. Miniesz również galerię sztuki Punta della Dogana i Canal Grande.

Wenecja: prywatny rejs gondolą po Canal Grande

4. Wenecja: prywatny rejs gondolą po Canal Grande

Wsiądź do autentycznej gondoli i wybierz się w romantyczną podróż po Canal Grande w Wenecji. Podczas rejsu zobaczysz historyczne zabytki usytuowane wzdłuż linii brzegowej. Wyrusz z punktu początkowego i podziwiaj wspaniałe budowle, takie jak gmach muzeum Peggy Guggenheim Collection i bazylika Santa Maria della Salute. Odkryj tajne drogi wodne Wenecji i poczuj atmosferę tego miasta z przyjaciółmi lub ukochaną osobą. Dopłyń gondolą nieopodal placu św. Marka, teatru La Fenice, galerii sztuki Punta della Dogana i wielu innych urokliwych zabytków. Przepłyń pod małym mostem i odkryj ukryte miejsca, do których można dotrzeć tylko gondolą. Słuchaj komentarza z aplikacji mobilnej, aby poznać historie i tajemnice miasta.

Wenecja: rejs grupowy gondolą po Canal Grande

5. Wenecja: rejs grupowy gondolą po Canal Grande

Weź udział w przejażdżce gondolą po kanałach Wenecji z maksymalnie 5 innymi osobami i gondolierem. Płyń z gracją przez tajemnicze kanały Wenecji podczas spokojnej 30-minutowej wycieczki. Odkryj kanały Wenecji, które mają w sobie mnóstwo piękna i uroku, co na pewno uda Ci się zobaczyć podczas rejsu. Popłyń wzdłuż kultowej cieśniny Canal Grande i dryfuj po mniejszych szlakach wodnych.

Wenecja: opera objazdowa w zabytkowym pałacu

6. Wenecja: opera objazdowa w zabytkowym pałacu

Zobacz operę włoską w jednym z najważniejszych pałaców w stylu weneckiego gotyku w Wenecji, Palazzo Barbarigo-Minotto. W tym zabytkowym miejscu zostało przedstawione innowacyjne podejście do opery z formułą, która skupia się na interakcji pomiędzy śpiewakami, muzykami i publicznością. Daje do widzom poczucie obserwowania opery „od wewnątrz". Poczucie to jest wzmocnione sprytnym, 360-stopniowym wykorzystaniem „sceny" oraz poruszanie się gości przez 3 różne pomieszczenia w Palazzo, po jednym dla każdego aktu pokazu. Zmienia się cała scenografia, a nie tylko tło. Ożywienie tradycji sięgającej do lat 1800. jest możliwe dzięki najlepszym głosom lirycznym, którym towarzyszą utalentowane grupki smyczkowe i pianina: zespół wirtuozów, którzy występowali w najbardziej prestiżowych salach koncertowych na świecie. Oferta opery: • „La Traviata": melodramat w trzech aktach Giuseppe Verdiego (pon., wt., czw., sob.) • „Cyrulik sewilski": lekki melodramat w dwóch aktach Gioacchino Rossiniego (środa-niedziela) • „Rigoletto": intensywny dramat o miłości i zemście Giuseppe Verdiego (piątek)

Wenecja: bilet na tramwaj wodny i autobus lądowy

7. Wenecja: bilet na tramwaj wodny i autobus lądowy

Dzięki temu biletowi ominiesz kolejki do kas i uzyskasz dostęp do komunikacji miejskiej w Wenecji. Wejdź na pokład tramwaju wodnego znanego jako vaporetto i zwiedzaj miasto drogą wodną. Bilet obowiązuje również w pobliskich okolicach i w autobusach w Mestre i Margherze. Rozpocznij podróż po Wenecji z biletem, zatrzymując się najpierw na przystanku tramwaju wodnego. Po otrzymaniu biletu wyrusz jednym z wyjątkowych autobusów wodnych do celu swojej podróży. Odkrywaj miasto i jego atrakcje, korzystając z biletu przez godzinę lub nawet cały tydzień, w zależności od wybranej opcji. Wykorzystaj swój bilet w pełni, odwiedzając okoliczne miejsca, w tym wyspy otaczające Wenecję. Doświadcz magii wysp Lido, Murano, Burano i Torcello dzięki temu poręcznemu biletowi. Pojedź autobusem do Mestre i Marghery.

Wenecja: prywatny rejs gondolą dla maksymalnie 5 osób

8. Wenecja: prywatny rejs gondolą dla maksymalnie 5 osób

Poczuj romantyczną atmosferę Wenecji na pokładzie tradycyjnej gondoli dla maksymalnie 6 osób i ciesz się bardziej intymnymi wrażeniami w trakcie wycieczki wyłącznie dla Twojej grupy. Wyrusz z Campo San Luca o dogodnej dla siebie godzinie. Rejsy gondolą dostępne są zarówno w dzień, jak i w nocy, kiedy można podziwiać podświetlone po zmroku zabytki. Podróżuj wzdłuż legendarnego Canal Grande, aby zobaczyć z wody niektóre z zabytkowych budynków. Zapuść się w niektóre z mniejszych kanałów i ucieknij od tłumów turystów. Mijaj gotyckie fasady pałaców w historycznym centrum w spokojnym tempie na pokładzie najbardziej tradycyjnego środka transportu w mieście. Popłyń z powrotem do punktu początkowego, aby zakończyć niesamowity rejs gondolą.

Wenecja: prywatna wycieczka gondolą z mostem Rialto

9. Wenecja: prywatna wycieczka gondolą z mostem Rialto

Rozpocznij 30-minutową wycieczkę w punkcie początkowym Bacino Orseolo, tuż przed słynnym lokalem Hard Rock Cafè i za placem św. Marka. Płyń mniejszymi, ale wyjątkowo pięknymi kanałami pobocznymi, takimi jak Rio dei Barcaioli, gdzie kiedyś mieszkał Mozart, i Rio dell'Ovo, aby dotrzeć do Canal Grande. Zachwyć się niesamowitym widokiem na most Rialto i zobacz okazałe pałace, w tym Ca’ Farsetti, siedzibę władz miejskich. Podziwiaj Palazzo Grimani, największy budynek z widokiem na Canal Grande, w którym obecnie mieści się Sąd Apelacyjny. Kontynuuj podróż wzdłuż Rio San Luca i miń Palazzo Manin, rezydencję ostatniego doży Wenecji – Ludovico Manina. Obecnie w budynku siedzibę ma regionalny oddział Banku Włoch. Następnie popłyń z powrotem w kierunku Bacino Orseolo. Rozpocznij 60-minutową wycieczkę w punkcie początkowym Bacino Orseolo, tuż przed słynnym lokalem Hard Rock Cafè i za placem św. Marka. Płyń mniejszymi, ale pięknymi kanałami na trasie obejmującej dom Mozarta i Canal Grande ze wspaniałym mostem Rialto. Przepłyń pod słynnym mostem Rialto i zobacz targ o tej samej nazwie, gdzie mieszkańcy i turyści chętnie spacerują i kupują owoce, warzywa i świeże owoce morza. Zachwyć się imponującymi pałacami, takimi jak Ca' Farsetti, w którym urzęduje burmistrz Wenecji, czy Palazzo Grimani, największym budynkiem z widokiem na Canal Grande. Kontynuuj podróż wzdłuż Rio San Luca i miń Palazzo Manin, rezydencję ostatniego doży Wenecji – Ludovico Manina. Obecnie w budynku siedzibę ma oddział Banku Włoch. Płyń urokliwymi małymi kanałami w centrum miasta i zakończ rejs w punkcie początkowym.

Wenecja: wycieczka z degustacją przekąsek cichetti i wina

10. Wenecja: wycieczka z degustacją przekąsek cichetti i wina

Ta wycieczka to doskonały sposób na zwiedzanie Wenecji. Podczas niej poznasz zarówno niezwykłą historię tego miasta, jak i jego słynną na całym świecie kuchnię. Twoja przygoda zacznie się w dzielnicy Cannaregio – jednym z niewielu obszarów mieszkalnych Wenecji, który jest popularnym miejscem spotkań mieszkańców miasta. Wyrusz na relaksujący spacer i posłuchaj opowieści swojego przewodnika o 1000-letniej historii miasta. Ponadto otrzymasz cenne wskazówki dotyczące dalszego zwiedzania podczas Twojego pobytu w Wenecji.   Następny punkt wycieczki to rejs tradycyjną gondolą po cieśninie Canal Grande. Po dotarciu do okolicy Rialto rozpocznie się degustacja! Na początek zajrzysz do niewielkiego lokalu, który działa w pobliżu miejskiego placu. Jego właścicielami jest grupa młodych mieszkańców miasta, którzy z godną podziwu pasją eksperymentują z tradycyjnymi przepisami, nadając potrawom nowoczesnego wyrazu. Możesz spodziewać się takich dań jak kalmary w czarnym atramencie czy polenta z owocami morza i sezonowymi warzywami (pod postacią wymyślnych potraw).  W następnym miejscu poznasz wenecką kulturę „bacari” i dowiesz się, jak z nich korzystać podczas samodzielnego zwiedzania miasta.  Kolejny punkt wycieczki stanowią ukryte perełki Rialto. Przekonaj się, że warto nieco odejść od tłumów turystów, aby uszczknąć kawałek Wenecji tylko dla siebie. Wycieczka zakończy się na znanym placu Campo San Bartolomeo, który otoczony jest świetnymi restauracjami i sklepami. Przewodnik chętnie pokaże Ci, co jeszcze warto zobaczyć w Wenecji lub wskaże drogę powrotną do Twojego miejsca zakwaterowania.

Dodaj daty

Canal Grande
Podziwiaj okazałe domostwa dawnych kupców, płynąc gondolą po najdłuższym kanale Wenecji.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 130
Sortuj wg::
Strona 1 z 9

Niezwykłe doznania

Canal Grande: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Canal Grande: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Canal Grande? Kliknij tutaj.

Canal Grande: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2 / 5

na podstawie 24 848 opinii

Na początku było to mylące, ponieważ myśleliśmy, że spotkamy się nad kanałem i wsiądziemy prosto do gondoli, ale po prostu wiedz, że faktycznie dają ci trochę komentarza i spacerują, zanim wsiądziesz do gondoli. To ważne, aby wiedzieć, czy myślisz, że ta czynność zajmie tylko 30 minut, ponieważ od początku do końca było to więcej niż godzina i 15 minut, co było dla nas miłe. To, jak przyjemna będzie Twoja jazda, będzie zależeć od tego, czy reszta osób dołączy do Ciebie w gondoli! Nie znam wszystkich tras, ale czułem, że mamy dobrą mieszankę spokojniejszych miejsc i Wielkiego Kanału.

Wycieczka piesza trwała około 30 minut i była pouczająca. Przewodnik był bardzo przyjazny i przychylnie nastawiony do osób mówiących po angielsku i hiszpańsku w grupie. Przejażdżka gondolą trwała, wbrew doświadczeniom innych recenzentów, pełne 30 minut! Gondolier był przyjazny i zabawnie było słuchać, jak przekomarza się z innymi gondolierami w kanałach. Jednak gondoli nie dostaniesz dla siebie (dzieliliśmy się z parą hiszpańską). Ogólnie rzecz biorąc, bardzo warto za swoją cenę.

Un grand Merci à la trupa, à la pianiste qui nous ont fait passer un joli moment d'opéra partagé avec le public. Le lieu était enchanteur et le public restreint nous a permis de bien en profiter. Amateur d'opéra ou néophyte allez y vous ne le sorryterez pas!

Doskonała wycieczka, łącząca krótki spacer i komentarz z przewodnikiem o Wenecji, wraz z krótką (30 minut) przejażdżką gondolą. By zrobić to chociaż raz w życiu. Nasz przewodnik Alessandra był szczególnie kompetentny i miły w rozmowie. Zalecana!

Warto wybrać się na taki mały rejsik będąc w Wenecji :)