Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Göteborg

Göteborg – nasze najbardziej polecane atrakcje

Göteborg: zwiedzanie amfibią na lądzie i wodzie

1. Göteborg: zwiedzanie amfibią na lądzie i wodzie

Przeżyj zwiedzanie z pluskiem podczas amfibijnej wycieczki autobusowej po Göteborgu. Omiń główne atrakcje, takie jak Fish Church, Poseidon, Liseberg i inne, słuchając historii i kultury miasta od swojego przewodnika. Rozpocznij wycieczkę w Stora Teatern – budynku muzyczno-teatralnym w centrum miasta – gdzie wsiądziesz do autobusu. Następnie wyrusz przez centrum Göteborga, mijając zabytki, takie jak Avenyn, Poseidon, Liseberg, Ullevi i kościół rybny. Gdy zmienia się powierzchnia pod spodem, zaczyna się prawdziwa zabawa i nadszedł czas, aby autobus zmokł. Trzymajcie telefony i aparaty fotograficzne i przygotujcie się na motyle w brzuchu, gdy 10-tonowy autobus zmieni się w amfibię i wpłynie do rzeki. Słuchaj, jak muzyka staje się głośniejsza i duży plusk wody uderza w przednią szybę. Zanim się zorientujesz, unosisz się. Po kilku minutach pływania po wodzie przewodnik udzieli dodatkowych informacji na temat działania autobusu. Z wody podziwiaj wspaniały widok na miasto i zobacz duże statki wypływające i wpływające do miasta. Po około 20 minutach spędzonych w wodzie wróć do punktu odbioru, mijając po drodze jeszcze więcej niesamowitych widoków.

Göteborg: rejs po archipelagu z przewodnikiem

2. Göteborg: rejs po archipelagu z przewodnikiem

Rozpocznij swoją wycieczkę łodzią od rejsu przez kwitnący port w Göteborgu, który jest największym portem w Skandynawii, i dowiedz się więcej o jego codziennym funkcjonowaniu z wnikliwego komentarza na żywo. Podczas rejsu statkiem masz okazję podziwiać twierdzę Ęlvsborg, jeden z najlepiej zachowanych fortów w Szwecji, i usłyszeć od przewodnika o historii, która sięga wielu stuleci. Następnie opłyń południowe wyspy pięknego archipelagu Göteborg i podziwiaj malowniczy krajobraz klifów, wysepek i morza, które są tak obfite na zachodnie wybrzeże Szwecji.

Göteborg: Go City All-Inclusive Pass z ponad 20 atrakcjami

3. Göteborg: Go City All-Inclusive Pass z ponad 20 atrakcjami

Doświadcz tego, co najlepsze w Göteborgu i zaoszczędź do 50%* dzięki wygodnemu cyfrowemu karnetowi all-inclusive. Wybierz 1-dniowy lub kilkudniowy karnet i ciesz się dostępem do ponad 25 atrakcji, wycieczek i innych atrakcji. Wybierz się na fascynujące wycieczki autobusowe i statkiem oraz odwiedź najpopularniejsze muzea w mieście. Korzystaj z telefonu jako biletu wstępu do wszystkich atrakcji, przez dowolną liczbę dni. Pobierz aplikację Go City i skorzystaj z interaktywnego przewodnika, zaplanuj trasę i zarezerwuj atrakcje w czasie rzeczywistym, a następnie aktywuj bilet, skanując kod QR w dowolnej atrakcji. Wybierz się w rejs po południowym archipelagu na piękną wyspę Vinga, odwiedź słynne Muzeum Volvo lub poznaj historyczne i współczesne wzornictwo w Muzeum Röhsska. Spersonalizuj swoją przygodę dzięki wycieczkom autobusem i łodzią hop-on hop-off i zobacz lokalne ukryte skarby na pokładzie łodzi paddan. Göteborg All-Inclusive Pass obejmuje: - Universeum - Wycieczkę łodzią Paddan (sezonowo - od kwietnia do września) - Muzeum Röhsska - Laserdome - Wyspa więzienna (wymagana rezerwacja) - Wycieczka z przewodnikiem do Vinga (sezonowo - od czerwca do sierpnia*) - Twierdza Bohus - Wycieczka łodzią Hop-On Hop-Off (sezonowo - od czerwca do sierpnia*) - Dom Gunnebo - Wycieczka autobusem hop-on hop-off (sezonowo - od kwietnia do września*) - Wycieczka z przewodnikiem po archipelagu (sezonowo - lato*) - Muzeum Sztuki i Centrum Hasselblada w Göteborgu - Sklep z czekoladą i słodyczami w Göteborgu - Muzeum tramwajów w Göteborgu - Muzeum Sportu w Göteborgu - Kasyno Cosmopol - Röda Sten Konsthall - Slottsskogen Adventure Golf (sezonowo - od kwietnia do października*) - Wycieczka po Hisingen (sezonowo - wiosną*) - Muzeum Miejskie w Göteborgu - Wycieczka łodzią Säveån paddan (sezonowo - wiosna*) - Pływające muzeum statków Maritiman (sezonowo - od kwietnia do października*) - Aeroseum - Ogród botaniczny w Göteborgu - Kajakowa przygoda w centrum Göteborga *Oszczędności na podstawie przykładowych planów podróży na stronie Go City. **Uwaga: harmonogramy atrakcji sezonowych mogą ulec zmianie i mogą nie być dostępne każdego dnia tygodnia. Przed wyjazdem sprawdź informacje o atrakcjach w przewodniku lub aplikacji Go City.

Wielka Brytania/Europa: Plan danych mobilnych eSim

4. Wielka Brytania/Europa: Plan danych mobilnych eSim

Ułatw sobie podróż dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w 42 najczęściej odwiedzanych regionach w Europie i Wielkiej Brytanii. Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie oraz wybieraj spośród różnych pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Wystarczy zeskanować kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów związanych z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu bez odpadów. Zdobądź jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj, po prostu kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM na bieżąco. Po aktywacji Twoja ochrona rozpocznie się zgodnie z wybranym okresem. Korzystaj z zasięgu w Austrii, Albanii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Gibraltarze, Węgrzech, Wyspie Man, Islandii, Irlandii, Włoszech (w tym San Marino i Watykan), Wyspa Jersey, Kazachstan, Łotwa, Litwa, Liechtenstein, Luksemburg, Objęte są również Malta, Holandia, Macedonia Północna, Norwegia, Portugalia, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Uzbekistan, Wielka Brytania i północna Irlandia. Wszystkie modele iPhone'a wprowadzone na rynek poza iPhone'em XS mogą obsługiwać eSIM. W przypadku Androida, jeśli nie masz pewności, sprawdź, czy kwalifikujesz się do korzystania ze zdjęcia z wytycznymi. APN (nazwa punktu dostępu): internet Informacje o lokalnym operatorze: Wielka Brytania: Telefonica / Vodafone /Hutchison 3G /Wszędzie wszędzie

Göteborg: Bilet wstępu do Universeum

5. Göteborg: Bilet wstępu do Universeum

Zarezerwuj bilety wstępu do Universeum, publicznego centrum nauki i muzeum w Göteborgu, jednego z najczęściej odwiedzanych miejsc w Szwecji. Doświadcz wszystkiego, od rakiet i planet po małpy i atomy – i prawie wszystko pomiędzy. Eksploruj świat, aż do jego najmniejszych cząsteczek, a także niewyobrażalnie rozległe galaktyki, aby odkryć, gdzie pasujemy do wszechświata. Posłuchaj rozmów zwierząt, dołącz do wycieczki z przewodnikiem lub obejrzyj program. Jeśli poczujesz głód lub masz ochotę na przekąskę, udaj się do najbliższej restauracji i kawiarni w budynku. Przeprowadzaj eksperymenty jak naukowiec w laboratorium chemicznym lub poznaj swoje ciało na wystawie Ludzie. Odkryj przydatność matematyki w życiu codziennym w Mathrix. Zabierz najmłodszych do Miniverseum. Wybierz się na wędrówkę przez pustynię i zobacz małpy i leniwce w lesie deszczowym. Odkryj fascynujące mechanizmy życia, postęp techniczny ludzkości, niesamowitą różnorodność natury i niezliczone tajemnice kosmosu. Zrozum szerszy kontekst tematów i zjawisk oraz dowiedz się, jak działa świat i jak wszystko jest ze sobą powiązane.

Göteborg: piesza wycieczka po Starym Mieście w Hadze

6. Göteborg: piesza wycieczka po Starym Mieście w Hadze

Haga to jedna z najstarszych dzielnic Göteborga. Deptak Haga Nygata jest otoczony dobrze zachowanymi domami, z których wiele jest w charakterystycznym dla Göteborga stylu zwanym „landshövdingehus”, z jednym piętrem z cegły, a resztą z drewna. Każdy kultowy dom i budynek ma bogactwo historycznego znaczenia, a podczas tej 2-godzinnej pieszej wycieczki przewodnik opowie Ci o niektórych z najlepszych. Po drodze daj się oczarować w najbardziej szwedzki sposób dzielnicą, która w XIX wieku była slumsami o obskurnej reputacji, ale obecnie jest najmodniejszą dzielnicą Göteborga, w której nie brakuje kawiarni, delikatesów i niezależnych sklepów. Podążaj za lokalnym przewodnikiem po miejscach, które musisz zobaczyć w okolicy, ukrytych klejnotach i lokalnych hotspotach, i uzyskaj odpowiednie wprowadzenie do najbardziej kultowej dzielnicy Göteborga.

Göteborg: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczym zwiedzaniem miasta

7. Göteborg: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off z krajoznawczym zwiedzaniem miasta

Zobacz zabytki Göteborga we własnym tempie dzięki 24-godzinnemu biletowi na autobus typu hop-on hop-off. Na trasie znajduje się 8 różnych przystanków z różnymi obszarami i atrakcjami do odkrycia. Podziwiaj Stora Theatern, gdzie odbywa się wiele dużych koncertów i przedstawień w mieście. Odwiedź gotycki targ rybny Feskekörka, podziwiaj wspaniałe widoki na rzekę z górnego pokładu autobusu i poznaj historię miasta dzięki informacyjnym komentarzom pokładowym w 7 różnych językach. Przystanki autobusu: 1. Stora Teatern / Teatr Wielki 2. Jarntorget 3. Linneplatsen 4. Haga 5. Valand / Kingsgate Avenue 6. Korsvagen / Liseberg 7. Drottningtorget 8. Brunnsparken / Lejontrappan

24-godzinny bilet autobusowy Hop-On Hop-Off w Göteborgu

8. 24-godzinny bilet autobusowy Hop-On Hop-Off w Göteborgu

Wskocz na wycieczkę autobusem wycieczkowym po Göteborgu i zwiedzaj miasto w zaciszu piętrowego autobusu z otwartym dachem. Miń większość historycznych i współczesnych zabytków Göteborga, wskakując i wysiadając do woli na dowolnym z 7 przystanków na trasie. Odkryj najbardziej ruchliwe miasto portowe w Szwecji i zobacz atrakcje, takie jak targ rybny Feskekôrka, centrum handlowe Nordstan, łodzie wikingów Lilla Bommen i wiele innych. Pouczający audioprzewodnik w 5 językach zapewnia ciekawy komentarz podczas zwiedzania, a rozsuwany dach chroni Cię w przypadku złej pogody. Możesz wskakiwać i wyskakiwać do woli na każdym przystanku na trasie – bilet ważny jest 24 godziny. Przy złej pogodzie na autobusach można szybko zamontować dach ochronny. Przystanki po drodze: 1. Stora teatern: Miejsce rozpoczęcia wycieczek autobusowych, tuż przy dużej i słynnej ulicy handlowej "Avenyn". 2. Feskekôrka (najbliżej portu wycieczkowego): ukochany targ rybny w Göteborgu. Zjedz lunch w jednej z wielu restauracji 3. Valand/Avenyn: Idź piękną ulicą Vasagatan do przytulnej dzielnicy Haga z wieloma przyjemnymi kawiarniami i sklepami. 4. Korsvägen (Liseberg): Ważny węzeł autobusowy i tramwajowy w pobliżu "Liseberg", "Universeum" i "Muzeum Kultury Światowej". 5. Drottningtorget: Blisko głównego dworca kolejowego i ogrodów miejskich, gdzie można spacerować w pięknym otoczeniu. 6. Gustav Adolfs Torg: Tutaj jesteś w pobliżu największego skandynawskiego centrum handlowego o nazwie „Nordstan”, absolutnie warte odwiedzenia! Zjedz lunch w jednej z pobliskich restauracji. 7. Lilla Bommen: Położony w pobliżu Opery, barki Viking i łodzi do twierdzy Ęlvsborgs.

Göteborg: Rejs krajoznawczy Paddan po rzece Savean

9. Göteborg: Rejs krajoznawczy Paddan po rzece Savean

Dwugodzinny rejs odbywa się jedną z popularnych otwartych łodzi wycieczkowych o nazwie Paddan. Zacznij od Kungsportsplatsen i popłyń wąskimi kanałami miejskimi, a następnie kontynuuj przez port do ujścia rzeki Säveån. Po drodze przewodnik wskaże zarówno zabytki miasta, jak i popularne atrakcje. Säveån jest czasami określany jako Amazonas Göteborga z jego bogatą przyrodą i fauną. Jeśli masz szczęście, możesz rzucić okiem na bobra sortującego gałęzie na swoje gniazdo. Miłośnicy ptaków również uznają ten obszar za atrakcyjny, ponieważ bujne środowisko jest popularną kryjówką dla wielu ptaków. Przewodnik na żywo sprawi, że w pełni wykorzystasz swoje doświadczenie.

Lilla Bommen: 4-godzinna wycieczka łodzią z przewodnikiem na wyspę Vinga

10. Lilla Bommen: 4-godzinna wycieczka łodzią z przewodnikiem na wyspę Vinga

Wskocz na pokład łodzi M/S Carl Michael Bellman i popłyń z Lilla Bommen przez port i południowy archipelag do najbardziej wysuniętego na zachód punktu Göteborga: wyspy Vinga. Ciesz się komentarzem przewodnika na żywo podczas podróży trwającej około 1 godziny i 15 minut w jedną stronę. Rozkoszuj się rozległymi widokami na morze lub odwiedź pokładową kawiarnię, w której możesz kupić kawę, ciasto, przekąski, piwo, wino i napoje bezalkoholowe. Po przybyciu do Vinga poświęć godzinę na zwiedzanie wyspy. Spaceruj po szlakach i odkrywaj piękną przyrodę, odwiedź słynną latarnię morską, popływaj w oceanie lub znajdź miejsce na słońcu i zrelaksuj się.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 44
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Göteborg

Jakie są najlepsze atrakcje w: Göteborg dla osób z dziećmi?

Jakie są najlepsze atrakcje w pomieszczeniach w: Göteborg na deszczowe dni?

Göteborg: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Göteborg? Kliknij tutaj.

Göteborg: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 693 opinii

Wszystko było bardzo dobrze, wycieczka była bardzo przyjemna, zwłaszcza przy wejściu do wody, widać zaangażowanie, jakie każdy z nich wkłada w swoją pracę, polecam w 100%.

Wyjątkowa wycieczka po wjechaniu do fiordu. Przewodnik był bardzo zrelaksowany i dobrze moderowany. Zalecenie dla Göteborga.

Super atrakcja, bardzo zabawna przewodniczka, pełna humoru. Wycieczka godna polecenia dla rodzin z dziećmi.

Jasper i „Kapitan” byli doskonali. Pouczające, ciekawe i zabawne. Tack så mycket.

To było bardzo miłe doświadczenie, miły przewodnik i odpowiednia muzyka