Atrakcje i wycieczki
Göreme

Göreme – nasze najbardziej polecane atrakcje

Transfery prywatne/wspólne Lotniska Kayseri lub Nevşehir

1. Transfery prywatne/wspólne Lotniska Kayseri lub Nevşehir

O usługach decydujemy według lotu, a nie czasu. Dzięki temu znamy Twój odlot i ile czasu potrzebujesz na odprawę. Naszym obowiązkiem jest zdążyć na samolot. Podczas dokonywania rezerwacji prosimy o podanie; 1: Nazwa hotelu 2: Numer lotu Jeśli masz lot wylotowy i wybierasz wspólny transfer, przedział czasowy może zostać nieznacznie zmieniony w zależności od punktu odbioru innych pasażerów. Jeśli lecisz samolotem przylotowym, spotkaj się z kierowcą przy krajowym wyjściu z lotniska, który trzyma Twoje imię i nazwisko na pokładzie.

Kapadocja: Lot balonem na ogrzane powietrze w Goreme o wschodzie słońca

2. Kapadocja: Lot balonem na ogrzane powietrze w Goreme o wschodzie słońca

Poszybuj spokojnie nad wyjątkowymi skałami i dolinami Göreme w regionie Kapadocja podczas wspólnego lotu balonem na ciepłe powietrze. Wybierz jeden z kolorowych balonów, a na koniec wycieczki odbierz certyfikat odbycia lotu i uczcij to kieliszkiem szampana. Rozpocznij swoją przygodę od odbioru z hotelu na godzinę przed wschodem słońca. Po dotarciu na miejsce skosztuj bezpłatnych lekkich przekąsek. W tym czasie zespół naziemny będzie kończyć realizację procedur bezpieczeństwa. Po nadmuchaniu balonu wysłuchaj informacji na temat bezpieczeństwa oraz lotu. Następnie rozpocznij zapierającą dech w piersiach wycieczkę, wznosząc się na wysokość do 600 metrów. Dryfuj nad dolinami i słynnymi, bajkowymi kominami Kapadocji, zachwyć się niesamowitymi, panoramicznymi widokami oraz obniżeniami lotu, które niemal pozwalają dotknąć skał skansenu Göreme. Wiatr i ogień delikatnie przeniosą Cię z powrotem na ziemię. Na lądzie uczcij swoją przygodę bezpłatną lampką szampana i odbierz certyfikat lotu, a następnie skorzystaj z transferu do hotelu.

Kapadocja: Lot balonem na ogrzane powietrze nad Fairychimneys w Goreme

3. Kapadocja: Lot balonem na ogrzane powietrze nad Fairychimneys w Goreme

Od chwili, gdy wsiądziesz do naszego wygodnego autobusu, który odbierze Cię z Twojego hotelu, poczujesz narastające oczekiwanie. Zawieziemy Cię na miejsce startu, gdzie możesz zobaczyć, jak nasz zespół ekspertów przygotowuje balony do lotu, napełniając je na tle porannego nieba. Gdy wzniesiesz się balonem, powita Cię wschód słońca, rzucający złotą poświatę na baśniowe kominy, ogromne doliny i starożytne jaskinie Kapadocji. Z każdego kierunku roztacza się widok jak z pocztówki, mozaika winnic, sadów i unikalnych formacji geologicznych. Lot balonem to nie tylko hipnotyzujące widoki. Chodzi o ciszę, przerywaną tylko od czasu do czasu rykiem palnika balonu i pełnymi podziwu sapnięciami współpasażerów. Chodzi o uczucie unoszenia się, spokój, połączenie z naturą i realizację marzeń. Po locie uczcimy Twoją podróż tradycyjnym toastem z szampanem i dyplomem upamiętniającym Twoją przygodę. Następnie odwieziemy Cię z powrotem do hotelu, abyś mógł kontynuować dzień, zabierając ze sobą wspomnienia, które będą trwać przez całe życie. Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. Nasze balony są utrzymywane zgodnie z najwyższymi standardami, a nasi piloci to doświadczeni profesjonaliści z gruntowną znajomością regionu Kapadocji. Zawsze priorytetowo traktujemy Twoje bezpieczeństwo i wygodę. Lot balonem nad Kapadocją to coś więcej niż tylko wycieczka; to doświadczenie z listy rzeczy do zrobienia, które z pewnością zapamiętasz na zawsze. Nie możemy się doczekać, aby podzielić się z Tobą tą przygodą!”

Kapadocja: Wycieczka balonem na ogrzane powietrze w Goreme ze śniadaniem

4. Kapadocja: Wycieczka balonem na ogrzane powietrze w Goreme ze śniadaniem

Przeżyj podniebną przygodę podczas lotu balonem nad malowniczą Kapadocją. Spoglądaj na środkową Anatolię z kolorowego balonu, unosząc się w powietrzu o poranku, i delektuj się jedzeniem, aby uczcić swój lot. Rozpocznij dzień od odbioru z hotelu. Po przybyciu na miejsce spotkaj się ze swoim zespołem na ziemi w celu przejścia odprawy dotyczącej bezpieczeństwa. Czuj się bezpiecznie dzięki wszystkim szczegółom dotyczącym lotu balonem, które przekaże Ci załoga. Następnie zajmij wygodne, indywidualne miejsce w koszu i przygotuj się do startu. Wznieś się w powietrze i poczuj zarówno adrenalinę, jak i spokój, unosząc się nad malowniczym krajobrazem. Podziwiaj naturalne i stworzone przez człowieka atrakcje. Po wylądowaniu zjedz lekkie śniadanie i wypij drinka. Po zakończeniu atrakcji skorzystaj z wygodnego transportu powrotnego do swojego miejsca zakwaterowania.

Kapadocja: Całodniowa prywatna wycieczka do Kapadocji

5. Kapadocja: Całodniowa prywatna wycieczka do Kapadocji

Zwiedź piękną Kapadocję w ramach całodniowej wycieczki z przewodnikiem. Podziwiaj główne atrakcje regionu, w tym Park Narodowy Göreme, Paşabağı, starogrecką wioskę Çavuşin i wiele innych miejsc. Dowiedz się więcej o historii i kulturze Kapadocji dzięki swojemu przewodnikowi. Skorzystaj z odbioru ze swojego hotelu i udaj się do Göreme, aby zachwycić się jednymi z najlepszych widoków w regionie. Następnie odwiedź podziemne miasto, które jest największą i najgłębszą podziemną osadą. Ma ono 8 poziomów połączonych wąskimi tunelami. Poświęć czas na zwiedzanie straganów, sklepów, kościołów, winiarni, kuchni i innych części otwartych dla zwiedzających. W tym czasie przewodnik zapewni Ci interesujący komentarz. Zatrzymaj się na lunch w tradycyjnej restauracji, a następnie udaj się do Doliny Gołębi w miejscowości Uçhisar. Miejsce to słynie z niesamowitych panoramicznych widoków. Kolejnym przystankiem będzie skansen Göreme, gdzie zobaczysz kościoły wykute w skałach przez pierwszych mnichów chrześcijańskich. Przewodnik opowie Ci o chrześcijaństwie i życiu zakonnym w Kapadocji. Odwiedź starogrecką wioskę Çavuşin, znajdującą się nad brzegiem rzeki Kizilirmak, która jest najdłuższą rzeką w Turcji. Weź udział w wycieczce po mieście, a następnie odwiedź warsztat garncarski i dowiedz się czegoś więcej o przedmiotach ceramicznych i wykonanych z czerwonej gliny. Obejrzyj pokaz starożytnej metody produkcji z użyciem samych rąk i posłuchaj o tradycji wyrobu ceramiki, która sięga czasów hetyckich (około II tysiąclecia p.n.e.). Następnie udaj się do pracowni dywanów z ręcznie tkanymi wyrobami. Później odwiedź Paşabağı, gdzie możesz zobaczyć spektakularną formację skalną w kształcie grzyba. Paşabağı jest również nazywana Doliną Mnichów, ponieważ znajduje się tam kaplica św. Symeona. Następnym przystankiem jest Devrent, która jest również znana jako Dolina Wyobraźni. W dolinie znajdują się ciekawe czerwone skały, z których niektóre przypominają swoim kształtem różne zwierzęta: wielbłąda, jaszczurkę, sowę, węża, kurczaka i pingwina. Na koniec dnia skorzystaj z komfortowego transferu powrotnego do hotelu.

Kapadocja: Zachód słońca lub dzienna wycieczka ATV Adventure Tour

6. Kapadocja: Zachód słońca lub dzienna wycieczka ATV Adventure Tour

Podziwiaj atrakcje Kapadocji w wyjątkowy sposób podczas tej wycieczki pojazdem terenowym. Przed rozpoczęciem wycieczki wysłuchaj krótkiego instruktażu bezpieczeństwa, uzyskaj praktyczne wskazówki i poćwicz obsługę pojazdu. Gdy poczujesz się za kierownicą w pełni komfortowo, zacznij przygodę obejmującą obowiązkowe atrakcje Kapadocji. Najpierw przejedź przez Dolinę Mieczy, najmniejszą dolinę w regionie, i podziwiaj kominy przypominające miecze, którym to miejsce zawdzięcza swoją nazwę. Później wyrusz przez Dolinę Białą, Miłości i Czerwoną, zatrzymując się w każdej z nich na odpoczynek i zrobienie zdjęć. Zakończ wycieczkę w Dolinie Róż, gdzie możesz obejrzeć zachód słońca z jednego z najlepszych punktów widokowych w Kapadocji.

Kapadocja: Czerwona wycieczka z przewodnikiem z odbiorem i transportem powrotnym do hotelu

7. Kapadocja: Czerwona wycieczka z przewodnikiem z odbiorem i transportem powrotnym do hotelu

Obszar zamku Uchisar Przygotuj się na zdumienie, ponieważ ten widok powali Cię na kolana. W centrum Kapadocji mamy jeden z największych bajkowych kominów w całej Kapadocji i jest to zamek Uchisar. Spędzimy trochę czasu pod zamkiem i zostaniesz o nim dobrze poinformowany. Możesz zrobić wiele pięknych zdjęć i mieć wystarczająco dużo wolnego czasu, aby się nimi cieszyć. Pasabagi Fairy Chimneys (Dolina Mnichów) W dolinie mnichów zobaczysz z bliska bajkowe kominy przypominające grzyby i będziesz mieć okazję nawet ich dotknąć, uzyskasz informacje na temat chrześcijaństwa w regionie i będziesz mieć wystarczająco dużo wolnego czasu na zwiedzanie. Skansen w Zelve Zelve było otwartą doliną z dużą osadą jaskiniową. Na niewielkim obszarze znajduje się wiele pozostałości, które zaspokajały niemal wszystkie potrzeby chrześcijan żyjących w przeszłości i pozostały turecką wioską do lat 1960. Dziś Zelve jest skansenem otwartym dla publiczności. Wiele do zobaczenia i wiele do sfotografowania. Dolina Devrent (Dolina Wyobraźni) W dolinie wyobraźni znajdziesz wiele skał o różnych kształtach, wyglądających jak różne rzeczy, takie jak wielbłąd, ślimak, pingwin itp. W tym miejscu będziesz mógł przetestować swoją wyobraźnię i zdecydować, czy jesteś osobą z wyobraźnią, czy nie. Lunch Będziemy mieli przerwę na lunch lub otwarty bufet w przyzwoitej restauracji Warsztat garncarski Avanos (punkt handlowy) Avanos to dom garncarstwa i będzie to główna atrakcja Twojego dnia. Znajdziemy się w warsztacie garncarskim w Avanos i będą tam eksperci w dziedzinie garncarstwa. Najpierw podadzą ci kilka informacji na ten temat, a następnie pokażą, jak zrobić ceramikę, a następnie pozwolą ludziom z naszej grupy spróbować (może ty?). Dolina Miłości Dolina Miłości jest gospodarzem jednego z najpiękniejszych zabytków w całej Kapadocji, w którym zobaczysz najlepsze przykłady grzybowych kominów wróżek (hoodoo) z niesamowitym panoramicznym widokiem.

Kapadocja: Jazda konna o zachodzie słońca lub w ciągu dnia

8. Kapadocja: Jazda konna o zachodzie słońca lub w ciągu dnia

Ciesz się niezapomnianym zachodem słońca, jadąc konno przez piękne doliny Kapadocji. Zobacz urzekające formacje skalne, wykute w skale kościoły oraz lokalne sady morelowe i tradycyjne winnice. Znana jako „kraina pięknych koni”, Kapadocja zapewnia równie piękne krajobrazy, od baśniowych kominów po wielobarwne formacje skalne. Profesjonalny jeździec poprowadzi Cię przez Dolinę Róż, znaną z imponujących formacji skalnych i ukrytych wykutych w skale kościołów. Odwiedź wykuty w skale Kościół Krzyża, w którym w kamiennym suficie wyrzeźbiono krzyż. Zakończ przejażdżkę przez lokalne sady morelowe i tradycyjne winnice podczas pięknego zachodu słońca w Kapadocji.

Kapadocja: Lot balonem o wschodzie słońca

9. Kapadocja: Lot balonem o wschodzie słońca

Wznieś się w przestworza podczas tego prywatnego lub grupowego lotu balonem nad Kapadocją. Podziwiaj spektakularne widoki i zobacz wschodzące słońce podczas robienia najbardziej niezapomnianych zdjęć z kosza balonowego. Wybierz lot standardowy, komfortowy lub prywatny. Leć balonem na ogrzane powietrze nad Kapadocją i odkryj najlepszy sposób na zobaczenie tej krainy pełnej skalistych dolin, podziemnych miast i legendarnych krajobrazów. Rozpocznij swoją przygodę bardzo wcześnie rano od odbioru z hotelu, a następnie transportu minibusem do tajnego miejsca. Tam spotkaj się z resztą grupy (jeśli wybierzesz lot grupowy). Podążaj za licencjonowaną załogą na pokładzie kosza balonowego, który napełnia się gorącym powietrzem i staje się bardzo duży. Posłuchaj swojego pilota, który podzieli się środkami bezpieczeństwa oraz zaleceniami i zakazami podczas lotu. Trzymaj się, gdy balon wznosi się na wysokość od 500 do 1000 metrów nad ziemią. Leć płynnie nad dolinami i spektakularnymi formacjami geograficznymi, które widać tylko z nieba. Pamiętaj, aby zrobić kilka zdjęć własnego balonu i dziesiątek innych w pobliżu, które zaczną wznosić się w powietrze. Po zakończeniu lotu wyląduj w bezpiecznym miejscu, gdzie personel naziemny będzie na Ciebie czekał z pamiątkowym certyfikatem lotu i lekkim drinkiem, aby to uczcić.

Kapadocja: Zielona wycieczka z przewodnikiem, odbiór i transport powrotny do hotelu

10. Kapadocja: Zielona wycieczka z przewodnikiem, odbiór i transport powrotny do hotelu

Panorama Goreme Naszym pierwszym przystankiem będzie panorama Goreme, gdzie dowiesz się o regionie Kapadocji, występowaniu bajkowych kominów i samej wiosce Goreme. Jezioro Narli Zobaczymy wulkaniczne jezioro, którego kolor zmienia się w ciągu roku. Klasztor Selime Klasztor Selime to zdumiewająca, wykuta w skale budowla obejmująca rozległą kuchnię i strzelisty komin. Kościół z galerią dookoła, stajnie z korytami do karmienia i inne dowody na styl życia troglodytów... Dolina Ihlara Będziemy wędrować przez 45 minut w kanionie przed lunchem. Wioska Belisirma (lunch) Około 80 km od naszego punktu startowego znajdziemy się w wiosce Belisirma w dolinie Ihlara. Tuż obok rzeki Melendiz zjemy lunch w przyjemnej restauracji. Podziemne miasto Derinkuyu Podziemne miasta są znakami Kapadocji, te mega schrony zaskoczą Cię, wejdziemy do środka i przejdziemy wąskimi tunelami, zobaczysz winiarnie, magazyny żywności i wiele różnych części podziemnego miasta do obrony i życia. Sklep z kamieniami szlachetnymi (sklep jubilerski, punkt handlowy) Turcja jest prawdziwym skarbem, jeśli chodzi o kamienie, a my spędzimy trochę czasu w tym pięknym sklepie z ekspertami na temat kamieni w całej Turcji. Zdecydowanie zalecamy uważne słuchanie ich i przewodnika, ponieważ będziesz chciał dowiedzieć się wszystkiego o zmieniającym kolor kamieniu zultanite. Dolina Gołębi Ludzie używali gołębi do wielu różnych celów przez długi czas. W dolinie gołębi zostaniesz poinformowany o tych powodach i będziesz miał okazję nakarmić gołębie z doliny. Sklep z suszonymi owocami Możesz zobaczyć kapadocki rodzaj kawy i tradycyjne suszone owoce.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 541
Sortuj wg::

Göreme – nasze najbardziej polecane atrakcje

Transfery prywatne/wspólne Lotniska Kayseri lub Nevşehir

Transfery prywatne/wspólne Lotniska Kayseri lub Nevşehir

O usługach decydujemy według lotu, a nie czasu. Dzięki temu znamy Twój odlot i ile czasu potrzebujesz na odprawę. Naszym obowiązkiem jest zdążyć na samolot. Podczas dokonywania rezerwacji prosimy o podanie; 1: Nazwa hotelu 2: Numer lotu Jeśli masz lot wylotowy i wybierasz wspólny transfer, przedział czasowy może zostać nieznacznie zmieniony w zależności od punktu odbioru innych pasażerów. Jeśli lecisz samolotem przylotowym, spotkaj się z kierowcą przy krajowym wyjściu z lotniska, który trzyma Twoje imię i nazwisko na pokładzie.

Kapadocja: Lot balonem na ogrzane powietrze w Goreme o wschodzie słońca

Kapadocja: Lot balonem na ogrzane powietrze w Goreme o wschodzie słońca

Poszybuj spokojnie nad wyjątkowymi skałami i dolinami Göreme w regionie Kapadocja podczas wspólnego lotu balonem na ciepłe powietrze. Wybierz jeden z kolorowych balonów, a na koniec wycieczki odbierz certyfikat odbycia lotu i uczcij to kieliszkiem szampana. Rozpocznij swoją przygodę od odbioru z hotelu na godzinę przed wschodem słońca. Po dotarciu na miejsce skosztuj bezpłatnych lekkich przekąsek. W tym czasie zespół naziemny będzie kończyć realizację procedur bezpieczeństwa. Po nadmuchaniu balonu wysłuchaj informacji na temat bezpieczeństwa oraz lotu. Następnie rozpocznij zapierającą dech w piersiach wycieczkę, wznosząc się na wysokość do 600 metrów. Dryfuj nad dolinami i słynnymi, bajkowymi kominami Kapadocji, zachwyć się niesamowitymi, panoramicznymi widokami oraz obniżeniami lotu, które niemal pozwalają dotknąć skał skansenu Göreme. Wiatr i ogień delikatnie przeniosą Cię z powrotem na ziemię. Na lądzie uczcij swoją przygodę bezpłatną lampką szampana i odbierz certyfikat lotu, a następnie skorzystaj z transferu do hotelu.

Kapadocja: Lot balonem na ogrzane powietrze nad Fairychimneys w Goreme

Kapadocja: Lot balonem na ogrzane powietrze nad Fairychimneys w Goreme

Od chwili, gdy wsiądziesz do naszego wygodnego autobusu, który odbierze Cię z Twojego hotelu, poczujesz narastające oczekiwanie. Zawieziemy Cię na miejsce startu, gdzie możesz zobaczyć, jak nasz zespół ekspertów przygotowuje balony do lotu, napełniając je na tle porannego nieba. Gdy wzniesiesz się balonem, powita Cię wschód słońca, rzucający złotą poświatę na baśniowe kominy, ogromne doliny i starożytne jaskinie Kapadocji. Z każdego kierunku roztacza się widok jak z pocztówki, mozaika winnic, sadów i unikalnych formacji geologicznych. Lot balonem to nie tylko hipnotyzujące widoki. Chodzi o ciszę, przerywaną tylko od czasu do czasu rykiem palnika balonu i pełnymi podziwu sapnięciami współpasażerów. Chodzi o uczucie unoszenia się, spokój, połączenie z naturą i realizację marzeń. Po locie uczcimy Twoją podróż tradycyjnym toastem z szampanem i dyplomem upamiętniającym Twoją przygodę. Następnie odwieziemy Cię z powrotem do hotelu, abyś mógł kontynuować dzień, zabierając ze sobą wspomnienia, które będą trwać przez całe życie. Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. Nasze balony są utrzymywane zgodnie z najwyższymi standardami, a nasi piloci to doświadczeni profesjonaliści z gruntowną znajomością regionu Kapadocji. Zawsze priorytetowo traktujemy Twoje bezpieczeństwo i wygodę. Lot balonem nad Kapadocją to coś więcej niż tylko wycieczka; to doświadczenie z listy rzeczy do zrobienia, które z pewnością zapamiętasz na zawsze. Nie możemy się doczekać, aby podzielić się z Tobą tą przygodą!”

Kapadocja: Wycieczka balonem na ogrzane powietrze w Goreme ze śniadaniem

Kapadocja: Wycieczka balonem na ogrzane powietrze w Goreme ze śniadaniem

Przeżyj podniebną przygodę podczas lotu balonem nad malowniczą Kapadocją. Spoglądaj na środkową Anatolię z kolorowego balonu, unosząc się w powietrzu o poranku, i delektuj się jedzeniem, aby uczcić swój lot. Rozpocznij dzień od odbioru z hotelu. Po przybyciu na miejsce spotkaj się ze swoim zespołem na ziemi w celu przejścia odprawy dotyczącej bezpieczeństwa. Czuj się bezpiecznie dzięki wszystkim szczegółom dotyczącym lotu balonem, które przekaże Ci załoga. Następnie zajmij wygodne, indywidualne miejsce w koszu i przygotuj się do startu. Wznieś się w powietrze i poczuj zarówno adrenalinę, jak i spokój, unosząc się nad malowniczym krajobrazem. Podziwiaj naturalne i stworzone przez człowieka atrakcje. Po wylądowaniu zjedz lekkie śniadanie i wypij drinka. Po zakończeniu atrakcji skorzystaj z wygodnego transportu powrotnego do swojego miejsca zakwaterowania.

Kapadocja: Całodniowa prywatna wycieczka do Kapadocji

Kapadocja: Całodniowa prywatna wycieczka do Kapadocji

Zwiedź piękną Kapadocję w ramach całodniowej wycieczki z przewodnikiem. Podziwiaj główne atrakcje regionu, w tym Park Narodowy Göreme, Paşabağı, starogrecką wioskę Çavuşin i wiele innych miejsc. Dowiedz się więcej o historii i kulturze Kapadocji dzięki swojemu przewodnikowi. Skorzystaj z odbioru ze swojego hotelu i udaj się do Göreme, aby zachwycić się jednymi z najlepszych widoków w regionie. Następnie odwiedź podziemne miasto, które jest największą i najgłębszą podziemną osadą. Ma ono 8 poziomów połączonych wąskimi tunelami. Poświęć czas na zwiedzanie straganów, sklepów, kościołów, winiarni, kuchni i innych części otwartych dla zwiedzających. W tym czasie przewodnik zapewni Ci interesujący komentarz. Zatrzymaj się na lunch w tradycyjnej restauracji, a następnie udaj się do Doliny Gołębi w miejscowości Uçhisar. Miejsce to słynie z niesamowitych panoramicznych widoków. Kolejnym przystankiem będzie skansen Göreme, gdzie zobaczysz kościoły wykute w skałach przez pierwszych mnichów chrześcijańskich. Przewodnik opowie Ci o chrześcijaństwie i życiu zakonnym w Kapadocji. Odwiedź starogrecką wioskę Çavuşin, znajdującą się nad brzegiem rzeki Kizilirmak, która jest najdłuższą rzeką w Turcji. Weź udział w wycieczce po mieście, a następnie odwiedź warsztat garncarski i dowiedz się czegoś więcej o przedmiotach ceramicznych i wykonanych z czerwonej gliny. Obejrzyj pokaz starożytnej metody produkcji z użyciem samych rąk i posłuchaj o tradycji wyrobu ceramiki, która sięga czasów hetyckich (około II tysiąclecia p.n.e.). Następnie udaj się do pracowni dywanów z ręcznie tkanymi wyrobami. Później odwiedź Paşabağı, gdzie możesz zobaczyć spektakularną formację skalną w kształcie grzyba. Paşabağı jest również nazywana Doliną Mnichów, ponieważ znajduje się tam kaplica św. Symeona. Następnym przystankiem jest Devrent, która jest również znana jako Dolina Wyobraźni. W dolinie znajdują się ciekawe czerwone skały, z których niektóre przypominają swoim kształtem różne zwierzęta: wielbłąda, jaszczurkę, sowę, węża, kurczaka i pingwina. Na koniec dnia skorzystaj z komfortowego transferu powrotnego do hotelu.

Kapadocja: Zachód słońca lub dzienna wycieczka ATV Adventure Tour

Kapadocja: Zachód słońca lub dzienna wycieczka ATV Adventure Tour

Podziwiaj atrakcje Kapadocji w wyjątkowy sposób podczas tej wycieczki pojazdem terenowym. Przed rozpoczęciem wycieczki wysłuchaj krótkiego instruktażu bezpieczeństwa, uzyskaj praktyczne wskazówki i poćwicz obsługę pojazdu. Gdy poczujesz się za kierownicą w pełni komfortowo, zacznij przygodę obejmującą obowiązkowe atrakcje Kapadocji. Najpierw przejedź przez Dolinę Mieczy, najmniejszą dolinę w regionie, i podziwiaj kominy przypominające miecze, którym to miejsce zawdzięcza swoją nazwę. Później wyrusz przez Dolinę Białą, Miłości i Czerwoną, zatrzymując się w każdej z nich na odpoczynek i zrobienie zdjęć. Zakończ wycieczkę w Dolinie Róż, gdzie możesz obejrzeć zachód słońca z jednego z najlepszych punktów widokowych w Kapadocji.

Kapadocja: Czerwona wycieczka z przewodnikiem z odbiorem i transportem powrotnym do hotelu

Kapadocja: Czerwona wycieczka z przewodnikiem z odbiorem i transportem powrotnym do hotelu

Obszar zamku Uchisar Przygotuj się na zdumienie, ponieważ ten widok powali Cię na kolana. W centrum Kapadocji mamy jeden z największych bajkowych kominów w całej Kapadocji i jest to zamek Uchisar. Spędzimy trochę czasu pod zamkiem i zostaniesz o nim dobrze poinformowany. Możesz zrobić wiele pięknych zdjęć i mieć wystarczająco dużo wolnego czasu, aby się nimi cieszyć. Pasabagi Fairy Chimneys (Dolina Mnichów) W dolinie mnichów zobaczysz z bliska bajkowe kominy przypominające grzyby i będziesz mieć okazję nawet ich dotknąć, uzyskasz informacje na temat chrześcijaństwa w regionie i będziesz mieć wystarczająco dużo wolnego czasu na zwiedzanie. Skansen w Zelve Zelve było otwartą doliną z dużą osadą jaskiniową. Na niewielkim obszarze znajduje się wiele pozostałości, które zaspokajały niemal wszystkie potrzeby chrześcijan żyjących w przeszłości i pozostały turecką wioską do lat 1960. Dziś Zelve jest skansenem otwartym dla publiczności. Wiele do zobaczenia i wiele do sfotografowania. Dolina Devrent (Dolina Wyobraźni) W dolinie wyobraźni znajdziesz wiele skał o różnych kształtach, wyglądających jak różne rzeczy, takie jak wielbłąd, ślimak, pingwin itp. W tym miejscu będziesz mógł przetestować swoją wyobraźnię i zdecydować, czy jesteś osobą z wyobraźnią, czy nie. Lunch Będziemy mieli przerwę na lunch lub otwarty bufet w przyzwoitej restauracji Warsztat garncarski Avanos (punkt handlowy) Avanos to dom garncarstwa i będzie to główna atrakcja Twojego dnia. Znajdziemy się w warsztacie garncarskim w Avanos i będą tam eksperci w dziedzinie garncarstwa. Najpierw podadzą ci kilka informacji na ten temat, a następnie pokażą, jak zrobić ceramikę, a następnie pozwolą ludziom z naszej grupy spróbować (może ty?). Dolina Miłości Dolina Miłości jest gospodarzem jednego z najpiękniejszych zabytków w całej Kapadocji, w którym zobaczysz najlepsze przykłady grzybowych kominów wróżek (hoodoo) z niesamowitym panoramicznym widokiem.

Kapadocja: Jazda konna o zachodzie słońca lub w ciągu dnia

Kapadocja: Jazda konna o zachodzie słońca lub w ciągu dnia

Ciesz się niezapomnianym zachodem słońca, jadąc konno przez piękne doliny Kapadocji. Zobacz urzekające formacje skalne, wykute w skale kościoły oraz lokalne sady morelowe i tradycyjne winnice. Znana jako „kraina pięknych koni”, Kapadocja zapewnia równie piękne krajobrazy, od baśniowych kominów po wielobarwne formacje skalne. Profesjonalny jeździec poprowadzi Cię przez Dolinę Róż, znaną z imponujących formacji skalnych i ukrytych wykutych w skale kościołów. Odwiedź wykuty w skale Kościół Krzyża, w którym w kamiennym suficie wyrzeźbiono krzyż. Zakończ przejażdżkę przez lokalne sady morelowe i tradycyjne winnice podczas pięknego zachodu słońca w Kapadocji.

Kapadocja: Lot balonem o wschodzie słońca

Kapadocja: Lot balonem o wschodzie słońca

Wznieś się w przestworza podczas tego prywatnego lub grupowego lotu balonem nad Kapadocją. Podziwiaj spektakularne widoki i zobacz wschodzące słońce podczas robienia najbardziej niezapomnianych zdjęć z kosza balonowego. Wybierz lot standardowy, komfortowy lub prywatny. Leć balonem na ogrzane powietrze nad Kapadocją i odkryj najlepszy sposób na zobaczenie tej krainy pełnej skalistych dolin, podziemnych miast i legendarnych krajobrazów. Rozpocznij swoją przygodę bardzo wcześnie rano od odbioru z hotelu, a następnie transportu minibusem do tajnego miejsca. Tam spotkaj się z resztą grupy (jeśli wybierzesz lot grupowy). Podążaj za licencjonowaną załogą na pokładzie kosza balonowego, który napełnia się gorącym powietrzem i staje się bardzo duży. Posłuchaj swojego pilota, który podzieli się środkami bezpieczeństwa oraz zaleceniami i zakazami podczas lotu. Trzymaj się, gdy balon wznosi się na wysokość od 500 do 1000 metrów nad ziemią. Leć płynnie nad dolinami i spektakularnymi formacjami geograficznymi, które widać tylko z nieba. Pamiętaj, aby zrobić kilka zdjęć własnego balonu i dziesiątek innych w pobliżu, które zaczną wznosić się w powietrze. Po zakończeniu lotu wyląduj w bezpiecznym miejscu, gdzie personel naziemny będzie na Ciebie czekał z pamiątkowym certyfikatem lotu i lekkim drinkiem, aby to uczcić.

Kapadocja: Zielona wycieczka z przewodnikiem, odbiór i transport powrotny do hotelu

Kapadocja: Zielona wycieczka z przewodnikiem, odbiór i transport powrotny do hotelu

Panorama Goreme Naszym pierwszym przystankiem będzie panorama Goreme, gdzie dowiesz się o regionie Kapadocji, występowaniu bajkowych kominów i samej wiosce Goreme. Jezioro Narli Zobaczymy wulkaniczne jezioro, którego kolor zmienia się w ciągu roku. Klasztor Selime Klasztor Selime to zdumiewająca, wykuta w skale budowla obejmująca rozległą kuchnię i strzelisty komin. Kościół z galerią dookoła, stajnie z korytami do karmienia i inne dowody na styl życia troglodytów... Dolina Ihlara Będziemy wędrować przez 45 minut w kanionie przed lunchem. Wioska Belisirma (lunch) Około 80 km od naszego punktu startowego znajdziemy się w wiosce Belisirma w dolinie Ihlara. Tuż obok rzeki Melendiz zjemy lunch w przyjemnej restauracji. Podziemne miasto Derinkuyu Podziemne miasta są znakami Kapadocji, te mega schrony zaskoczą Cię, wejdziemy do środka i przejdziemy wąskimi tunelami, zobaczysz winiarnie, magazyny żywności i wiele różnych części podziemnego miasta do obrony i życia. Sklep z kamieniami szlachetnymi (sklep jubilerski, punkt handlowy) Turcja jest prawdziwym skarbem, jeśli chodzi o kamienie, a my spędzimy trochę czasu w tym pięknym sklepie z ekspertami na temat kamieni w całej Turcji. Zdecydowanie zalecamy uważne słuchanie ich i przewodnika, ponieważ będziesz chciał dowiedzieć się wszystkiego o zmieniającym kolor kamieniu zultanite. Dolina Gołębi Ludzie używali gołębi do wielu różnych celów przez długi czas. W dolinie gołębi zostaniesz poinformowany o tych powodach i będziesz miał okazję nakarmić gołębie z doliny. Sklep z suszonymi owocami Możesz zobaczyć kapadocki rodzaj kawy i tradycyjne suszone owoce.

Często zadawane pytania dotyczące: Göreme

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Göreme?

Najlepsze atrakcje to:

Göreme: zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Göreme

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Göreme to:

Göreme – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Göreme: Najciekawsze atrakcje

Göreme: Wycieczki i bilety

Turcja: Ciekawe miejsca

Göreme: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Göreme? Kliknij tutaj.

Göreme: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(4851 recenzji)

Odbiór z hotelu był dobry i zorganizowany. Zabrano nas do siedziby Discovery, gdzie dali nam Simit (turecki bajgiel z nasionami sezamu) i kawę/wodę. Siedzieliśmy tam około 10 minut, po czym wezwano nas do autobusów w zależności od tego, jakiego mieliśmy pilota (nasz był Alper). Zawieziono nas do balonów na ogrzane powietrze i wskoczyliśmy do balonu w ciągu 10 minut. To było wspaniałe doświadczenie! Jestem wdzięczny ludziom pracującym w Discovery, którzy mówili parom, że jedno musi stać za drugim. Para obok mojej mamy i mnie trzymała krawędź kosza, żebyśmy nie widzieli ponad ich głowami, więc każdy z nas mógł mieć swoją rolę na krawędzi, gdy coś powiedzieli. To było niesamowite i niezapomniane przeżycie. Na koniec zjedliśmy nawet uroczystą mimozę!

Jazda była fantastyczna. Świetne widoki. Jednakże zapłaciłem za „salon Deluxe” i żaden z pozostałych w mojej przestrzeni koszyka nie zapłacił dodatkowo. W rzeczywistości zapłacili dużo mniej niż ja… i mieli takie same doświadczenia. Więc nie jestem pewien, co jest specjalnego w porównaniu z Deluxe, ale. Czuję się, jakbym zapłacił dodatkowe 70 CAD bez powodu. Ale mimo to fantastyczne przeżycie! A szampan i kawałek ciasta były miłym akcentem na koniec lotu :)

Doskonałe doświadczenie rx, bardzo profesjonalne przeżycie blasku przez pilota Ibrahima i jego załogę.

Atrakcja fantastyczna. Trochę uzależniona od pogody, ale polecam bardzo.

Świetne doświadczenie, a nasz pilot Ibrahim był świetny