Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Góra Skopus

Góra Skopus

Góra Skopus – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Tel Awiwu: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie i Betlejem

1. Z Tel Awiwu: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jerozolimie i Betlejem

Podczas tej całodniowej wycieczki po Ziemi Świętej skorzystaj z odbioru z hotelu w Tel Awiwie wygodnym, klimatyzowanym autokarem i podróżuj autostradą nr 1 do Jerozolimy. Przez cały dzień będzie Ci towarzyszył kompetentny, profesjonalny przewodnik. Będziesz cieszyć się panoramicznym widokiem z góry Scopus, z widokiem na nowe miasto Jerozolimę i esplanadę na Wzgórze Świątynne starego miasta. Podróżując wzdłuż Doliny Cedron, będziesz mógł podziwiać widoki na Ogród Getsemani oraz mury miasta. Po dotarciu do Dzielnicy Ormiańskiej przez lokalny bazar wejdziesz na plac Zachodni lub Ścianę Płaczu. Zobacz dzielnicę chrześcijańską i stacje drogi krzyżowej, znane również jako Via Dolorosa. Odwiedź kościół Grobu Świętego, który jest uważany za miejsce ukrzyżowania Jezusa. Przejdziesz także wzdłuż 1700-letniej bizantyjskiej ulicy Cardo, głównej ulicy, i zobaczysz odnowioną dzielnicę żydowską. Przejazd do Betlejem (palestyński przewodnik i pojazd). Betlejem, czyli „Miasto Chleba”, było według tradycji chrześcijańskiej miejscem narodzin Jezusa. Twoja jazda do Betlejem prowadzi przez Koło Narodzenia Pańskiego. Odwiedź Kościół Narodzenia Pańskiego, a także jaskinię, w której urodził się Jezus. Zobaczysz plac Manger Square, na którym Jezus został umieszczony po jego narodzinach. Przed zakończeniem wycieczki odwiedź St' Catharine - kościół rzymskokatolicki. Będziesz cieszyć się przeglądem pól pasterskich w drodze powrotnej do Tel Awiwu.

Całodniowa wycieczka po Jerozolimie

2. Całodniowa wycieczka po Jerozolimie

Zwiedź święte miasto Jerozolimę. Weź udział w tej wycieczce całodniowej i zobacz główne atrakcje miasta, piękne widoki oraz wspaniałe zabytki. Pierwszy przystanek to góra Skopus. Zobacz panoramę miasta położonego u jej podnóża. Następnie wejdź do Starego Miasta, by zobaczyć Ścianę Płaczu, Wzgórze Świątynne i Kopułę na Skale. Później zwiedź dzielnicę żydowską i ormiańską oraz przespaceruj się po odnowionej drodze rzymskiej Cardo. Wybierz się na bazar w pobliżu Ściany Płaczu, a następnie do Bazyliki Grobu Świętego, domniemanego miejsca pochówku i zmartwychwstania Jezusa. Jeśli wybierasz się na wycieczkę w sobotę, odwiedź Wieczernik oraz grobowiec Dawida na wzgórzu Syjon. Następnie kontynuuj podróż do Nowego Miasta. Spędź trochę czasu w Muzeum Holokaustu Jad Waszem – pięknym budynku, który kontrastuje z przerażającą historią opowiadaną w jego murach. Jeśli zostanie Ci nieco wolnego czasu, przed powrotem do hotelu zobacz jeszcze Izbę Pamięci oraz Salę Imion.

Z portu Aszdod: jednodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

3. Z portu Aszdod: jednodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

Twój przewodnik będzie na Ciebie czekał, gdy wysiądziesz ze statku wycieczkowego w Aszdod, a wycieczka rozpocznie się od przyjemnej jazdy do Jerozolimy wygodnym pojazdem z klimatyzacją. Na górze Scopus wycieczka zatrzymuje się, aby podziwiać panoramiczny widok na dachy miasta. Następnie jedź w kierunku Starego Miasta, mijając biblijne miejsca, takie jak Ogród Getsemani, który stoi na Górze Oliwnej obok Kościoła Wszystkich Narodów. Zobacz także starożytne żydowskie grobowce w Dolinie Cedron i promenadę Ophel, gdy jedziemy równolegle do murów Starego Miasta. Do Starego Miasta wchodzimy pieszo przez jedną z masywnych bram w XVI-wiecznych murach i mijamy wykopaliska Ściany Zachodniej, idąc w kierunku Ściany Zachodniej. To święte miejsce żydowskie to wszystko, co pozostało z 2000-letniej świętej żydowskiej świątyni, która kiedyś stała na Wzgórzu Świątynnym. W dzielnicy żydowskiej widzimy bizantyjskie Cardo wyłożone kolumnami, a następnie idziemy wzdłuż odcinka Via Dolorosa, tak jak Jezus niósł swój krzyż. Via Dolorosa kończy się w kościele Grobu Świętego, który został zbudowany w IV wieku, aby objąć grób Chrystusa i miejsce ukrzyżowania na Golgocie (Kalwaria). Wycieczka zatrzymuje się na przerwę na lunch na Starym Mieście i masz czas na meandrowanie po jednym z tradycyjnych rynków. Opuszczając Stare Miasto widzimy Górę Syjon jadąc w kierunku miasta, w którym narodził się Chrystus. W Betlejem zwiedzamy cerkiew Narodzenia Pańskiego i widzimy Świętą Grotę, w której odbywały się narodziny. Wycieczka kończy się powrotem do portu Aszdod, gdzie możesz ponownie dołączyć do statku wycieczkowego i kontynuować do następnego portu.

Półdniowa wycieczka krajoznawcza do Jerozolimy

4. Półdniowa wycieczka krajoznawcza do Jerozolimy

Ta półdniowa wycieczka odkrywa najświętsze z miast i duchowe sanktuarium trzech wielkich religii świata zachodniego - judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Stare Miasto, którego historia sięga ponad 4 tysiącleci, jest pełne zabytków i przyciąga turystów, niezależnie od ich duchowych skłonności. Podczas wycieczki zobaczysz niektóre z najświętszych miejsc w mieście, w tym Górę Scopus, Via Dolorosa, Ścianę Płaczu i wiele innych. Rano zostaniesz odebrany z hotelu i udasz się na górę Scopus, jeden z najwyższych szczytów Jerozolimy, skąd możesz podziwiać panoramę miasta. Podróżuj wzdłuż Doliny Cedronu do Ogrodu Getsemane i murów Miasta. Wejdź na Plac Ściany Płaczu przez Dzielnicę Ormiańską i przejdź przez Bazar do Dzielnicy Chrześcijańskiej. Zobaczysz stacje Drogi Krzyżowej na Via Dolorosa i Bazylikę Grobu Pańskiego, miejsce ukrzyżowania. Spaceruj 1700-letnią bizantyjską główną ulicą, niedawno odrestaurowaną rzymską drogą The Cardo i odnowioną dzielnicą żydowską. Zanurz się w magicznej atmosferze tego najświętszego z miast i zakończ około 13:30 na Starym Mieście, gdzie możesz kontynuować własny lunch lub zwiedzać w wolnym czasie.

Jerozolima: półdniowa wycieczka z Tel Awiwu

5. Jerozolima: półdniowa wycieczka z Tel Awiwu

Odbierzemy Cię rano z hotelu w Tel Awiwie i zawieziemy klimatyzowanym autokarem autostradą nr 1 w kierunku Jerozolimy. Podczas całej wycieczki będzie Ci towarzyszył nasz profesjonalny przewodnik. Na górze Scopus, jednym z najwyższych szczytów w Jerozolimie, zatrzymamy się, abyś mógł podziwiać panoramę. Zobaczysz także Nowe Miasto w Jerozolimie i Wzgórze Świątynne na Starym Mieście. Nasza trasa prowadzi nas wzdłuż Doliny Cedronu, skąd zobaczysz Ogród Getsemane i mury miasta. Zwiedzimy Dzielnicę Ormiańską, zatrzymując się na Placu Ściany Płaczu. Następnie zajrzymy na lokalny Bazar i Dzielnicę Chrześcijańską, a następnie do Stacji Drogi Krzyżowej (Via Dolorosa) i Bazyliki Grobu Pańskiego, która upamiętnia miejsce ukrzyżowania. Kontynuujemy naszą wycieczkę spacerując 1700-letnią bizantyjską główną ulicą Cardo i oglądamy odnowioną dzielnicę żydowską. Nasza wycieczka kończy się na Starym Mieście w Jerozolimie około 13:30.

Z Jerozolimy: całodniowa wycieczka po Starym Mieście i Morzu Martwym

6. Z Jerozolimy: całodniowa wycieczka po Starym Mieście i Morzu Martwym

Ta całodniowa wycieczka odkrywa najświętsze z miast i duchowe sanktuarium trzech wielkich religii świata zachodniego - judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Stare Miasto w Jerozolimie, którego historia sięga ponad 4 tysiąclecia, jest pełne zabytków i przyciąga turystów, niezależnie od ich duchowych skłonności. Podczas wycieczki zobaczysz niektóre z najświętszych miejsc w mieście, w tym Górę Scopus, Via Dolorosa, Ścianę Płaczu i wiele innych. Rano zostaniesz odebrany z hotelu i pojedziesz na Górę Oliwną, jeden z najwyższych szczytów Jerozolimy, skąd możesz podziwiać panoramę miasta. Podróżuj wzdłuż Doliny Cedronu do Ogrodu Getsemane i murów Miasta. Wejdź na Plac Ściany Płaczu przez Dzielnicę Ormiańską i przejdź przez Bazar do Dzielnicy Chrześcijańskiej. Zobaczysz stacje Drogi Krzyżowej na Via Dolorosa i Bazylikę Grobu Pańskiego, miejsce ukrzyżowania. Spaceruj 1700-letnią bizantyjską główną ulicą, niedawno odrestaurowaną rzymską drogą The Cardo i odnowioną dzielnicą żydowską. Zanurz się w magicznej atmosferze tego najświętszego z miast, zanim zejdziesz przez wzgórza Judy do brzegu Morza Martwego. Jazda nad Morze Martwe odbywa się bez przewodnika, ale gdy dotrzesz do najniższego miejsca na ziemi, możesz pływać, unosić się na wodzie lub korzystać z kąpieli błotnej, aby skorzystać z bogatych minerałów, z których słynie naturalne Morze Martwe .

Jerozolima: zwiedzanie Starego Miasta

7. Jerozolima: zwiedzanie Starego Miasta

Zwiedź biblijne miasto Jerozolima podczas całodniowej wycieczki. Zatrzymaj się przy Ścianie Płaczu, Bazylice Grobu Świętego (domniemane miejsce pochówku i zmartwychwstania Jezusa) i wejdź na Górę Syjon. Najpierw zatrzymaj się na górze Scopus, aby podziwiać panoramę miasta poniżej. Następnie wejdź na Stare Miasto, aby zobaczyć Ścianę Płaczu, Wzgórze Świątynne i Kopułę na Skale. Przejdź do dzielnicy żydowskiej i ormiańskiej i podążaj niedawno odrestaurowaną rzymską drogą Cardo. Odwiedzisz kolorowy miejski bazar i Ścianę Płaczu, a następnie udasz się do Bazyliki Grobu Pańskiego, o której mówi się, że jest miejscem pochówku i zmartwychwstania Jezusa. Wejdź na Górę Syjon, gdzie możesz odwiedzić Salę Ostatniej Wieczerzy i Grób Dawida.

Wycieczka półdniowa do Świętej Jerozolimy z Jerozolimy

8. Wycieczka półdniowa do Świętej Jerozolimy z Jerozolimy

Twoja wycieczka rozpoczyna się na Górze Skopus, skąd roztacza się panoramiczny widok na święte miasto Jerozolimę. Z tego wzniesienia będziesz miał pod sobą starożytny cmentarz żydowski, a dalej Stare Miasto z lśniącą Kopułą na Skale na Wzgórzu Świątynnym. Spoglądając z góry na Stare Miasto, łatwo jest sobie wyobrazić Drugą Świątynię, która kiedyś stała na Wzgórzu Świątynnym, oraz tętniące życiem starożytne miasto sprzed prawie 2000 lat. Następnie skręcisz krętą drogą w dół do Doliny Cedronu, z widokiem na Ogród Getsemani i Kościół Wszystkich Narodów. W Dolinie można zobaczyć starożytne grobowce Absaloma i Jehoszapata, Benei-Hezira oraz grób Zachariasza. Wchodzisz do Starego Miasta przez Bramę Syjonu do Dzielnicy Ormiańskiej i dalej do bizantyjskiego Cardo. Dziś, po szeroko zakrojonych wykopaliskach, w miejscu, gdzie kiedyś stały sklepy Crusader, otwarte są sklepy specjalistyczne. Przechodząc przez dzielnicę żydowską, dotrzesz do najświętszego miejsca wiary żydowskiej, Ściany Płaczu. Tutaj Żydzi z całego świata przychodzą się modlić i kładą modlitewne kartki między kamieniami Muru. Ten liczący 2000 lat mur był częścią zewnętrznych ścian nośnych świętej Drugiej Świątyni, która została zniszczona w 70 rne. Kontynuuj na Via Dolorosa lub Drogę Bolesną. Po drodze zatrzymasz się na kilku stacjach Drogi Krzyżowej, aż w końcu dotrzesz do Bazyliki Grobu Pańskiego. Bazylika jest zbudowana w miejscu, w którym uważa się, że Jezus został ukrzyżowany, a wewnątrz kościoła znajduje się jego grób. Kościół bizantyjski był przez lata odnawiany, przebudowywany i rozbudowywany; dziś jest to rozległe i bogato zdobione miejsce kultu. Aby zakończyć wycieczkę, wybierz się na spacer po ruchliwych rynkach Starego Miasta, gdzie możesz kupić wyjątkowe pamiątki ze Złotego Miasta.

Z Tel Awiwu: jednodniowa wycieczka koleją do Jerozolimy z przewodnikiem

9. Z Tel Awiwu: jednodniowa wycieczka koleją do Jerozolimy z przewodnikiem

Zanurz się w Jerozolimie, mieście o znaczeniu historycznym, duchowym i kulinarnym podczas tej jednodniowej wycieczki szybkim pociągiem z Tel Awiwu. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w pobliżu 45-minutowego szybkiego pociągu do Jerozolimy. Wsiądź do pociągu, a Twój przewodnik wyjaśni historię Jerozolimy. Gdy pociąg zbliża się do Jerozolimy, będziesz cieszyć się panoramicznym widokiem na Stare Miasto. Po przyjeździe przewodnik poprowadzi Cię przez Stare Miasto, gdzie poznasz historię i budowę Ściany Płaczu i jego okolic. Przy Ścianie Płaczu będziesz mieć 20 minut na odwiedzenie męskiej lub żeńskiej strony ściany. Następnie zwiedzisz historyczną żydowską część starego miasta, podziwiając niesamowitą architekturę i wąskie uliczki. W tej części znajduje się wiele świątyń, sklepów i restauracji. Następnie zwiedzisz sektor arabski z jego wąskimi uliczkami i rynkiem zwanym Shuk Następnie w dzielnicy chrześcijańskiej pójdziesz śladami Jezusa, aby dotrzeć do kościoła Grobu Świętego, najświętszego miejsca w chrześcijaństwie, gdzie Jezus został ukrzyżowany, a następnie pochowany w grobie i zmartwychwstał. Tutaj będziecie mieli 10 minut przerwy dla tych, którzy chcą się pomodlić. Dzień zakończysz czasem wolnym na Targu Żydowskim znanym jako Machne Yahuda Market. Tutaj możesz kupić lunch i przekąski, odkrywając różne sekcje kulturowe rynku z różnymi smakami Bliskiego Wschodu, z owocami, mięsem, wypiekami i nie tylko. Twój przewodnik odprowadzi Cię z powrotem do Tel Awiwu, gdy będziesz się relaksować w szybkim pociągu.

Liczba znalezionych atrakcji: 16
Sortuj wg::

Góra Skopus: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Góra Skopus? Kliknij tutaj.

Góra Skopus: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.1
(1325 recenzji)

Wspaniała wycieczka odwiedzająca wspaniałe zabytki. Bardzo podobało mi się to doświadczenie. Nasz kierowca autobusu był zabawny. Nasz przewodnik po Awiwie był świetny. Każdy, kto wybiera się na wycieczkę do Jerozolimy i Betlejem, powinien być świadomy bardzo agresywnych sprzedawców ulicznych. Moja rada to nie nawiązywać kontaktu wzrokowego, bo inaczej nie zostawią cię w spokoju. W mgnieniu oka stają się paskudni i agresywni, gdy zatrzymują ich przewodnicy i kierowcy. Gorąco polecam tę wycieczkę. Długie, ale genialne.

Nasz przewodnik, Itama Buk, ma niesamowitą wiedzę i ciepłą osobowość, dzięki czemu ta podróż jest bardziej ekscytująca i zabawna. Jego wiedza historyczna i sposób, w jaki opowiadał historie, były wspaniałe. Pomógł nam również przypadkowo znaleźć nasz hotel dzień wcześniej na targu Carmel. Co za cudowny zbieg okoliczności :) Wielu absolwentów wybrało się na tę wycieczkę Zdobądź swój zespół przewodników, zwłaszcza 5 gwiazdek dla naszego przewodnika Itama Buk✌🏻

Niesamowita wycieczka! Gorąco polecam każdemu, kto wybiera się do Izraela. Podobało mi się wszystko w tej podróży i zrobiłbym to jeszcze raz!

Norbert był bardzo dobrym przewodnikiem, odnosząc kluczowe punkty wizyty do faktów, anegdot i humoru! Było nas 4 i wszystkim się podobało.

Niesamowity, niezapomniany nasz przewodnik Liat był fantastyczny. Gorąco polecam.