Góra Oliwna – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Tel Awiwu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście w Jerozolimie i nad Morzem Martwym

1. Z Tel Awiwu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście w Jerozolimie i nad Morzem Martwym

Zwiedź Jerozolimę podczas całodniowej wycieczki autobusowej z Tel Awiwu. Poznaj duchowe sanktuarium trzech wielkich religii świata zachodniego, podziwiając takie atrakcje jak Góra Oliwna, Ogród Getsemani i Dzielnica Ormiańska. Podczas wycieczki zobacz niektóre z najświętszych miejsc w mieście, w tym Górę Oliwną, Via Dolorosa, Zachodnią Ściana i nie tylko. Odbierz rano z hotelu na przejazd do Jerozolimy i Góry Oliwnej, jednego z najwyższych szczytów w mieście. Ciesz się panoramicznym widokiem poniższych atrakcji. Podróż Doliną Cedronu do Ogrodu Getsemane i murów Starego Miasta. Wejdź na Plac Ściany Płaczu przez Dzielnicę Ormiańską i przejdź przez Bazar do Dzielnicy Chrześcijańskiej. Zobacz stacje Drogi Krzyżowej na Via Dolorosa i Bazylikę Grobu Pańskiego, miejsce ukrzyżowania. Przejdź się wzdłuż 1700-letniej bizantyjskiej głównej ulicy, niedawno odrestaurowanej rzymskiej drogi The Cardo i odnowionej dzielnicy żydowskiej. Zanurz się w magicznej atmosferze tego najświętszego z miast, zanim zjedziesz przez wzgórza Judy do brzegu Morza Martwego . Podróż nad Morze Martwe odbywa się bez przewodnika, ale po dotarciu do najniżej położonego miejsca na ziemi popłyń, popływaj lub skorzystaj z kąpieli błotnej, aby skorzystać z bogatych minerałów, z których słynie naturalne Morze Martwe. Przenieś się z powrotem do Tel Awiwu na koniec trasy.

Z Tel Awiwu: wycieczka autobusowa po Starym i Nowym Mieście w Jerozolimie

2. Z Tel Awiwu: wycieczka autobusowa po Starym i Nowym Mieście w Jerozolimie

Wyrusz na całodniową wycieczkę z przewodnikiem do Jerozolimy z Tel Awiwu. Odwiedź najważniejsze atrakcje nowych i starych miast, w tym Ścianę Płaczu, Via Dolorosa, Górę Syjon i Muzeum Holokaustu Yad Vashem. Posłuchaj historii miasta z przewodnika. Wyjedziesz z kompleksowym przeglądem miasta, spacerując po dzielnicach Starego Miasta, i udasz się do przejmującego Muzeum Holokaustu na dalszą część dnia. Rozkoszuj się panoramą zakurzonego miasta poniżej. Następnie wejdź na Stare Miasto i zwiedź główne atrakcje, takie jak Ściana Płaczu, Wzgórze Świątynne i Kopuła na Skale. Przejdź przez dzielnice żydowską i ormiańską oraz niedawno odrestaurowaną rzymską drogę The Cardo, widoczną na ulicy Dzielnicy Żydowskiej. Odwiedź bazar i Ścianę Płaczu lub Kotel, a następnie przejdź wzdłuż Via Dolorosa, aby odwiedzić Bazylikę Grobu Świętego, znaną również jako Bazylika Zmartwychwstania Pańskiego, o której mówi się, że jest miejscem pochówku i zmartwychwstania Jezusa. Wejdź na Górę Syjon. W soboty można odwiedzić Salę Ostatniej Wieczerzy i Grób Dawida. Jedź dalej samochodem do nowego miasta i spędź trochę czasu w Muzeum Holokaustu Yad Vashem. Rozległy kompleks składa się z kilku sekcji, ale to muzeum przyciąga tysiące odwiedzających od czasu jego otwarcia w 2005 roku. Piękny budynek kontrastuje z przerażającą historią opowiedzianą w środku. Będziesz także chciał zobaczyć Izbę Pamięci i Izbę Imion przed podróżą powrotną do Tel Awiwu.

Z portu Aszdod: jednodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

3. Z portu Aszdod: jednodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

Twój przewodnik będzie na Ciebie czekał, gdy wysiądziesz ze statku wycieczkowego w Aszdod, a wycieczka rozpocznie się od przyjemnej jazdy do Jerozolimy wygodnym pojazdem z klimatyzacją. Na górze Scopus wycieczka zatrzymuje się, aby podziwiać panoramiczny widok na dachy miasta. Następnie jedź w kierunku Starego Miasta, mijając biblijne miejsca, takie jak Ogród Getsemani, który stoi na Górze Oliwnej obok Kościoła Wszystkich Narodów. Zobacz także starożytne żydowskie grobowce w Dolinie Cedron i promenadę Ophel, gdy jedziemy równolegle do murów Starego Miasta. Do Starego Miasta wchodzimy pieszo przez jedną z masywnych bram w XVI-wiecznych murach i mijamy wykopaliska Ściany Zachodniej, idąc w kierunku Ściany Zachodniej. To święte miejsce żydowskie to wszystko, co pozostało z 2000-letniej świętej żydowskiej świątyni, która kiedyś stała na Wzgórzu Świątynnym. W dzielnicy żydowskiej widzimy bizantyjskie Cardo wyłożone kolumnami, a następnie idziemy wzdłuż odcinka Via Dolorosa, tak jak Jezus niósł swój krzyż. Via Dolorosa kończy się w kościele Grobu Świętego, który został zbudowany w IV wieku, aby objąć grób Chrystusa i miejsce ukrzyżowania na Golgocie (Kalwaria). Wycieczka zatrzymuje się na przerwę na lunch na Starym Mieście i masz czas na meandrowanie po jednym z tradycyjnych rynków. Opuszczając Stare Miasto widzimy Górę Syjon jadąc w kierunku miasta, w którym narodził się Chrystus. W Betlejem zwiedzamy cerkiew Narodzenia Pańskiego i widzimy Świętą Grotę, w której odbywały się narodziny. Wycieczka kończy się powrotem do portu Aszdod, gdzie możesz ponownie dołączyć do statku wycieczkowego i kontynuować do następnego portu.

Z Tel Awiwu: wycieczka do butiku w Jerozolimie

4. Z Tel Awiwu: wycieczka do butiku w Jerozolimie

Wyjedź z Tel Awiwu do Jerozolimy i po drodze poznaj historię Izraela i narodu żydowskiego. Po około godzinie jazdy dotrzyj na Górę Oliwną, z której możesz podziwiać wspaniałe widoki na Stare Miasto w Jerozolimie i pierwsze miasto; Miasto Dawida. Zejdź do kościoła Dominus Flevit i zobacz sto tysięcy żydowskich grobów w kierunku Getsemani, miejsca pocałunku Judasza. Zatrzymaj się tutaj na orzeźwiającą herbatę, kawę lub sok. Z doliny autobus zawiezie Cię z powrotem do Bramy Gnoju, skąd wjedziesz na Wzgórze Świątynne (nie jest to możliwe w piątki, soboty i święta religijne). Następnie odwiedź ostatnie stacje Via Dolorosa wewnątrz kościoła Grobu Świętego. Spójrz na lokalizację Golgoty, miejsca ukrzyżowania i zmartwychwstania Jezusa. Następnie przejdź do Dzielnicy Żydowskiej, aby zobaczyć Ścianę Płaczu, rzymskie Cardo, część Via Dolorosa i Golgota, miejsce ukrzyżowania i Grób Święty.

Z Tel Awiwu: Całodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

5. Z Tel Awiwu: Całodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

Podczas tej całodniowej wycieczki zwiedź najświętsze ze świętych miast, duchowe sanktuarium dla 3 wielkich religii świata zachodniego: judaizmu, chrześcijaństwa oraz islamu. W Starym Mieście o historii sięgającej ponad 4 tysiąclecia wstecz znajduje się wiele miejsc przyciągających turystów z całego świata, bez względu na wyznawaną przez nich wiarę. Zwiedzaj w towarzystwie licencjonowanego przewodnika, podróżując komfortowymi, klimatyzowanymi pojazdami. Przygotuj się jednak także na umiarkowaną ilość chodzenia. Zatrzymaj się na Górze Oliwnej i podziwiaj stamtąd panoramę zakurzonego miasta. Następnie udaj się na Stare Miasto i zwiedź główne atrakcje, takie jak Ściana Płaczu, Wzgórze Świątynne oraz Kopuła na Skale. Przejdź przez Dzielnicę Żydowską i Dzielnicę Ormiańską oraz niedawno odnowioną rzymską ulicę Cardo, widoczną z ulicy w Dzielnicy Żydowskiej. Przespaceruj się przez bazar i odwiedź Ścianę Płaczu, a następnie przejdź Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) do Bazyliki Grobu Świętego – znanej również jako kościół Zmartwychwstania Pańskiego – uważanej za miejsce, w którym Jezus został złożony do grobu, a następnie zmartwychwstał. Dla chrześcijan jest to istotny cel pielgrzymek co najmniej od IV wieku. Panująca tam atmosfera fascynuje jednak każdego, bez względu na jego przekonania. Opuść Jerozolimę i przejedź do Betlejem, aby zobaczyć Pole Pasterzy oraz odwiedzić Bazylikę Narodzenia Pańskiego – jeden z najstarszych nieprzerwanie działających kościołów na świecie. To znajdujące się na Zachodnim Brzegu palestyńskie miasto w dużej mierze uzależnione jest od turystyki. Tysiące osób przybywają tu co roku, by modlić się lub po prostu na własne oczy zobaczyć plac Żłóbka, gdzie miał się urodzić Chrystus. Ten dostępny dla pieszych plac otaczają ulice o nazwach nawiązujących do Jezusa, m.in. ulica Gwiazdy betlejemskiej czy też ulica Bożego Narodzenia. Znajduje się tam także jedyny meczet w mieście oraz Palestyńskie Centrum Pokoju. Poświęć chwilę na refleksję lub odwiedź jeden ze sklepów z rękodziełem. Następnie wróć do Tel Awiwu, Netanji lub Herclijji.

Półdniowa wycieczka krajoznawcza do Jerozolimy

6. Półdniowa wycieczka krajoznawcza do Jerozolimy

Ta półdniowa wycieczka odkrywa najświętsze z miast i duchowe sanktuarium trzech wielkich religii świata zachodniego - judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Stare Miasto, którego historia sięga ponad 4 tysiącleci, jest pełne zabytków i przyciąga turystów, niezależnie od ich duchowych skłonności. Podczas wycieczki zobaczysz niektóre z najświętszych miejsc w mieście, w tym Górę Scopus, Via Dolorosa, Ścianę Płaczu i wiele innych. Rano zostaniesz odebrany z hotelu i udasz się na górę Scopus, jeden z najwyższych szczytów Jerozolimy, skąd możesz podziwiać panoramę miasta. Podróżuj wzdłuż Doliny Cedronu do Ogrodu Getsemane i murów Miasta. Wejdź na Plac Ściany Płaczu przez Dzielnicę Ormiańską i przejdź przez Bazar do Dzielnicy Chrześcijańskiej. Zobaczysz stacje Drogi Krzyżowej na Via Dolorosa i Bazylikę Grobu Pańskiego, miejsce ukrzyżowania. Spaceruj 1700-letnią bizantyjską główną ulicą, niedawno odrestaurowaną rzymską drogą The Cardo i odnowioną dzielnicą żydowską. Zanurz się w magicznej atmosferze tego najświętszego z miast i zakończ około 13:30 na Starym Mieście, gdzie możesz kontynuować własny lunch lub zwiedzać w wolnym czasie.

Z Tel Awiwu: Jerozolima i Morze Martwe – cały dzień

7. Z Tel Awiwu: Jerozolima i Morze Martwe – cały dzień

Podczas tej całodniowej wycieczki zwiedzisz najświętsze ze świętych miast, duchowe sanktuarium dla 3 wielkich religii świata zachodniego: judaizmu, chrześcijaństwa oraz islamu. W Starym Mieście sięgającym ponad 4 tysiącleci wstecz znajduje się wiele miejsc przyciągających turystów z całego świata bez względu na wyznawaną przez nich wiarę. Zwiedzaj w towarzystwie licencjonowanego przewodnika, podróżując komfortowymi, klimatyzowanymi pojazdami. Przygotuj się jednak także na umiarkowaną ilość chodzenia. Rozpocznij wycieczkę na Górze Oliwnej i podziwiaj stamtąd panoramę zakurzonego miasta. Zwiedź Stare Miasto oraz znajdujące się tam główne atrakcje, takie jak Ściana Płaczu. Przejdź przez Dzielnicę Żydowską oraz Dzielnicę Chrześcijańską, a także niedawno odnowioną ulicę Cardo, wciąż widoczną z ulicy w Dzielnicy Żydowskiej. Przespaceruj się przez bazar i odwiedź Ścianę Płaczu, a następnie przejdź Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) do Bazyliki Grobu Świętego – znanej również jako kościół Zmartwychwstania Pańskiego – uważanej za miejsce, w którym Jezus został złożony do grobu. Dla chrześcijan jest to istotny cel pielgrzymek co najmniej od IV wieku. Panująca tam atmosfera fascynuje jednak każdego, bez względu na jego przekonania. Po zakończeniu zwiedzania Jerozolimy udaj się nad Morze Martwe, zwane także „Morzem Soli”. Położone w Rowie Jordanu, pomiędzy Jordanią a Zachodnim Brzegiem, Morze Martwe jest największą depresją na Ziemi. Jego duże zasolenie sprawi, że będziesz unosić się na malowniczej seledynowej powierzchni wody, co z pewnością będzie unikalnym doświadczeniem. Zatrzymaj się na chwilę relaksu w jednym z kurortów u wybrzeża Morza Martwego i popływaj, okładając się jednocześnie bogatym w minerały, leczniczym błotem z Morza Martwego. Jego właściwości lecznicze sprawiły, że miejsce to stało się głównym ośrodkiem spa oferującym różnorodne unikalne produkty kąpielowe, które można zakupić w lokalnych hotelach i sklepach. Kup sole do kąpieli oraz kremy do pielęgnacji skóry, a następnie wróć do swojego hotelu w Tel Awiwie, Netanji lub Herclijji.

Z Tel Awiwu: wycieczka po Starym i Nowym Mieście w Jerozolimie

8. Z Tel Awiwu: wycieczka po Starym i Nowym Mieście w Jerozolimie

Zagłęb się w złożoną historię Jerozolimy i poznaj jej znaczenie religijne i kulturowe podczas tej stymulującej wycieczki prowadzonej przez profesjonalnego przewodnika. Po odebraniu z hotelu w Tel Awiwie udaj się na Górę Oliwną, aby podziwiać panoramę Jerozolimy. Tutaj Twój przewodnik przedstawi Ci niektóre fakty i historie związane z miastem. Zatrzymaj się na górze Syjon, aby odwiedzić grób króla Dawida, salę ostatniej wieczerzy i opactwo Zaśnięcia. Wejdź na Stare Miasto i przemierzaj kręte dzielnice ormiańskie i żydowskie, docierając do niedawno wykopanej Cardo – drogi rzymskiej. Zobacz żydowską Ścianę Płaczu i posłuchaj historii i mitów związanych z tym zabytkiem. Odwiedź Kotel i przejdź do Dzielnicy Chrześcijańskiej. Przejdź się Via Dolorosa i odwiedź Bazylikę Grobu Świętego. To świetna okazja, aby odwiedzić tak słynne dzieło architektury. Następnie udaj się do Nowego Miasta i odwiedź Yad Vashem – pomnik Holokaustu. Złóż wyrazy szacunku tutaj i poświęć trochę czasu na refleksję. W soboty i święta żydowskie zamiast do Yad Vashem jedź do Ein Karem, tradycyjnie znanego jako miejsce narodzin Jana Chrzciciela; Wybierz się na spacer po malowniczej wiosce, zatrzymując się przy źródle Maryi i kontynuuj zwiedzanie kościoła św. Jana Chrzciciela.

Jerozolima: Wycieczka całodniowa w małej grupie

9. Jerozolima: Wycieczka całodniowa w małej grupie

** Wycieczki prowadzone są w dwóch językach Poznaj ważne miejsca Jerozolimy podczas całodniowej wycieczki, która obejmuje wszystkie podstawy tego starożytnego i świętego miasta. Po porannym odbiorze z hotelu udaj się na Górę Oliwną, aby podziwiać panoramę miasta. Zatrzymaj się na górze Syjon, aby odwiedzić grób króla Dawida, salę ostatniej wieczerzy i opactwo Zaśnięcia. Wejdź na Stare Miasto i przejdź przez dzielnice ormiańską i żydowską do niedawno odkopanego i odrestaurowanego Cardo, znanego również jako Droga Rzymska. Zobacz żydowską Ścianę Płaczu, Kotel i udaj się do Dzielnicy Chrześcijańskiej. Przejdź się Via Dolorosa i odwiedź Bazylikę Grobu Świętego. Udaj się do Nowego Miasta, aby odwiedzić Yad Vashem, pomnik Holokaustu. W soboty i święta żydowskie zamiast Yad Vashem jedź do Ein Karem, na południowy zachód od Jerozolimy, tradycyjnie znanego jako miejsce narodzin Jana Chrzciciela; Spaceruj wąskimi uliczkami malowniczej okolicy, zatrzymując się przy źródle Maryi i kontynuuj zwiedzanie niezwykłego kościoła św. Jana Chrzciciela. Gdy będziesz eskortowany, Twój przewodnik wyjaśni religijne, kulturowe i historyczne znaczenie miejsc, które widzisz, zapewniając obszerne wprowadzenie do Jerozolimy. Informujemy, że w dniach 9, 15, 20,29 kwietnia; 29 maja; 19, 20 i 27 września 2020 r. wizyta w Yad Vashem zostanie zastąpiona wizytą w Ein Karem.

Jerozolima i Betlejem Całodniowa wycieczka z Jerozolimy

10. Jerozolima i Betlejem Całodniowa wycieczka z Jerozolimy

Ta całodniowa wycieczka to doskonały sposób na odkrycie Ziemi Świętej. Prowadzony przez profesjonalnego przewodnika, będziesz mógł zwiedzić religijne miasto Jerozolimę i odkryć Betlejem, w którym znajduje się jedna z najstarszych wspólnot chrześcijańskich na świecie. Zaczynając w Jerozolimie, odwiedzisz Górę Skopus, skąd będziesz podziwiać malownicze widoki na Jerozolimę i Świątynię Góry Esplanada. Podróżując przez Jerozolimę przez Dolinę Cedronu, odkryjesz stare mury miejskie i podziwiasz widoki na Ogród Getsemane. Jerozolima jest świętym miastem islamu, chrześcijaństwa i judaizmu, a Twój przewodnik zabierze Cię do różnych dzielnic, które są ważne dla każdej religii. W Dzielnicy Ormiańskiej odkryjesz bazar prowadzący do Placu Ściany Płaczu. W Dzielnicy Chrześcijańskiej zobaczysz stacje Drogi Krzyżowej i Bazylikę Grobu Pańskiego, która jest uważana za miejsce ukrzyżowania Jezusa. Na koniec przejdziesz wzdłuż bizantyjskiej Cardo, 1700-letniej ulicy, aby dotrzeć do odrestaurowanej Dzielnicy Żydowskiej. Aby kontynuować wycieczkę po Betlejem, przejedziesz przez palestyńskie przejście graniczne i przesiądziesz się do autobusu, aby kontynuować wycieczkę z doświadczonym palestyńskim przewodnikiem. Według tradycji chrześcijańskiej Betlejem było miejscem narodzin Jezusa. Twój przewodnik zabierze Cię do Kręgu Narodzenia Pańskiego i Bazyliki Narodzenia Pańskiego. Stamtąd zobaczysz jaskinię, w której uważa się, że urodził się Jezus, oraz plac Manger, gdzie Jezus został złożony po urodzeniu. Gdy Twoja wycieczka dobiegnie końca, w drodze powrotnej do Jerozolimy będziesz cieszyć się wspaniałymi widokami na Pola Pasterzy.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Góra Oliwna

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 47
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Góra Oliwna: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Góra Oliwna: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Góra Oliwna? Kliknij tutaj.

Góra Oliwna: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2 / 5

na podstawie 2171 opinii

Bardzo ciekawa wycieczka z przewodnikiem Danem. Był wdzięczny za każde pytanie, bez względu na to, co chcesz wiedzieć. Również w Palestynie kierowcy i przewodnik byli bardzo opiekuńczy. To było doświadczenie, którego nie można przegapić, nawet jeśli boisz się wjechać do Palestyny. W żadnym momencie nie czułem się niebezpiecznie. Wizyta pod Ścianą Płaczu była bardzo wzruszająca, podobnie jak wizyta w cerkwi Narodzenia Pańskiego.

Przewodnik wycieczki, pan Itamar, był dobrze poinformowany i podzielił się tym z nami, wiele się od niego nauczyłem podczas tej wycieczki. Daję mu ocenę pięciu gwiazdek, będąc dobrym przewodnikiem i dobrym kierowcą, który zabiera nas z powrotem do Tel Awiwu. Poleciłem nawet twoją firmę turystyczną moim znajomym po tym, jak zapytali mnie o moje wrażenia z wycieczki.

Wycieczka trwała 10 godzin i była ciekawa od początku do końca. Przewodnik był niesamowity, bardzo kompetentny, interesujący i zorganizowany. Cała wycieczka była bardzo zorganizowana, a my z przyjemnością poznaliśmy historię Jerozolimy i dobrze się bawiliśmy odwiedzając Morze Martwe. Żadnych skarg, wszystko było doskonałe! :)

niesamowite doświadczenie, przede wszystkim odbiór był niesamowity, na czas i bardzo wygodny, wszyscy nasi goście byli bardzo mili i wyjaśnili wszystko bardzo na ścianie, było tak niesamowitym doświadczeniem, tak bogatym w każdy szczegół, uwielbiam to moje doświadczenie i będzie polecam na pewno. Dziękuję Ci.

Wycieczka była bardzo ciekawa, zobaczyliśmy najważniejsze zabytki Jerozolimy, a Aviva dała nam wystarczająco dużo czasu na samodzielne zwiedzanie miasta. Aviva była bardzo dobrym przewodnikiem i fajnie się jej słuchało.