Atrakcje i wycieczki
Góra Oliwna

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 53
Sortuj wg::

Góra Oliwna – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Tel Awiwu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście w Jerozolimie i nad Morzem Martwym

Z Tel Awiwu: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście w Jerozolimie i nad Morzem Martwym

Zwiedź Jerozolimę podczas całodniowej wycieczki autobusowej z Tel Awiwu. Poznaj duchowe sanktuarium trzech wielkich religii świata zachodniego, podziwiając takie atrakcje jak Góra Oliwna, Ogród Getsemani i Dzielnica Ormiańska. Podczas wycieczki zobacz niektóre z najświętszych miejsc w mieście, w tym Górę Oliwną, Via Dolorosa, Zachodnią Ściana i nie tylko. Odbierz rano z hotelu na przejazd do Jerozolimy i Góry Oliwnej, jednego z najwyższych szczytów w mieście. Ciesz się panoramicznym widokiem poniższych atrakcji. Podróż Doliną Cedronu do Ogrodu Getsemane i murów Starego Miasta. Wejdź na Plac Ściany Płaczu przez Dzielnicę Ormiańską i przejdź przez Bazar do Dzielnicy Chrześcijańskiej. Zobacz stacje Drogi Krzyżowej na Via Dolorosa i Bazylikę Grobu Pańskiego, miejsce ukrzyżowania. Przejdź się wzdłuż 1700-letniej bizantyjskiej głównej ulicy, niedawno odrestaurowanej rzymskiej drogi The Cardo i odnowionej dzielnicy żydowskiej. Zanurz się w magicznej atmosferze tego najświętszego z miast, zanim zjedziesz przez wzgórza Judy do brzegu Morza Martwego . Podróż nad Morze Martwe odbywa się bez przewodnika, ale po dotarciu do najniżej położonego miejsca na ziemi popłyń, popływaj lub skorzystaj z kąpieli błotnej, aby skorzystać z bogatych minerałów, z których słynie naturalne Morze Martwe. Przenieś się z powrotem do Tel Awiwu na koniec trasy.

Z Tel Awiwu: wycieczka autobusowa po Starym i Nowym Mieście w Jerozolimie

Z Tel Awiwu: wycieczka autobusowa po Starym i Nowym Mieście w Jerozolimie

Wyrusz na całodniową wycieczkę z przewodnikiem do Jerozolimy z Tel Awiwu. Odwiedź najważniejsze atrakcje nowych i starych miast, w tym Ścianę Płaczu, Via Dolorosa, Górę Syjon i Muzeum Holokaustu Yad Vashem. Posłuchaj historii miasta z przewodnika. Wyjedziesz z kompleksowym przeglądem miasta, spacerując po dzielnicach Starego Miasta, i udasz się do przejmującego Muzeum Holokaustu na dalszą część dnia. Rozkoszuj się panoramą zakurzonego miasta poniżej. Następnie wejdź na Stare Miasto i zwiedź główne atrakcje, takie jak Ściana Płaczu, Wzgórze Świątynne i Kopuła na Skale. Przejdź przez dzielnice żydowską i ormiańską oraz niedawno odrestaurowaną rzymską drogę The Cardo, widoczną na ulicy Dzielnicy Żydowskiej. Odwiedź bazar i Ścianę Płaczu lub Kotel, a następnie przejdź wzdłuż Via Dolorosa, aby odwiedzić Bazylikę Grobu Świętego, znaną również jako Bazylika Zmartwychwstania Pańskiego, o której mówi się, że jest miejscem pochówku i zmartwychwstania Jezusa. Wejdź na Górę Syjon. W soboty można odwiedzić Salę Ostatniej Wieczerzy i Grób Dawida. Jedź dalej samochodem do nowego miasta i spędź trochę czasu w Muzeum Holokaustu Yad Vashem. Rozległy kompleks składa się z kilku sekcji, ale to muzeum przyciąga tysiące odwiedzających od czasu jego otwarcia w 2005 roku. Piękny budynek kontrastuje z przerażającą historią opowiedzianą w środku. Będziesz także chciał zobaczyć Izbę Pamięci i Izbę Imion przed podróżą powrotną do Tel Awiwu.

Z portu Aszdod: jednodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

Z portu Aszdod: jednodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

Twój przewodnik będzie na Ciebie czekał, gdy wysiądziesz ze statku wycieczkowego w Aszdod, a wycieczka rozpocznie się od przyjemnej jazdy do Jerozolimy wygodnym pojazdem z klimatyzacją. Na górze Scopus wycieczka zatrzymuje się, aby podziwiać panoramiczny widok na dachy miasta. Następnie jedź w kierunku Starego Miasta, mijając biblijne miejsca, takie jak Ogród Getsemani, który stoi na Górze Oliwnej obok Kościoła Wszystkich Narodów. Zobacz także starożytne żydowskie grobowce w Dolinie Cedron i promenadę Ophel, gdy jedziemy równolegle do murów Starego Miasta. Do Starego Miasta wchodzimy pieszo przez jedną z masywnych bram w XVI-wiecznych murach i mijamy wykopaliska Ściany Zachodniej, idąc w kierunku Ściany Zachodniej. To święte miejsce żydowskie to wszystko, co pozostało z 2000-letniej świętej żydowskiej świątyni, która kiedyś stała na Wzgórzu Świątynnym. W dzielnicy żydowskiej widzimy bizantyjskie Cardo wyłożone kolumnami, a następnie idziemy wzdłuż odcinka Via Dolorosa, tak jak Jezus niósł swój krzyż. Via Dolorosa kończy się w kościele Grobu Świętego, który został zbudowany w IV wieku, aby objąć grób Chrystusa i miejsce ukrzyżowania na Golgocie (Kalwaria). Wycieczka zatrzymuje się na przerwę na lunch na Starym Mieście i masz czas na meandrowanie po jednym z tradycyjnych rynków. Opuszczając Stare Miasto widzimy Górę Syjon jadąc w kierunku miasta, w którym narodził się Chrystus. W Betlejem zwiedzamy cerkiew Narodzenia Pańskiego i widzimy Świętą Grotę, w której odbywały się narodziny. Wycieczka kończy się powrotem do portu Aszdod, gdzie możesz ponownie dołączyć do statku wycieczkowego i kontynuować do następnego portu.

Z Tel Awiwu: Całodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

Z Tel Awiwu: Całodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

Podczas tej całodniowej wycieczki zwiedź najświętsze ze świętych miast, duchowe sanktuarium dla 3 wielkich religii świata zachodniego: judaizmu, chrześcijaństwa oraz islamu. W Starym Mieście o historii sięgającej ponad 4 tysiąclecia wstecz znajduje się wiele miejsc przyciągających turystów z całego świata, bez względu na wyznawaną przez nich wiarę. Zwiedzaj w towarzystwie licencjonowanego przewodnika, podróżując komfortowymi, klimatyzowanymi pojazdami. Przygotuj się jednak także na umiarkowaną ilość chodzenia. Zatrzymaj się na Górze Oliwnej i podziwiaj stamtąd panoramę zakurzonego miasta. Następnie udaj się na Stare Miasto i zwiedź główne atrakcje, takie jak Ściana Płaczu, Wzgórze Świątynne oraz Kopuła na Skale. Przejdź przez Dzielnicę Żydowską i Dzielnicę Ormiańską oraz niedawno odnowioną rzymską ulicę Cardo, widoczną z ulicy w Dzielnicy Żydowskiej. Przespaceruj się przez bazar i odwiedź Ścianę Płaczu, a następnie przejdź Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) do Bazyliki Grobu Świętego – znanej również jako kościół Zmartwychwstania Pańskiego – uważanej za miejsce, w którym Jezus został złożony do grobu, a następnie zmartwychwstał. Dla chrześcijan jest to istotny cel pielgrzymek co najmniej od IV wieku. Panująca tam atmosfera fascynuje jednak każdego, bez względu na jego przekonania. Opuść Jerozolimę i przejedź do Betlejem, aby zobaczyć Pole Pasterzy oraz odwiedzić Bazylikę Narodzenia Pańskiego – jeden z najstarszych nieprzerwanie działających kościołów na świecie. To znajdujące się na Zachodnim Brzegu palestyńskie miasto w dużej mierze uzależnione jest od turystyki. Tysiące osób przybywają tu co roku, by modlić się lub po prostu na własne oczy zobaczyć plac Żłóbka, gdzie miał się urodzić Chrystus. Ten dostępny dla pieszych plac otaczają ulice o nazwach nawiązujących do Jezusa, m.in. ulica Gwiazdy betlejemskiej czy też ulica Bożego Narodzenia. Znajduje się tam także jedyny meczet w mieście oraz Palestyńskie Centrum Pokoju. Poświęć chwilę na refleksję lub odwiedź jeden ze sklepów z rękodziełem. Następnie wróć do Tel Awiwu, Netanji lub Herclijji.

Z Tel Awiwu: Jerozolima i Morze Martwe – cały dzień

Z Tel Awiwu: Jerozolima i Morze Martwe – cały dzień

Podczas tej całodniowej wycieczki zwiedzisz najświętsze ze świętych miast, duchowe sanktuarium dla 3 wielkich religii świata zachodniego: judaizmu, chrześcijaństwa oraz islamu. W Starym Mieście sięgającym ponad 4 tysiącleci wstecz znajduje się wiele miejsc przyciągających turystów z całego świata bez względu na wyznawaną przez nich wiarę. Zwiedzaj w towarzystwie licencjonowanego przewodnika, podróżując komfortowymi, klimatyzowanymi pojazdami. Przygotuj się jednak także na umiarkowaną ilość chodzenia. Rozpocznij wycieczkę na Górze Oliwnej i podziwiaj stamtąd panoramę zakurzonego miasta. Zwiedź Stare Miasto oraz znajdujące się tam główne atrakcje, takie jak Ściana Płaczu. Przejdź przez Dzielnicę Żydowską oraz Dzielnicę Chrześcijańską, a także niedawno odnowioną ulicę Cardo, wciąż widoczną z ulicy w Dzielnicy Żydowskiej. Przespaceruj się przez bazar i odwiedź Ścianę Płaczu, a następnie przejdź Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) do Bazyliki Grobu Świętego – znanej również jako kościół Zmartwychwstania Pańskiego – uważanej za miejsce, w którym Jezus został złożony do grobu. Dla chrześcijan jest to istotny cel pielgrzymek co najmniej od IV wieku. Panująca tam atmosfera fascynuje jednak każdego, bez względu na jego przekonania. Po zakończeniu zwiedzania Jerozolimy udaj się nad Morze Martwe, zwane także „Morzem Soli”. Położone w Rowie Jordanu, pomiędzy Jordanią a Zachodnim Brzegiem, Morze Martwe jest największą depresją na Ziemi. Jego duże zasolenie sprawi, że będziesz unosić się na malowniczej seledynowej powierzchni wody, co z pewnością będzie unikalnym doświadczeniem. Zatrzymaj się na chwilę relaksu w jednym z kurortów u wybrzeża Morza Martwego i popływaj, okładając się jednocześnie bogatym w minerały, leczniczym błotem z Morza Martwego. Jego właściwości lecznicze sprawiły, że miejsce to stało się głównym ośrodkiem spa oferującym różnorodne unikalne produkty kąpielowe, które można zakupić w lokalnych hotelach i sklepach. Kup sole do kąpieli oraz kremy do pielęgnacji skóry, a następnie wróć do swojego hotelu w Tel Awiwie, Netanji lub Herclijji.

Półdniowa wycieczka krajoznawcza do Jerozolimy

Półdniowa wycieczka krajoznawcza do Jerozolimy

Ta półdniowa wycieczka odkrywa najświętsze z miast i duchowe sanktuarium trzech wielkich religii świata zachodniego - judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Stare Miasto, którego historia sięga ponad 4 tysiącleci, jest pełne zabytków i przyciąga turystów, niezależnie od ich duchowych skłonności. Podczas wycieczki zobaczysz niektóre z najświętszych miejsc w mieście, w tym Górę Scopus, Via Dolorosa, Ścianę Płaczu i wiele innych. Rano zostaniesz odebrany z hotelu i udasz się na górę Scopus, jeden z najwyższych szczytów Jerozolimy, skąd możesz podziwiać panoramę miasta. Podróżuj wzdłuż Doliny Cedronu do Ogrodu Getsemane i murów Miasta. Wejdź na Plac Ściany Płaczu przez Dzielnicę Ormiańską i przejdź przez Bazar do Dzielnicy Chrześcijańskiej. Zobaczysz stacje Drogi Krzyżowej na Via Dolorosa i Bazylikę Grobu Pańskiego, miejsce ukrzyżowania. Spaceruj 1700-letnią bizantyjską główną ulicą, niedawno odrestaurowaną rzymską drogą The Cardo i odnowioną dzielnicą żydowską. Zanurz się w magicznej atmosferze tego najświętszego z miast i zakończ około 13:30 na Starym Mieście, gdzie możesz kontynuować własny lunch lub zwiedzać w wolnym czasie.

Jerozolima i Betlejem Całodniowa wycieczka z Jerozolimy

Jerozolima i Betlejem Całodniowa wycieczka z Jerozolimy

Ta całodniowa wycieczka to doskonały sposób na odkrycie Ziemi Świętej. Prowadzony przez profesjonalnego przewodnika, będziesz mógł zwiedzić religijne miasto Jerozolimę i odkryć Betlejem, w którym znajduje się jedna z najstarszych wspólnot chrześcijańskich na świecie. Zaczynając w Jerozolimie, odwiedzisz Górę Skopus, skąd będziesz podziwiać malownicze widoki na Jerozolimę i Świątynię Góry Esplanada. Podróżując przez Jerozolimę przez Dolinę Cedronu, odkryjesz stare mury miejskie i podziwiasz widoki na Ogród Getsemane. Jerozolima jest świętym miastem islamu, chrześcijaństwa i judaizmu, a Twój przewodnik zabierze Cię do różnych dzielnic, które są ważne dla każdej religii. W Dzielnicy Ormiańskiej odkryjesz bazar prowadzący do Placu Ściany Płaczu. W Dzielnicy Chrześcijańskiej zobaczysz stacje Drogi Krzyżowej i Bazylikę Grobu Pańskiego, która jest uważana za miejsce ukrzyżowania Jezusa. Na koniec przejdziesz wzdłuż bizantyjskiej Cardo, 1700-letniej ulicy, aby dotrzeć do odrestaurowanej Dzielnicy Żydowskiej. Aby kontynuować wycieczkę po Betlejem, przejedziesz przez palestyńskie przejście graniczne i przesiądziesz się do autobusu, aby kontynuować wycieczkę z doświadczonym palestyńskim przewodnikiem. Według tradycji chrześcijańskiej Betlejem było miejscem narodzin Jezusa. Twój przewodnik zabierze Cię do Kręgu Narodzenia Pańskiego i Bazyliki Narodzenia Pańskiego. Stamtąd zobaczysz jaskinię, w której uważa się, że urodził się Jezus, oraz plac Manger, gdzie Jezus został złożony po urodzeniu. Gdy Twoja wycieczka dobiegnie końca, w drodze powrotnej do Jerozolimy będziesz cieszyć się wspaniałymi widokami na Pola Pasterzy.

Z Tel Awiwu: wycieczka po Starym i Nowym Mieście w Jerozolimie

Z Tel Awiwu: wycieczka po Starym i Nowym Mieście w Jerozolimie

Zagłęb się w złożoną historię Jerozolimy i poznaj jej znaczenie religijne i kulturowe podczas tej stymulującej wycieczki prowadzonej przez profesjonalnego przewodnika. Po odebraniu z hotelu w Tel Awiwie udaj się na Górę Oliwną, aby podziwiać panoramę Jerozolimy. Tutaj Twój przewodnik przedstawi Ci niektóre fakty i historie związane z miastem. Zatrzymaj się na górze Syjon, aby odwiedzić grób króla Dawida, salę ostatniej wieczerzy i opactwo Zaśnięcia. Wejdź na Stare Miasto i przemierzaj kręte dzielnice ormiańskie i żydowskie, docierając do niedawno wykopanej Cardo – drogi rzymskiej. Zobacz żydowską Ścianę Płaczu i posłuchaj historii i mitów związanych z tym zabytkiem. Odwiedź Kotel i przejdź do Dzielnicy Chrześcijańskiej. Przejdź się Via Dolorosa i odwiedź Bazylikę Grobu Świętego. To świetna okazja, aby odwiedzić tak słynne dzieło architektury. Następnie udaj się do Nowego Miasta i odwiedź Yad Vashem – pomnik Holokaustu. Złóż wyrazy szacunku tutaj i poświęć trochę czasu na refleksję. W soboty i święta żydowskie zamiast do Yad Vashem jedź do Ein Karem, tradycyjnie znanego jako miejsce narodzin Jana Chrzciciela; Wybierz się na spacer po malowniczej wiosce, zatrzymując się przy źródle Maryi i kontynuuj zwiedzanie kościoła św. Jana Chrzciciela.

Jerozolima: Wycieczka całodniowa

Jerozolima: Wycieczka całodniowa

Zobacz najważniejsze zabytki Jerozolimy podczas wycieczki całodniowej. Rozpocznij wycieczkę na Górze Oliwnej i podziwiaj stamtąd panoramę miasta pokoju. Następnie zatrzymaj się na Syjonie, aby odwiedzić Grobowiec Króla Dawida, miejsce ostatniej wieczerzy oraz bazylikę Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Udaj się na Stare Miasto, by przespacerować się po Dzielnicach Ormiańskiej i Żydowskiej. Dojdź do niedawno odkrytej i odbudowanej rzymskiej ulicy Cardo. Zobacz Ścianę Płaczu. Kontynuuj zwiedzanie w Dzielnicy Chrześcijańskiej. Przejdź Drogą Krzyżową. Odwiedź bazylikę Grobu Świętego. Przejdź dalej do Nowego Miasta i odwiedź Yad Vashem, instytut poświęcony ofiarom Holokaustu. W soboty i w święta żydowskie zamiast do Yad Vashem wybierz się do Ein Karem. Według tradycji jest to miejsce narodzin Jana Chrzciciela. Udaj się na spacer wąskimi ulicami malowniczej okolicy, zatrzymując się przy źródle Najświętszej Marii Panny, a następnie przejdź do wspaniałego kościoła Narodzin św. Jana Chrzciciela.

Jerozolima: półdniowa wycieczka z Tel Awiwu

Jerozolima: półdniowa wycieczka z Tel Awiwu

Odbierzemy Cię rano z hotelu w Tel Awiwie i zawieziemy klimatyzowanym autokarem autostradą nr 1 w kierunku Jerozolimy. Podczas całej wycieczki będzie Ci towarzyszył nasz profesjonalny przewodnik. Na górze Scopus, jednym z najwyższych szczytów w Jerozolimie, zatrzymamy się, abyś mógł podziwiać panoramę. Zobaczysz także Nowe Miasto w Jerozolimie i Wzgórze Świątynne na Starym Mieście. Nasza trasa prowadzi nas wzdłuż Doliny Cedronu, skąd zobaczysz Ogród Getsemane i mury miasta. Zwiedzimy Dzielnicę Ormiańską, zatrzymując się na Placu Ściany Płaczu. Następnie zajrzymy na lokalny Bazar i Dzielnicę Chrześcijańską, a następnie do Stacji Drogi Krzyżowej (Via Dolorosa) i Bazyliki Grobu Pańskiego, która upamiętnia miejsce ukrzyżowania. Kontynuujemy naszą wycieczkę spacerując 1700-letnią bizantyjską główną ulicą Cardo i oglądamy odnowioną dzielnicę żydowską. Nasza wycieczka kończy się na Starym Mieście w Jerozolimie około 13:30.

Jerozolima: Najciekawsze atrakcje

Góra Oliwna: Wycieczki i bilety

Izrael: Ciekawe miejsca

Góra Oliwna: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Góra Oliwna? Kliknij tutaj.

Góra Oliwna: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2
(2171 recenzji)

Byliśmy absolutnie zachwyceni wycieczką. Avishay był świetnym przewodnikiem z niesamowitą wiedzą, który przeniósł nasze doświadczenie na wyższy poziom. Wszystko było idealnie zgrane w czasie i zorganizowane. Jerozolimę zdecydowanie warto zobaczyć, ale osobiście dużo lepiej czuliśmy się z lokalnym przewodnikiem.

Bardzo kompetentny, wiedział o czym mówi. Ekscytujące i bardzo zrozumiale wyjaśnione i można było zrozumieć wszystko, o czym mówił. Nie zawsze jest to oczywistością podczas wycieczek historycznych. Naprawdę polecam wszystkim.

Bardzo dobrze, chcę podkreślić występ Rosy, naszego przewodnika. Zawsze przyjazny, uważny i opiekował się nami przez całą trasę, udzielając rad i ucząc nas.

Podróż była świetna! Bardzo dobry kompetentny przewodnik, bogata wycieczka i dużo wrażeń. Jeśli masz ograniczoną ilość czasu w Izraelu, polecam.

Najlepszy kierownik wycieczek i wycieczek w Izraelu ❤️