Dodaj daty

Gödöllő
Wycieczki prywatne

Wycieczki prywatne
Liczba znalezionych atrakcji: 4

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Gödöllő: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 10
Sortuj wg::

Nasze najbardziej polecane Gödöllő Wycieczki prywatne

Z Budapesztu: wycieczka z przewodnikiem po Gödöllő Royal Sissi

1. Z Budapesztu: wycieczka z przewodnikiem po Gödöllő Royal Sissi

Twoja 4-godzinna wycieczka zaczyna się od przejazdu z Budapesztu do Gödöllö, miejsca dawnej letniej rezydencji królowej Elżbiety, znanej jako Sissi. Pałac ten jest drugim co do wielkości barokowym pałacem na świecie i posiadłością, która zachowała atmosferę XIX-wiecznej świetności królewskiej. Prowadzony przez swojego doświadczonego przewodnika, będziesz cieszyć się wycieczką po odnowionym zamku i spacerować tymi samymi korytarzami, tymi samymi klatkami schodowymi i przez piękny park, co cesarzowa Austrii i królowa Węgier. Wycieczka kończy się w hotelu Intercontinental Budapest, w centrum miasta.

Gödöllő: bilet do Pałacu Królewskiego w Gödöllő

2. Gödöllő: bilet do Pałacu Królewskiego w Gödöllő

Wyrusz w podróż w czasie przez trzy pokolenia rodziny Grassalkovich, przemierzając komnaty Pałacu Królewskiego w Gödöllő z XVIII wieku. Poznaj dynastię Habsburgów w całym jej majestacie.  Zobacz, jak wyglądał pałac królewski w czasach, gdy zamieszkiwała go cesarzowa Sisi i cesarz Franciszek Józef. Przekonaj się, dlaczego była to ulubiona letnia rezydencja pary. Wyrafinowane, barokowe meble, prywatne komnaty i niezliczone obrazy przeniosą Cię do czasów monarchii. Był też okres w historii, gdy pałac pełnił ukrytą rolę. Odkryj ją na koniec wycieczki – to od Ciebie zależy poznanie tajemnicy.

Z Budapesztu: Pałac Gödöllő Królowej Elżbiety Tour

3. Z Budapesztu: Pałac Gödöllő Królowej Elżbiety Tour

Gödöllő to miasto położone w powiecie Peszt, około 30 kilometrów na północny wschód od Budapesztu. W tym mieście znajduje się Pałac, który został pierwotnie zbudowany dla arystokratycznej rodziny Grassalkovich. Później cesarz Austrii i król Węgier Franciszek Józef wraz ze swoją żoną Elżbietą używali pałacu jako swojej rezydencji. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po tym fascynującym miejscu historycznym z transportem z Budapesztu. Goście mogą zobaczyć największy barokowy zamek na Węgrzech. Ciesz się ekskluzywną wycieczką po imponujących wnętrzach Pałacu. Powierzchnia ekspozycji stałej obejmuje wielką klatkę schodową, hol wejściowy, małą jadalnię, spiżarnię i pokoje z epoki Grassalkowiczów i rodziny królewskiej. Po zwiedzeniu wnętrz goście mogą wybrać się na spacer po Ogrodzie Królewskim, oglądając pawilon i ogrody krajobrazowe. Następnie wypij kawę lub herbatę w pałacowej kawiarni (za dodatkową opłatą). Po wolnym czasie w ogrodzie zostaniesz przeniesiony z powrotem do centrum Budapesztu.

Z Budapesztu: wycieczka do Pałacu Królewskiego Gödöllő

4. Z Budapesztu: wycieczka do Pałacu Królewskiego Gödöllő

Zaledwie 30 minut od Budapesztu, w bujnej węgierskiej wsi, znajduje się piękny Pałac Królewski Gödöllő, jedna z ekstrawaganckich rezydencji byłych cesarzy Austrii. Dawna rezydencja cesarzy Habsburgów jest drugim co do wielkości barokowym pałacem na świecie i jednym z największych i najważniejszych przykładów węgierskiej architektury. Elżbieta, cesarzowa Austrii i królowa Węgier, którą czule nazywano „Sissi”, oraz Franciszek Józef I mieszkali tu pod koniec XIX wieku. Para królewska przebywała w Gödöllő głównie jesienią i wiosną, odradzając się i inwestując w rolnicze miasteczko, w którym mieści się pałac. Elegancki kompleks królewski jest teraz otwarty dla zwiedzających, a ta wycieczka zabierze Cię do odrestaurowanego pałacu, aby rzucić okiem na wystawny styl życia cesarzy. Zwiedzisz muzeum pałacowe i zostaniesz oprowadzony po 26-hektarowym ogrodzie angielskim pałacu. Podczas zwiedzania ogromnej i wspaniale udekorowanej posiadłości przewodnik wprowadzi Cię w sekrety życia prywatnego, kochanków oraz ukryte drzwi i pokoje pary królewskiej. Będziesz miał okazję na przerwę na kawę na terenie przed powrotem do centrum Budapesztu.

Z Budapesztu: Prywatna wycieczka do Pałacu Królewskiego Gödöllő

5. Z Budapesztu: Prywatna wycieczka do Pałacu Królewskiego Gödöllő

Rozpocznij dzień w hotelu w Budapeszcie i ciesz się malowniczą, prywatną przejażdżką do uroczego miasteczka Gödöllő na wizytę i wycieczkę. Gödöllő jest miejscem spotkań Rotacyjnej Prezydencji Unii Europejskiej w 2012 roku oraz miejscem spektakularnego, barokowego Pałacu Królewskiego Gödöllő, który dawniej służył jako letnia rezydencja królowej Elżbiety. Podczas zwiedzania pięknego pałacu wybierz się w podróż po historii monarchii austro-węgierskiej i jej związku z pięknym pałacem, ulubieńcem Franciszka Józefa i rodziny królewskiej, a także cesarzowej Elżbiety (Sissi), która szczególnie uwielbiałem pobyt w Gödöllő. Po wędrówce od pokoju do pokoju i poznaniu życia i czasów Cesarstwa Austro-Węgierskiego, wybierz się na spacer po pięknym Parku Pałacowym i wypij filiżankę kawy i kawałek ciasta w Pałacowej Cukierni.

Budapeszt: Prywatna 3-godzinna wycieczka po pałacu Gödöllő

6. Budapeszt: Prywatna 3-godzinna wycieczka po pałacu Gödöllő

Poznaj byłą królową Elżbietę, znaną również jako Sisi, oraz króla Franciszka Józefa I podczas tej prywatnej 3-godzinnej wycieczki po pałacu Gödöllő. Zwiedź barokowy pałac i poznaj ukochaną królową oraz historię Cesarstwa Austro-Węgierskiego. Wyjedź z Budapesztu i zrelaksuj się podczas 30-minutowej jazdy samochodem do dawnej letniej rezydencji królowej Elżbiety (Sisi) i Franciszka Józefa (cesarza Habsburgów i króla Węgier 1867-1916) w Gödöllő. Twoja wizyta da ci wgląd w czasy Cesarstwa Austro-Węgierskiego. Zapoznaj się także z sekretami życia prywatnego, ukrytymi drzwiami, pokojami i kochankami pary królewskiej. Po wycieczce z przewodnikiem po Pałacu Gödöllő, przed powrotem do Budapesztu, wypij kawę i rozejrzyj się po sklepie z pamiątkami.

Zwiedzanie pałacu Sissy - opcjonalny pokaz koni węgierskich i lunch

7. Zwiedzanie pałacu Sissy - opcjonalny pokaz koni węgierskich i lunch

Wycieczka odkrywająca dziedzictwo Habsburgów na Węgrzech w Gödöllő. To urocze miasteczko szczyci się pięknym barokowym pałacem, który był niegdyś wiosenną i jesienną rezydencją pary królewskiej - Franciszka Józefa i Sisi. Pomimo faktu, że budynek musiał przetrwać wszystkie trudy XX wieku, jest obecnie jednym z najlepiej zachowanych pałaców w kraju i jedynym miejscem, w którym możesz poznać życie Habsburgów z osobistej perspektywy. Ta opcja jest rozszerzeniem naszej wycieczki Sissi Heritage Tour, która sprawi, że Twoja 1-dniowa wycieczka do Gödöllő będzie naprawdę niezapomniana. Po wizycie w pałacu Sissi Twój kierowca zabierze Cię do słynnego parku Lázár - zbudowanego przez dwóch mistrzów powozów, braci Lázár - gdzie zjesz pyszny węgierski lunch w uroczym wiejskim otoczeniu. Najpopularniejszą atrakcją parku jest pokaz, który zapozna Cię z 1000-letnią historią Węgier, kulturą koni i oczywiście niektórymi z najbardziej unikalnych zwierząt.

Zwiedzanie Pałacu Królowej Elżbiety

8. Zwiedzanie Pałacu Królowej Elżbiety

Trasa Królowej Elżbiety: Szczegóły: Gödöllő znajduje się 15 mil od Budapesztu.Pałac był letnią rezydencją królowej Elżbiety (Sisi) i Franciszka Józefa (cesarza Habsburgów i króla Węgier. Podczas naszej wizyty pokażę Ci pokoje, które odzyskały swój dawny blask i zapoznam Cię z życiem pary królewskiej, a następnie udamy się na spacer po ogrodzie i wypijemy filiżankę kawy w pałacu. Wycieczka kończy się w Budapeszcie.

Gödöllő

Gödöllő

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Wycieczki prywatne w: Gödöllő

Oprócz atrakcji typu Wycieczki prywatne jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Gödöllő?

W: Gödöllő są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Gödöllő: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Gödöllő? Kliknij tutaj.