Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Gloucestershire

Gloucestershire – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Londynu: Całodniowa wycieczka w małej grupie po Cotswolds

1. Z Londynu: Całodniowa wycieczka w małej grupie po Cotswolds

Poznaj kwintesencję brytyjskiej wsi w Cotswolds, regionie słynącym z zielonych krajobrazów, uroczych wiosek i kamiennych domków w kolorze miodu. Zobacz najważniejsze atrakcje Cotswolds, a także niektóre z zacisznych, mniej znanych obszarów. Najpierw zatrzymaj się w małym miasteczku Burford, jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast Anglii z wieloma budynkami liczącymi ponad 500 lat. Odwiedź zabytkowy kościół, przespaceruj się zachwycającą główną ulicą i zwiedź miasto. Następnie udaj się do Bibury, miejscowości znanej jako najpiękniejsza wioska w całej Anglii. Spaceruj wzdłuż rzeki i zobacz Arlington Row, zespół chat tkaczy, które są obecnie jednym z symboli Cotswolds. Wykorzystaj czas wolny na odkrywanie wioski. Później udaj się do malowniczego miasteczka Bourton-on-the-Water. Wyrusz na spacer wzdłuż rzeki i jej mostów, zachwyć się kamiennymi chatami i zjedz lunch.  Zakończ wycieczkę wizytą w Stow-on-the-Wold, kompleksie zajazdów i sklepów z antykami położonych wokół historycznego rynku. Stow od wieków było centrum handlowym w Cotswolds i było miejscem ostatniej bitwy angielskiej wojny domowej w 1646 roku. Znajduje się tu również „najstarszy pub w Anglii”.  Następnie wyruszysz w podróż powrotną do miejsca zbiórki.

Z Londynu: Cotswolds i Oksford – cały dzień z przewodnikiem

2. Z Londynu: Cotswolds i Oksford – cały dzień z przewodnikiem

Wyrusz z Londynu na całodniową wycieczkę z przewodnikiem pośród krajobrazów angielskiej wsi. Zachwyć się iście bajkowymi domami w paśmie wzgórz Cotswolds, zabytkowym Uniwersytetem Oksfordzkim oraz pięknem angielskiej wsi. Wyrusz z Londynu na całodniową wycieczkę na zachód, aby zobaczyć piękne wiejskie okolice Cotswolds i uniwersyteckie miasto Oksford. Przejedź przez Cotswolds i ciesz się widokiem pięknych krajobrazów oraz budynków z kamienia. Naturalne piękno to kwintesencja angielskiej wsi. Zatrzymaj się w 2 najbardziej lubianych wioskach regionu Cotswolds – Bourton-on-the-Water i Bibury. Skieruj się do Oksfordu i poznaj najsłynniejsze uniwersyteckie miasto na świecie. Wykorzystaj czas wolny, by zjeść lunch w centrum miasta. Przespaceruj się wśród budynków uczelni i podziwiaj charakterystyczne iglice. Twój przewodnik zaleci wybranie trasy pieszej, która obejmuje najbardziej znane miejsca, w tym Most Westchnień oraz katedrę Chrystusa w Oksfordzie. Dowiedz się, co łączy Oksford z bohaterką „Alicji w Krainie Czarów” i Harrym Potterem. Znajdź idealne miejsce na posiłek (przewodnik zaproponuje Ci lokal) lub dołącz do miejscowych badaczy i naukowców na piwo w najbardziej popularnym pubie w mieście. Wróć do Londynu około godz. 18.00 i skorzystaj z londyńskiego metra, aby dotrzeć do dowolnej części miasta.

Z Londynu: Całodniowa wycieczka po Cotswolds z lunchem

3. Z Londynu: Całodniowa wycieczka po Cotswolds z lunchem

Zobacz łagodne wzgórza Cotswolds i odwiedź 4 najpiękniejsze miasteczka i wsie na ich terenie: Burford, Bibury, Bourton-on-the-Water oraz Stow-on-the-Wold. Udaj się w podróż przez Cotswolds – teren, którego nie dotyka upływający czas. Popatrz na rozległe krajobrazy, kamienne mury, niezwykłe kościoły i strumienie, które wiją się przez miasteczka i wioski. W ramach tej całodniowej wycieczki z Londynu odwiedzisz najpierw Burford, gdzie okazała, główna ulica schodzi w dół do rzeki Windrush. Zobacz małe herbaciarnie miejskie, a następnie udaj się na południe do malowniczej miejscowości Bibury na lunch. Posil się w jednej z najpiękniejszych wsi w Anglii. 2-daniowy posiłek będzie czekał na ciebie w sercu Cotswolds, w hotelu Swan. Restauracja z widokiem na rzekę Coln mieści się w XVII-wiecznym budynku dawnej karczmy i serwuje popularne dania tradycyjne oraz piwa typu ale i wina. Zobacz Bourton-on-the-Water, jedną z najładniejszych wsi w rejonie Cotswolds. Następnie udaj się do Stow-on-the-Wold, małego miasteczka słynącego z corocznych targów. Weź udział w spacerze z przewodnikiem po centrum miasteczka, a następnie wróć do Londynu.

Z Londynu: Jednodniowa wycieczka do Oksfordu i wiosek Cotswolds

4. Z Londynu: Jednodniowa wycieczka do Oksfordu i wiosek Cotswolds

Kierujesz się na północny zachód od Londynu, mijając obszar o wybitnych walorach przyrodniczych Chiltern Hills. Malownicze krajobrazy zainspirowały programy telewizyjne Midsomer Murders i Vicar of Dibley. Twoim pierwszym przystankiem będzie Oksford, gdzie będziesz mieć czas na zwiedzanie okolic wielu uczelni, wspinanie się na punkty widokowe, aby podziwiać panoramę miasta, lub obejrzenie kolekcji dzieł sztuki i antyków w Muzeum Ashmolean. Zatrzymujesz się w Burford, „bramie do Cotswolds”. To małe miasteczko targowe o ogromnym charakterze i głębi. Główna ulica jest wypełniona wszystkimi osobliwymi nieruchomościami, o których marzyłeś. Masz tu czas, aby rozkoszować się lokalnym urokiem i gościnnością; a jeśli zgłodniejesz, możesz spróbować tradycyjnej angielskiej „popołudniowej herbaty”. Następnie udasz się w krótką podróż do Bibury. Miejsce to zostało opisane przez Williama Morrisa jako najładniejsza wioska w Anglii, a Henry Ford chciał ją rozebrać i odesłać z powrotem do USA. Masz tu czas na spacer do słynnego i baśniowego Arlington Row. Po całym dniu zwiedzania Oksfordu i wiosek w Cotswolds wyruszasz w komfortową podróż powrotną do Londynu. W niektórych przypadkach trasa ta może zostać odwrócona.

Z Londynu: wycieczka po małych grupach Cotswolds Villages

5. Z Londynu: wycieczka po małych grupach Cotswolds Villages

Wyjedź z Londynu i zostaw za sobą ruchliwe ulice miasta, kierując się w stronę Cotswolds, największego wyznaczonego obszaru o wyjątkowym pięknie naturalnym w Wielkiej Brytanii. Dzięki swojemu rustykalnemu, wiejskiemu urokowi, falistym wzgórzom, tętniącym życiem targowiskom i malowniczym wioskom, Cotswolds obejmuje prawie 800 mil kwadratowych dziewiczych terenów wiejskich. Wybierz się na wycieczkę przez wzgórza, na których znajdują się jedne z najbardziej znanych i historycznych miast i wiosek Anglii. Obszar o wyjątkowym pięknie naturalnym, to pasmo wzgórz w środkowo-zachodniej Anglii jest pełne malowniczych wiosek zbudowanych z kamienia Cotswold, pięknych kościołów i rozległych dworów. Przechodząc przez małe wioski i historyczne miasteczka targowe, będziesz miał okazję zwiedzić domki w kolorze miodu w Bourton-on-the-Water, Bibury i Burford. Najważniejsze atrakcje to oszałamiający rząd XVII-wiecznych chat tkackich i spokojna rzeka przepływająca przez „Wenecję Cotswolds”.

Z Londynu: Cotswolds, Pałac Blenheim i Downtown Abbey

6. Z Londynu: Cotswolds, Pałac Blenheim i Downtown Abbey

Zobacz niektóre z głównych atrakcji południowej Anglii w ramach całodniowej wycieczki autobusowej z przewodnikiem. Wyrusz w podróż z Londynu do pałacu Blenheim i wiosek w regionie Cotswolds, w tym Bampton, gdzie kręcono sceny do serialu Downton Abbey. Jeśli wolisz zwiedzać zabytkowe miasta zamiast atrakcji, skorzystaj z opcji wycieczki elastycznej. Wsiądź do autokaru w Londynie i opuść miasto, jadąc w kierunku pierwszego przystanku – pałacu Blenheim. Podziwiaj to arcydzieło angielskiej architektury barokowej. W pałacu tym urodził się sir Winston Churchill. Odwiedź wspaniałe komnaty reprezentacyjne pełne bezcennych dzieł sztuki i wspaniałych gobelinów (jeśli wybrano taką opcję) i zachwyć się ogrodami o powierzchni 754 hektarów, w tym niesamowity ogród wodny. Następnie udaj się do urokliwego regionu Cotswolds i zatrzymaj się w autentycznej wiosce Bourton-on-the-Water. Zwiedź to malownicze miejsce, w którym warto zobaczyć piękne mosty przecinające rzekę łagodnie płynącą przez centrum. Na koniec wycieczki odwiedź wioskę Bampton, gdzie kręcono wiele scen do słynnego serialu telewizyjnego Downton Abbey. Zobacz budynki, które odegrały rolę domu Isobel Crawley, szpital Downton Cottage, kościół, a także miejsce, gdzie znajdowały się dwa fikcyjne puby: The Grantham Arms oraz The Dog & Duck.

Z Oksfordu: Cotswolds Towns and Villages Mała wycieczka grupowa

7. Z Oksfordu: Cotswolds Towns and Villages Mała wycieczka grupowa

Odkryj urocze wioski, małe herbaciarnie i XV-wieczne ruiny podczas jednodniowej wycieczki do Cotswolds z Oksfordu. Przeglądaj Stow-on-the-Wold, Burford, Bourton-on-the-Water i inne miejsca o nietypowych nazwach. Podziwiaj scenerię, jadąc przez ładną okolicę do malowniczych wiosek. Wyjeżdżając z dworca kolejowego w Oksfordzie rano o godzinie 10:00, udaj się do wioski Great Tew. Jedź dalej do Stow-on-the-Wold, aby dotrzeć do najwyższego miasta w regionie i przeglądać budynki w kolorze miodu i malutkie herbaciarnie. Odwiedź ładną wioskę Lower Slaughter, zanim udasz się do Bourton-on-the-Water, znanej jako „Wenecja Cotswolds”, gdzie będziesz miał czas na lunch. Po obiedzie odkryj bramę do Cotswolds w wiosce Burford. Podróżuj przez dolinę rzeki Windrush i odkryj niesamowite wioski, takie jak Swinbrook, wraz z ruinami XV-wiecznej sali Minster Lovell Hall. Wyjazd późnym popołudniem, powrót na dworzec kolejowy w Oksfordzie o 17:00

Ze Stratford-upon-Avon / Moreton-in-Marsh: wycieczka po Cotswolds

8. Ze Stratford-upon-Avon / Moreton-in-Marsh: wycieczka po Cotswolds

Dołącz do lokalnego kierowcy/przewodnika podczas całodniowej relaksującej wycieczki po krajobrazie narodowym Cotswolds. Przeżyj to, co najlepsze w tym typowo angielskim regionie podczas wycieczki, która zatrzymuje się w 6 różnych i wyjątkowych lokalizacjach z dużą ilością czasu wbudowanego w dzień na samodzielną eksplorację, zakupy i lunch. Wycieczka zatrzymuje się na: • Dover's Hill: najbardziej wysunięty na północ punkt widokowy Cotswolds oferujący panoramiczne widoki na Stratford-upon-Avon, Birmingham i Coventry • Chipping Campden: historyczne wełniane miasto, w którym masz godzinę wolnego czasu na zwiedzanie dzięki naszym wyjątkowym mapom i lokalnym rekomendacjom • Sekretna wioska Cotswolds na uboczu (dołącz, aby ją odkryć) • Stow-on-the-Wold: wyznaczony przystanek na lunch z szeroką gamą wspaniałych opcji jedzenia do wyboru • Bibury: często określana jako najpiękniejsza wioska w Anglii, jest także domem dla słynnego Arlington Row domków • Bourton-on-the-Water: słynie z krystalicznie czystych wód rzeki Windrush i pięknych mostów, które ją przecinają Pomiędzy przystankami Twój kierowca-przewodnik opowie Ci historię Cotswolds z zabawnym, pełnym faktów komentarzem podczas podróży wąskimi bocznymi uliczkami, o których wiedzą tylko miejscowi.

Z Londynu: Blenheim Palace i Cotswolds z lunchem

9. Z Londynu: Blenheim Palace i Cotswolds z lunchem

Odkryj urzekające Cotswolds! Ciesz się widokami zapierających dech w piersiach krajobrazów, sennych wiosek i tętniących życiem miast targowych podczas tej panoramicznej wycieczki po jednym z najpiękniejszych regionów Anglii. Rozkoszuj się pięknem Pałacu Blenheim! Wcześniejszy przyjazd do Pałacu gwarantuje niemal prywatne zwiedzanie tej baśniowej wiejskiej posiadłości. Zobacz okazałe komnaty reprezentacyjne z ich bezcennymi skarbami, przespaceruj się po rozległych ogrodach krajobrazowych zaprojektowanych przez Capability Brown i złap okazję do zrobienia zdjęcia nad lśniącym jeziorem. Znana jako „Wenecja Cotswolds”, malownicza wioska Bourton-on-the-Water szczyci się wieloma tradycyjnymi cechami Cotswolds. Poświęć trochę czasu na podziwianie eleganckich niskich mostów i spacer wzdłuż wspaniałej głównej ulicy. Szacowany czas powrotu do Londynu to około 18:30.

Stratford i Cotswolds Szekspira

10. Stratford i Cotswolds Szekspira

Prowadzi Cię fachowy przewodnik, który raczy Cię opowieściami i ciekawostkami na temat bogatej historii tych pięknych miejsc. Stratford-upon-Avon, rodzinne miasto legendarnego dramaturga Williama Szekspira, jest pierwszym przystankiem tej jednodniowej wycieczki. Przepełnione historią, odwiedź miejsce narodzin słynnego Barda – osobliwy, skromny dom z muru pruskiego. Poznaj niesamowite historie i dziwactwa elżbietańskiego życia ze swojego fachowego przewodnika. Następnym przystankiem jest wizyta w domku i ogrodach narzeczonej Szekspira, Anne Hathaway. Ten piękny mały dom wiejski pokryty strzechą to miejsce, w którym Bard zalecał się do swojej narzeczonej. Do dziś w obiekcie znajdują się oryginalne meble, w tym łóżko Hathaway. Jest położony pośród wspaniałych terenów i ogrodów, przepełnionych pachnącymi kwiatami i tradycyjnymi krzewami. Następnie kontynuuj podróż do Cotswolds. Odwiedź miejsce, które często uważa się za jeden z najpiękniejszych obszarów w całej Wielkiej Brytanii. Dzięki uroczym wioskom i zapierającym dech w piersiach krajobrazom Cotswolds wygląda, jakby wyskoczyło z kartek książki z baśniami. Ta wycieczka zatrzymuje się na zdjęcia w 2 zachwycających wioskach Cotswolds: Bourton-on-the-Water, znanej również jako „Mała Wenecja” ze względu na niskie mosty i kamienne brzegi oraz Burbury, miasto opisane kiedyś przez Williama Morrisa jako „najpiękniejsze” wioska w Anglii. Po wspaniałym dniu zwiedzania wróć do Londynu mniej więcej między 19:15 a 19:30.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 64
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Gloucestershire

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Gloucestershire?

Jakie są najlepsze atrakcje w: Gloucestershire dla osób z dziećmi?

Jakie są najlepsze oferty i zniżki na atrakcje w: Gloucestershire?

Gloucestershire: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Gloucestershire? Kliknij tutaj.

Gloucestershire: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.9 / 5

na podstawie 54 opinii

Bardzo podobała nam się nasza podróż! Transport był terminowy i skuteczny. Autobus wycieczkowy był bardzo nowoczesny i wygodny. Nasz przewodnik był wciągający i pouczający. Dowiedzieliśmy się wielu naprawdę fajnych ciekawostek. Bibury i Bourton on the Water były bardzo osobliwe. Polecam odwiedzić model miasta w Bourton. Oksford to naprawdę cud. Doceniliśmy pieszą wycieczkę. Ponad wszystko świetny stosunek jakości do ceny.

Zachwycony pod każdym względem, uroczy i ciekawy kierowca i przewodnik oraz wspaniała wycieczka nawet w deszczu ;) Może trochę na pośpiechu w Bourton-on-the-Water, gdzie malutka wioska zasługuje na wskazanie przez przewodnika, żeby nie przegapić: ) Byłoby również wspaniale włączyć Stratford do trasy, nawet jeśli oznaczałoby to powrót nieco później :) Tak czy inaczej dziękuję za wszystko, bardzo mi się podobało!

Doskonały kierowca i przewodnik. To było wspaniałe doświadczenie z kompetentnym przewodnikiem. Gorąco polecam tę wycieczkę. Korzystaliśmy z GetYourGuide i nigdy się nie zawiedliśmy. Świetna cena!

Muszę powiedzieć, że podobało mi się to poza miastem w Londynie. Nie zrozumiałem niczego, co wyjaśnił przewodnik, ponieważ nie rozumiem nic po angielsku. Piękne wizyty

To świetna wycieczka, zwłaszcza jeśli wybierasz się po raz pierwszy do Cotsworld i Oksfordu