Dodaj daty

Glorieta Schönbrunn

Glorieta Schönbrunn – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Pałac i ogrody Schönbrunn z przewodnikiem i bez kolejki

1. Pałac i ogrody Schönbrunn z przewodnikiem i bez kolejki

Odwiedź pałac i ogrody Schönbrunn, korzystając z szybkiego wstępu do wnętrza tego wiedeńskiego klejnotu podczas wycieczki z przewodnikiem, która obejmuje bilety wstępu bez kolejki. Podążaj za licencjonowanym przewodnikiem po pełnych przepychu wnętrzach, poznaj historię rodziny Habsburgów i zwiedź ozdobne ogrody pałacowe. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed pałacem i wysłuchaj pouczającego wprowadzenia na temat historii tego królewskiego kompleksu. Otrzymaj nowoczesne urządzenie audio, dzięki któremu zawsze będziesz wyraźnie słyszeć komentarz przewodnika. Skorzystaj z biletów wstępu priorytetowego i wejdź do pałacu bez zbędnego czekania. Zachwyć się wspaniałym wejściem i rozpocznij spacer z przewodnikiem po 22 salach słynnego austriackiego pałacu. Odwiedź 40-metrową Wielką Galerię i Salę Ceremonialną oraz przespaceruj się po wystawnych salach i zajrzyj do prywatnych komnat, aby przekonać się, jak żyła dynastia Habsburgów. Posłuchaj ciekawych opowieści o dawnych królach, które z typowym wiedeńskim humorem opowie Ci Twój sympatyczny przewodnik. Poznaj nie tylko fascynującą historię rodziny królewskiej Habsburgów i słynnej cesarzowej Sissi, ale także dowiedz się, jak pałac zmieniał się w czasach współczesnych i gdzie mieszkają obecnie potomkowie królów. Po zakończeniu zwiedzania możesz we własnym tempie przejść się po ogrodach i zobaczyć glorietę na szczycie wzgórza, z którego rozciąga się widok na wiedeńskie lasy.

Wiedeń: karta miejska transportu publicznego i zniżki na atrakcje

2. Wiedeń: karta miejska transportu publicznego i zniżki na atrakcje

Z kartą Vienna City Card możesz podróżować w dowolne miejsce w pięknej stolicy Austrii. Po aktywacji będziesz mieć 24, 48 lub 72 godziny na zwiedzanie całego miasta z bezpłatnym i nieograniczonym dostępem do transportu publicznego, w tym metra, tramwajów, pociągów regionalnych, autobusów i autobusów nocnych (strefa 100). Ciesz się niezliczonymi korzyściami w muzeach i zabytkach, wystawach, teatrach, koncertach, sklepach, 20% zniżki na konsumpcję w każdej z uczestniczących restauracji i wiele więcej podczas pobytu (maks. 7 dni). Zaoszczędź do 50% dzięki zniżkom. Jeśli podróżujesz z rodziną, masz szczęście, ponieważ jedno dziecko w wieku poniżej 15 lat podróżuje bezpłatnie z każdym posiadaczem karty miejskiej. Zapoznaj się z aplikacją „ivie — Twój osobisty przewodnik po mieście”, aby uzyskać pełne informacje na temat wszystkich zniżek, jakie możesz uzyskać dzięki karcie. Pobierz ivie, wprowadź 8-cyfrowy kod, aby aktywować i zatrzymać cyfrową kartę Vienna City Card.

Wiedeń: pokaz wytwarzania strudla z degustacją w Schönbrunn

3. Wiedeń: pokaz wytwarzania strudla z degustacją w Schönbrunn

Odwiedź słynny wiedeński pałac Schönbrunn i ciesz się pokazem przygotowywania oryginalnego strudla w pałacowej piekarni Café Residenz. Zejdź po majestatycznych schodach do zabytkowych piwnic, gdzie od wieków powstają wypieki. Co godzinę odbywa się tu spektakl, który zaostrzy Twój apetyt – pokaz przygotowywania strudla. Dowiedz się, w jaki sposób przygotowywany jest oryginalny wiedeński strudel z jabłkami. Zobacz, jak ciasto na strudel jest tak cienko rozwałkowywane, że można przez nie czytać gazetę. Na koniec pokazu skosztuj świeżo upieczonego strudla z jabłkami. Otrzymaj też oryginalny przepis na wiedeńskiego strudla z jabłkami, aby upiec go w domowym zaciszu.

Karnet Vienna PASS: 1, 2, 3 lub 6 dni zwiedzania

4. Karnet Vienna PASS: 1, 2, 3 lub 6 dni zwiedzania

Vien PASS to klucz do niezapomnianych wrażeń w Wiedniu. Otrzymasz bezpłatny dostęp do najważniejszych atrakcji Wiednia, takich jak Pałac Schönbrunn i Zoo Schönbrunn, Wielki Diabelski Młyn, Hiszpańska Szkoła Jazdy, Muzeum Albertina i wiele innych. Będziesz także cieszyć się nieograniczonymi podróżami autobusami wycieczkowymi typu hop-on hop-off, które są idealnym sposobem na przedostanie się z jednej atrakcji do drugiej. Połącz funkcje Vienna PASS i zaprojektuj własny program zwiedzania. Do karty dołączony jest wysokiej jakości przewodnik zawierający cenne wskazówki i szczegółowe informacje o mieście. Vienna PASS można kupić na okres 1, 2, 3 lub 6 kolejnych dni. Dzieci poniżej 6. roku życia mają bezpłatny wstęp do ofert all-inclusive, jeśli towarzyszy im osoba dorosła posiadająca kartę Vienna PASS. Atrakcje: • Pałac Schönbrunn (w tym Labirynt, Glorieta i inne atrakcje) • Zoo Schönbrunn • Gigantyczny diabelski młyn • Muzeum Historii Sztuki • Muzeum i Galeria Sztuki Albertina • Muzeum historii naturalnej • Wieża Dunaju • Muzeum Leopolda • Skarbiec Cesarski • Hiszpańska Szkoła Jazdy • Pałac Cesarski Hofburg • Kolekcja Mebli Cesarskich • Muzeum Techniki • Kunstforum Banku Austria • Muzeum Sztuki Nowoczesnej (mumok) • Wiedeńska Opera Państwowa – zwiedzanie z przewodnikiem • Muzeum Historii Wojskowości • Madame Tussauds • Górny Belweder • Dolny Belweder • 21er Haus – Muzeum sztuki współczesnej • Zimowy pałac • Imperialna krypta grobowa • Klasztor Klosterneuburg • Zamek Liechtensteinu • Muzeum Beethovena • Plus ponad 30 innych atrakcji Nieograniczone wycieczki typu hop-on hop-off Odkrywaj miasto dzięki nieograniczonej liczbie przejazdów wygodnymi autobusami typu hop-on hop-off: • 4 trasy typu hop-on hop-off • 50 przystanków (krótkie przerwy) • Darmowe wifi • Bezpłatny audioprzewodnik w 16 językach • Kanał dla dzieci w języku angielskim i niemieckim • Wycieczka piesza z przewodnikiem po aplikacji Szybkie wejście Zaoszczędź cenny czas dzięki szybkiemu wejściu do wielu atrakcji. Do karty Vienna PASS dołączono przewodnik, aplikację i dodatkową broszurę. Przewodnik i aplikacja zawierają ważne informacje, cenne wskazówki i oferty specjalne. Ciesz się atrakcyjnymi rabatami u ekskluzywnych partnerów dzięki swojej książeczce bonusowej.

Bez kolejki: Pałac Schönbrunn i zwiedzanie Wiednia

5. Bez kolejki: Pałac Schönbrunn i zwiedzanie Wiednia

Skorzystaj z zalet tej wycieczki i omiń kolejki w Pałacu Schönbrunn! Uzyskaj ogólne wrażenie z najważniejszych zabytków Wiednia. Autobusem wycieczka poprowadzi Cię wzdłuż Ringstraße, gdzie znajdują się liczne perełki architektury, takie jak Opera Narodowa, Muzeum Historii Sztuki ze słynną na całym świecie kolekcją, Muzeum Habsburgów i Muzeum Historii Naturalnej. Odkryj dzielnicę muzeów, pałac Hofburg (zimowa rezydencja cesarzy), parlament austriacki, ratusz i teatr dworski. Punktem kulminacyjnym Twojej wizyty jest wycieczka z przewodnikiem po salach Pałacu Schönbrunn, dawnej letniej rezydencji cesarskiej, w której gościła m.in. Maria Teresa.

Wiedeń: Zwiedzanie pałacu i ogrodów Schonbrunn bez kolejki

6. Wiedeń: Zwiedzanie pałacu i ogrodów Schonbrunn bez kolejki

Zdobądź ekskluzywny dostęp do 24 cesarskich sal pałacu Schonbrunn i słuchaj wnikliwych komentarzy podczas zwiedzania. Dołącz do wycieczki z przewodnikiem po pałacu i jego bajecznych ogrodach z biletami bez kolejki i dowiedz się wszystkiego o tym kultowym zabytku Wiednia. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i skorzystaj z wcześniej zarezerwowanych biletów czasowych, aby wejść prosto do pałacu i rozpocząć podróż po 24 pokojach. Ciesz się specjalnym dostępem do takich obszarów jak piękna Sala Latarniowa i Sala Myśliwska, których zwiedzający indywidualni nie mogą zobaczyć. Pozwól swojemu przewodnikowi wskazać imponujące dzieła sztuki, skomplikowaną architekturę i ozdobne meble zdobiące każdy pokój. Poznaj ciekawe fakty na temat wystawnego życia dworskiego dynastii Habsburgów, w tym Sisi i Marii Teresy. Po opuszczeniu wnętrz pałacowych udaj się do rozległych ogrodów, w których znajdują się liczne posągi, fontanny i inne elementy architektoniczne, takie jak rzymskie ruiny i Glorieta.

Wiedeń: Flexipass na 2, 3, 4 lub 5 atrakcji

7. Wiedeń: Flexipass na 2, 3, 4 lub 5 atrakcji

Odkryj najsłynniejsze zabytki Wiednia zgodnie z Twoim osobistym programem zgodnym z Twoimi zainteresowaniami. Wybierz spośród 40 różnych atrakcji i ofert zwiedzania, które obejmują 2, 3, 4 lub 5 atrakcji w Twoim programie. Weź udział w wycieczce typu hop-on hop-off, aby zapoznać się z najważniejszymi zabytkami Wiednia lub odwiedź Prater. Zobacz Wieżę Dunaju, Dom Haydna lub Apartament Johanna Straußa. Odwiedź Muzeum Żydowskie lub Skarbiec Cesarski. Wybierz jedno z wielu muzeów, odwiedź Hiszpańską Szkołę Jazdy lub przejdź się po zoo Schönbrunn. Atrakcje: - Bilet Hop-on Hop-off na 24 godziny na wszystkie linie (liczony jako 1 atrakcja) - Wielka wycieczka do Schönbrunn - Schloss Hof i Schloss Niederweiden - Muzeum Sisi - ogród zoologiczny Schönbrunn - Diabelski młyn - Muzeum historii naturalnej - Wieża Dunaju - Muzeum Leopolda - Skarbiec cesarski - Hiszpańska Szkoła Jazdy - Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MUMOK) - Górny Belweder - Klasztor Klosterneuburg- Opera Wiedeńska – zwiedzanie z przewodnikiem - Albertina - Rejs po mieście DDSG - Kunsthistorisches Museum - Madame Tussauds - Schönbrunn Panoramabahn - Muzeum Beethovena w Heiligenstadt - MAK (Muzeum Sztuki Użytkowej) - Geymüllerschlössel - I ponad 30 innych atrakcji

Wiedeń: Wycieczka z przewodnikiem po pałacu i ogrodach Schönbrunn

8. Wiedeń: Wycieczka z przewodnikiem po pałacu i ogrodach Schönbrunn

Wybierz się w fascynującą podróż w czasie dzięki tej ekskluzywnej wycieczce z przewodnikiem po pałacu Schönbrunn. Wejdź do prywatnego świata Marii Teresy, otwierając drzwi do jej bogato urządzonych apartamentów. Podziwiaj bogactwo Wielkiej i Małej Galerii, gdzie ozdobne złote ozdoby i zapierające dech w piersiach malowane sufity przenoszą Cię do minionej epoki królewskiej wielkości. Odkryj czarującą Karuzelę Rom i majestatyczną Salę Ceremonii ozdobioną mistrzowskimi obrazami opowiadającymi historie ze wspaniałej historii pałacu. Przemierzając korytarze, zanurzysz się w bogatym gobelinie imperialnej przeszłości Wiednia. Wybierz się na spacer po cesarskim parku i ogrodzie otaczającym pałac. Spaceruj po starannie utrzymanych krajobrazach, gdzie zapach kwitnących kwiatów wypełnia powietrze. Zrelaksuj się w spokoju tej zielonej oazy, niegdyś odwiedzanej przez członków rodziny królewskiej. Ta wycieczka jest obsługiwana w dwóch językach (jednocześnie po niemiecku i angielsku).

Wiedeń: bilet wstępu do pałacu Schönbrunn z lunchem

9. Wiedeń: bilet wstępu do pałacu Schönbrunn z lunchem

Odkryj piękno Pałacu Schönbrunn dzięki naszemu 2-daniowemu lunchowi i pakietowi wycieczki z audioprzewodnikiem. Rozpocznij swoją przygodę od przepysznego 2-daniowego posiłku w Joseph II - Schönbrunn Palace Restaurant, składającego się z tradycyjnego Wiener Schnitzel z wieprzowiny lub wegetariańskiej alternatywy oraz przepysznego strudla jabłkowego. Następnie wybierz się na 50-minutową wycieczkę audio z przewodnikiem po Pałacu Schönbrunn, zaczynając bezpośrednio od restauracji. Ciesz się fascynującą podróżą przez prywatne komnaty pałacu, sale recepcyjne od strony południowej, apartamenty reprezentacyjne i komnaty Marii Teresy. Nie przegap tej okazji, aby zjeść pyszny posiłek i odkryć wspaniały pałac Schönbrunn!

Wiedeń: Wejście do Pałacu Schönbrunn po godzinach i bilet na koncert

10. Wiedeń: Wejście do Pałacu Schönbrunn po godzinach i bilet na koncert

Posłuchaj wykonań na żywo klasycznych kompozycji Mozarta i Straussa na koncercie w Oranżerii Pałacu Schönbrunn po samodzielnej wycieczce audio. Miej 22 pokoje pałacu tylko dla siebie po godzinach otwarcia, a następnie usiądź w wybranym przez siebie miejscu na spektakl w Oranżerii. Miejsce zbiórki na wycieczkę znajduje się w pałacu o 18:45. Aby się tam dostać, przejdź do lewego bocznego skrzydła pałacu i skorzystaj z wejścia do pałacu. Sama wycieczka rozpoczyna się o godzinie 19:00. Z dołączonym audioprzewodnikiem zwiedzaj prezentowane sale i poznaj historię Pałacu Schönbrunn. . Około godziny 20:00 Oranżeria zostanie otwarta. Zajmij miejsce w wybranej kategorii i ciesz się pięknym koncertem muzyki klasycznej. Posłuchaj niesamowitych umiejętności orkiestry Pałacu Schönbrunn i zespołu kameralnego Schönbrunn, które oczarowują Cię pięknymi melodiami.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 23
Sortuj wg:
Strona 1 z 2

Glorieta Schönbrunn: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Glorieta Schönbrunn? Kliknij tutaj.

Glorieta Schönbrunn: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 5818 opinii

Korzystałam z ViennaPass na 6 dni dla 2 osób. Skorzystałyśmy z wielu atrakcji, ale nawet w tym czasie nie udało się nam zobaczyć wszystkich oferowanych miejsc, mimo że dzięki ViennaPass nie traciłyśmy czasu na kolejki po zakup biletów. Chcąc zwiedzić Pałac Schönbrunn warto przyjechać na miejsce wcześniej i zarezerwować sobie godzinę wejścia, a oczekując można obejrzeć ekspozycję karet i powozów cesarskich (polecamy !! warto) lub pospacerować po ogrodach pałacu. Polecam serdecznie ViennaPass, bo dzięki możliwościom karty oszczędzamy czas i pieniądze, na inne przyjemności :)

doskonałe rozwiązanie na zwiedzanie dużego miasta, jakim jest Wiedeń w najlepszy możliwy sposób, zwłaszcza dzięki możliwości ominięcia kolejki, a co za tym idzie, maksymalnego wykorzystania dostępnego czasu. Autobus jest naprawdę wygodny i punktualny. Personel zawsze był niezwykle uprzejmy?

Tel uit je wygraj! Omiń kolejkę do 70 atrakcji! Wij hebben w 4 dagen genoegen genomen spotkał 5 musea (Belvedere, Sisi apartment en servies, Albertina, dzieci Schönbrunn, een zoo, een reuzenrad en vele ritjes met de bus verder. En nog ben je goedkoper uit

Amazing instructor, thanks to him the event was very amusing. He was speaking both German and English, so feel free to join, if you are not a native speaker. Also, a cup of coffee and a piece of strudel served during the presentation was a nice bonus.

bardzo dobre połączenie gdzie kolwiek autobus, metro, tramwaj - czekanie max 3 min