Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Giza

Giza – nasze najbardziej polecane atrakcje

Hurghada: Wycieczka do Kairu i Gizy z lunchem BBQ

1. Hurghada: Wycieczka do Kairu i Gizy z lunchem BBQ

Odkryj "Miasto Tysiąca Minaretów" podczas całodniowej wycieczki po Kairze z transferem autobusem w obie strony z Hurghady. Zrelaksuj się w klimatyzowanym komforcie podczas długiej podróży z Hurghady, podziwiając widoki na Zatokę Sueską. Towarzyszyć Ci będzie przewodnik transferowy, który będzie Ci towarzyszył w podróży do momentu spotkania z przewodnikiem egiptologiem. Po przybyciu na miejsce spotkasz swojego prywatnego przewodnika egiptologa, który zabierze Cię na płaskowyż Giza, aby zobaczyć najstarszy z 7 cudów starożytnego świata. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na piramidy w Gizie podczas zwiedzania świątyń grobowych Cheopsa, Chefrena i Mykerinusa. Poznaj historię budowy świątyń i posłuchaj opowieści kryjących się za ich legendami. Kontynuuj zwiedzanie Wielkiego Sfinksa, gigantycznego posągu leżącego mitycznego zwierzęcia z ciałem lwa i twarzą faraona Khafre. Idź do Świątyni Doliny naprzeciwko, przypisywanej faraonowi Khafre, i podziwiaj wyczyn starożytnej inżynierii. Następnie zrób sobie 30-minutową przerwę na lunch w lokalnej restauracji. Następnie przejedź do centrum Kairu, aby odkryć artefakty w Muzeum Egipskim na placu Tahrir z szybkim wejściem. Możesz także dodać rejs po Nilu i przejażdżkę na wielbłądzie do swojej wycieczki podczas rezerwacji. Zaprojektowane przez francuskiego architekta Marcela Dourgnona zbiory muzeum liczą ponad 120 000 arcydzieł z okresu od predynastycznego do faraońskiego i grecko-rzymskiego. Dowiedz się więcej o sztuce mumifikacji starożytnego Egiptu przed transferem powrotnym do Hurghady. Po zwiedzeniu wszystkich atrakcji, zatrzymaj się na zakupy przed rozpoczęciem podróży powrotnej do Hurghady.

Kair: Piramidy, Sakkara i Memfis - prywatna wycieczka z lunchem

2. Kair: Piramidy, Sakkara i Memfis - prywatna wycieczka z lunchem

Rozpoczyna się od odbioru z hotelu w Kairze lub Gizie przez przewodnika, aby rozpocząć całodniową wycieczkę do Piramid w Gizie, podczas której odwiedzisz Wielkie Piramidy w Gizie - Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa, a następnie odwiedź Świątynię Doliny - miejsce, w którym kapłani zmumifikowali martwe ciało króla Chefrena, właściciela drugiej piramidy w Gizie. Jest to również to samo miejsce, w którym możesz przyjrzeć się z bliska Sfinksowi - legendarnemu strażnikowi, który stoi przy ogromnym kompleksie pogrzebowym z ciałem lwa i głową króla Chefrena. Następnie kontynuuj swoją jednodniową wycieczkę do Sakkary, położonej zaledwie 27 km na południowy zachód od Kairu. Odwiedź Piramidę Schodkową (zbudowaną dla króla Zosera), która jest uważana za ważną część procesu ewolucji piramid, które zostały wykonane z prostej mastaby do jej powszechnie znanej formy. Następnie kontynuuj swoją jednodniową wycieczkę do Memphis City, które było starożytną stolicą Egiptu, gdzie znajduje się kolosalny posąg Ramzesa II i wielki Alabastrowy Sfinks. Miasto to pochodzi z 3100 roku p.n.e. Po zakończeniu wycieczki zostaniesz przetransportowany z powrotem do hotelu

Z Kairu: Półdniowa wycieczka do piramid w Gizie i Sfinksa

3. Z Kairu: Półdniowa wycieczka do piramid w Gizie i Sfinksa

Weź udział w tej półdniowej wycieczce i zobacz piramidy w Gizie, największe zachowane zabytki starożytnego świata, oraz Wielkiego Sfinksa. Na początek tej ekscytującej przygody przewodnik-egiptolog odbierze Cię wygodnym, klimatyzowanym samochodem z Twojego hotelu w Kairze / Gizie. W drodze do piramid egiptolog przedstawi Ci liczne informacje na ich temat, w tym fakty i mity. Zachwyć się wspaniałym widokiem na piramidy w Gizie, które obejmują 3 kompleksy piramid i Wielkiego Sfinksa. Podziwiaj największą z trzech piramid w Gizie, czyli Piramidę Cheopsa. Jest to obowiązkowa atrakcja dla miłośników historii i poszukiwaczy przygód. Spaceruj dookoła piramidy i zobacz panoramiczny widok na trzy najważniejsze piramidy kompleksu w Gizie: Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa. Wybierz odpowiednią opcję w trakcie rezerwacji i wejdź do wnętrz Wielkiej Piramidy. Cofnij się w czasie w trakcie zwiedzania piramidy. Spaceruj po okolicy i koniecznie uwiecznij swoją przygodę na zdjęciach, ponieważ piramidy stanowią doskonałe tło fotograficzne. Skorzystaj z szansy na zobaczenie słynnego Wielkiego Sfinksa w Gizie. Zachwyć się tą legendarną rzeźbą, która przedstawia lwa z głową faraona i została wyrzeźbiona w jednej skale. Jest to obowiązkowa atrakcja podczas pobytu w Egipcie. Po wycieczce wrócisz pod koniec dnia z głową pełną wspomnień do swojego hotelu.

Z Kairu: Piramidy w Gizie, Sfinks, Sakkara i wycieczka do Memfis

4. Z Kairu: Piramidy w Gizie, Sfinks, Sakkara i wycieczka do Memfis

Wyrusz w klimatyzowanym pojeździe na wycieczkę po Gizie z Kairu lub Gizy. Posłuchaj komentarza swojego przewodnika, odwiedzając starożytne cuda architektury, w tym Sfinksa, piramidy w Gizie i świątynię, a następnie zjedz lunch i zrób zakupy. Skorzystaj z odbioru z hotelu w Kairze lub Gizie. Odwiedź piramidę schodkową Dżesera, najstarszą wciąż istniejącą kolosalną kamienną budowlę w Egipcie (2630 r. p.n.e.) zbudowaną dla króla Dżesera. Następnie odwiedź Memfis, pierwszą stolicę po zjednoczeniu Górnego i Dolnego Egiptu w 3100 r. p.n.e., i zobacz olbrzymi posąg Ramzesa II. Zjedz lunch w lokalnej restauracji i odwiedź piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa. Następnie obejrzyj Sfinksa, wapienny posąg mitycznego stwora z głową faraona i ciałem lwa. Zwiedź kompleks cmentarny obejmujący świątynię grobową oraz piramidy Chefrena.  Wycieczka obejmuje także czas wolny na samodzielne zakupy i targowanie się ze sprzedawcami. Gdy skończysz zwiedzać, wróć do swojego miejsca zakwaterowania w Kairze lub Gizie.

Hurghada: 1-dniowa wycieczka samolotem do Kairu

5. Hurghada: 1-dniowa wycieczka samolotem do Kairu

Wyrusz na całodniową wycieczkę z przewodnikiem po Kairze z Hurghady. Podróżuj samolotem i odwiedź piramidy w Gizie i Sfinksa. Zjedz lunch w restauracji i odkryj skarby Muzeum Egipskiego. Po przybyciu do Kairu powita Cię egiptolog, który będzie Ci towarzyszył podczas całej wycieczki. Wycieczka rozpoczyna się w Gizie, gdzie można podziwiać słynne i imponujące piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa, a także światowej sławy Sfinksa. Wycieczka obejmuje również wizytę w Valley Temple. Po przerwie na pyszny lunch wsiądź do typowej łodzi Felucca, aby przepłynąć Nil do miasta (opcjonalnie). Kontynuacja wycieczki do Muzeum Egipskiego. Tutaj możesz podziwiać skarby młodego faraona Tutanchamona z ponad 120 000 arcydzieł sztuki egipskiej i artefaktów. Po południu można wybrać się na zakupy na targ Khan el-Khalili. Pod koniec wycieczki zostaniesz przewieziony na lotnisko w Kairze, aby złapać lot powrotny do Hurghady, a następnie bezpośredni transfer do hotelu.

Kair: Wycieczka z przewodnikiem po piramidach, bazarze i muzeum

6. Kair: Wycieczka z przewodnikiem po piramidach, bazarze i muzeum

Poznaj najlepsze cuda starożytnego Egiptu podczas tej pełnej wycieczki z przewodnikiem-kobietą. Rozpocznij wycieczkę od odbioru z hotelu lub wybranej lokalizacji w Kairze lub Gizie. Spotkaj się z lokalnym przewodnikiem egiptologa, który podzieli się swoją wiedzą, udzieli pomocy i sprawi, że poczujesz się komfortowo przez cały dzień. Rozpocznij swoją wycieczkę od jednego z siedmiu cudów świata — piramid. Podziwiaj wspaniałe piramidy Cheopsa, Mykerinusa i Chefrena. Następnie zatrzymaj się na zdjęcie przy Wielkim Sfinksie. Jeśli wybrano tę opcję, przed wizytą w Dolinie Świątyni odwiedź wnętrze Wielkiej Piramidy. Następnie zatrzymaj się na tradycyjny egipski lunch. Następnie odwiedź Muzeum Egipskie, w którym możesz zapoznać się z ogromną kolekcją 250 000 starożytnych artefaktów sprzed około 5000 lat. Jeśli chcesz (i na własny koszt), możesz zwiedzić Komnatę Króla Tutanchamona, w której znajduje się wiele cennych klejnotów i złota wydobytych z grobowca w 1920 roku.  Kontynuuj podróż do bazaru Khan El-Khalili i chłoń atmosferę starego miasta. Wybierz się na spacer po tym dobrze znanym rynku i podziwiaj wyjątkową różnorodność pamiątek, antyków i biżuterii na sprzedaż. Na koniec zakończ wycieczkę transferem z powrotem do preferowanej lokalizacji w Kairze.

Sharm El Sheikh: Wycieczka 1-dniowa: Płaskowyż Giza i Muzeum Egipskie

7. Sharm El Sheikh: Wycieczka 1-dniowa: Płaskowyż Giza i Muzeum Egipskie

Wybierz się na jednodniową wycieczkę do Kairu z Sharm El Sheikh wygodnym, klimatyzowanym autokarem. Odwiedź kluczowe miejsca, takie jak piramidy i Sfinks na płaskowyżu Giza oraz Muzeum Starożytności Egipskich na placu Tahrir. Dowiedz się więcej o starożytnych egipskich artefaktach od doświadczonego przewodnika. Odbierz się z hotelu w Sharm El Sheikh na wycieczkę do Kairu. Po przyjeździe przewodnik zabierze Cię do Muzeum Starożytności Egipskich na placu Tahrir. Odkryj ogromną kolekcję artefaktów ze starożytnego Egiptu, w tym posągi, sarkofagi i cenne klejnoty. Poznaj skarby faraońskiego Egiptu, takie jak 6 pozłacanych trumien króla Tutanchamona, z pomocą przewodnika. Będziesz mieć trochę czasu na opcjonalną wycieczkę łodzią po Nilu, a następnie zatrzymasz się na pyszny lunch w formie bufetu z typowymi daniami kuchni egipskiej nad brzegiem rzeki. Po posiłku udaj się na płaskowyż w Gizie. Poznaj piramidy na płaskowyżu Giza, jeden z cudów starożytnego świata zbudowany ponad 4500 lat temu jako pomnik faraonów Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa. Spójrz na twarz tajemniczego Sfinksa i posłuchaj o łodzi słonecznej, którą Cheops zbudował, aby przepłynąć przez podziemny świat. Opcjonalnie możesz wykorzystać trochę czasu na zwiedzanie Wielkiej Piramidy lub przejażdżkę konno lub na wielbłądzie po okolicy. Zakończ dzień w Kairze i zatrzymaj się na bazarze na zakupy, a następnie wróć do hotelu w Sharm El Sheikh.

Szarm el-Szejk: Całodniowa wycieczka autobusowa do Kairu i piramid

8. Szarm el-Szejk: Całodniowa wycieczka autobusowa do Kairu i piramid

Weź udział w tej całodniowej wycieczce do Kairu. Podróżuj w towarzystwie przewodnika, aby zobaczyć główne atrakcje Egiptu – Muzeum Egipskie, piramidy w Gizie oraz posąg Wielkiego Sfinksa. Bardzo wczesnym rankiem zostaniesz odebrany(-a) ze swojego hotelu w Szarm el-Szejk (00.30). Przewodnik, który będzie Ci towarzyszył podczas transportu, powita Cię w holu Twojego hotelu i pomoże Ci dotrzeć na dworzec autobusowy, z którego wyruszysz w trwającą około 8 godzin podróż do Kairu na pokładzie komfortowego i klimatyzowanego autobusu.   Kiedy dotrzesz do Kairu, przewodnik powita Cię ponownie na dworcu autobusowym. Wspólnie udacie się do Muzeum Egipskiego. Poranek spędzisz na zwiedzaniu tego imponującego muzeum, w którym zgromadzono około 120 000 eksponatów. Zobacz połyskujące skarby związane z Tutanchamonem, rozmaite przedmioty grobowe, mumie, biżuterię, artykuły gospodarstwa domowego oraz zabawki najmłodszych Egipcjan, których imiona zostały zapomniane przez historię.   Zjedz lunch w miejscowej restauracji, a następnie udaj się w kierunku piramid w Gizie. Podziwiaj Wielką Piramidę (piramidę Cheopsa), piramidy Chefrena i Mykerinosa oraz posąg Wielkiego Sfinksa. Wszystkie te obiekty znajdują się obok siebie, tworząc zachwycającą scenerię. Kompleks piramid w Gizie, który wpisano na listę UNESCO, stanowi jedyny zachowany spośród siedmiu cudów starożytnego świata.   Kiedy zakończysz zwiedzanie tych imponujących budowli, przewodnik zabierze Cię na dworzec autobusowy, skąd wyruszysz w drogę powrotną do Szarm el-Szejk.

Piramidy w Gizie i Sfinks: półdniowa prywatna wycieczka

9. Piramidy w Gizie i Sfinks: półdniowa prywatna wycieczka

Rozpoczyna się od odbioru z hotelu w Kairze lub Gizie przez przewodnika i transferu do piramid w Gizie, aby rozpocząć półdniową wycieczkę po piramidach w Gizie, podczas której odwiedzisz Wielkie Piramidy - Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa. Zakończ wycieczkę wizytą w Świątyni Doliny, gdzie kapłani zmumifikowali martwe ciało króla Chefrena Również tam będziesz miał zbliżenie na Sfinksa - legendarnego strażnika, który stoi przy ogromnym kompleksie pogrzebowym z ciałem lwa i głową króla Chefrena i jest to miejsce, w którym możesz mieć niesamowite zdjęcia ze Sfinksem w wielu zabawnych pozycjach Oczywiście nasz przewodnik pomoże ci w tej sprawie. Po zakończeniu wycieczki zostaniesz przewieziony z powrotem do hotelu.

Muzeum Cywilizacji Egipskiej, Cytadela i zwiedzanie Starego Kairu

10. Muzeum Cywilizacji Egipskiej, Cytadela i zwiedzanie Starego Kairu

Zacznij od odbioru z miejsca zakwaterowania w Kairze lub Gizie. Ciesz się wygodną podróżą klimatyzowanym pojazdem, odkrywając znane na całym świecie zabytki Kairu. Najpierw odwiedź Muzeum Narodowe Cywilizacji Egipskiej w towarzystwie doświadczonego przewodnika egiptologa. Spaceruj po wielu eksponatach, które przedstawiają ponad 50 000 artefaktów ze starożytnego Egiptu. Poznaj historię i ewolucję cywilizacji egipskiej, a także ich zwyczaje i tradycje. Następnie odwiedź słynną Cytadelę Saladyna, znaną również jako Cytadela Kairska. To miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ma bogatą historię sięgającą prawie 850 lat. Zbudowany przez sułtana Egiptu, Salaha Al-Dina na Wzgórzach Mokattam, podziwiaj widoki na miasto, słuchając o fascynującą historię cytadeli. Poznaj jeden z najstarszych rynków w świecie arabskim, Khan El-Khalili Bazaar, piękny XIV-wieczny rynek, który wciąż zachowuje ślady dawnej świetności. Przejdź się starymi uliczkami bazaru, gdzie możesz poszukać antyków lub rękodzieła ze sklepów. Następnie odwiedź lokalną restaurację, aby zjeść tradycyjny kairski lunch. Na koniec odwiedź najważniejsze zabytki Starego Kairu, takie jak Wiszący Kościół, Kościół św. Barbary i Kościół z Abu Sergi. Następnie wróć do swojego hotelu lub wybranej lokalizacji w Kairze lub Gizie przez przewodnika.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 511
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Giza

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Giza

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Giza to:

Kair

Giza: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Giza? Kliknij tutaj.

Giza: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 9312 opinii

Świetny dzień na zobaczenie piramid. Jeśli zarezerwujesz tutaj wcześniej rejs po Nilu, pamiętaj, że przewodnik zaoferuje Ci go tego dnia z 50% zniżką. Przygotuj się na długie oczekiwanie i zabierz ze sobą zapasową gotówkę (GBP, USD lub EURO). Dużo czekania w drodze do Kairu, ponieważ wydaje się, że wszystkie wycieczki odbywają się w konwojach o określonych porach na punktach kontrolnych. Podsumowując, fantastyczna wycieczka i gorąco polecam, ale weź ze sobą szalik (lokalny), jeśli planujesz wybrać się na wielbłądy lub konie.

Odebrany na czas, kierowcy byli bardzo mili i pomocni, przewodnik był bardzo miły, jedzenie w restauracji było dobre. Jedyne, co mi się nie podobało, to to, że muzeum egipskie było całkowicie przepełnione i nie było czasu na rozglądanie się pokój

Wycieczka przebiegła bardzo dobrze. Tylko hotel jest na 5 piętrze, kierowca czekał na ulicy, a ja w recepcji, tak jak było napisane na stronie. Było prawie nieporozumienie, ale kiedy się odnaleźliśmy, wszystko było cudowne.

Warte pieniędzy, które włożyłeś !! Cudowne przeżycie dla początkujących 🤞🏻👍🏻

Kair wieczorem to pokaz świateł i muzyki, witający ludzi..