Atrakcje i wycieczki
Genua

Odwiedź tę bramę do riwiery i odkryj miasto tętniące życiem, pełne historycznych pereł i niesamowitych plaż.

Genua – nasze najbardziej polecane atrakcje

Genua: bilet wstępu do oceanarium (przedział czasowy)

1. Genua: bilet wstępu do oceanarium (przedział czasowy)

Zwiedź genueńskie oceanarium. Zobacz ponad 5000 zwierząt z 400 gatunków w największym wodnym zoo we Włoszech. Dowiedz się więcej o budowie oceanarium w Genui, które otwarto w związku z odbywającą się w tym mieście wystawą światową (1992 rok). Poznaj programy ochrony przyrody, w które angażuje się genueńskie oceanarium. Odwiedź miejsce z największymi w Europie zasobami bioróżnorodności wodnej. Przemierzaj fascynujące wody świata, odkrywając ponad 70 zbiorników ze wspaniałymi stworzeniami wodnymi. Zadziw się zwierzętami Antarktyki, w tym pingwinami. Zobacz rekiny, foki, meduzy i kolorowe ryby zamieszkujące rafy koralowe. Udaj się do Pawilonu Waleni zaprojektowanego przez Renzo Piano i daj się zaskoczyć delfinom butelkonosym dokazującym w 4 basenach pod gołym niebem.

Genua : Rejs wycieczkowy do Camogli, San Fruttuoso i Portofino

2. Genua : Rejs wycieczkowy do Camogli, San Fruttuoso i Portofino

Weź udział w całodniowej wycieczce łodzią i odkryj 3 najbardziej urokliwe miejscowości w Ligurii: Camogli, San Fruttuoso i Portofino. Skorzystaj z opcji wizyty we wszystkich trzech lub odwiedź tylko wybrane. Wyrusz rano z Genui na pokładzie łodzi motorowej Città di Camogli i podziwiaj panoramiczne widoki na wybrzeże w drodze do portu w Camogli. Wybierz opcję ze zwiedzaniem San Fruttuoso. Jest to urokliwa wioska rybacka położona na przylądku Portofino, która słynie z opactwa San Fruttuoso. Po opuszczeniu portu w Camogli, podziwiaj piękne widoki na maleńką wioskę. Następnie zobaczysz majestatyczną górę Portofino na cyplu Punta Chiappa. Później miniesz ekskluzywną wioskę San Fruttuoso, a potem słynną Grotę Pustelnika i Cala dell'Oro. W Portofino zachwyci Cię zachwycające błękitne morze, bujna zielona roślinność na skraju klifów i eleganckie wille wzdłuż wybrzeża. Na koniec wypatruj delfinów butlonosych podczas rejsu łodzią z powrotem do Genui.

Genua: Akwarium w Genui z lunchem

3. Genua: Akwarium w Genui z lunchem

Zanurz się w największej wystawie bioróżnorodności wodnej w Europie. Spaceruj po najbardziej fascynujących morzach i wodach świata, odkrywając ocean i ciesząc się niezapomnianym przeżyciem. W spektakularnych sceneriach ciesz się nowymi trasami tematycznymi, aby poznać wszystkie sekrety, ciekawostki i szczegóły miejsca, które nigdy nie przestaje zaskakiwać i ekscytować. Wzbogać swoją wizytę lunchem w Tender Cafè, który jest barem szybkiej obsługi w Akwarium w Genui, które ma wspaniały taras z widokiem na port w Genui. To właśnie tam będzie można skosztować i odkryć liguryjskie i genueńskie specjały. Lunch to focaccia genueńska z serem burrata, pomidorkami koktajlowymi, frytkami lub sałatką. Lunch obejmuje również 1 napój do wyboru.

Z Genui: rejs w obie strony do Portofino

4. Z Genui: rejs w obie strony do Portofino

Spędź popołudnie zwiedzając Portofino, znajdujące się w odległości krótkiej wycieczki wzdłuż wybrzeża od Genui. Po drodze podziwiaj niesamowite krajobrazy i zwiedzaj uroczą i wyjątkową wioskę na popołudnie. Wyjedź z Porto Antico Calata Mandraccio w Genui i udaj się do Portofino. Podróżując wzdłuż wybrzeża, podziwiaj piękne klify i przybrzeżną scenerię. Czekają na Ciebie Camogli, zatoka San Fruttuoso, cypel Portofino i biała latarnia morska na klifie. Naturalne piękno tego obszaru z pewnością zadziwi. W Portofino odwiedź plac, słynne butiki i podziwiaj wyjątkowe widoki przed kościołem San Giorgio. Może przed powrotem do Genui zafunduj sobie lody.

Genua: Bilet na wycieczkę Hop-on Hop-off

5. Genua: Bilet na wycieczkę Hop-on Hop-off

Genua, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jest stolicą Ligurii i miejscem narodzin Krzysztofa Kolumba. Wejdź na pokład panoramicznych autobusów i obserwuj liczne zabytki i okazałe budynki z XVI i XVII wieku, które stoją wzdłuż Strada Nuova. Z biletem ważnym przez 24 lub 48 godzin możesz podziwiać zarówno historyczne centrum miasta, jak i nabrzeże Corso Italia. Autobus ten jest również idealnym sposobem na dotarcie do sklepów. Dzięki możliwości wsiadania i wysiadania na dowolnym przystanku, możesz odwiedzić takie atrakcje jak katedra San Lorenzo, zbudowana w różnych stylach, od gotyku po renesans i Palazzo Ducale. Najlepsze kolekcje sztuki można zwiedzać w trzech różnych budynkach muzeów Strada Nuova. Zobacz arcydzieła Rubensa obok innych dzieł włoskich i lokalnych artystów. Podziwiaj panoramę 360° z drugiego piętra autobusu. Zafunduj sobie spacer wzdłuż eleganckiej Via Garibaldi, położonej w kulturalnym sercu Genui, wzdłuż imponujących budynków i wyrafinowanych sklepów. W pobliżu Porto Antico znajdziesz liczne atrakcje odpowiednie dla całej rodziny, w tym akwarium, w którym można obejrzeć pokaz delfinów. Autobusy odjeżdżają codziennie, co 20-30 minut, aż do późnego popołudnia, kiedy możesz poświęcić trochę czasu na odkrywanie tętniącego życiem nocnego życia miasta. Serce miasta reprezentuje starożytna część Genui, aż do granicy wyznaczonej przez Piazza Sarzano i via San Lorenzo. Z biletem ważnym przez 24 lub 48 godzin możesz również wsiąść do autobusów następnego dnia i zatrzymać się przy windzie, która zabierze Cię do punktu panoramicznego Spianata Castelletto. Podziwiając najpiękniejsze zabytki Genui, masz możliwość wysłuchania pouczającego komentarza audioprzewodnika dostępnego w różnych językach. Historyczna trasa - przystanki czerwonej linii 1) Acquario 2) Garibaldi 3) De Ferrari 4) Stacja kolejowa Brignole 5) Via XX Settembre 6) Carignano 7) Corvetto 8) Portello - Spianata Castelletto 9) Stacja kolejowa Principe 10) Terminal wycieczkowy 11) Mei Trasa przybrzeżna - przystanki niebieskiej linii 1) Acquario 2) Garibaldi 3) De Ferrari 4) Piazza della Vittoria 5) Boccadasse 6) Levante Water Front - na życzenie 7) Via XX Settembre 8) Galleria Mazzini 9) Portello- Spianata Castelletto 10) Dworzec kolejowy Principe 11) Terminal rejsowy

Genua: rejs w poszukiwaniu waleni z biologiem morskim

6. Genua: rejs w poszukiwaniu waleni z biologiem morskim

Weź udział w rejsie łodzią w poszukiwaniu waleni w rezerwacie Pelagos w towarzystwie przewodnika, który jest biologiem morskim. Zobacz zwierzęta morskie w ich naturalnym środowisku i dowiedz się więcej o różnych gatunkach, zwyczajach, zachowaniu i nie tylko. Po dotarci na miejsce spotkaj się ze swoim przewodnikiem, będącym również biologiem morskim, i wysłuchaj krótkiego wprowadzenia na temat rezerwatu Pelagos. Dowiedz się więcej o jego historii i programach ochrony oraz o tym, jakie gatunki tu żyją, w tym np. płetwale zwyczajne, kaszaloty, zyfie gęsiogłowe, butlonosy i wiele innych. Wypłyń na otwarte morze i dotrzyj do miejsc, w których są największe szanse na zobaczenie różnych gatunków ssaków morskich w ich naturalnym środowisku. Wypatruj wyskakujących z wody delfinów, które zapowiadają przybycie całego stada. W pełni przestrzegając dyrektyw mających na celu nie zakłócanie życia mieszkańców wód, podpłyń łodzią do tych wspaniałych ssaków morskich i zobacz, jak bawią się one w swoim środowisku naturalnym. Posłuchaj doświadczonego biologa morskiego opowiadającego ciekawostki na temat obserwowanych gatunków, w tym o ich diecie i zwyczajach. Gdy skończysz podziwiać wyskoki z wody, wyrusz na poszukiwanie innych morskich zwierząt w rezerwacie. Możesz zadawać pytania przewodnikom i dowiedzieć się o ważnych działaniach podejmowanych w celu ochrony życia morskiego w tym regionie.

Genua: Bilet wstępu do Muzeum Miasta Dzieci i Młodzieży

7. Genua: Bilet wstępu do Muzeum Miasta Dzieci i Młodzieży

Skorzystaj z biletu wstępu do Muzeum Miasta Dzieci i Młodzieży w Genui. Spaceruj po tym muzeum i wyostrz swoje zmysły podczas zabawy i interakcji ze sztuką i kolorową technologią cyfrową, która zabierze Cię w podróż do odkrycia siebie. Odkryj świat czystej wyobraźni. Wejdź do wszystkich interaktywnych pokoi dowolną trasą. Podziwiaj kalejdoskop kolorowych, oszałamiających złudzeń optycznych i przetestuj swoje zmysły, spacerując po tym niezwykłym muzeum. Powąchaj, zobacz, dotknij, usłysz i posmakuj swojej drogi przez tę wystawę. Słuchaj fal dźwiękowych, zobacz kształty, baw się odbiciami i lustrami, dowiedz się wszystkiego o kubkach smakowych i dotknij przyciągających wzrok wyświetlaczy. Spaceruj i rób selfie przy trójwymiarowym nosie, wyświetlaczach lizaków lub czymkolwiek, co ci się podoba; te zdjęcia z pewnością przyniosą Ci wiele polubień na Instagramie. Przeżyj niezapomniany, zabawny dzień dla całej rodziny, który przejmie Twoją wyobraźnię.

Z Genui: rejs statkiem do Portofino z czasem wolnym na zwiedzanie

8. Z Genui: rejs statkiem do Portofino z czasem wolnym na zwiedzanie

Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na wybrzeże Ligurii z morza podczas tej wycieczki z Genui do Portofino. Wyjedź z Porto Antico w Genui i spędź wolny czas, rozkoszując się osobliwymi atrakcjami Portofino i jego niezwykłym portem, zanim wrócisz do Genui. Zameldowanie odbywa się późnym rankiem w kasie biletowej, która jest dogodnie zlokalizowana obok akwarium w Genui. Wyrusz wygodną i przestronną łodzią. Zrelaksuj się w drodze do Portofino z widokiem na lazurowe wody Riwiery Włoskiej i malownicze wioski. Przyjedź do Portofino około południa i masz dwie godziny na zakup smacznego lunchu, spacer wzdłuż pastelowych domów lub odwiedzenie Piazzetta, czyli brukowanego placu ze spektakularnym widokiem na port. Zrób zdjęcia XVI-wiecznego Castello Brown. Pożegnaj Portofino i wróć, podziwiając bujne wybrzeże w drodze powrotnej do miejsca spotkania w tętniącym życiem Porto Antico w Genui.

Genua: Rejs z obserwacją wielorybów w Sanktuarium Pelagos

9. Genua: Rejs z obserwacją wielorybów w Sanktuarium Pelagos

• Wycieczka trwa około 4 godzin i wypływa z Genova Porto Antico Calata Mandraccio . Po 30 minutach żeglugi na otwarte morze docieramy na głębokość 1000/1500m, gdzie jest większa szansa na zobaczenie. Od tego momentu rozpoczyna się działalność badawcza z naszą załogą. Biolog prowadzi każdą wycieczkę z możliwością, w razie potrzeby, również przewodnika mówiącego po niemiecku/angielsku, który szczegółowo opowie o zwyczajach tych niesamowitych zwierząt i odpowie na wszystkie Twoje ciekawostki. • Szansa na zobaczenie jest taka sama przez cały rok, ale ze względu na lepsze warunki pogodowe wybieramy nasze wycieczki od kwietnia do października. Miesiące poprzedzające szczyt sezonu są zwykle najlepsze ze względu na mniejszy ruch żeglugowy. • Wycieczka odbywa się również przy minimalnej liczbie pasażerów. • W kwietniu, maju i październiku mamy wycieczki w niedziele; od czerwca do września w środy, piątki i niedziele. Czas odjazdu z Genova porto antico jest o godzinie 13.00. Wydaje się konieczne zaznaczenie, że badania waleni w wodach Rezerwatu to zajmowanie się pacjentem monitorującym pracę i obserwację powierzchni, pamiętając, że szukamy dzikich zwierząt i nie ma ustalonych terminów ani punktów na ich spotkanie. Musimy pogodzić się z kilkugodzinną żeglugą, która zostanie później sowicie wynagrodzona emocjami i widowiskiem, jakie oferują nam te stworzenia. Najlepsze dni na obserwacje to te, kiedy morze jest spokojne i bezwietrzne, kiedy łatwiej jest zobaczyć zwierzęta, gdy wypływają na powierzchnię, aby zaczerpnąć powietrza.

Genua: Bilet do Akwarium w Genui i Miasta Dzieci i Młodzieży

10. Genua: Bilet do Akwarium w Genui i Miasta Dzieci i Młodzieży

Ciesz się dwiema najważniejszymi atrakcjami Genui dzięki łączonemu biletowi wstępu do Akwarium w Genui i Miasta Dzieci i Młodzieży. Znajdź idealną rozrywkę dla całej rodziny w największym akwarium we Włoszech i odkryj plac zabaw o powierzchni ponad 3000 metrów kwadratowych przeznaczony na zajęcia dla dzieci. W Mieście Dzieci i Młodzieży wejdź na wystawę, która wykorzystuje „Pięć zmysłów” jako narzędzie do przekazywania wiedzy i zabawy, prowadząc dzieci i młodzież w podróż odkrywania siebie i świata poprzez wielozmysłowe przygody. Ciesz się kolorowym otoczeniem z 5 pokojami poświęconymi 5 zmysłom wzroku, słuchu, zapachu, smaku i dotyku. Spędzaj czas w przestrzeniach poświęconych interaktywnym doświadczeniom, bez ustalonej trasy — przemieszczaj się z pokoju do pokoju, jak chcesz, aby odkrywać swoje zmysły. Następnie zanurz się w największej wystawie bioróżnorodności wodnej w Europie. Odkryj 600 gatunków zwierząt, od najrzadszych manatów po popularne ssaki morskie, takie jak delfiny. Przeżyj nowe trasy tematyczne, aby poznać wszystkie sekrety podwodnego świata. Zobacz zbiornik z rekinami z efektami holograficznymi. Zobacz pomalowane na biało ściany, które wyglądają jak lód, i poznaj surowe warunki panujące na Antarktydzie i obszarach subantarktycznych. Obserwuj pingwiny białobrewe i pingwiny magellańskie w Lodowym Królestwie, które naśladuje klimat Falklandów. Odwiedź 2 odnowione obszary w Akwarium w Genui poświęcone ochronie i odzyskiwaniu zwierząt znajdujących się w trudnej sytuacji lub uratowanych przez władze z niebezpiecznych sytuacji i powierzonych akwarium.

Najciekawsze atrakcje

Genua: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Genua – nasze najbardziej polecane atrakcje

Genua: bilet wstępu do oceanarium (przedział czasowy)

Genua: bilet wstępu do oceanarium (przedział czasowy)

Zwiedź genueńskie oceanarium. Zobacz ponad 5000 zwierząt z 400 gatunków w największym wodnym zoo we Włoszech. Dowiedz się więcej o budowie oceanarium w Genui, które otwarto w związku z odbywającą się w tym mieście wystawą światową (1992 rok). Poznaj programy ochrony przyrody, w które angażuje się genueńskie oceanarium. Odwiedź miejsce z największymi w Europie zasobami bioróżnorodności wodnej. Przemierzaj fascynujące wody świata, odkrywając ponad 70 zbiorników ze wspaniałymi stworzeniami wodnymi. Zadziw się zwierzętami Antarktyki, w tym pingwinami. Zobacz rekiny, foki, meduzy i kolorowe ryby zamieszkujące rafy koralowe. Udaj się do Pawilonu Waleni zaprojektowanego przez Renzo Piano i daj się zaskoczyć delfinom butelkonosym dokazującym w 4 basenach pod gołym niebem.

Genua : Rejs wycieczkowy do Camogli, San Fruttuoso i Portofino

Genua : Rejs wycieczkowy do Camogli, San Fruttuoso i Portofino

Weź udział w całodniowej wycieczce łodzią i odkryj 3 najbardziej urokliwe miejscowości w Ligurii: Camogli, San Fruttuoso i Portofino. Skorzystaj z opcji wizyty we wszystkich trzech lub odwiedź tylko wybrane. Wyrusz rano z Genui na pokładzie łodzi motorowej Città di Camogli i podziwiaj panoramiczne widoki na wybrzeże w drodze do portu w Camogli. Wybierz opcję ze zwiedzaniem San Fruttuoso. Jest to urokliwa wioska rybacka położona na przylądku Portofino, która słynie z opactwa San Fruttuoso. Po opuszczeniu portu w Camogli, podziwiaj piękne widoki na maleńką wioskę. Następnie zobaczysz majestatyczną górę Portofino na cyplu Punta Chiappa. Później miniesz ekskluzywną wioskę San Fruttuoso, a potem słynną Grotę Pustelnika i Cala dell'Oro. W Portofino zachwyci Cię zachwycające błękitne morze, bujna zielona roślinność na skraju klifów i eleganckie wille wzdłuż wybrzeża. Na koniec wypatruj delfinów butlonosych podczas rejsu łodzią z powrotem do Genui.

Genua: Akwarium w Genui z lunchem

Genua: Akwarium w Genui z lunchem

Zanurz się w największej wystawie bioróżnorodności wodnej w Europie. Spaceruj po najbardziej fascynujących morzach i wodach świata, odkrywając ocean i ciesząc się niezapomnianym przeżyciem. W spektakularnych sceneriach ciesz się nowymi trasami tematycznymi, aby poznać wszystkie sekrety, ciekawostki i szczegóły miejsca, które nigdy nie przestaje zaskakiwać i ekscytować. Wzbogać swoją wizytę lunchem w Tender Cafè, który jest barem szybkiej obsługi w Akwarium w Genui, które ma wspaniały taras z widokiem na port w Genui. To właśnie tam będzie można skosztować i odkryć liguryjskie i genueńskie specjały. Lunch to focaccia genueńska z serem burrata, pomidorkami koktajlowymi, frytkami lub sałatką. Lunch obejmuje również 1 napój do wyboru.

Z Genui: rejs w obie strony do Portofino

Z Genui: rejs w obie strony do Portofino

Spędź popołudnie zwiedzając Portofino, znajdujące się w odległości krótkiej wycieczki wzdłuż wybrzeża od Genui. Po drodze podziwiaj niesamowite krajobrazy i zwiedzaj uroczą i wyjątkową wioskę na popołudnie. Wyjedź z Porto Antico Calata Mandraccio w Genui i udaj się do Portofino. Podróżując wzdłuż wybrzeża, podziwiaj piękne klify i przybrzeżną scenerię. Czekają na Ciebie Camogli, zatoka San Fruttuoso, cypel Portofino i biała latarnia morska na klifie. Naturalne piękno tego obszaru z pewnością zadziwi. W Portofino odwiedź plac, słynne butiki i podziwiaj wyjątkowe widoki przed kościołem San Giorgio. Może przed powrotem do Genui zafunduj sobie lody.

Genua: Bilet na wycieczkę Hop-on Hop-off

Genua: Bilet na wycieczkę Hop-on Hop-off

Genua, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jest stolicą Ligurii i miejscem narodzin Krzysztofa Kolumba. Wejdź na pokład panoramicznych autobusów i obserwuj liczne zabytki i okazałe budynki z XVI i XVII wieku, które stoją wzdłuż Strada Nuova. Z biletem ważnym przez 24 lub 48 godzin możesz podziwiać zarówno historyczne centrum miasta, jak i nabrzeże Corso Italia. Autobus ten jest również idealnym sposobem na dotarcie do sklepów. Dzięki możliwości wsiadania i wysiadania na dowolnym przystanku, możesz odwiedzić takie atrakcje jak katedra San Lorenzo, zbudowana w różnych stylach, od gotyku po renesans i Palazzo Ducale. Najlepsze kolekcje sztuki można zwiedzać w trzech różnych budynkach muzeów Strada Nuova. Zobacz arcydzieła Rubensa obok innych dzieł włoskich i lokalnych artystów. Podziwiaj panoramę 360° z drugiego piętra autobusu. Zafunduj sobie spacer wzdłuż eleganckiej Via Garibaldi, położonej w kulturalnym sercu Genui, wzdłuż imponujących budynków i wyrafinowanych sklepów. W pobliżu Porto Antico znajdziesz liczne atrakcje odpowiednie dla całej rodziny, w tym akwarium, w którym można obejrzeć pokaz delfinów. Autobusy odjeżdżają codziennie, co 20-30 minut, aż do późnego popołudnia, kiedy możesz poświęcić trochę czasu na odkrywanie tętniącego życiem nocnego życia miasta. Serce miasta reprezentuje starożytna część Genui, aż do granicy wyznaczonej przez Piazza Sarzano i via San Lorenzo. Z biletem ważnym przez 24 lub 48 godzin możesz również wsiąść do autobusów następnego dnia i zatrzymać się przy windzie, która zabierze Cię do punktu panoramicznego Spianata Castelletto. Podziwiając najpiękniejsze zabytki Genui, masz możliwość wysłuchania pouczającego komentarza audioprzewodnika dostępnego w różnych językach. Historyczna trasa - przystanki czerwonej linii 1) Acquario 2) Garibaldi 3) De Ferrari 4) Stacja kolejowa Brignole 5) Via XX Settembre 6) Carignano 7) Corvetto 8) Portello - Spianata Castelletto 9) Stacja kolejowa Principe 10) Terminal wycieczkowy 11) Mei Trasa przybrzeżna - przystanki niebieskiej linii 1) Acquario 2) Garibaldi 3) De Ferrari 4) Piazza della Vittoria 5) Boccadasse 6) Levante Water Front - na życzenie 7) Via XX Settembre 8) Galleria Mazzini 9) Portello- Spianata Castelletto 10) Dworzec kolejowy Principe 11) Terminal rejsowy

Genua: rejs w poszukiwaniu waleni z biologiem morskim

Genua: rejs w poszukiwaniu waleni z biologiem morskim

Weź udział w rejsie łodzią w poszukiwaniu waleni w rezerwacie Pelagos w towarzystwie przewodnika, który jest biologiem morskim. Zobacz zwierzęta morskie w ich naturalnym środowisku i dowiedz się więcej o różnych gatunkach, zwyczajach, zachowaniu i nie tylko. Po dotarci na miejsce spotkaj się ze swoim przewodnikiem, będącym również biologiem morskim, i wysłuchaj krótkiego wprowadzenia na temat rezerwatu Pelagos. Dowiedz się więcej o jego historii i programach ochrony oraz o tym, jakie gatunki tu żyją, w tym np. płetwale zwyczajne, kaszaloty, zyfie gęsiogłowe, butlonosy i wiele innych. Wypłyń na otwarte morze i dotrzyj do miejsc, w których są największe szanse na zobaczenie różnych gatunków ssaków morskich w ich naturalnym środowisku. Wypatruj wyskakujących z wody delfinów, które zapowiadają przybycie całego stada. W pełni przestrzegając dyrektyw mających na celu nie zakłócanie życia mieszkańców wód, podpłyń łodzią do tych wspaniałych ssaków morskich i zobacz, jak bawią się one w swoim środowisku naturalnym. Posłuchaj doświadczonego biologa morskiego opowiadającego ciekawostki na temat obserwowanych gatunków, w tym o ich diecie i zwyczajach. Gdy skończysz podziwiać wyskoki z wody, wyrusz na poszukiwanie innych morskich zwierząt w rezerwacie. Możesz zadawać pytania przewodnikom i dowiedzieć się o ważnych działaniach podejmowanych w celu ochrony życia morskiego w tym regionie.

Genua: Bilet wstępu do Muzeum Miasta Dzieci i Młodzieży

Genua: Bilet wstępu do Muzeum Miasta Dzieci i Młodzieży

Skorzystaj z biletu wstępu do Muzeum Miasta Dzieci i Młodzieży w Genui. Spaceruj po tym muzeum i wyostrz swoje zmysły podczas zabawy i interakcji ze sztuką i kolorową technologią cyfrową, która zabierze Cię w podróż do odkrycia siebie. Odkryj świat czystej wyobraźni. Wejdź do wszystkich interaktywnych pokoi dowolną trasą. Podziwiaj kalejdoskop kolorowych, oszałamiających złudzeń optycznych i przetestuj swoje zmysły, spacerując po tym niezwykłym muzeum. Powąchaj, zobacz, dotknij, usłysz i posmakuj swojej drogi przez tę wystawę. Słuchaj fal dźwiękowych, zobacz kształty, baw się odbiciami i lustrami, dowiedz się wszystkiego o kubkach smakowych i dotknij przyciągających wzrok wyświetlaczy. Spaceruj i rób selfie przy trójwymiarowym nosie, wyświetlaczach lizaków lub czymkolwiek, co ci się podoba; te zdjęcia z pewnością przyniosą Ci wiele polubień na Instagramie. Przeżyj niezapomniany, zabawny dzień dla całej rodziny, który przejmie Twoją wyobraźnię.

Z Genui: rejs statkiem do Portofino z czasem wolnym na zwiedzanie

Z Genui: rejs statkiem do Portofino z czasem wolnym na zwiedzanie

Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na wybrzeże Ligurii z morza podczas tej wycieczki z Genui do Portofino. Wyjedź z Porto Antico w Genui i spędź wolny czas, rozkoszując się osobliwymi atrakcjami Portofino i jego niezwykłym portem, zanim wrócisz do Genui. Zameldowanie odbywa się późnym rankiem w kasie biletowej, która jest dogodnie zlokalizowana obok akwarium w Genui. Wyrusz wygodną i przestronną łodzią. Zrelaksuj się w drodze do Portofino z widokiem na lazurowe wody Riwiery Włoskiej i malownicze wioski. Przyjedź do Portofino około południa i masz dwie godziny na zakup smacznego lunchu, spacer wzdłuż pastelowych domów lub odwiedzenie Piazzetta, czyli brukowanego placu ze spektakularnym widokiem na port. Zrób zdjęcia XVI-wiecznego Castello Brown. Pożegnaj Portofino i wróć, podziwiając bujne wybrzeże w drodze powrotnej do miejsca spotkania w tętniącym życiem Porto Antico w Genui.

Genua: Rejs z obserwacją wielorybów w Sanktuarium Pelagos

Genua: Rejs z obserwacją wielorybów w Sanktuarium Pelagos

• Wycieczka trwa około 4 godzin i wypływa z Genova Porto Antico Calata Mandraccio . Po 30 minutach żeglugi na otwarte morze docieramy na głębokość 1000/1500m, gdzie jest większa szansa na zobaczenie. Od tego momentu rozpoczyna się działalność badawcza z naszą załogą. Biolog prowadzi każdą wycieczkę z możliwością, w razie potrzeby, również przewodnika mówiącego po niemiecku/angielsku, który szczegółowo opowie o zwyczajach tych niesamowitych zwierząt i odpowie na wszystkie Twoje ciekawostki. • Szansa na zobaczenie jest taka sama przez cały rok, ale ze względu na lepsze warunki pogodowe wybieramy nasze wycieczki od kwietnia do października. Miesiące poprzedzające szczyt sezonu są zwykle najlepsze ze względu na mniejszy ruch żeglugowy. • Wycieczka odbywa się również przy minimalnej liczbie pasażerów. • W kwietniu, maju i październiku mamy wycieczki w niedziele; od czerwca do września w środy, piątki i niedziele. Czas odjazdu z Genova porto antico jest o godzinie 13.00. Wydaje się konieczne zaznaczenie, że badania waleni w wodach Rezerwatu to zajmowanie się pacjentem monitorującym pracę i obserwację powierzchni, pamiętając, że szukamy dzikich zwierząt i nie ma ustalonych terminów ani punktów na ich spotkanie. Musimy pogodzić się z kilkugodzinną żeglugą, która zostanie później sowicie wynagrodzona emocjami i widowiskiem, jakie oferują nam te stworzenia. Najlepsze dni na obserwacje to te, kiedy morze jest spokojne i bezwietrzne, kiedy łatwiej jest zobaczyć zwierzęta, gdy wypływają na powierzchnię, aby zaczerpnąć powietrza.

Genua: Bilet do Akwarium w Genui i Miasta Dzieci i Młodzieży

Genua: Bilet do Akwarium w Genui i Miasta Dzieci i Młodzieży

Ciesz się dwiema najważniejszymi atrakcjami Genui dzięki łączonemu biletowi wstępu do Akwarium w Genui i Miasta Dzieci i Młodzieży. Znajdź idealną rozrywkę dla całej rodziny w największym akwarium we Włoszech i odkryj plac zabaw o powierzchni ponad 3000 metrów kwadratowych przeznaczony na zajęcia dla dzieci. W Mieście Dzieci i Młodzieży wejdź na wystawę, która wykorzystuje „Pięć zmysłów” jako narzędzie do przekazywania wiedzy i zabawy, prowadząc dzieci i młodzież w podróż odkrywania siebie i świata poprzez wielozmysłowe przygody. Ciesz się kolorowym otoczeniem z 5 pokojami poświęconymi 5 zmysłom wzroku, słuchu, zapachu, smaku i dotyku. Spędzaj czas w przestrzeniach poświęconych interaktywnym doświadczeniom, bez ustalonej trasy — przemieszczaj się z pokoju do pokoju, jak chcesz, aby odkrywać swoje zmysły. Następnie zanurz się w największej wystawie bioróżnorodności wodnej w Europie. Odkryj 600 gatunków zwierząt, od najrzadszych manatów po popularne ssaki morskie, takie jak delfiny. Przeżyj nowe trasy tematyczne, aby poznać wszystkie sekrety podwodnego świata. Zobacz zbiornik z rekinami z efektami holograficznymi. Zobacz pomalowane na biało ściany, które wyglądają jak lód, i poznaj surowe warunki panujące na Antarktydzie i obszarach subantarktycznych. Obserwuj pingwiny białobrewe i pingwiny magellańskie w Lodowym Królestwie, które naśladuje klimat Falklandów. Odwiedź 2 odnowione obszary w Akwarium w Genui poświęcone ochronie i odzyskiwaniu zwierząt znajdujących się w trudnej sytuacji lub uratowanych przez władze z niebezpiecznych sytuacji i powierzonych akwarium.

Często zadawane pytania dotyczące: Genua

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Genua

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Genua to:

Genua – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Genua: Najciekawsze atrakcje

Genua: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

Genua: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Genua? Kliknij tutaj.

Genua: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(6164 recenzji)

Świetnie, jeśli mogę tak powiedzieć. Akwarium jest fantastyczne, ale w porównaniu do tego, co było 10 lat temu, kiedy odwiedziłem je po raz pierwszy, nic się nie zmieniło. Myślę i wierzę, że zawsze trzeba się udoskonalać, zwłaszcza jeśli chodzi o tego typu atrakcje. Na przykład ścieżka wewnątrz i otoczona wanną nie byłaby zła.... lub inne atrakcje - nadal bardzo ładne. Szkoda, że mam dwie małe dziewczynki, na pewno wrócę, aby zapewnić im doświadczenie wycieczek z przewodnikiem i większy kontakt ze zwierzętami. Gratulacje jeszcze raz

warte odwiedzenia! Dużo zwierząt interesujące ciekawostki w języku włoskim i angielskim. Byłyśmy pod koniec kwietnia dzięki czemu było bardzo mało osób. zrobione miejsca by usiąść np przy delfinach, więc można spędzić w tym miejscu naprawdę dużo czasu podziwiając zwierzęta.

Dzień był wspaniały. Podróżowanie z miejsca na miejsce, prawdopodobnie lepsze byłoby opuszczenie Portofino pół godziny wcześniej.

Akwarium w Genui jest piękne, jesteśmy tam po raz drugi i zawsze jest ekscytujące dla dzieci

Dzieciom szczególnie podobał się basen, w którym mogły dotykać ryb