Genua – nasze najbardziej polecane atrakcje

Genua: bilet wstępu do oceanarium (przedział czasowy)

1. Genua: bilet wstępu do oceanarium (przedział czasowy)

Zwiedź genueńskie oceanarium. Zobacz ponad 5000 zwierząt z 400 gatunków w największym wodnym zoo we Włoszech. Dowiedz się więcej o budowie oceanarium w Genui, które otwarto w związku z odbywającą się w tym mieście wystawą światową (1992 rok). Poznaj programy ochrony przyrody, w które angażuje się genueńskie oceanarium. Odwiedź miejsce z największymi w Europie zasobami bioróżnorodności wodnej. Przemierzaj fascynujące wody świata, odkrywając ponad 70 zbiorników ze wspaniałymi stworzeniami wodnymi. Zadziw się zwierzętami Antarktyki, w tym pingwinami. Zobacz rekiny, foki, meduzy i kolorowe ryby zamieszkujące rafy koralowe. Udaj się do Pawilonu Waleni zaprojektowanego przez Renzo Piano i daj się zaskoczyć delfinom butelkonosym dokazującym w 4 basenach pod gołym niebem.

Genua: Akwarium w Genui z lunchem

2. Genua: Akwarium w Genui z lunchem

Zanurz się w największej wystawie bioróżnorodności wodnej w Europie. Spaceruj po najbardziej fascynujących morzach i wodach świata, odkrywając ocean i ciesząc się niezapomnianym przeżyciem. W spektakularnych sceneriach ciesz się nowymi trasami tematycznymi, aby poznać wszystkie sekrety, ciekawostki i szczegóły miejsca, które nigdy nie przestaje zaskakiwać i ekscytować. Wzbogać swoją wizytę lunchem w Tender Cafè, który jest barem szybkiej obsługi w Akwarium w Genui, które ma wspaniały taras z widokiem na port w Genui. To właśnie tam będzie można skosztować i odkryć liguryjskie i genueńskie specjały. Lunch to focaccia genueńska z serem burrata, pomidorkami koktajlowymi, frytkami lub sałatką. Lunch obejmuje również 1 napój do wyboru.

Genua: bilet na wycieczkę hop-on hop-off

3. Genua: bilet na wycieczkę hop-on hop-off

Genua – stolica Ligurii – została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W mieście tym przyszedł na świat Krzysztof Kolumb. Podziwiaj liczne zabytki oraz wspaniałe pałace z XVI i XVII wieku przy Strade Nuove, biorąc udział w wycieczce z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach. Korzystając z biletu na 24- lub 48-godzinną wycieczkę, Twoją uwagę przykują nie tylko imponujące budynki. Genua pełna jest ukrytych skarbów, które tylko czekają na to, by je odkryć. Autobus piętrowy odjeżdża z placu Piazza Caricamento. Z łatwością dotrzesz tu z genueńskich dworców kolejowych. Ponadto jest to znakomite miejsce na zakupy. Zwiedzaj miasto w swoim tempie, wysiadając przy wielu atrakcjach, w tym katedrze San Lorenzo, która wyróżnia się mieszanką stylów architektonicznych – od gotyku po renesans. Zobacz wspaniały pałac dożów Genui, a następnie wróć na pokład autobusu, który zabierze Cię do znakomitych muzeów. Najbogatsze kolekcje sztuki prezentowane są w 3 pałacach tworzących kompleks Musei di Strada Nuova. Zobaczysz w nich arcydzieła Rubensa oraz wielu innych włoskich, w tym lokalnych, artystów. Podziwiaj panoramiczne widoki z górnego pokładu autobusu. Przespaceruj się wzdłuż eleganckiej Via Giuseppe Garibaldi – ulicy przecinającej kulturalne centrum Genui. Znajdują się przy niej imponujące budynki i eleganckie sklepy. Odnowione nabrzeże Porto Antico oferuje liczne atrakcje dla całej rodziny. Należy do nich oceanarium, gdzie urzekną Cię dokazujące delfiny. Autobusy kursują codziennie co 30–60 minut aż do wczesnych godzin wieczornych – doskonałej pory na poznawanie uroków nocnego życia w Genui. Życie nocne kwitnie w zabytkowej części miasta, w miejscu graniczącym z placem Piazza Sarzano i ulicą Via San Lorenzo. Kontynuując wycieczkę następnego dnia, w ramach 24- lub 48-godzinnego biletu, warto wysiąść z autobusu przy Bigo – konstrukcji przypominającej żurawia portowego, którym niegdyś wyładowywano towary ze statków. Korzystaj z dostępnego w autobusie audioprzewodnika z nagraniem w różnych językach, dzięki czemu dowiesz się więcej o głównych atrakcjach Genui w wygodny i ciekawy sposób. Przystanki na linii A (czerwonej): 1) Piazza Caricamento 2) Via Giuseppe Garibaldi 3) Piazza De Ferrari 4) stacja kolejowa Genova Brignole 5) Via XX Settembre 6) Carignano 7) Piazza Corvetto 8) Piazza del Portello 9) stacja kolejowa Genova Piazza Principe 10) terminal dla statków Przystanki na linii B (niebieskiej): 1) Piazza Caricamento 2) Via Giuseppe Garibaldi 3) Piazza De Ferrari 4) nadbrzeże Levante (na życzenie) 5) Boccadasse 6) Scalinata Giorgio Borghese (na życzenie) 7) Via XX Settembre 8) Piazza Corvetto 9) Piazza del Portello 10) stacja kolejowa Genova Piazza Principe 11) terminal dla statków

Genua: Bilet do Akwarium w Genui i Miasta Dzieci i Młodzieży

4. Genua: Bilet do Akwarium w Genui i Miasta Dzieci i Młodzieży

Ciesz się dwiema najważniejszymi atrakcjami Genui dzięki łączonemu biletowi wstępu do Akwarium w Genui i Miasta Dzieci i Młodzieży. Znajdź idealną rozrywkę dla całej rodziny w największym akwarium we Włoszech i odkryj plac zabaw o powierzchni ponad 3000 metrów kwadratowych przeznaczony na zajęcia dla dzieci. W Mieście Dzieci i Młodzieży wejdź na wystawę, która wykorzystuje „Pięć zmysłów” jako narzędzie do przekazywania wiedzy i zabawy, prowadząc dzieci i młodzież w podróż odkrywania siebie i świata poprzez wielozmysłowe przygody. Ciesz się kolorowym otoczeniem z 5 pokojami poświęconymi 5 zmysłom wzroku, słuchu, zapachu, smaku i dotyku. Spędzaj czas w przestrzeniach poświęconych interaktywnym doświadczeniom, bez ustalonej trasy — przemieszczaj się z pokoju do pokoju, jak chcesz, aby odkrywać swoje zmysły. Następnie zanurz się w największej wystawie bioróżnorodności wodnej w Europie. Odkryj 600 gatunków zwierząt, od najrzadszych manatów po popularne ssaki morskie, takie jak delfiny. Przeżyj nowe trasy tematyczne, aby poznać wszystkie sekrety podwodnego świata. Zobacz zbiornik z rekinami z efektami holograficznymi. Zobacz pomalowane na biało ściany, które wyglądają jak lód, i poznaj surowe warunki panujące na Antarktydzie i obszarach subantarktycznych. Obserwuj pingwiny białobrewe i pingwiny magellańskie w Lodowym Królestwie, które naśladuje klimat Falklandów. Odwiedź 2 odnowione obszary w Akwarium w Genui poświęcone ochronie i odzyskiwaniu zwierząt znajdujących się w trudnej sytuacji lub uratowanych przez władze z niebezpiecznych sytuacji i powierzonych akwarium.

Genua: Bilet wstępu do Muzeum Miasta Dzieci i Młodzieży

5. Genua: Bilet wstępu do Muzeum Miasta Dzieci i Młodzieży

Skorzystaj z biletu wstępu do Muzeum Miasta Dzieci i Młodzieży w Genui. Spaceruj po tym muzeum i wyostrz swoje zmysły podczas zabawy i interakcji ze sztuką i kolorową technologią cyfrową, która zabierze Cię w podróż do odkrycia siebie. Odkryj świat czystej wyobraźni. Wejdź do wszystkich interaktywnych pokoi dowolną trasą. Podziwiaj kalejdoskop kolorowych, oszałamiających złudzeń optycznych i przetestuj swoje zmysły, spacerując po tym niezwykłym muzeum. Powąchaj, zobacz, dotknij, usłysz i posmakuj swojej drogi przez tę wystawę. Słuchaj fal dźwiękowych, zobacz kształty, baw się odbiciami i lustrami, dowiedz się wszystkiego o kubkach smakowych i dotknij przyciągających wzrok wyświetlaczy. Spaceruj i rób selfie przy trójwymiarowym nosie, wyświetlaczach lizaków lub czymkolwiek, co ci się podoba; te zdjęcia z pewnością przyniosą Ci wiele polubień na Instagramie. Przeżyj niezapomniany, zabawny dzień dla całej rodziny, który przejmie Twoją wyobraźnię.

Genua: rejs w poszukiwaniu waleni z biologiem morskim

6. Genua: rejs w poszukiwaniu waleni z biologiem morskim

Weź udział w rejsie łodzią w poszukiwaniu waleni w rezerwacie Pelagos w towarzystwie przewodnika, który jest biologiem morskim. Zobacz zwierzęta morskie w ich naturalnym środowisku i dowiedz się więcej o różnych gatunkach, zwyczajach, zachowaniu i nie tylko. Po dotarci na miejsce spotkaj się ze swoim przewodnikiem, będącym również biologiem morskim, i wysłuchaj krótkiego wprowadzenia na temat rezerwatu Pelagos. Dowiedz się więcej o jego historii i programach ochrony oraz o tym, jakie gatunki tu żyją, w tym np. płetwale zwyczajne, kaszaloty, zyfie gęsiogłowe, butlonosy i wiele innych. Wypłyń na otwarte morze i dotrzyj do miejsc, w których są największe szanse na zobaczenie różnych gatunków ssaków morskich w ich naturalnym środowisku. Wypatruj wyskakujących z wody delfinów, które zapowiadają przybycie całego stada. W pełni przestrzegając dyrektyw mających na celu nie zakłócanie życia mieszkańców wód, podpłyń łodzią do tych wspaniałych ssaków morskich i zobacz, jak bawią się one w swoim środowisku naturalnym. Posłuchaj doświadczonego biologa morskiego opowiadającego ciekawostki na temat obserwowanych gatunków, w tym o ich diecie i zwyczajach. Gdy skończysz podziwiać wyskoki z wody, wyrusz na poszukiwanie innych morskich zwierząt w rezerwacie. Możesz zadawać pytania przewodnikom i dowiedzieć się o ważnych działaniach podejmowanych w celu ochrony życia morskiego w tym regionie.

Genua: światowej sławy bilet łączony do akwarium i latarni morskiej

7. Genua: światowej sławy bilet łączony do akwarium i latarni morskiej

Zobacz Akwarium w Genui, największe akwarium we Włoszech, znajdujące się w starej dzielnicy portowej Genui. Ciesz się ekscytującą, wciągającą i wciągającą wizytą, zanim wejdziesz po schodach latarni morskiej w Geno, najwyższej latarni morskiej na Morzu Śródziemnym. Wybierz się w bogatą i ekscytującą podróż, odkrywając morza świata w akwarium, w którym znajduje się najszersza różnorodność bioróżnorodności wodnej w Europie. Galeria wystawowa składa się z ponad 70 wystaw i 600 gatunków ze wszystkich mórz świata. Od najrzadszych gatunków, takich jak manaty — ssaki morskie, które mogą być źródłem legendy o syrenach — po najsłynniejsze, takie jak delfiny, pingwiny i rekiny. Akwarium w Genui jest wypełnione innowacyjną scenografią, najnowszymi instalacjami cyfrowymi, całkowicie odnowionym projektem światła i dźwięku oraz bogatym dziennym harmonogramem przemówień. Zobacz także dwa obszary poświęcone gadom i płazom oraz projektom ochrony i odzyskiwania zwierząt znajdujących się w trudnej sytuacji lub przejętych przez władze i powierzonych akwarium. Następnie przejdź kultową promenadą, aby odwiedzić monumentalny kompleks latarni morskiej w Genui, symbolu miasta. Piąta co do wysokości latarnia morska na świecie, Lanterna di Genova, działa od prawie dziewięciu wieków i jest oficjalną latarnią morską Portu Genui. Wspinaj się po pierwszych 172 stopniach, aby podziwiać Genuę ze szczytu pierwszego tarasu panoramicznego.

Genua: Bilet łączony do Aquarium i FantaCinema

8. Genua: Bilet łączony do Aquarium i FantaCinema

Zobacz zbiorniki z pięknymi i dziwnymi organizmami wodnymi w Akwarium w Genui. Odkryj stworzenia z Morza Liguryjskiego, raf Północnego Atlantyku i Karaibów. Zobacz, jak delfiny, pingwiny i krowy morskie bawią się w swoich siedliskach. Odwiedź zabawną przeszłość kina fantasy w FantaCinema. Zobacz oryginalne dzieła, pamiątki, posągi, artykuły i plakaty. Dowiedz się, jak narodziło się kino fantasy i jak się rozwinęło. Słuchaj ścieżek dźwiękowych kultowych filmów podczas zwiedzania eksponatów. Spójrz na kultowe przedmioty, takie jak słynna oryginalna „maszyna tempa” użyta przez Zemeckisa w filmie Powrót do przyszłości lub oryginalne kostiumy z Obcego i Gwiezdnych wojen. Przejdź się po Harrym Potterze i Grach z sekcji Kings.

Genua: bilety wstępu do akwarium i domu Krzysztofa Kolumba

9. Genua: bilety wstępu do akwarium i domu Krzysztofa Kolumba

Skorzystaj z biletu łączonego w Genui, aby wejść do Akwarium w Genui i Domu Krzysztofa Kolumba. Zbadaj akwarium, aby znaleźć rzadkie gatunki morskie, takie jak manaty, delfiny i rekiny, zanim odwiedzisz dom dzieciństwa słynnego włoskiego odkrywcy. Wybierz rozpoczęcie dnia w Akwarium w Genui lub w Domu Krzysztofa Kolumba i spędź w tych miejscach tyle czasu, ile chcesz. Odkryj szeroką gamę wodnych różnorodności biologicznych w akwarium i obejrzyj 70 eksponatów prezentujących stworzenia morskie z całego świata. Zobacz piękne manaty pływające za szybą i zbliż się do pingwinów. Przejdź tuż za starożytnymi średniowiecznymi murami, aby znaleźć dom Krzysztofa Kolumba. Dowiedz się o życiu i dzieciństwie niesławnego nawigatora, który przepłynął Ocean Atlantycki. Zbadaj warsztat na parterze i udaj się na strych.

Genua: Bilet wstępu do Akwarium w Genui z przekąską

10. Genua: Bilet wstępu do Akwarium w Genui z przekąską

Zanurz się w największej wystawie wodnej różnorodności biologicznej w Europie, odwiedzając Akwarium w Genui. Odkryj fascynujące morza i drogi wodne świata, w tym wszystkie ich stworzenia. Zjedz przekąskę w Tender Café w akwarium, uzupełnij napój i pączek z masłem. Spaceruj po spektakularnych sceneriach akwarium i poznaj tajemnice, ciekawostki i ciekawe anegdoty o oceanach naszego świata. Zakończ wizytę gorącym lub zimnym napojem i lekką przekąską w kawiarni akwarium, która ma wspaniały taras z widokiem na port w Genui.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Genua
Odwiedź tę bramę do riwiery i odkryj miasto tętniące życiem, pełne historycznych pereł i niesamowitych plaż.

Najciekawsze atrakcje

Genua: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 93
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Genua: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Genua

Genua: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Genua? Kliknij tutaj.

Genua: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 6164 opinii

Wizyta w Akwarium była intensywna ze względu na ilość obecnych gatunków, film powitalny wyświetlany przy wejściu był piękny, przedstawiając morski świat, który można spotkać, pokład statku i wspaniały punkt widokowy na wspaniałe miasto Genua, a także bar i sklep z charakterystycznymi przedmiotami akwarium. Jedyne ulepszenie, jakie można było wprowadzić, wiąże się z obecnością części personelu (bardzo niewielu na całej ścieżce, tylko dwóch bardzo nieśmiałych operatorów), którzy, szczególnie w niektórych punktach, orientują zdezorientowanych gości. Jedyny mankament przed czołgami ze względu na zbyt dużą liczbę ludzi to tłok, nie czekanie na ruch z przodu, a więc męczące jest móc cieszyć się obserwacją. Kupowanie biletów przez Internet było naprawdę sprawne, poszliśmy w mgnieniu oka

Doskonała obsługa, ceny i organizacja dzięki Get your guide. Wszystko proste i intuicyjne. Do akwarium, mimo bardzo pracowitego dnia, szybko weszliśmy i mieliśmy przyjemne wrażenia zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Miła wycieczka do Genui i Portofino. Wystarczająco dużo wolnego czasu na zwiedzanie i pływanie w Santa Margherita, Portofino

Fantastyczne oceanarium, szczególnie polecam rodzinie z dziećmi. Mnóstwo gatunków ryb i nie tylko. Warte odwiedzenia.

Było bardzo dobrze zorganizowane, a czas w każdym miejscu jest świetny