Dodaj daty

Generalife

Generalife

Generalife – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Granada: Bilet wstępu do Alhambry i pałaców Nasrydów

1. Granada: Bilet wstępu do Alhambry i pałaców Nasrydów

Dzięki całodniowemu biletowi wstępu możesz zwiedzić Alhambrę, Generalife i Pałace Nasrydów. Odkryj Pałace Nasrydów – rezydencję królów Grenady. Odwiedź Alcazabę, willę Generalife, pałac Karola V oraz łaźnie arabskie i zachwyć się pięknem ogrodów. Podziwiaj wspaniałą architekturę twierdzy i pałaców. Alhambra była pałacem, twierdzą i cytadelą. Wybudowano ją w 889 roku n.e. Mieszkali w niej mauryjscy sułtani oraz królowie, ale była też rezydencją najważniejszych urzędników oraz służby i gwardii królewskiej.

Granada: Alhambra i Pałace Nasrydów z biletami wstępu

2. Granada: Alhambra i Pałace Nasrydów z biletami wstępu

Odwiedź Alhambrę, najważniejszy i najbardziej urzekający zabytek muzułmańskiej Hiszpanii oraz jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w całym kraju. Alhambra jest pełna dziedzictwa dynastii Nazari, które możesz zobaczyć, zwiedzając Alcazabę, pałac Comares oraz ogrody Generalife. Zwiedzaj Alhambrę w towarzystwie oficjalnego prywatnego przewodnika, który opowie Ci o sekretach, historii i artystycznych szczegółach tego kompleksu. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Alhambrze, aby rozpocząć wycieczkę. Wycieczka rozpocznie się od wizyty w otoczonej murami cytadeli, która jest jednym z pierwszych miejsc powstałych przed zajęciem kompleksu przez dynastię Nasrydów. Następnie dotrzesz do Alcazaby, najstarszej części Alhambry i strefy wojskowej. Zobacz niesamowite wieże Torres Bermejas i zrób zdjęcia z wieży Torre de la Vela, skąd roztaczają się piękne widoki na dzielnicę Albaicín. Odwiedź serce Alhambry, czyli pałace Nasrydów. Zachwyć się patiami w stylu mauretańskim i kwartałem królewskim. Przewodnik opowie Ci o legendach stojących za budową tych wystawnych pałaców dla islamskich władców. Na koniec wycieczki odwiedź ogrody Generalife, miejsce, w którym odpoczywali królowie. Zachwyć się architekturą, dekoracjami i roślinami.

Granada: Ogrody Alhambry i bilet na Generalife

3. Granada: Ogrody Alhambry i bilet na Generalife

Odkryj imponujące ogrody Alhambry we własnym tempie. Wędruj przez fascynujące ogrody Alhambry, wypełnione fontannami, wiszącymi roślinami i brukowanymi ścieżkami. Ten bilet nie obejmuje wstępu do pałaców Nasrydów. Poczuj atmosferę mauretańskiej kultury i rozkoszuj się roślinnością otaczającą fortecę. Podziwiaj dekadencką architekturę Generalife, pałacu naprzeciwko Alhambry, niegdyś domu królów Granadadine. Przejdź się do obszaru wojskowego lub Alcazaba i podziwiaj ufortyfikowane wieżyczki w kolorze piasku. Kontynuuj swoją podróż przez kompleks i napotkaj Pałac Karola V, Łaźnię Meczetu i wszelkie ukryte przejścia w ogrodach.

Grenada: Alhambra, Pałace Nasrydów i Generalife z przewodnikiem

4. Grenada: Alhambra, Pałace Nasrydów i Generalife z przewodnikiem

Żadna wizyta w Granadzie nie jest kompletna bez zobaczenia Alhambry, jedynego zachowanego kompleksu fortec z okresu islamu w mieście — skorzystaj więc z tej wycieczki po atrakcji z doświadczonym przewodnikiem. Zakochasz się w tym monumentalnym kompleksie: zobacz fortecę (Alcazaba), pałace Nasrydów (opcjonalnie), ogrody i pałac Generalife oraz piękniejsze miejsca rozsiane wokół tego kompleksu. > Wejdź do tych niesamowitych miejsc i wdychaj historię i sztukę Królestwa Nasrydów. Twój oficjalny przewodnik wyjaśni pochodzenie i rozwój jednego z najczęściej odwiedzanych zabytków na świecie, zachwycając Cię znakomitym połączeniem andaluzyjskiej sztuki i kultury. Jeśli masz taką opcję wybrany, Twój bilet obejmuje wstęp do wszystkich miejsc, w tym do Pałaców Nasrydów. Ponadto wybierz opcję transportu, aby zmniejszyć stres związany z podróżą i jak najlepiej wykorzystać wizytę w tym wyjątkowym i oszałamiającym kompleksie zabytków.

Z Malagi: 1-dniowa wycieczka do Granady z Alhambrą

5. Z Malagi: 1-dniowa wycieczka do Granady z Alhambrą

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po pomniku Alhambra, w tym wizytę w pałacach Nazari. Wyjedź z Malagi i udaj się do Granady i poznaj tętniące życiem miasto, nie martwiąc się o bilety ani transfery. Po obejrzeniu pałacu zwiedzaj ogrody Generalife z przewodnikiem. Odbierz z Malagi wygodnym transferem autobusowym i znajdź się w pięknym mieście Granada. Tam zwiedź słynny na całym świecie pałac Alhambra z priorytetowym dostępem i bez czekania w kolejce. Podziwiaj pałace Nasrid, Generalife, Alcazaba i pałac Karola V z przewodnikiem i podziwiaj innowacyjne elementy wodne i architekturę ogrodów. Idąc, poznaj wyjątkową historię ostatniej placówki muzułmańskiej Hiszpanii. Następnie przejdź się po zabytkowym centrum Granady i podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na region Granady. Ciesz się wolnym czasem w centrum miasta, aby odwiedzić katedrę, zjeść lunch w lokalnej restauracji lub po prostu spacerować po ulicach i placach. Zrób sobie przerwę w jednym ze słynnych barów tapas w Granadzie, zanim wsiądziesz do autobusu w drodze powrotnej do Malagi.

Granada: Wycieczka z przewodnikiem po Alhambrze z Pałacami i Ogrodami Nasrydów

6. Granada: Wycieczka z przewodnikiem po Alhambrze z Pałacami i Ogrodami Nasrydów

Skorzystaj z biletu wstępu bez kolejki do Alhambry, pałacu Nasrydów, Alcazaby i ogrodów Generalife. Posłuchaj przewodnika opowiadającego o historii i kulturze Grenady. Spotkaj się z przewodnikiem przy Alhambrze, by rozpocząć pieszą wycieczkę po Grenadzie. Najpierw odwiedź Alhambrę i zachwyć się średniowieczną architekturą z okresu okupacji Maurów.  Podziwiaj to miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, które na początku było otoczoną murem cytadelą, a następnie stało się wystawną siedzibą emirów Grenady z dynastii Nasrydów. Kolejnym punktem wycieczki będzie twierdza Alcazaba, która jest jedną z najstarszych części Alhambry. Zobacz wspaniałe wieże Torres Bermejas.  Odwiedź pozostałe części Alcazaby. Koniecznie zrób zdjęcie ze szczytu klifu, aby uwiecznić widok na dzielnicę Albaicín. Następnie odwiedź pałace Nasrydów. Zobaczdziedzińce w stylu mauretańskim, sale przyjęć i kwartał królewski w samym sercu Alhambry.  Przewodnik opowie Ci o zabytkowych drewnianych sufitach, jasnych kolorowych kafelkach i historii tej wspaniałej rezydencji zbudowanej dla władców muzułmańskich.  Na koniec odwiedź ogrody Generalife, które były niegdyś miejscem odpoczynku królów Grenady od oficjalnych spraw pałacowych. Zakończ dzień, relaksując się w ogrodach. Zachwyć się wspaniałą architekturą, fascynującymi dekoracjami, ogrodami, fontannami i dziedzińcami.

Granada: Pełna wycieczka z przewodnikiem po Alhambrze z biletami

7. Granada: Pełna wycieczka z przewodnikiem po Alhambrze z biletami

Wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Alhambra była niegdyś symbolem i dumą królów Nasrydów, ostatnim bastionem podboju królów katolickich. Pałace Nasrydów, Alcazaba, Generalife i wiele innych punktów składa się na ten niesamowity pomnik: Alhambra, klejnot Granady. Odkryj Alhambrę w całości, tak jak na to zasługuje, z oficjalnym akredytowanym przewodnikiem, który zapewni fantastyczną 3-godzinną wycieczkę. Z doświadczonym przewodnikiem po historii i architekturze Alhambry poznaj i poznaj styl życia, kulturę i tradycję królów i społeczeństwa Nasrydów od XIII do XVI wieku. Oprócz poznania działania każdego pałacu, alkowy, ogrodów, wież i zaskakujących zakamarków, poznasz także niezliczone legendy i opowieści o miłości, niewierności i tragedii, które wydarzyły się w tej cytadeli.

Granada: Alhambra i Pałace Nasrydów - wycieczka z przewodnikiem i biletami

8. Granada: Alhambra i Pałace Nasrydów - wycieczka z przewodnikiem i biletami

Odkryj Alhambrę, która nie jest jedynie fortecą, pałacem czy zamkiem, ale całym miniaturowym miastem zbudowanym jako główna siedziba dworu królewskiego. Poznaj jego złożoną historię i posłuchaj opowieści i legend podczas wycieczki z przewodnikiem, która obejmuje wstęp do pałaców Nasrydów i ogrodów Generalife. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i rozpocznij zwiedzanie Alhambry, której budowę rozpoczęto w 1240 roku za panowania pierwszego sułtana z dynastii Nasrydów, Mohammeda I Alhamara. Odkryj kluczowe daty i wydarzenia historyczne oraz uzyskaj wgląd w motywacje za nimi stojące. Dowiedz się, dlaczego został zbudowany, dlaczego w taki specyficzny sposób i jakie cele przyświecały jego budowniczym. Odwiedź 3 najważniejsze części Alhambry: Alcazabę, pałace Nasrydów i ogrody Generalife. Udaj się do obronnej części kompleksu, Alcazaby, gdzie Twój przewodnik pomoże Ci odbudować w wyobraźni ruiny w tętniącej życiem okolicy. Przejdź dalej do klejnotu Alhambry, pałaców Nasrydów. Przejdź się po komnatach, w których sułtani gromadzili audiencje, po dziedzińcach, po których wędrowały ich żony i konkubiny, i poznaj miejsca, w których żyły i umierały znane osobistości Królestwa Granady, ostatniej twierdzy islamu w Europie. Na koniec udaj się do ogrodów Generalife. Zobacz ten ziemski raj stworzony przez sułtanów Granady dla przyjemności i relaksu, z dala od dworskich intryg. To malownicza okolica, idealna do robienia zdjęć i podziwiania najlepszych widoków na Alhambrę i miasto.

Bez kolejki: Alhambra i pałace Nasrydów z przewodnikiem

9. Bez kolejki: Alhambra i pałace Nasrydów z przewodnikiem

Poznaj historię Granady podczas tej 3-godzinnej wycieczki z przewodnikiem po letnim pałacu Alhambra i Generalife. Informacyjny przewodnik oprowadzi Cię po rozległym kompleksie, którego historia sięga ponad 600 lat. Podziwiaj wspaniałą mieszankę islamskiej sztuki i kultury. Wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1984 roku Alhambra była dworskim miastem, w którym mieszkali sułtani z dynastii Nasrydów. Oprócz ozdobnych pałaców sułtanów, Twój przewodnik zabierze Cię do fortecy wojskowej, aby podziwiać satysfakcjonujące widoki na Grenadę i okoliczne góry. Następnie przejdź do Generalife. Zbudowany jako miejsce wypoczynku dla mauretańskich królów Granady w XIV wieku, jego piękne ogrody obfitują w różnorodną florę i zachwycające elementy wodne. Pewien pisarz poetycko opisał to jako „płaczącą wodę”.

Grenada: Alhambra, ogrody i Alcazaba z przewodnikiem

10. Grenada: Alhambra, ogrody i Alcazaba z przewodnikiem

Żadna wycieczka do Grenady nie jest kompletna, jeśli nie obejmuje zwiedzania Alhambry – jedynej w mieście zachowanej twierdzy pochodzącej z okresu arabskiego. Skorzystaj z możliwości odwiedzenia tej atrakcji w towarzystwie doświadczonego przewodnika. Zachwyć się tym warownym kompleksem pałacowym. Podziwiaj twierdzę, ogrody Generalife oraz pałac w pełnej krasie.   Zwiedź te niezwykłe miejsca, odkrywając historię i sztukę Królestwa Nasrydów. Oficjalny przewodnik opowie Ci o szczegółach powstania i rozwoju jednego z najczęściej odwiedzanych zabytków na świecie. Miejsce to zachwyci Cię wytwornym połączeniem andaluzyjskiej kultury i sztuki. Podziwiaj spektakularną panoramę Grenady z usytuowanej na wzgórzu twierdzy.   Bilet obejmuje wstęp do wszystkich obiektów wchodzących w skład kompleksu Alhambra, z wyjątkiem pałaców Nasrydów. Wybierz opcję z transportem, aby zmniejszyć stres związany z podróżą i skorzystać jak najwięcej z wizyty w tym wyjątkowym, zachwycającym kompleksie zabytków.  

Liczba znalezionych atrakcji: 99
Sortuj wg::

Generalife: najlepsze atrakcje w pobliżu

Generalife: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Generalife? Kliknij tutaj.

Generalife: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(56 791 recenzji)

ZBYT DUŻO ZBYT DUŻO LUDZI, KTÓRZY MÓWIĄ PO FRANCUsku, ALE ŻE W CAŁEJ ANDALUZJI PLUS MIALIŚMY Zepsuty FOTEL DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH, WIĘC KIEDY NASZEDŁ CZAS NA ZMIANĘ, ODMÓWIONO nam WSTĘPU DO PAŁACU, BARDZO ROZCZAROWANI POWITANIEM

Dzięki swojej doskonałej prezentacji Jaime sprawił, że trzygodzinna trasa wydawała się bardzo krótka – niezbyt sucha, ale mimo to przekazała wiele informacji.

Wspaniały kompleks, niezapomniane przeżycia. Jeśli los pozwoli, to wrócę w okresie, gdy kwitną wszystkie rośliny. Z całego serca polecam.

Alba wykonała fenomenalną robotę podczas trasy, była pouczająca i utrzymywała dobre tempo, aby wszystko zobaczyć!

Nasz przewodnik Emil był bardzo przystojny. Miał rozległą wiedzę i oprowadził nas po Alhambrze.