Dodaj daty

Gemäldegalerie

Gemäldegalerie

Gemäldegalerie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Berlin: bilet wstępu do Gemäldegalerie

1. Berlin: bilet wstępu do Gemäldegalerie

Odwiedź Gemäldegalerie w Berlinie, jedną z najważniejszych na świecie kolekcji malarstwa europejskiego od XIII do XVIII wieku. Podziwiaj arcydzieła ze wszystkich okresów historii sztuki, w tym obrazy Jana van Eycka, Pietera Bruegla, Albrechta Dürera, Rafaela, Tycjana i Petera Paula Rubensa. Studiuj głównie malarstwo niemieckie i włoskie od XIII do XVI wieku oraz malarstwo holenderskie od XV do XVII wieku. Podziwiaj interesujący nowy budynek Gemäldegalerie w surowym pruskim stylu i przejdź się po prostej konstrukcji z pokojami zgrupowanymi wokół jasnego foyer. Z dużej Wandelhalle, miejsca wyciszenia i refleksji z instalacją fontanny autorstwa Waltera De Marii, zawsze będziesz mógł wrócić do sal wystawowych.

Berlin: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off w autobusie piętrowym

2. Berlin: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off w autobusie piętrowym

Odkryj zabytki Berlina i poznaj miasto. Zbliż się do wybranych przez siebie atrakcji, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Na 20 stacjach skorzystaj z okazji, aby wsiąść i wysiąść z autobusu. Zobacz Bramę Brandenburską, Reichstag lub Kurfürstendamm we własnym tempie. Autobusy kursują co 25 minut, więc możesz odbyć podróż w obie strony, kiedy tylko chcesz. Zobacz następujące zabytki: 1. U Kurfürstendamm / Kranzler: Kawiarnia Kranzler 2. Kurfürstendamm: Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma 3. KaDeWe / Wittenbergplatz 4. Lützowplatz 5. Kulturforum: Gemäldegalerie, Berliner Philharmonie, Kunstgewerbemuseum (Muzeum Sztuk Dekoracyjnych), St. Matthäus-Kirche 6. Potsdamer Platz: Sony Center, Biblioteka Państwowa w Berlinie, przejazd do PanoramaPunkt 7. Martin-Gropius-Bau: Abgeordnetenhaus z Berlina, Bundesrat 8. Checkpoint Charlie: Dom muzealny w Checkpoint Charlie 9. Plac Żandarmerii 10. Bebelplatz / Opera Berlińska 11. Rotes Rathaus / Wieża telewizyjna / Alex: Muzeum Käthe Kollwitz 12. Karl-Liebknecht-Str.: Sealife 13. Berlińska katedra / Lustgarten: Altes Museum 14. Unter den Linden / Uniwersytet: Biblioteka Miejska w Berlinie 15. Unter den Linden / Friedrichstr. 16. Pomnik Holokaustu 17. Brama Brandenburska 18. Reichstag / Tiergarten 19. Hauptbahnhof (Dworzec Centralny) 20. Pałac Bellevue

Berlin: WelcomeCard All Inclusive

3. Berlin: WelcomeCard All Inclusive

Wybierz żądany okres ważności w zależności od długości pobytu. Następnie kup kartę Berlin WelcomeCard, aby cieszyć się bezpłatnym wstępem do ponad 30 atrakcji, zajęć i muzeów. Uzyskaj ponad 150 zniżek na wycieczki, w restauracjach, barach i nie tylko. Jeździj autobusem hop-on hop-off po mieście za darmo. Dzieci podróżują za darmo transportem publicznym z osobą dorosłą posiadającą kartę, więc nie potrzebują własnych biletów na transport publiczny. Zdobądź dziecięcą kartę WelcomeCard, aby dzieci mogły korzystać z bezpłatnego wstępu do tych samych atrakcji, co dorośli. Baw się dobrze, odkrywając najlepsze zabytki Berlina i oszczędzając pieniądze.

Berlin: wycieczka autobusem miejskim Hop-On Hop-Off z przejażdżką łodzią

4. Berlin: wycieczka autobusem miejskim Hop-On Hop-Off z przejażdżką łodzią

Przeżyj ekscytujący hop-on hop-off w czerwonym piętrowym autobusie z otwartym dachem i odkryj najpiękniejsze zabytki stolicy. Ciesz się możliwością wsiadania i wysiadania z autobusu na 20 różnych przystankach, aby zobaczyć z bliska Bramę Brandenburską, Reichstag lub Kurfürstendamm. Autobusy kursują co 12 minut, więc masz wystarczająco dużo czasu na podróż w obie strony. Po przybyciu na przystanek Karl-Liebknecht-Straße/Sealife wejdź na pokład łodzi (odpływy co 30 minut) i przeżyj wyjątkową wycieczkę łodzią po wodach miasta. Wybierz się na około 1 godzinę przejażdżki berlińskimi kanałami i poznaj dzielnicę rządową i centrum miasta z wody. Zobacz następujące zabytki: 1. U Kurfürstendamm / Kranzler: Kawiarnia Kranzler 2. Kurfürstendamm: Gedächtniskirche 3. KaDeWe / Wittenbergplatz 4. Plac Lützow 5. Kulturforum: Gemäldegalerie, Berliner Philharmonie, Kunstgewerbemuseum (Muzeum Sztuki Dekoracyjnej), St. Matthäus-Kirche 6. Potsdamer Platz: Sony Center, Berlińska Biblioteka Narodowa, Przejazd do PanoramaPunkt 7. Martin-Gropius-Bau: Abgeordnetenhaus w Berlinie, Bundesrat 8. Checkpoint Charlie: Muzeum Haus w Checkpoint Charlie 9. Targowisko Żandarmerii 10. Bebelplatz / Berlińska Opera Narodowa 11. Rotes Rathaus / Wieża telewizyjna / Alex: Muzeum Käthe Kollwitz 12. Karl-Liebknecht-Str.: Sealife 13. Katedra w Berlinie / Lustgarten: Altes Museum 14. Unter den Linden / Uniwersytet: Biblioteka Państwowa w Berlinie 15. Unter den Linden / Friedrichstr. 16. Pomnik Holokaustu 17. Brama Brandenburska 18. Reichstag / Tiergarten 19. Hauptbahnhof (Dworzec Centralny) 20. Pałac Bellevue

Berlin: Jednodniowy bilet wstępu do Kulturforum

5. Berlin: Jednodniowy bilet wstępu do Kulturforum

Berlińskie Kulturforum jest świadectwem bogatego dziedzictwa artystycznego i kulturowego miasta. Dzięki jednodniowemu biletowi wstępu do Kulturforum otrzymasz paszport umożliwiający zwiedzanie tego centrum kreatywności i historii. Położone w samym sercu miasta Kulturforum to zbiór instytucji, w których znajdują się jedne z najważniejszych dzieł sztuki i dokumentów historycznych w Europie. Rozpocznij swoją artystyczną podróż w New National Gallery. Zaprojektowane przez znanego architekta Ludwiga Miesa van der Rohe, to modernistyczne arcydzieło jest domem dla imponującej kolekcji sztuki XX wieku. Od Picassa po Kandinsky’ego – zanurz się w dziełach najbardziej wpływowych artystów ubiegłego stulecia. Następnie cofnij się w czasie w Galerii Obrazów, gdzie prezentowane są obrazy europejskie z XIII–XVIII wieku. Podziwiaj arcydzieła artystów takich jak Rembrandt, Botticelli i Rubens, z których każde opowiada historię minionej epoki. Ale Kulturforum oferuje nie tylko obrazy. Zanurz się w świat sztuki dekoracyjnej w Muzeum Sztuki Dekoracyjnej, gdzie wszystko, od tekstyliów po ceramikę, ukazuje ewolucję designu na przestrzeni wieków. Muzeum Grafiki i Rysunku oferuje wyjątkowy wgląd w świat szkiców, grafik i grafiki, a Biblioteka Sztuki jest jednym z najważniejszych na świecie repozytoriów literatury z zakresu historii sztuki, architektury i designu. Zakończ swoją wizytę poczuciem spełnienia, przemierzając wieki sztuki i kultury, a wszystko to pod dachem kultowego berlińskiego Kulturforum.

Liczba znalezionych atrakcji: 6
Sortuj wg::

Gemäldegalerie: najlepsze atrakcje w pobliżu

Gemäldegalerie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Gemäldegalerie? Kliknij tutaj.