Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Gdynia

Gdynia – nasze najbardziej polecane atrakcje

Sopot: Rejs jachtem o zachodzie słońca z Prosecco

1. Sopot: Rejs jachtem o zachodzie słońca z Prosecco

W zależności od kierunku wiatru popłyniemy do Gdańska lub Gdyni. Dla chętnych istnieje możliwość pokierowania jachtem i aktywnego udziału w prowadzeniu jednostki. Rejs do Zachodu Słońca to wyjątkowe przeżycie i wspomnienia dla każdego odwiedzającego Trójmiasto. Zaplanuj rejs już dziś! Spotkanie na wodzie to także doskonała okazja do niezapomnianej sesji zdjęciowej! Uczestnicy zostaną zabrani wygodnym jachtem żaglowym z przystani na końcu molo w Sopocie na wyjątkowy rejs o zachodzie słońca. Jacht posiada dwa pokłady: zewnętrzny i wewnętrzny, na których można się schronić w razie niepogody. Na jachtach znajdują się również toalety. Wejście na Molo w Sopocie jest płatne w sezonie letnim.

Największe atrakcje Trójmiasta – prywatna wycieczka 1-dniowa

2. Największe atrakcje Trójmiasta – prywatna wycieczka 1-dniowa

Odkryj najpiękniejsze nadmorskie kurorty w Polsce w jeden dzień. Dołącz do 5-gwiazdkowego prywatnego przewodnika podczas całodniowej wycieczki samochodowej po Trójmieście i zobacz najważniejsze atrakcje Gdańska, Sopotu i Gdyni. Możemy odebrać Cię z dowolnego miejsca w Trójmieście. Podążaj Bursztynowym Szlakiem i posłuchaj legend Pomorza! Zarezerwuj 7-godzinną wycieczkę samochodową do Gdańska, Sopotu i Gdyni. Nasza wygodna usługa odbioru i dowozu jest dostępna z dowolnego adresu zakwaterowania lub portu w Trójmieście, więc możesz łatwo dołączyć do tej wycieczki, nawet jeśli jesteś w okolicy tylko na kilka godzin. Trasa zostanie odpowiednio dostosowana, w tym opcjonalna przerwa na lunch w nadmorskiej restauracji. Dzięki prywatnym transferom możesz łatwo dostosować doświadczenie do swoich potrzeb i zainteresowań. Ta trójmiejska wycieczka będzie przesiąknięta historią Polski, zwłaszcza historią morską, II wojną światową i komunizmem. Na gdańskiej Starówce odwiedzisz wspaniały Kościół Mariacki i odkryjesz piękny Długi Targ z jego kolorowymi kamienicami, eleganckimi restauracjami i tradycyjnymi pubami. Podziwiaj Fontannę Neptuna, Ratusz Staromiejski i Dwór Artura, a także przespaceruj się brzegiem Motławy, aby zobaczyć zabytkowy Żuraw. Odwiedzisz także Archikatedrę Oliwską, aby posłuchać 20-minutowego koncertu organowego i pospacerować po zacisznym Parku Oliwskim. W Sopocie będzie można podziwiać zabawny Krzywy Domek, zabytkową Latarnię Morską oraz elegancki Plac Kuracyjny z widokiem na jedną z najpopularniejszych plaż i pomostów w Polsce. Na koniec udasz się na popularny Skwer Kościuszki i port w Gdyni, aby obejrzeć malowidła ścienne znanych dawnych mieszkańców, pomniki morskie i historyczne statki, takie jak „Dar Pomorza” i „Błyskawica”. Odkryj atrakcje polskiego wybrzeża Bałtyku!

Gdańsk, Sopot i Gdynia - 3 miasta - prywatna całodniowa wycieczka

3. Gdańsk, Sopot i Gdynia - 3 miasta - prywatna całodniowa wycieczka

Idealna dla tych, którzy mają mało czasu, ale chcą zobaczyć jak najwięcej Trójmiasta. Ta całodniowa prywatna wycieczka krajoznawcza obejmuje Gdańsk, Sopot i Gdynię, gdzie ozdobna architektura została ukształtowana przez bogatą historię. Odkryj centrum Gdańska, odrestaurowane po II wojnie światowej. Spaceruj ulicą Długą z pięknymi kamienicami, barami i kawiarniami, fontanną Neptuna, "bursztynową" ulicą Mariacką, Żurawiem i Wyspą Spichrzów. Zatrzymamy się również, aby zobaczyć Plac Solidarności i Pomnik Poległych Stoczniowców - miejsce, w którym rozpoczął się ruch Solidarności. Podczas wycieczki nie przegapisz najpiękniejszego polskiego bursztynowego stadionu piłkarskiego, który znajduje się poza utartym szlakiem turystycznym. Jeszcze lepiej, ponieważ pokażemy Ci również "Falowiec", który jest drugim najdłuższym europejskim budynkiem mieszkalnym, prezentującym typowo komunistyczną architekturę, ma 800 m długości i około 4000 mieszkańców. Następnie udaj się do Gdańska Oliwy, aby zrelaksować się w najpiękniejszym parku w Trójmieście. I nie przegap słynnego koncertu organowego w Katedrze Oliwskiej! Kontynuuj podróż do Sopotu i przejdź się ulicą Monciak, prawdopodobnie najsłynniejszym deptakiem w Polsce, pełnym secesyjnych kawiarni i sklepów. Zanurz się w kosmopolitycznej atmosferze i odkryj atrakcje nadmorskiej promenady, w tym najdłuższe drewniane molo w Europie i piękny nadbrzeżny Park Zdrojowy. Ostatnim celem Twojej wycieczki po Trójmieście jest Gdynia, gdzie pancernik "Błyskawica" i fregata "Dar Pomorza" przypominają o bogatej historii Polskiej Marynarki Wojennej i tradycjach stoczniowych kraju. Trasa: Gdańsk: Przejedź obok: Europejskie Centrum Solidarności, Bursztynowy Stadion Piłkarski, "Falowiec" Oliwa: Katedra Oliwska (+ koncert organowy), Park Oliwski, Sopot: ul. Bohaterów Monte Cassino, Park Terapeutyczny, Molo Gdynia: Skwer Kościuszki, ORP Błyskawica (pancernik), fregata "Dar Pomorza" (okręt muzeum)

Gdańsk: Prywatna wycieczka po Wilczym Szańcu

4. Gdańsk: Prywatna wycieczka po Wilczym Szańcu

Twoja prywatna wycieczka tylko dla Ciebie i Twojej grupy rozpoczyna się, gdy zostajesz odebrany z dowolnego miejsca w Gdańsku, Sopocie lub Gdyni. Po 3 godzinach jazdy dotrzesz do Wilczego Szańca. Twierdza składa się z 80 budynków, które powstały w latach 1940-1942, z czego 50 to bunkry. Kwatera główna posiadała własny agregat prądotwórczy, stację kolejową i pas startowy, aw centralnej części kompleksu znajdowały się kwatery dla najwyższych urzędników hitlerowskich oraz kasyno i kino. Cały teren był zamaskowany, chroniony drutem kolczastym i polami minowymi. Transport odbywa się luksusowymi, przestronnymi i klimatyzowanymi pojazdami, którymi kierują doświadczeni szoferzy. Podczas podróży na miejsce i z powrotem będziesz mógł podziwiać piękno polskiej wsi.

Z Gdańska: Rejs statkiem po Kanale Elbląskim

5. Z Gdańska: Rejs statkiem po Kanale Elbląskim

Kanał Elbląski, zwany także Kanałem Elbląsko-Ostródzkim, to 150-letni kanał w Polsce, który biegnie od Elbląga do Ostródy. Ma ponad 80 km długości i jest najdłuższym wciąż czynnym kanałem żeglownym w Polsce. Jest to również jeden z najciekawszych kanałów w Europie. Wyjątkowość Kanału Elbląskiego wynika ze specyficznego doboru rozwiązań technicznych do pokonania szczególnie trudnego odcinka trasy, na którym poziom wody podnosi się o 100 metrów. Ten konkretny odcinek znajduje się pomiędzy jeziorami Druzno i Piniewo w odległości około 10 km. Ponieważ różnica wysokości była zbyt duża, budowa tradycyjnych zamków była niepraktyczna. Zamiast tego zastosowano pomysłowy system pochyłych płaszczyzn, w których łodzie są wyciągane z wody, umieszczane na torach i ciągnięte po suchym lądzie. Plan podróży: Spotkanie z kierowcą i wyjazd do Buczyńca. Rejs statkiem po kanale czterema pochylniami ( Buczyniec, Oleśnica, Jabłonki, Jelenie ) Zakończ wycieczkę łodzią w Jeleniach i przejazd do Elbląga Przerwa kawowa i czas wolny w Elblągu Powrót do Gdańska

Prywatna wycieczka po Gdańsku i obozie koncentracyjnym Stutthof

6. Prywatna wycieczka po Gdańsku i obozie koncentracyjnym Stutthof

Rozpocznij od odbioru z dowolnego miejsca w Gdańsku, Sopocie lub Gdyni. Następnie jedź 1 godzinę, aby odwiedzić obóz koncentracyjny Stutthof, gdzie poznasz tragiczny rozdział historii Polski pod okupacją nazistowską. Stamtąd jedź na Stare Miasto w Gdańsku i zobacz średniowieczny Żuraw, Zieloną Bramę, Długi Rynek z Fontanną Neptuna, Ratusz i Salę Czerwoną. Będziesz miał również okazję zwiedzić Złotą Bramę, Wieżę Więzienną, Muzeum Bursztynu, Arsenał, Kościół Mariacki czy urokliwą Uliczkę Mariacką z tarasami i sklepami z bursztynem. Po wycieczce zrelaksuj się podczas transferu z powrotem do wybranej lokalizacji — niezależnie od tego, czy jest to hotel, molo, dworzec kolejowy czy lotnisko.

Prywatna wycieczka po Westerplatte samochodem lub statkiem

7. Prywatna wycieczka po Westerplatte samochodem lub statkiem

Ta wycieczka ma na celu dać ci wgląd w burzliwą przeszłość tego obszaru, jednocześnie pokazując jego obecne piękno. Westerplatte przez wieki było bazą wojskową wielu różnych armii, większości kojarzy się to z datą 1 września 1939 roku. Choć inne polskie miasta zostały zaatakowane kilka minut wcześniej niż Westerplatte, to miejsce to jest symbolem początku Druga wojna światowa. Tutaj 200 polskich żołnierzy bohatersko walczyło z hitlerowcami, którzy przewyższali ich liczebnie 8 razy. Obecnie na Westerplatte można zobaczyć pozostałą Wartownię nr 1 oraz pozostałości koszar. Cały obszar jest dość mały, więc przejdziesz przez niego. Zobaczysz mały cmentarz wojskowy i ogromny Pomnik obrońców Wybrzeża Polskiego. Duży pomnik jest hołdem dla polskich obrońców i wyznacza miejsce, w którym cały świat pogrążył się w wojnie zaledwie 60 lat temu. Wycieczka po Westerplatte oferowana jest w 2 wariantach: Opcja standardowa: Najpierw zostaniesz odebrany z hotelu w Gdańsku, Gdyni, Sopocie. Oczywiście Twój prywatny przewodnik będzie z Tobą przez całą wycieczkę, dzięki czemu informacje o historii Gdańska i Westerplatte uzyskasz już w samochodzie. Opcja alternatywna (rejs): Spotkasz się ze swoim prywatnym przewodnikiem w pobliżu Złotej Bramy w Gdańsku. Będziesz więc miał okazję wybrać się na spacer Drogą Królewską i usłyszeć, jak ta trasa była dostępna tylko dla potężnych monarchów w dawnych czasach. Następnie wyruszycie w 45-minutowy rejs „Czarną Perłą” lub „Galeonem Lwem” na Westerplatte i po 2-godzinnej jeździe krajoznawczej wrócicie tą samą drogą. Podczas rejsu będziecie mieli okazję zobaczyć Główne Miasto od strony Motławy, Martwej Wisły, stoczni i portu.

Gdynia: Gra miejska o tematyce szpiegowskiej

8. Gdynia: Gra miejska o tematyce szpiegowskiej

Pojawiły się doniesienia o skrytce z aktywnymi bombami, które zostały zrzucone do Morza Bałtyckiego gdzieś u wybrzeży portu w Gdyni po II wojnie światowej. Jedna z największych organizacji przestępczych już ich poszukuje, a jeśli jej się to uda, będzie mogła okupić miasto, a nawet je zdetonować. Lokalne władze są zdesperowane, aby zlokalizować je jako pierwsze, więc wezwały ekspertów - Ciebie! Czy zdołasz zebrać wystarczająco dużo informacji, aby zlokalizować i rozbroić bomby, zanim będzie za późno? Podczas misji zostaniesz poproszony o wykonanie serii różnych zadań szpiegowskich w 8 punktach zainteresowania, a także o zwrócenie uwagi na niektóre funkcje bonusowe. Jeśli grasz jako jedna drużyna, będziesz mieć cel punktowy do osiągnięcia, aby misja zakończyła się sukcesem. Jeśli masz wystarczająco dużo osób (8+), aby podzielić się na 2 lub więcej drużyn, ta z największą liczbą punktów wygrywa - proste! :D W tej aktywności łączymy zwiedzanie i informacje historyczne na atrakcyjnej 3,5-kilometrowej trasie po mieście, z mnóstwem dobrej, staromodnej zabawy i prawdziwą szpiegowską atmosferą ;) Jest to idealne rozwiązanie dla grup o różnych kształtach i rozmiarach, a także całkowicie przyjazne dla rodzin.

Obóz koncentracyjny Stutthof i Westerplatte: prywatna wycieczka

9. Obóz koncentracyjny Stutthof i Westerplatte: prywatna wycieczka

Skorzystaj z wygodnej usługi odbioru i wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem do obozu koncentracyjnego Stutthof. Dowiedz się, jak funkcjonował podczas okupacji hitlerowskiej w Polsce podczas II wojny światowej. Zobacz baraki i komory gazowe w pierwszym obozie koncentracyjnym w Polsce. Poznaj cały obszar z licencjonowanym przewodnikiem i odkryj fakty tylko tam słyszane. Stutthof był pierwszym obozem koncentracyjnym zbudowanym w Polsce przez nazistów. W ciągu pięciu lat istnienia w obozie przebywali więźniowie z 28 krajów. Ponad 110 000 więźniów było torturowanych, zmuszanych do pracy i zmarło w komorach gazowych. Podczas dwugodzinnej wycieczki odkryjesz całe miejsce, zobaczysz ruchome wystawy i wejdziesz do kina Muzeum Stutthof. W drodze powrotnej udasz się na relaksujący spacer w kierunku plaży. Zobacz biały piasek i wspaniałe krajobrazy Morza Bałtyckiego. Ciesz się widokiem, a następnie zrelaksuj się podczas przejazdu na Westerplatte, niegdyś bazę wojskową wielu różnych armii, a teraz symbol początku II wojny światowej. Zobaczysz mały cmentarz wojskowy i ogromny pomnik obrońców polskiego wybrzeża.

Zamek w Malborku: Prywatna wycieczka z Gdańska, Sopotu lub Gdyni

10. Zamek w Malborku: Prywatna wycieczka z Gdańska, Sopotu lub Gdyni

Zbudowany przez Krzyżaków w XIII wieku zamek w Marlborku do dziś pozostaje największym pod względem powierzchni zamkiem na świecie. Twoja prywatna wycieczka po tym historycznym zabytku rozpoczyna się od odbioru z dowolnego miejsca w Gdańsku, Sopocie lub Gdyni i pięknej wiejskiej przejażdżce do Malborka. Po przybyciu na teren zamku zostaniesz poprowadzony przez średniowieczny kompleks, który składa się z klasztoru, twierdzy i Pałacu Wielkiego Mistrza — wszystkie zbudowane w całości z cegieł. Zamek w Malborku, położony na terenach, które w ciągu wieków po jego wybudowaniu były w różny sposób okupowane przez obce mocarstwa i podzielone, znajduje się na celowniku wydarzeń historycznych, które głęboko ukształtowały współczesną Europę. Zapoznaj się z tą historią z pierwszej ręki i odkryj zakamarki ogromnego zamku, który jest obecnie wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas wycieczki poznasz także codzienne życie dworskie w średniowieczu, oglądając średniowieczną kuchnię, łazienkę, więzienie, Wielki Refektarz, zbrojownię i kolekcję bursztynu. Po zwiedzaniu i czasie na poczęstunek i obejrzenie pamiątek zostaniesz odwieziony z powrotem do wybranego punktu w Gdańsku, Sopocie lub Gdyni.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 36
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Gdynia

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Gdynia?

Najlepsze atrakcje to:

Gdynia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Gdynia? Kliknij tutaj.

Gdynia: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.9
(85 recenzji)

Z Markiem, naszym przewodnikiem, można było poczuć entuzjazm, z jakim opowiadał o swoim mieście i osobistych historiach. Po zwiedzeniu centrum miasta popłynęliśmy łodzią na Westerplatte, gdzie rozpoczęła się II wojna światowa. Następnie pojechaliśmy do Olivy, gdzie w klasztorze cystersów mogliśmy posłuchać niezrównanego koncertu organowego. Warto zobaczyć cały park i potężny zespół klasztorny! W końcu pojechaliśmy do Zopotu i popatrzyliśmy na wyrafinowaną nadmorską promenadę. Warty obejrzenia był także dom Klausa Kinskiego i „krzywy dom”.

Naszym przewodnikiem był Marek Barski. Naprawdę nam się podobało. Bardzo szczegółowa i interesująca trasa, bardzo miły przewodnik. Odpowiedział na nasze osobiste życzenia i dał nam kompleksową wycieczkę po Trójmieście.

Wycieczka bardzo udana, Pani Przewodnik Elwira bardzo miła, ciekawie o wszystkim opowiadała, mogliśmy dostosować plan wycieczki do swoich wymagań. Polecam.

Bardzo ciekawa wycieczka. Dobrze towarzyszy nam przewodnik. Ta wizyta, nawet jeśli trwa prawie cały dzień, jest niezbędna, gdy przyjeżdżasz do Gdańska.

To było naprawdę wspaniałe doświadczenie z naszym przewodnikiem.