Wycieczka prywatna

Prywatny piesza wycieczka po Gdańsku: legendy i fakty

Prywatny piesza wycieczka po Gdańsku: legendy i fakty

Organizator atrakcji: EOS Tours
Prawie wyprzedane
Prawie wyprzedane

Od 233,33 zł za osobę

Poznaj historię i kulturę Gdańska, zobacz główne atrakcje miasta, odkryj ukryte tu skarby i poznaj niesamowite historie. A wszystko to podczas prywatnej wycieczki z przewodnikiem. Otrzymaj też wskazówki o lokalnym jedzeniu, napojach i upominkach.

Informacje

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Obowiązują specjalne środki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Dowiedz się więcej
Zarezerwuj teraz i zapłać później
Zarezerwuj teraz i zapłać później, aby zarezerwować miejsce bez żadnych opłat już dziś. Dowiedz się więcej
Czas trwania 2 - 6 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Przewodnik
norweski, angielski, niemiecki, polski, rosyjski, hiszpański, francuski, włoski
Atrakcja dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich
Prywatna grupa

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Odkryj główne atrakcje Gdańska podczas wycieczki w towarzystwie licencjonowanego przewodnika
 • Poznaj historię Gdańska oraz polskie tradycje i zwyczaje
 • Podziwiaj architekturę Starego Miasta
 • Odwiedź największy ceglany kościół na świecie
 • Weź udział w wycieczce prywatnej wyłącznie w towarzystwie przyjaciół i rodziny
Pełny opis
Poznaj fakty oraz legendy otaczające zabytkowe miasto Gdańsk i zobacz główne atrakcje miasta podczas prywatnej wycieczki pieszej. Przyjrzyj się dawnym bramom miejskim, w tym Bramie Wyżynnej, otwierającej Drogę Królewską. Posłuchaj o tym, jak dawniej droga ta była dostępna wyłącznie dla ludzi władzy. Kontynuuj wędrówkę na Długi Targ oraz do ratusza. Przejdź obok fontanny Neptuna oraz Dworu Artusa, aby zobaczyć dawny punkt spotkań kupców miejskich, a obecnie oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Wejdź do środka, aby zobaczyć ściany pokryte fryzami z postaciami mitologicznymi i historycznymi. Udaj się do Zielonej Bramy z widokiem na Motławę. Następnie wejdź do bazyliki Mariackiej, która jest największym zbudowanym z cegły kościołem na świecie. Zakończ 2-godzinne zwiedzanie w imponującej Wielkiej Zbrojowni i podziwiaj jeden z najwspanialszych przykładów architektury renesansowej w mieście. Posłuchaj szczegółowych wyjaśnień przewodnika dotyczących architektury i poznaj średniowieczną historię miasta oraz jego życie współczesne. Jeśli wybierzesz wycieczkę 3-godzinną, zwiedź także inne części starówki oraz wyspy na Motławie. Podziwiaj Wyspę Spichrzów oraz jej architekturę i jachty. Zobacz niesamowity budynek Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. A jeśli przedłużysz zwiedzanie do 4 godzin, wejdź do bazyliki św. Brygidy i zobacz unikatowy ołtarz wykonany z bursztynu, najważniejszego surowca w regionie. Skorzystaj ze wstępu wliczonego w cenę i zachwyć się niezwykłymi zdobieniami na sklepieniach i ścianach.  Podczas wycieczki 6-godzinnej zwiedzisz całe Stare Miasto i Główne Miasto. Dzięki przewodnikowi poznasz najważniejsze informacje o mieście, a także ciekawostki i legendy. Zwiedzisz każdy zakątek miasta oraz odwiedzisz Europejskie Centrum Solidarności – jedno z najnowocześniejszych muzeów w Europie. Zobaczysz poruszające wystawy oraz pouczające instalacje dotyczące historii Polski i Gdańska.
Wliczone w cenę
 • Prywatna wycieczka po Gdańsku w towarzystwie licencjonowanego przewodnika
 • Wizyta w bazylice mariackiej (część bezpłatna)
 • Odbiór z hotelu (tylko na Starym Mieście w Gdańsku)
 • Program wycieczki dopasowany do zainteresowań uczestników
 • Wskazówki dotyczące lokalnych restauracji, cukierni i pubów
 • Bilety do bazyliki św. Brygidy lub Europejskiego Centrum Solidarności (w zależności od wybranej opcji)
 • Odbiór z hoteli poza Starym Miastem w Gdańsku
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Zastosowane środki bezpieczeństwa
 • Wszystkie powierzchnie, z którymi mają styczność klienci, są regularnie czyszczone
 • Wewnątrz pojazdów należy zachowywać dystans od innych osób
 • Ograniczono liczbę zwiedzających, aby uniknąć powstawania tłumów

Wybierz liczbę uczestników i datę

Uczestnicy

Termin

Miejsce zbiórki

Miejsce zbiórki może zależeć od wybranej opcji.

Ważne informacje

Co trzeba wiedzieć

 • Sprawdź swoją skrzynkę mailową, gdyż najpóźniej 1 dzień przed planowanym rozpoczęciem wycieczki otrzymasz ważne informacje
 • Uwaga! Odbiór z hotelu dostępny jest tylko w przypadku hoteli na Starym Mieście w Gdańsku. Gościom przebywającym poza Starym Miastem w Gdańsku radzimy zorganizowanie transportu podczas dokonywania rezerwacji.
 • Miejsce zbiórki dla gości, których miejsce zakwaterowania znajduje się poza Starym Miastem w Gdańsku, znajduje się pomiędzy Bramą Wyżynną a Muzeum Bursztynu, przy ul. Wały Jagiellońskie 2A, 80-887 Gdańsk.
Opinie klientów

Ogólna ocena

4,8 /5

na podstawie 124 opinii

Podsumowanie opinii

 • Przewodnik
  4,8/5
 • Jakość/cena
  4,6/5
 • Jakość usług
  4,9/5
 • Organizacja
  4,8/5

Sortuj według:

Typ podróżującego:

Liczba gwiazdek:

Odbyliśmy małą, quasi prywatną wycieczkę po pięknym Gdańsku z Dorotą jako niemieckojęzyczną przewodniczką i mieliśmy dużo zabawy i mnóstwo wspaniałych zdjęć i informacji przez 3 godziny. Można poczuć miłość Doroty do Gdańska. Otrzymaliśmy od niej wskazówki, gdzie dobrze zjeść lub przekąsić, a pomiędzy nimi odbyliśmy z nią bardzo przyjemną pogawędkę. To było naprawdę miłe popołudnie!

Czytaj dalej

11 sierpnia 2021

Świetna wycieczka dla wszystkich grup wiekowych.

Pomimo śniegu, wiatru i zimna nasz przewodnik po mieście zaoferował ekscytującą i zabawną wycieczkę. Wiele interesujących informacji dało nam świetny wgląd w historię Gdańska, a kilka małych wskazówek doprowadziło nas do świetnych sklepów i świetnej restauracji browarniczej. Byliśmy grupą od 1 do 37 lat - wszyscy byli zachwyceni. Rezerwacja z wyprzedzeniem nie może być łatwiejsza. Dziękuję.

Czytaj dalej

3 stycznia 2019

Wysoce polecany!

Ta prywatna piesza wycieczka jest wysoce zalecana i jest świetnym sposobem na poznanie starego historycznego centrum Gdańska. Wiele się nauczyliśmy od naszego przewodnika na temat obecnej i przeszłej historii Gdańska i Polski. Żałujemy tylko, że nie zarezerwowaliśmy dłuższej trasy (zaplanowaliśmy na 2 godziny), ponieważ było tak wiele fascynujących historii i miejsc, których nie mieliśmy czasu na pełne odkrycie!

Czytaj dalej

8 listopada 2018

Numer identyfikacyjny produktu: 111898