Dodaj daty

Gdańsk
Zwiedzanie

Zwiedzanie

Nasze najbardziej polecane Gdańsk Zwiedzanie

Gdańsk: Rejs po mieście zabytkową polską łodzią

1. Gdańsk: Rejs po mieście zabytkową polską łodzią

Poznaj Gdańsk z poziomu wody, płynąc na pokładzie repliki polskiego statku rzecznego, który użytkowano przez ponad 400 lat. Statki tego typu były w użyciu głównie w XVIII wieku. Tą kameralną, drewnianą, przestronną łodzią dla 12 osób dotrzesz do miejsc, do których duże jednostki nie są w stanie dopłynąć. Dzięki niewielkiej liczbie pasażerów poczujesz się swobodnie i wyjątkowo. Rozpocznij rejs przy gdańskiej stoczni, która niegdyś stanowiła miejsce pracy dla prawie 18 tysięcy osób. Stocznia była niedostępna dla zwiedzających przez ponad 170 lat. Gdańska stocznia powstała po 1945 roku w miejscu dawnych niemieckich stoczni. To stąd wywodzi się NSZZ „Solidarność”. Ten powstały w 1980 roku związek zawodowy doprowadził do upadku komunizmu w Polsce. Przepłyń Motławą przez centrum Starego Miasta. Zobacz wiele atrakcji turystycznych, w tym tereny po zamku krzyżackim, bramy wodne prowadzące do miasta, słynnego drewnianego Żurawia z XV wieku oraz urokliwe stare kamienice i ich nowe otoczenie. Kontynuuj rejs, podziwiając inne zabytki i nowe zabudowania Ołowianki i Wyspy Spichrzów. Ten rejs stanowi wyjątkową i niepowtarzalną okazję, by zobaczyć z bliska specjalistyczne statki, będące symbolem miasta portowe dźwigi i nabrzeże Portu Gdańsk.

Gdańsk: Rejs o zachodzie słońca na zabytkowej polskiej łodzi

2. Gdańsk: Rejs o zachodzie słońca na zabytkowej polskiej łodzi

Podziwiaj zapierający dech w piersiach widok zachodzącego słońca na tle stoczni. Poznaj Gdańsk z perspektywy wody, płynąc na pokładzie repliki polskiego statku rzecznego, który użytkowano przez ponad 400 lat. Tą kameralną, drewnianą, przestronną łodzią dla 12 osób dotrzesz do miejsc, do których duże jednostki nie są w stanie dopłynąć. Dzięki niewielkiej liczbie pasażerów poczujesz się swobodnie i wyjątkowo. Rozpocznij rejs przy gdańskiej stoczni, która była niedostępna dla zwiedzających przez ponad 170 lat. Następnie przepłyń Motławą przez centrum Starego Miasta. Zobacz wiele atrakcji turystycznych, w tym ruiny zamku krzyżackiego, bramy wodne prowadzące do miasta, słynny drewniany żuraw z XV wieku oraz urokliwe stare kamienice i ich nowe otoczenie. Kontynuuj rejs, podziwiając inne zabytki oraz nowe zabudowania Ołowianki i Wyspy Spichrzów. Ta wycieczka stanowi również wyjątkową i niepowtarzalną okazję, by zobaczyć z bliska specjalistyczne gdańskie żurawie.

Gdańsk: piesza wycieczka z przewodnikiem po zabytkach i historii

3. Gdańsk: piesza wycieczka z przewodnikiem po zabytkach i historii

Odkryj architekturę i historię Gdańska podczas pieszej wycieczki, która obejmuje tę samą trasę, którą od wieków przemierzali polscy królowie. Zanurz się w lokalnej kulturze, która ma wpływy polskie, holenderskie i niemieckie. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Złotej Bramie miasta i udaj się do kolorowych kamienic kupieckich, które zostały zniszczone przez wojnę, ale zostały pieczołowicie odbudowane. Posłuchaj, jak kupcy uczynili z miasta najbogatsze miasto nad Morzem Bałtyckim. Przejdź się Długim Targiem i zobacz fontannę Neptuna. Podziwiaj gotyckie mury Bazyliki Mariackiej i obejrzyj dźwig Zuraw w altanie, która jest największym tego typu obiektem na świecie i symbol miasta. Zobacz rzeki i kanały miasta podczas spaceru. Cofnij się w czasie, gdy Twój przewodnik opowie Ci o tym, jak w tym mieście rozpoczęła się II wojna światowa i jak ruch Solidarności zwiastował upadek komunizmu w bloku wschodnim.

Gdańsk: Rejs krajoznawczy po Starym Mieście w Gdańsku

4. Gdańsk: Rejs krajoznawczy po Starym Mieście w Gdańsku

Podziwiaj zabytki Gdańska podczas prywatnego rejsu wycieczkowego po Motławie. Szybuj cicho po wodzie na pokładzie ekologicznej łodzi elektrycznej i zobacz miasto z innej perspektywy. Wskocz na pokład i rozpocznij swoją przygodę ze zwiedzaniem Gdańska. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się w wygodnym fotelu z pluszowymi poduszkami i kocami. Zachęcamy również do zakupu drinka z pokładowego mini-baru. Przepłyń obok historycznych bram wodnych miasta, w tym Bramy Mariackiej, Bramy Maruderów, Bramy Świętego Jana i Bramy Ducha Świętego. Podziwiaj słynny żuraw z czerwonej cegły, Muzeum Soldek i Muzeum II Wojny Światowej z wody. Przejdź przez Kładkę Ołowiankę i zobacz dawne magazyny na Wyspie Spichrzów, które zostały przekształcone w szykowną dzielnicę. Wróć do punktu początkowego na koniec rejsu. Szanowny Panie/Pani, Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą rejsów po Gdańsku. Oferujemy godzinne rejsy do 40 minut, obejmujące trasy po całym centrum Gdańska. Ostateczna trasa rejsu do uzgodnienia. Koszt rejsu to 55 zł od osoby, który obejmuje opiekę dwóch skipperów. Nasza łódź może pomieścić do 8 osób. Nasza łódź jest wyposażona w system nagłaśniający, który można podłączyć przez Bluetooth. Gorąco polecamy trasę rejsu, która obejmuje m.in. Zielony Most, Muzeum Błękitnego Baranka, Żabą Wronę, Krową Bramę, Bramę Zieloną, Wyspę Spichrzów, Bramy Wodne: Mariacką, Straganiarską, Św. Jana, Świętego Ducha, Gdańsk, Żuraw-Żuraw, Most Świętego Ducha, Przystań Gdańska, Muzeum Sołdek, Most Ołowiany, Muzeum II Wojny Światowej, Polski Hak, Stocznia Cesarska, Stocznia Gdańska, Nowa Motława, Kamienna Śluza. Nasza łódź znajduje się w samym sercu Gdańska, w pobliżu Zielonego Mostu. Po przejściu przez most i skierowaniu się w stronę Długiego Targu (gdzie znajduje się Neptun) łódź znajdzie się po lewej stronie mostu. Aby łatwo znaleźć naszą lokalizację, zalecamy wprowadzenie opcji „Łódź i rower” w nawigacji Map Google. Serdecznie zapraszamy na nasze rejsy!

Gdańsk: Ciesz się widokiem na miasto i pysznym jedzeniem na najwyższym piętrze

5. Gdańsk: Ciesz się widokiem na miasto i pysznym jedzeniem na najwyższym piętrze

Odwiedź najwyższy punkt widokowy w Gdańsku i tropikalną dżunglę Trójmiasta. Zrelaksuj się wśród egzotycznych roślin z całego świata, rozkoszuj się smakiem autentycznej włoskiej pizzy, wykwintnymi koktajlami i najpiękniejszym widokiem na całe Trójmiasto. Wybierając Pakiet Standard otrzymasz powitalnego drinka Prosecco w Olivia Garden. Dzięki egzotycznej atmosferze, tysiącom roślin z całego świata i orzeźwiającemu Prosecco, Olivia Garden oferuje wyjątkowe wrażenia. Na powierzchni ponad 800 metrów kwadratowych Olivia Garden porasta około 4000 roślin tropikalnych z 4 kontynentów, zapewniając idealną przestrzeń do pracy i wypoczynku. Na 32. piętrze otrzymasz do wyboru dowolną włoską pizzę i fantastyczny koktajl. A to wszystko z wyjątkowym widokiem na całe Trójmiasto, Zatokę Gdańską i Półwysep Helski. Z piętra widokowego można podziwiać wszystkie najważniejsze zabytki na mapie Trójmiasta, dzięki czemu Olivia Star jest idealnym miejscem na rozpoczęcie przygody ze zwiedzaniem.

Gdańsk: indeksowanie pubów z bezpłatnymi napojami

6. Gdańsk: indeksowanie pubów z bezpłatnymi napojami

Szukasz świetnego wieczoru w Gdańsku? Chcesz poznać nowych ludzi i razem bawić się? Jeśli tak, to gdański pub crawl jest absolutną koniecznością na północy Polski. To jedyna regularnie organizowana imprezowa wycieczka w Gdańsku, więc nie przegap jej. Dołącz do zespołu lokalnych przewodników, którzy pokażą Ci najlepsze bary i kluby w tej części kraju i baw się jak gwiazda rocka do późnego poranka. Podczas tego 4-godzinnego doświadczenia czystej zabawy spotkaj się z międzynarodowym tłumem prowadzonym przez przyjaznych lokalnych przewodników, aby odkrywać najlepsze bary i kluby w Gdańsku. W każdym z lokali otrzymasz darmowy shot, a także 2 darmowe drinki do wyboru w jednym z barów. Last but not least, otrzymasz ekskluzywny wstęp do jednego z najfajniejszych klubów w Gdańsku. Więc chodź, dołącz do tej imprezy i jak najlepiej wykorzystaj swój pobyt w Gdańsku. Spotkaj się o 20:30 w Fontannie Neptuna, aby imprezować do wschodu słońca.

Gdańsk: obóz koncentracyjny Stutthof – wycieczka standard

7. Gdańsk: obóz koncentracyjny Stutthof – wycieczka standard

Cofnij się w czasie podczas tej wycieczki po obozie koncentracyjnym Stutthof z Gdańska. Porusz się historiami ofiar obozu i zobacz miejsca, w których miały miejsce okrucieństwa z przeszłości. Odbierz z hotelu wygodnym i klimatyzowanym minibusem. Zrelaksuj się podczas jazdy do obozu koncentracyjnego Stutthof. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i rozpocznij zwiedzanie kompleksu. Odwiedź Muzeum Pamięci upamiętniające ofiary byłego obozu nazistowskiego, zanim przejdziesz do wnętrza willi dowódcy. Udaj się do komór gazowych i krematorium, słysząc o masowym mordzie, który miał tutaj miejsce. Złóż hołd pod pomnikiem ofiar obozu, zanim dowiesz się o prześladowaniach i okupacji Pomorza. Później zobaczysz pierwszy nazistowski obóz koncentracyjny poza terytorium Niemiec. Przejazd do Sztutowa, gdzie znajdował się były obóz. Wybierz się na 2-godzinną wycieczkę z przewodnikiem po Muzeum Stutthof przed powrotem do miejsca zakwaterowania w Gdańsku.

Sopot: Sunset Yacht Rejs z Prosecco

8. Sopot: Sunset Yacht Rejs z Prosecco

W zależności od kierunku wiatru popłyniemy do Gdańska lub Gdyni. Dla chętnych istnieje możliwość pokierowania jachtem i aktywnego udziału w prowadzeniu jednostki. Rejs do Zachodu Słońca to wyjątkowe przeżycie i wspomnienia dla każdego odwiedzającego Trójmiasto. Zaplanuj rejs już dziś! Spotkanie na wodzie to także doskonała okazja do niezapomnianej sesji zdjęciowej! Uczestnicy zostaną zabrani wygodnym jachtem żaglowym z przystani na końcu molo w Sopocie na wyjątkowy rejs o zachodzie słońca. Jacht posiada dwa pokłady: zewnętrzny i wewnętrzny, na których można się schronić w razie niepogody. Na jachtach znajdują się również toalety. Wejście na Molo w Sopocie jest płatne w sezonie letnim.

Gdańsk: Wieczorna wycieczka kajakowa

9. Gdańsk: Wieczorna wycieczka kajakowa

Wielu odwiedzających Gdańsk wybiera rejs, ale wycieczka kajakiem pozwala odkryć wyjątkową stronę miasta. Wyrusz na przyjazny dla początkujących kajak z łatwymi do nauczenia technikami — obowiązkowy dla każdego turysty w tym pięknym polskim mieście portowym. Zyskaj inną perspektywę na historyczną wartość Głównego Miasta wieczorem, wiosłując kanałami. Skorzystaj ze swobody dostępu do miejsc niedostępnych dla statków wycieczkowych. Płynąc w dół rzeki, mijając 2 główne wyspy Gdańska, Wyspę Spichrzów i Wyspę Ołowiankę. Przejedź obok takich atrakcji, jak Żuraw, Kładka Ołowianka, piękny Kanał Raduni, a także Stocznia Gdańska i Polska Filharmonia Bałtycka.

Gdańsk: Malowniczy rejs o zachodzie słońca

10. Gdańsk: Malowniczy rejs o zachodzie słońca

Podczas rejsu po porcie zobaczysz Westerplatte, Twierdzę Wisłoujście, dźwigi portowe, nabrzeża, suche doki oraz statki – zarówno te w remoncie, jak i w trakcie załadunku/rozładunku. Port żyje przez cały rok! Ponadto wypłyniemy z portu do zatoki i ruszymy w rejs. Zapewniamy komfortowy jacht pełnomorski z toaletą, dwoma pokładami (otwarty i zamknięty) oraz wszystkim, czego potrzeba do komfortowego spędzania czasu.

Liczba znalezionych atrakcji: 41
Sortuj wg::
Gdańsk

Gdańsk

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Zwiedzanie w: Gdańsk

Oprócz atrakcji typu Zwiedzanie jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Gdańsk?

Gdańsk: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Gdańsk? Kliknij tutaj.

Gdańsk: Co mówią inni?

Został odebrany z hotelu na czas przez miłego i nastawionego na obsługę kierowcę. Było nas tylko dwoje, ale przewodnik wciąż odchodził. Wykwalifikowany i oczytany przewodnik, który mówił dobrze po angielsku. Fantastyczny zamek z ciekawą historią. Jesteśmy bardzo zadowoleni z aranżacji. Dobra cena !

Zastępcza dawka historii, prowadzona przez doskonałego przewodnika. Trasa odpowiednio długa i istotna w zwięzłej i pouczającej formie. Dużo do zobaczenia. Polecam odwiedzić.

Cudowny, wspaniały zamek, przedstawiony przez kompetentnego i bardzo zaangażowanego przewodnika. Polecany wszystkim odwiedzającym Gdańsk.

fantastyczny przewodnik (Tomasz) oprowadził nas przez te okrucieństwa podczas II wojny światowej

Świetna wycieczka ze świetnym przewodnikiem w 100% polecam każdemu, kto wybiera się do Gdańska!