Dodaj daty

GdańskAutobusem/minivanem

Nasze najbardziej polecane Gdańsk Autobusem/minivanem

Gdańsk: obóz koncentracyjny Stutthof – wycieczka standard

1. Gdańsk: obóz koncentracyjny Stutthof – wycieczka standard

Cofnij się w czasie podczas tej wycieczki z Gdańska do obozu koncentracyjnego Stutthof. Poznaj wzruszające opowieści ofiar obozów i zobacz miejsca, w których w przeszłości dochodziło do okrucieństw.  Skorzystaj z odbioru z hotelu wygodnym i klimatyzowanym minibusem. Usiądź wygodnie i wyrusz w kierunku obozu koncentracyjnego Stutthof. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i zacznij zwiedzanie kompleksu.  Na początek odwiedź stare i nowe kwatery obozowe, a następnie zobacz wnętrze willi komendanta. Udaj się do komór gazowych i krematorium i dowiedz się więcej o masowym mordzie, który miał tutaj miejsce.  Następnie zatrzymaj się przy pomniku ofiar obozu, a później poznaj historię prześladowań i okupacji na Pomorzu. Kolejnym punktem wycieczki będzie odwiedzenie pierwszego nazistowskiego obozu koncentracyjnego poza terytorium Niemiec. Udaj się do Sztutowa, gdzie wcześniej znajdował się obóz. Weź udział w 2-godzinnej wycieczce z przewodnikiem po Muzeum Stutthof, po czym wróć do miejsca swojego zakwaterowania w Gdańsku.

Wycieczka typu Hop-On Hop-Off po Gdańsku

2. Wycieczka typu Hop-On Hop-Off po Gdańsku

Odwiedź Gdańsk, piękne miasto z ponad 1000-letnią historią. Poznaj historię pierwszego w Europie zwycięstwa nad komunizmem. Poznaj średniowieczną stolicę Hanzy, która jest centrum handlu i podróży. Delektuj się najlepszym polskim jedzeniem. Trasa autobusowa jest starannie dobrana, abyś mógł/mogła zobaczyć większość miasta. Twój przewodnik opowie Ci historię miasta i wskaże miejsca, których nie możesz przegapić. Bilety obejmują całą wycieczkę po Gdańsku, więc możesz wybrać autobus jako środek transportu po mieście. Są  zaplanowane przystanki, z których możesz dowolnie dołączyć do wycieczki lub ją opuścić. Są to najpopularniejsze miejsca w Gdańsku, takie jak Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Solidarności, stacja kolejowa lub Złota Brama.

Gdańsk: Wycieczka do zamku w Malborku

3. Gdańsk: Wycieczka do zamku w Malborku

Zamek w Malborku to największy zamek na świecie. Do jego budowy wykorzystano od 12 do 15 milionów cegieł. Nawet zamek Windsor nie może się z nim równać. Zamek w Malborku jest wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Każdego roku odwiedza go ponad 500 tysięcy turystów. Zamek mieści muzeum, w którym zgromadzono 40 tysięcy eksponatów, w tym jedną z największych w Europie kolekcji średniowiecznych elementów architektonicznych, wyjątkowe w skali światowej artystyczne wyroby z bursztynu, imponujący zbiór starej broni i sprzętu wojskowego oraz bogatą kolekcję monet, która nawiązuje do zabytkowej mennicy w Malborku. Z hotelu odbierze Cię anglojęzyczny kierowca. Do Malborka dotrzesz komfortowym, klimatyzowanym minibusem. Zamek w Malborku zwiedzisz w towarzystwie przewodnika. Podziwiaj Pałac Wielkich Mistrzów z XIV wieku, który swego czasu stanowił rezydencję wielkiego mistrza zakonu krzyżackiego. Zobacz wystawy stałe i czasowe, w tym kolekcję broni, zbroi i flag oraz imponujące zbiory bursztynu. Podczas zwiedzania przewodnik przybliży Ci wszystkie interesujące fakty i opowieści związane z zamkiem. Po zakończeniu zwiedzania udasz się w drogę powrotną do swojego hotelu.

Z Gdańska: Rejs statkiem po Kanale Elbląskim

4. Z Gdańska: Rejs statkiem po Kanale Elbląskim

Kanał Elbląski, zwany także Kanałem Elbląsko-Ostródzkim, to 150-letni kanał w Polsce, który biegnie od Elbląga do Ostródy. Ma ponad 80 km długości i jest najdłuższym wciąż czynnym kanałem żeglownym w Polsce. Jest to również jeden z najciekawszych kanałów w Europie. Wyjątkowość Kanału Elbląskiego wynika ze specyficznego doboru rozwiązań technicznych do pokonania szczególnie trudnego odcinka trasy, na którym poziom wody podnosi się o 100 metrów. Ten konkretny odcinek znajduje się pomiędzy jeziorami Druzno i Piniewo w odległości około 10 km. Ponieważ różnica wysokości była zbyt duża, budowa tradycyjnych zamków była niepraktyczna. Zamiast tego zastosowano pomysłowy system pochyłych płaszczyzn, w których łodzie są wyciągane z wody, umieszczane na torach i ciągnięte po suchym lądzie. Plan podróży: Spotkanie z kierowcą i wyjazd do Buczyńca. Rejs statkiem po kanale czterema pochylniami ( Buczyniec, Oleśnica, Jabłonki, Jelenie ) Zakończ wycieczkę łodzią w Jeleniach i przejazd do Elbląga Przerwa kawowa i czas wolny w Elblągu Powrót do Gdańska

Prywatny transport do obozu koncentracyjnego Stutthof 4h

5. Prywatny transport do obozu koncentracyjnego Stutthof 4h

Stutthof był miejscem, w którym podczas II wojny światowej przetrzymywano 110 000 osób: mężczyzn, kobiet i dzieci, obywateli 28 krajów i ponad 30 narodowości. Było to miejsce, w którym w wyniku egzekucji i eksterminacyjnych warunków życia zginęło 65 000 osób. Teraz jest to muzeum, miejsce poświęcone pamięci, gdzie można zobaczyć i usłyszeć o tej strasznej części historii ludzkości. Im więcej dowiadujemy się o okrucieństwach z przeszłości, tym lepiej jesteśmy przygotowani, aby im zapobiegać. Obóz koncentracyjny Stutthof jest obecnie otwarty dla zwiedzających. Ponieważ ekspozycja może być dość szokująca, mogą ją zwiedzać tylko osoby, które ukończyły 13 lat. W cenę wliczony jest transport w obie strony oraz asysta już na miejscu - kierowca będzie na Ciebie czekał i pomoże w zorganizowaniu przewodnika.

Gdańsk: wycieczka po II wojnie światowej

6. Gdańsk: wycieczka po II wojnie światowej

Gdańsk jest miejscem, w którym rozpoczęła się II wojna światowa iw dalszym ciągu rozprzestrzeniała się po całym kontynencie europejskim. Choć samo miasto początkowo nie ucierpiało od działań wojennych, rok 1945 przyniósł Gdańskowi tragiczny finał. Poznaj historię widzianą oczami Polaków. Zanurz się w wir wojennej zawieruchy i posłuchaj historii Gdańska i Polski z wieloma narodami, bohaterami i ludzkimi tragediami. Przeżyj niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni ze swoim przewodnikiem. Od Wolnego Miasta Gdańska do ataku Armii Czerwonej. Od Westerplatte do Gradowej Góry. Odkryjesz wszystkie tajemnice, które skrywa Gdańsk.

Gdańsk: Prywatna wycieczka po Stutthofie w małej grupie

7. Gdańsk: Prywatna wycieczka po Stutthofie w małej grupie

Twoja wycieczka rozpocznie się, gdy anglojęzyczny kierowca odbierze Ciebie i Twoją grupę z hotelu. Stamtąd dotarcie do Muzeum Stutthof zajmie Ci około godziny. Tam kierowca zabierze Cię do prywatnego przewodnika, który wyjaśni Ci wszystkie szczegóły dotyczące tego miejsca. W obozie odwiedzisz zarówno starą, jak i nową kwaterę obozową, a także willę komendanta. Udasz się następnie do komór gazowych i krematorium, gdzie usłyszysz przerażające doniesienia o masowych mordach. Będziesz mógł wtedy złożyć hołd pod pomnikiem ofiar obozu, zanim dowiesz się o prześladowaniach i okupacji Pomorza. Twoja wycieczka po obozie koncentracyjnym Stutthof zajmie około 2 godzin, a na zakończenie wycieczki zostaniesz zabrany z powrotem do punktu początkowego w Gdańsku.

Gdańsk: Prywatna wycieczka po Wilczym Szańcu

8. Gdańsk: Prywatna wycieczka po Wilczym Szańcu

Twoja prywatna wycieczka tylko dla Ciebie i Twojej grupy rozpoczyna się, gdy zostajesz odebrany z dowolnego miejsca w Gdańsku, Sopocie lub Gdyni. Po 3 godzinach jazdy dotrzesz do Wilczego Szańca. Twierdza składa się z 80 budynków, które powstały w latach 1940-1942, z czego 50 to bunkry. Kwatera główna posiadała własny agregat prądotwórczy, stację kolejową i pas startowy, aw centralnej części kompleksu znajdowały się kwatery dla najwyższych urzędników hitlerowskich oraz kasyno i kino. Cały teren był zamaskowany, chroniony drutem kolczastym i polami minowymi. Transport odbywa się luksusowymi, przestronnymi i klimatyzowanymi pojazdami, którymi kierują doświadczeni szoferzy. Podczas podróży na miejsce i z powrotem będziesz mógł podziwiać piękno polskiej wsi.

Gdańsk: Zamek w Malborku i wycieczka po Westerplatte z lokalnym lunchem

9. Gdańsk: Zamek w Malborku i wycieczka po Westerplatte z lokalnym lunchem

Przewodnik odbierze Cię z miejsca zakwaterowania w Gdańsku, Sopocie lub Gdyni i rozpoczniesz ekscytującą i ciekawą podróż po tym regionie. Dotrzyj do największego ceglanego zamku na świecie, zamku w Malborku. To jeden z najcenniejszych polskich zabytków i unikalny zespół warowny z okresu średniowiecza. Monumentalnie i majestatycznie położony nad rzeką Nogat zamek robi niesamowite wrażenie. Wybierz się na wycieczkę z audioprzewodnikiem po zamku i poczuj średniowieczną atmosferę zamku. Kontynuuj podróż i poznaj tajemnice Żuław Wiślanych. Odkryj ścieżki mennonickie i stare domy podcieniowe. Zatrzymaj się na lunch w tradycyjnym drewnianym domu, aby naładować baterie w scenerii uroczej polskiej wsi przed rozpoczęciem podróży powrotnej. W drodze powrotnej do miejsca zakwaterowania odwiedź Westerplatte, historyczne miejsce, w którym stoczono pierwszą bitwę na europejskim teatrze II wojny światowej.

Szymbark: wycieczka prywatna po Szwajcarii Kaszubskiej

10. Szymbark: wycieczka prywatna po Szwajcarii Kaszubskiej

Udaj się do Szymbarka – wsi w sercu Kaszub, leżącej na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Oprócz niesamowitych widoków na lasy i jeziora czeka tam na Ciebie mnóstwo atrakcji. Jedną z najlepszych jest Centrum Edukacji i Promocji Regionu – muzeum pod gołym niebem, gdzie można zobaczyć najpopularniejsze atrakcje: „dom do góry nogami", największy fortepian na świecie i najdłuższą drewnianą deskę wpisaną do Księgi Rekordów Guinnessa. Zobacz Dom Sybiraka oraz rekonstrukcję bunkra Gryfa Pomorskiego, gdzie niesamowite efekty dźwiękowe pozwolą Ci doświadczyć bombardowania. Udaj się na punkt widokowy na wzgórzu Wieżyca – najwyższym wzniesieniu niżu polskiego. Tutaj możesz podziwiać widoki na całą Szwajcarię Kaszubską. Ponadto możesz spróbować prawdziwej kuchni kaszubskiej i kupić ręcznie robione pamiątki.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 37
Sortuj wg:
Strona 1 z 3

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Autobusem/minivanem w: Gdańsk

Oprócz atrakcji typu Autobusem/minivanem jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Gdańsk?

W których atrakcjach typu Autobusem/minivanem w: Gdańsk obowiązują obostrzenia dot. COVID-19?

Gdańsk: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Gdańsk? Kliknij tutaj.

Gdańsk: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 215 opinii

Został odebrany z hotelu na czas przez miłego i nastawionego na obsługę kierowcę. Było nas tylko dwoje, ale przewodnik wciąż odchodził. Wykwalifikowany i oczytany przewodnik, który mówił dobrze po angielsku. Fantastyczny zamek z ciekawą historią. Jesteśmy bardzo zadowoleni z aranżacji. Dobra cena !

Zastępcza dawka historii, prowadzona przez doskonałego przewodnika. Trasa odpowiednio długa i istotna w zwięzłej i pouczającej formie. Dużo do zobaczenia. Polecam odwiedzić.

Cudowny, wspaniały zamek, przedstawiony przez kompetentnego i bardzo zaangażowanego przewodnika. Polecany wszystkim odwiedzającym Gdańsk.

fantastyczny przewodnik (Tomasz) oprowadził nas przez te okrucieństwa podczas II wojny światowej

Świetna wycieczka ze świetnym przewodnikiem w 100% polecam każdemu, kto wybiera się do Gdańska!