Gdańsk – nasze najbardziej polecane atrakcje

Gdańsk: Rejs po mieście zabytkową polską łodzią

1. Gdańsk: Rejs po mieście zabytkową polską łodzią

Poznaj Gdańsk z poziomu wody, płynąc na pokładzie repliki polskiego statku rzecznego, który użytkowano przez ponad 400 lat. Statki tego typu były w użyciu głównie w XVIII wieku. Tą kameralną, drewnianą, przestronną łodzią dla 12 osób dotrzesz do miejsc, do których duże jednostki nie są w stanie dopłynąć. Dzięki niewielkiej liczbie pasażerów poczujesz się swobodnie i wyjątkowo. Rozpocznij rejs przy gdańskiej stoczni, która niegdyś stanowiła miejsce pracy dla prawie 18 tysięcy osób. Stocznia była niedostępna dla zwiedzających przez ponad 170 lat. Gdańska stocznia powstała po 1945 roku w miejscu dawnych niemieckich stoczni. To stąd wywodzi się NSZZ „Solidarność”. Ten powstały w 1980 roku związek zawodowy doprowadził do upadku komunizmu w Polsce. Przepłyń Motławą przez centrum Starego Miasta. Zobacz wiele atrakcji turystycznych, w tym tereny po zamku krzyżackim, bramy wodne prowadzące do miasta, słynnego drewnianego Żurawia z XV wieku oraz urokliwe stare kamienice i ich nowe otoczenie. Kontynuuj rejs, podziwiając inne zabytki i nowe zabudowania Ołowianki i Wyspy Spichrzów. Ten rejs stanowi wyjątkową i niepowtarzalną okazję, by zobaczyć z bliska specjalistyczne statki, będące symbolem miasta portowe dźwigi i nabrzeże Portu Gdańsk.

Gdańsk: Ciesz się widokiem na miasto i pysznym jedzeniem na najwyższym piętrze

2. Gdańsk: Ciesz się widokiem na miasto i pysznym jedzeniem na najwyższym piętrze

Odwiedź najwyższy punkt widokowy w Gdańsku i tropikalną dżunglę w Trójmieście. Zrelaksuj się pośród egzotycznych roślin z całego świata, rozkoszuj się smakiem autentycznej włoskiej pizzy, wyśmienitymi koktajlami i najpiękniejszym widokiem na całe Trójmiasto. Wybierając Pakiet Standard otrzymasz powitalnego drinka Prosecco w Olivia Garden. Dzięki egzotycznej atmosferze, tysiącom roślin z całego świata, orzeźwiającym koktajlom i autentycznej orientalnej kuchni, Olivia Garden oferuje wyjątkowe doznania. Na ponad 800 metrach kwadratowych Olivia Garden mieści około 4000 roślin tropikalnych z 4 kontynentów, zapewniając idealną przestrzeń do pracy i wypoczynku. Menu Olivia Garden to orientalne dania przygotowywane ze świeżych składników, pełne koloru, aromatu i niepowtarzalnych smaków. W menu znajdziecie wyśmienite bułeczki bao, ramen, bowle, a także autorskie desery i koktajle. Na 32 piętrze otrzymasz do wyboru dowolną włoską pizzę i fantastyczny koktajl. A wszystko to w połączeniu z wyjątkowym widokiem na całe Trójmiasto, Zatokę Gdańską i Półwysep Helski. Z piętra widokowego można podziwiać wszystkie najważniejsze punkty na mapie Trójmiasta, co czyni Olivia Star idealnym miejscem do rozpoczęcia przygody ze zwiedzaniem.

Gdańsk: prywatny rejs po Motławie

3. Gdańsk: prywatny rejs po Motławie

Podziwiaj Gdańskie zabytki, biorąc udział w prywatnym rejsie wzdłuż Motławy. Płyń nieśpiesznie na pokładzie ekologicznej łodzi z napędem elektrycznym i spójrz na miasto z zupełnie innej perspektywy. Wejdź na pokład, by rozpocząć zwiedzanie Gdańska. Zrelaksuj się po zajęciu wygodnego miejsca z pluszowymi poduszkami i kocami. Zdecyduj się na zakup napoju ze znajdującego się na pokładzie minibaru. Przepłyń obok zabytkowych bram wodnych miasta, w tym Mariackiej, Straganiarskiej, Świętojańskiej i Świętego Ducha. Zobacz z poziomu wody słynny, zbudowany z czerwonej cegły dźwig portowy (Żuraw), statek-muzeum „Sołdek” oraz Muzeum II Wojny Światowej. Przejdź przez kładkę dla pieszych na wyspę Ołowiankę i podziwiaj dawne magazyny na Wyspie Spichrzów, które tworzą obecnie modną dzielnicę. Po zakończeniu rejsu powrócisz do punktu początkowego.

Gdańsk: piesza wycieczka z przewodnikiem po zabytkach i historii

4. Gdańsk: piesza wycieczka z przewodnikiem po zabytkach i historii

Odkryj architekturę i historię Gdańska podczas pieszej wycieczki, która obejmuje tę samą trasę, którą od wieków przemierzali polscy królowie. Zanurz się w lokalnej kulturze, która ma wpływy polskie, holenderskie i niemieckie. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Złotej Bramie miasta i udaj się do kolorowych kamienic kupieckich, które zostały zniszczone przez wojnę, ale zostały pieczołowicie odbudowane. Posłuchaj, jak kupcy uczynili z miasta najbogatsze miasto nad Morzem Bałtyckim. Przejdź się Długim Targiem i zobacz fontannę Neptuna. Podziwiaj gotyckie mury Bazyliki Mariackiej i obejrzyj dźwig Zuraw w altanie, która jest największym tego typu obiektem na świecie i symbol miasta. Zobacz rzeki i kanały miasta podczas spaceru. Cofnij się w czasie, gdy Twój przewodnik opowie Ci o tym, jak w tym mieście rozpoczęła się II wojna światowa i jak ruch Solidarności zwiastował upadek komunizmu w bloku wschodnim.

Gdańsk: obóz koncentracyjny Stutthof – wycieczka standard

5. Gdańsk: obóz koncentracyjny Stutthof – wycieczka standard

Cofnij się w czasie podczas tej wycieczki z Gdańska do obozu koncentracyjnego Stutthof. Poznaj wzruszające opowieści ofiar obozów i zobacz miejsca, w których w przeszłości dochodziło do okrucieństw.  Skorzystaj z odbioru z hotelu wygodnym i klimatyzowanym minibusem. Usiądź wygodnie i wyrusz w kierunku obozu koncentracyjnego Stutthof. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i zacznij zwiedzanie kompleksu.  Na początek odwiedź stare i nowe kwatery obozowe, a następnie zobacz wnętrze willi komendanta. Udaj się do komór gazowych i krematorium i dowiedz się więcej o masowym mordzie, który miał tutaj miejsce.  Następnie zatrzymaj się przy pomniku ofiar obozu, a później poznaj historię prześladowań i okupacji na Pomorzu. Kolejnym punktem wycieczki będzie odwiedzenie pierwszego nazistowskiego obozu koncentracyjnego poza terytorium Niemiec. Udaj się do Sztutowa, gdzie wcześniej znajdował się obóz. Weź udział w 2-godzinnej wycieczce z przewodnikiem po Muzeum Stutthof, po czym wróć do miejsca swojego zakwaterowania w Gdańsku.

Sopot: Sunset Yacht Rejs z Prosecco

6. Sopot: Sunset Yacht Rejs z Prosecco

W zależności od kierunku wiatru popłyniemy do Gdańska lub Gdyni. Dla chętnych istnieje możliwość pokierowania jachtem i aktywnego udziału w prowadzeniu jednostki. Rejs do Zachodu Słońca to wyjątkowe przeżycie i wspomnienia dla każdego odwiedzającego Trójmiasto. Zaplanuj rejs już dziś! Spotkanie na wodzie to także doskonała okazja do niezapomnianej sesji zdjęciowej! Uczestnicy zostaną zabrani wygodnym jachtem żaglowym z przystani na końcu molo w Sopocie na wyjątkowy rejs o zachodzie słońca. Jacht posiada dwa pokłady: zewnętrzny i wewnętrzny, na których można się schronić w razie niepogody. Na jachtach znajdują się również toalety. Wejście na Molo w Sopocie jest płatne w sezonie letnim.

Wycieczka typu Hop-On Hop-Off po Gdańsku

7. Wycieczka typu Hop-On Hop-Off po Gdańsku

Odwiedź Gdańsk, piękne miasto z ponad 1000-letnią historią. Poznaj historię pierwszego w Europie zwycięstwa nad komunizmem. Poznaj średniowieczną stolicę Hanzy, która jest centrum handlu i podróży. Delektuj się najlepszym polskim jedzeniem. Trasa autobusowa jest starannie dobrana, abyś mógł/mogła zobaczyć większość miasta. Twój przewodnik opowie Ci historię miasta i wskaże miejsca, których nie możesz przegapić. Bilety obejmują całą wycieczkę po Gdańsku, więc możesz wybrać autobus jako środek transportu po mieście. Są  zaplanowane przystanki, z których możesz dowolnie dołączyć do wycieczki lub ją opuścić. Są to najpopularniejsze miejsca w Gdańsku, takie jak Muzeum II Wojny Światowej, Muzeum Solidarności, stacja kolejowa lub Złota Brama.

Gdańsk: Olivia Star Panoramiczne widoki i Olivia Garden Dinner

8. Gdańsk: Olivia Star Panoramiczne widoki i Olivia Garden Dinner

Odwiedź najwyższy punkt widokowy w Gdańsku i rozkoszuj się kulinarnymi wrażeniami dzięki biletom do Olivia Garden. Daj się oczarować tropikalnemu klimatowi Olivia Garden, jedynemu w swoim rodzaju widoku na całe Trójmiasto z Olivia Star, fantastycznemu jedzeniu i znakomitym drinkom. Odbierz powitalnego drinka w Olivia Garden – najbardziej tropikalnym miejscu w Trójmieście. Wejdź do przestrzeni o powierzchni 800 metrów kwadratowych z 4000 tropikalnych roślin z 4 kontynentów. Poczuj egzotyczną atmosferę z tysiącami roślin z całego świata. Ciesz się menu z orientalnymi potrawami ze świeżych składników, pełnymi kolorów, aromatów i niepowtarzalnych smaków. W menu znajdziesz pyszne bułeczki bao, ramen, miski, a także autorskie desery i koktajle. Udaj się na 32. piętro na piętro widokowe Olivia Star, aby podziwiać panoramę Trójmiasta, Zatoki Gdańskiej, a nawet Półwyspu Helskiego. Zamów włoską pizzę, tapas, autorskie koktajle i desery, podziwiając piękny widok i nastrojową muzykę na żywo.

Gdańsk: indeksowanie pubów z bezpłatnymi napojami

9. Gdańsk: indeksowanie pubów z bezpłatnymi napojami

Szukasz świetnego wieczoru w Gdańsku? Chcesz poznać nowych ludzi i razem bawić się? Jeśli tak, to gdański pub crawl jest absolutną koniecznością na północy Polski. To jedyna regularnie organizowana imprezowa wycieczka w Gdańsku, więc nie przegap jej. Dołącz do zespołu lokalnych przewodników, którzy pokażą Ci najlepsze bary i kluby w tej części kraju i baw się jak gwiazda rocka do późnego poranka. Podczas tego 4-godzinnego doświadczenia czystej zabawy spotkaj się z międzynarodowym tłumem prowadzonym przez przyjaznych lokalnych przewodników, aby odkrywać najlepsze bary i kluby w Gdańsku. W każdym z lokali otrzymasz darmowy shot, a także 2 darmowe drinki do wyboru w jednym z barów. Last but not least, otrzymasz ekskluzywny wstęp do jednego z najfajniejszych klubów w Gdańsku. Więc chodź, dołącz do tej imprezy i jak najlepiej wykorzystaj swój pobyt w Gdańsku. Spotkaj się o 20:30 w Fontannie Neptuna, aby imprezować do wschodu słońca.

Gdańsk: Zwiedzanie miasta wózkiem golfowym

10. Gdańsk: Zwiedzanie miasta wózkiem golfowym

Zapraszamy do zwiedzania Gdańska z nami wygodnym wózkiem golfowym! Ciesz się zwiedzaniem najciekawszych i historycznych miejsc w mieście i jego historii. Nasi dobrze przygotowani przewodnicy dbają o to, aby Twoja wycieczka była wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem. Jesteśmy oddani zadowoleniu klientów. Oferowane przez nas wycieczki są odpowiednie dla osób w każdym wieku, a także dla osób niepełnosprawnych. Oferujemy również spersonalizowane wycieczki. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub specjalne życzenia, które chcesz złożyć, skontaktuj się z nami, chętnie Ci pomożemy. Chcesz z bliska poznać miasto Gdańsk, jego historię i kulturę, wycieczka z nami będzie najlepszą opcją. Witam!

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Gdańsk
Zobacz inne oblicze Polski w tym mieście ukształtowanym przez wielokulturowe wpływy i burzliwą przeszłość.

Najciekawsze atrakcje

Gdańsk: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 155
Sortuj wg::
Strona 1 z 10

Niezwykłe doznania

Gdańsk: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Gdańsk

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Gdańsk

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Gdańsk to:

Sopot

Gdańsk: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Gdańsk? Kliknij tutaj.

Gdańsk: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 2900 opinii

Został odebrany z hotelu na czas przez miłego i nastawionego na obsługę kierowcę. Było nas tylko dwoje, ale przewodnik wciąż odchodził. Wykwalifikowany i oczytany przewodnik, który mówił dobrze po angielsku. Fantastyczny zamek z ciekawą historią. Jesteśmy bardzo zadowoleni z aranżacji. Dobra cena !

Bardzo nieskomplikowana transakcja. Zostaliśmy odebrani z lotniska na czas i zabrani do naszego zakwaterowania. Chętnie skorzystam z tej usługi ponownie w dowolnym momencie.

Zastępcza dawka historii, prowadzona przez doskonałego przewodnika. Trasa odpowiednio długa i istotna w zwięzłej i pouczającej formie. Dużo do zobaczenia. Polecam odwiedzić.

Cudowny, wspaniały zamek, przedstawiony przez kompetentnego i bardzo zaangażowanego przewodnika. Polecany wszystkim odwiedzającym Gdańsk.

fantastyczny przewodnik (Tomasz) oprowadził nas przez te okrucieństwa podczas II wojny światowej