Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Gdańsk

Zobacz inne oblicze Polski w tym mieście ukształtowanym przez wielokulturowe wpływy i burzliwą przeszłość.

Gdańsk – nasze najbardziej polecane atrakcje

Gdańsk: Rejs po mieście zabytkową polską łodzią

1. Gdańsk: Rejs po mieście zabytkową polską łodzią

Poznaj Gdańsk z poziomu wody, płynąc na pokładzie repliki polskiego statku rzecznego, który użytkowano przez ponad 400 lat. Statki tego typu były w użyciu głównie w XVIII wieku. Tą kameralną, drewnianą, przestronną łodzią dla 12 osób dotrzesz do miejsc, do których duże jednostki nie są w stanie dopłynąć. Dzięki niewielkiej liczbie pasażerów poczujesz się swobodnie i wyjątkowo. Rozpocznij rejs przy gdańskiej stoczni, która niegdyś stanowiła miejsce pracy dla prawie 18 tysięcy osób. Stocznia była niedostępna dla zwiedzających przez ponad 170 lat. Gdańska stocznia powstała po 1945 roku w miejscu dawnych niemieckich stoczni. To stąd wywodzi się NSZZ „Solidarność”. Ten powstały w 1980 roku związek zawodowy doprowadził do upadku komunizmu w Polsce. Przepłyń Motławą przez centrum Starego Miasta. Zobacz wiele atrakcji turystycznych, w tym tereny po zamku krzyżackim, bramy wodne prowadzące do miasta, słynnego drewnianego Żurawia z XV wieku oraz urokliwe stare kamienice i ich nowe otoczenie. Kontynuuj rejs, podziwiając inne zabytki i nowe zabudowania Ołowianki i Wyspy Spichrzów. Ten rejs stanowi wyjątkową i niepowtarzalną okazję, by zobaczyć z bliska specjalistyczne statki, będące symbolem miasta portowe dźwigi i nabrzeże Portu Gdańsk.

Gdańsk: Rejs o zachodzie słońca na zabytkowej polskiej łodzi

2. Gdańsk: Rejs o zachodzie słońca na zabytkowej polskiej łodzi

Podziwiaj zapierający dech w piersiach widok zachodzącego słońca na tle stoczni. Poznaj Gdańsk z perspektywy wody, płynąc na pokładzie repliki polskiego statku rzecznego, który użytkowano przez ponad 400 lat. Tą kameralną, drewnianą, przestronną łodzią dla 12 osób dotrzesz do miejsc, do których duże jednostki nie są w stanie dopłynąć. Dzięki niewielkiej liczbie pasażerów poczujesz się swobodnie i wyjątkowo. Rozpocznij rejs przy gdańskiej stoczni, która była niedostępna dla zwiedzających przez ponad 170 lat. Następnie przepłyń Motławą przez centrum Starego Miasta. Zobacz wiele atrakcji turystycznych, w tym ruiny zamku krzyżackiego, bramy wodne prowadzące do miasta, słynny drewniany żuraw z XV wieku oraz urokliwe stare kamienice i ich nowe otoczenie. Kontynuuj rejs, podziwiając inne zabytki oraz nowe zabudowania Ołowianki i Wyspy Spichrzów. Ta wycieczka stanowi również wyjątkową i niepowtarzalną okazję, by zobaczyć z bliska specjalistyczne gdańskie żurawie.

Gdańsk: piesza wycieczka z przewodnikiem po zabytkach i historii

3. Gdańsk: piesza wycieczka z przewodnikiem po zabytkach i historii

Odkryj architekturę i historię Gdańska podczas pieszej wycieczki, która obejmuje tę samą trasę, którą od wieków przemierzali polscy królowie. Zanurz się w lokalnej kulturze, która ma wpływy polskie, holenderskie i niemieckie. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Złotej Bramie miasta i udaj się do kolorowych kamienic kupieckich, które zostały zniszczone przez wojnę, ale zostały pieczołowicie odbudowane. Posłuchaj, jak kupcy uczynili z miasta najbogatsze miasto nad Morzem Bałtyckim. Przejdź się Długim Targiem i zobacz fontannę Neptuna. Podziwiaj gotyckie mury Bazyliki Mariackiej i obejrzyj dźwig Zuraw w altanie, która jest największym tego typu obiektem na świecie i symbol miasta. Zobacz rzeki i kanały miasta podczas spaceru. Cofnij się w czasie, gdy Twój przewodnik opowie Ci o tym, jak w tym mieście rozpoczęła się II wojna światowa i jak ruch Solidarności zwiastował upadek komunizmu w bloku wschodnim.

Gdańsk: Rejs krajoznawczy po Starym Mieście w Gdańsku

4. Gdańsk: Rejs krajoznawczy po Starym Mieście w Gdańsku

Podziwiaj zabytki Gdańska podczas prywatnego rejsu widokowego po Motławie. Płyń spokojnie po wodzie na pokładzie ekologicznej, elektrycznej łodzi i zobacz miasto z innej perspektywy. Wskocz na pokład i rozpocznij swoją przygodę ze zwiedzaniem Gdańska. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się na wygodnych siedzeniach z pluszowymi poduszkami i kocami. Możesz także kupić napój z pokładowego minibaru. Przepłyń obok historycznych bram wodnych miasta, w tym Bramy Mariackiej, Bramy Straceńców, Bramy Świętego Jana i Bramy Świętego Ducha. Podziwiaj z wody słynny żuraw z czerwonej cegły, Muzeum Sołdka i Muzeum II Wojny Światowej. Przepłyń przez Kładkę Ołowiankę i zobacz dawne magazyny na Wyspie Spichrzów, które zostały przekształcone w elegancką dzielnicę. Po zakończeniu rejsu wróć do punktu początkowego. Szanowni Państwo, Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą rejsów po Gdańsku. Oferujemy godzinne rejsy o długości do 45 minut, obejmujące trasy po centrum Gdańska. Ostateczna trasa rejsu jest do uzgodnienia. Koszt rejsu to 69 zł od osoby, w co wliczona jest opieka dwóch sterników. Nasza łódź może pomieścić do 8 osób. Nasza łódź wyposażona jest w nagłośnienie, które można podłączyć przez Bluetooth. Gorąco polecamy trasę rejsu, która obejmuje m.in. Zielony Most, Muzeum Błękitnego Baranka, Żabi Kruk, Krowią Bramę, Zieloną Bramę, Wyspę Spichrzów, Bramy Wodne: Mariacką, Straganiarską, Świętojańską, Świętego Ducha, Gdańską, Żuraw, Most Świętego Ducha, Marinę Gdańsk, Muzeum Sołdka, Most Ołowiany, Muzeum II Wojny Światowej, Polski Hak, Stocznię Cesarską, Stocznię Gdańską, Nową Motławę oraz Śluzę Kamienną. Nasza łódź znajduje się w samym sercu Gdańska, w pobliżu Zielonego Mostu. Po przejściu przez most i zwróceniu się w stronę Długiego Targu (gdzie znajduje się Neptun), łódź będzie po lewej stronie mostu. Aby łatwo znaleźć naszą lokalizację, zalecamy wpisanie "Boat & Bike" w nawigacji Google Maps. Serdecznie zapraszamy na nasze rejsy!

Gdańsk: Ciesz się widokiem na miasto i pysznym jedzeniem na najwyższym piętrze

5. Gdańsk: Ciesz się widokiem na miasto i pysznym jedzeniem na najwyższym piętrze

Odwiedź najwyższy punkt widokowy w Gdańsku i tropikalną dżunglę Trójmiasta. Zrelaksuj się wśród egzotycznych roślin z całego świata, rozkoszuj się smakiem autentycznej włoskiej pizzy, wykwintnymi koktajlami i najpiękniejszym widokiem na całe Trójmiasto. Wybierając Pakiet Standard otrzymasz powitalnego drinka Prosecco w Olivia Garden. Dzięki egzotycznej atmosferze, tysiącom roślin z całego świata i orzeźwiającemu Prosecco, Olivia Garden oferuje wyjątkowe wrażenia. Na powierzchni ponad 800 metrów kwadratowych Olivia Garden porasta około 4000 roślin tropikalnych z 4 kontynentów, zapewniając idealną przestrzeń do pracy i wypoczynku. Na 32. piętrze otrzymasz do wyboru dowolną włoską pizzę i fantastyczny koktajl. A to wszystko z wyjątkowym widokiem na całe Trójmiasto, Zatokę Gdańską i Półwysep Helski. Z piętra widokowego można podziwiać wszystkie najważniejsze zabytki na mapie Trójmiasta, dzięki czemu Olivia Star jest idealnym miejscem na rozpoczęcie przygody ze zwiedzaniem.

Gdańsk: rejs katamaranem po Motławie

6. Gdańsk: rejs katamaranem po Motławie

Zobacz zabytki wzdłuż Motławy w Gdańsku podczas rejsu katamaranem. Cofnij się w czasie i poznaj historię najważniejszych zabytków Gdańska dzięki audioprzewodnikowi. Podziwiaj takie atrakcje jak nabrzeże Polski Hak, wyspa Ołowianka oraz Wyspa Spichrzów. Rozpocznij swoją przygodę na przystanku tramwaju wodnego na lewym brzegu Starej Motławy przy Zielonym Moście. Zbliż się do Bramy Zielonej i przepłyń obok XV-wiecznego Żurawia, który stanowi część Narodowego Muzeum Morskiego. Zobacz tętniący życiem targ rybny i nowoczesne apartamentowce na osiedlu Brabank. Podziwiaj stare łodzie w przystani Marina Gdańsk i zobacz fragment Wisły. Zrób zdjęcia przy nabrzeżu Polski Hak i wielkich dźwigów przemysłowych w Stoczni Gdańskiej. Przepłyń obok pozostałości murów zamku krzyżackiego i popłyń deptakiem nawodnym Długie Pobrzeże. Zobacz, jak przebudowano ruiny magazynów na Wyspie Spichrzów, i podziwiaj widoki na wyspę Ołowianka. Wycieczkę zakończysz powrotem do Zielonego Mostu.

Gdańsk: Rejs widokowy o zachodzie słońca z kieliszkiem prosecco

7. Gdańsk: Rejs widokowy o zachodzie słońca z kieliszkiem prosecco

Rejs rozpocznie się z nabrzeża - przy Kładce - ul. Wartka (miejsce spotkania zaznaczone na zdjęciach) Podczas rejsu po porcie zobaczysz Westerplatte, Twierdzę Wisłoujście, dźwigi portowe, nabrzeża, suche doki i statki - zarówno te w remoncie, jak i podczas załadunku/rozładunku. Port tętni życiem przez cały rok! Ponadto wypłyniemy z portu do zatoki i postawimy żagle. Zapewniamy wygodny jacht pełnomorski z toaletą, dwoma pokładami (otwartym i zamkniętym) i wszystkim, czego potrzebujesz, aby wygodnie spędzić czas. Większość rejsu odbywa się w porcie Gdańsk przy użyciu silnika. Wyjście z portu jest dość długie, a po drodze zobaczymy wiele ciekawych obiektów i życia portowego. Dopływamy do ujścia portu do Zatoki Gdańskiej i tam w zależności od warunków pogodowych wchodzimy na chwilę do zatoki lub zawracamy przed nią.

Gdańsk: Pub Crawl z darmowymi drinkami

8. Gdańsk: Pub Crawl z darmowymi drinkami

Szukasz świetnego wieczoru w Gdańsku? Chcesz poznać nowych ludzi i razem bawić się? Jeśli tak, to gdański pub crawl jest absolutną koniecznością na północy Polski. To jedyna regularnie organizowana imprezowa wycieczka w Gdańsku, więc nie przegap jej. Dołącz do zespołu lokalnych przewodników, którzy pokażą Ci najlepsze bary i kluby w tej części kraju i baw się jak gwiazda rocka do późnego poranka. Podczas tego 4-godzinnego doświadczenia czystej zabawy spotkaj się z międzynarodowym tłumem prowadzonym przez przyjaznych lokalnych przewodników, aby odkrywać najlepsze bary i kluby w Gdańsku. W każdym z lokali otrzymasz darmowy shot, a także 2 darmowe drinki do wyboru w jednym z barów. Last but not least, otrzymasz ekskluzywny wstęp do jednego z najfajniejszych klubów w Gdańsku. Więc chodź, dołącz do tej imprezy i jak najlepiej wykorzystaj swój pobyt w Gdańsku. Spotkaj się o 20:30 w Fontannie Neptuna, aby imprezować do wschodu słońca.

Gdańsk: rejs jachtem po Motławie

9. Gdańsk: rejs jachtem po Motławie

Zwiedź Gdańsk podczas rejsu jachtem po Motławie. Obejrzyj miasto z perspektywy wody z przyjaciółmi lub rodziną. Podczas rejsu posłuchaj nagrań opisujących historię najsłynniejszych zabytków miasta. Rozpocznij swoją przygodę na przystanku tramwaju wodnego na lewym brzegu Starej Motławy przy Zielonym Moście. Trasa rejsu obejmuje Zielony Most, żuraw, targ rybny, Brabank, przystań jachtową, Wisłę, Polski Hak i stocznie, po czym łódź wraca do Zielonego Mostu. Zobacz pozostałości murów zamku krzyżackiego, Długie Pobrzeże z bramami wodnymi prowadzącymi do miasta, słynny XV-wieczny żuraw, wyspę Ołowiankę i Wyspę Spichrzów. W drodze powrotnej do Zielonego Mostu pod koniec wycieczki zatrzymaj się przy przystani jachtowej „Marina Gdańsk”.

Sopot: Rejs jachtem o zachodzie słońca z Prosecco

10. Sopot: Rejs jachtem o zachodzie słońca z Prosecco

W zależności od kierunku wiatru popłyniemy do Gdańska lub Gdyni. Dla chętnych istnieje możliwość pokierowania jachtem i aktywnego udziału w prowadzeniu jednostki. Rejs do Zachodu Słońca to wyjątkowe przeżycie i wspomnienia dla każdego odwiedzającego Trójmiasto. Zaplanuj rejs już dziś! Spotkanie na wodzie to także doskonała okazja do niezapomnianej sesji zdjęciowej! Uczestnicy zostaną zabrani wygodnym jachtem żaglowym z przystani na końcu molo w Sopocie na wyjątkowy rejs o zachodzie słońca. Jacht posiada dwa pokłady: zewnętrzny i wewnętrzny, na których można się schronić w razie niepogody. Na jachtach znajdują się również toalety. Wejście na Molo w Sopocie jest płatne w sezonie letnim.

Najciekawsze atrakcje

Gdańsk: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 226
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Gdańsk

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Gdańsk

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Gdańsk to:

Sopot

Jakie są najlepsze niedrogie wycieczki w: Gdańsk?

Gdańsk: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Gdańsk? Kliknij tutaj.

Gdańsk: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(2900 recenzji)

Nasz przewodnik był wspaniały. Ożywiła dla nas historię zamku w Malborku i życie jego mieszkańców. To było niezapomniane przeżycie! Doceniliśmy także naszego kierowcę – bardzo wygodny przejazd do i z Malborka.

Całe doświadczenie było fantastyczne z bardzo pomocnym przewodnikiem i chociaż nie było widoku zachodu słońca, ze względu na pochmurny wieczór, nie miało to większego znaczenia.

Wszystko świetnie, bardzo miły rejs. Sternik zrobił nam bardzo ciekawy rejs. Spędziliśmy tam naprawdę przyjemnie czas. Także polecamy!

Podroz malym statkiem po rzece Motlawa. Przewodnik w jasny sposob opowiada, I w j.polskim I angielskim.

Miły, przyjazny przewodnik, czysta i bezpieczna łódź (w pełni elektryczna). Wszystko w porządku.