Gatineau – nasze najbardziej polecane atrakcje

Ottawa: Rejs po rzece

Ottawa: Rejs po rzece

Odkryj naturalne piękno regionu, które poruszyło wyobraźnię pierwszego europejskiego odkrywcy Samuela de Champlaina. Wejdź na pokład „Paula D” na 1,5-godzinny rejs po rzece Ottawa. To obowiązkowe doświadczenie oferuje zabawne spojrzenie na bogatą historię regionu i pozostawia mnóstwo czasu, aby cieszyć się resztą pobytu. Dla Twojej wygody dostępne są dwa doki odlotów, jeden w Gatineau, a drugi w Ottawie. Po wejściu na pokład usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas rejsu w dół rzeki. Ciesz się spektakularnymi widokami na miasto i poznaj dawne życie rzeki jako wodnej autostrady do transportu zasobów dzięki wciągającemu i pouczającemu komentarzowi przewodnika w języku angielskim i francuskim. Podczas rejsu będziesz miał okazję zobaczyć budynki parlamentu, śluzy kanału Rideau oraz miasta Ottawa i Gatineau od strony rzeki. Będziesz także mógł dostrzec niektóre zabytki, które są widoczne tylko z wody lub z Gatineau. Podczas zwiedzania delektuj się zimnym napojem (na własny koszt) na dużym górnym pokładzie na świeżym powietrzu. Możesz też uciec przed żywiołami i odwiedzić zamknięty dolny pokład, aby skorzystać z pokładowej stołówki z barem.

Ottawa: Dwujęzyczna wycieczka z przewodnikiem po mieście przez Amphibious Bus

Ottawa: Dwujęzyczna wycieczka z przewodnikiem po mieście przez Amphibious Bus

Wejdź na pokład wyjątkowego pojazdu, który może podróżować po lądzie i wodzie, i odkryj historyczne atrakcje Ottawy i rzeki Ottawy z różnych perspektyw. Spędź 40 minut na lądzie i 20 minut na wodzie. Podziwiaj zabytki i atrakcje, takie jak Lake Dow, Landsdowne Park i Byward Market. Podziwiaj wspaniały widok na miasto podczas rejsu po rzece na pokładzie amfibii. Zobacz wszystkie ważne zabytki Ottawy i miasto Gatineau, położone po drugiej stronie wody. Skorzystaj z aktywności, która jest zarówno zabawna, jak i edukacyjna dla całej rodziny, idealna dla tych, którym brakuje czasu, ale chcą to wszystko zobaczyć.

Ottawa: River Zipline Adventure

Ottawa: River Zipline Adventure

Wypróbuj całkowicie wyjątkową aktywność, która wymaga wypróbowania przynajmniej raz. Wypróbuj jedyną na świecie międzyprowincjonalną tyrolkę przelatującą przez potężną rzekę Ottawa, oddzielającą stolicę Kanady, Ottawę, od miasta Gatineau. Przyjdź do stanowiska powitalnego po stronie Gatineau, aby zarejestrować się i podpisać zrzeczenie się odpowiedzialności. Zbierz swój sprzęt i udaj się do wieży startowej w Ottawie, 8 minut spacerem od Welcome Desk, po drugiej stronie mostu Chaudière. Wejdź po schodach do wieży i przygotuj się na przejście z jednej prowincji do drugiej. Szybuj z Ontario do Quebecu w mniej niż minutę ze średnią prędkością 40 km na godzinę, 120 stóp nad wodą. Ciesz się zapierającym dech w piersiach widokiem na krajowy region stołeczny z historycznymi zabytkami, takimi jak parlament Kanady, zabytkowa dzielnica Old Hull i wodospady Chaudière, sklasyfikowane jako pomnik przyrody i miejsce dziedzictwa narodowego. Uchwyć całe doświadczenie i zachowaj je jako pamiątkę dla siebie i swoich bliskich dzięki systemowi przechwytywania wideo Kool Replay. Szybko prześlij pełny film z przejażdżki tyrolką do swoich mediów społecznościowych i obserwuj, jak Twoi znajomi szaleją.

Gatineau: Wstęp do Kanadyjskiego Muzeum Historii

Gatineau: Wstęp do Kanadyjskiego Muzeum Historii

Kanadyjskie Muzeum Historii jest narodowym muzeum historii ludzkości w Kanadzie. Położone w Gatineau w Quebecu, wzdłuż malowniczego brzegu rzeki naprzeciwko Wzgórza Parlamentarnego, muzeum mieści się w kultowym budynku zaprojektowanym przez rdzennego architekta Douglasa Cardinala. Muzeum jest jedną z najpopularniejszych instytucji kulturalnych w Kanadzie, z kolekcją ponad 4 milionów pozycji — w tym materiałów archeologicznych, dóbr kultury, dzieł sztuki, dokumentów i materiałów audiowizualnych. We współpracy z rdzenną ludnością Muzeum dzieli się historiami o odporności i różnorodności rdzennych kultur i historii w całej Kanadzie. Muzeum posiada największą na świecie wewnętrzną ekspozycję monumentalnych słupów, sześć tradycyjnych frontów domów tubylczych ułożonych na kształt XIX-wiecznej wioski na północno-zachodnim wybrzeżu, współczesne dzieła sztuki tubylczej oraz galerię poświęconą osiągnięciom i tradycjom ludów tubylczych. W muzeum znajduje się również popularna Canadian History Hall — oszałamiająca prezentacja, która zapewnia dostęp do 15 000 lat historii społecznej poprzez osobiste historie i 1500 autentycznych artefaktów, z których wiele to skarby narodowe. Ekspozycje muzeum dotyczą wydarzeń, osobowości i kultur, które ukształtowały Kanadę. Dzieląc się historiami z wielu perspektyw i głosów, Muzeum celebruje kanadyjskie osiągnięcia, jednocześnie odkrywając niektóre z mroczniejszych rozdziałów tego kraju. Muzeum jest także miejscem, w którym odbywają się ważne międzynarodowe wystawy, często realizowane we współpracy z najbardziej renomowanymi instytucjami na świecie. Ponadto możesz odkrywać świat poprzez zabawę ze swoimi dziećmi w Kanadyjskim Muzeum Dziecięcym i oglądać inspirujące, niezwykłe filmy dokumentalne w Ciné+.

Ottawa: Lot helikopterem z komentarzem na żywo

Ottawa: Lot helikopterem z komentarzem na żywo

Zanurz się w urzekającym pięknie Narodowego Regionu Stołecznego Kanady podczas wycieczki helikopterem w Ottawie. Przemierzaj Gatineau Park i odkryj inne kultowe zabytki, w tym Parliament Hill, Château Laurier i Rideau Canal. Ciesz się panoramicznymi widokami na oszałamiającą architekturę miasta. Doświadcz wyjątkowej perspektywy, w pełni obejmującej blask tych narodowych skarbów. Poznaj bogatą historię Ottawy i malownicze krajobrazy dzięki komentarzowi na żywo na pokładzie.

Polowanie na padlinożerców w Ottawie i piesza wycieczka z przewodnikiem

Polowanie na padlinożerców w Ottawie i piesza wycieczka z przewodnikiem

Eksploruj Ottowa we własnym tempie dzięki temu polowaniu na padlinożerców (mobilne, internetowe). Spaceruj po słynnych miejscach, takich jak Kanadyjskie Muzeum Historii i ByWard Market, i dowiedz się wszystkiego o nich dzięki spersonalizowanym instrukcjom i wskazówkom na naszej mobilnej stronie internetowej. Po drodze wykonuj zabawne wyzwania, zbierając punkty po drodze. Rozpocznij od przekonwertowania zakupu na naszej stronie internetowej (TouristScavengerHunt.com). Instrukcje są wysyłane do Ciebie po zakupie za pomocą wiadomości i SMS-ów. Następnie udaj się do miejsca startu przed Rządowym Centrum Konferencyjnym. Wyrusz na spacer i zacznij rozwiązywać zagadki i łamigłówki, aby odblokować kolejny cel podróży i dowiedzieć się o każdym miejscu po drodze. Zatrzymaj się w Chateau Laurier, Sądzie Najwyższym, Byward Market i oczywiście na Wzgórzu Parlamentarnym. Dowiedz się trochę historii o witrynach, wykonując mini-wyzwania. Poświęć tyle czasu, ile chcesz na każdym przystanku. Odwiedź łącznie 36 lokalizacji.

Ottawa: 2 lub 3,5-godzinna wycieczka rowerowa

Ottawa: 2 lub 3,5-godzinna wycieczka rowerowa

Wsiądź na rower i wybierz się na 2–3,5-godzinną wycieczkę z przewodnikiem, podczas której odkryjesz wiele głównych atrakcji centrum Ottawy, miejsca, które trzeba zobaczyć i ukryte skarby. Wybierz własną przygodę spośród dwóch opcji wycieczki: 2-godzinna wycieczka ekspresowa Zabawna i krótka wycieczka krajoznawcza, idealna dla początkujących i lubiących jazdę na rowerze rowerzystów, którzy chcą poznać centrum Ottawy i nie tylko. Osoby w każdym wieku będą mogły cieszyć się spokojną przejażdżką o długości 13,5 km, zatrzymując się przy głównych atrakcjach, aby pozwiedzać i zrobić zdjęcia. Do najważniejszych atrakcji należą Wzgórze Parlamentarne, Pomnik Wojny, Ścieżka Kanału Rideau, Hala Rideau, Wodospady Rideau, prowincja Quebec, Narodowa Galeria Sztuki, Muzeum Historii, Zamki Rideau i Muzeum Bytown. 3,5-godzinna wycieczka po najważniejszych wydarzeniach Odkryj więcej miejsc, które trzeba zobaczyć i ukrytych perełek w Ottawie podczas nieco dłuższej wycieczki, trwającej od 3 do 3,5 godzin, a 95% trasy to ścieżki rowerowe. Ta 20-kilometrowa wycieczka rowerowa obejmuje krótkie przystanki po drodze na zwiedzanie i zdjęcia oraz przekąskę w barze energetycznym. Do najważniejszych atrakcji należą Kanał Rideau, Pomnik Wojenny, Most Love Lock, śluzy na kanale Rideau, Glebe, Lansdowne Park, Arboretum, Jezioro Dow, Małe Włochy, Rzeka Ottawa, prowincja Quebec, Muzeum Historii, Rideau Hall, Wodospady Rideau, Narodowa Galeria Sztuki Kanada, Byward Market i Parliament Hill.

Ottawa: Rejsy jachtem po rzece Ottawa - środa, czwartek lub piątek

Ottawa: Rejsy jachtem po rzece Ottawa - środa, czwartek lub piątek

REJS POPOŁUDNIOWY LUB O ZACHODZIE SŁOŃCA Zanurz się w niezrównanym luksusie na wodzie dzięki naszym ekskluzywnym rejsom publicznym. Zanurz się w zaplanowanych rejsach, które gwarantują panoramiczne widoki i nienaganną obsługę, zapewniając idealną ucieczkę od zgiełku miasta. Odpręż się i zrelaksuj podczas podróży po wodzie, niezależnie od tego, czy jest to spokojny popołudniowy rejs, zapierający dech w piersiach rejs o zachodzie słońca, czy też ekscytujący zachód słońca i fajerwerki. Nasze czarujące doświadczenia są przeznaczone dla osób podróżujących samotnie, par i grup do 24 osób, obiecując niezapomniane chwile, które sprawią, że będziesz tęsknić za więcej.

Rzeka Ottawa: spływ rzeką White Water z lunchem z grilla

Rzeka Ottawa: spływ rzeką White Water z lunchem z grilla

Ciesz się ekscytującą przygodą raftingu na rzece Ottawa. Wiosłuj, pluskaj i przewracaj się bystrzami. Podążaj trudnymi trasami przez białą wodę, prowadzonymi przez doświadczonego przewodnika po tej 8-godzinnej przygodzie. Rozpocznij swoją przygodę w naszym nadmorskim kurorcie od dogłębnej odprawy bezpieczeństwa. Po krótkiej podróży autobusem do miejsca początkowego spotkaj się ze swoim przewodnikiem i wsiądź na tratwę na dzień przygody na białej wodzie. Wiosłuj ze swoją załogą, podziwiając widoki na rzekę Ottawa. Zrób sobie przerwę na przekąski i napoje, a na koniec podróży delektuj się rejsem z lunchem z grilla. Wróć do miejsca spotkania i obejrzyj film ze swojej wyprawy raftingowej, nakręcony przez kajakarza wideo. Wybierz między przygodami raftingowymi o niskiej i średniej intensywności, w zależności od komfortu i poziomu umiejętności.

Samodzielna wycieczka piesza Gatineau i polowanie na padlinożerców

Samodzielna wycieczka piesza Gatineau i polowanie na padlinożerców

Szukasz atrakcji w Gatineau? Spacer po sektorze Hull to okazja do poznania jego historii i odkrycia wszystkich jego atrakcji. Będziesz musiał rozwiązywać wyzwania na każdym kroku, aby poznać swój następny cel. Przejdź się z Maison du Citoyen do parku Jacques-Cartier, mijając Kanadyjskie Muzeum Dziecięce i Muzeum Historii, a także park Fontaine, kilka pomników i inne miejsca. Będziesz się dobrze bawić podejmując wyzwania. Gatineau Tourist Scavenger Hunt to 3,1-kilometrowa piesza wycieczka z przewodnikiem, pełna wyzwań po drodze. Ukończenie powinno zająć Ci 2 godziny. - Zabawne doświadczenie edukacyjne - Dowiedz się trochę lokalnej historii - Zmierz się ze swoją wiedzą: 24 różnorodne wyzwania - Zabawa dla wszystkich grup wiekowych, w tym dzieci - Idź we własnym tempie: 3,1 km - Poświęć tak mało czasu lub tyle czasu, ile chcesz, aby ukończyć swoją aktywność Jedno Turystyczne Poszukiwanie Śmieci jest ważne dla grupy do 6 osób.

Często zadawane pytania dotyczące: Gatineau

Gatineau: Najciekawsze atrakcje

Gatineau: Wycieczki i bilety

Kanada: Ciekawe miejsca

Gatineau: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Gatineau? Kliknij tutaj.

Gatineau: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3
(1434 recenzji)