Ogrody Watykańskie

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Ogrody Watykańskie: Wycieczki i bilety

5 najciekawszych atrakcji ogrodów watykańskich

Mniej więcej połowa Watykanu to doskonale utrzymane ogrody i parki. Aby je zobaczyć, należy zarezerwować wycieczkę z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem. Warto jednak to zrobić. Oto kilka skarbów, które można zobaczyć w ogrodach watykańskich:

 • Sfera w sferze

  1. Sfera w sferze

  Rzeźba autorstwa Arnaldo Pomodoro „Sfera con sfera” to pierwsze dzieło sztuki współczesnej wystawione w Muzeach Watykańskich. Wygląda na nieruchomą, ale gdy się ją mocno popchnie, zaczyna się obracać!

 • 2. Fontana dell'Aquilone (fontanna orła)

  Przed klasztorem Mater Ecclesiae znajduje się osobliwa fontanna, zaprojektowana przez Giovanniego Vasanzia, która wygląda jak niebiańska laguna.

 • Dziedziniec Szyszki

  3. Dziedziniec Szyszki

  Najwyżej położony taras słynnego dziedzińca Belwederu zawdzięcza swoją nazwę pochodzącej z I w. n.e. wykonanej z brązu szyszce, która niegdyś wieńczyła rzymską fontannę.

 • Radio Watykańskie

  4. Radio Watykańskie

  Założona w 1931 roku rozgłośnia radiowa odegrała ważną rolę w rozpowszechnianiu informacji antyfaszystowskich. Niestety pierwsze doniesienia o okrutnym traktowaniu Polaków i Żydów przez nazistów pozostały bez odpowiedzi.

 • Rezydencja Piusa IV

  5. Rezydencja Piusa IV

  Wybudowana w 1563 roku piękna „Casina di Pio IV” to najstarszy budynek ogrodów watykańskich. Obecnie jest integralną częścią Papieskiej Akademii Nauk.

Zaplanuj pobyt

 • Jakie są godziny otwarcia ogrodów watykańskich?

  Godziny otwarcia zależą od rezerwacji. Ogrody watykańskie nie są ogólnodostępne, ale można je zwiedzać podczas wycieczek z przewodnikami. Liczba zwiedzających jest bardzo ograniczona, więc rezerwacji należy dokonywać z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.

 • Jak dotrzeć do ogrodów watykańskich?

  Najbliższa stacja metra to „Ottaviano-San Pietro”. Jeśli zdecydujesz się przyjechać taksówką, zapytaj o z góry ustalone stawki (pomiędzy głównymi atrakcjami) albo sprawdź, czy licznik jest włączony. Niektórzy taksówkarze próbują doliczać turystom specjalną „opłatę watykańską”.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Godziny otwarcia zależą od rezerwacji.
 • Cena
  Cena biletu wstępu dla dorosłych do ogrodów watykańskich to 32 EUR za osobę. W cenę wliczono wstęp do muzeów.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Wycieczka po ogrodach watykańskich może odbyć się tylko w towarzystwie przewodnika.
 • Jak tam dotrzeć?
  Przyjedź na stację metra „Ottaviano-San Pietro”.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Wycieczka piesza po ogrodach watykańskich trwa około 2 godziny.

  • Dostępna jest również wycieczka w autobusie z odkrytym dachem. Więcej informacji znajdziesz w Internecie.

Ogrody Watykańskie: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Ogrody Watykańskie? Kliknij tutaj.

Ogrody Watykańskie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 608 opinii

To była nasza druga trasa zarezerwowana z tą firmą i była fantastyczna, wszystko poszło tak gładko. Nasza przewodniczka, przepraszam, zapomnialam jej imienia - przypomnialam sobie imiona wszystkich i skad przyjechali. Informacje, które przekazała, były fantastyczne, nie spieszyła się - w rzeczywistości nasza wycieczka trwała ponad 2 godziny. Odpowiedzieli na wszystkie pytania, a ponieważ pogoda była tak dobra, doradzili nam, abyśmy udali się na szczyt kopuły św. Piotra. Widoki na pewno warto wspiąć się po 551 stopniach!

Tyle do zobaczenia. W dziwny sposób cieszyliśmy się, że wybraliśmy się podczas Covid, ponieważ podejrzewamy, że w „normalnych czasach” wiele zabytków Rzymu byłoby zbyt zajętych, aby uzyskać jak najlepsze korzyści z wizyty. To był zdecydowanie jeden z nich. Wciąż było tłoczno i czasami dość duże grupy ludzi były bardzo blisko, chociaż wszyscy mieli na sobie maski. Powiedziawszy, że było to niesamowite miejsce do odwiedzenia.

Zdecydowaliśmy się na uaktualnienie do audioprzewodnika i zdecydowanie zalecamy. Możesz to zrobić, gdy tam będziesz. Muzeum ma świetne informacje i zajmuje dużo czasu. Kaplica Sykstyńska nie wchodziła w grę! Niedozwolone są tam zdjęcia, a także należy pamiętać o stroju. To święte miejsce, a cisza jest koniecznością. Stacja Turystyczna, w której zameldujesz się, to różowy dom po przeciwnej stronie muzeum.

Nasz przewodnik był niesamowity. Bardzo słodki, zabawny i oczywiście super kompetentny. Dzięki temu zwiedzanie Muzeum Watykańskiego było jeszcze lepsze.

Polecam każdemu, bezproblemowa rezerwacja online, profesjonalny przewodnik, wszystko rozpoczynające się o czasie☺️