Gandawa – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Brukseli: wycieczka całodniowa do Gandawy i Brugii

1. Z Brukseli: wycieczka całodniowa do Gandawy i Brugii

Odkryj 2 z najbardziej czarujących miast Flandrii. Wraz z przewodnikiem wyrusz w podróż w czasie w ramach tej całodniowej wycieczki. Wybierz udział w wycieczce prywatnej lub ogólnodostępnej. Spacer po obu miastach pozwoli Ci zobaczyć najsłynniejsze atrakcje i zabytki, w tym katedrę św. Bawona w Gandawie, Stare Miasto w Brugii i Jezioro Miłości. Średniowieczna architektura i tętniąca życiem atmosfera w Gandawie na pewno Cię zauroczą. Odwiedź katedrę św. Bawona (opcjonalnie), gdzie znajduje się słynny poliptyk tablicowy „Adoracja Mistycznego Baranka”. Zobacz zamek hrabiów Flandrii, malowniczy, średniowieczny port Graslei i wiele innych atrakcji. W Brugii zachwyci Cię spokojne Jezioro Miłości i stary beginaż. Odkrywaj miasto i jego brukowane uliczki, spacerując w towarzystwie przewodnika. Możesz także wybrać się na przyjemny rejs łodzią po wąskich kanałach.

Gandawa: 50-minutowa wycieczka łodzią z przewodnikiem po średniowiecznym centrum miasta

2. Gandawa: 50-minutowa wycieczka łodzią z przewodnikiem po średniowiecznym centrum miasta

Popłyń łodzią w pobliżu niesamowitego Zamku Hrabiów, aby odkryć najpiękniejsze miejsca w Gandawie. Podczas tej 50-minutowej wycieczki przewodnik poprowadzi Cię przez fascynującą historię średniowiecznej Gandawy oraz jej historyczne budynki i architekturę. Ciesz się słynnymi trzema wieżami w Gandawie, różnymi średniowiecznymi kościołami i klasztorami, miejscem narodzin Karola V z Hiszpanii, majestatycznymi salami cechowymi, zapierającym dech w piersiach zamkiem i nie tylko! Posłuchaj historii tych wspaniałych pomników. Twoja wycieczka jest prowadzona w języku angielskim, holenderskim i francuskim. Na pokładzie dostępne są również ilustrowane tłumaczenia na język niemiecki, hiszpański, włoski, rosyjski i japoński.

Z Brukseli: Brugia i Gandawa podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem

3. Z Brukseli: Brugia i Gandawa podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w centrum Brukseli i zrelaksuj się podczas 100-kilometrowej podróży autobusem do Brugii. Po przyjeździe odkryj uroki "Wenecji Północy" i przekonaj się, dlaczego całe historyczne centrum zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwiaj najważniejsze atrakcje, takie jak Jezioro Miłości (Minnewater Lake) i XIII-wieczny kompleks Begijnhof, założony w 1245 roku jako dom dla świeckich zakonnic. Udaj się na plac Walplein, gdzie zacienione drzewa i kawiarnie stanowią idealne miejsce na relaks. Odwiedź Stoofstraat w miejscu dawnej dzielnicy czerwonych latarni i zobacz średniowieczne zabytki, takie jak XI-wieczny Stary Szpital Świętego Jana. Spójrz na drugą najwyższą na świecie ceglaną wieżę w kościele Matki Bożej i zobacz inne zabytki, takie jak Pałac Gruuthuse lub Kanał Dijver. Udaj się do jednego z najczęściej fotografowanych miejsc w mieście na Rozenhoedkaai i podziwiaj dzwonnicę na Placu Zamkowym. Odwiedź Rynek (Grote Markt), aby zobaczyć Dzwonnicę (Belfort). Następnie skorzystaj z 1-godzinnego czasu wolnego na lunch (na własny koszt) i spróbuj pysznych czekoladek w mieście. Następnie przejedź do Gandawy, której mieszkańcy są popularnie znani jako "nosiciele stryczka" od czasów Karola V. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po historycznych budynkach miasta, takich jak Zamek Geralda Diabła i Katedra Świętego Bawona, gdzie możesz dowiedzieć się więcej o obrazie "Adoracja Mistycznego Baranka" autorstwa braci Van Eyck. Podziwiaj Belfort (dzwonnicę) i osobliwy ratusz w stylu gotyckim i renesansowym. Zobacz jeden z najstarszych zabytków miasta w kościele św. Mikołaja naprzeciwko niezwykłej fasady Domu Cechowego Masonów. Wybierz się w podróż wzdłuż nabrzeży średniowiecznego portu Graslei i odkryj inne atrakcje, takie jak majestatyczny Zamek Hrabiów Flandrii, Wielka Sala Rzeźników, Stary Targ Rybny i Piątkowy Rynek. Ciesz się wolnym czasem w tym magicznym mieście przed powrotem do Brukseli. Nasza przygoda dobiegła końca! Nie czekaj i ciesz się tym dniem razem z nami!

Gandawa: Wycieczka łodzią z przewodnikiem po średniowiecznym centrum

4. Gandawa: Wycieczka łodzią z przewodnikiem po średniowiecznym centrum

Zobacz najważniejsze atrakcje i ukryte perły, które Gandawa ma do zaoferowania podczas rejsu po rzece. Dowiedz się o historii miasta od lokalnego przewodnika. Zacznij od pięknego średniowiecznego portu w Gandawie. Wejdź na pokład łodzi i spotkaj się ze swoim przewodnikiem. Płyń wzdłuż rzeki Leie, podziwiając zabytki miasta. Podziwiaj trzy słynne wieże Gandawy: katedrę św. Bawona, dzwonnicę w Gandawie i kościół św. Mikołaja. Zobacz średniowieczne kościoły i klasztory, gdy przewodnik cofnie się w czasie. Zobacz Prinsenhof, dwór książęcy, w którym urodził się Karol V z Hiszpanii. Podziwiaj majestatyczne gildie i średniowieczny Gravensteen (Zamek hrabiów), zanim wrócisz na suchy ląd.

Gandawa: zwiedzanie z przewodnikiem i piesza wycieczka po atrakcjach

5. Gandawa: zwiedzanie z przewodnikiem i piesza wycieczka po atrakcjach

Odkryj najciekawsze miejsca w Gandawie dzięki interaktywnej aplikacji na smartfony. Spaceruj po mieście, rozwiązując zagadki związane z lokalizacją podczas tej pieszej wycieczki. Podziwiaj gotycki kościół św. Michała i średniowieczny zamek Gravensteen. Odkryj 10 najważniejszych atrakcji miasta podczas spaceru. Zatrzymaj się i znajdź wskazówki w każdej atrakcji, aby odkryć swój następny cel. Ciesz się wyzwaniem polegającym na wykorzystaniu logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołowego, aby ukończyć grę. Rozpocznij lub wstrzymaj wycieczkę w dowolnym momencie, kontrolując harmonogram. Zwiedzaj miasto we własnym tempie i zatrzymuj się, aby robić zdjęcia, kiedy tylko chcesz. Odkryj ekscytującą łamigłówkę na zewnątrz każdej atrakcji i poznaj lokalne fakty po drodze. Rozpocznij swoją wycieczkę od Sint-Michielskerk, w centrum Gandawy. Odwiedź Sint-Michielsburg z jego wyjątkową architekturą i odkryj Sint Niklaaskerkt ze wspaniałą architekturą. Zrób zdjęcie dzwonnicy w Gandawie jak z bajki. Zagub się w katedrze Sint-Baaf z jej wyjątkowym wnętrzem i imponującym wyglądem zewnętrznym. Dowiedz się o ozdobnej gotyckiej fasadzie ratusza w Gandawie i zobacz Korenmarkt w sercu miasta. Podziwiaj Place de Neuve z imponującym posągiem i daj się oczarować Sint-Jacobskerk. Przejdź obok Vrijdagmarkt z realistycznym pomnikiem i wspaniałą historią. Spójrz na średniowieczny zamek Gravensteen i poznaj rycerzy, księżniczki i historie z przeszłości.

Z Brukseli: Całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Antwerpii i Gandawie

6. Z Brukseli: Całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Antwerpii i Gandawie

O godzinie 8:30 zostaniesz odebrany z miejsca spotkania w centrum Brukseli, aby udać się w kierunku Antwerpii. W drodze do Antwerpii zatrzymasz się na kilka minut przy charakterystycznym Atomium, gdzie zrobisz zdjęcie i będziesz kontynuować podróż. Po dotarciu na miejsce zwiedzisz targ mięsny, zamek Steen, plac ratuszowy, gotycki kościół Matki Bożej, kościół San Carlos de Borromeo, deptak ciastek i piękną ulicę Meir. Po tej wycieczce z przewodnikiem będziesz cieszyć się wolnym czasem na zwiedzanie miasta we własnym zakresie. Następnym celem podróży będzie piękne i potężne miasto Gandawa. Podczas tej wizyty zobaczysz katedrę San Bavón (w której znajduje się słynny obraz braci Van Eyck "Adoracja Mistycznego Baranka"), dzwonnicę Belfort, osobliwy gotycki i renesansowy ratusz, kościół San Nicolás, dom cechowy masonów, nabrzeże ziół i zboża, targ mięsny oraz majestatyczny zamek hrabiów Flandrii. Po tej magicznej wycieczce ponownie wsiądziesz do autobusu, którym wrócisz do Brukseli. Nie przegap okazji, aby cieszyć się tym wspaniałym dniem z nami!

Gandawa: 40-minutowa historyczna wycieczka łodzią po centrum miasta

7. Gandawa: 40-minutowa historyczna wycieczka łodzią po centrum miasta

Wyruszając z malowniczego molo, wybierz się na relaksujący 40-minutowy rejs po centrum Gandawy. Dowiedz się o historii tego pięknego miasta od lokalnego, kompetentnego przewodnika. Odkryj średniowieczną Gandawę i jej prestiżową i chwalebną przeszłość. Zobacz piękne fasady domów Graslei i stary targ mięsny. Zachwyć się chropowatymi i stromymi ścianami zamku hrabiów. Wyobraź sobie życie potężnych ludzi, którzy kiedyś przemierzali jego korytarze. Zanurz się w historii z punktu widzenia nad rzeką.

Gandawa: Hop on hop off Water-Tramway

8. Gandawa: Hop on hop off Water-Tramway

Witamy w tramwaju wodnym Hop on hop off w Gandawie, idealnym sposobie na zwiedzanie tego pięknego miasta łodzią! Nasz tramwaj wodny oferuje wyjątkowy i malowniczy sposób na zobaczenie najbardziej znanych zabytków i atrakcji miasta. Idealny do połączenia z przyjemnym spacerem ulicami Gandawy. Korzystanie z tramwaju wodnego Hop on hop off w Gandawie jest łatwe i wygodne. Wystarczy kupić bilet dzienny. Gdy już zdobędziesz bilet, po prostu wskocz na pokład na jednym z naszych 6 przystanków wzdłuż wybrzeża i ciesz się jazdą. Informacje dotyczące rozkładu jazdy odjazdów znajdują się w powyższej tabeli. Nasz tramwaj wodny jest wyposażony w niesamowity i pouczający audioprzewodnik w wielu językach (holenderskim, francuskim, angielskim i niemieckim), dzięki czemu możesz usiąść, zrelaksować się i poznać historię i kulturę Gandawy podczas rejsu po drogach wodnych. Jak sama nazwa wskazuje, nasz tramwaj wodny Hop on hop off pozwala zwiedzać miasto we własnym tempie. Dzięki wielu przystankom wzdłuż różnych dróg wodnych możesz wysiąść na dowolnym przystanku, aby odkryć atrakcje, które najbardziej Cię interesują. Kiedy będziesz gotowy do kontynuowania podróży, wskocz z powrotem do najbliższego dostępnego tramwaju wodnego. Niektóre z najważniejszych atrakcji, które można zobaczyć na naszej trasie tramwaju wodnego Hop on Hop off, obejmują katedrę św. Bawona, dzwonnicę i kościół św. Mikołaja, starożytny port w Gandawie Graslei-Korenlei, Zamek Katedra, opactwo św. Piotra z VII wieku i winnica oraz wiele innych. Krótko mówiąc, tramwaj wodny Hop on hop off to obowiązkowe doświadczenie dla każdego, kto odwiedza Gandawę. To zabawny, wygodny i niedrogi sposób na zwiedzanie wielu atrakcji miasta. Więc nie wahaj się wskoczyć na pokład i rozpocząć swoją przygodę już dziś!

Gandawa: wycieczka rowerowa z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta

9. Gandawa: wycieczka rowerowa z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta

Gandawa nadal jest jednym z najpiękniejszych miast na świecie (przyjedź i przekonaj się sam). Przez długi czas było to jedno z największych i najbogatszych miast w Europie. I to widać do dzisiaj. Będziesz jechał wzdłuż licznych opactw i kościołów, Zamku Hrabiów, Portus Ganda, małego beginażu (wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO!). Wszystko to świadczy o bogatej historii miasta. A w dzisiejszych czasach? Od razu czujesz, że Gandawa żyje. Nic dziwnego, z ponad 80 000 studentów i niezliczoną liczbą młodych ludzi mieszkających w Gandawie. W rezultacie miasto jest pełne kreatywności, dobrej atmosfery i wysokich ambicji w zakresie zrównoważonego rozwoju. Wycieczka rowerowa po Gandawie to doskonały sposób, aby to przeżyć.

Gandawa: Miejska wycieczka rowerowa z przewodnikiem

10. Gandawa: Miejska wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Wyjdź poza klasyczne zwiedzanie i odkryj, czym jest Gandawa. Wyrusz z miejsca spotkania z małą grupą nie większą niż 10 osób i swoim entuzjastycznym przewodnikiem. Kask jest do wykorzystania podczas wycieczki, a dostarczona butelka do picia jest twoja. Podczas wycieczki przewodnik zaskoczy Cię zabawnymi faktami, sztuką uliczną i ukrytymi miejscami, które miasto ma do zaoferowania. Trasa znajduje się na uboczu i prowadzi od centrum miasta aż po dynamiczne przedmieścia. Półprofesjonalne rowery górskie sprawiają, że ta miejska przygoda jest bardzo wygodna! Aby zapamiętać wycieczkę, zrób zdjęcie polaroidem i zabierz je ze sobą do domu, podczas gdy inne zdjęcia zrobione Go Pro zostaną wysłane na Twój adres e-mail.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Gandawa

Najciekawsze atrakcje

Gandawa: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 62
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Gandawa: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Gandawa

Gandawa: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Gandawa? Kliknij tutaj.

Gandawa: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 5194 opinii

Fantastyczny i przyjazny personel, a przewodnik był bardzo kompetentny. Trasa jest idealna i było wystarczająco dużo czasu, aby wędrować samodzielnie i odkrywać zarówno w Gandawie, jak i Brugii. Zdecydowanie wybierz opcję rejsu po kanałach, jeśli możesz. To tylko 30 minut, ale piękna jazda z pięknymi widokami. Zdecydowanie polecam tę wycieczkę, jeśli masz ograniczony czas i chcesz zobaczyć obie te wspaniałe lokalizacje?

Było dobrze, Brugia jest warta odwiedzenia, szkoda, że nie zostaliśmy tam dłużej. Mark nasz przewodnik jest w tym bardzo dobry. Mam nadzieję, że wszyscy dobrze czytają to, co mówi. Przynieś zestaw słuchawkowy Ur, choć możesz kupić za 1 euro kierowcy. Cieszył się przywróceniem historii tego miejsca z 1488 roku. Zaproponuj wypróbowanie przejażdżki łodzią.

The trip was very well done. Our guide (with puppet Tom) was telling interesting stories (based on history ofc) about Ghent and Bruges (in English). She was very caring, she explained the way to the meeting point lots of time, just to make sure everybody gets on time there without any problems.

What an amazing trip! Brugge is picturesque place to see. We also had amazing beer in Ghent. Our tour guide Bruno was very funny and had plenty interesting stories to tell. He also told us where to go for a nice coffee, chocolate or beer. We had a great time even with rainy weather! :)

Super wycieczka, doskonały przewodnik, świetna zabawa