Galway – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Dublina: Klify Moheru, Burren i jednodniowa wycieczka do Galway

1. Z Dublina: Klify Moheru, Burren i jednodniowa wycieczka do Galway

Wyrusz autobusem na jednodniową wycieczkę z przewodnikiem i odkryj kultowe Klify Moher. Odwiedź miasto Galway i jego zachwycającą okolicę oraz zobacz słynne zabytki. Przejedź obok małych wiosek, takich jak Ennistimon i Kinvara. Przejedź obok zamków i odwiedź Burren. Oprócz przystanków na Klifach Moher i innych fantastycznych atrakcji, podziwiaj wspaniałe widoki wzdłuż Dzikiego Atlantyku, w tym widoki na Wyspy Aran i Zatokę Galway. Wyjedź z Dublina o 6:45 i podróżuj przez płaską, otwartą równinę Curragh. Miń irlandzką stadninę koni czystej krwi, podczas gdy Twój przewodnik dzieli się bogatą historią i informacjami podczas jazdy na Klify Moher. Aby przerwać podróż, zatrzymaj się na 15 minut w Barack Obama Plaza, który został zbudowany w małej wiosce Moneygall, gdzie znajdują się przodkowie Obamy ze strony matki. Tutaj zaopatrz się w żywność na cały dzień. Następnie dotrzyj do Klifów Moher, aby podziwiać widok na Ocean Atlantycki i zwiedzaj samodzielnie przez około 2 godziny. Udaj się do centrum dla zwiedzających, aby obejrzeć interaktywne doświadczenie dla zwiedzających Klify Moher z dużym ekranem multimedialnym, na którym wyświetlany jest widok z klifów z lotu ptaka oraz film z podwodnych jaskiń. Następnie odkryj księżycowe krajobrazy Burren podczas 15–20-minutowej wizyty. Poznaj wiele tajemnic tego nietypowego krajobrazu, w którym panuje najwyższa temperatura gruntu w Irlandii. Jedź wzdłuż nadmorskiej trasy Wild Atlantic Way do Kinvara, mijając po drodze zamek Dunguaire i pasmo górskie Twelve Bens. Podziwiaj inspirujące widoki na Dziki Atlantyk oraz wyspę Aran. Zobacz Galway po drugiej stronie Zatoki Galway. Przyjedź do miasta Galway i spędź około 1,5 godziny na samodzielnym zwiedzaniu. Odkryj urok starego świata na brukowanych uliczkach, które przywołują autentyczną Irlandię z dawnych czasów. Oferujemy krótką pieszą wycieczkę, aby się zorientować. Opcjonalnie dla tych, którzy chcą wziąć udział. Wróć do Dublina i zostań wysadzony na miejscu spotkania około 19:30–20:30.

Dublin: Klify Moheru, Atlantic Edge i miasto Galway

2. Dublin: Klify Moheru, Atlantic Edge i miasto Galway

Ucieknij od gwaru i zgiełku Dublina i wybierz się na całodniową wycieczkę po hrabstwach Kildare, Limerick oraz Clare, przejeżdżając obok XV-wiecznego zamku Bunratty i światowej klasy kurortu golfowego i surfingowego, Lahinch. Celem Twojej podróży są Klify Moheru, gdzie będziesz mieć 2 godziny czasu wolnego na zwiedzanie i wejdziesz do Atlantic Edge, by zobaczyć świat z lotu ptaka z brzegu klifu – nad i poniżej poziomu morza. Następnie możesz się wybrać się na spacer po klifie i podziwiać piękno natury. Poczuj świeże powietrze płynące z oceanu i nieprzeciętną wysokość klifów z widokiem na Atlantyk. Odwiedź Wieżę O'Briena, wznoszącą się dumnie ku górze i podziwiaj panoramiczne widoki na Wyspy Aran i Zatokę Galway. Jedź dalej w głąb płaskowyżu Burren, wzdłuż krawędzi Europy. Zobacz tutejszą florę, starożytne zabytki i megalityczne grobowce w Parku Narodowym Burren oraz wypatruj wyjątkowych Bajecznych Fortów i krzyży celtyckich. Kontynuuj wycieczkę wokół Zatoki Galway do średniowiecznego miasta Galway, przejeżdżając obok latarni morskiej Blackhead i wioski rybackiej Kinvara, słynącej z łodzi Galway Hookers. Po przyjeździe do Galway, nazwanej przez W.B. Yeatsa "Wenecją Zachodu", wybierz się na 30-minutowy spacer z przewodnikiem i dowiedz się więcej o powiązaniach handlowych miasta z Hiszpanią. Przewidziany jest również czas wolny, podczas którego możesz na własną rękę zwiedzać wąskie alejki lub zrelaksować się w sklepach butikowych i osobliwych kawiarniach. W drodze powrotnej do Dublina w autobusie obejrzysz widowisko "Riverdance" i inne przykłady kultury irlandzkiej.

Z Galway: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po klifach Moher i Burren

3. Z Galway: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po klifach Moher i Burren

Odkryj historię i krajobrazy Irlandii podczas jednodniowej wycieczki z Galway z lokalnym kierowcą i przewodnikiem. Podziwiaj wielowiekowe budynki i uderzające naturalne elementy, a następnie podziwiaj jeden z najpiękniejszych widoków, jakie kraj ma do zaoferowania z Klifów Moheru. Zatrzymaj się, by zrobić mnóstwo zdjęć. Spotkaj się ze swoim wyszkolonym kierowcą i przewodnikiem przed hostelem Kinlay. Wejdź do autobusu i udaj się do pierwszego przystanku, zamku Dunguaire na obrzeżach Kinvara. Patrząc na XVI-wieczny średniowieczny zamek z wieżą, odkryj, dlaczego jest to jeden z najczęściej fotografowanych zamków w całej Irlandii. Następnie przejedź przez wyjątkowy krajobraz lodowcowo-krasowy Burren i minij XII-wieczne opactwo Corcomroe, klasztor cystersów znany z wybitnych rzeźb i bogatej ornamentyki. Następnie podążaj drogą Wild Atlantic Way, która biegnie wzdłuż wybrzeża hrabstwa Clare. Miń Black Head i Fanore Strand, Discovery Points na Wild Atlantic Way, skąd możesz podziwiać widoki na trzy wyspy Aran: Inishmore (Inis Mor), Inishmann (Inis Meain) i Inisheer ( Inis Oirr), zamykając się w zatoce Galway, aw oddali góry Connemara. Następnie zatrzymaj się na zdjęcia przy molo w Doolin. Poczuj atlantycki wiatr na twarzy i podziwiaj potęgę morza uderzającego o brzeg. Po nabraniu apetytu na plaży zjedz lunch w hotelu Doolin (brak w zestawie). Spróbuj dowolnego lokalnego dania z owoców morza. Nie będziesz rozczarowany. Następnie udaj się do głównego przystanku dnia, Klifów Moheru. Ciesz się 2 godzinami w tym charakterystycznym punkcie wzdłuż Wild Atlantic Way. Podziwiaj jeden z najbardziej spektakularnych zabytków Irlandii. Wznoszące się 214 metrów nad Oceanem Atlantyckim Klify Moheru oferują jeden z najbardziej niesamowitych widoków w Irlandii. Po Klifach Moheru wróć do Galway przez Lisdoonvarna, słynącą z corocznego festiwalu kojarzeń.

Z Galway: Wyspy Aran i Klify Moheru, cały dzień z rejsem

4. Z Galway: Wyspy Aran i Klify Moheru, cały dzień z rejsem

Wybierz się na jednodniową wycieczkę do Inisheer (Inis Oirr) z Galway i odkryj starożytne kościoły i zamki na najmniejszej z Wysp Aran. Odwiedź Klify Moheru i podziwiaj nadmorską scenerię. Z miejsca spotkania w Galway udaj się na południe wzdłuż Wild Atlantic Way do przypominającego księżyc regionu Burren. Stamtąd udaj się do malowniczej wioski rybackiej Doolin, gdzie wsiądziesz na prom do Inisheer. Tam zwiedzaj kościoły, zamki, latarnie morskie, wraki statków, kawiarnie i puby na wyspie. Odkryj jedną z najpiękniejszych plaż w Irlandii, a jeśli chcesz, weź kucyka i bryczkę, wypożycz rower lub przespaceruj się wiejskimi drogami. Zatrzymaj się na obfity posiłek w tradycyjnym lokalnym pubie przed przybyciem na Klify Moheru. Otrzymasz bezpłatny wstęp na klify i ekologiczne centrum dla zwiedzających. Przejdź się wzdłuż krawędzi klifu i zobacz, jak maleńkie wszystko wygląda z góry. Po opuszczeniu Cliffs podróżujemy wzdłuż brzegu Zatoki Galway, która jest prawdopodobnie najpiękniejszą linią brzegową w Irlandii i jest częścią większej, światowej sławy Wild Atlantic Way.

Klify Moheru: całodniowa wycieczka z Dublina

5. Klify Moheru: całodniowa wycieczka z Dublina

Odkryj Klify Moheru, największą atrakcję w Irlandii podczas całodniowej wycieczki krajoznawczej. Wyjedź rano z Dublina luksusowym autobusem i przejedź przez Irlandię do wybrzeża Atlantyku, docierając do tego cudu natury wczesnym popołudniem. Zatrzymaj się po drodze w Liscannor lub Doolin, aby poznać tradycyjne irlandzkie życie na wsi. Zatrzymaj się na obfity irlandzki lunch i kufel Guinnessa na pięknym zachodnim brzegu, na własny koszt. Przejedź wzdłuż dramatycznego wapiennego wybrzeża i księżycowego krajobrazu Burren, aby zobaczyć jedyne miejsce na ziemi, gdzie flora arktyczna, alpejska i śródziemnomorska rosną razem. W sezonie wypatruj 28 różnych rodzajów storczyków. Dotrzyj do klifów, aby cieszyć się krótką wędrówką wśród oszałamiających formacji skalnych. Rozkoszuj się oszałamiającymi widokami na Ocean Atlantycki i Wyspy Aran, zanim wejdziesz do interpretacyjnej wystawy Atlantic Edge i wielokrotnie nagradzanego centrum dla zwiedzających. Odwiedź plan filmowy „Princess Bride” oraz „Harry Potter i Książę Półkrwi”. Rób zdjęcia malowniczych miejsc po drodze, w tym tradycyjnej wioski rybackiej Kinvara i XV-wiecznego zamku Bunratty.

Z Dublina: Cliffs of Moher i Galway City Całodniowa wycieczka

6. Z Dublina: Cliffs of Moher i Galway City Całodniowa wycieczka

Zobacz dramatyczne cechy Cliffs of Moher i The Burren podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem po zachodnim wybrzeżu Irlandii z Dublina. Poznaj tętniące życiem miasto Galway i zjedz lunch w pubie w Doolin. Wyjedź z Dublina i dowiedz się o regionie od swojego przewodnika, kierując się na zachód. Dotrzyj do Klifów Moheru i podążaj ścieżką klifową do krawędzi, aby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na Atlantyk. Wdychaj morski wiatr i słuchaj fal rozbijających się pod tobą. Eksploruj samodzielnie przez 1,5 godziny. Zobacz klify z lotu ptaka i zobacz podwodne jaskinie na dużym ekranie multimedialnym w interaktywnym centrum dla zwiedzających. Jedź dalej do uroczej wioski Doolin na lunch w lokalnym pubie i po drodze zobacz Wyspy Aran w oddali. Zatrzymaj się w The Burren na 15 do 20 minut i zrób zdjęcia jego nieziemskiego krajobrazu. Zobacz rzadkie storczyki i podziwiaj widoki na Baby Cliffs. Następnie odkryj tętniące życiem miasto Galway, znane z silnej tradycji irlandzkiej muzyki, języka i tańca. Będziesz miał około 1 godziny na samodzielne zwiedzanie. Zakończ dzień malowniczą podróżą z powrotem do Dublina. Spodziewaj się wesołych komentarzy, anegdot, a nawet irlandzkiej muzyki, która zapewni rozrywkę w drodze powrotnej do stolicy.

Z Galway: Całodniowa wycieczka do Connemara i Cong

7. Z Galway: Całodniowa wycieczka do Connemara i Cong

Przeżyj dzikie piękno Irlandii podczas całodniowej wycieczki po Connemara z Galway. Odwiedź wioskę Cong, która pojawiła się w klasycznym „Cichym człowieku” i Opactwie Kylemore. Najpierw zatrzymaj się w opactwie Cong, opactwie augustianów, którego początki sięgają początku XII wieku i jednym z najlepszych przykładów średniowiecznej architektury kościelnej. Wejdź do wioski Cong i odkryj las Cong, przespaceruj się po wiosce, która pojawiła się w klasycznym filmie z lat 50. XX wieku „Cichy człowiek” lub nakarm kaczki na brzegu Lough Corrib – największego jeziora w Irlandii. Podziwiaj ukryte doliny Connemara po wejściu na trasę Lough Nafooey. Jedź dalej do opactwa Kylemore i ciesz się przerwą na lunch. Wejście do opactwa i ogrodów Kylemore nie jest wliczone w cenę wycieczki (kup bilety wstępu ze zniżką u kierowcy w dniu wycieczki). Opuszczając Kylemore późnym popołudniem, przejedź przez Inagh Valley, Maam Cross i Oughterard. Ukończ obwód Lough Corrib, zanim dotrzesz do domu, do miasta Galway. Uwaga: od 06.11.2023 do 23.12.2023 oraz od 08.01.24 do 04.02.2024 opactwo Kylemore będzie zamknięte we wtorki i środy, w związku z czym „The Connemara, Cong and the Kylemore Abbey Tour” odbędzie się według skorygowanego planu podróży .

Z Galway: rejs na wyspy Aran i Klify Moheru

8. Z Galway: rejs na wyspy Aran i Klify Moheru

Wybierz się na jednodniową wycieczkę na Wyspy Aran i zobacz Cliffs of Moher podczas rejsu na tej wycieczce nagrodzonej nagrodą „Best Irish Experience 2021” przez travel2ireland i ITTN . Ciesz się zwiedzaniem Inis Mór z audioprzewodnikiem. Popłyń przez morze i podziwiaj niesamowite widoki Klifów Moheru po powrocie do Galway. Wyjdź z doków miasta Galway i podziwiaj wspaniałe widoki na wybrzeże Connemara i Clare, zanim dotrzesz na Inis Mór, największą z Wysp Aran. Dowiedz się o historii, dziedzictwie i kulturze Wysp Aran za pomocą przewodnika audio. Spędź 4,5 godziny na wyspie, aby cieszyć się piaszczystymi plażami, kamiennymi fortami i spokojem życia na wyspie. Twoja podróż powrotna zabierze Cię wzdłuż Klifów Moheru. Utworzone 300 milionów lat temu klify wznoszą się na wspaniałą wysokość ponad 200 metrów, którą można naprawdę docenić tylko z wody. Posłuchaj audioprzewodnika na pokładzie, aby dowiedzieć się, dlaczego Klify Moheru są tak kultowe. Zobacz największą w Irlandii kolonię ptaków morskich „An Branán Mór Sea Stack” oraz jaskinię morską używaną podczas filmu o Harrym Potterze. Uważaj na maskonury, delfiny, foki i rekiny olbrzymie, które nazywają te wody domem.

Cliffs of Moher and Galway Tour w języku włoskim lub hiszpańskim

9. Cliffs of Moher and Galway Tour w języku włoskim lub hiszpańskim

Odkryj piękno zachodniej Irlandii podczas tej jednodniowej wycieczki ze swoim ekspertem, przewodnikiem. Wyjedź z Dublina i przejedź kraj ze wschodu na zachód, zanim dotrzesz do Galway. Tutaj będziesz mieć 1,5 godziny wolnego czasu na zwiedzanie tętniących życiem ulic i spacer po kolorowym mieście. Wybierz się na spacer po rzece do katedry i odkryj brzegi rzeki Corrib. Kontynuuj swoją podróż i mijaj ładne wioski i zamki wzdłuż zatoki Galway. Przejdź przez kamienisty region Burren i podziwiaj ciekawy skalisty krajobraz w drodze do spektakularnych Klifów Moheru. Poczuj morską bryzę na wysokości 220 metrów. Zobacz maskonury i inne ptaki, które w pozostałej części kontynentu prawie wyginęły. Spędź 2 godziny, podziwiając krajobraz i spacerując ścieżką klifu. Możesz odwiedzić wystawę centrum dla zwiedzających i samoobsługową restaurację na lunch. Następnie wróć do Dublina przez Limerick przez centrum Obamy.

Z Galway: Klify Moheru i Burren – wycieczka całodniowa

10. Z Galway: Klify Moheru i Burren – wycieczka całodniowa

Zobacz 2 spośród najwspanialszych atrakcji Irlandii – Klify Moheru oraz płaskowyż Burren – w ramach tej wycieczki z pięknego miasta Galway. Na początek zatrzymaj się w urokliwej wiosce rybackiej Kinvara, gdzie zachwyci Cię słynny irlandzki zamek Dunguaire. Podziwiaj faliste wzgórza płaskowyżu Burren. Zobacz grobowce klinowe Gleninsheen, dolmen Poulnabrone oraz baśniowy fort Ballyalban. Miń wieś Kilfenora ze słynnymi krzyżami celtyckimi oraz miasteczko Lisdoonvarna, gdzie organizowany jest światowej sławy „festiwal swatów”. Udaj się do nadmorskiego miasteczka Doolin, gdzie zaplanowano przerwę na lunch. Po posiłku odwiedzisz Klify Moheru, które imponują wysokością (200 metrów) i długością (8 kilometrów). Do Galway wrócisz trasą Coast Road. Ciesz się krótkim postojem na terenie płaskowyżu Burren, który zachwyci Cię iście księżycowym krajobrazem.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Galway
Odkryj zamki, klify i rzemiosło tego tętniącego życiem irlandzkiego miasta, gdzie w powietrzu zawsze unosi się muzyka.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 74
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Galway: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Galway

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Galway

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Galway to:

Klify Moher

Galway: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Galway? Kliknij tutaj.

Galway: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 17 209 opinii

Zawsze byłam sceptycznie nastawiona do wycieczek organizowanych przez touroperatorów, ale tym razem muszę zmienić zdanie. Wycieczka była wspaniała. Nie chcę rozwodzić się nad odwiedzanymi miejscami, które same w sobie są urzekające, ale nad organizacją, która była bezbłędna: punktualność, dbałość o uczestników i ich potrzeby. Marcin kierowca: cicha, ale uważna obecność z relaksującym przewodnikiem, a co z Derekiem: więcej niż przewodnikiem był bardzo zręcznym animatorem na czas podróży, kompetentnym, przygotowanym, w każdym z nas zwracał uwagę swoim współczucie i człowieczeństwo. Dobry chłopak

Bardzo przyjemna podróż w towarzystwie Dereka Allena i Gorana, Goran bardzo dobry kierowca, bardzo zwinny, bardzo płynna jazda co pozwalało nam zawsze być na pierwszym miejscu we wszystkich odwiedzanych atrakcjach. Derek Allen, osoba bardzo pomocna, zawsze dostępna dla każdego, bardzo podobały mi się wszystkie historyczne wyjaśnienia, a także wszystkie szczegóły, które obserwowaliśmy podczas podróży, udzielił wielu wskazówek we wszystkich odwiedzonych miejscach.. W 100% polecam Ta jedna trasa jest podwójna. Dziękuję Ana i Marco

Zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc, przewodnik dbał o nas jak prawdziwy santa claus. Szkoda że tak mało czasu na wszystko do zobaczenia.

Była świetnie zorganizowana, bardzo uprzejmy kierowca i przewodnik (oczytany, żartobliwy, kulturalny).

Super przewodnik i fajnie ułożona trasa. sprawnie i bezpiecznie plus dużo opowieści.