Dodaj daty

Galeria Map, Muzea Watykańskie

Galeria Map, Muzea Watykańskie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Watykan: Muzea i Kaplica Sykstyńska - bilet wstępu

1. Watykan: Muzea i Kaplica Sykstyńska - bilet wstępu

Udaj się w poruszającą podróż po zakamarkach historii sztuki i religii dzięki biletowi wstępu priorytetowego do Muzeów Watykańskich oraz Kaplicy Sykstyńskiej. Uniknij czekania w długiej kolejce po bilety, a następnie zwiedzaj we własnym tempie.  Przejdź przez salę na planie krzyża greckiego i zobacz finezyjnie rzeźbione sarkofagi, w których przypuszczalnie spoczywają doczesne szczątki osławionych władczyń i władców z okresu starożytności. Zajrzyj do Galerii Masek lub Sali Zwierząt i podziwiaj prawdziwą menażerię niesamowitych bestii, rzeczywistych oraz fantastycznych. Odwiedź galerie górne, w tym Galerię Map, i zobacz, w jaki sposób kartografowie przedstawiali świat na przestrzeni wieków. Obejrzyj arcydzieła mistrzów renesansu w Stanzach Watykańskich i odpocznij chwilę w apartamentach Borgiów. Następnie podziwiaj klejnot w koronie Watykanu – być może najwspanialsze arcydzieło na świecie – przepiękną Kaplicę Sykstyńską ozdobioną freskami Michała Anioła.

Rzym: Muzea Watykańskie, kaplica Sykstyńska i bazylika św. Piotra

2. Rzym: Muzea Watykańskie, kaplica Sykstyńska i bazylika św. Piotra

Zwiedź jedno z najświętszych dla chrześcijańskiego świata miast podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Odwiedź Muzea Watykańskie, kaplicę Sykstyńską i bazylikę św. Piotra. Najpierw odwiedź Dziedziniec Szyszki, Dziedziniec Belwederski, Galerię Map, Galerię Kandelabrów, muzeum Pio-Clementino, Galerię Gobelinów, Stanze Watykańskie (tylko w ramach wycieczek odbywających się wczesnym rankiem) oraz kaplicę Sykstyńską. Później w towarzystwie doświadczonego przewodnika odwiedź zarówno główne atrakcje, jak i mniej znane zakątki Watykanu, które umykają uwadze większości turystów. Zwiedź również inne galerie, które stanowią część Muzeów Watykańskich. Na zakończenie zobacz zdobiącą bazylikę św. Piotra „Pietę” autorstwa Michała Anioła i udaj się do kaplicy Sykstyńskiej.

Rzym: Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska bez kolejki

3. Rzym: Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska bez kolejki

Wejdź do Kaplicy Sykstyńskiej i Muzeów Watykańskich bez konieczności czekania w często bardzo długich kolejkach. Weź udział w podróży przez wspaniałe muzea, gdzie znajdziesz cenne rzeźby rzymskie, renesansowe obrazy i włoskie dzieła. Skorzystaj z biletu wstępu bez kolejki do Muzeów Watykańskich, dzięki któremu zyskasz więcej czasu na podziwianie bogatej kolekcji sztuki. Przemierzaj wystawy i galerie, w tym Salę Okrągłą i Galerię Gobelinów. Odkryj Dziedziniec Belwederski i Pinii oraz słynną Galerię Map. Jest ona wypełniona mapami topograficznymi autorstwa Dantiego z 1583 roku i do dziś pozostaje jednym z największych obrazów geograficznych na świecie. W Muzeum Pio-Clementino możesz zobaczyć Salę Greckiego Krzyża, Galerię Posągów, Salę Muz oraz inne obrazy, rzeźby i posągi artystów z różnych stuleci. Przejdź przez Pawilon Powozów z majestatyczną kolekcją ceremonialnych powozów. Odkryj niezliczone skarby Watykanu, odwiedzając Stanze Watykańskie. Odwiedź 4 sale słynące z fresków wielkiego renesansowego artysty Rafaela. Podziwiaj malowidło Szkoła Ateńska. Zobacz najsłynniejszą kaplicę na świecie – Kaplicę Sykstyńską. Zachwyć się pięknymi freskami zdobiącymi wnętrza autorstwa Botticellego, Rosselliego, Perugino i Ghirlandaio i podziwiaj najsłynniejszy fresk – sufit Kaplicy Sykstyńskiej autorstwa Michała Anioła.

Rzym: Muzea Watykańskie, wycieczka do Kaplicy Sykstyńskiej i wejście do bazyliki

4. Rzym: Muzea Watykańskie, wycieczka do Kaplicy Sykstyńskiej i wejście do bazyliki

Odkryj kolekcję dzieł sztuki w Muzeach Watykańskich podczas wycieczki z przewodnikiem-historykiem sztuki z opcjonalnym wejściem do Zamku Gandolfo. Spaceruj po galeriach i podziwiaj arcydzieła Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej. Poznaj swojego przewodnika, historyka sztuki, który opowie Ci o arcydziełach, które napotkasz. Posłuchaj fascynujących faktów i historii, odwiedzając Galerię Map, Galerię Gobelinów i Galerię Kandelabrów. Zakończ wycieczkę, podziwiając cuda Kaplicy Sykstyńskiej z freskami Michała Anioła. Zachwyć się, stając twarzą w twarz z najsłynniejszym dziełem Michała Anioła: Sądem Ostatecznym. Możesz również w pełni wykorzystać swoje wrażenia, wybierając opcję dodatkowego biletu wstępu do Zamku Gandolfo i Bazyliki św. Piotra, które możesz zwiedzać we własnym tempie bez przewodnika.

Rzym: Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska - pomiń bilety w kolejce

5. Rzym: Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska - pomiń bilety w kolejce

Stwórz swój idealny dzień w Watykanie dzięki całodniowemu biletowi bez kolejki, mapie i szybkiej orientacji. Zanurz się w ekskluzywnych obszarach, takich jak galeria Pinacoteca i Muzeum Etrusków. Rozkoszuj się kultowymi miejscami, takimi jak Dziedziniec Pinecone i Galeria Map. Zwieńcz swoje doświadczenie wizytą w klejnocie koronnym - Kaplicy Sykstyńskiej. Nasz bilet zapewnia dostęp, a nasza mapa orientacyjna ułatwi Ci poruszanie się po jej cudach. Przeżyj niesamowitą przygodę w Watykanie, odkrywając ukryte skarby i kultowe arcydzieła we własnym tempie.

Rzym: Muzea Watykańskie, kaplica Sykstyńska i bazylika św. Piotra

6. Rzym: Muzea Watykańskie, kaplica Sykstyńska i bazylika św. Piotra

Weź udział w tej pieszej wycieczce z przewodnikiem po Watykanie, by poznać jedne z najpopularniejszych atrakcji Rzymu. Zwiedź Muzea Watykańskie, kaplicę Sykstyńską i bazylikę św. Piotra w towarzystwie przewodnika. Zachwyć się bogato zdobionymi wnętrzami i podziwiaj słynne dzieła sztuki. W pobliżu wejścia do Muzeów Watykańskich spotkasz się ze swoim przewodnikiem, który oprowadzi Cię po najciekawszych galeriach w muzeum. Zobacz Salę Okrągłą, Galerię Gobelinów oraz Galerię Map Geograficznych. Zwróć uwagę na bogato zdobione sufity w każdej z sal, a także na starożytne posągi, freski i zawieszone na ścianach gobeliny. Później udaj się do kaplicy Sykstyńskiej. Podziwiaj mistrzowsko wykonany fresk, który zdobi cały sufit i ściany. Kaplica Sykstyńska, która została ozdobiona przez Michała Anioła w latach 1508–1512, stanowi najwspanialsze dzieło sztuki dojrzałego renesansu. Michał Anioł poświęcił kaplicy Sykstyńskiej niektóre ze swoich najwspanialszych lat, tworząc kolejne malowidła – od „Stworzenia Adama” po „Sąd Ostateczny”. Artysta, by zadowolić papieży, pracował dzień i noc, nawet śpiąc w kaplicy. Warto wiedzieć, iż Michał Anioł swoją frustrację wyrażał poprzez ukryte znaczenia w swoim dziele, które zdołano już odkryć i rozszyfrować. O prywatnych żartach Michała Anioła opowie Ci przewodnik. Ostatnią częścią tej pieszej wycieczki z przewodnikiem jest wizyta w bazylice św. Piotra. Świątynia ta stanowi jedno z najsłynniejszych dzieł architektury epoki renesansu. Uważa się ją za największy kościół na świecie. Zachwyć się wnętrzem tej wspaniałej budowli w towarzystwie przewodnika, który zwróci Twoją uwagę na rozmaite renesansowe i barokowe arcydzieła, jakie zdobią bazylikę. Zobacz „Pietę” – słynną rzeźbę Michała Anioła, a także imponujący baldachim nad ołtarzem św. Piotra – dzieło Berniniego. Wycieczkę zakończysz przed bazyliką. Wyrusz na spacer po placu św. Piotra lub zwiedź znajdujący się nieopodal zamek Świętego Anioła na własną rękę. 

Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska bez kolejki po bilety

7. Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska bez kolejki po bilety

Wybierz się na 3-godzinną wycieczkę z przewodnikiem po najświętszym miejscu chrześcijaństwa podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po Muzeach Watykańskich, w tym kompleksowej wizyty w Kaplicy Sykstyńskiej. Dzięki ekskluzywnemu dostępowi bez kolejki po bilety przez wejście partnerskie Muzeów Watykańskich, oszczędzisz długiego oczekiwania w kolejkach, które zwykle ustawiają się przed jedną z najpopularniejszych atrakcji na świecie. Uważane za jedno z najważniejszych miejsc w historii ludzkiej cywilizacji, rozpocznij swoją wycieczkę od muzeum, aby zobaczyć ważne kolekcje sztuki, które nabyli różni papieże na przestrzeni wieków. Zwróć uwagę na słynne rzeźby i arcydzieła sztuki renesansowej. Poczuj ciężar historii i poczuj sacrum, obserwując obrazy Rafaela, Giotta, Leonarda da Vinci, Caravaggia i Michała Anioła, w tym jego arcydzieło w Kaplicy Sykstyńskiej.

Rzym: wstęp do Muzeów Watykańskich i Kaplicy Sykstyńskiej

8. Rzym: wstęp do Muzeów Watykańskich i Kaplicy Sykstyńskiej

Zobacz najważniejsze atrakcje Muzeów Watykańskich, od Kaplicy Sykstyńskiej po mniej znane klejnoty kolekcji. Odwiedź Salę Map, Dziedziniec Pinecone, Galerię Gobelinów, Galerię Kandelabrów i Pokoje Raphaela. Wybierz wycieczkę autobusem z otwartym dachem po Ogrodach Watykańskich lub włoskie śniadanie. Zrealizuj swój kupon w biurze organizatora zajęć. Zostań zabrany przez ich personel do Muzeów Watykańskich, aby otrzymać oficjalny zarezerwowany bilet. Ciesz się odkrywaniem we własnym tempie. Podziwiaj ogromną kolekcję sztuki zgromadzoną przez Kościół katolicki, w tym rzeźby rzymskie i arcydzieła renesansu. Odwiedź Kaplicę Sykstyńską. Podziwiaj szczegóły, o których słyszałeś, w tym autoportret bez kości Michała Anioła, w którym wyraża on światu, że wolałby raczej zostać żywcem obdarty ze skóry, niż ponownie pomalować Kaplicę Sykstyńską. Zobacz, co trzeba zrobić, aby stworzyć fresk i docenić pracę z bliska. W zależności od wybranej opcji skorzystaj z panoramicznego autobusu z otwartym dachem wokół Ogrodów Watykańskich. Posłuchaj wielojęzycznego audioprzewodnika, aby poznać ich sekrety. Podziwiaj eleganckie fontanny i rzeźby podczas zwiedzania ogrodów.

Rzym: Watykan, Kaplica Sykstyńska i Bazylika św. Piotra

9. Rzym: Watykan, Kaplica Sykstyńska i Bazylika św. Piotra

Odkryj najlepsze atrakcje Watykanu podczas jednej wizyty. Omiń kolejkę do najważniejszych atrakcji i zobacz wyjątkowe przykłady sztuki i architektury w towarzystwie profesjonalnego przewodnika. Ciesz się zoptymalizowanym planem podróży, który pozwoli Ci jak najlepiej wykorzystać wizytę w Muzeach Watykańskich w ograniczonym czasie, obejmując między innymi niezwykłą Kaplicę Sykstyńską, Pokoje Raphaela i Bazylikę św. Piotra atrakcji w towarzystwie jednego z naszych przewodników ekspertów. Odwiedź Kaplicę Sykstyńską, gdzie będziesz miał okazję spojrzeć na sufit Michała Anioła, gdy Twój przewodnik wyjaśni tajemnice mistrzowskich obrazów Michała Anioła. W pobliżu Kaplicy Sykstyńskiej znajduje się zespół prywatnych apartamentów papieskich, znanych jako Pokoje Rafaela. W tych wspaniale urządzonych pokojach znajdują się jedne z najwspanialszych dzieł Rafaela, w tym „Szkoła ateńska”, grupowy portret najsłynniejszych filozofów starożytności, wielu z nich w przebraniach współczesnych Raphaelowi. Często pomijane przez gości, którzy spieszą się do Kaplicy Sykstyńskiej, Pokoje Raphaela zasługują na coś więcej niż krótki postój — Twój przewodnik zapewni Ci mnóstwo czasu na podziwianie dzieł Rafaela w wolnym czasie . Wizyta w Muzeach Watykańskich to świetna okazja do odkrycia niezwykłych kolekcji starożytnych rzeźb, w tym legendarnego Laokoona i Apolla Belwederskiego. Te klasyczne dzieła sztuki wywarły głęboki wpływ na artystów renesansu, a ich anatomia mięśni i intensywność psychologiczna silnie wpłynęły na twórczość Michała Anioła i Rafaela. W towarzystwie doświadczonego historyka sztuki dowiesz się wszystkiego o tych starożytnych arcydziełach i zyskasz większe uznanie dla sztuki greckiej i rzymskiej. Przejdź się po słynnej Galerii Map, podziwiaj Dziedziniec Pinecone i odwiedź Dziedziniec Belvedere. Chociaż nie można zobaczyć całej ogromnej kolekcji Watykanu w ciągu kilku godzin, podczas tej wycieczki zobaczysz szereg atrakcji, których nie można przegapić. Po wyjściu z Kaplicy Sykstyńskiej wejdź bezpośrednio do Bazyliki Świętego Piotra, bez konieczności czekania w kolejce. Bazylika była wzbogacana przez wieki rękami niezliczonych artystów i architektów. Podczas wycieczki po Bazylice św. Piotra przewodnik opowie Ci fascynującą historię bazyliki i umieści ją w kontekście historii chrześcijaństwa, od jej początków jako miejsca pochówku do obecnego stanu świetności i międzynarodowego znaczenia.

Rzym: Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska i zwiedzanie bazyliki

10. Rzym: Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska i zwiedzanie bazyliki

Odkryj Muzea Watykańskie podczas wycieczki z przewodnikiem z gwarancją ominięcia kolejki. Odwiedź Bazylikę Świętego Piotra i podziwiaj dzieła Michała Anioła i Berniniego. Rozpocznij pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Muzeach Watykańskich z ich ogromną kolekcją zbudowaną przez papieży na przestrzeni wieków i odkryj jedną z najbardziej niezwykłych kolekcji sztuki na świecie. Zobacz salę Pio Clementino, Laocoon i Apollo Belvedere. Podziwiaj dzieła starożytnych kartografów w Galerii Map i wędruj po Galerii Kandelabrów i Galerii Gobelinów, aby zobaczyć flamandzkie dzieła uczniów Rafaela. Wejdź do Kaplicy Sykstyńskiej, aby zobaczyć legendarne freski Michała Anioła. Piotra, najważniejszego kościoła chrześcijańskiego na świecie, gdzie będziesz podziwiać między innymi arcydzieło Michała Anioła Pietę i imponujący ołtarz Baldachim autorstwa Berniniego. Wycieczka kończy się na Placu Świętego Piotra, zdominowanym przez imponującą kopułę Michała Anioła i otoczonym słynną podwójną kolumnadą Berniniego.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 272
Sortuj wg:
Strona 1 z 17

Galeria Map, Muzea Watykańskie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Galeria Map, Muzea Watykańskie? Kliknij tutaj.

Galeria Map, Muzea Watykańskie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 123 896 opinii

Zdecydowanie polecam zamawianie biletów przez stronę www.getyourgudie.pl Unikniecie kolejek, które bywają bardzo długie i nie gwarantują wejścia w wybranym przez was czasie.

Muzea są ogromne, także polecam się wcześniej przygotować na długi spacer. To jest warte zwiedzania!

Przepiękne i wyjątkowe miejsce które warto zobaczyć. Wyjątkowe i niezapomniane wrażenia, polecam!

Super wycieczka, z tym biletem wejście okazało się szybkie i bez problemowe ❤️polecam

Bez problemu odebralismy bilet , mimo nie dzialajacego sprawnie internetu.