Dodaj daty

Galleria Umberto I

Galleria Umberto I – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Rzymu: jednodniowa wycieczka do Pompejów i Neapolu szybkim pociągiem

1. Z Rzymu: jednodniowa wycieczka do Pompejów i Neapolu szybkim pociągiem

Odpraw się na dworcu Termini i poczuj komfort jazdy jednymi z najlepszych pociągów w Europie. Za nieco ponad godzinę dotrzemy do Neapolu, gdzie spotkasz lokalnego przewodnika i udasz się do autobusu wahadłowego, który zabierze Cię do wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Pompejów. Ciesz się 2-godzinną wycieczką z przewodnikiem, odkrywając szczegóły tego jedynego w swoim rodzaju starożytnego miasta, odkrywając momenty przerażenia zamrożone w czasie, postawy śmierci i ruiny niezmienione od prawie dwóch tysięcy lat. Spaceruj po starożytnych ulicach, gdzie zachowały się doskonale zachowane starożytne piekarnie, sklepy, stragany, prywatne i komunalne rezydencje, łaźnie publiczne, a nawet burdele! Zobacz gipsowe odlewy Pompejuszów, którzy zostali uwiecznieni tego tragicznego dnia. Po zakończeniu wycieczki z przewodnikiem po Pompejach odwiedzimy zabytkową pizzerię serwującą jedne z najbardziej autentycznych pizzy, jakie Pompeje mają do zaoferowania (pamiętaj, że jesteśmy w kolebce włoskiej pizzy, więc jest to konkurencyjny rynek)! Po obiedzie udamy się na krótką przejażdżkę z powrotem do centrum Neapolu, aby dalej zwiedzać. Podziwiaj zapierający dech w piersiach widok na Zatokę Neapolitańską z Posillipo, gdzie słynne powiedzenie „Zobacz Neapol i umrzyj” nagle nabiera sensu. Podczas gdy Wezuwiusz majaczy w oddali, podziwiaj jedno z najpiękniejszych naturalnie i artystycznie miast na świecie z oszałamiającego punktu widokowego. Zbliżając się do historycznego centrum, podziwiamy wspaniałą nadmorską promenadę i Castel dell'Ovo z klimatyzowanego pojazdu, a następnie wejdziemy do „salonu” Neapolu, aby zobaczyć zapierający dech w piersiach Piazza del Plebescito, San Carlo Theatre i oczywiście Pałac Królewski (z zewnątrz). Żadna wycieczka do Neapolu nie jest kompletna bez spróbowania autentycznego neapolitańskiego espresso i sfogliatelli, która jest matką wszystkich włoskich wypieków. Po skorzystaniu z odrobiny wolnego czasu na zakupy / zwiedzanie, rzuć okiem na Quartieri Spagnoli (słynące z wąskich uliczek z ubraniami suszącymi się na słońcu) i galerię Umberto I. Po tej krótkiej, ale satysfakcjonującej wycieczce po Neapolu, wracamy do Rzymu z pełnym sercem (i brzuchem) wygodnym pociągiem dużych prędkości.

Neapol: piesza wycieczka z przewodnikiem po miejskich zabytkach

2. Neapol: piesza wycieczka z przewodnikiem po miejskich zabytkach

Zobacz główne atrakcje i wspaniałe ukryte klejnoty Neapolu podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Spaceruj po Piazza del Plebiscito, podziwiaj Pałac Królewski i zwiedzaj tętniącą życiem dzielnicę Quartieri Spagnoli. Spotkaj się w pobliżu neoklasycystycznego Piazza del Plebiscito. Spaceruj po tym tętniącym życiem placu, który jest miejscem spotkań miejscowej ludności. Podziwiaj zewnętrzną stronę Bazyliki Reale Pontificia San Francesco da Paola, oszałamiający Pałac Królewski w Neapolu i fasadę Opery San Carlo. Podczas zwiedzania miasta pieszo i robienia wielu zdjęć lokalny przewodnik opowie o lokalnych historiach i historii tych kultowych neapolitańskich pomników. Podziwiaj Castel Maschio Angioino (Castel Nuovo) i jego imponujący Łuk Triumfalny. Przejdź się po galerii handlowej Umberto I z kultowymi kopułami i przeszklonymi arkadami. Spaceruj wąskimi i ruchliwymi uliczkami dzielnicy Quartieri Spagnoli. Podziwiaj widoki i dźwięki uliczek, gdy poczujesz lokalne życie. Odkryj różne przykłady sztuki ulicznej, w tym legendarnego argentyńskiego piłkarza Diego Maradony, który wciąż jest czczony przez mieszkańców. Następnie udaj się na ulicę Toledo, jedną z głównych ulic centrum miasta. Zobacz Bank of Napoli i słynną stację metra Toledo Art Station, gdzie zakończy się Twoja wycieczka.

Neapol: piesza wycieczka z przewodnikiem po mieście Diego Maradona

3. Neapol: piesza wycieczka z przewodnikiem po mieście Diego Maradona

Poznaj głęboką miłość neapolitańczyków do Diego Maradony podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Poczuj nieustanny podziw dla „króla Neapolu” na każdym rogu i ulicy miasta z pomocą swojego eksperta przewodnika. Rozpocznij wycieczkę od Piazza Plebiscito, a następnie przejdź przez Galerię Umberto I, aby dotrzeć do słynnych Dzielnic Hiszpańskich. Zobacz, jak całe miasto świadczy o dziedzictwie „Pibe de Oro” („Złotego Chłopca”), który przyniósł miastu radość z pierwszego mistrzowskiego trofeum. Odwiedź muzeum sztuki ulicznej pod gołym niebem poświęcone Maradonie, a także dwa inne miejsca, które fani numeru 10 w Neapolu muszą zobaczyć: Vico Lungo Gelso i Piazza Maradona przy via Emanuele De Deo. Podziwiaj tutaj najsłynniejsze malowidła ścienne poświęcone temu jednomyślnemu bohaterowi miasta. Podziwiaj ceramiczną mozaikę podarowaną przez dwóch artystów włosko-francuskich oraz szablon wykonany przez argentyńskiego artystę ulicznego San Spigę, stworzony dla uczczenia 30. Pierwsze mistrzostwo Napoli. Obok tego zobacz inny pełnometrażowy szablon przedstawiający drybling Maradony. Kontynuuj spacer przez Emanuele de Deo (Piazzetta Diego Armando Maradona), aby podziwiać słynny mural, który stał się celem pielgrzymek zwolenników i fanów Maradony i Neapolu . Wycieczka zakończy się tutaj.

Neapol: pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka czytelnicza

4. Neapol: pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka czytelnicza

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Poznaj wstępne informacje o każdym miejscu i ogólnie ciekawe historie o mieście. Pobierz aplikację „World City Trail” ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcję i udaj się do lokacji startowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji. Przeczytaj informacje na temat atrakcji i kontynuuj marsz do kolejnego punktu kontrolnego. Zapisz, co Ci się podobało, a co nie, i stwórz swoją listę życzeń na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Zatrzymaj go na lunch, wypij drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. Rozpocznij swoją wycieczkę od Narodowego Muzeum Archeologicznego z jego wyjątkowymi eksponatami! Odwiedź Muzeum Kaplicy Sansevero, które zaniepokoi Cię sztuka, która urzeka od wieków. Nawet klasztor San Domenico Maggiore ze swoją oszałamiającą fasadą zdominuje Twoją wycieczkę. Zrób zdjęcie w zapierającym dech w piersiach kompleksie Santa Chiara w centrum miasta i zatrać się w Gesu' Nuovo z charakterystyczną kamienną fasadą i ozdobnym wnętrzem wypełnionym sztuką religijną. Odwiedź Świętego Mikołaja Miłosiernego z jego wyjątkową lokalizacją i historią. Miniesz także Fontannę Neptuna, która szczególnie nocą sprawi, że poczujesz się jak w scenerii filmowej. Podziwiaj Maschio Angioino, kamienną fortecę/casto, w której wielu chciałoby mieszkać. Zobacz, spaceruj i zrelaksuj się w Galleria Umberto w centrum miasta, a Piazza del Plebiscito będzie wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki. Na koniec wycieczki czeka na Ciebie opowieść o prawdziwym Świętym z Neapolu, nie przegap jej...

Neapol: całodniowa wycieczka po mieście z Pompejami i Sorrento

5. Neapol: całodniowa wycieczka po mieście z Pompejami i Sorrento

Odbierz rano z miejsca zakwaterowania, terminalu wycieczkowego lub głównego dworca kolejowego w Neapolu i rozpocznij wycieczkę. Zacznij od 2 godzin zwiedzania w minibusie z wycieczką w małej grupie prowadzoną przez profesjonalnego przewodnika. Najpierw zatrzymaj się w katedrze, aby odwiedzić Królewską Kaplicę Skarbu św. Januarego i Santa Restituta. Jedź na plac ratuszowy i zobacz Nowy Zamek, zbudowany przez francuską rodzinę Anjou. Kontynuuj do obszaru Posillipo i zatrzymaj się w kościele św. Antoniego, skąd można zobaczyć najlepszy widok na miasto i zatokę. Wróć do centrum miasta i Piazza del Plebiscito. Zobacz fasadę Pałacu Królewskiego, piękny kościół św. Franciszka Paoli w stylu neoklasycystycznym, galerię Umberto I i teatr San Carlo. Następnie przejazd do Pompei, gdzie przewodnik oprowadzi Cię po najbardziej fascynujących miejscach, takich jak Forum, Łaźnie Termalne, dom Vettiego i „Lupanare”, spalone przez pyły wulkaniczne i lapilli podczas erupcji w 79 r. n.e. Po wizycie zrób krótki postój na lunch i udaj się w kierunku wybrzeża Sorrento. Po drodze podziwiaj średniowieczny zamek, od którego pochodzi nazwa słynnego miasta Castellammare di Stabia, małe i urokliwe plaże Vico Equense i Seiano oraz typową śródziemnomorską zieleń, taką jak drzewa cytrynowe i pomarańczowe. Zatrzymaj się w panoramicznym punkcie widokowym w Meta di Sorrento, aby spojrzeć na wspaniały widok na zatokę z widokiem na morze. Zatrzymaj się w Sorrento na krótką wizytę w mieście przez około 1 godzinę. Twój przewodnik pokaże Ci najbardziej znane miejsca, spacerując urokliwymi wąskimi uliczkami pełnymi sklepów i małych warsztatów. Jedź dalej do jednego z najbardziej malowniczych miejsc w Sorrento: Villa Comunale, skąd możesz podziwiać widoki na zatokę i zobaczyć aż do Punta Campanella i wyspy Capri. Powrót do Neapolu około 17:15.

Z Rzymu: całodniowa wycieczka do Neapolu i wybrzeża Amalfi

6. Z Rzymu: całodniowa wycieczka do Neapolu i wybrzeża Amalfi

Ta wycieczka rozpoczyna się od odbioru z Twojego hotelu w Rzymie. Lokalny i dobrze poinformowany przewodnik po Neapolu pokaże Ci wszystkie interesujące miejsca oraz ważne i magiczne miejsca do odwiedzenia. Twoje pierwsze przystanki zaprowadzą Cię na spacer do Castel Nuovo, znanego również jako Maschio Angioino, Plac Króla Burbonów i Piazza del Plebiscito. Tutaj możesz podziwiać widok na Neapol i Wezuwiusz. Przechodząc przez Pałac Królewski w Neapolu, będziesz kontynuować spacer do imponującej Galerii Umberto i Teatro di San Carlo. Zatrzymaj się w słynnej kawiarni Gambrinus na przekąskę. Później spacer wzdłuż Via Toledo i zwiedzanie interesującej Dzielnicy Hiszpańskiej. Następny przystanek znajduje się na Piazza del Gesù, gdzie można zobaczyć kościół Gesù Nuovo i jego futurystyczną fasadę. Tutaj znajdziesz wejście do starego miasta i Spaccanapoli, ulicy, która dzieli Neapol. Kontynuuj do San Gregorio Armeno z jego magiczną świąteczną atmosferą, gdzie możesz odwiedzić wiele sklepów z rękodziełem, które produkują mieszankę chrześcijańskich i nowoczesnych figur bożonarodzeniowych. Podczas tej wycieczki odwiedzisz także Piazza Bellini, obecnie popularne miejsce spotkań mieszkańców i dom wielu interesujących kawiarni, a także przejdziesz przez starą bramę miejską Port'Alba, aby dotrzeć do Piazza Dante. Odwiedzicie również słynną Kaplicę Sansevero lub Muzeum w Castel Nuovo. Na tym etapie wycieczki Twój doświadczony przewodnik z przyjemnością poleci miłe miejsce na lunch i doładowanie. Po przejściu przez Neapol zostaniesz przewieziony na wybrzeże Amalfi. Spaceruj jego kwintesencją urokliwych uliczek i podziwiaj wspaniały widok. Pod koniec tej wycieczki odwiezienie hotelu.

Neapol: najciekawsze atrakcje miasta Wycieczka piesza z audioprzewodnikiem

7. Neapol: najciekawsze atrakcje miasta Wycieczka piesza z audioprzewodnikiem

„Widzisz Neapol”, powiedział niemiecki poeta Wolfgang Goethe, „a potem umierasz”. Ale to nie powinno brzmieć złowieszczo. Goethe parafrazował miejscowe powiedzenie, które sugeruje, że możesz nauczyć się wszystkiego, czego potrzebujesz, aby dobrze żyć, odwiedzając to najbardziej włoskie miasto, z jego dumnymi tradycjami, pysznym jedzeniem i nadmorskim pięknem pod ponadczasowym okiem Wezuwiusza. A co z historią? Było ich tu wiele, od starożytnej Grecji, starożytnego Rzymu i Bizancjum po Gotów, piratów Saracenów, Andegawenów, Aragończyków, Burbonów i napoleońskich generałów. Spędziłem trochę czasu, studiując te odcinki do mojego podcastu, Historia Włoch, i przeprowadzę Cię przez nie dzisiaj, gdy będziemy spacerować. Wycieczka rozpoczyna się na jednym z największych placów we Włoszech w pobliżu imponującego Castel Nuovo. Stamtąd przejdziemy przez dzielnicę teatralną i główną ulicę handlową, gdzie można skosztować neapolitańskich przysmaków. To zabierze nas do wielkiego Piazza del Plebiscito, gdzie znajdziesz imponujący Pałac Królewski w Neapolu i katedrę w Neapolu. Zwiedzanie zakończymy spacerem brzegiem morza, skąd rozpościera się widok na miasto rozciągające się w stronę Wezuwiusza. Wycieczka kończy się w starożytnym i dziwnie nazwanym „zamku z jaj”, Castel dell'Ovo. Dołącz do mnie w tym spacerze do najważniejszych zabytków starego Neapolu. Po drodze odkryjesz, dlaczego „That's Amore”, zakochując się w mieście, jak wielu innych przed tobą.

Neapol: Prywatna wycieczka klasycznym Fiatem 500 lub Fiatem 600

8. Neapol: Prywatna wycieczka klasycznym Fiatem 500 lub Fiatem 600

Odkryj historyczne budynki Neapolu z siedziby zabytkowego Fiata 500 lub 600, prowadzonego przez doświadczonego przewodnika. 5-godzinna wycieczka odkrywa historyczne centrum miasta i wzgórze Posillipo, źródło inspiracji dla obrazów XIX-wiecznej szkoły Posillipo. Jedź do tętniącej życiem, brukowanej Spaccanapoli, głównej promenady miasta prowadzącej do wielu jego najważniejszych zabytków. Idź na Plac Gesù, miejsce XV-wiecznego kościoła Gesù Nuovo, i wejdź do kościoła Santa Chiara. Kontynuuj przez San Gregorio Armeno, "Bożonarodzeniową Aleję". Następnym przystankiem będzie Piazza Gaetano, nazwany na cześć jednego z 54 świętych miasta. Odwiedź słynną zasłonę Chrystusa w kaplicy Sansevero (zamkniętą we wtorki) i makabryczny kościół Santa Maria delle Anime del Purgatorio ad Arco (zamknięty w niedziele), strzeżony przez 3 czaszki z brązu (bilety wstępu na te miejsca nie są wliczone w cenę). wyłaniający się zamek Piazza del Municipio i wejście do dawnej publicznej strzelnicy Galerii Umberto I. Jedź dalej do Piazza Municipio, aby podziwiać Castel Nuovo. Zobacz fasadę najstarszego, nieprzerwanie aktywnego miejsca występów opery publicznej w Europie, w Teatro di San Carlo na Piazza del Plebiscito. We wschodniej części placu znajduje się Pałac Królewski, a po zachodniej znajduje się kościół San Francesco di Paola (wejście), stylizowany na Panteon w Rzymie. Odwiedź Galerię Umberto I. Udaj się do portu, aby zobaczyć fort Borgo Marinari i Norman w Castel Dell'Ovo, a następnie udaj się do nadmorskiej dzielnicy Posillipo. Zakończ przy wejściu do Parco Virgiliano, nazwanego na cześć rzymskiego poety Wergiliusza, uważanego za pochowany w pobliżu.

Neapol: Street Food i Market Tour

9. Neapol: Street Food i Market Tour

Spotkajmy się i pozdrówmy na placu Dante. Poznaj swojego przewodnika i innych podróżników, zanim wszyscy zanurzycie się w niezapomniane przeżycie na uboczu. Poznaj rynek spożywczy Pignasecca z lokalnym przewodnikiem neapolitańskim. Będziesz otoczony zapachami, kolorami i dźwiękami. Poczujesz i posmakujesz prawdziwego Neapolu. Podczas tej wycieczki spróbujesz około 7-8 różnych tradycyjnych potraw ulicznych: od chrupiących warzyw i placków mięsnych po miękki, soczysty ser i wędliny. Smażona pizza zrobiona przez Madame Fernanda to obowiązkowy przystanek dla smakoszy podróżujących do Neapolu. Podczas spaceru przybliżymy codzienne życie neapolitańczyków i odkryjemy tajniki lokalnej kuchni. Niespodzianki nigdy się nie kończą! To jedyna piesza wycieczka po Neapolu, która zabierze Cię w okolicę, aby zobaczyć piłkarskie „sanktuarium” Maradony, prawdziwe lokalne bezczynność dla neapolitańczyków. Poświęcimy czas w tym miejscu na tradycyjny lokalny aperitiv: piwo i taralli! Eksploracja labiryntu Quartieri Spagnoli to właściwy dzień w życiu. Poświęcimy czas na interakcję z ludźmi na ulicach, zatrzymanie się i podziwianie eleganckich starych budynków. Będziesz zaskoczony kreatywnością i pięknem eklektycznego miasta Neapol! Wycieczka kończy się obowiązkowym kęsem i najsmaczniejszym (i nieznanym) lokalnym deserem! Niespodzianka!

Pompeje i Neapol: 1-dniowa wycieczka z Rzymu

10. Pompeje i Neapol: 1-dniowa wycieczka z Rzymu

Cofnij się w czasie do Cesarstwa Rzymskiego podczas tej jednodniowej wycieczki do Rzymu. Ciesz się odbiorem z hotelu w Rzymie i udaj się wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego, aby podziwiać wspaniałe widoki na wybrzeże Amalfi w drodze do Pompejów. Po przyjeździe wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po stanowisku archeologicznym i zobacz pozostałości rynku spożywczego, łaźnie termalne i rezydencje bogatych obywateli. Dowiedz się o życiu codziennym w czasach Cesarstwa Rzymskiego i podziwiaj, jak historia ożywa na twoich oczach. Kontynuuj podróż do Neapolu, aby odkryć atrakcje, takie jak pomniki Via San Gregorio Armeno, Piazza San Domenico i Piazza del Gesù z imponującym kościołem Gesù Nuovo i Bazyliką Santa Chiara. Podziwiaj Pałac Królewski i kościół San Francesco di Paola na Piazza Plebiscito. Spójrz na Galleria Umberto I na Via Toledo i przejdź do Piazza Municipio, aby docenić średniowieczny Castel Nuovo. Skosztuj autentycznego sfogliatelli (ciasta) w lokalnej piekarni przed powrotem do Rzymu.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 28
Sortuj wg:
Strona 1 z 2

Galleria Umberto I: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Galleria Umberto I? Kliknij tutaj.