Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Galilea

Galilea – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Tel Awiwu: Nazaret i Jezioro Galilejskie z przewodnikiem

1. Z Tel Awiwu: Nazaret i Jezioro Galilejskie z przewodnikiem

Zobacz słynne atrakcje Izraela w ramach całodniowej wycieczki z Tel Awiwu. Odwiedź Nazaret, Kafarnaum, Jezioro Galilejskie i wiele innych miejsc. Skorzystaj z odbioru z hotelu i transportu powrotnego klimatyzowanym pojazdem. Weź udział w ceremonii chrztu nad rzeką Jordan i zobacz kościół św. Józefa.  Rozpocznij dzień od podróży malowniczą przybrzeżną równiną Har-Magedon do Nazaretu. Zwiedź Bazylikę Zwiastowania Pańskiego i kościół św. Józefa w Nazarecie. Następnie wyrusz dalej, by zobaczyć Górę Błogosławieństw oraz bazylikę Rozmnożenia Chleba w Tabdze. Zachwyć się słynnym Jeziorem Galilejskim, ruinami starożytnej synagogi w Kafarnaum oraz miastem Chrystusa. Zobacz Tyberiadę oraz dotrzyj nad rzekę Jordan, gdzie możesz przyjąć chrzest. W drodze powrotnej do Tel Awiwu zobaczysz górę Tabor, zwaną Górą Przemienienia.

Z Tel Awiwu: Cezarea, Hajfa i Akka – cały dzień

2. Z Tel Awiwu: Cezarea, Hajfa i Akka – cały dzień

Odwiedź piękne śródziemnomorskie wybrzeże Izraela podczas całodniowej wycieczki z Tel Awiwu, Herclijji i Netanji. Doświadczony przewodnik zabierze Cię klimatyzowanym autobusem do starożytnych miast i zabytków położonych wzdłuż wybrzeża. Na początek odwiedź wspaniałe portowe miasto Cezarea. To starożytne rzymskie miasto słynie z ruin, w tym z jednego z największych amfiteatrów zbudowanych w epoce rzymskiej. Następnie udaj się do Hajfy, aby odwiedzić ogrody bahaickie. Obejmują one wspaniałe tarasy i są jedną z głównych atrakcji Izraela. Zrób zdjęcia wspaniałych ogrodów wpisanych na listę UNESCO i kontynuuj wycieczkę do Rosz ha-Nikra. Na miejscu zobacz wapienne groty i białe kredowe klify z widokiem na Morze Śródziemne. Zanim udasz się na północ do Akki, podziwiaj z klifów widok na granicę z Libanem. Wycieczkę zakończysz na Starym Mieście Akki, które wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobacz imponujące mury miejskie, uroczy port i bazar orientalny. Wędruj historycznymi uliczkami znanymi starożytnym Grekom, Bizantyjczykom i Turkom. Twój przewodnik opowie Ci o fascynującej historii starożytnego miasta.

Z Jerozolimy: Nazaret i wycieczka nad Jezioro Galilejskie

3. Z Jerozolimy: Nazaret i wycieczka nad Jezioro Galilejskie

Wybierz się na jednodniową wycieczkę busem z Jerozolimy do najważniejszych miejsc religijnych w Izraelu. Wycieczka z przewodnikiem rozpoczyna się wczesnym rankiem. Trasa prowadzi przez malownicze wybrzeże Tel Awiwu i równinę Har-Magedon do Nazaretu. Dotrzyj do Nazaretu i odwiedź kościół św. Józefa oraz bazylikę Zwiastowania Pańskiego. Największy kościół katolicki na Bliskim Wschodzie, bazylika Zwiastowania Pańskiego, jest według tradycji miejscem, w którym nastąpiło Zwiastowanie Najświętszej Maryi Panny. Następnie przejedź przez miasto Kefar Kanna, by zobaczyć Górę Błogosławieństw oraz bazylikę Rozmnożenia Chleba w Tabdze. Potem zatrzymaj się, by podziwiać Jezioro Galilejskie położone na północno-zachodnim brzegu oraz pobliskie ruiny starożytnej synagogi miasta Kafarnaum. Odwiedź Tyberiadę na zachodnim brzegu Jeziora Galilejskiego, która uważana jest za jedno z 4 świętych miast judaizmu obok Jerozolimy, Hebronu i Safedu. Udaj się nad Jordan przy mieście Jardenit, gdzie uczestnicy mogą opcjonalnie przyjąć sakrament chrztu. Wróć do Jerozolimy malowniczą trasą z widokiem na górę Tabor, miejsce przemienienia.

Z portu Aszdod: jednodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

4. Z portu Aszdod: jednodniowa wycieczka do Jerozolimy i Betlejem

Twój przewodnik będzie na Ciebie czekał, gdy wysiądziesz ze statku wycieczkowego w Aszdod, a wycieczka rozpocznie się od przyjemnej jazdy do Jerozolimy wygodnym pojazdem z klimatyzacją. Na górze Scopus wycieczka zatrzymuje się, aby podziwiać panoramiczny widok na dachy miasta. Następnie jedź w kierunku Starego Miasta, mijając biblijne miejsca, takie jak Ogród Getsemani, który stoi na Górze Oliwnej obok Kościoła Wszystkich Narodów. Zobacz także starożytne żydowskie grobowce w Dolinie Cedron i promenadę Ophel, gdy jedziemy równolegle do murów Starego Miasta. Do Starego Miasta wchodzimy pieszo przez jedną z masywnych bram w XVI-wiecznych murach i mijamy wykopaliska Ściany Zachodniej, idąc w kierunku Ściany Zachodniej. To święte miejsce żydowskie to wszystko, co pozostało z 2000-letniej świętej żydowskiej świątyni, która kiedyś stała na Wzgórzu Świątynnym. W dzielnicy żydowskiej widzimy bizantyjskie Cardo wyłożone kolumnami, a następnie idziemy wzdłuż odcinka Via Dolorosa, tak jak Jezus niósł swój krzyż. Via Dolorosa kończy się w kościele Grobu Świętego, który został zbudowany w IV wieku, aby objąć grób Chrystusa i miejsce ukrzyżowania na Golgocie (Kalwaria). Wycieczka zatrzymuje się na przerwę na lunch na Starym Mieście i masz czas na meandrowanie po jednym z tradycyjnych rynków. Opuszczając Stare Miasto widzimy Górę Syjon jadąc w kierunku miasta, w którym narodził się Chrystus. W Betlejem zwiedzamy cerkiew Narodzenia Pańskiego i widzimy Świętą Grotę, w której odbywały się narodziny. Wycieczka kończy się powrotem do portu Aszdod, gdzie możesz ponownie dołączyć do statku wycieczkowego i kontynuować do następnego portu.

Z Hajfy: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem do Nazaretu i Jeziora Galilejskiego

5. Z Hajfy: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem do Nazaretu i Jeziora Galilejskiego

Po spotkaniu z przewodnikiem w porcie wycieczkowym w Hajfie udasz się na przyjemną przejażdżkę na północ do Galilei. Podróż zabierze Cię przez dolinę Jezreel, znaną jako biblijny Armagedon. Nasz pierwszy przystanek jest w Nazarecie, gdzie Jezus spędził pierwsze lata swojego życia. Zwiedź wspaniały Kościół Zwiastowania, który oznacza miejsce, w którym Maryja po raz pierwszy dowiedziała się o swoim przyszłym synu. Następnie zwiedź grotę z I wieku pod kościołem św. Józefa. Według tradycji Maria, Józef i ich syn Jezus mogli tu kiedyś mieszkać. Gdy wycieczka opuszcza Nazaret, widzimy Studnię Maryi, a następnie przechodzimy obok Kfar Kana, biblijnego miasta Kana. Tutaj Jezus zamienił wodę w wino. Wycieczka zabierze Cię na skraj Jeziora Galilejskiego i na Górę Błogosławieństw. Tutaj możesz sobie wyobrazić Jezusa głoszącego swoim naśladowcom. Odwiedź Kościół Błogosławieństw, który wychodzi na Morze Galilejskie. Trasa prowadzi do Tabghi, małej wioski nad wodą. Tutaj zwiedzamy Kościół Rozmnożenia, w którym Jezus w cudowny sposób podzielił się pięcioma bochenkami i dwiema rybami pomiędzy tysiącami wyznawców. Następny przystanek to Kfar Nachum (Kafarnaum). To tutaj Jezus spędził większość swojej służby. Po przerwie na lunch w restauracji Galilee zatrzymujemy się nad brzegiem rzeki Jordan w Yardenit. Jeśli jest wystarczająco dużo czasu, możesz zostać ochrzczony w tym tradycyjnym miejscu chrztu. Trasa prowadzi na południe, mijając bliźniacze szczyty Rogów Hattin, gdzie Saladyn pokonał krzyżowców w 1187 roku. Pod koniec wycieczki wrócisz do portu w Hajfie na czas, aby wejść na pokład statku wycieczkowego i kontynuuj swoją przygodę.

Z Tel Awiwu lub Jerozolimy: wycieczka po Galilei, Nazarecie i nie tylko

6. Z Tel Awiwu lub Jerozolimy: wycieczka po Galilei, Nazarecie i nie tylko

Zacznij dzień od odbioru z Tel Awiwu lub Jerozolimy. Odwiedź Nazaret i imponującą Bazylikę Zwiastowania, aby zwiedzić kościół i stare miasto Nazaret. Kontynuuj w kierunku Jeziora Galilejskiego i miń Kanę, miejsce pierwszego cudu Jezusa, polegającego na przemienieniu wody w wino. Odwiedź starożytne Kafarnaum, położone u podnóża Góry Błogosławieństw i zobacz Kościół Rozmnożenia. Na koniec odwiedź miejsce chrztu Yardenit na południowym krańcu Jeziora Galilejskiego, jedno z możliwych miejsc chrztu Jezusa. Odkryj to tętniące życiem miejsce, które co roku przyjmuje setki tysięcy pielgrzymów przybywających nad wody rzeki Jordan. Wróć do Tel Awiwu lub Jerozolimy z pakietem niezapomnianych wspomnień i wspaniałych wrażeń.

Cezarea, Hajfa i Akka: całodniowa wycieczka z Jerozolimy

7. Cezarea, Hajfa i Akka: całodniowa wycieczka z Jerozolimy

Ta całodniowa wycieczka zabierze Cię do klejnotów zachodniego wybrzeża Izraela. Wyjedź z Jerozolimy klimatyzowanym autobusem, aby dołączyć do wycieczki w Tel Awiwie. Udaj się na wybrzeże przez Tel Awiw, do starożytnej, rzymskiej stolicy – Cezarei. Ten wspaniały port znajduje się w połowie drogi pomiędzy Hajfą a Tel Awiwem i szczyci się wspaniałą historią. Za czasów króla Heroda rozwinął się on ze skromnego, fenickiego portu w jedno z największych miast Palestyny i przetrwał do XIII wieku, gdy Bajbars, sułtan Egiptu, go zburzył. Ruiny są imponujące i obejmują potężny akwedukt oraz jeden z największych amfiteatrów czasów rzymskich. Weź udział w pieszej wycieczce po wykopaliskach archeologicznych, po czym udaj się na wybrzeże Hajfy. Trzecie pod względem wielkości miasto w Izraelu oferuje panoramiczne widoki na Morze Śródziemne oraz samo miasto z jednego z najbardziej znaczących miejsc – Ogrodów Bahá’i w Światowego Centrum Bahá’i. W tym wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO mieście będziesz mieć okazję do zrobienia zdjęć i podziwianie widoków. Potem udasz się do Rosz ha-Nikry. Zwiedź wapienne groty Rosz ha-Nikra na granicy z Libanem. Zobacz piękne klify kredowe zwrócone ku morzu i udaj się do Akki na północnym krańcu Zatoki Hajfa. Będące jednym z najstarszych, nieprzerwanie zamieszkałych miejsc w zachodniej Galilei miasto szczyci się fascynującą historią. Będziesz mieć czas na wędrówki po ulicach, które pamiętają Greków, Bizantyjczyków, Arabów, Krzyżowców, Turków i Brytyjczyków. Stare Miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Szczyci się masywnymi murami miejskimi, uroczym portem, rynkiem orientalnym oraz wspaniałym meczetem Al-Dżazzara, gdzie przechowywany jest pojedynczy włos proroka Mahometa. Powrócisz do swojego hotelu wzdłuż wybrzeża.

Z Ammanu: Prywatna wycieczka do Jerash, zamku Ajloun i Umm Qais

8. Z Ammanu: Prywatna wycieczka do Jerash, zamku Ajloun i Umm Qais

Ciesz się urzekającą podróżą podczas tej 1-dniowej wycieczki z Ammanu do Jerash. Wybierz jedną z trzech opcji, które pozwolą Ci odwiedzić zamek Ajloun i miasto Umm Qais. Pozostań w kontakcie po drodze dzięki dołączonemu Wi-Fi i nawadniaj się bezpłatną wodą. Odbierz się z miejsca zakwaterowania w Ammanie i zrelaksuj się podczas malowniczej przejażdżki do Jerash, znanego na całym świecie rzymskiego miasta, które jest często uznawane za jedno z najlepiej zachowanych starożytnych rzymskich miast. Zanurz się w historii i spaceruj po tym niezwykłym archeologicznym mieście. Ulepsz swoje doświadczenie, wybierając opcję odwiedzenia zamku Ajloun. Po wizycie w Jerash udaj się do zamku Ajloun, monumentalnej fortecy zbudowanej przez Saladyna w celu ochrony Jerozolimy. Położona pośród bujnych lasów twierdza jest świadectwem historycznej wielkości. Uzyskaj pełne doświadczenie, wybierając opcję obejmującą zamek Ajloun i miasto Umm Qais. Po zwiedzeniu zamku udaj się do Umm Qais, aby podziwiać zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki, które pozwolą Ci podziwiać cztery kraje jednocześnie, w tym hipnotyzujące Morze Galilejskie. Podziwiaj niezwykłą sprawność inżynieryjną Rzymian w tworzeniu Umm Qais podczas samodzielnej wycieczki z przewodnikiem przed powrotem do miejsca zakwaterowania w Ammanie.

Cezarea, Hajfa i Akko: wycieczka całodniowa

9. Cezarea, Hajfa i Akko: wycieczka całodniowa

Zwiedź cztery najbardziej imponujące miejsca w Izraelu w ciągu jednego dnia podczas tej wycieczki do Cezarei, Hajfy i Akko. Odkryj różnorodność i piękno północnego wybrzeża Izraela i podziwiaj rzymskie akwedukty w Cezarei stworzone przez króla Heroda. Zachwyć się starożytnym nadmorskim miastem króla Heroda, Cezareą, odkryj tętniące życiem rynki w Akko, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a na koniec zwiedź Hajfę, gdzie znajdują się „wiszące” ogrody Bahai. Ta całodniowa wycieczka, prowadzona przez starannie dobranych izraelskich przewodników, wyrusza z Tel Awiwu lub Jerozolimy cztery razy w tygodniu i jest najlepszym sposobem na wygodne zwiedzanie północy Izraela w ciągu zaledwie jednego dnia. Ta wycieczka pokaże Ci najważniejsze atrakcje północy i zakończy się transferem powrotnym do punktu odbioru w Tel Awiwie i Jerozolimie. Zakończ przeżyciem ze wspaniałymi wspomnieniami i trwałymi wrażeniami. Wycieczka jest dostępna cztery razy w tygodniu z gwarantowanymi odjazdami.

Z Tel Awiwu: biblijna wycieczka po północnym Izraelu

10. Z Tel Awiwu: biblijna wycieczka po północnym Izraelu

Gdy krajobraz otwiera się przed Tobą, możesz poczuć historyczne znaczenie tej ziemi. Jesteś w kolebce cywilizacji religijnej, a tu, na północy Izraela, idziesz śladami historycznych postaci religijnych i pławisz się w ich chwale. Wyjeżdżając z Tel Awiwu na północ, przejdziesz przez krajobraz Galilei do Nazaretu, gdzie Jezus spędził dzieciństwo. Tutaj odwiedzisz Kościół Zwiastowania i Kościół św. Józefa. Po złożeniu tutaj hołdu kontynuujesz podróż do Kany i uroczego kurortu Tyberiada. Po drodze miniesz ruiny starożytnej synagogi, w której nauczał Jezus. Następnie dotrzemy do Tabgi, gdzie Jezus miał swój cud ryby i miłości, położony u stóp wzgórz Golan. Od ryb po chrzty, udamy się do Yardenit, słynnego miejsca chrztu, gdzie rzeka Jordan opuszcza Jezioro Galilejskie w kierunku Morza Martwego. Podsumowując, przed powrotem do Tel Awiwu wieczorem naprawdę kroczysz śladami wielkości.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 76
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Galilea

Galilea: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Galilea? Kliknij tutaj.

Galilea: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3
(1939 recenzji)

Podczas naszej wizyty Dorit okazała się wyjątkowo kompetentnym przewodnikiem. Od samego początku było widać, że rozumie ten obszar i jego historię. Tym, co sprawiło, że nasza wycieczka była szczególnie przyjemna, były ciekawe anegdoty, które płynnie włączyła do swoich wyjaśnień. Te historie dodały osobistego charakteru, nadając głębi i kontekstu odwiedzanym przez nas miejscom. Było jasne, że Dorit traktowała swoją pracę z prawdziwą pasją. Z uwagą odpowiadała na pytania naszej grupy, udzielając szczegółowych odpowiedzi, które często zawierały nutę historii, dzięki czemu informacje były bardziej wiarygodne. Połączenie wiedzy opartej na faktach z narracjami sprawiło, że pozostaliśmy zaangażowani przez cały czas. Pod koniec wycieczki mieliśmy wrażenie, jakbyśmy nie tylko odwiedzili szereg miejsc, ale przebyli bogatą narrację wydarzeń i historii, a wszystko to dzięki wyjątkowemu podejściu Dorit. Dla każdego, kto szuka kompleksowej i przyjemnej wycieczki, Dorit jest bardzo polecany

Naszym przewodnikiem i kierowcą byli Daniel i Ahmed. Różnych wyznań, ale tak dobrze współpracowali, służąc klientom Bein Hamin. Świetni przedstawiciele firmy zatrudniającej. Jechaliśmy na Sukkot, nie zdając sobie sprawy, że jest to także główny izraelski okres wakacji, kiedy szkoły są zamknięte na tydzień. Drogi były bardzo ruchliwe – czasami blokowane, a często w ślimaczym tempie. Współpracowali, aby znaleźć dla nas najlepszą trasę powrotną i zapewnić nieplanowany postój na potrzeby klientów. Byli twarzą Bein Hamin dla klientów i wykonali świetną robotę. Chciałbym, żeby wiedzieli, jak bardzo jesteśmy wdzięczni.

Orion, nasz przewodnik, był wyjątkowy. Jasno podawał szczegóły. Nasz kierowca był również godny pochwały za zapewnienie nam bezpieczeństwa przez całą podróż. Trasa była wystarczająco dobra. Polecany z Jerozolimy!

Uwielbialiśmy Roya, naszego przewodnika, jego wiedzę i wszystko, co nam pokazał. Autobus mógłby mieć lepsze połączenie Wi-Fi, ale i tak było wygodnie. Gorąco polecamy doświadczenie rzeki Jordan.

Naprawdę świetny przewodnik! Świetnie spędziłem dzień na zwiedzaniu. Naprawdę przychylna i naprawdę dobra trasa