Galeria Uffizi

Jedno z najstarszych i najbardziej popularnych muzeów we Florencji z bogatą kolekcją dzieł włoskich mistrzów.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

5 dzieł sztuki, które należy zobaczyć w Galerii Uffizi

Galeria Uffizi to jedno z najstarszych i najchętniej odwiedzanych muzeów we Florencji. Jest tak duże, że stanowi wyzwanie nawet dla najbardziej spragnionych sztuki koneserów. Jak sobie z tym poradzić? Przełożyć jakość nad ilość! Oto lista najpiękniejszych obrazów, która pomoże Ci zdecydować, co warto zobaczyć.

 • Święta Anna Samotrzecia” (Sala nr 7)

  1. Święta Anna Samotrzecia” (Sala nr 7)

  Mistrzowskie opanowanie koloru i głębi uczyniły Masaccia pierwszym wielkim malarzem wczesnego renesansu. Obecnych na obrazie św. Annę, Matkę Boską i Dzieciątko Jezus otaczają namalowane w stylu gotyckim anioły; są one prawdopodobnie dziełem Masolina.

 • Narodziny Wenus” (sala nr 10)

  2. Narodziny Wenus” (sala nr 10)

  To prawdopodobnie najbardziej znane dzieło znajdujące się w Galerii Uffizi – namalowana przez Boticellego, wyłaniająca się z morza Wenus.

 • Pokłon Trzech Króli” (sala nr 15)

  3. Pokłon Trzech Króli” (sala nr 15)

  Może to niedokończone dzieło Leonarda da Vinci nie jest jego największym osiągnięciem, ale rzuca trochę światła na metodę mistrza. Na pewno jest bardzo interesujące!

 • \Madonna z harpiami” (sala nr 26)

  4. \Madonna z harpiami” (sala nr 26)

  Andrea del Sarto to jeden z zapomnianych mistrzów dojrzałego renesansu. Sala nr 26 pozwoli Ci porównać jego odważne i okazałe dzieła z twórczością bardziej znanego, współczesnego mu artysty, Rafaela.

 • \Bacchus” (sala nr 4, pierwsze piętro)

  5. \Bacchus” (sala nr 4, pierwsze piętro)

  Za czasów Caravaggia nie było malarza, który potrafiłby lepiej operować cieniem. Na tym, jak na niego, mało dramatycznym obrazie, w piękny sposób ukazał wady ludzkości posługując się postacią rzymskiego boga wina.

Zaplanuj pobyt

 • Godziny otwarcia

  Galeria Uffizi jest otwarta od wtorku do niedzieli, w godz. 8.15-18.50. 1 stycznia, 1 maja, 25 grudnia i w poniedziałki muzeum jest nieczynne.

 • Ile czasu przeznaczyć na zwiedzanie?

  Jeśli planujesz wizytę w Galerii Uffizi jako część całodziennego planu, na największe atrakcje wystarczą 3 godziny. Jeśli jednak sztuka to Twoja pasja, lub jeśli chcesz wycisnąć ze swojego biletu jak najwięcej, nastaw się na dwa razy tyle!

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Galeria Uffizi jest otwarta w godz. 8.15-18.50, od wtorku do niedzieli.
 • Cena
  Ceny biletów wstępu zaczynają się od 23 EUR. Wskazówka: w pierwszą niedzielę każdego miesiąca wejście jest darmowe, ale przyjdź o odpowiedniej porze; w ten sposób unikniesz tłumów.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Na pewno okaże się przydatny. Rzuć okiem na nasze najpopularniejsze wycieczki!
 • Jak tam dotrzeć?
  Galeria Uffizi znajduje się w pobliżu Piazza della Signoria – można do tego placu dojść w 10 minut z głównego dworca Florencji, Santa Maria Novella.
 • Dodatkowe wskazówki

  • W muzeum obowiązuje zakaz używania lamp błyskowych.

  • Dobrym pomysłem jest wplecenie wizyty w Galerii Uffizi w dłuższą wycieczkę po Florencji.

Galeria Uffizi: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Galeria Uffizi? Kliknij tutaj.

Galeria Uffizi: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 15 397 opinii

To było bardzo proste! Spotkaliśmy się z naszym kontaktem, który udzielił informacji o wejściu do galerii. Jest to wycieczka z przewodnikiem, więc po zameldowaniu byliśmy sami. Zadzwonili nawet do mnie, aby upewnić się, że przyjedziemy, ponieważ byliśmy kilka minut spóźnieni. Wspaniałe doświadczenie!

To doświadczenie było bardzo łatwe! Łatwo znaleźć osoby, które miały nasze bilety. Zaoszczędź nam dużo czasu, a jako Amerykanie był to najbezpieczniejszy sposób na zdobycie biletów online! Uwielbiałem wygodę!

Przybył na parking Villa Costanza na A1. Pojechałem tramwajem wahadłowym i po 20 minutach byłem w centrum. Wymieniłem vouchery na bilety wstępu na czas i bez kolejki wszedłem do Uffizi

Ήταν συναρπαστική η εμπειρία στο μουσείο. Δεν περιμέναμε καθόλου στην ουρά. Περάσαμε 2 ώρες ,αλλά νομίζω ότι χρειαζόμασταν λίγο ακόμα.

tylko bilet, ale uratował cię przed kolejkami. materiały informacyjne były świetne, ponieważ muzeum jest tak duże?