Galeria Uffizi

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

5 dzieł sztuki, które należy zobaczyć w Galerii Uffizi

Galeria Uffizi to jedno z najstarszych i najchętniej odwiedzanych muzeów we Florencji. Jest tak duże, że stanowi wyzwanie nawet dla najbardziej spragnionych sztuki koneserów. Jak sobie z tym poradzić? Przełożyć jakość nad ilość! Oto lista najpiękniejszych obrazów, która pomoże Ci zdecydować, co warto zobaczyć.

 • Święta Anna Samotrzecia” (Sala nr 7)

  1. Święta Anna Samotrzecia” (Sala nr 7)

  Mistrzowskie opanowanie koloru i głębi uczyniły Masaccia pierwszym wielkim malarzem wczesnego renesansu. Obecnych na obrazie św. Annę, Matkę Boską i Dzieciątko Jezus otaczają namalowane w stylu gotyckim anioły; są one prawdopodobnie dziełem Masolina.

 • Narodziny Wenus” (sala nr 10)

  2. Narodziny Wenus” (sala nr 10)

  To prawdopodobnie najbardziej znane dzieło znajdujące się w Galerii Uffizi – namalowana przez Boticellego, wyłaniająca się z morza Wenus.

 • Pokłon Trzech Króli” (sala nr 15)

  3. Pokłon Trzech Króli” (sala nr 15)

  Może to niedokończone dzieło Leonarda da Vinci nie jest jego największym osiągnięciem, ale rzuca trochę światła na metodę mistrza. Na pewno jest bardzo interesujące!

 • \Madonna z harpiami” (sala nr 26)

  4. \Madonna z harpiami” (sala nr 26)

  Andrea del Sarto to jeden z zapomnianych mistrzów dojrzałego renesansu. Sala nr 26 pozwoli Ci porównać jego odważne i okazałe dzieła z twórczością bardziej znanego, współczesnego mu artysty, Rafaela.

 • \Bacchus” (sala nr 4, pierwsze piętro)

  5. \Bacchus” (sala nr 4, pierwsze piętro)

  Za czasów Caravaggia nie było malarza, który potrafiłby lepiej operować cieniem. Na tym, jak na niego, mało dramatycznym obrazie, w piękny sposób ukazał wady ludzkości posługując się postacią rzymskiego boga wina.

Zaplanuj pobyt

 • Godziny otwarcia

  Galeria Uffizi jest otwarta od wtorku do niedzieli, w godz. 8.15-18.50. 1 stycznia, 1 maja, 25 grudnia i w poniedziałki muzeum jest nieczynne.

 • Ile czasu przeznaczyć na zwiedzanie?

  Jeśli planujesz wizytę w Galerii Uffizi jako część całodziennego planu, na największe atrakcje wystarczą 3 godziny. Jeśli jednak sztuka to Twoja pasja, lub jeśli chcesz wycisnąć ze swojego biletu jak najwięcej, nastaw się na dwa razy tyle!

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Galeria Uffizi jest otwarta w godz. 8.15-18.50, od wtorku do niedzieli.
 • Cena
  Ceny biletów wstępu zaczynają się od 23 EUR. Wskazówka: w pierwszą niedzielę każdego miesiąca wejście jest darmowe, ale przyjdź o odpowiedniej porze; w ten sposób unikniesz tłumów.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Na pewno okaże się przydatny. Rzuć okiem na nasze najpopularniejsze wycieczki!
 • Jak tam dotrzeć?
  Galeria Uffizi znajduje się w pobliżu Piazza della Signoria – można do tego placu dojść w 10 minut z głównego dworca Florencji, Santa Maria Novella.
 • Dodatkowe wskazówki

  • W muzeum obowiązuje zakaz używania lamp błyskowych.

  • Dobrym pomysłem jest wplecenie wizyty w Galerii Uffizi w dłuższą wycieczkę po Florencji.

Galeria Uffizi: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Galeria Uffizi? Kliknij tutaj.

Galeria Uffizi: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 12 739 opinii

To było niesamowicie piękne i naprawdę podobała nam się nasza wizyta. Zatrzymaliśmy się na wiele godzin, aby cieszyć się (miejmy nadzieję) wyjątkową sytuacją ograniczonego strumienia odwiedzających, a tym samym ułatwiliśmy dostęp do obrazów. Zapomnieliśmy, że nosimy maski całkowicie pochłonięte magią dzieł sztuki. Wszystko było dobrze zorganizowane i było czyste, z dostępnym środkiem dezynfekującym. Kelnerzy w pięknej stołówce nosili maski, a stoliki były ustawione w odpowiedniej odległości. Wspaniałe przeżycie w tym trudnym czasie! Dziękuję Ci!

W Galerii Uffizi znajduje się ogromna kolekcja dzieł od starożytnego Rzymu po sztukę nowoczesną. Galeria jest obecnie w przebudowie, stąd długie oczekiwanie w kolejkach. Brak wielu udogodnień dla niepełnosprawnych (jedynie winda, ale nie była widoczna przy wejściu, dopiero przy wyjściu z Galerii). Należy nastawić się na długie zwiedzanie, co najmniej 2-3 godziny.

Wszystko działa idealnie, od rezerwacji przez aplikację po otrzymywanie biletów od przewodnika. Gorąco polecam, jeśli chcesz zoptymalizować czas oczekiwania przy wejściu. W naszym przypadku: żadnego czekania, tylko bramka bezpieczeństwa przy wejściu, kilka minut później już cieszyliśmy się sztuką. Idealny!

Pomimo 44 stopni C i ortezy na nodze zwiedzałam Florencję przez 10 godzin... i jeszcze mam niedosyt. Piękna!

Polecam! żadnych uwag. Rezerwacja oraz wymiana biletów działa wspaniałe!