Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Gadara

Gadara – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Ammanu: Jerash, Ajloun Castle lub Umm Qais Wycieczka prywatna

1. Z Ammanu: Jerash, Ajloun Castle lub Umm Qais Wycieczka prywatna

Wybierz jedną z prywatnych wycieczek z Ammanu do Jerash, zamku Ajloun i Umm Qais, prywatną wycieczkę z Ammanu do Jerash, prywatną wycieczkę z Ammanu do Jerash i zamku Aljoun lub prywatną wycieczkę z Ammanu do Jerash i Umm Qais. Zacznij od odbioru z hotelu w Ammanie i podróżuj do następnego miejsca docelowego klimatyzowanym samochodem lub vanem. Wybierz wycieczkę z opcją odwiedzenia starożytnego miasta Jerash i zwiedź miasto, które było bogatą i dobrze prosperującą osadą grecką i rzymską. Spaceruj ulicą z kolumnadą i odkryj dobrze zachowany rzymski amfiteatr, Świątynię Artemidy, Forum, Oval Plaza i Łuk Hadriana. Wybierz wycieczkę do Ajloun i odwiedź zamek Ajloun, XII-wieczną fortecę zbudowaną przez Saladyna z dynastii Ajjubidów. Zobacz jego arabsko-islamską architekturę wojskową, która strzegła głównych przejść do północno-zachodniej Jordanii. Odkryj wieże, komnaty, galerie i klatki schodowe, które stanowią część miasta. Podziwiaj piękną scenerię otaczającą wzgórza. Wejdź na wieżę i podziwiaj fantastyczne widoki na dolinę Jordanu i Morze Martwe. Wybierz wycieczkę do Umm Qais i odwiedź jedno z najbardziej oszałamiających grecko-rzymskich miast w regionie. Poznaj ruiny dekapolskiego miasta Gadara, znanego obecnie jako Umm Qais. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na Jordanię, Syrię, Izrael i Palestynę. Na koniec spotkaj się ponownie z kierowcą i wróć do Ammanu, gdzie Twoja wycieczka zakończy się odbiorem w dowolnym wybranym przez Ciebie miejscu.

Z Ammanu: Petra, Wadi Rum i Morze Martwe w 3 dni

2. Z Ammanu: Petra, Wadi Rum i Morze Martwe w 3 dni

Odkryj najważniejsze atrakcje Jordanii podczas 3-dniowej wycieczki z przewodnikiem-kierowcą z Ammanu. Podziwiaj zabytki wykutego w skale miasta Petra, zobacz zachód słońca nad Morzem Martwym i poznaj życie Beduinów w obozie w Wadi Rum. Po odebraniu z hotelu w Ammanie odwiedź górę Nebo i kościoły miejskie w Madabie, a następnie podróżuj pustynną autostradą w kierunku Petry. Zatrzymaj się w rezerwacie Dana i podziwiaj piękne krajobrazy. Kontynuuj podróż do zamku Shobak, odwiedź Małą Petrę i podziwiaj wykute w skale grobowce. Zostań wysadzony w swoim 3-gwiazdkowym hotelu w Wadi Mousa na nocleg. Spędź dzień w Petrze i podziwiaj to dobrze zachowane miasto archeologiczne. Poświęć trochę czasu na poznanie tego architektonicznego wyczynu, zanim udasz się do Wadi Rum, gdzie spędzisz noc w obozie Beduinów. Eksploruj dolinę podczas safari jeepem i podziwiaj wspaniałe krajobrazy. Następnie udaj się na plażę nad Morzem Martwym, przechodząc przez Dolinę Wielkich Rowów Afrykańskich do miasta Akaba. Ciesz się pływaniem w Morzu Martwym i wieczorem wróć do Ammanu.

Z Ammanu: Prywatna wycieczka do Jerash, zamku Ajloun i Umm Qais

3. Z Ammanu: Prywatna wycieczka do Jerash, zamku Ajloun i Umm Qais

Ciesz się urzekającą podróżą podczas tej 1-dniowej wycieczki z Ammanu do Jerash. Wybierz jedną z trzech opcji, które pozwolą Ci odwiedzić zamek Ajloun i miasto Umm Qais. Pozostań w kontakcie po drodze dzięki dołączonemu Wi-Fi i nawadniaj się bezpłatną wodą. Odbierz się z miejsca zakwaterowania w Ammanie i zrelaksuj się podczas malowniczej przejażdżki do Jerash, znanego na całym świecie rzymskiego miasta, które jest często uznawane za jedno z najlepiej zachowanych starożytnych rzymskich miast. Zanurz się w historii i spaceruj po tym niezwykłym archeologicznym mieście. Ulepsz swoje doświadczenie, wybierając opcję odwiedzenia zamku Ajloun. Po wizycie w Jerash udaj się do zamku Ajloun, monumentalnej fortecy zbudowanej przez Saladyna w celu ochrony Jerozolimy. Położona pośród bujnych lasów twierdza jest świadectwem historycznej wielkości. Uzyskaj pełne doświadczenie, wybierając opcję obejmującą zamek Ajloun i miasto Umm Qais. Po zwiedzeniu zamku udaj się do Umm Qais, aby podziwiać zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki, które pozwolą Ci podziwiać cztery kraje jednocześnie, w tym hipnotyzujące Morze Galilejskie. Podziwiaj niezwykłą sprawność inżynieryjną Rzymian w tworzeniu Umm Qais podczas samodzielnej wycieczki z przewodnikiem przed powrotem do miejsca zakwaterowania w Ammanie.

Z Ammanu: Jerash, Umm Qais i Jaskinia Jezusa - prywatna wycieczka

4. Z Ammanu: Jerash, Umm Qais i Jaskinia Jezusa - prywatna wycieczka

Poznaj niektóre z historycznych skarbów Jordanii podczas tej całodniowej prywatnej wycieczki do Jerash, Um Qais i Jaskini Jezusa z Ammanu. Odkryj ruiny w Jerash, znanym jako jedno z najlepiej zachowanych miast grecko-rzymskich na Bliskim Wschodzie. Jerash to osada z epoki brązu, w której można znaleźć Świątynię Artemidy, Forum, owalny plac oraz Łuk Hadriana. Dowiedz się o mieście i o tym, jak powstało jako federacja grecka i prosperowało przez panowanie muzułmanów i chrześcijan, aż do jego upadku po wyprawach krzyżowych. Następnie udaj się do Um Qais, jednego z najbardziej zdumiewających grecko-rzymskich miast. Odkryj ruiny miasta Gadara w Dekapolu, znanego obecnie jako Um Qais. To miejsce jest oszałamiające ze względu na zestawienie rzymskich ruin i opuszczonej wioski z czasów osmańskich. Zobacz niezwykły punkt widokowy, z którego roztacza się widok na trzy kraje: Jordanię, Syrię oraz Izrael i Terytoria Palestyńskie. Według Biblii to właśnie tam Jezus dokonał cudu gadareńskiej świni. Później skieruj się w stronę Jaskini Proroka Jezusa, trzy mile na południe od Um Qais. Miejscowi wierzą, że Jezus przebywał w tej jaskini podczas swoich podróży do Umm Qais w celu uwolnienia jej mieszkańców od pogaństwa. Odwieź z powrotem do hotelu w Ammanie, aby zakończyć wycieczkę.

Lotnisko Amman-Królowa Alia : transfer do/z Petry

5. Lotnisko Amman-Królowa Alia : transfer do/z Petry

Osobisty kierowca będzie monitorował Twój lot do/z międzynarodowego lotniska Queen Alia, aby uwzględnić opóźnienia lub wczesny przylot. Odbiór zarówno z hotelu w Petrze, jak i z lotniska zostanie dostosowany w zależności od wszelkich zmian w rozkładzie lotu. Po prostu wyszukaj swojego zawodowego kierowcę z wizytówką w hali przylotów lub w holu hotelu. Po spotkaniu pomogą Ci z bagażem i upewnią się, że czujesz się komfortowo. Wskocz do nowoczesnego, pełnowymiarowego pojazdu wyposażonego w bezpłatną wodę mineralną i Wi-Fi. Transfer bezpośrednio do Twojego hotelu w Petrze lub z hotelu w Petrze bezpośrednio na lotnisko w Ammanie. Usługa działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, więc to luksusowe przeżycie jest dostępne o każdej porze dnia i każdego dnia tygodnia. Pozbądź się stresu związanego z wizytą w Jordanii, omiń irytujące kolejki taksówek i podróżuj stylowo i wygodnie.

Poznaj największe atrakcje Jordanii - 5-dniowa wycieczka

6. Poznaj największe atrakcje Jordanii - 5-dniowa wycieczka

Dzień 1 8:00 Zostaniesz odebrany z preferowanej lokalizacji, aby rozpocząć wycieczkę w kierunku Madaby (1 godzina jazdy), aby odwiedzić Park Archeologiczny Madaba I i Kościół Najświętszej Marii Panny, następnie bizantyjski kościół St George's Greek, a następnie udasz się na górę Nebo (3 godziny). Następnie udasz się z powrotem do centrum Ammanu, odwiedzając cytadelę Ammanu (1:30 godziny), a następnie teatr rzymski (30 minut). Pod koniec dnia podrzucimy Cię do preferowanego hotelu w Ammanie lub pomożemy w rezerwacji hotelu, abyś mógł się zrelaksować i przenocować (nie wliczone w cenę). Dzień 2 8:00 Po śniadaniu udasz się do rezerwatu biosfery Dana i będziesz podziwiać piękno przyrody ze szczytu góry Dana (15 minut). 10:30 Zamek Shobak będzie czekał na Ciebie, siedząc na dramatycznym wzgórzu, będziesz mógł cieszyć się jego hipnotyzującym widokiem na krajobraz (45 minut) 13:00 dotrzesz do Małej Petry, aby wędrować po jej skomplikowanych rzeźbach. Następnie kierowca zabierze Cię do hotelu w mieście Petra. Będziesz mógł odpocząć i zostać na noc (wliczone w cenę, jeśli wybrano opcję). Dzień 3 8 rano rozpoczniesz podróż do Petry. Jeden z SIEDMIU CUDÓW ŚWIATA Poznasz bloki Dżinna, skarbiec Petry, słynny "Siq" i inne urzekające miejsca (4-6 godzin). Następnie udasz się do Wadi Rum. Czas przyjazdu 3-4PM. Czekają na Ciebie różne atrakcje. 2-godzinna wycieczka jeepem 4x4 (nie wliczona w cenę) -Przejażdżka na wielbłądzie (nie wliczone w cenę) -Joga o zachodzie słońca (bez instruktora) Następnie spędzisz noc w obozie beduińskim z otwartym bufetem, w tym "Zarb". Dzień 4 Po zjedzeniu śniadania o 8 rano rozpoczniesz wycieczkę nad Morze Martwe, 13:00 / 15:00 Po przybyciu nad Morze Martwe zjesz lunch, cały dzień na pływanie w wodzie wzbogaconej minerałami, 17:00 wrócisz do Ammanu, aby przenocować w hotelu (wliczone w cenę, jeśli wybrano opcję). Dzień 5 Po śniadaniu o 9:00 udasz się do Jerash, aby zwiedzić największe zachowane rzymskie miasto na świecie poza Włochami (3 godziny), następnie udasz się do Ajloun, XII-wiecznego zamku zbudowanego przez dowódcę Saladyna, a następnie wrócisz do Ammanu, aby odwieźć Cię do preferowanego miejsca w Ammanie około 17:00-18:00 lub odwieźć na lotnisko.

Lotnisko w Ammanie: prywatny transfer do / z hoteli nad Morzem Martwym?

7. Lotnisko w Ammanie: prywatny transfer do / z hoteli nad Morzem Martwym?

Ciesz się bezproblemowym transferem do lub z międzynarodowego lotniska Amman Queen Alia dzięki tej prywatnej usłudze transferu. Spotkaj się ze swoim kierowcą na międzynarodowym lotnisku Amman Queen Alia, a następnie zrelaksuj się w drodze do hotelu nad Morzem Martwym lub odwrotnie. Podróżuj wygodnym, klimatyzowanym pojazdem w towarzystwie kierowcy, który jest dostępny 24/7 365 dni w roku. Zrelaksuj się, korzystając z bezstresowej usługi „spotkaj się i przywitaj” na lub z międzynarodowego lotniska Amman Queen Alia. Ciesz się wygodnymi fotelami z dużą przestrzenią na nogi, klimatyzacją i Wi-Fi.

Z Ammanu: Jerash &Ajloun &Um Qais Private Tour

8. Z Ammanu: Jerash &Ajloun &Um Qais Private Tour

Wybierz jedną z wycieczek: prywatna wycieczka z Ammanu do Jerash, Ajloun Castle, prywatna wycieczka z Ammanu do Jerash, prywatna wycieczka z Ammanu do Jerash i Aljoun Castle lub prywatna wycieczka z Ammanu do Jerash. Zacznij od odbioru z hotelu w Ammanie i podróżuj do następnego miejsca docelowego klimatyzowanym samochodem lub vanem. Wybierz wycieczkę z opcją odwiedzenia starożytnego miasta Jerash i poznaj miasto, które było bogatą i dobrze prosperującą osadą grecką i rzymską. Spaceruj ulicą z kolumnadą i odkryj dobrze zachowany rzymski amfiteatr, świątynię Artemidy, forum, owalny plac i łuk Hadriana. Wybierz wycieczkę do Ajloun i odwiedź zamek Ajloun, XII-wieczną fortecę zbudowaną przez Saladyna z dynastii Ajjubidów. Zobacz jego arabsko-islamską architekturę wojskową, która strzegła głównych przejść do północno-zachodniej Jordanii. Odkryj wieże, komnaty, galerie i klatki schodowe, które stanowią część miasta. Podziwiaj piękną scenerię otaczającą wzgórza. Wejdź na wieżę i podziwiaj fantastyczne widoki na dolinę Jordanu i Morze Martwe.

Jednodniowa wycieczka do rezerwatu przyrody Dana i zamku Al-Karak

9. Jednodniowa wycieczka do rezerwatu przyrody Dana i zamku Al-Karak

- Rezerwat przyrody Dana Mała wioska Dana leży na półce zbocza góry, która opada w szczelinę Wadi ‘Araba. Jedyna droga dojazdowa kończy się na początku wsi, a stamtąd wąskie ścieżki – ledwie na tyle szerokie, by można było nimi przejść – biegną między domami, których płaskie dachy umożliwiają komunikację społeczną. Zbudowane z kamienia i drewna, otynkowane błotem, domy idealnie wtapiają się w krajobraz, a przewodniki Dana Beduin, co możesz zrobić, wypełnią Twój harmonogram każdą możliwą aktywnością na świeżym powietrzu. Najważniejsze atrakcje to spływy kajakowe, piesze wycieczki i kolarstwo górskie. Nocne atrakcje obejmują obserwowanie gwiazd i bezpłatną wędrówkę o zachodzie słońca. - Zamek Al-Karak Jako jedno z najwyżej ocenianych miejsc w Jordanii, nie jest niespodzianką, że zamek Karak jest głównym powodem wycieczki do tego starożytnego miasta. Zamek Karak jest prawdopodobnie najbardziej legendarnym z zamków krzyżowców w Jordanii ze względu na jego znaczącą rolę w historii Nabatejczyków. Zamek Karak został zbudowany w XII wieku i uważa się, że został zaprojektowany przez ówczesnego króla Izraela. Zamek znajduje się około 124 kilometrów od stolicy Ammanu. Zamek jest podzielony na siedem poziomów korytarzy, lochów, kuchni i kaplicy. Znajduje się tu również muzeum z artefaktami i informacjami historycznymi o zamku. W pogodny dzień zwiedzający mogą zobaczyć Morze Martwe ze szczytu zamku.

Prywatna wycieczka do Jerash, zamku Ajloun i Umm Qais z Ammanu

10. Prywatna wycieczka do Jerash, zamku Ajloun i Umm Qais z Ammanu

Rozpocznij wciągającą i rozległą podróż przez historyczne cuda Jordanii dzięki naszej starannie przygotowanej prywatnej wycieczce Jerash, Ajloun Castle i Umm Qais Tour, rozpoczynającej się od tętniącego życiem miasta Amman. Ta szyta na miarę przygoda obiecuje nie tylko wgląd w starożytną przeszłość, ale także płynne i wygodne doświadczenie, dzięki naszym profesjonalnym kierowcom, którzy priorytetowo traktują Twoją satysfakcję na każdym kroku. Gdy z niecierpliwością oczekujesz na czekającą Cię eksplorację, wyobraź sobie siebie w sercu Ammanu, gdzie nasz doświadczony kierowca, znany z punktualności i ciepłej gościnności, jest gotowy, aby zabrać Cię na tę urzekającą odyseję. Twój spersonalizowany odbiór rozpocznie się od płynnego transferu do pierwszego klejnotu na naszej trasie - starożytnego miasta Jerash. Jerash: Gobelin rzymskiego splendoru Poczuj narastające oczekiwanie, gdy wejdziesz do dobrze zachowanych ruin Jerash, miasta zamrożonego w czasie, odzwierciedlającego wielkość Imperium Rzymskiego. Kierowca, integralna część Twojej podróży, zapewnia płynne przejście od zgiełku nowoczesnego Ammanu do ponadczasowego uroku Jerash. Spaceruj po kultowym Oval Plaza, gdzie echa starożytnych kroków rozbrzmiewają przez wieki. Podziwiaj Świątynię Artemidy, świadectwo bogatej historii miasta. Łuk Hadriana, mistrzowski pokaz rzymskiej architektury, stoi dumnie, zapraszając Cię do zagłębienia się w jego historyczne znaczenie. Podczas całej eksploracji Zamek Ajloun: Twierdza w chmurach Żegnając się z Jerash, nasz kierowca zabierze Cię w malowniczą podróż do następnego rozdziału Twojej przygody - zamku Ajloun. Położona na szczycie wzgórza twierdza oferuje nie tylko wgląd w średniowieczną historię Jordanii, ale także panoramiczne widoki, które rozciągają się tak daleko, jak okiem sięgnąć. Twoja podróż przez korytarze i komnaty zamku jest uzupełniona uważną obecnością naszego kierowcy, który zapewni Ci komfort i satysfakcję. Podczas gdy zamek Ajloun opowiada historie bitew i podbojów, nasz kierowca staje się niezawodnym towarzyszem, gotowym do dzielenia się spostrzeżeniami i anegdotami na temat otaczających krajobrazów. Ten spersonalizowany akcent dodaje warstwę bogactwa do Twojego doświadczenia, sprawiając, że każda chwila podróży nie jest tylko wycieczką, ale połączeniem z historyczną przeszłością Jordanii. Umm Qais: Gdzie historia spotyka się ze spektakularną scenerią Wielki finał Twojej wycieczki rozgrywa się w Umm Qais, hipnotyzującym stanowisku archeologicznym, które ukazuje zbieżność historii i zapierających dech w piersiach widoków. Z Jeziorem Galilejskim jako tłem, Umm Qais stanowi oszałamiające płótno dla Twojej eksploracji. Nasz kierowca, dostosowany do Twoich potrzeb, zapewni płynne przejście z zamku Ajloun do tego niezwykłego miejsca. Gdy przemierzasz starożytne ulice Umm Qais, kierowca pozostaje w gotowości, gotowy do pomocy i wzbogacenia Twoich wrażeń. Niezależnie od tego, czy jesteś oczarowany dobrze zachowanymi ruinami, czy zahipnotyzowany panoramicznymi widokami, zaangażowanie naszego kierowcy w Twoje zadowolenie pozostaje niezachwiane.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 31
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Gadara

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Gadara

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Gadara to:

Amman

Gadara: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Gadara? Kliknij tutaj.

Gadara: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(196 recenzji)

Świetnie się bawiliśmy podczas podróży! Mustafa był naszym kierowcą i był niezwykle miły i pomocny. Nasza grupa miała cztery dziewczyny na wycieczce i przez cały czas czuliśmy się bezpiecznie. We wszystkich miejscach mieliśmy mnóstwo czasu. W Petrze spędziliśmy tylko pół dnia, a ponieważ mieliśmy dodatkowy czas, dodali wycieczkę do Akaby nad Morzem Czerwonym. Petra, Wadi Rum i Morze Martwe też były niesamowite! Cena jest bardzo dobra w stosunku do liczby odwiedzanych miejsc. Dla mnie najważniejszym punktem wycieczki był obóz Wadi Rum. Absolutnie polecam tę wycieczkę każdemu, kto szuka świetnego i łatwego sposobu na zwiedzanie Jordanii.

Oferowanie darmowych napojów przez jordańskich przewodników musi być tradycją, nie tylko kupił nam wodę butelkowaną, Merindę i herbatę, ale także kupił nam lody. Nigdy nie miałem takiego przewodnika jak on, dającego darmowe drinki. Ibrahim nawet przy zakupie towarów targuje się dla nas niskimi cenami. Tak więc poza luksusem posiadania niesamowitego przewodnika, sama wycieczka jest doskonała, nie spieszyliśmy się, mieliśmy mnóstwo czasu na zwiedzanie historycznych miejsc. Zakwaterowanie wybrane przez firmę w Petrze i Wadi Rum jest doskonałe. Naprawdę wierzę, że trafiliśmy w dziesiątkę. Dziękuję zatem za niezapomniane wspomnienia

Naszym przewodnikiem był Ahmed Abu Ali i był absolutnie najlepszy. Całe trzy dni były niesamowite. Gorąco polecam tę wycieczkę, aby naprawdę poznać ten wspaniały kraj. Nocowaliśmy w podstawowym namiocie w Wadi Rum i było wspaniale, ze wspaniałym jedzeniem. Jeśli wybierasz się w lecie, możesz wybrać klimatyzację, ale dla nas było w porządku. Łóżka były bardzo wygodne i przytulne.

Murad świetny kierowca i bardzo kulturalny człowiek, taktowny, dyskretny, pomocny. Nasza dwojka, myślała że będzie bus z ludźmi z którymi liczyliśmy się zapoznać, a okazało się, że dostaliśmy auto z prywatnym kierowca. Jednak to też było ok. Murad wszystko świetnie nam zaplanował, czuliśmy się zaopiekowani i bezpieczni.

Wszystko było super, nasz kierowca Majd był wspaniałym człowiekiem, bardzo miłym, zawsze punktualnym i miłym. Petra jest piękna, ale bardzo męcząca, trzeba być przygotowanym, a obóz w Wadi Rum to bez wątpienia jedno z najlepszych doświadczeń, gorąco polecam