Dodaj daty

Fundacja Claude Monet

Fundacja Claude Monet – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Paryża: Giverny Day Trip z audioprzewodnikiem lub przewodnikiem na żywo

1. Z Paryża: Giverny Day Trip z audioprzewodnikiem lub przewodnikiem na żywo

Zapraszamy na półdniową wycieczkę do dawnego domu Claude'a Moneta, jednego z najsłynniejszych malarzy francuskiego impresjonizmu. Położony w maleńkiej wiosce Giverny nad brzegiem Sekwany, 50 mil na zachód od Paryża, dom i ogrody zostały przekazane Académie des Beaux-Arts przez jego syna w 1966 roku. Zostały otwarte jako muzeum publiczne w 1980 roku po przeprowadzeniu prac renowacyjnych na dużą skalę. W zależności od wybranej opcji Twoja wycieczka będzie prowadzona z przewodnikiem, audioprzewodnikiem lub we własnym czasie wolnym. Wyjedź z Paryża i podróżuj wygodnym, klimatyzowanym autokarem. Ponieważ nie ma bezpośredniego transportu publicznego do Giverny, jest to idealny sposób, aby się tam dostać. Będziesz jechać przez zachodnie dzielnice Paryża i jechać autostradą Normandii aż do Bonnières. Po przekroczeniu Sekwany w Vernon, jedź dalej do Giverny przez zalesione płaskowyże Eure. Giverny przyciągnęło w XIX wieku kilku malarzy impresjonistów, z których większość podążała za przykładem założyciela ruchu, Claude'a Moneta, który mieszkał tam przez 43 lata. Odwiedź dom Mistrza, gdzie spektakularne kolory i czarujący ogród zostały zaprojektowane jak dzieło sztuki. Daj się olśnić klombom i roślinom i poczuj uczucia i inspiracje artysty, stojąc przed słynnymi liliami wodnymi i wierzbami płaczącymi w uroczym ogrodzie wodnym.

Z Paryża: półdniowa wycieczka Giverny z domem i ogrodami Moneta

2. Z Paryża: półdniowa wycieczka Giverny z domem i ogrodami Moneta

Wyrusz w podróż do kwitnącej posiadłości Claude'a Moneta w Giverny i poznaj niezwykle wpływowy ruch artystyczny impresjonistów. Podróżuj z Paryża do uroczej wiejskiej wioski Giverny klimatyzowanym autokarem. Podczas jazdy, która trwa około godziny, przewodnik wyjaśni plan dnia. Twoim pierwszym przystankiem jest Fondation Claude Monet, gdzie zostaniesz potraktowany krótkim, ale pouczającym wprowadzeniem do posiadłości, w której mistrz impresjonistów stworzył swój dom. Po wycieczce orientacyjnej możesz w wolnym czasie zwiedzać Dom i Ogrody Moneta, korzystając z wygodnej aplikacji audio do samodzielnego przewodnika. Spaceruj po liliowych stawach ogrodowych, które stały się sławne dzięki arcydziełom Moneta. Podziwiaj bajeczną eksplozję kwiatów i przejdź się po porośniętym bluszczem domu artysty, który został odrestaurowany, aby pokazać, jak wyglądałby za życia malarza. Możesz także zjeść lunch w jednym z zacisznych barów lub restauracji w mieście. Po obiedzie przegrupuj się i udaj się w krótką podróż z powrotem do Paryża, mając wystarczająco dużo czasu, aby cieszyć się kolejną zabawą w Paryżu. Skorzystaj z tego niezrównanego doświadczenia w jednym z najbardziej fotografowalnych i wyjątkowych miejsc we Francji.

Z Paryża: wycieczka z przewodnikiem do ogrodu Moneta w Giverny

3. Z Paryża: wycieczka z przewodnikiem do ogrodu Moneta w Giverny

Poznaj piękną wioskę i dom w Górnej Normandii, gdzie impresjoniści Claude Monet spędzili ostatnie 40 lat swojego życia. Odwiedź uroczą wioskę Giverny i dowiedz się, dlaczego okazała się ona takim źródłem inspiracji dla artystów impresjonistów. Po przeniesieniu z Paryża zajrzyj do domu, w którym mieszkał i pracował Monet. Położone w przepięknej dolinie Sekwany ogrody i otoczenie stanowiły dużą część tematu jego obrazów po tym, jak przeniósł się tam w 1883 roku. Po obejrzeniu pokoi, w których artysta mieszkał z rodziną, przejdź się po 2 wyjątkowych ogrodach, które Monet zaprojektował i zmodyfikował przez całe życie. Zobacz ponad 100 różnych rodzajów kwiatów i splecione liście w Ogrodzie Kwiatowym Moneta. Następnie poczuj się, jakbyś wszedł do jednego z jego obrazów w Ogrodzie Japońskim. Udaj się nad jezioro pełne lilii wodnych i dowiedz się, dlaczego Monet wykorzystał ten ogród jako inspirację do ponad 250 swoich obrazów.

Giverny: wycieczka z przewodnikiem do domu i ogrodów Moneta

4. Giverny: wycieczka z przewodnikiem do domu i ogrodów Moneta

Odpocznij od zgiełku miasta, odwiedzając urokliwy dom i ogrody słynnego impresjonistycznego malarza – Claude'a Moneta. Przechadzaj się po pięknych ogrodach krajobrazowych w towarzystwie doświadczonego przewodnika. Poznaj tutejsze rośliny i rolę ogrodów, jaką odegrały w twórczości Moneta.  Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i małą grupą przed wejściem do ogrodów. Na początek zajrzyj do ogrodu wodnego z liliami wodnymi, które stanowiły inspirację dla wielu obrazów Moneta, a następnie zobacz „Clos Normand”. Przewodnik zwróci Twoją uwagę na rozmaite gatunki kwiatów oraz cechy ogrodu. W ramach spaceru po ogrodach i odwiedzin w domu artysty poznasz życie Claude'a Moneta i dowiesz się, dlaczego został on twórcą i mistrzem impresjonizmu.  Po zakończeniu zwiedzania możesz zostać tu dłużej, aby pospacerować na własną rękę lub odwiedzić duży sklep z pamiątkami. Od wczesnej wiosny do początku listopada ogrody Moneta stanowią istną feerię barw i zapachów. Zapytaj przewodnika o malowniczą miejscowość Giverny i poproś go o zarekomendowanie innych wartych odwiedzenia miejsc.

Z Paryża: jednodniowa wycieczka do Giverny i Wersalu z lunchem

5. Z Paryża: jednodniowa wycieczka do Giverny i Wersalu z lunchem

Wybierz się na fascynującą wycieczkę do 2 najbardziej imponujących symboli kultury francuskiej i odkryj złożoną i bogatą historię za ich murami. Rozpocznij swoją wycieczkę z Paryża do Giverny z audioprzewodnikiem lub przewodnikiem (w zależności od wybranej opcji), osobliwej wioski w Normandii, która w XIX wieku przyciągała kilku malarzy impresjonistów. Zobacz dom Claude'a Moneta i zainspiruj się odrobiną koloru i uroku, które wpłynęły na jego twórczość. Poznaj kolorowy ogród, którego lilie, płaczące wierzby i klomby są żywym przypomnieniem jego mistrzowskich dzieł. Następnie zjesz tradycyjny lunch przed wizytą w oszałamiającym miejscu Pałacu Wersalskiego. Odkryjesz mistrzowskie połączenie klasycznych i barokowych stylów architektonicznych. Wybierz się na spacer po pięknych ogrodach, przejdź się obok sali lustrzanej i odwiedź Grands Appartements , aby poczuć wielkość otaczającą króla Ludwika XIV. Wrócisz do Paryża około 18:00.

Ogród Moneta: wycieczka rowerowa z Paryża

6. Ogród Moneta: wycieczka rowerowa z Paryża

Rozpocznij swoją całodzienną, rowerową wycieczkę śladami Moneta od panoramicznej przejażdżki autobusem przez przepiękne pola pszenicy i słoneczników w Normandii. Pokonaj wijącą się leniwie Sekwanę i zatrzymaj się w wiosce Vernon. Odwiedź tutaj uroczy targ rolniczy by zakupić jedzenie na piknik. Następnie, wskocz na rower i wybierz się na wycieczkę do pięknego parku położonego wzdłuż brzegów Sekwany. Po lunchu weź udział w relaksującej 5-kilometrowej przejażdżce po ścieżkach rowerowych we wsi Giverny. Przejedź obok kościoła i cmentarza w Giverny, gdzie znajdują się groby lokalnych mieszkańców, pochodzące nawet z XVII wieku oraz miejsca spoczynku brytyjskich żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej. Nawet sam Monet spoczywa tu w rodzinnej krypcie. Kontynuuj obok hotelu Baudy, gdzie tworzyli impresjoniści Monet i Renoir. Zatrzymaj się przy głównej atrakcji dnia: Ogrodzie Moneta. Zwiedzaj dom i ogrody przez około 90-minut, podziwiając także słynny staw z liliami wodnymi, który zainspirował niektóre z najsłynniejszych dzieł artysty. Dodatkowo, możesz zwiedzić wioskę Giverny z Amerykańskim Muzeum Sztuki. Znajduje się ono naprzeciwko Ogrodu Moneta. W wiosce tej jest również mnóstwo kawiarni i małych uliczek, które tylko czekają na odkrycie.

Mała grupa Giverny i Pokój Van Gogha w Auvers z Paryża

7. Mała grupa Giverny i Pokój Van Gogha w Auvers z Paryża

Odkryj niezrównane piękno ogrodów Clos Normand i japońskich ogrodów wodnych Claude'a Moneta w Giverny. Poczujesz się tak, jakbyś wszedł do jednego z jego obrazów impresjonistów, spacerując wśród wierzb i przechodząc przez mały zielony mostek nad jego stawem z liliami wodnymi. Następnie odkryjesz wnętrze jego kolorowego domu rodzinnego, uzyskując wyjątkowy dostęp do tego, czy artyści rzeczywiście żyli i pracowali. Po wizycie w domu i ogrodach Claude'a Moneta zatrzymaj się przy jego grobie, aby oddać hołd temu wspaniałemu człowiekowi. Następnie odwiedź miasto Auvers-Sur-Oise, gdzie skupisz się na niespokojnym życiu i wyjątkowej postimpresjonistycznej sztuce Vincenta Van Gogha. Zobaczysz pensjonat, w którym Vincent mieszkał przez ostatnie 3 miesiące swojego życia. Następnie zwiedzaj małe miasteczko i okolicę, które zainspirowały 77 jego obrazów. Odwiedź gotycki „Kościół Auvers” i przejdź się po prawdziwym „Polu Pszenicy z Krukami”. Zobaczenie tych miejsc na własne oczy pomoże ci zrozumieć, dlaczego Vincent Van Gogh znalazł tak wiele inspiracji w Auvers-Sur-Oise. Zobacz ostatnie miejsce spoczynku Van Gogha, skromny grób porośnięty bluszczem.

Giverny: Prywatna wycieczka piesza z przewodnikiem po domu i ogrodach Moneta

8. Giverny: Prywatna wycieczka piesza z przewodnikiem po domu i ogrodach Moneta

Ciesz się prywatną wycieczką po domu i ogrodach światowej sławy malarza Claude'a Moneta. Poświęć dwie godziny z przewodnikiem na zwiedzanie ogrodów i domu, które zainspirowały niektóre z jego słynnych dzieł, i dowiedz się więcej o historii jego arcydzieł. Zobacz dom Claude'a Moneta z prywatnym przewodnikiem i spotkaj się ze swoim przewodnikiem na stronie, aby rozpocząć wycieczkę. Rozpocznij odkrywanie jego posiadłości Giverny, która była jego domem i pracownią przez ponad 40 lat i stała się inspiracją dla wielu jego znanych arcydzieł. Wybierz się na spacer po ogrodach, które pozostały niezmienione od czasów życia tam wielkiego malarza. Doświadcz gry światła i odbić na wodzie, jak kiedyś Monet. Kontempluj lilie wodne i mosty w stylu japońskim, które rozsławiły jego obrazy. Odwiedź dom i prywatne apartamenty Moneta, kuchnię i jadalnię, i podziwiaj kolekcję japońskich grafik znajdujących się na terenie posiadłości. Podziwiaj świat Moneta ze swoim prywatnym przewodnikiem i ciesz się spersonalizowaną wycieczką, która pasuje do Twojego harmonogramu. Przygotuj się do odkrywania piękna i historii świata Moneta dzięki tej wycieczce z przewodnikiem.

Z Paryża: całodniowa wycieczka do Wersalu i Giverny

9. Z Paryża: całodniowa wycieczka do Wersalu i Giverny

Uzyskaj wgląd w niektóre z najbardziej znanych postaci w historii Francji, ich życie i to, jak lubili żyć. Giverny i Wersal znajdują się niecałą godzinę jazdy na zachód od Paryża, więc połączenie ich obu w jedną wycieczkę jest łatwe i relaksujące. Ta trasa rozpoczyna się od spokojnego i prawie innego światowego piękna domu i ogrodów Claude'a Moneta w Giverny. Poznaj historię słynnego impresjonisty, a następnie ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie jego domu o żywych kolorach, spacer wzdłuż uroczych ścieżek jego ogrodu kwiatowego i podziwianie ogrodu wodnego z małym zielonym mostkiem i jeziorem pełnym jego słynnych lilii wodnych. Po południu przewodnik opowie o skandalach związanych z rewolucją francuską i Marie-Antoinette podczas wizyty w Królewskiej Domenie Wersalu. Będziesz cieszyć się wstępem bez kolejki do samego Pałacu i mieć wolny czas na zwiedzanie wnętrza z audioprzewodnikiem. Odwiedź apartamenty królewskie, oszałamiającą Salę Lustrzaną, a następnie przejdź się po słynnych Ogrodach Francuskich. Po zakończeniu wycieczki po pałacu ciesz się łatwym transferem z powrotem do Paryża, po zwiedzaniu wsi.

Dzień w Giverny i zakupy w centrum McArthurGlen

10. Dzień w Giverny i zakupy w centrum McArthurGlen

Wycieczka rozpoczyna się w centrum Paryża, zaledwie 2 kroki od Wieży Eiffla. Zajmujesz miejsce w promie, który zabierze Cię do Giverny. Pokładowy przewodnik zawiera wszystkie szczegóły dotyczące codziennych zajęć. Skorzystaj z tej wycieczki, aby poznać krajobrazy Normandii. Pierwszym przystankiem jest Giverny, mała wioska w Normandii, miejsce narodzin impresjonizmu. Podziel się pięknem świata Claude'a Moneta w Giverny. Poznaj dom i ogrody Moneta. Następnie wsiądź w autobus z powrotem do centrum McArthurGlen, nowego ulubionego miejsca zakupów na zachód od Paryża. Najlepsze z dużych marek premium i luksusowych oferujących zniżki co najmniej 30% przez cały rok. Wędruj alejkami sklepu i wybieraj najładniejsze produkty spośród 80 najbardziej poszukiwanych marek w cenach outletowych. Wreszcie, doświadcz czegoś więcej niż tylko zakupów, odkryj wystawy, dzieła sztuki, rzeźby i restauracje w zaułkach centrum. Maison des métiers d'Art podkreśla know-how lokalnych rzemieślników i dziedzictwo regionu Normandii.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 11
Sortuj wg:

Fundacja Claude Monet: najlepsze atrakcje w pobliżu

Fundacja Claude Monet: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Fundacja Claude Monet? Kliknij tutaj.

Fundacja Claude Monet: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 836 opinii

Nasz przewodnik był bardzo pouczający i przyjazny. Zrobiła zdjęcia naszej grupie, co zostało docenione. Miejsce było bardzo pełne zwiedzających i dzieci w wieku szkolnym, więc trudno było manewrować po tym miejscu. Dom Moneta był piękny, ale ogród ze stawem nie był w pełni piękna, kiedy odwiedziliśmy. Woda była dość mętna i tylko kilka lilii wodnych kwitło w połowie czerwca. Ogrody były ładne, a nasz przewodnik znał nazwy wielu kwiatów.

Pochodzimy z Quebecu i szczerze przekonała nas nasza wycieczka z przewodnikiem, pani Brigitte B., bardzo interesująca i wysoko wykwalifikowana przewodniczka, oprócz tego, że jest bardzo przyjazna i naprawdę profesjonalna! To była moja piąta wizyta i wciąż uczyłam się nowych rzeczy. Wycieczka z przewodnikiem jest koniecznością w ogrodach Moneta. Jeszcze raz wielkie podziękowania dla Pani Brigitte B. za jej życzliwość.

Wycieczka była mała, bardzo ciekawa i pouczająca. Nie wyklucza to jednak, że przebywa tam duża liczba osób. W zasadzie byłoby pożądane, aby państwo francuskie ustaliło maksymalną liczbę odwiedzających dziennie. Byłoby to z pewnością przyjemniejsze dla wszystkich zaangażowanych, ale nie ma nic wspólnego z Travel Guide. Ogólnie Giverny to cudowne miejsce.