Funchal
bilety

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Funchal: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Funchal? Kliknij tutaj.

Funchal: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 896 opinii

Wycieczka, aby poznać rynek odwiedzany głównie przez mieszkańców, więc w przeciwieństwie do Mercado Dos Lavadores w Funchal, gdzie jedynymi mieszkańcami Madery, których zobaczysz, są sprzedawcy, jest to prawdziwe, a ceny są konkurencyjne i niskie. Są też autentyczne lokalne specjały, poncha, cydr, pieczony w kamieniu chleb i wiele więcej. . . . . . . . . Tak spokojny, z pięknym śpiewem ptaków. Mogłem spokojnie spędzić tam godzinę. Santa Cruz to też urocze miejsce. Idealnie byłoby spędzić tam godzinę lub więcej, ciesząc się promenadą, delektując się przekąską w jednej z tawern. Dla mnie fabryka wikliny była skomercjalizowaną wizytówką turystów, zdecydowanie zbyt „zainscenizowaną” i nieautentyczną. Wolałbym spędzać czas w innych miejscach. Może dlatego, że przez lata odwiedzałem wioski zajmujące się tworzeniem jednego rzemiosła, głównie siedziałem u ich drzwi, tak jak kiedyś tu była wiklina ...... Wycieczka dostarczyła wyjątkowych wrażeń bez potrzeby wypożyczenia samochodu.

Genialna jazda z Ogrodów Monte Palace do Ogrodów Botanicznych nad wąwozem. W ten sposób zrobiono tę drugą zjazd po pięknych ogrodach (a wzgórze jest strome!). Możesz zapłacić za bilet łączony na kolejkę linową i ogrody na górze. Lub z tym biletem wstęp do ogrodu kosztuje 6 € u dołu po wejściu. Musisz przejść przez ogrody, nie ma wyjścia na drogę. Z głównego wejścia autobusy nr 31 i 31A zabiorą cię do pobliskiego pałacu Sāo Lourenço z przodu lub 40 minut spacerem. Trasa jest łatwa do pokonania, ale stroma i ma spektakularne widoki na port i miasto. Jeśli zamierzasz skorzystać z autobusu, weź kartę Giro z żółtych kabin Horarios na Avenida do Mar i zapłać za dowolną liczbę podróży - koszt za przejazd 1,35 € w porównaniu do 1,95 € w autobusie. Karta Giro kosztuje jednorazową płatność w wysokości 0,50 €. Jeśli kupisz dziesięć biletów jednocześnie, będą one kosztować 1,25 € za każdy.

Naprawdę miłe pół dnia

Idealna wycieczka na pół dnia Przystanek nad morzem był piękny i uwielbialiśmy niedzielny targ bardzo wyjątkowy i na szczęście głównie miejscowi. Nasz przewodnik był przyjazny i dał doskonały wgląd w maderię, a van był bardzo wygodny i czysty. Wydaje mi się, że ta trasa powinna przedłużyć dwa pierwsze przystanki o około 20 minut każdy i przekazać 3, ponieważ był to przede wszystkim gigantyczny sklep z pamiątkami po cenach (wolimy doświadczenie niż zakupy niż uczciwość), dzięki czemu goście mogą skupić się na wyjątkowej scenerii i niedzielny rynek. Wycieczka o dużej wartości.

Świetna wycieczka.

Urocza półdniowa wycieczka. Wystarczająco dużo czasu na każdym przystanku na kawę, zakupy lub zwiedzanie. Bardzo pouczający przewodnik. Jest wysoko w górach, więc przygotuj się na to, że może być trochę zimniej niż w Funchal.

wspaniałe widoki

Warto wybrać się na tę wycieczkę, absolutnie niesamowite widoki