Funchal
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do

Wycieczki, zabytki, ciekawe miejsca:

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Funchal”

7 atrakcji Funchal

Funchal to ważne miasto portowe Portugalii i jedno z największych tego kraju. Jednym z pierwszych osadników w Funchal był sam Krzysztof Kolumb. Pójdź w ślady dawnych odkrywców i poznaj Funchal!

Katedra w Funchal

Wewnątrz gotyckiej katedry w Funchal znajdziesz posąg papieża Jana Pawła II. Kościół wybudowano w XV wieku i zajmuje on ważne miejsce w historii miasta. Srebrny krzyż procesyjny w katedrze jest doskonałym przykładem portugalskiej metalurgii.

Pico do Arieiro

Droga na szczyt Pico do Arieiro jest malownicza nawet w pochmurne dni, a z samego szczytu można podziwiać najlepsze widoki na Funchal. Zalecamy rozpocząć podróż wcześnie rano, aby uniknąć tłumów turystów.

Jardim Botânico

W ogrodzie botanicznym w Funchal obejrzysz lokalną florę i faunę, w tym regionalne kaktusy, trawy i kwiaty. Idealne miejsce na popołudniową wyprawę z rodziną i z dziećmi.

Teleférico do Funchal

Z łączącej centrum miasta ze wzgórzem Monte kolejki linowej Teleférico do Funchal można podziwiać przepiękną panoramę Madery.

Convento de Santa Clara

Convento de Santa Clara to piękny kościół, w którym panuje spokojna, cicha atmosfera. Posiada 3 kaplice: dla zakonnic, nowicjuszek i wiernych. Podczas zwiedzania unikaj głośnych rozmów.

Stare Miasto

Stare Miasto to centrum nocnych rozrywek Funchal, ale po tętniących życiem ulicach tej dzielnicy warto przejść się o dowolnej porze dnia.

Zjazd toboganem ze wzgórza Monte

Nie martw się, podczas zjazdu ze wzgórza Monte nie będziesz leżeć na brzuchu, a usiądziesz w wygodnym wiklinowym fotelu. Podczas trwającego 10 minut zjazdu rozpędzisz się do prędkości 48 km/h!

Funchal: Zaplanuj pobyt

Jak zachować bezpieczeństwo w Funchal?

Funchal to stosunkowo bezpieczne miasto, jednak w niektórych dzielnicach przy trasie kolejki linowej (Stare Miasto) i w zatłoczonych miejscach należy uważać na kieszonkowców.

Gdzie w Funchal można dobrze zjeść?

Podczas wizyty w Funchal koniecznie zajrzyj na targowiska oraz skosztuj portugalskich i maderskich dań. Największy hit to espada com banana, czyli pałasz z bananami, podawany często z ziemniakami i sałatką. Kolejną ciekawą potrawą jest bacalhaus com natas, czyli dorsz w sosie śmietanowym.

Jak poruszać się po Funchal?

Po centrum Funchal można poruszać się pieszo. Na dalsze wyprawy polecamy lokalne autobusy. Podróżowanie nimi nie jest drogie – bilet w obie strony kosztuje mniej niż 5 EUR.

Przydatne informacje

 • Język
  Portugalski
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +351
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Na Maderze nigdy nie jest chłodno, dlatego na wakacje w Funchal można się wybrać o dowolnej porze roku. Należy jednak pamiętać, że w letnich miesiącach wilgotność powietrza i temperatury są najwyższe. Za najprzyjemniejszy uważa się okres od marca do grudnia.

Funchal: Wycieczki i bilety

Ciekawe miejsca i zabytki: Funchal

Funchal: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscowości Funchal?  Kliknij tutaj.


Funchal
4.8
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 159