Fuerteventura – nasze najbardziej polecane atrakcje

Morro Jable: rejs z obserwacją delfinów i wielorybów, drinkami oraz pływaniem

1. Morro Jable: rejs z obserwacją delfinów i wielorybów, drinkami oraz pływaniem

Ciesz się bliskim spotkaniem z naturą, podróżując na pokładzie nowoczesnej łodzi „Magic Dolphin”, którą wyposażono we wszystkie potrzebne udogodnienia. Wykorzystaj tę znakomitą okazję, by podziwiać akrobatyczne umiejętności fascynujących zwierząt, które zamieszkują wody u wybrzeży wyspy Fuerteventura. Podczas tego magicznego rejsu wokół Fuerteventury poczujesz dreszczyk emocji towarzyszący wypatrywaniu delfinów, wielorybów i innych morskich ssaków w ich naturalnym środowisku. Sięgnij po rozmaite napoje. Weź udział w tym bezpiecznym dla środowiska rejsie, który organizowany jest w oparciu o zasady mające na celu ochronę siedlisk imponujących ssaków morskich. Doceń towarzystwo przyjaznej załogi, która specjalizuje się w obserwacji delfinów i wielorybów. Obecny na pokładzie przewodnik przybliży Ci przykłady życia morskiego, które napotkasz podczas wyprawy. Ponadto przewodnik poinstruuje Cię, jak cieszyć się wycieczką, nie naruszając dobrostanu zwierząt. Zabierz ze sobą strój kąpielowy, by zanurzyć się w orzeźwiających, krystalicznie czystych wodach, które obmywają Fuerteventurę.

Fuerteventura: magiczna wycieczka katamaranem z jedzeniem i napojami

2. Fuerteventura: magiczna wycieczka katamaranem z jedzeniem i napojami

Odkryj piękno Fuerteventury w trakcie rejsu nowoczesnym i luksusowym 23-metrowym katamaranem. Wypatruj delfinów i wielorybów, zatrzymaj się, aby popływać w malowniczej zatoczce, i delektuj się posiłkiem i napojami na pokładzie. Wejdź na pokład katamaranu ze wspaniałym, wysokim żaglem w porcie w Morro Jable. Wyrusz na poszukiwanie delfinów i wielorybów zamieszkujących wody wybrzeża wokół Wysp Kanaryjskich. Zidentyfikowano tu ponad 29 różnych gatunków Następnie kapitan zmieni kurs i zabierze Cię na wybrzeże półwyspu Jandia, gdzie wskoczysz do orzeźwiającej wody.  Później zjesz pyszny posiłek składający się z kurczaka z sosem teriyaki, ryżu i warzyw. Podczas całego rejsu do Twojej dyspozycji jest szeroki wybór napojów, w tym woda, napoje bezalkoholowe, piwo i wino.

Oasis Wildlife Fuerteventura: bilet i przejażdżka wielbłądem

3. Oasis Wildlife Fuerteventura: bilet i przejażdżka wielbłądem

Udaj się do Oasis Wildlife Fuerteventura i zobacz najbardziej ekscytujące regiony świata. Odwiedź miejsce, które zwiększa szanse przetrwania ekosystemu w prawdziwej oazie. Obejrzyj niezwykłą faunę w różnych częściach parku i w jedynym ogrodzie botanicznym na wyspie. Zakochaj się w tropikalnych sukulentach i miejscowych roślinach.  Obejrzyj pokazy lwów morskich, gadów, ptaków drapieżnych i papug oraz pobaw się z lemurami i lwami morskimi w wodzie. Wybierz się do jednej z 3 restauracji i zjedz wyśmienity posiłek w niezwykłym otoczeniu. Przespaceruj się po parku i zobacz ponad 3000 zwierząt z 250 różnych gatunków. Weź udział w safari na wielbłądach w największym rezerwacie wielbłądów w Europie, zajrzyj w oczy lemurowi z Madagaskaru lub zrób sobie zdjęcie z przyjazną żyrafą.

Z Morro Jable: obserwowanie delfinów i wielorybów z motorówki

4. Z Morro Jable: obserwowanie delfinów i wielorybów z motorówki

Zachwyć się wodami u wybrzeży wyspy Fuerteventura, biorąc udział w tej całodniowej wycieczce z portu Morro Jable, podczas której będziesz wypatrywać delfinów i wielorybów. Udaj się do jednego z miejsc zbiórki. Wsiądź do komfortowego i klimatyzowanego vana, który zabierze Cię na miejsce rozpoczęcia rejsu – do portu w miejscowości Morro Jable, gdzie będzie na Ciebie czekać Twoja łódź. Płyń na pokładzie wygodnej motorówki wzdłuż linii brzegowej. Podróżuj w kierunku półwyspu Jandía, poszukując wspaniałych ssaków morskich żyjących w swym naturalnym środowisku. Podziwiaj po drodze wspaniałe panoramiczne widoki na wybrzeże. Twoją uwagę przykują surowe górskie krajobrazy, turkusowe wody i pokryte złotym piaskiem plaże. Wypatruj swawolnych delfinów oraz wielorybów, które są często widywane w tej okolicy. Twoim oczom mogą też ukazać się latające ryby bądź żółwie. Rejs zakończysz w porcie w kurorcie Morro Jable. Skorzystaj z usługi transportu powrotnego do wybranego przez Ciebie miejsca odbioru.

Fuerteventura: wycieczka jeepem z napędem na cztery koła po parku przyrody Cofete

5. Fuerteventura: wycieczka jeepem z napędem na cztery koła po parku przyrody Cofete

Podziwiaj piękno spektakularnych plaż Cofete podczas jednodniowej wycieczki z Fuerteventury z wliczonym w cenę transferem z/do hotelu. Wybierz się na ekscytującą wycieczkę jeepem z napędem na cztery koła do parku przyrody Cofete, zatrzymaj się na lunch w El Puertito, przejedź obok Punta Jandia i podziwiaj panoramiczne widoki ze Wzgórza Miłości. Skorzystaj z odbioru z hotelu i udaj się do punktu informacyjnego. Po krótkiej odprawie wyrusz na wycieczkę jeepem, podążając polnymi drogami, które zaprowadzą Cię do pięknego, chronionego górskiego parku przyrody Cofete. Zatrzymaj się w punkcie widokowym pośród gór, aby podziwiać panoramiczne widoki na plażę. Miń kilka gatunków rodzimych kaktusów, które możesz obserwować i fotografować ze wspaniałych plaż Cofete. Podziwiaj z zewnątrz Willę Wintera i poznaj historię tej tajemniczej niemieckiej rezydencji. Jeśli czas na to pozwoli, zatrzymaj się, aby odświeżyć się w pobliskiej zatoce, a następnie zjedz lunch (opcjonalnie) w tradycyjnej kanaryjskiej restauracji znajdującej się w wiosce El Puertito. Po posiłku kontynuuj podróż wzdłuż wybrzeża. Przejedź obok starożytnej latarni morskiej na półwyspie Punta Jandia, który jest najbardziej wysuniętym na południe punktem wyspy, i Wzgórza Miłości, skąd możesz podziwiać wyjątkowy widok na wyspę. Zakończ dzień wizytą na wspaniałym półwyspie Jandía, po czym kierowca odwiezie Cię z powrotem do hotelu.

Fuerteventura: Rejs statkiem ze szklanym dnem i lunch

6. Fuerteventura: Rejs statkiem ze szklanym dnem i lunch

Skorzystaj z komfortowego odbioru ze swojego hotelu na południu Fuerteventury. Weź udział w 4-godzinnym rejsie wzdłuż wybrzeży Parku Narodowego Jandía, który jest wprost idealny dla całych rodzin. Załoga przywita Cię ciepło po wejściu na pokład „Odysee 3” – jednego z nielicznych statków, który posiada zezwolenie na prowadzenie obserwacji delfinów i wielorybów. Wypłyń na otwarte wody w poszukiwaniu tych morskich stworzeń. Zrelaksuj się w promieniach słońca i poczuj powiew morskiej bryzy na swojej twarzy, słuchając muzyki. Zatrzymaj się, aby ponurkować z rurką, popływać kajakiem, spróbować swoich sił w pływaniu na desce z wiosłem lub zażyć kąpieli. W południe zjedz pyszny lunch typowy dla Wysp Kanaryjskich i wybierz swój ulubiony koktajl. Obserwuj mewy igrające nad Twoją głową. Zejdź pod pokład i podziwiaj morskie głębiny przez podwodny pokład obserwacyjny. Wróć na ląd i skorzystaj z transportu powrotnego do swojego hotelu na południu Fuerteventury lub do miejsca odbioru.

Fuerteventura: Park przyrody Jandía i Puertito Buggy Tour

7. Fuerteventura: Park przyrody Jandía i Puertito Buggy Tour

Podróż do najbardziej egzotycznych krajobrazów na południu Fuerteventury podczas tej wycieczki buggy z przewodnikiem. Wybierz się na ekscytującą przejażdżkę przez imponujące góry na najstarszej wyspie Archipelagu Wysp Kanaryjskich. Odkryj bujny park przyrody Jandía i miasto Puerto de la Cruz. Po odebraniu z hotelu udaj się do portu Morro Jable. Otrzymaj od swojego przewodnika lekcję teoretyczną dotyczącą prowadzenia pojazdu typu buggy i interpretowania jego sygnałów. Dowiedz się o środkach bezpieczeństwa, a następnie załóż gogle przeciwpyłowe i ruszaj na przygodę. Zacznij od nawigacji po malowniczym parku przyrody Jandía. Podziwiaj malownicze widoki natury i doceń niektóre z lokalnej fauny, takie jak wiewiórki, kozy, owce i osły. Dotrzyj do uroczej wioski Puerto de la Cruz, lepiej znanej jako The Puertito. Posłuchaj opowieści o tym magicznym miejscu, zanim wyruszysz w drogę powrotną.

Fuerteventura: prom na Lobos w obie strony i bilet wstępu

8. Fuerteventura: prom na Lobos w obie strony i bilet wstępu

Po 15-minutowym rejsie z Corralejo zachwyć się różnymi odcieniami błękitnej wody, opuszczając pokład łodzi w tym ukrytym zakątku Oceanu Atlantyckiego. Patrząc na prawo od strony portu, zobaczysz szlak, który zaprowadzi Cię do El Puertito, starej wioski rybackiej, która znajduje się obok małej, piaszczystej plaży. Tutaj znajdziesz jedyną restaurację na wyspie i kilka budynków, które zostały zbudowane zanim wyspa została uznana za rezerwat przyrody. Podziwiaj bogate życie na wyspie i w otaczających wyspę, spokojnych wodach. Na lewo od strony portu zobaczysz najbardziej znaną plażę po tej stronie El Río. Popływaj w spokojnych i krystalicznie czystych, turkusowych wodach lub poopalaj się na plażach z drobnym piaskiem, które są idealne dla dzieci, par, dla osób starszych i młodszych. Ta plaża jest powszechnie znana jako „La Concha” (skorupa), ze względu na swój kształt, choć oficjalna nazwa to La Caleta ze względu na kamień wapienny, który odegrał wielką rolę w budowie latarni „Martino”. Stąd możesz z oddali podziwiać wydmy Corralejo, zarys Fuerteventury, a po zwróceniu się w kierunku wyspy zobaczyć wyjątkową górę „La Caldera”. Nie zapomnij odwiedzić pobliskiego pomnika hiszpańskiej pisarki, poetki i eseistki Josefine Plá, która urodziła się na wyspie. Weź głęboki oddech, butelkę wody i przygotuj się na wejście na najwyższy szczyt na wyspie. Góra La Caldera jest stożkiem wulkanicznym, który powstał stosunkowo niedawno. Z tego 127-metrowego szczytu podziwiaj fantastyczny widok na Fuerteventurę i Lanzarote. Czas zatrzyma się w miejscu, kiedy w ciszy będziesz podziwiał(a) to wspaniałe otoczenie naturalne.  Podczas wizyty w północnej części wyspy odwiedź latarnię, której pierwszym opiekunem był ojciec Josefine Plá. Obecnie latarnia działa w pełni automatycznie i odzyskała swój pełny splendor. Zrób sobie przerwę na odpoczynek w cieniu tej wspaniałej konstrukcji, podziwiając morze i Lanzarote z jej wspaniałymi wulkanami w tle. Podziwiaj wulkaniczny charakter wnętrza wyspy i udaj się na spacer, aby zobaczyć „Saladar del Faro Martiño" i „Las Lagunitas". Żyje tutaj ponad 130 gatunków roślin i endemicznych ptaków, które sprawiły, że ten spokojny raj został przekształcony w chroniony rezerwat przyrody. Weź udział w wędrówce, podczas której Twoje wyspy wyczulą się na dziką przyrodę żyjącą na wyspie.

Caleta de Fuste: Żeglarstwo katamaranem

9. Caleta de Fuste: Żeglarstwo katamaranem

Obycat jest bardzo popularny wśród miłośników żeglarstwa odwiedzających Fuerteventurę. Ten fantastyczny katamaran jest wystarczająco duży, aby przewozić grupy lub rodziny, które chcą żeglować w luksusie jako profesjonalna załoga, aby rozpieszczać ich podczas tej niesamowitej podróży. Łódź odpływa z portu Caleta de Fuste, po czym wypływa do małej rybackiej willi Pozo Negro. Podczas trasy można zobaczyć typowe grindwale, delfiny, a nawet żyjące na tych wodach żółwie. Po zakotwiczeniu w miejscu docelowym możesz nurkować z rurką, kąpać się w czystych wodach lub po prostu rozkoszować się słońcem na pokładzie. Napoje są wliczone w cenę przez całą podróż i składają się z piwa, napojów bezalkoholowych i wody. Na lunch przewodnicy oferują znakomitą świeżo ugotowaną paellę na pokładzie, a następnie deser ze świeżych owoców sezonowych.

Corralejo: bilet wstępu do parku wodnego Acua

10. Corralejo: bilet wstępu do parku wodnego Acua

Skorzystaj z biletu wstępu do parku wodnego Acua, który działa w kurorcie Corralejo. Spędź wypełniony zabawą dzień z całą rodziną. Korzystaj ze zjeżdżalni, pluskaj się w wodzie i pędź w dół lub wzdłuż 14 różnych atrakcji, jakie oferuje ten park wodny. Delektuj się wyśmienitymi posiłkami w jadalni, pozwól dzieciom wyszaleć się w klubie dziecięcym i ciesz się rozrywkami na terenie całego parku. Wykorzystaj w pełni pobyt na Fuerteventurze, odwiedzając ten park wodny, który zapewnia nieograniczoną frajdę na ponad 25 000 m². Pływaj, jedz, pij i czerp radość z korzystania z wielu atrakcji parku. Odpręż się przy basenach, zjeżdżaj ze zjeżdżalni lub sącz orzeźwiające napoje w barze przy basenie – wybór należy wyłącznie do Ciebie.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Fuerteventura
Ta wyspa to idealne połączenie przygody i relaksu, a na tutejszych plażach słońce świeci przez cały rok.

Najciekawsze atrakcje

Fuerteventura: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 147
Sortuj wg::
Strona 1 z 10

Niezwykłe doznania

Fuerteventura: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Fuerteventura

Jakie są najlepsze atrakcje w pomieszczeniach w: Fuerteventura na deszczowe dni?

Fuerteventura: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Fuerteventura? Kliknij tutaj.

Fuerteventura: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 10 981 opinii

Przy dobrej pogodzie spływ był bardzo przyjemny, ale po spływie stało się dla mnie jasne, dlaczego kobiety w ciąży i małe dzieci do lat 2 nie mogą brać w nim udziału: jadąc pod wiatr łódka bardzo twardo ląduje i wtedy wiesz, co to jest dla wygodnych i dobrze wyściełanych siedzeń. Ponieważ nie widzieliśmy żadnych delfinów w normalnym czasie, ale wioślarz, prawdopodobnie przez radio, został poinformowany o obserwacji delfina przez inną łódź, popłynął tam i widzieliśmy wiele delfinów z bliska, przez co opóźniliśmy planowany przekroczony czas o ponad 20 minut, doskonała obsługa ze strony załogi, w przeciwnym razie wrócilibyśmy bez obserwacji delfinów.

Zdecydowanie punktem kulminacyjnym moich wakacji. Łódź (tak jak na zdjęciu), muzyka i załoga były świetne i świetnie się bawiliśmy. Przez cały czas oferowano bezpłatne napoje. Widzieliśmy trzy stada delfinów, a załodze i tak udało się na koniec zezwolić na przerwę na pływanie. Od razu zarezerwuję tę wycieczkę ponownie i bardzo ją polecam.

Prom odpłynął na czas. Jako czas powrotu wybraliśmy godzinę 17:00, ponieważ chcieliśmy zrobić okrężną wędrówkę, a także popływać. Punktem kulminacyjnym wędrówki był widok z latarni morskiej i wulkanu na dzikie wybrzeże oraz na Lanzarote i Fuerteventurę. Playa de La Calera oferuje następnie niezbędne orzeźwienie.

Komfortowy autobus odebrał nas z hotelu, zawiózł do promu- wszytsko na czas. Na Lanzarote jeździliśmy tez komfortowym busem, wystako było bardzo dobrze zorganizowane. Ciekawa wycieczka , dobry czas na każda atrakcje. Polecamy.

Fajny czas natura krajobrazy no i trochę trzeba się zmęczyć ok 10 km do przejścia .. Ale na koniec kąpiele plaża .. Fajny czas !!!