Fryburg, Niemcy – nasze najbardziej polecane atrakcje

Rust: bilet wstępu do Europa-Park

1. Rust: bilet wstępu do Europa-Park

Z ponad sześcioma milionami odwiedzających w 2022 r. Europa-Park jest zdecydowanie największym parkiem tematycznym w Niemczech i najczęściej odwiedzanym sezonowym parkiem tematycznym na świecie. Wyrusz w odkrywczą podróż przez 16 europejskich obszarów tematycznych i czekaj na ponad 100 atrakcji. W Europa-Parku możesz doświadczyć niezapomnianych zastrzyków adrenaliny lub zrelaksować się w komforcie. Wybierz się na przejażdżkę katapultową kolejką górską „blue fire Megacoaster” przez surowe formacje skalne Islandii i pozwól, aby świeży wiatr powiał Ci w twarz podczas „lotu balonem Liechtenstein”. W bezpośrednim sąsiedztwie Europa-Park znajdziesz doświadczenie wirtualnej rzeczywistości YULLBE, gdzie możesz zanurzyć się w kolejnych ekscytujących przygodach i podjąć ekscytujące wyzwania. Zarezerwuj swój bilet YULLBE bezpośrednio na naszej stronie internetowej.

Freiburg: Gässle, Bächle i więcej City Tour

2. Freiburg: Gässle, Bächle i więcej City Tour

Poznaj malownicze i zielone miasto Fryburg podczas wspaniałej pieszej wycieczki po starym mieście. Zobacz słynny Freiburger Bächle, małe drogi wodne wzdłuż ulic i alejek oraz kręte alejki zwane Gässle, a także wiele kolorowych mozaik nad Renem, które nadają miastu charakterystyczną atmosferę. Udaj się na Minster Square z pięknymi centrami społeczności i świeckimi budynkami i zobacz tradycyjny targ rolniczy (rano), a także wiele kawiarni i pubów o nazwie Beizen. Rozpocznij swoją wycieczkę na placu ratuszowym, gdzie będzie na Ciebie czekał Twój przewodnik. Od samego początku zobaczysz, że ten plac szczyci się licznymi zabytkowymi budynkami. Stamtąd kontynuuj przez Kaiser-Joseph-Street, dawny wielki bulwar średniowiecznego Fryburga, i kieruj się w stronę Freiburg Minster, kulturalnego centrum historycznego starego miasta i wyjątkowego przykładu średniowiecznego gotyku. Odkryj dziwaczne gargulce, delikatną wieżę i kolorowy targ rolników na Minster Square. Poznaj niektóre z zabytków wokół imponującej katedry. Zobacz zabytkowy dom towarowy, Alte Wache, Haus zum schönen Eck i wiele innych. Kontynuuj wzdłuż Konviktstraßen, jednej z najpiękniejszych alejek we Fryburgu, aż dotrzesz do Handwerkerviertel.

Freiburg: piesza wycieczka po mieście z grillem Drag Queen Betty

3. Freiburg: piesza wycieczka po mieście z grillem Drag Queen Betty

Zwiedź Freiburg z nieoficjalną królową miasta, Betty BBQ. Znana drag queen ze Schwarzwaldu oprowadzi Cię po mieście i pokaże, że Freiburg to znacznie więcej niż słynna katedra we Fryburgu. Podczas pieszej wycieczki posłuchaj zabawnych anegdot z ekscytującego życia Betty BBQ i posłuchaj najnowszych miejskich plotek. Idąc, pozwól Betty BBQ poprowadzić Cię przez historię Freiburga i jego olśniewającą teraźniejszość.

Freiburg: Wycieczki z przewodnikiem po mieście z aktorami

4. Freiburg: Wycieczki z przewodnikiem po mieście z aktorami

Odkryj ciemną stronę historii Fryburga wraz z Cathariną Stadellmenin, wiedźmą z Fryburga. Lub podążaj za XVI-wieczną nierządnicą podczas spaceru po średniowiecznym mieście i dowiedz się więcej o najstarszym biznesie ludzkości. Zwiedzaj stare miasto Fryburga z jego małymi strumieniami, Gerichtslaube, czyli Starym Domem Sądowym, oraz średniowiecznymi bramami miejskimi. Podziwiaj okazały Rathausplatz i Adelhauser Klosterplatz. Ty wybierasz swojego przewodnika (choć obaj podążają tą samą trasą). Dołącz do zdesperowanej Cathariny Stadellmenin, wdowy po mistrzu ślusarskim Michaelu Bantzerze, w jej ostatniej podróży. Poznaj jej makabryczny los. Świadczyć. Powiedz wszystkim, że widziałeś "wiedźmę" na własne oczy. Lub: dołącz do nierządnicy i pozwól jej zapoznać Cię ze średniowiecznym Freiburgiem i wielką sztuką miłości. Dowiedz się wszystkiego o mieście i najstarszym zawodzie na świecie. Odkryj jej sekrety dotyczące jej zalotników, kata i innych łajdaków. Świetna zabawa gwarantowana w 100%.

Freiburg: najważniejsze samoobsługowe poszukiwanie skarbów i wycieczka

5. Freiburg: najważniejsze samoobsługowe poszukiwanie skarbów i wycieczka

Poznaj Freiburg we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Następnie odwiedzisz Bramę Marcina, Schwabentor, Muzeum Augustinera i Historyczną Halę Kupców. Skorzystaj ze wskazówek, aby znaleźć najlepsze zabytki i ukryte skarby miasta. Niesamowita trasa prowadzi do Freiburger Münster, Markthalle, Bertoldsbrunnen i Freiburger Bächle. Na koniec zakończysz wycieczkę w Neues Rathaus. Po drodze w każdej chwili możesz zatrzymać się na kawę lub przerwę. Spaceruj po malowniczych uliczkach i odkryj prawdziwy Fryburg podczas tej zabawnej wycieczki, pracując w zespole.

Angielskie wycieczki po Fryburgu!

6. Angielskie wycieczki po Fryburgu!

Podczas tej pieszej wycieczki trwającej od 90 minut do 2 godzin zwiedzamy spokojną i malowniczą dzielnicę Starego Miasta we Fryburgu. Podróżuj w czasie dzięki naszym wspaniałym przykładom architektury gotyckiej, średniowiecznej, renesansowej i modernistycznej. Ciesz się widokami i dźwiękami naszych historycznych rynków na Münsterplatz. Konviktstraße ukazuje mieszankę współczesnego Fryburga pośród pozostałości jego obskurnej przeszłości. Przez całą naszą podróż pojawiają się piękne budynki z czerwonego piaskowca. Nasza Historyczna Sala Kupców jest hołdem złożonym dynastii Habsburgów, najdłużej istniejącej rodziny królewskiej w Europie. Znajdź te i wiele więcej podczas swojej podróży dzięki naszym doświadczonym przewodnikom! Wszystkie wycieczki prowadzone są w języku angielskim.

Freiburg: Scavenger Hunt i City Highlights Walking Tour

7. Freiburg: Scavenger Hunt i City Highlights Walking Tour

Poznaj Fryburg we własnym tempie podczas interaktywnej pieszej wycieczki po poszukiwaniu padlinożerców. Będziesz zwiedzać miasto pieszo i zdobywać punkty za rozwiązywanie różnych typów zadań: Znajdź zabytki: Będziesz korzystać ze wskazówek, aby znaleźć najlepsze zabytki i ukryte skarby w całym mieście. Funkcja mapy w aplikacji pomoże Ci tam dotrzeć. Rozwiąż pytania: Gdy już dotrzesz do miejsca, którego szukasz, zostaną Ci zadane pytania dotyczące widoku. W większości przypadków odpowiedzi są ukryte w znakach, obrazkach itp. Świetny i zabawny sposób na poznanie nowych rzeczy o mieście. Baw się dobrze: Podczas przygody możesz spodziewać się także ekscytujących zadań fotograficznych, które wymagają dużej kreatywności. Jeśli opanujesz migawki, zostaniesz nagrodzony punktami. Po drodze dotrzesz do niesamowitych miejsc, takich jak „Katedra Najświętszej Marii Panny”, „Nowy Ratusz”, „Mały strumyk” i wielu innych ekscytujących atrakcji w okolicy. Po zarezerwowaniu gry otrzymasz e-mail z kodem do gry zawierającym instrukcje dotyczące gry. Udaj się do „Colombischlössle” i użyj kodu, aby odblokować grę w aplikacji. Wycieczka kończy się przy synagodze Platz der alten. Doświadczenie nie jest ograniczone czasowo. Miasto można zwiedzać we własnym tempie i robić sobie przerwy. Po prostu pobierz aplikację Explorial, przejdź do punktu początkowego i możesz rozpocząć grę. Zwiedzanie trwa średnio około 1-2 godzin. „Katedra Najświętszej Marii Panny”, „Nowy Ratusz” i „Mały Potok”

Z Colmar: 3 miejscowości we Francji, Niemczech i Szwajcarii

8. Z Colmar: 3 miejscowości we Francji, Niemczech i Szwajcarii

Twoja przygoda w 3 krajach zaczyna się od odbioru z miejsca zakwaterowania w Colmar. W drodze do Niemiec miniesz ufortyfikowaną wioskę Neuf-Brisach, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO z końca XVII wieku. Stamtąd pojedziesz do Niemiec i odwiedzisz Fryburg, jeden ze skarbów niemieckiego kraju związkowego Badenia-Wirtembergia. Przemierzaj ulice, które wydają się żywcem wyrwane z bajki, zwracając uwagę na kanały wodne biegnące wzdłuż chodników. Potem przejedziesz przez kolejną granicę w kierunku Bazylei w Szwajcarii. Podzielone na 2 części przez rzekę Ren, miasto ma wiele do zaoferowania, z malowniczymi mostami, wąskimi, krętymi uliczkami i wspaniałymi katedrami. Wędrując po średniowiecznym mieście Wielka Bazylea, szukaj unikalnych aspektów kulturowych miasta, które odróżniają je od innych szwajcarskich miast. Twoja jednodniowa wycieczka kończy się w prawdopodobnie najbardziej urokliwej i najpiękniejszej wiosce we Francji: Eguisheim. Położone na południe od Colmar miasto zatacza koncentryczne kręgi wokół centralnego placu. Dzięki ciasno upakowanym zabytkowym domom pomalowanym na jaskrawe kolory, osobliwym sklepikom i średniowiecznemu zamkowi niewiele jest na świecie wiosek, które tak naprawdę nawiązują do innej epoki. Po zakończeniu przygody z przekraczaniem granicy powrócisz do miejsca zakwaterowania w Colmar.

Freiburg: Przewodnik po pubach z napojami

9. Freiburg: Przewodnik po pubach z napojami

Odkryj nocne życie Fryburga, uwielbianego przez mieszkańców za niesamowitą scenę klubową. Dołącz do swojego przewodnika w pełnej wrażeń podróży do najlepszych pubów i barów w okolicy. Wpraw się w imprezowy nastrój kieliszkiem powitalnym, a następnie dodaj energii piwem lub winem. Poznaj swojego przewodnika i wyrusz na tę ekscytującą nocną przygodę, podczas której poczujesz tętniącą życiem atmosferę śródmieścia Freiburga. Odwiedź pięć najpopularniejszych barów w okolicy i ciesz się różnorodnymi napojami alkoholowymi w cenie przez całą noc. Imprezuj całą noc z grupą podobnie myślących ludzi i zapomnij o swoich zmartwieniach. Zwiedzaj miasto nocą i zanurz się w lokalnym stylu życia. Pamiętaj, że to przeszukiwanie pubów jest prowadzone przez przewodnika po pubach, a nie (!) przez drag queen Betty BBQ.

Freiburg: piesza wycieczka po historycznym centrum miasta

10. Freiburg: piesza wycieczka po historycznym centrum miasta

Spaceruj wzdłuż średniowiecznych małych kanałów biegnących przez stare miasto, odkrywając imponujące budynki. Odkryj także mniej znane zakątki, takie jak malownicza dzielnica garbarska. Ucz się z opowieści swojego przewodnika o ojcach założycielach miasta i książętach Zähringen. Pod rządami dynastii Habsburgów Fryburg stał się potężną twierdzą najważniejszej europejskiej dynastii w południowo-zachodnich Niemczech i Schwarzwaldzie. Uniwersytet założony w 1460 roku i gotycka katedra z majestatyczną wieżą wciąż świadczą o czasach świetności Fryburga. Zwiedzaj katedrę nie tylko z zewnątrz, ale także od środka, aby podziwiać wspaniałe witraże i inne elementy tego wspaniałego budynku kościelnego. Pod koniec wycieczki poznaj wyzwania współczesnego miasta, które chce stać się zieloną i zrównoważoną społecznością.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Fryburg, Niemcy

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 39
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Fryburg, Niemcy: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Fryburg, Niemcy

Fryburg, Niemcy: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Fryburg, Niemcy? Kliknij tutaj.

Fryburg, Niemcy: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 2635 opinii

Super ładny park, obiekty są dobre i zadbane. Dobrze radzą sobie z pojemnością, kolejki dobrze się utrzymują. Mnóstwo do zobaczenia i zrobienia. Na piękne lepiej idź 2 dni, żeby się nie spieszyć. Dużo miejsca do odpoczynku dla dużych i małych. Wystarczający wybór, aby zjeść coś dla każdego. Motywy wiejskie są ładnie dobrane. Wszędzie możesz płacić gotówką i zbliżeniowo. Wózkiem można przywieźć własne jedzenie i napoje. Możliwość wypożyczenia wózka inwalidzkiego i wózka dziecięcego. Tylko na niektórych odcinkach jazda na wózku inwalidzkim jest trudna ze względu na wybrane przez nich płytki. Średnia wysokość dla większości głównych atrakcji to 130cm.

Znaleźliśmy cudowny dzień i z kilkoma osobami pomimo sezonu byliśmy w stanie zrobić wszystkie przejażdżki w jeden dzień, ale uważaj, jeśli masz dzieci, ponieważ niektóre przejażdżki, jeśli nie mają co najmniej 1,30 m wysokości, nie mogą ich zrobić, a my jesteśmy płacz. baw się dobrze, bardzo miło?

Dla mnie najlepszy park rozrywki w Niemczech. Bardzo duży, dużo do zwiedzania i bardzo dobrze utrzymany. Dużo atrakcji, niestety również ze względu na pogodę i święta, jest sporo kolejek. To, co jest dla Ciebie lepsze niż w innych parkach rozrywki, to to, że masz zapewniony głównie cień.

Świetne miejsce dla rodzin. Istnieje wiele zajęć i atrakcji dla wszystkich grup wiekowych. Personel jest bardzo pomocny i wszystko jest dobrze zorganizowane.

مكان اكثر من رائع اهم شي تجنب الذهاب في عطلة نهاية الاسبوع لتجنب الزحام الالعاب جميعها جميله وخصوصا لعبة مرسيدس