Atrakcje i wycieczki
Fruit Square, Split

Fruit Square, Split – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Split: piesza wycieczka po Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana

1. Split: piesza wycieczka po Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana

Cofnij się w czasie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po Splicie i odkryj 1700-letnią historię miasta, od budowy pałacu Dioklecjana w 305 roku n.e. po zostanie drugim co do wielkości miastem Chorwacji. Po drodze zobacz rozmaite zabytki, w tym katedrę św. Duje.  Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Złotej Bramie pałacu Dioklecjana i podziwiaj pozostałości starożytnego pałacu Cesarstwa Rzymskiego, który obecnie zajmuje około połowę Starego Miasta w Splicie. Zobacz otwarte kolumnady na głównym dziedzińcu zwanym perystylem. Następnie udaj się do imponującej katedry św. Duje, uważanej za najstarsza katolicką katedrę na świecie, która nadal jest używana. Poznaj historię Grzegorza z Ninu przy jego pomniku w parku Giardin. Wybierz się na promenadę Riva, aby podziwiać widok na wzgórze Marjan i Morze Adriatyckie. Zakończ swoją wycieczkę tam, gdzie się zaczęła – przy Złotej Bramie.

Split: Pałac Dioklecjana i Stare Miasto - wycieczka z przewodnikiem

2. Split: Pałac Dioklecjana i Stare Miasto - wycieczka z przewodnikiem

Odkryj ruiny pałacu Dioklecjana, zbudowanego dla cesarza rzymskiego Dioklecjana na przełomie IV w. n.e. Obecnie pałac cesarski jest częścią starego miasta w Splicie. Został on zbudowany w 305 r. n. e. jako rezydencja, w której cesarz miał spędzić swoją emeryturę. Odwiedź różne obszary kompleksu, takie jak piwnice i monumentalny perystyl. Zobacz prywatne obserwatorium cesarza i zobacz katedrę św. Duje, która pierwotnie powstała jako mauzoleum Dioklecjana. Odkryj świątynię Jupitera i baptysterium, a także oryginalną brama Brązowa, brama Srebrna, brama Złota i brama Żelazna, która zapewniała dostęp do miasta. Odkryj schronienie szlachcianek Splitu w klasztorze benedyktyńskim św. Arnira, podziwiaj 15-wieczny ratusz, a także barokowe zabytki na Voćni trg.

Split: Zwiedzanie rzymskich ruin z audioprzewodnikiem

3. Split: Zwiedzanie rzymskich ruin z audioprzewodnikiem

Witamy w Splicie. W jego starożytnym sercu znajduje się Pałac Dioklecjana, który ma 1700 lat. Znajduje się również na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, wraz z resztą historycznego centrum miasta. Nasza wycieczka zaczyna się od widoku tego starego miasta z lotu ptaka, w jego makiecie na promenadzie Riva. Stamtąd zwiedzimy piwnice Pałacu Dioklecjana, rezydencję cesarską, centralny plac pałacu zwany Perystylem. Następnie przeniesiemy się w czasie, kierując się do północnej części kompleksu pałacowego ze średniowiecznymi budynkami, w tym gettem żydowskim. Stamtąd udamy się na spacer po historycznym centrum Splitu, który ponownie zaprowadzi nas na promenadę Riva. Wycieczka kończy się na eleganckich placach Prokurative i Fruit, po spokojnym spacerze bulwarami miasta w stylu francuskim i odkrywaniu. Podczas spaceru będziesz raczony opowieściami o starożytnej historii Splitu, a także unikalną układanką architektury i kultury, którą znajdziesz tutaj dzisiaj. Wskażę również niektóre lokalizacje, w których kręcono „Grę o tron”. Dołącz do mnie, doświadczonego i licencjonowanego lokalnego przewodnika, gdy cofniemy się w czasie i odkryjemy wszystko, co Split ma do zaoferowania. Mam nadzieję, że pod koniec trasy uznasz to za swoje ostateczne doświadczenie w Splicie. Należy pamiętać, że ta trasa nie wymaga wejścia do żadnego z miejsc biletowanych po drodze.

Poznaj historię Splitu podczas pieszej wycieczki z lokalnym historykiem

4. Poznaj historię Splitu podczas pieszej wycieczki z lokalnym historykiem

Experience Split History Walking Tour With Local Historian to spersonalizowana 2-godzinna wycieczka po mieście z maksymalnie 12 uczestnikami z historią, kulturą, tematami życia codziennego, ciekawymi historiami i legendami, ukrytymi klejnotami i odrobiną lokalnego klimatu. Podczas tej wycieczki pieszej po Splicie, która jest prowadzona przez lokalnego licencjonowanego przewodnika i profesjonalnego historyka na zasadzie "zobacz, usłysz i poczuj", odkryjesz wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i "żywy" zabytek historyczny Pałac Dioklecjana, w tym inne ważne zabytki miasta. Miejsce zbiórki na rozpoczęcie wycieczki znajduje się w jednej z najważniejszych i najbardziej popularnych części Pałacu Dioklecjana, Złotej Bramie (brama północna). Tutaj będziesz mógł usłyszeć wprowadzenie do wycieczki, ogólne informacje o Splicie i Chorwacji, a także wprowadzenie do historii tego obszaru. Będziesz mógł dowiedzieć się o nazwie, celu i znaczeniu Złotej Bramy, zanim wejdziesz do pałacu, tak jak robili to rzymski cesarz i cesarzowa. Tutaj również zobaczysz i usłyszysz o największym posągu w Splicie i osobie, która go przedstawia, Grzegorzu z Ninu. Po wejściu do pałacu odkryjesz to, co następuje. Miejsca w pałacu, takie jak główny plac pałacowy Perystyl, Mauzoleum-Katedra, Świątynia Jowisza, Przedsionek, Triclinium, Centralne Podstruktury (Piwnice Centralne) i inne będą się wyróżniać i "pokażą" swoją osobliwość poprzez własne historie, fakty, legendy i intrygi, które będziesz mógł usłyszeć od swojego przewodnika. Podczas spaceru po "salonie" Splitu, promenadzie Riva, zostanie wyjaśnione połączenie między rzymskim i średniowiecznym okresem historii Splitu, a także zostaniesz wprowadzony w styl życia "pomalo", abyś mógł w nim uczestniczyć podczas pobytu w Splicie. O tym, że Split ma, oprócz magicznej historii rzymskiej, również bogatą historię średniowieczną i współczesną, dowiesz się stojąc na dwóch średniowiecznych placach, Placu Owocowym i Placu Ludowym. Tajemnice, które te dwa place "ukrywają" w swojej architekturze i wydarzeniach na przestrzeni wieków, pobudzą Twoją wyobraźnię. Większość tajemniczej części wycieczki jest zarezerwowana dla ukrytych klejnotów, takich jak najwęższy kościół, najwęższa ulica, zagubiona głowa sfinksa i sekretny ogród, o których również będziesz miał okazję usłyszeć. Mimo że historia Splitu jest skrzynią skarbów, miasto składa się nie tylko z zabytków i legend, więc zostaniesz również wprowadzony w niektóre codzienne tematy mieszkańców, abyś mógł zrozumieć i zanurzyć się w codziennym życiu, poczuć klimat miasta i stać się częścią jego "krwiobiegu". "Historia do życia" podczas tej wycieczki zostanie również przedstawiona za pomocą obrazów i zdjęć rekonstrukcji 3D za pośrednictwem książki z wyświetlaczem. Dołącz do wycieczki i wejdź w to spersonalizowane doświadczenie "więcej niż wycieczki" w sensie Zobacz, Usłysz i Poczuj i zabierz do domu wspaniałe wspomnienia z wyjątkowego Splitu!

Split: prywatna piesza wycieczka po mieście 2 h

5. Split: prywatna piesza wycieczka po mieście 2 h

Split jest głównym ośrodkiem miejskim, kulturalnym i komunikacyjnym Dalmacji. To 1700-letnie miasto jest częścią światowego dziedzictwa UNESCO, z licznymi zabytkami archeologicznymi, historycznymi i kulturalnymi, wśród których szczególne miejsce zajmuje słynny pałac Dioklecjana. To miasto jest pełne życia kulturalnego i rozrywkowego, zwłaszcza latem, kiedy Split ze swoimi sklepami, podwórkami i innymi miejscami staje się wielką sceną pod gołym niebem. Po spotkaniu zostaniesz poprowadzony przez historyczną część miasta. Pałac Dioklecjana jest dziś sercem miasta Split i częścią światowego dziedzictwa UNESCO. Odwiedź dobrze zachowane piwnice Pałacu Dioklecjana, których celem architektonicznym było podniesienie cesarskiej dzielnicy mieszkalnej na piętrze. Piwnice Pałacu Dioklecjana były też miejscem kręcenia „Gry o tron”. Następnie wejdziesz po schodach do Peristilu. Peristil miał być używany przez Dioklecjana i kult żyjącego syna Jowisza, którego świątynię również zobaczymy. Będziesz podziwiać katedrę św. Duje (św. Duje jest patronem Splitu), pierwotnie mauzoleum Dioklecjana, o którym mówi się, że jest to najstarsza katedra na świecie. Obok Pałacu Dioklecjana znajduje się piękna średniowieczna część miasta z Placem Ludowym zwanym Pjaca, pochodzącym z okresu panowania weneckiego. Zwiedzanie zakończymy w Riva, pięknym nabrzeżu z mnóstwem restauracji i kawiarni.

Split: Prywatna piesza wycieczka z Pałacem Dioklecjana

6. Split: Prywatna piesza wycieczka z Pałacem Dioklecjana

To będzie Twoja prywatna i spersonalizowana wycieczka krajoznawcza dostosowana do Twojego tempa i zainteresowań. Twoja wycieczka jest elastyczna i prowadzona przez profesjonalnego, wysoko wykwalifikowanego przewodnika z prawdziwą pasją do zwiedzania Chorwacji i pokazania jej piękna. Spotkasz swojego przewodnika w centrum Splitu, jednego z najstarszych miast w Chorwacji, z godzinami wyjazdu, które Ci odpowiadają. Stąd wyruszysz na pieszą wycieczkę, zwiedzając romańskie kościoły Splitu z XII i XIII wieku, średniowieczne fortyfikacje, XV-wieczne gotyckie pałace i inne pałace w stylu renesansowym i barokowym. Spaceruj po rzymskiej części miasta, w której rozsiane są ruiny Pałacu Dioklecjana, i odwiedź katedrę św. Duje. Znany lokalnie jako St Duje, jest to jeden z najlepiej zachowanych starożytnych budynków rzymskich, który stoi dzisiaj, zbudowany w V wieku w miejscu, w którym Dioklecjan, ostatni słynny prześladowca chrześcijan, został pochowany w 311 rne. Inne niesamowite zabytki to pomnik średniowiecznego chorwackiego biskupa Grzegorza z Ninu, Złota Brama i zegar na wieży, który od XV wieku odmierza czas w Splicie. W Dzielnicy Średniowiecznej można zwiedzić ratusz, targ rybny – centralny punkt życia w Splicie – oraz piękną promenadę nad portem Riva. Twój prywatny przewodnik podzieli się z Tobą faktami i historiami, gdy poznasz tętniącą życiem kulturę tego historycznego miasta. Ta wycieczka spodoba się całej rodzinie, a Twój osobisty przewodnik dostosuje dla Ciebie trasę.

Split: Prywatna piesza wycieczka po historycznym centrum miasta

7. Split: Prywatna piesza wycieczka po historycznym centrum miasta

Spotkamy się na promenadzie Riva przy brązowym modelu starego miasta i udamy się na spacer po ulicach i placach Splitu przez około 1,5 godziny. Najpierw odwiedzimy IV-wieczny pałac rzymskiego cesarza Dioklecjana (najstarsza część miasta) z małą średniowieczną dzielnicą rozwiniętą wewnątrz niego - bardzo interesująca mieszanka stylów. Odwiedzimy również poziom piwnic pałacu lub podbudowy (z opłatą za wstęp), główny plac Peristil, mury pałacowe z 4 bramami, Mauzoleum / katedrę św. Domniusza, świątynię Jowisza / baptysterium (wizyta zewnętrzna, bez opłaty za wstęp), średniowieczne domy rodzin szlacheckich, małe dawne getto żydowskie z synagogą, która jest nadal aktywna... Druga część wycieczki zabierze nas do średniowiecznej dzielnicy zbudowanej poza Pałacem i tam odkryjemy kilka słynnych placów: Pjaca, Plac Owocowy i Prokurative, i dowiemy się o społeczno-politycznym stylu życia pod panowaniem weneckim, francuskim, austro-węgierskim i jugosłowiańskim. Wycieczkę zakończymy na promenadzie Riva nad morzem.

Split: Bisevo, Vis i Hvar Rejs łodzią z przystankami do nurkowania

8. Split: Bisevo, Vis i Hvar Rejs łodzią z przystankami do nurkowania

Wycieczka rozpoczyna się w godzinach porannych, aby jak najlepiej wykorzystać dzień. Udaj się na wyspę Bisevo, aby zobaczyć oszałamiającą Błękitną Jaskinię. Drugi przystanek to Komiza na wyspie Vis. To małe nadmorskie miasteczko jest idealnym miejscem na poranną kawę lub śniadanie. Pływanie z łodzi i nurkowanie w Błękitnej Lagunie obok wyspy Budikovac to idealne orzeźwienie w upalny letni dzień. Przed wyruszeniem na Hvar wybierz się na powolny rejs, aby podziwiać panoramę wysp Pakleni. Ostatni przystanek to miasto Hvar, czas na lunch, zwiedzanie lub wspinaczkę na fortecę Fortica. Wycieczka kończy się około 17:30

Split: 1,5-godzinna piesza wycieczka i Pałac Dioklecjana

9. Split: 1,5-godzinna piesza wycieczka i Pałac Dioklecjana

Zwiedź stare miasto w Splicie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem i zachwyć się zabytkowym Pałacem Dioklecjana, zbudowanym dla rzymskiego cesarza Dioklecjana na przełomie IV wieku naszej ery. Spaceruj labiryntem uliczek zabytkowego centrum miasta i podziwiaj mieszankę stylów architektonicznych, od ostatniego pozostałego egipskiego sfinksa z czarnego granitu w perystylu aż po nowsze budynki z XX wieku. Podpatrz śródziemnomorski styl życia mieszkańców i poznaj historię tego magicznego miasta, przechadzając się po terenie pałacu od Bramy Południowej przez piwnice aż po główny plac pałacowy. Zachwyć się Bramą Północną i Zachodnią i odkryj miejsce, gdzie niegdyś znajdował się targ owoców (Voćni Trg). Udaj się na promenadę Riva i zobacz panoramiczny widok na wzgórze Marjan. Zwiedź najstarszy katolicki kościół na świecie, katedrę świętego Duje, na którą przekształcono dawne mauzoleum z czasów cesarstwa rzymskiego.

Split: Pałac i Stare Miasto - prywatna wycieczka piesza - w cenie.

10. Split: Pałac i Stare Miasto - prywatna wycieczka piesza - w cenie.

Naszą wycieczkę rozpoczynamy na promenadzie "Riva", a dokładniej przy modelu miasta Split wykonanym z brązu. Stamtąd udajemy się do południowej bramy Pałacu Doklecjana i dalej do pałacowych piwnic. Następnie wspinamy się po schodach do Perystylu. W Perystylu cesarz Dioklecjan przedstawiał się jako syn Jowisza i był czczony przez swoich poddanych. Pierwotnie przeznaczona na miejsce spoczynku cesarza Dioklecjana, katedra w Splicie została przekształcona w majestatyczne miejsce kultu podczas chrystianizacji. Innym świętym miejscem w czasach Dioklecjana była świątynia Jowisza. Wejdź do starożytnej świątyni Jowisza i podziwiaj niezwykły kasetonowy sufit. Narodni trg, znany również jako Pjaca, był sercem Splitu od średniowiecza i nadal jest tętniącym życiem centrum aktywności. Otoczony uroczymi starymi weneckimi pałacami, jest domem dla historycznego ratusza miasta. Naszą wycieczkę kończymy na pięknym Prokurative, placu przypominającym Plac Świętego Marka w Wenecji. Plac jest otoczony licznymi kawiarniami i restauracjami, co czyni go idealnym miejscem na relaks i rozkoszowanie się atmosferą Splitu.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 25
Sortuj wg::

Fruit Square, Split: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Fruit Square, Split? Kliknij tutaj.

Fruit Square, Split: Co mówią inni?

Naszym przewodnikiem był Mario, który jest także nauczycielem historii. Był zarówno kompetentny, jak i zabawny, zapewnił ciekawe spostrzeżenia na temat życia w Splicie na przestrzeni wieków, a także współcześnie. Jego szczegółowe opisy ożywiły stare miasto Split i pałac Dioklecjana. Gorąco polecamy tę wycieczkę.

Całkowicie zgubiliśmy się w miejscu spotkania i Olga w końcu nas znalazła, co było bardzo miłe z jej strony. Wycieczka była świetna, pouczająca, a spędzanie czasu z Olgą było przyjemnością. Zabrała nas do restauracji „Dujkin Dvor” i wróciliśmy tam już dwa razy na kolację. Gorąco polecam tę wycieczkę!

Kiedy chodziłem sam, wiele widziałem i dziwiłem się, ale nic nie rozumiałem. Z przewodnikiem Sławkiem wszystko ożyło. Gdzie wcześniej widziałem na własne oczy, teraz nie tylko widziałem, ale czułem w sercu. Poleciłbym tę wycieczkę każdemu, wydaje się, że ma doskonały stosunek jakości do ceny.

Bardzo miła wizyta z Katią (katilya) z wielkim profesjonalizmem. Dzięki zaangażowaniu naszego nastolatka mogła wzbogacić tę wizytę o zabytki historyczne i szkolne

Wycieczka była bardzo interesująca. Przewodnik był bardzo wciągający, a 1,5 godziny minęło szybko.