Fruit Square, Split – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Split: piesza wycieczka po Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana

1. Split: piesza wycieczka po Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana

Cofnij się w czasie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po Splicie i odkryj 1700-letnią historię miasta, od budowy pałacu Dioklecjana w 305 roku n.e. po zostanie drugim co do wielkości miastem Chorwacji. Po drodze zobacz rozmaite zabytki, w tym katedrę św. Duje.  Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Złotej Bramie pałacu Dioklecjana i podziwiaj pozostałości starożytnego pałacu Cesarstwa Rzymskiego, który obecnie zajmuje około połowę Starego Miasta w Splicie. Zobacz otwarte kolumnady na głównym dziedzińcu zwanym perystylem. Następnie udaj się do imponującej katedry św. Duje, uważanej za najstarsza katolicką katedrę na świecie, która nadal jest używana. Poznaj historię Grzegorza z Ninu przy jego pomniku w parku Giardin. Wybierz się na promenadę Riva, aby podziwiać widok na wzgórze Marjan i Morze Adriatyckie. Zakończ swoją wycieczkę tam, gdzie się zaczęła – przy Złotej Bramie.

Split: Zwiedzanie rzymskich ruin z audioprzewodnikiem

2. Split: Zwiedzanie rzymskich ruin z audioprzewodnikiem

Witamy w Splicie. W jego starożytnym sercu znajduje się Pałac Dioklecjana, który ma 1700 lat. Znajduje się również na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, wraz z resztą historycznego centrum miasta. Nasza wycieczka zaczyna się od widoku tego starego miasta z lotu ptaka, w jego makiecie na promenadzie Riva. Stamtąd zwiedzimy piwnice Pałacu Dioklecjana, rezydencję cesarską, centralny plac pałacu zwany Perystylem. Następnie przeniesiemy się w czasie, kierując się do północnej części kompleksu pałacowego ze średniowiecznymi budynkami, w tym gettem żydowskim. Stamtąd udamy się na spacer po historycznym centrum Splitu, który ponownie zaprowadzi nas na promenadę Riva. Wycieczka kończy się na eleganckich placach Prokurative i Fruit, po spokojnym spacerze bulwarami miasta w stylu francuskim i odkrywaniu. Podczas spaceru będziesz raczony opowieściami o starożytnej historii Splitu, a także unikalną układanką architektury i kultury, którą znajdziesz tutaj dzisiaj. Wskażę również niektóre lokalizacje, w których kręcono „Grę o tron”. Dołącz do mnie, doświadczonego i licencjonowanego lokalnego przewodnika, gdy cofniemy się w czasie i odkryjemy wszystko, co Split ma do zaoferowania. Mam nadzieję, że pod koniec trasy uznasz to za swoje ostateczne doświadczenie w Splicie. Należy pamiętać, że ta trasa nie wymaga wejścia do żadnego z miejsc biletowanych po drodze.

Split: Prywatna piesza wycieczka z Pałacem Dioklecjana

3. Split: Prywatna piesza wycieczka z Pałacem Dioklecjana

To będzie Twoja prywatna i spersonalizowana wycieczka krajoznawcza dostosowana do Twojego tempa i zainteresowań. Twoja wycieczka jest elastyczna i prowadzona przez profesjonalnego, wysoko wykwalifikowanego przewodnika z prawdziwą pasją do zwiedzania Chorwacji i pokazania jej piękna. Spotkasz swojego przewodnika w centrum Splitu, jednego z najstarszych miast w Chorwacji, z godzinami wyjazdu, które Ci odpowiadają. Stąd wyruszysz na pieszą wycieczkę, zwiedzając romańskie kościoły Splitu z XII i XIII wieku, średniowieczne fortyfikacje, XV-wieczne gotyckie pałace i inne pałace w stylu renesansowym i barokowym. Spaceruj po rzymskiej części miasta, w której rozsiane są ruiny Pałacu Dioklecjana, i odwiedź katedrę św. Duje. Znany lokalnie jako St Duje, jest to jeden z najlepiej zachowanych starożytnych budynków rzymskich, który stoi dzisiaj, zbudowany w V wieku w miejscu, w którym Dioklecjan, ostatni słynny prześladowca chrześcijan, został pochowany w 311 rne. Inne niesamowite zabytki to pomnik średniowiecznego chorwackiego biskupa Grzegorza z Ninu, Złota Brama i zegar na wieży, który od XV wieku odmierza czas w Splicie. W Dzielnicy Średniowiecznej można zwiedzić ratusz, targ rybny – centralny punkt życia w Splicie – oraz piękną promenadę nad portem Riva. Twój prywatny przewodnik podzieli się z Tobą faktami i historiami, gdy poznasz tętniącą życiem kulturę tego historycznego miasta. Ta wycieczka spodoba się całej rodzinie, a Twój osobisty przewodnik dostosuje dla Ciebie trasę.

Split: Prywatna piesza wycieczka z hiszpańskim licencjonowanym przewodnikiem

4. Split: Prywatna piesza wycieczka z hiszpańskim licencjonowanym przewodnikiem

Odkryj atrakcje Splitu podczas 1,5-godzinnej pieszej wycieczki i podziwiaj zabytki z 1700-letniej historii miasta. Podziwiaj wspaniały Pałac Dioklecjana, zbudowany dla rzymskiego cesarza Dioklecjana na przełomie IV i IV wieku naszej ery. Przejdź się obok katedry św. Domniusza i centralnego placu Perystylu. Zobacz pomnik średniowiecznego biskupa Grzegorza z Ninu i udaj się do Złotej Bramy, aby bliżej przyjrzeć się największej i najwspanialszej bramie miejskiej. Odkryj tajemnice miasta i posłuchaj opowieści o cesarzach, królach, wojownikach i poetach, którzy ukształtowali jego historię.

Klejnoty UNESCO: Split i Trogir - prywatna wycieczka

5. Klejnoty UNESCO: Split i Trogir - prywatna wycieczka

Poznaj dwa klejnoty UNESCO Chorwacji, starożytny Split i średniowieczny Trogir z lokalnym profesjonalnym przewodnikiem na temat See, Hear and Feel i odkryj jego atrakcje, ciekawe historie i ukryte skarby! Podczas tej wycieczki będziesz miał okazję odkryć dwa klejnoty Chorwacji UNESCO, Trogir, jedną z najstarszych osad na chorwackim wybrzeżu z jego niesamowitą średniowieczną architekturą oraz Split, miejsce, w którym jeden cesarz rzymski postanowił zbudować swój pałac i gdzie później jeden z powstały z niego najpiękniejsze miasta wybrzeża Adriatyku! Trogir to niezwykle piękne i urocze małe miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Chociaż Trogir jest jedną z najstarszych osad na wybrzeżu Adriatyku, zachowana średniowieczna i późniejsza część historii i architektury znajduje się w centrum zainteresowania tego "miejsca z duszą". Jego plac, który żyje od ponad 2000 lat, katedra św. Wawrzyńca, rezydencja miejska, szlacheckie pałace i urocze wąskie uliczki nadadzą sens Twoim lokalnym opowieściom profesjonalnych przewodników. Przeżyj tę bezcenną część chorwackiej historii i ciesz się powrotem do przeszłości podczas spaceru po ponad 2000-letnim mieście. Droga zaprowadzi Cię do Splitu, gdzie będziesz miał okazję zwiedzić „żywy pomnik”, Pałac Dioklecjana, z jego najważniejszymi częściami, takimi jak Złota Brama, Świątynia Jowisza, Perystyl, Przedsionek, Centralne Subkonstrukcje, Mauzoleum- Katedra i nie tylko. Podczas „chłonięcia” opowieści lokalnego profesjonalnego przewodnika, który ożywi historię, dowiesz się o ukrytych klejnotach pałacu i samego miasta, takich jak Tajemniczy Ogród, Zagubiona Głowa Sfinksa, Najwęższa ulica i Inny. Odkryjesz również tajemnice dwóch magicznych średniowiecznych placów, Placu Ludowego i Placu Owocowego, które kryją się w otaczających go murach. Dołącz do nas w tej odkrywczej przygodzie dzięki metodzie Zobacz, Usłysz i Poczuj, w której historia ożywa!

Split: wprowadzenie do miasta i zwiedzanie najważniejszych atrakcji

6. Split: wprowadzenie do miasta i zwiedzanie najważniejszych atrakcji

Split Orientational Walking Tour - Highlights to wycieczka skupiająca się na przedstawieniu najważniejszych atrakcji miasta, w tym porad i wskazówek, jak najlepiej wykorzystać swój pobyt w regionie Split/Dalmacja/Chorwacja, które będziesz mógł uzyskać od lokalnego doświadczonego przewodnika. W miejscu spotkania na promenadzie Riva otrzymasz krótkie wprowadzenie na temat Splitu, regionu Dalmacja i Chorwacja. Następnie Twój profesjonalny przewodnik poprowadzi Cię przez najważniejsze zabytki i miejsca w Splicie, gdzie będziesz mógł usłyszeć krótkie historie o każdym z nich. Wraz ze wspomnianą już Rivą, która jest główną promenadą miasta, dowiesz się więcej o unikalnym dziedzictwie chronionym przez UNESCO Pałacu Dioklecjana z jego głównymi częściami, takimi jak Peristil, piwnice Dioklecjana i Mauzoleum (dziś katedra św. "pulsy" miejskiego życia Pazar (Zielony Rynek) oraz około dwóch urokliwych placów Plac Ludowy czy Pjaca i Plac Owocowy. Podczas wycieczki otrzymasz porady i wskazówki, jak najlepiej wykorzystać swój pobyt w Splicie, w tym zalecenia dotyczące tego, co robić, gdzie iść / co odwiedzić, co i gdzie zjeść oraz kiedy to wszystko zrobić. Oczywiście Twój przewodnik dostarczy Ci wszystkich innych informacji, które chciałbyś wiedzieć. Po wycieczce będziesz mógł kontynuować zwiedzanie, ponieważ wycieczka zakończy się w centrum miasta. * W godzinach popołudniowych zwiedzanie odbywa się na placu Prokurative zamiast na Pazar (zielony rynek).

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Fruit Square, Split

Liczba znalezionych atrakcji: 9
Sortuj wg::

Fruit Square, Split: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Fruit Square, Split: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Fruit Square, Split? Kliknij tutaj.

Fruit Square, Split: Co mówią inni?

Ta wycieczka piesza była doskonała. Nasz przewodnik był bardzo kompetentny i pouczający. Mówiła głośno, żeby wszyscy mogli słyszeć (chociaż uwielbiam, gdy przewodnicy mają słuchawki i mikrofony) i trzymała dobre tempo i ciągle sprawdzała, czy „wszyscy tu byli”. Martwiłem się o znalezienie punktu wyjścia, ale w rzeczywistości było to dość oczywiste. Jest to około 10 minut spacerem od portu, jeśli przypływasz statkiem wycieczkowym. Nie musisz brać taksówki.

To była bardzo pouczająca wycieczka! Doris była bardzo przyjazna. Mówiła bardzo zrozumiale (po angielsku), nawet dla obcokrajowców.

Pani Goriana, była niesamowita, zarysowała nam całą historię Splitu, wraz z małym oprowadzaniem po pałacu, bardzo polecam

Doris była naszym przewodnikiem. Wyjątkowy, mówił poprawnie i doskonale zarówno po włosku, jak i po angielsku

Doris była doskonała, bardzo kompetentna i wspaniałym przewodnikiem!