Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Friuli-Wenecja Julijska

Friuli-Wenecja Julijska – nasze najbardziej polecane atrakcje

Wycieczka autobusowa do Triestu z audioprzewodnikiem

1. Wycieczka autobusowa do Triestu z audioprzewodnikiem

Odkryj zabytki Triestu w komfortowych warunkach na pokładzie klimatyzowanego autobusu wyposażonego w audioprzewodniki zsynchronizowane z trasą, które dostarczą informacji o wszystkich atrakcjach, które zobaczysz. Wejdź na pokład na molo Molo Audace, a następnie usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas podróży po zabytkowym centrum miasta. Możesz wsiąść i wysiąść z autobusu na dowolnym przystanku i przesiąść się na następny, jeśli jest wolne miejsce. Bilet jest ważny 24 godziny, miejsce jest gwarantowane tylko na zarezerwowany kurs. Trasa: • Molo Audace • Mandracchio Shore: plac Unità d'Italia • Nazario Sauro Shore: Salone degli Incanti - Eataly • Ulica Ottaviano Augusto: latarnia morska i łaźnie La Lanterna –  stacja Campo Marzio • Ulica Campo Marzio: Muzeum Morskie • Grumula Shore – plac Venezia • Ulica Teatro Romano: kościół Santa Maria Maggiore – teatr rzymski • ulica św. Spiridione: Maria Teresia – prawosławna serbska świątynia św. Spiridione – plac św. Antoniego – kościół Sant'Antonio Nuovo • Ulica Roma: plac Vittorio Veneto – Canal Grande – plac Ponterosso • Bulwar Italia: Plac Borsa • Wzgórze św. Giusta: zamek i kościół św. Giusto • Plac Goldoniego • Carducci Bulwar • Plac Oberdan: przystanek tramwajowy • Plac Wolności: dworzec kolejowy • Miramare Boulevard: stary port • Miramare Boulevard: Barcola – las sosnowy Barcola • Miramare Boulevard: Barcola Crossroads – zamek Miramare • Miramare Boulevard: Barcola Seafront – łaźnie Topolini • Plac Wolności — dworzec kolejowy • Tre Novembre Shore: grecki kościół prawosławny św. Mikołaja • Molo Audace

Wenecja: degustacja wina Prosecco

2. Wenecja: degustacja wina Prosecco

Odkryj pochodzenie i historię najsłynniejszego włoskiego wina musującego Prosecco podczas tej całodniowej wycieczki. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem eksperta od wina na Piazzale Roma, w pobliżu historycznego centrum Wenecji i ciesz się jazdą w kierunku regionu, w którym wygodna furgonetka produkuje prosecco. Podczas podróży miniesz oryginalny region Prosecco, Conegliano Valdobbiadene, kompleks małych miasteczek i rozległe winnice. Odwiedź 2 tradycyjne winnice, aby poznać wszystkie tajniki produkcji Prosecco i weź udział w 2 degustacjach wina. Najpierw zatrzymaj się w rodzinnej winnicy na wycieczkę z przewodnikiem po winnicach. Ciesz się sesją degustacyjną połączoną z lekkim lunchem z lokalnymi produktami, takimi jak ser, salami, chleb i sezonowe warzywa. Po obiedzie z widokiem udaj się do drugiej winnicy, aby spotkać się z winiarzem na wycieczkę z przewodnikiem po produkcji. Dowiedz się więcej o metodzie Charmat i drugiej sesji degustacji wina. Pod koniec tej wyprawy do magicznego świata krainy Prosecco wróć do punktu wyjścia.

Z Triestu: Jaskinia Postojna i Zamek Predjama

3. Z Triestu: Jaskinia Postojna i Zamek Predjama

Jaskinia Postojna, królowa wszystkich jaskiń, jest najbardziej znaną jaskinią na świecie. Jest to również największa atrakcja turystyczna w Słowenii i jeden z największych na świecie pomników krasowych (wapiennych). To jedyne miejsce na świecie, gdzie podziemny krajobraz można przemierzać pociągiem elektrycznym i gdzie można z bliska spotkać najsłynniejszego mieszkańca tego podziemnego królestwa – proteus (olm). Fantastyczna sieć tuneli, przejść, galerii i sal, zadziwiająca różnorodność cech krasowych, a także łatwy dostęp to z pewnością główne przyczyny popularności jaskini i dużej liczby odwiedzających ( ponad 36 milionów z nich w ciągu ponad 200 lat). W idyllicznej wiosce Predjama, niedaleko Jaskini Postojnej, króluje zamek Predjama. Ten malowniczy, wspaniały, wyzywający, tajemniczy i nie do zdobycia zamek wznosi się na środku pionowego 123-metrowego klifu od ponad 800 lat. Jego romantyczny urok dodatkowo podkreśla idylliczna rzeka Lokva, która znika w podziemnym świecie głęboko pod zamkiem. Jako jedyny zachowany zamek jaskiniowy w Europie, zamek Predjama oferuje wyjątkowy wgląd w technikę budowlaną i zaradność ludzi w średniowieczu, którzy szukali i znaleźli dla siebie bezpieczną przystań tuż przy wejście do jaskini. Podczas oblężenia, które miało miejsce w XV wieku, zamek był schronieniem dla jego najbardziej znanego i najbardziej osławionego właściciela – Erazema z Predjama. Legenda o odważnym baronie rozbójniczym Erazemie, który pozostał niepokonany, dopóki jeden z jego sług nie zdradził go, wciąż jest w ludzkich umysłach, inspirując i kuszący jak zawsze. To właśnie ta jego bezpieczna siedziba pomogła dzielnemu rycerzowi stawić opór oblegającym bez większych trudności przez ponad rok. Niech Twój przewodnik poprowadzi Cię przez te niezapomniane zabytki na idealną jednodniową wycieczkę.

Lublana i jezioro Bled: całodniowa wycieczka autobusowa z Triestu

4. Lublana i jezioro Bled: całodniowa wycieczka autobusowa z Triestu

Odwiedź zieloną stolicę Europy w 2016 roku. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem wygodnymi i nowymi autobusami w sercu Europy ze wspaniałym dziedzictwem historycznym, kulturowym i krajobrazowym. Spaceruj ze swoim przewodnikiem ulicami centrum, skupionymi wokół rzeki Ljubljanica i podziwiaj eleganckie budynki w stylu barokowym i secesyjnym, które charakteryzują miasto. Odkryj najbardziej urokliwe i charakterystyczne zakątki Lublany, takie jak kolorowy targ pod gołym niebem obok katedry św. Mikołaja, Ratusz, Potrójny Most prowadzący do alejek starego miasta. Dzięki pięknej barokowej architekturze w stylu austro-węgierskim miasto zyskało przydomek Białego Miasta. Skorzystaj z wielu tętniących życiem kawiarni na starym mieście, ciesząc się wolnym czasem na lunch. Po południu odwiedź zaczarowane jezioro Bled, alpejską perłę Słowenii. Jezioro Bled, położone w spektakularnym otoczeniu przyrody, z bajkową wyspą wyłaniającą się z wody, przyciąga turystów z całego świata. Możesz spacerować panoramiczną ścieżką wokół jeziora, odwiedzić gotycki kościół S. Maria Assunta i jego dzwon pragnień na wyspie Bled, na środku jeziora.

Wenecja: Wycieczka z przewodnikiem po fabryce szkła Murano z Prosecco

5. Wenecja: Wycieczka z przewodnikiem po fabryce szkła Murano z Prosecco

Poznaj świat szkła Murano w naszej fabryce szkła i ciesz się demonstracją w dobrym stylu! Przeżyjesz autentyczne doświadczenie wielowiekowego szkła Murano w jednej z najstarszych fabryk szkła na wyspie. Zobaczysz zręcznego mistrza szkła pracującego nad różnymi technikami produkcji szkła, takimi jak słynna technika dmuchania szkła lub technika rzeźbienia. Podczas demonstracji produkcji szkła członek naszego zespołu wyjaśni różne etapy produkcji, techniki i materiały używane przez naszego mistrza szkła, podczas gdy będziesz cieszyć się kieliszkiem wina Prosecco! Wizyta będzie następnie kontynuowana w kolekcji szklanych dzieł sztuki fabryki, w której znajdują się arcydzieła wykonane przez najważniejszych mistrzów szkła z Murano, którzy współpracują z naszą fabryką szkła. Nasza fabryka szkła znajduje się w dawnym klasztorze z XIII wieku i znajduje się w najlepszym miejscu Murano: wysiadasz na Murano Colonna, który jest pierwszym przystankiem, który znajdziesz jadąc z Wenecji, i od razu po prawej stronie widzisz naszą fabrykę. Jest to duży budynek z widokiem na lagunę i Wenecję.

Z Triestu: Jezioro Bled i wycieczka po Lublanie

6. Z Triestu: Jezioro Bled i wycieczka po Lublanie

Wyjazd do Triestu i podróż do stolicy Słowenii, aby wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem po Lublanie. Dowiedz się więcej o jej kulturalnej, gospodarczej i politycznej historii, odkrywając starożytną i nowoczesną architekturę starego centrum miasta. Odkryj zabytki autorstwa architekta Jože Plečnika i dowiedz się, jak grał ważną rolę w najsłynniejszych mostach, placach i parkach w Lublanie. Podziwiaj atrakcje, takie jak ratusz, kamienne lampy potrójnego mostu i most Cobblerów, łączący 2 części średniowiecznego serca miasta. Podziwiaj katedrę w Lublanie, barokową fontannę Robba i budynki na centralnym placu Prešeren. Jedź do alpejskiego miasteczka Bled i wróć do natury nad jeziorem otaczającym wyspę Bled. Zobacz gotycki kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Marii i wybierz się na spacer po jeziorze. Spoglądajcie na zamek Bled, zbudowany nad przepaścią nad jeziorem i delektujcie się pysznym kremem waniliowo-kremowym o nazwie kremšnita .

Triest: 2,5-godzinna wycieczka i degustacje Prosecco Origins

7. Triest: 2,5-godzinna wycieczka i degustacje Prosecco Origins

Ukryte w zakątku północno-wschodnich Włoch z widokiem na Zatokę Triesteńską, znajdź stare wioski Contovello i Prosecco, aby poznać pochodzenie wina Prosecco. Zacznij od pieszej wycieczki z doświadczonym lokalnym gospodarzem przez wąskie uliczki i ukryte przejścia w zabytkowej wiosce Contovello, niegdyś domu zamku z wieżą z widokiem na miasto Triest i jego zatokę. Odwiedź winnicę, spacerując po starożytnych zielonych winnicach tarasowych z widokiem na morze, unikalną cechę tej niesamowitej ziemi i przykład heroicznego rolnictwa. Zatrzymując się na przerwę, aby cieszyć się widokami i rześkim świeżym powietrzem pochodzącym z morza, masz okazję skosztować desek regionalnych domowych serów, wędlin i lokalnych przysmaków, w tym tradycyjnych win musujących.

Z Wenecji: Dolomity i wzgórza Prosecco - jednodniowa wycieczka z winem

8. Z Wenecji: Dolomity i wzgórza Prosecco - jednodniowa wycieczka z winem

Wejdź na pokład przestronnej furgonetki w punkcie spotkania w Wenecji i szybko zanurz się w zapierającym dech w piersiach regionie Veneto, tuż za zatłoczonym miastem. Przejedź przez ciągle zmieniającą się scenerię gór, spędzając trochę czasu w Cortina d'Ampezzo, "Królowej Dolomitów". Spaceruj wokół jeziora Misurina, "Perły Dolomitów" i podziwiaj wspaniały widok na Tre Cime di Lavaredo, reprezentacyjne szczyty tego obszaru. W drodze powrotnej przejedź przez drogę Prosecco, na której znajdują się najlepsze winnice i winiarnie produkujące najwyższej jakości Prosecco. Na koniec delektuj się kieliszkiem wina Valdobbiadene Prosecco DOCG w słynnym punkcie widokowym Osteria senza Oste przed powrotem do Wenecji.

Wycieczka po wybrzeżu Piranu i Słowenii z Triestu

9. Wycieczka po wybrzeżu Piranu i Słowenii z Triestu

Wyjedź z Triestu i udaj się do jednego z najstarszych i najpiękniejszych miast w Słowenii. Przyjedź do Piranu i zobacz brązowy posąg słynnego kompozytora i skrzypka Giuseppe Tartiniego na placu Tartini. Odwiedź dom, w którym mieszkał i podziwiaj jedno z jego skrzypiec. Podziwiaj majestatyczne budynki otaczające plac, takie jak Pałac Miejski i Muzeum Morskie. Uzyskaj panoramiczne widoki z kościoła św. Jerzego i spaceruj wąskimi uliczkami, aby spotkać ładne sieci rybackie i zwarte domy. Kontynuuj wzdłuż wybrzeża, aby odwiedzić nadmorskie miasta Portorož, Izola i Koper. Posłuchaj o ich głównych atrakcjach i poznaj lokalne tradycje. Podziwiaj malownicze widoki na naturalne solniska Sečovlje w pobliżu Portorož i skosztuj lokalnych potraw i wina w typowej wiosce. Dowiedz się o historii rybołówstwa Izoli i nie tylko.

Wenecja: Wycieczka po winiarniach Prosecco Hills z degustacją i lunchem

10. Wenecja: Wycieczka po winiarniach Prosecco Hills z degustacją i lunchem

Wspólnie odkryjemy Wzgórza Prosecco... Rano wraz z mężem odwiedzimy winiarnię położoną w przepięknej okolicy, gdzie poznamy wszystkie tajniki produkcji wina Prosecco i skosztujemy kieliszków tego słynnego wina musującego! Następnie odwiedzimy lokalną Osterię zagubioną pośrodku wzgórz i wypijemy aperitivo przed winnicami, słuchając zachwycającego śpiewu ptaków! Spotkamy się z moją rodziną, delektując się typowym obiadem w naszej rodzinnej osterii, gdzie tradycyjne potrawy przygotowywane są według przepisów naszej babci, a typowe „spiedo” mięso gotuje się powoli przy ognisku! Wszystkie desery są domowej roboty mojego brata i są naprawdę słodkim zakończeniem pysznego 4-daniowego posiłku! Odwiedzimy drugą winiarnię, gdzie spotkamy przyjaciół, którzy prowadzą bardzo wysokiej jakości winiarnię DOCG Prosecco i produkują wina przy użyciu starożytnych odmian winorośli i dużej pasji!

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 86
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Friuli-Wenecja Julijska

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Friuli-Wenecja Julijska?

Jakie są najlepsze niedrogie wycieczki w: Friuli-Wenecja Julijska?

Friuli-Wenecja Julijska: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Friuli-Wenecja Julijska? Kliknij tutaj.