Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Freedom Square

Freedom Square – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Tallinn: samodzielne zwiedzanie i poszukiwanie skarbów

1. Tallinn: samodzielne zwiedzanie i poszukiwanie skarbów

Poznaj Tallin we własnym tempie podczas tej interaktywnej wycieczki pieszej, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających ją po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystany jako świetne ćwiczenie budowania zespołu. Po pobraniu wycieczki poszukiwaczy śmieci na urządzenie mobilne skorzystaj z aplikacji mobilnej i zintegrowanych map, aby dotrzeć pieszo do 10 najważniejszych atrakcji Tallina. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko po dotarciu do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołowego, aby odblokować właściwy kod i odkryć następny cel wycieczki. Rozpocznij aktywność, kiedy tylko chcesz i ciesz się elastycznością wstrzymywania gry w dowolnym momencie, aby zrobić sobie przerwę, zrobić doskonałe zdjęcia, zatrzymać się na lunch lub odwiedzić muzeum. Wybierz opcję kontynuowania wycieczki później lub zachowaj resztę na inny dzień. W pełnym historii mieście Tallin najpierw odwiedzisz piękną Bramę Viru. Następnie wyjątkowy klasztor dominikanów św. Katarzyny Clausstrum, a następnie niezastąpiony ratusz w Tallinie. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do pomnika Eduarda Vilde. Jako piąty przystanek znajdziesz Plac Wolności. Kontynuując spacer po mieście, znajdziesz interesującą katedrę Aleksandra Newskiego. Oczywiście na tej wycieczce nie mogło zabraknąć Estońskiego Muzeum Historii – Wielkiej Sali Gildii. Ponadto będziesz podziwiać Dom Czarnogłowych. Przedostatnim celem podróży jest godny pozazdroszczenia kościół św. Olafa. Natomiast wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki nie mogło być nic innego jak Estońskie Muzeum Morskie.

Tallinn: 24-godzinna wycieczka autobusowa hop-on hop-off.

2. Tallinn: 24-godzinna wycieczka autobusowa hop-on hop-off.

Estońskie nadmorskie miasto Tallinn jest naprawdę jednym z klejnotów północnej Europy. Stare miasto jest zadziwiająco dobrze zachowane i zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1997 roku. Na obrzeżach starego miasta znajduje się również nowe centrum miasta, zwane Vabaduse Valjak lub Plac Wolności. W pobliżu znajduje się gigantyczne pudełko zapałek Hotelu Viru, byłego turystycznego statku flagowego i znanej jaskini intryg zimnowojennych. W tamtych czasach każdy pokój był podsłuchiwany i monitorowany przez KGB! Miasto było pod wpływem Niemiec, Włoch, Rosji i Skandynawii. Kalendarz Tallina jest pełen festiwali poświęconych muzyce, filmowi, sztuce, teatrowi, kulturze i jedzeniu. Festiwale morskie, Festiwal Operowy i Maraton Talliński również zajmują ważne miejsce w kalendarzu. Poznaj to kuszące miasto i skorzystaj ze wszystkiego, co jest do zobaczenia i zrobienia podczas pobytu. Wybierz się na wycieczkę autobusową na stare miasto i podziwiaj XIV- i XV-wieczną architekturę oraz wąskie, kręte uliczki. Możesz także spróbować lokalnej kuchni w jednej z wielu restauracji tutaj. Przystanki wycieczki: Historyczne centrum i Stare Miasto Przystanek 1 - Mere Pst. 5 / Centrum miasta Przystanek 2 - Toompea / Stare Miasto Przystanek 3 - Park Kadriorg / Jezioro Łabędzie Przystanek 4 - City Harbor D - Terminal Przystanek 5 - City Harbor ABC - Terminale Przystanek 6 - terminal statków wycieczkowych City Harbor Pirita i historyczne przedmieścia Przystanek 1 - Mere Pst. 5 (przed Rosyjskim Centrum Kultury) Przystanek 2 - Toompea / Stare Miasto Przystanek 3 - Dworzec PKP / Towers Park Przystanek 4 - Wieża Grubej Małgorzaty Przystanek 5 - Teren Festiwalu Piosenki Przystanek 6 - Teren Festiwalu Piosenki / Beachwalk Przystanek 7 - Zamek Maarjamae Przystanek 8 - Pirita Przystanek 9 - Rummu / Pirita TOP Spa Hotel Przystanek 10 - Park Kadriorg / Jezioro Łabędzie 2 Przystanek 11 - City Harbor D - Terminal Przystanek 12 - Port miejski ABC - Terminale Przystanek 13 — Terminal statków wycieczkowych w porcie Coty

Tallin własnym przewodnikiem audio Tour

3. Tallin własnym przewodnikiem audio Tour

Pobierz naszą poręczną aplikację lub dynamiczną wycieczkę audio MP3 z przewodnikiem połączoną z w pełni szczegółową mapą obszaru Twojej wycieczki. To malownicze miasto Tallin, stolica Estonii, zapewni Ci jedne z najlepszych widoków w kraju. Podczas tej wycieczki audio dowiesz się o jej historii z Niemcami i odwiedzisz obszary miasta z różnymi wpływami historycznymi, takie jak Wielka Brama Nadbrzeżna i Plac Wolności. Zobaczysz także kościół św. Olafa, Tower Square, Dom Bractwa Czarnogłowych, Plac Ratuszowy, klasztor Dominikanów z Pasażem św. Katarzyny, Wzgórze i Zamek Toompea, Kiek in de Kok oraz Park Tammsaare z Statua Tammsaare. Istnieje również dodatkowa opcja zobaczenia Parku i Pałacu Kadriorg. Z tak bogatą historią i tak wieloma historiami do opowiedzenia, ta wizyta w starożytnym mieście Tallinn jest czymś, czego można się delektować. Nie spiesz się i wędruj po brukowanych uliczkach, ciesząc się wszechobecną uliczną muzyką.

Tallinn: Pierwszy spacer odkrywczy i wycieczka czytelnicza

4. Tallinn: Pierwszy spacer odkrywczy i wycieczka czytelnicza

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Poznaj wstępne informacje o każdym miejscu i ogólnie ciekawe historie o mieście. Pobierz aplikację „World City Trail” ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcję i udaj się do lokacji startowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji. Przeczytaj informacje na temat atrakcji i kontynuuj marsz do kolejnego punktu kontrolnego. Zapisz, co Ci się podobało, a co nie, i stwórz swoją listę życzeń na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Zatrzymaj go na lunch, wypij drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. W pełnym historii Tallinie najpierw odwiedzisz piękną Bramę Viru. Następnie wyjątkowy klasztor dominikanów św. Katarzyny Claustrum, a następnie niezastąpiony ratusz w Tallinie. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do pomnika Eduarda Vilde. Jako piąty przystanek znajdziesz Plac Wolności. Kontynuując spacer po mieście, trafisz na interesującą Sobór Aleksandra Newskiego. Oczywiście na tej wycieczce nie mogło zabraknąć Estońskiego Muzeum Historii – Wielkiej Sali Cechowej. Ponadto będziesz podziwiać także Dom Czarnogłowych. Przedostatnim celem jest godny pozazdroszczenia Kościół św. Olafa. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki nie mogło być jednak nic innego jak Estońskie Muzeum Morskie. Pobierz ze sklepu aplikację „World City Trail”. Następnie rozpocznij wycieczkę i ciesz się!

Najważniejsze atrakcje prywatnej wycieczki po Tallinie

5. Najważniejsze atrakcje prywatnej wycieczki po Tallinie

Podziwiaj budynki parlamentu i wysoką wieżę Hermanna, która jest symbolem siły i odporności. Odwiedź budzącą podziw katedrę Aleksandra Newskiego i podziwiaj panoramiczne widoki miasta z platformy widokowej. Zwiedź Plac Wolności, jedno z najpopularniejszych miejsc w mieście, i odkryj Estońską Operę Narodową, klejnot kultury ukazujący artystyczny geniusz. Przejedź obok parku Kadriorg, zanim dotrzesz do Pirita Seaside, gdzie spokojne fale Morza Bałtyckiego pieszczą brzegi. Zrelaksuj się i rozkoszuj spokojną atmosferą, zanim udasz się do pobliskiego Olympic Yachting Centre, będącego świadectwem organizacji prestiżowych imprez sportowych w Tallinie. Dołącz do nas w tej niezapomnianej podróży, zanurzając się w ponadczasowym pięknie Tallina, tętniącej życiem kulturze i urzekającej historii.

Tallinn: Wirtualna podróż w czasie VR Tallinn 1939/44 I

6. Tallinn: Wirtualna podróż w czasie VR Tallinn 1939/44 I

VR History prezentuje "VR Tallinn 1939/44" - doświadczenie podróży w czasie w wirtualnej rzeczywistości, oferujące dwie różne wirtualne wycieczki. Część I Cofnij się w czasie do 1939 roku i poczuj autentyczny klimat złotej ery pierwszego okresu niepodległości Estonii. Przemierzaj tętniące życiem ulice z 1939 roku, na których działały słynne firmy i hotele stolicy. Przyjdź i dowiedz się, jak wyglądało Stare Miasto w pobliżu kościoła św. Mikołaja we wczesnych godzinach porannych i wieczorem o zmierzchu, kiedy świecą neonowe reklamy firm. Pod koniec długiego dnia złap oddech w apartamencie hotelu Golden Lion. Każdy dom, każdy znak, każda witryna sklepowa zostały odrestaurowane, ponieważ zostały zniszczone podczas II wojny światowej. W wirtualnej rzeczywistości podróży w czasie "VR Tallinn 1939/44" dawne widoki ożywają w trzech wymiarach i kolorach. Unikalne doświadczenie podróży w czasie jest jeszcze bardziej niezapomniane dzięki możliwości spaceru po ulicy. Po podróży w czasie inaczej spojrzysz na Tallinn i lepiej zrozumiesz Estonię i Estończyków. Nasze doświadczenie podróży w czasie w wirtualnej rzeczywistości, "VR Tallinn 1939/44", rozpoczyna się w podziemnym przejściu Placu Wolności w Tallinie. Wirtualna wycieczka odbywa się na zewnątrz, ale w przypadku deszczu lub w zimie dostępne są opcje wewnętrzne.

Freedom Square: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Freedom Square? Kliknij tutaj.