Francja – nasze najbardziej polecane atrakcje

Bordeaux: degustacja wina po godzinach Cité du Vin z przekąskami

1. Bordeaux: degustacja wina po godzinach Cité du Vin z przekąskami

Rozkoszuj się dramatycznymi widokami Bordeaux, biorąc udział w ekskluzywnych warsztatach degustacji wina w języku angielskim w kultowym Muzeum Cité du Vin. Zagłęb się w tradycję winiarską Bordeaux z sommelierem, popijając wino, delektując się lokalnymi serami i wędlinami oraz podziwiając widoki z belwederu. Przyjedź do Cité du Vin po zamknięciu muzeum dla zwiedzających i spotkaj się ze swoim sommelierem. Udaj się do kultowej dzielnicy Belvedere i powitaj spektakularne widoki 360° na Bordeaux z wysokości 35 metrów. Podziwiaj wspaniały żyrandol wykonany z 3500 butelek wina, który rozciąga się nad głową, gdy twoja grupa gromadzi się wokół dziesięciometrowego dębowego blatu. Następnie Twój sommelier rozpocznie warsztaty degustacji wina i zapozna Cię z historią winiarstwa Bordeaux. Dogłębnie poznaj produkcję i kulturę wina w Bordeaux, delektując się czterema lokalnie produkowanymi winami w połączeniu z serami i wędlinami. Delektuj się wybranymi winami z obszarów East Bank, West Bank i Entre-Deux-Mers, a także musującym crémantem Bordeaux. Z sommelierem trenuj swój zmysł wzroku, węchu i smaku, aby wychwycić subtelne nuty charakterystyczne dla każdego wina i regionu. Naucz się opisywać doznania, a nawet identyfikować składniki i techniki produkcji. Cité du Vin opowiada historię wina z wciągającymi galeriami i warsztatami degustacji wina. GetYourGuide współpracuje z Cité du Vin, aby zapewnić Ci jedyną w swoim rodzaju degustację wina w sercu francuskiego kraju winiarskiego, prezentując znane na całym świecie apelacje Bordeaux i dumną tradycję winiarską.

Paryż: degustacja wina na wieży Eiffla z lokalnym producentem

2. Paryż: degustacja wina na wieży Eiffla z lokalnym producentem

Dołącz do lokalnego rzemieślniczego producenta wina na 1. piętrze Wieży Eiffla, aby przeżyć wyjątkowe przeżycie, idealne dla miłośników wina. Podziwiaj widoki Trocadéro z restauracji Madame Brasserie i skosztuj specjalnie wyselekcjonowanej gamy 6 wyśmienitych lokalnych win w połączeniu z różnymi tradycyjnymi serami. Po przyjeździe wejdź na pierwszy poziom najbardziej charakterystycznego punktu Paryża i wejdź do pięknego salonu Madame Brasserie. Dołącz do swoich gospodarzy, którzy są częścią „La Guilde des Artisans de la Tour Eiffel”, sieci rzemieślniczych firm cateringowych, szefów kuchni i producentów wina zaangażowanych w zrównoważony rozwój ekologiczny i odpowiedzialność za lokalne jedzenie i napoje. Dowiedz się o historii i współczesnym odmłodzeniu produkcji wina w regionie paryskim od swoich gospodarzy w języku angielskim. Skosztuj 6 wysokiej jakości win, pochodzących z promienia 50 kilometrów od Wieży Eiffla, wyprodukowanych metodami ekologicznymi, bez użycia ostrych chemikaliów, zgodnie z ekologicznymi metodami produkcji. Pierwsze 4 wina połącz z wyborem starannie wyselekcjonowanych tradycyjnych serów. Zapoznaj się z dostarczonymi broszurami, aby poznać specyfikację każdego wina i sera, podczas gdy Twoi gospodarze przeprowadzą Cię przez proces degustacji. Podczas degustacji lokalnych produktów stań i podziwiaj widoki na Miasto Świateł z salonu z wyjątkowym widokiem na Trocadéro, Pont d'Iéna i Sekwanę.

Rejs jachtem regatowym z szyprem Tanguyem Le Turquais

3. Rejs jachtem regatowym z szyprem Tanguyem Le Turquais

Żegluj do granic możliwości z profesjonalnym żeglarzem Tanguyem Le Turquais na jego jachcie regatowym Lazare IMOCA. Skorzystaj z wyjątkowej okazji, jaką daje GetYourGuide, by doświadczyć prędkości jednej z najlepszych jednostek regatowych na otwartym morzu, w ramach przygotowań do regat dookoła świata Vendée Globe 2024.  Spotkaj się z Tanguyem i otrzymaj powitalną filiżankę kawy zaparzonej na pokładzie, a także profesjonalny sprzęt zapewniający bezpieczeństwo. Zanim wyruszysz na spotkanie z przygodą, zapoznaj się z zabezpieczeniami i specyfikacją techniczną łodzi. Poczuj moc i rozmiar jachtu, przemierzając otwarte wody z Tanguyem jako szyprem. Dowiedz się więcej o jego wielkim marzeniu, czyli ukończeniu regat oceanicznych Vendée Globe 2024, które są uosobieniem indywidualnej wytrzymałości. Naucz się żeglować na jachcie regatowym o długości 18 metrów i wysokości 29 metrów, pomagając przy różnych zadaniach na pokładzie i przeżyj prawdziwą przygodę na otwartych wodach. Po powrocie do portu skorzystaj z możliwości zrobienia sobie zdjęcia ze szyprem i jachtem. Kim jest Twój szyper Dla Tanguya największą motywacją jest pragnienie epickich przygód. Już w dzieciństwie żeglował razem ze swoim ojcem, a później podbił legendarną Route du Rhum. W przyszłym roku czeka go największe wyzwanie – samotne regaty dookoła świata bez postojów w ramach Vendée Globe 2024.

Paryż: 1-godzinny rejs po Sekwanie

4. Paryż: 1-godzinny rejs po Sekwanie

Weź udział w rejsie w dwie strony po Sekwanie rozpoczynającym się u stóp wieży Eiffla. Przepłyń pod paryskimi mostami i podziwiaj liczne, piękne zabytki położone nad rzeką. Podczas rejsu przysłuchuj się komentarzom dotyczącym Paryża. Podczas rejsu przepłyniesz obok wieży Eiffla, katedry Notre Dame, ratusza, Luwru i wielu innych. Możesz także zdecydować się na rejs nocą, by podziwiać Miasto Świateł z innej perspektywy. Gdy tylko zbliża się zmrok miasto oświetlają światła.  Audioprzewodniki dostępne są w 14 językach i zawierają nagrane komentarze dotyczące Paryża, jego historii, zabytków i architektury. Pamiętaj, że z audioprzewodnika można skorzystać za pomocą smartfona, łącząc się z siecią wi-fi dostępną na pokładzie łodzi.

Paryż: Luwr – bilet wstępu w określonym przedziale czasowym

5. Paryż: Luwr – bilet wstępu w określonym przedziale czasowym

Zwiedzaj Luwr we własnym tempie dzięki biletowi wstępu w określonym przedziale czasowym. Dzięki niemu wejdziesz do muzeum w ciągu 30 minut. Podziwiaj niepowtarzalne i znane dzieła sztuki, takie jak „Mona Lisa” i „Wenus z Milo”. Odkryj renesansowe arcydzieła i starożytne egipskie relikty, a także obrazy z okresu od XIII do XX wieku. Muzeum po raz pierwszy otwarto 10 sierpnia 1793 roku, a jego kolekcja obejmowała jedynie 537 obrazów. Ze względu na problemy konstrukcyjne muzeum zamknięto w 1796 roku, by ponownie otworzyć je jako Musée Napoléon w roku 1801 ze znacznie większą już kolekcją.   Od tego czasu kolekcja zyskała 20 tysięcy dzieł. Obecnie w muzeum znajduje się 8 działów: Starożytnego Egiptu, Starożytnego Bliskiego Wschodu, Starożytnej Grecji, Starożytnego Rzymu, Sztuki Islamu, Rzeźby, Malarstwa, Rzemiosła Artystycznego, Rysunku i Grafiki.

Bilet wstępu bez kolejki do Cité du Vin i degustacja wina

6. Bilet wstępu bez kolejki do Cité du Vin i degustacja wina

Zwiedź kolekcję stałą La Cité du Vin obejmującą 19 wystaw o tematyce wina. Poświęć około 3 godzin na oglądanie eksponatów z pomocą podręcznego kompana – cyfrowego przewodnika dostępnego w 8 językach. Na koniec wycieczki udaj się do belwederu na 8. piętrze, skąd można podziwiać wspaniałą panoramę Bordeaux i okolic. Skorzystaj też z okazji, by wypić lampkę wina podczas degustacji. Lista dostępnych win regularnie się zmienia i obejmuje 20 trunków z całego świata. Po wizycie zajrzyj do znajdującego się na miejscu butiku oraz odwiedź piwniczkę z najróżniejszymi winami, restauracje (w tym jedną znajdującą się na 7. piętrze, skąd można podziwiać piękne widoki), a także czytelnię.

Disneyland w Paryżu: bilet 1-dniowy

7. Disneyland w Paryżu: bilet 1-dniowy

Park Disneyland®: Do 30 września 2023 roku możesz wziąć udział w wielkim finale obchodów 30-lecia Disneylandu w Paryżu. Doświadcz jeszcze większych wrażeń dzięki niesamowitym pokazom, nowym atrakcjom i doświadczeniom, które sprawią, że finałowa część tych jedynych w swoim rodzaju obchodów będzie wyjątkowa. W nie tak odległym fantastycznym świecie Disneya szczęśliwie żyją postacie z niekończących się baśni. Baw się bez końca, odwiedzając różne magiczne krainy. Na nowo przeżyj swoje ulubione historie Disneya dokładnie tak, jak pamiętasz je z klasycznych filmów. Tutaj sen staje się jawą. W parku Disneyland® poczujesz dreszczyk emocji w każdej postaci. Big Thunder Mountain i Star Wars Hyperspace Mountain to atrakcje dla dorosłych, zaś najmłodsi mogą sięgnąć gwiazd podczas „Peter Pan's Flight” Oczywiście rodzinną zabawę można znaleźć w każdym zakątku parku, od „Pirates of the Caribbean” po „Mad Hatter's Tea Cups”. Spotkaj postacie z filmów Disneya. Nie przegap głównej atrakcji: spotkania z ulubionymi postaciami Disneya. Na spotkanie z ukochanymi postaciami przygotuj długopis i aparat fotograficzny. W Disneyland® Park każdy dzień to święto. Wspaniałe atrakcje i ulubione postacie to nie wszystko — przez cały rok możesz oglądać rodzinne parady i ciekawe przedstawienia. W tym roku poczuj wyjątkową atmosferę z okazji 30-lecia. Posłuchaj muzyki, zachwyć się dekoracjami i zobacz, jak park zmienia się w krainę czarów. Myszka Miki, Minnie, Kaczor Donald i Daisy z radością prezentują swoje nowe stroje oraz zatańczą podczas pokazu dziennego stworzonego specjalnie na 30-lecie. Gdy zapadnie zmrok, zachwyć się najnowszą technologią oświetlenia zamku Śpiącej Królewny, a następnie obejrzyj spektakularne iluminacje Disneya. Park Walt Disney Studios®: Odkryj czarodziejski świat kina i telewizji w parku Walt Disney Studios®. Odkryj 4 magiczne plany zdjęciowe i ich tajemnice oraz obejrzyj niezapomniane przedstawienia. Wejdź na scenę w parku Walt Disney Studios, zaledwie kilka kroków od parku Disneyland. Nigdy nie wiesz, jaką gwiazdę spotkasz. Połącz siły z Avengersami i wykonaj najtrudniejsze misje Marvela w Avengers Campus. Wejdź za kulisy w strefie World of Pixar. Zanurz się w kolorowym świecie atrakcji, rozrywki, jedzenia i zabawy z postaciami z filmów, takich jak „Ratatuj”, „Gdzie jest Nemo”, „Toy Story” i wiele innych.

Paryż: wstęp bezpośredni na wieżę Eiffla i opcjonalny szczyt

8. Paryż: wstęp bezpośredni na wieżę Eiffla i opcjonalny szczyt

Skorzystaj z bezpośredniego wstępu na wieżę Eiffla i podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki ze szczytu tej słynnej budowli. Spędź na wieży dowolną ilość czasu, zwiedzając poszczególne piętra we własnym tempie.  Podziwiaj Paryż z góry i z całkowicie nowej perspektywy. Zachwyć się zabytkową fasadą Luwru oraz biznesową dzielnicą La Defense. Zobacz wielobarwne muzeum Pompidou oraz ogromny biały gmach bazyliki Sacré-Cœur. Odwiedź Bar à Champagne i wypij kieliszek szampana na ostatnim poziomie wieży Eiffla. Zjeżdżając ze szczytu, skorzystaj z wielu ciekawych atrakcji na 1. piętrze. Przekonaj się, czy odważysz się wejść na taras widokowy ze szklaną podłogą.

Paryż: pałac Wersalski i ogrody – pełny bilet wstępu

9. Paryż: pałac Wersalski i ogrody – pełny bilet wstępu

Odwiedź ogrody i pałac Wersalski dzięki zarezerwowanemu z wyprzedzeniem 1-dniowemu biletowi pełnego wstępu. Zobacz bogato zdobione komnaty reprezentacyjne i zapierającą dech w piersi Galerię Zwierciadlaną wewnątrz oficjalnej rezydencji francuskiej monarchii z okresu od 1682 do 1789 roku. Dowiedz się więcej o Ludwiku XIV oraz innych francuskich monarchach. Przekonaj się, jak wyglądało życie na francuskim dworze, spacerując po lśniącej Galerii Zwierciadlanej. Przespaceruj się po kultowych ogrodach w swoim tempie i podziwiaj fontanny, rzeźby oraz pięknie wypielęgnowane trawniki. Odwiedź ponadto Grand i Petit Trianon. Zobacz miejsca, do których Król Słońce udawał się, aby odpocząć od rygorów życia dworskiego i zakosztować rozrywki. Następnie udaj się do rezydencji Marii Antoniny, która była jej azylem. Wiosną i latem wybierz dodatkową opcję na zakończenie wycieczki w postaci spektakularnego pokazu przy fontannach lub kultowych ogrodów muzycznych.

Mont Saint-Michel: bilet wstępu do opactwa św. Michała Archanioła

10. Mont Saint-Michel: bilet wstępu do opactwa św. Michała Archanioła

Odwiedź opactwo św. Michała Archanioła na Mont Saint-Michel. Odkryj jedno z pierwszych miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Poznawaj fascynującą historię tego opactwa w swoim tempie, zwiedzając je samodzielnie z pomocą broszury informacyjnej. Kult św. Michała Archanioła na wzgórzu Mont Saint-Michel został zapoczątkowany w 708 roku, a w średniowieczu stało się ono jednym z najpopularniejszych miejsc pielgrzymek. Mnisi benedyktyńscy budowę opactwa rozpoczęli w X wieku.   Miejsce to oparło się wpływom człowieka, czasu i żywiołów. Bohaterska obrona wzgórza przed angielskimi atakami podczas wojny stuletniej (XIV oraz XV wiek) sprawiła, że opactwo to stało się symbolem francuskiej tożsamości narodowej.  Mnisi opuścili klasztor w 1790 roku, a w 1874 roku został on uznany za zabytek. Miejsce to przywrócono do dawnej świetności dzięki nieprzerwanym pracom konserwatorskim.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Francja

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 852
Sortuj wg::
Strona 1 z 54

Francja: Ciekawe miejsca

Francja: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Francja? Kliknij tutaj.

Francja: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 233 129 opinii

Stephanie była bardzo dobrym i zabawnym przewodnikiem po trasie. To było bardzo pouczające i bardziej ekscytujące niż samodzielne spacerowanie po zamku. Ogród jest bardzo duży, ponieważ było dość zimno i musieliśmy dużo chodzić, szybko straciliśmy zainteresowanie (część ogrodowa nie była oprowadzana).

Obsługa samego transportu bardzo dobra. Zwiedzane miejsca jak dla nas były warte spędzonego dnia i czasu. Po prostu przepiękne miejscowości i sam kanion wspaniała sprawa. Na polach lawendowych byliśmy w ostatniej chwili gdyż ze względu na brak deszczu zbiory były trochę wcześniej. Super spędzony czas

Wszystko jest bardzo piękne we śnie, ale musisz stać w kolejce w nieskończoność, polecam iść bardzo wcześnie, abyś mógł wejść na prawie wszystkie gry, ponieważ jest zbyt wielu ludzi i zbyt wiele kolejek do każdej witryny. Najbardziej podobała mi się strona PIRACI Z KARAIBÓW. ZROBIŁBYM TO PONOWNIE

Bardzo fajnie zorganizowana wycieczka. Tłumaczenie dostępne w wielu językach przez słuchawki na statku oraz przez telefony i WiFi.

Bardzo udana wycieczka. Wszystko w super atmosferze i bez najmniejszych problemów. Zespół bardzo pomocny i otwarty. Super.