Dodaj daty

Franciscan Church and Monastery, Dubrovnik
Wycieczki z przewodnikiem

Wycieczki z przewodnikiem
Liczba znalezionych atrakcji: 20
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Franciscan Church and Monastery, Dubrovnik Wycieczki z przewodnikiem

Ze Splitu i Trogiru: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

1. Ze Splitu i Trogiru: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po Dubrowniku i jego ufortyfikowanym Starym Mieście. Zobacz główne zabytki i ciesz się dużą ilością wolnego czasu na zwiedzanie we własnym tempie. Podróżuj wzdłuż wybrzeża Adriatyku i odwiedź miasteczko Ston, aby spróbować słynnych ostryg. Rozpocznij wycieczkę w bardzo wygodnym klimatyzowanym autobusie. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i podziwiaj zapierającą dech w piersiach śródziemnomorską scenerię. Po wcześniejszym uzgodnieniu z kierowcą możesz zatrzymać się, aby rozprostować nogi i zrobić fantastyczne zdjęcia. Po dotarciu do Dubrownika, jednego z najwspanialszych miejsc turystycznych w basenie Morza Śródziemnego, spotkasz się z lokalnym przewodnikiem i rozpoczniesz 1,5-godzinną pieszą wycieczkę wąskimi uliczkami historycznego centrum miasta. Odkrywaj to fantastyczne miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i dowiedz się wszystkiego o jego historii i zabytkach. Podziwiaj renesansową i barokową architekturę, dachy z czerwonej cegły i długie mury, które przez wieki chroniły mieszkańców przed atakami wrogów. Zobacz główną ulicę Starego Miasta, Stradun, klasztor Franciszkanów, renesansowy Pałac Rektorów, mury miejskie, twierdzę Lovrjenac oraz wiele malowniczych placów i kościołów. Po pieszej wycieczce z lokalnym, profesjonalnym przewodnikiem będziesz mieć wystarczająco dużo czasu na samodzielne zwiedzanie Dubrownika. Wykorzystaj wolny czas i odwiedź jedną z lokalnych restauracji, aby skosztować pysznych tradycyjnych potraw. Warto też wjechać kolejką linową na szczyt wzgórza Srd, ską roztacza się wspaniały widok na Dubrownik i jego okolice. Można też wybrać się na lokalną plażę, popływać lub kupić bilety na mury miejskie i spojrzeć na miasto z zupełnie innej perspektywy. Będziesz mieć około 4 godzin czasu wolnego, dlatego zaplanuj go przed podróżą, aby skorzystać z jak największej liczby atrakcji. Po doskonale spędzonym dniu w Dubrowniku wrócisz do autobusu i rozpoczniesz podróż powrotną na północny zachód wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Miniesz wioski Orašac, Trsteno i Salona oraz Wyspy Elafickie. Dotrzesz do miasteczka Ston, gdzie będziesz mieć okazję spróbować słynnych najświeższych ostryg. Będzie to wspaniały przystanek przed powrotem do Splitu.

Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

2. Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

Dla tych, którzy chcą naprawdę doświadczyć tego, co najlepsze w Dubrowniku, ten pakiet wycieczek obejmuje 2 przyjemne spacery. Proszę przeczytać cały opis, dziękujemy! Pierwszy 1,5-godzinny spacer prowadzi przez nasze piękne Stare Miasto, gdzie można odkryć, jak miasto stało się jedną z najlepiej prosperujących i zaawansowanych ze wszystkich historycznych republik morskich. Przekraczając bramy starych murów miejskich Dubrownika, cofniesz się w czasie, zatracając się w wielkości i pięknie tego wpływowego kulturowo miasta. Zaczynając od Bramy Pile, piętrowego zachodniego wejścia na Stare Miasto, Twój lokalny przewodnik poprowadzi Cię do najważniejszych zabytków Dubrownika. Podobnie jak klasztor franciszkanów, fontanna D’Onofrio, kolumna Orlanda i Pałac Rektorów. Podziwiaj piękne zabytki i słuchaj, jak Twój przewodnik opowiada fascynujące historie i niezwykłe fakty z ponad 1400 lat dramatycznej historii Dubrownika, w tym z okresu klasycznego Republiki Ragusa. Spacer ten pozwoli dogłębnie zapoznać się z zasadniczą rolą Dubrownika w historii cywilizowanego świata. Poznasz imponujące osiągnięcia gospodarcze, społeczne i kulturalne miasta na przestrzeni wieków i zanurzysz się w elektrycznej atmosferze miasta. Drugi spacer zabierze Cię w eksplorację murów i wojen w Dubrowniku. Przez wieki miasto było chronione zdolnościami dyplomatycznymi swoich przywódców oraz otaczającymi je murami i fortyfikacjami. Przywódcy i mury obronne otaczające miasto wytrzymali ciągłe zagrożenia ze strony wrogów. Wybierz się na historyczną 2-godzinną pieszą wycieczkę skupioną na wyzwaniach obronnych i politycznych stojących przed Dubrownikiem oraz jego walce o przetrwanie jako małej niezależnej republiki. Wejdź na szczyt fortyfikacji i daj się poprowadzić po hipnotyzujących murach. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na port i Stare Miasto w Dubrowniku oraz odwiedź zabytki istotne dla politycznej i obronnej historii miasta. Twój przewodnik odkryje miejsca takie jak Twierdza Revelin, Wieża Minceta i Twierdza Lovrijenac, które odegrały kluczową rolę dla ochrony mieszkańców Dubrownika i dobrobytu. Będziesz miał wiedzę na temat istotnej roli, jaką Dubrownik odegrał w historii świata. Należy pamiętać, że obie wycieczki odbywają się zgodnie z harmonogramem, niekoniecznie jedna po drugiej. W momencie rezerwacji wybierasz godzinę pierwszego zwiedzania. Program wycieczki 1. Odkryj Stare Miasto (1,5-godzinne zwiedzanie) kursuje codziennie: Kwiecień i październik: 10:00 Maj, czerwiec i wrzesień: 10:00, 12:00 i 18:00 Lipiec: 10:00, 12:00, 16:00 i 18:00 Sierpień: 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00 2. Walls & Wars (wycieczka 2-godzinna) kursuje codziennie: Kwiecień i październik: 12:00 Maj, czerwiec i wrzesień: 9:15 i 15:30 Lipiec: 9:15 i 18:00 Sierpień: 9:15 i 17:30 Bilet wstępu na mury miejskie nie jest wliczony w cenę!

Dubrownik: Odkrywanie miasta i piesza wycieczka historyczna

3. Dubrownik: Odkrywanie miasta i piesza wycieczka historyczna

Wybierz się na spacer z przewodnikiem po Starym Mieście w Dubrowniku, zaczynając od Wielkiej Fontanny Onufrego. Udaj się ulicą Prijeko do Starego Portu, zatrzymując się, by podziwiać kościół św. Zbawiciela, wspaniały kościół franciszkanów i dominikanów oraz zobaczyć winorośle, które, jak się uważa, mają ponad sto lat. Statki z Dubrownika były znane w całym basenie Morza Śródziemnego. Statki zostały zbudowane i załadowane w legendarnym Arsenale, który jest kolejnym przystankiem na trasie. Posłuchaj opowieści o słynnej kwarantannie i fortecach św. Łukasza i św. Jana oraz historii kościoła św. Błażeja, katedry, Pałacu Rektorów, Pałacu Sponza i Kolumny Orlanda.

Ze Splitu: Błękitna Jaskinia i 5 wysp - jednodniowa wycieczka

4. Ze Splitu: Błękitna Jaskinia i 5 wysp - jednodniowa wycieczka

Wycieczka rozpoczyna się od wizyty w Błękitnej Jaskini na wyspie Biševo. Błękitna Jaskinia to naturalne zjawisko, które słynie z żywego niebieskiego koloru, który oświetla wnętrze jaskini. Światło jest spowodowane odbiciem słońca od białego dna morskiego, tworząc surrealistyczny i oszałamiający efekt wizualny. Zostaniesz zabrany na małą łódkę do jaskini, gdzie możesz podziwiać naturalne piękno tej wspaniałej jaskini. Następnie wycieczka zabierze Cię na wyspę Vis, gdzie możesz zwiedzić uroczą wioskę rybacką Komiža, skosztować lokalnej kuchni i zrelaksować się na jednej z wielu pięknych plaż na wyspie. Kolejnym przystankiem wycieczki jest plaża Stiniva. Plaża Stiniva to zaciszna i malownicza plaża położona na południowym wybrzeżu wyspy Vis w Chorwacji. Znajduje się w wąskiej zatoczce otoczonej wysokimi klifami, co nadaje plaży niepowtarzalny i zachwycający wygląd. Sama plaża jest dość mała i pokryta białymi kamykami, co czyni ją doskonałym miejscem do opalania i relaksu. Następnie odwiedzisz Wyspy Pakleni, grupę 20 małych wysp i wysepek położonych u wybrzeży wyspy Hvar w Chorwacji. Są znane ze swojego oszałamiającego naturalnego piękna, krystalicznie czystej wody i zacisznych plaż i są popularnym celem pływania łódką, pływania i opalania. Wyspy otrzymały swoją nazwę od żywicy, którą niegdyś zbierano z sosen na wyspach i używano do budowy statków - chorwackie słowo oznaczające żywicę to „paklina”, stąd nazwa „Pakleni” (co po chorwacku oznacza „piekielny”, chociaż same wyspy wcale nie są piekielne). Kontynuacją wycieczki jest wizyta na wyspie Hvar, gdzie można zwiedzić historyczne miasto Hvar, odwiedzić imponującą fortecę Fortica i skosztować lokalnych potraw i wina.

1,5-godzinna piesza wycieczka po Starym Mieście w Dubrowniku

5. 1,5-godzinna piesza wycieczka po Starym Mieście w Dubrowniku

Bogaty w zabytki kultury Dubrownik jest jednym z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych średniowiecznych miast basenu Morza Śródziemnego. Zobacz Stare Miasto od wewnątrz podczas tej 1,5-godzinnej pieszej wycieczki. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Bramie Pile, a następnie przejdź się wąskimi uliczkami Starego Miasta w Dubrowniku, aby poznać historię i kulturę tego wspaniałego miasta otoczonego murami. Twój lokalny przewodnik pokaże Ci najlepsze zabytki miasta, a po drodze obejrzysz wszystkie wspaniałe budynki Starego Miasta. Przed wejściem do Bramy Pile zobaczysz okrągłą Fontannę Onufrego, która jest połączona akweduktem ze źródłem 7,5 mil (12 kilometrów) poza miastem. Następnie zobacz klasztor Franciszkanów, w którym znajduje się odrestaurowana rzeźba Piety i wspaniały krużganek z XIV wieku. Kontynuuj spacer do renesansowej atrakcji Dubrownika, Pałacu Sponza. Inne atrakcje tej wycieczki to Kolumna Orlanda, Dzwonnica Miejska, Pałac Rektorów i Kościół św. Błażeja.

Dubrownik: Wycieczka audio z przewodnikiem

6. Dubrownik: Wycieczka audio z przewodnikiem

Pobierz żywą, samodzielną wycieczkę audio MP3 połączoną z w pełni szczegółową mapą obszaru wycieczki. Zanurz się w klejnocie Dubrownika, tętniącego życiem i spektakularnego miasta, które miało burzliwą przeszłość, ale dziś jest pięknym i kwitnącym miastem miejskim. Podczas tej wycieczki audio dowiesz się o wojnie w 1991 roku, która zniszczyła miasto i jak przekształciła się w bezpieczne miasto, jakim jest teraz. Przejdź się marmurowymi uliczkami i zobacz stare mury miejskie i potężną twierdzę św. Jana, podziwiając zapierające dech w piersiach widoki na morze. Zobaczysz także Plac Brsalje, Klasztor Franciszkanów, Synagogę, Pałac Sponza, Kolumnę Orlanda, Kościół św. Błażeja, Pałac Rektorów, Zamek Dubrownik, Muzeum Rupe i Dom Marin Drzic. Istnieje również opcjonalny dodatek, aby zobaczyć Klasztor Dominikanów.

Wycieczka grupowa: piesza wycieczka po Dubrowniku (1h czas trwania, 9:30, 18:00

7. Wycieczka grupowa: piesza wycieczka po Dubrowniku (1h czas trwania, 9:30, 18:00

Dubrownik słynie ze swojej historii i architektury, ale docenienie jego wielu zabytków może być trudne podczas samodzielnej wycieczki. Zapomnij o przewodniku i ucz się od miejscowego podczas wycieczki po Starym Mieście w Dubrowniku, zwiedzając zabytki, w tym klasztor Franciszkanów, pomnik Stradun, katedrę Wniebowzięcia NMP i wiele innych. Ciesz się intymną perspektywą pieszej wycieczki, gdy uzyskasz wgląd w dalekosiężne dziedzictwo i kulturę miasta.

Dubrownik: wieczorna wycieczka piesza po Starym Mieście

8. Dubrownik: wieczorna wycieczka piesza po Starym Mieście

Dubrownik jest piękny o każdej porze dnia, ale letni wieczór nadaje mu szczególnego uroku. Podczas tej półtorej godziny spaceru przejdziemy główną ulicą, słynnym Stradun, który jest wyjątkowy wieczorem. Ludzie wracają z plaż i piją w kawiarniach, żeby się odświeżyć, dzieci bawią się z rodzicami lub karmią gołębie. Ulubionym zwyczajem miejscowych wieczorem jest spacer po Stradunie z lodami w dłoniach. Podczas zwiedzania zabytków i kościołów poczujesz domową atmosferę. Naszym pierwszym przystankiem będzie Wielka Fontanna Onufrego z 16 wyrzeźbionymi maskaradami, po czym wycieczka będzie kontynuowana do kościoła św. Zbawiciela, klasztoru Franciszkanów, pięknego kościoła św. Błażeja, nieuniknionej Kolumny Orlanda, wspaniałego Pałacu Rektorów i eleganckiej Katedry. Spaceruj z naszym przewodnikiem i zdobądź wspomnienia na całe życie i niesamowite wrażenia z wieczoru w Dubrowniku.

Dubrownik: wieczorna wycieczka piesza z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Starego Miasta

9. Dubrownik: wieczorna wycieczka piesza z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Starego Miasta

Dubrownik jest piękny o każdej porze dnia, ale letni wieczór nadaje mu szczególnego uroku. Podczas tej 1-godzinnej pieszej wycieczki przejdziemy się główną ulicą, słynnym Stradun, który jest wyjątkowy wieczorem. Ludzie wracają z plaż i zatrzymują się w kawiarniach, aby napić się czegoś orzeźwiającego, dzieci bawią się z rodzicami lub karmią gołębie. Ulubionym zwyczajem miejscowych wieczorem jest spacer po Stradunie z lodami w dłoniach. Poczujesz domową atmosferę podczas zwiedzania zabytków, kościołów i usłyszysz ciekawe historie o historii. Naszym pierwszym przystankiem będzie Wielka Fontanna Onufrego z 16 rzeźbionymi maskaradami, po naszej wycieczce kontynuujemy zwiedzanie kościoła św. Zbawiciela, klasztoru franciszkanów, pięknego kościoła św. Stary Port i wiele innych. Spaceruj z nami i zdobądź wspomnienia na całe życie i niesamowite wrażenia z wieczoru w Dubrowniku.

Dubrownik: Półdniowa prywatna wycieczka łodzią motorową po Wyspach Elafickich

10. Dubrownik: Półdniowa prywatna wycieczka łodzią motorową po Wyspach Elafickich

Półdniowa wycieczka na Wyspy Elafickie oferuje wspaniały smak oszałamiającego piękna i bogatej historii tego małego archipelagu w niewielkiej odległości od Dubrownika. Wycieczka obejmuje wizytę na dwóch wyspach, Kolocep i Lopud, gdzie można spędzić kilka godzin zwiedzając malownicze wioski, pływać w krystalicznie czystej wodzie i wygrzewać się na słońcu na plaży. Na Kolocep możesz odwiedzić Błękitną Jaskinię i wziąć orzeźwiającą kąpiel w jej olśniewających wodach lub odkrywać bujną zieleń wyspy i starożytne gaje oliwne. Na Lopud można cieszyć się wspaniałymi piaszczystymi plażami i odwiedzić zabytkowy klasztor franciszkanów, którego początki sięgają XV wieku. Podczas całej podróży będziesz otoczony zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i turkusowymi wodami, co czyni go idealną okazją do pływania, nurkowania z rurką i opalania. Będziesz miał również okazję skosztować niektórych lokalnych przysmaków, takich jak świeże owoce morza i lokalnie produkowane wino. Gdy półdniowa wycieczka dobiegnie końca, wrócisz do Dubrownika, czując się odświeżony i pełen energii dzięki naturalnemu pięknu i spokojnej atmosferze Wysp Elafiti. Ogólnie rzecz biorąc, półdniowa wycieczka na Wyspy Elafickie obiecuje wspaniałą ucieczkę od zgiełku miasta, oferując wgląd w oszałamiające piękno przyrody i bogatą historię tego małego, ale wspaniałego archipelagu.

Dubrownik

Dubrownik

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Wycieczki z przewodnikiem w: Franciscan Church and Monastery, Dubrovnik

Oprócz atrakcji typu Wycieczki z przewodnikiem w: Franciscan Church and Monastery, Dubrovnik jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Dubrownik?

W: Dubrownik są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Franciscan Church and Monastery, Dubrovnik: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Franciscan Church and Monastery, Dubrovnik? Kliknij tutaj.