Dodaj daty

Franciscan Church and Monastery, Dubrovnik
Safari i dzika przyroda

Safari i dzika przyroda
Liczba znalezionych atrakcji: 3

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Dubrownik: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 652
Sortuj wg::

Nasze najbardziej polecane Franciscan Church and Monastery, Dubrovnik Safari i dzika przyroda

Ze Splitu i Trogiru: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

1. Ze Splitu i Trogiru: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po Dubrowniku i jego ufortyfikowanym Starym Mieście. Zobacz główne zabytki i ciesz się dużą ilością wolnego czasu na zwiedzanie we własnym tempie. Podróżuj wzdłuż wybrzeża Adriatyku i odwiedź miasteczko Ston, aby spróbować słynnych ostryg. Rozpocznij wycieczkę w bardzo wygodnym klimatyzowanym autobusie. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i podziwiaj zapierającą dech w piersiach śródziemnomorską scenerię. Po wcześniejszym uzgodnieniu z kierowcą możesz zatrzymać się, aby rozprostować nogi i zrobić fantastyczne zdjęcia. Po dotarciu do Dubrownika, jednego z najwspanialszych miejsc turystycznych w basenie Morza Śródziemnego, spotkasz się z lokalnym przewodnikiem i rozpoczniesz 1,5-godzinną pieszą wycieczkę wąskimi uliczkami historycznego centrum miasta. Odkrywaj to fantastyczne miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i dowiedz się wszystkiego o jego historii i zabytkach. Podziwiaj renesansową i barokową architekturę, dachy z czerwonej cegły i długie mury, które przez wieki chroniły mieszkańców przed atakami wrogów. Zobacz główną ulicę Starego Miasta, Stradun, klasztor Franciszkanów, renesansowy Pałac Rektorów, mury miejskie, twierdzę Lovrjenac oraz wiele malowniczych placów i kościołów. Po pieszej wycieczce z lokalnym, profesjonalnym przewodnikiem będziesz mieć wystarczająco dużo czasu na samodzielne zwiedzanie Dubrownika. Wykorzystaj wolny czas i odwiedź jedną z lokalnych restauracji, aby skosztować pysznych tradycyjnych potraw. Warto też wjechać kolejką linową na szczyt wzgórza Srd, ską roztacza się wspaniały widok na Dubrownik i jego okolice. Można też wybrać się na lokalną plażę, popływać lub kupić bilety na mury miejskie i spojrzeć na miasto z zupełnie innej perspektywy. Będziesz mieć około 4 godzin czasu wolnego, dlatego zaplanuj go przed podróżą, aby skorzystać z jak największej liczby atrakcji. Po doskonale spędzonym dniu w Dubrowniku wrócisz do autobusu i rozpoczniesz podróż powrotną na północny zachód wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Miniesz wioski Orašac, Trsteno i Salona oraz Wyspy Elafickie. Dotrzesz do miasteczka Ston, gdzie będziesz mieć okazję spróbować słynnych najświeższych ostryg. Będzie to wspaniały przystanek przed powrotem do Splitu.

Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

2. Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

Dla tych, którzy chcą naprawdę doświadczyć tego, co najlepsze w Dubrowniku, ten pakiet wycieczek obejmuje 2 przyjemne spacery. Proszę przeczytać cały opis, dziękujemy! Pierwszy 1,5-godzinny spacer prowadzi przez nasze piękne Stare Miasto, gdzie można odkryć, jak miasto stało się jedną z najlepiej prosperujących i zaawansowanych ze wszystkich historycznych republik morskich. Przekraczając bramy starych murów miejskich Dubrownika, cofniesz się w czasie, zatracając się w wielkości i pięknie tego wpływowego kulturowo miasta. Zaczynając od Bramy Pile, piętrowego zachodniego wejścia na Stare Miasto, Twój lokalny przewodnik poprowadzi Cię do najważniejszych zabytków Dubrownika. Podobnie jak klasztor franciszkanów, fontanna D’Onofrio, kolumna Orlanda i Pałac Rektorów. Podziwiaj piękne zabytki i słuchaj, jak Twój przewodnik opowiada fascynujące historie i niezwykłe fakty z ponad 1400 lat dramatycznej historii Dubrownika, w tym z okresu klasycznego Republiki Ragusa. Spacer ten pozwoli dogłębnie zapoznać się z zasadniczą rolą Dubrownika w historii cywilizowanego świata. Poznasz imponujące osiągnięcia gospodarcze, społeczne i kulturalne miasta na przestrzeni wieków i zanurzysz się w elektrycznej atmosferze miasta. Drugi spacer zabierze Cię w eksplorację murów i wojen w Dubrowniku. Przez wieki miasto było chronione zdolnościami dyplomatycznymi swoich przywódców oraz otaczającymi je murami i fortyfikacjami. Przywódcy i mury obronne otaczające miasto wytrzymali ciągłe zagrożenia ze strony wrogów. Wybierz się na historyczną 2-godzinną pieszą wycieczkę skupioną na wyzwaniach obronnych i politycznych stojących przed Dubrownikiem oraz jego walce o przetrwanie jako małej niezależnej republiki. Wejdź na szczyt fortyfikacji i daj się poprowadzić po hipnotyzujących murach. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na port i Stare Miasto w Dubrowniku oraz odwiedź zabytki istotne dla politycznej i obronnej historii miasta. Twój przewodnik odkryje miejsca takie jak Twierdza Revelin, Wieża Minceta i Twierdza Lovrijenac, które odegrały kluczową rolę dla ochrony mieszkańców Dubrownika i dobrobytu. Będziesz miał wiedzę na temat istotnej roli, jaką Dubrownik odegrał w historii świata. Należy pamiętać, że obie wycieczki odbywają się zgodnie z harmonogramem, niekoniecznie jedna po drugiej. W momencie rezerwacji wybierasz godzinę pierwszego zwiedzania. Program wycieczki 1. Odkryj Stare Miasto (1,5-godzinne zwiedzanie) kursuje codziennie: Kwiecień i październik: 10:00 Maj, czerwiec i wrzesień: 10:00, 12:00 i 18:00 Lipiec: 10:00, 12:00, 16:00 i 18:00 Sierpień: 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00 2. Walls & Wars (wycieczka 2-godzinna) kursuje codziennie: Kwiecień i październik: 12:00 Maj, czerwiec i wrzesień: 9:15 i 15:30 Lipiec: 9:15 i 18:00 Sierpień: 9:15 i 17:30 Bilet wstępu na mury miejskie nie jest wliczony w cenę!

Jednodniowa wycieczka do Dubrownika ze Splitu lub Trogiru

3. Jednodniowa wycieczka do Dubrownika ze Splitu lub Trogiru

Ciesz się całodniową wycieczką ze Splitu do Dubrownika, podczas której zwiedzisz zabytkowe mury miejskie i wapienne uliczki Starego Miasta. Najpierw ciesz się malowniczą przejażdżką wzdłuż wybrzeża Dalmacji, zatrzymując się raz lub dwa razy, aby podziwiać panoramiczne widoki na Morze Adriatyckie. To Morze Śródziemne, jakim było kiedyś, przed atakiem masowej turystyki. Po przybyciu do perły Przesmyku Dubrownickiego wybierz się na oficjalną wycieczkę z przewodnikiem po zabytkach miasta. Każdy zakątek Dubrownika jest wyjątkowym doświadczeniem, a 90-minutowa wycieczka wystarczy, aby odwiedzić takie atrakcje, jak monumentalna Brama Pile, znajdująca się na szczycie Stradun, słynnej dubrownickiej ulicy z wapienia, wypolerowanej przez lata chodzenia. Udaj się do klasztoru franciszkanów, gdzie w bibliotece przechowywanych jest 30 000 woluminów, 216 inkunabułów i 1500 cennych dokumentów rękopiśmiennych. Klasztor jest jednym z najwspanialszych zabytków w mieście i mieści najstarszą aptekę w Europie, pochodzącą z 1317 roku. Nieco dalej napotkasz renesansowy splendor pałacu Sponza, który wyróżnia się portykiem i kolumnami oraz wyszukanymi kamiennymi rzeźbami. Dziś jest to siedziba chorwackiego Archiwum Państwowego. Twoje zwiedzanie z przewodnikiem kończy się w katedrze św. Błażeja, poświęconej patronowi i obrońcy miasta. Zbudowana na ruinach XII-wiecznego kościoła, została zniszczona przez trzęsienie ziemi w 1667 roku, a następnie odbudowana w stylu barokowym. Teraz możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Możesz wspiąć się na mury miejskie i przejść cały obwód o długości 1,24 mili (2 km), oferując zapierające dech w piersiach widoki na morze terakotowych płytek oraz łodzie i statki wycieczkowe w tętniącym życiem porcie. Spróbuj autentycznych chorwackich potraw w lokalnych tawernach lub po prostu napij się kawy w kawiarni na świeżym powietrzu i obserwuj mijający świat. W drodze powrotnej do Splitu zrobimy krótki przystanek na degustację ostryg w miejscowości Ston, która słynie z bardzo dobrze zachowanych murów miejskich, warzelni soli i ostryg.

Dubrownik: Odkrywanie miasta i piesza wycieczka historyczna

4. Dubrownik: Odkrywanie miasta i piesza wycieczka historyczna

Wybierz się na spacer z przewodnikiem po Starym Mieście w Dubrowniku, zaczynając od Wielkiej Fontanny Onufrego. Udaj się ulicą Prijeko do Starego Portu, zatrzymując się, by podziwiać kościół św. Zbawiciela, wspaniały kościół franciszkanów i dominikanów oraz zobaczyć winorośle, które, jak się uważa, mają ponad sto lat. Statki z Dubrownika były znane w całym basenie Morza Śródziemnego. Statki zostały zbudowane i załadowane w legendarnym Arsenale, który jest kolejnym przystankiem na trasie. Posłuchaj opowieści o słynnej kwarantannie i fortecach św. Łukasza i św. Jana oraz historii kościoła św. Błażeja, katedry, Pałacu Rektorów, Pałacu Sponza i Kolumny Orlanda.

Ze Splitu: Błękitna Jaskinia i 5 wysp - jednodniowa wycieczka

5. Ze Splitu: Błękitna Jaskinia i 5 wysp - jednodniowa wycieczka

Wycieczka rozpoczyna się od wizyty w Błękitnej Jaskini na wyspie Biševo. Błękitna Jaskinia to naturalne zjawisko, które słynie z żywego niebieskiego koloru, który oświetla wnętrze jaskini. Światło jest spowodowane odbiciem słońca od białego dna morskiego, tworząc surrealistyczny i oszałamiający efekt wizualny. Zostaniesz zabrany na małą łódkę do jaskini, gdzie możesz podziwiać naturalne piękno tej wspaniałej jaskini. Następnie wycieczka zabierze Cię na wyspę Vis, gdzie możesz zwiedzić uroczą wioskę rybacką Komiža, skosztować lokalnej kuchni i zrelaksować się na jednej z wielu pięknych plaż na wyspie. Kolejnym przystankiem wycieczki jest plaża Stiniva. Plaża Stiniva to zaciszna i malownicza plaża położona na południowym wybrzeżu wyspy Vis w Chorwacji. Znajduje się w wąskiej zatoczce otoczonej wysokimi klifami, co nadaje plaży niepowtarzalny i zachwycający wygląd. Sama plaża jest dość mała i pokryta białymi kamykami, co czyni ją doskonałym miejscem do opalania i relaksu. Następnie odwiedzisz Wyspy Pakleni, grupę 20 małych wysp i wysepek położonych u wybrzeży wyspy Hvar w Chorwacji. Są znane ze swojego oszałamiającego naturalnego piękna, krystalicznie czystej wody i zacisznych plaż i są popularnym celem pływania łódką, pływania i opalania. Wyspy otrzymały swoją nazwę od żywicy, którą niegdyś zbierano z sosen na wyspach i używano do budowy statków - chorwackie słowo oznaczające żywicę to „paklina”, stąd nazwa „Pakleni” (co po chorwacku oznacza „piekielny”, chociaż same wyspy wcale nie są piekielne). Kontynuacją wycieczki jest wizyta na wyspie Hvar, gdzie można zwiedzić historyczne miasto Hvar, odwiedzić imponującą fortecę Fortica i skosztować lokalnych potraw i wina.

1,5-godzinna piesza wycieczka po Starym Mieście w Dubrowniku

6. 1,5-godzinna piesza wycieczka po Starym Mieście w Dubrowniku

Bogaty w zabytki kultury Dubrownik jest jednym z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych średniowiecznych miast basenu Morza Śródziemnego. Zobacz Stare Miasto od wewnątrz podczas tej 1,5-godzinnej pieszej wycieczki. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Bramie Pile, a następnie przejdź się wąskimi uliczkami Starego Miasta w Dubrowniku, aby poznać historię i kulturę tego wspaniałego miasta otoczonego murami. Twój lokalny przewodnik pokaże Ci najlepsze zabytki miasta, a po drodze obejrzysz wszystkie wspaniałe budynki Starego Miasta. Przed wejściem do Bramy Pile zobaczysz okrągłą Fontannę Onufrego, która jest połączona akweduktem ze źródłem 7,5 mil (12 kilometrów) poza miastem. Następnie zobacz klasztor Franciszkanów, w którym znajduje się odrestaurowana rzeźba Piety i wspaniały krużganek z XIV wieku. Kontynuuj spacer do renesansowej atrakcji Dubrownika, Pałacu Sponza. Inne atrakcje tej wycieczki to Kolumna Orlanda, Dzwonnica Miejska, Pałac Rektorów i Kościół św. Błażeja.

Dubrownik: Wycieczka audio z przewodnikiem

7. Dubrownik: Wycieczka audio z przewodnikiem

Pobierz żywą, samodzielną wycieczkę audio MP3 połączoną z w pełni szczegółową mapą obszaru wycieczki. Zanurz się w klejnocie Dubrownika, tętniącego życiem i spektakularnego miasta, które miało burzliwą przeszłość, ale dziś jest pięknym i kwitnącym miastem miejskim. Podczas tej wycieczki audio dowiesz się o wojnie w 1991 roku, która zniszczyła miasto i jak przekształciła się w bezpieczne miasto, jakim jest teraz. Przejdź się marmurowymi uliczkami i zobacz stare mury miejskie i potężną twierdzę św. Jana, podziwiając zapierające dech w piersiach widoki na morze. Zobaczysz także Plac Brsalje, Klasztor Franciszkanów, Synagogę, Pałac Sponza, Kolumnę Orlanda, Kościół św. Błażeja, Pałac Rektorów, Zamek Dubrownik, Muzeum Rupe i Dom Marin Drzic. Istnieje również opcjonalny dodatek, aby zobaczyć Klasztor Dominikanów.

Dubrownik: Przejażdżka panoramiczna i wycieczka piesza po Starym Mieście w Dubrowniku

8. Dubrownik: Przejażdżka panoramiczna i wycieczka piesza po Starym Mieście w Dubrowniku

Ta wycieczka to doskonała okazja, aby uzyskać pełny przegląd Dubrownika od środka, zwłaszcza jeśli nie masz więcej niż jeden dzień na spędzenie w mieście. Podczas tej wycieczki możesz w pełni wykorzystać swój pobyt i zobaczyć jak najwięcej. Odkryj stare miasto i zanurz się w bogatej historii Dubrownika, spacerując licznymi wąskimi bocznymi uliczkami. Rozpocznij wycieczkę od panoramicznej przejażdżki po Dubrowniku. Najpierw odwiedź most, gdzie masz czas na zrobienie pięknych zdjęć nowego portu. Następnie kontynuuj jazdę wzdłuż rzeki Dubrownik, do najwyższego punktu w mieście, góry Srđ. Tutaj spędzisz około 45 minut. Zapoznaj się z najnowszą historią i miej trochę czasu na zrobienie zapierających dech w piersiach zdjęć starego miasta. Następnie odwiedź stare miasto Dubrownika, gdzie będziesz cieszyć się historyczną wycieczką pieszą i odkrywać najciekawsze części miasta.

Dubrownik: Karnet miejski All Access z transportem publicznym

9. Dubrownik: Karnet miejski All Access z transportem publicznym

Zanurz się w bogatej historii i kulturze Dubrownika dzięki karnetowi all-inclusive, oferującemu dostęp do szerokiej gamy atrakcji i wygodnego transportu publicznego. Przemierzaj kultowe średniowieczne mury, które otaczają Stare Miasto w Dubrowniku, oferując zapierające dech w piersiach widoki na Morze Adriatyckie i terakotowe dachy miasta. Zagłęb się we współczesną sztukę chorwacką, odwiedzając to muzeum, prezentujące dzieła znanych lokalnych i międzynarodowych artystów w Muzeum Sztuki Współczesnej w Dubrowniku. Odkryj dziedzictwo kulturowe Dubrownika i okolic dzięki eksponatom podkreślającym tradycyjne rzemiosło, stroje i życie codzienne w Muzeum Etnograficznym. Wystawy archeologiczne: Cofnij się w czasie dzięki wystawom archeologicznym ujawniającym starożytną przeszłość Dubrownika, od rzymskich artefaktów po średniowieczne relikty na wystawach archeologicznych w mieście. Odkryj wystawy z pracami uznanych chorwackich artystów, prezentujące różnorodne style i media w Dulčić Masle Pulitika Gallery i The Pulitika Studio. Poznaj różnorodną florę i faunę okolic Dubrownika, w tym eksponaty dotyczące życia morskiego, geologii i wysiłków na rzecz ochrony przyrody w Muzeum Historii Naturalnej w Dubrowniku. Poznaj religijną historię Dubrownika, odwiedzając Muzeum Klasztoru Braci Mniejszych Franciszkanów, w którym znajduje się bogata kolekcja sztuki kościelnej i artefaktów. Wejdź do dawnej rezydencji znanego chorwackiego malarza Vlaho Bukovaca, prezentując jego życie i twórczość w pięknie zachowanym otoczeniu w Bukovac House:. Poznaj życie i spuściznę Marina Držicia, jednego z najbardziej znanych chorwackich dramaturgów, poprzez eksponaty i interaktywne wyświetlacze w Domu Marina Držicia. Wybierz się w podróż w przeszłość Dubrownika, odwiedzając Pałac Rektorski, w którym mieści się muzeum poświęcone politycznej, społecznej i kulturalnej historii miasta Muzeum Historii Kultury, Pałac Rektorski. Zapoznaj się z morskim dziedzictwem Dubrownika i tradycjami morskimi, podziwiając eksponaty dotyczące budowy statków, nawigacji i handlu w Muzeum Morskim. Ciesz się bezproblemowym zwiedzaniem Dubrownika dzięki bezpłatnemu dostępowi do systemu transportu publicznego w mieście. Jeździj autobusami do wybranych miejsc, niezależnie od tego, czy jest to zabytkowe Stare Miasto, malownicze wybrzeże, czy tętniące życiem lokalne dzielnice. Odkryj cuda Dubrownika dzięki naszemu kompleksowemu karnetowi, zaprojektowanemu z myślą o niezapomnianych przygodach w tym urzekającym mieście.

Wycieczka grupowa: piesza wycieczka po Dubrowniku (1h czas trwania, 9:30, 18:00

10. Wycieczka grupowa: piesza wycieczka po Dubrowniku (1h czas trwania, 9:30, 18:00

Dubrownik słynie ze swojej historii i architektury, ale docenienie jego wielu zabytków może być trudne podczas samodzielnej wycieczki. Zapomnij o przewodniku i ucz się od miejscowego podczas wycieczki po Starym Mieście w Dubrowniku, zwiedzając zabytki, w tym klasztor Franciszkanów, pomnik Stradun, katedrę Wniebowzięcia NMP i wiele innych. Ciesz się intymną perspektywą pieszej wycieczki, gdy uzyskasz wgląd w dalekosiężne dziedzictwo i kulturę miasta.

Dubrownik

Dubrownik

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Safari i dzika przyroda w: Franciscan Church and Monastery, Dubrovnik

Oprócz atrakcji typu Safari i dzika przyroda w: Franciscan Church and Monastery, Dubrovnik jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Dubrownik?

W: Dubrownik są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Jakie są najlepsze Safari i dzika przyroda w: Franciscan Church and Monastery, Dubrovnik?

Franciscan Church and Monastery, Dubrovnik: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Franciscan Church and Monastery, Dubrovnik? Kliknij tutaj.