Franciscan Church and Monastery, Dubrovnik
Atrakcje wodne

Atrakcje wodne
Liczba znalezionych atrakcji: 4

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Dubrownik: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 774
Sortuj wg::

Nasze najbardziej polecane Franciscan Church and Monastery, Dubrovnik Atrakcje wodne

Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

Doświadcz tego, co najlepsze w Dubrowniku dzięki temu pakietowi wycieczkowemu łączącemu 2 przyjemne wycieczki piesze. Pierwszy 1,5-godzinny spacer odkrywa historię pięknego Starego Miasta, w tym zabytków, takich jak Klasztor Franciszkanów i Pałac Rektora. Dowiedz się o znaczeniu Dubrownika w jego 1400-letniej historii. Drugi spacer zagłębia się w historię obronną miasta podczas 2-godzinnej wycieczki. Odwiedź kluczowe zabytki, takie jak Twierdza Revelin i Wieża Minceta, dowiadując się o roli Dubrownika jako niezależnej republiki. Pamiętaj, że ze względu na schody ta wycieczka może nie być odpowiednia dla wszystkich, a bilet wstępu na mury miejskie nie jest wliczony w cenę wycieczki. Ważne uwagi: - Wycieczka obejmuje wchodzenie po schodach i może nie być odpowiednia dla wszystkich. - Bilet wstępu na mury miejskie nie jest wliczony w cenę wycieczki. - Miejsce zbiórki: "Dubrovnik Walks" - Brsalje 8, Dubrownik (pomarańczowy parasol) - Punkt końcowy wycieczki: W pobliżu portu na Starym Mieście, Dubrownik

Jednodniowa wycieczka do Dubrownika ze Splitu lub Trogiru

Jednodniowa wycieczka do Dubrownika ze Splitu lub Trogiru

Ciesz się całodniową wycieczką ze Splitu do Dubrownika, podczas której zwiedzisz zabytkowe mury miejskie i wapienne uliczki Starego Miasta. Najpierw ciesz się malowniczą przejażdżką wzdłuż wybrzeża Dalmacji, zatrzymując się raz lub dwa razy, aby podziwiać panoramiczne widoki na Morze Adriatyckie. To Morze Śródziemne, jakim było kiedyś, przed atakiem masowej turystyki. Po przybyciu do perły Przesmyku Dubrownickiego wybierz się na oficjalną wycieczkę z przewodnikiem po zabytkach miasta. Każdy zakątek Dubrownika jest wyjątkowym doświadczeniem, a 90-minutowa wycieczka wystarczy, aby odwiedzić takie atrakcje, jak monumentalna Brama Pile, znajdująca się na szczycie Stradun, słynnej dubrownickiej ulicy z wapienia, wypolerowanej przez lata chodzenia. Udaj się do klasztoru franciszkanów, gdzie w bibliotece przechowywanych jest 30 000 woluminów, 216 inkunabułów i 1500 cennych dokumentów rękopiśmiennych. Klasztor jest jednym z najwspanialszych zabytków w mieście i mieści najstarszą aptekę w Europie, pochodzącą z 1317 roku. Nieco dalej napotkasz renesansowy splendor pałacu Sponza, który wyróżnia się portykiem i kolumnami oraz wyszukanymi kamiennymi rzeźbami. Dziś jest to siedziba chorwackiego Archiwum Państwowego. Twoje zwiedzanie z przewodnikiem kończy się w katedrze św. Błażeja, poświęconej patronowi i obrońcy miasta. Zbudowana na ruinach XII-wiecznego kościoła, została zniszczona przez trzęsienie ziemi w 1667 roku, a następnie odbudowana w stylu barokowym. Teraz możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Możesz wspiąć się na mury miejskie i przejść cały obwód o długości 1,24 mili (2 km), oferując zapierające dech w piersiach widoki na morze terakotowych płytek oraz łodzie i statki wycieczkowe w tętniącym życiem porcie. Spróbuj autentycznych chorwackich potraw w lokalnych tawernach lub po prostu napij się kawy w kawiarni na świeżym powietrzu i obserwuj mijający świat. W drodze powrotnej do Splitu zrobimy krótki przystanek na degustację ostryg w miejscowości Ston, która słynie z bardzo dobrze zachowanych murów miejskich, warzelni soli i ostryg.

Ze Splitu i Trogiru: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

Ze Splitu i Trogiru: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po Dubrowniku i jego ufortyfikowanym Starym Mieście. Zobacz główne zabytki i ciesz się dużą ilością wolnego czasu na zwiedzanie we własnym tempie. Podróżuj wzdłuż wybrzeża Adriatyku i odwiedź miasteczko Ston, aby spróbować słynnych ostryg. Rozpocznij wycieczkę w bardzo wygodnym klimatyzowanym autobusie. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i podziwiaj zapierającą dech w piersiach śródziemnomorską scenerię. Po wcześniejszym uzgodnieniu z kierowcą możesz zatrzymać się, aby rozprostować nogi i zrobić fantastyczne zdjęcia. Po dotarciu do Dubrownika, jednego z najwspanialszych miejsc turystycznych w basenie Morza Śródziemnego, spotkasz się z lokalnym przewodnikiem i rozpoczniesz 1,5-godzinną pieszą wycieczkę wąskimi uliczkami historycznego centrum miasta. Odkrywaj to fantastyczne miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i dowiedz się wszystkiego o jego historii i zabytkach. Podziwiaj renesansową i barokową architekturę, dachy z czerwonej cegły i długie mury, które przez wieki chroniły mieszkańców przed atakami wrogów. Zobacz główną ulicę Starego Miasta, Stradun, klasztor Franciszkanów, renesansowy Pałac Rektorów, mury miejskie, twierdzę Lovrjenac oraz wiele malowniczych placów i kościołów. Po pieszej wycieczce z lokalnym, profesjonalnym przewodnikiem będziesz mieć wystarczająco dużo czasu na samodzielne zwiedzanie Dubrownika. Wykorzystaj wolny czas i odwiedź jedną z lokalnych restauracji, aby skosztować pysznych tradycyjnych potraw. Warto też wjechać kolejką linową na szczyt wzgórza Srd, ską roztacza się wspaniały widok na Dubrownik i jego okolice. Można też wybrać się na lokalną plażę, popływać lub kupić bilety na mury miejskie i spojrzeć na miasto z zupełnie innej perspektywy. Będziesz mieć około 4 godzin czasu wolnego, dlatego zaplanuj go przed podróżą, aby skorzystać z jak największej liczby atrakcji. Po doskonale spędzonym dniu w Dubrowniku wrócisz do autobusu i rozpoczniesz podróż powrotną na północny zachód wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Miniesz wioski Orašac, Trsteno i Salona oraz Wyspy Elafickie. Dotrzesz do miasteczka Ston, gdzie będziesz mieć okazję spróbować słynnych najświeższych ostryg. Będzie to wspaniały przystanek przed powrotem do Splitu.

Dubrownik: Odkrywanie miasta i piesza wycieczka historyczna

Dubrownik: Odkrywanie miasta i piesza wycieczka historyczna

Wybierz się na spacer z przewodnikiem po Starym Mieście w Dubrowniku, zaczynając od Wielkiej Fontanny Onufrego. Udaj się ulicą Prijeko do Starego Portu, zatrzymując się, by podziwiać kościół św. Zbawiciela, wspaniały kościół franciszkanów i dominikanów oraz zobaczyć winorośle, które, jak się uważa, mają ponad sto lat. Statki z Dubrownika były znane w całym basenie Morza Śródziemnego. Statki zostały zbudowane i załadowane w legendarnym Arsenale, który jest kolejnym przystankiem na trasie. Posłuchaj opowieści o słynnej kwarantannie i fortecach św. Łukasza i św. Jana oraz historii kościoła św. Błażeja, katedry, Pałacu Rektorów, Pałacu Sponza i Kolumny Orlanda.

Dubrownik: Gra o Tron Wycieczka z przewodnikiem z aplikacją mobilną

Dubrownik: Gra o Tron Wycieczka z przewodnikiem z aplikacją mobilną

Odkryj lokalizacje z Gry o Tron, a także fascynujące miasto Dubrownik podczas jednej połączonej wycieczki. Pod koniec wycieczki na pewno będziesz wiedzieć o wiele więcej niż Jon Snow. Stworzona przez oddanego fana (który przeczytał i obejrzał Grę o Tron ponad pięć razy), ta wycieczka podąża śladami Tyriona, Sansy, Cersei i Daenerys w trzech częściach: 1. Spacer po mieście: Poznaj historyczne miejsca Dubrownika i miejsca kręcenia GoT, zaczynając od zachodniego portu. Obejmuje słynny "spacer po schodach wstydu" i jedną okazję do zrobienia zdjęcia na replice żelaznego tronu (za dodatkową opłatą). Ta sekcja trwa około godziny. 2. Wyspa Lokrum: Opcjonalna wizyta na wyspie Lokrum, aby zobaczyć klasztor benedyktynów i usiąść na replice żelaznego tronu (dodatkowy koszt biletu) 3. Mury miejskie: Opcjonalnie wejdź na mury miejskie Dubrownika, aby podziwiać wspaniałe widoki. (Wymagane są bilety wstępu, a dla dodatkowych zabytków zalecany jest Dubrovnik Pass). Możesz pobrać aplikację Tourific i wycieczkę na swoje urządzenie mobilne (postępując zgodnie z instrukcjami przesłanymi po dokonaniu rezerwacji) i uzyskać do niej dostęp w trybie offline. Skorzystaj z łatwej do śledzenia mapy, która poprowadzi Cię z jednej lokalizacji do drugiej. Chcesz zrobić sobie przerwę lub zrobić zdjęcia dokładnie tak, jak w serialu? Możesz po prostu wstrzymać wycieczkę i wznowić ją, gdy będziesz gotowy. Jesteśmy pewni, że pokochasz naszą wycieczkę! Nie jesteś zadowolony? Napisz do nas, a zaoferujemy Ci pełny zwrot pieniędzy Na co więc czekasz? Zarezerwuj wycieczkę z przewodnikiem już dziś!

Dubrownik: Wycieczka piesza po malowniczej wyspie Lokrum z Gry o Tron

Dubrownik: Wycieczka piesza po malowniczej wyspie Lokrum z Gry o Tron

Spotkaj się z przewodnikiem przed restauracją Nautika i zacznij od zwiedzania majestatycznego Fortu Lovrijenac, podziwiając jego wspaniałą architekturę i zapierające dech w piersiach widoki. Następnie udaj się na słynne molo w Pile Bay, kluczowym miejscu kręcenia Gry o Tron jako Blackwater Bay. Doświadcz piękna wybrzeża, wyobrażając sobie sceny kręcone tutaj. Wybierz się na spacer po Starym Mieście i poznaj sekrety tej słynnej produkcji telewizyjnej w Dubrowniku, zagłębiając się w bogatą historię miasta, w tym niszczycielskie trzęsienie ziemi. Po drodze mijaj ważne zabytki, takie jak klasztor Franciszkanów, fontanna Onofrio, ulica Stradun, kolumna Orlando, kościół św. Błażeja, pałac rektorski i katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, które pojawiły się w serialu. Zatrzymaj się przy kultowych Schodach Jezuickich i kościele św. Ignacego z Loyoli, znanym jako miejsce kultowej sceny "Walk of Shame" w Grze o Tron. Następnie udaj się do portu na Starym Mieście na relaksujący rejs statkiem na wyspę Lokrum, miejsce kręcenia Qarth w Grze o Tron. Odkryj cuda natury i historyczne znaczenie wyspy Lokrum, odkrywając miejsca filmowania z serialu. Skorzystaj z okazji, aby usiąść na oficjalnym Żelaznym Tronie HBO i zrobić sobie niezapomniane zdjęcie. Następnie pozwól swojemu przewodnikowi zakończyć wycieczkę i ciesz się wolnym czasem na pływanie, piesze wycieczki, nurkowanie z klifu, a także jedzenie i picie drinków w lokalnych restauracjach i barach.

Dubrownik: Wycieczka audio z przewodnikiem

Dubrownik: Wycieczka audio z przewodnikiem

Witamy w zapierającym dech w piersiach mieście Dubrownik, klejnocie położonym na oszałamiającym wybrzeżu Dalmacji w Chorwacji. Zanurz się w bogatej historii, urzekającej kulturze i cudach architektury tego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO miasta dzięki naszej wycieczce audio z przewodnikiem po Dubrowniku. Wyruszając w tę wyjątkową przygodę, będziesz mieć swobodę odkrywania kultowych zabytków we własnym tempie, w towarzystwie wnikliwego komentarza, który odkrywa historie kryjące się za każdą brukowaną ulicą i starożytnym kamiennym murem. Odkryj sekrety Starego Miasta w Dubrowniku, dobrze zachowanego średniowiecznego arcydzieła, które było świadkiem stuleci historii. Przemierzaj wielowiekowe mury miejskie i podziwiaj panoramiczne widoki na Morze Adriatyckie. Nasza wycieczka audio poprowadzi Cię przez labirynt ulic, gdzie każdy zakątek odkrywa nowy rozdział w bogatym gobelinie Dubrownika. Niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastą historii, koneserem kultury, czy ciekawskim podróżnikiem, nasza audiowycieczka z przewodnikiem oferuje płynny i wciągający sposób odkrywania Dubrownika. Pozwól narracji przenieść się w czasie, podziwiając cuda architektury, takie jak Pałac Rektorski, Pałac Sponza i majestatyczna Katedra Wniebowzięcia NMP. Przygotuj się na urzekające opowieści o morskim dziedzictwie Dubrownika, znaczeniu jego murów miejskich i odporności jego mieszkańców. Dubrovnik Self-Guided Audio Tour to Twoja przepustka do spersonalizowanej eksploracji tego czarującego miasta, w którym każdy krok jest podróżą w przeszłość. Dowiedz się więcej o 11 największych atrakcjach turystycznych Dubrownika. Jego historia, kultura, mity, architektura i inne ważne fakty znajdują się w tym komentarzu audio, który rozpoczyna się od centralnej lokalizacji miasta, a następnie trasa stopniowo przesuwa się jeden po drugim. 1. Stare Miasto 2. Pałac Rektorski 3. Stradun 4. Klasztor Franciszkanów w Dubrowniku 5. Mury Dubrownika 6. Brama Pile 7. Port miejski w Dubrowniku 8. Fort Lovrijenac 9. Kolejka linowa w Dubrowniku 10. Góra Srd 11. Lokrum Niezależnie od tego, czy jesteś podróżnikiem w pojedynkę, parą szukającą romantycznego wypadu, czy rodziną przeżywającą kulturalną przygodę, pozwól, aby nasza wycieczka audio była Twoim zaufanym towarzyszem podczas odkrywania magii Dubrownika, gdzie historia ożywa z każdym szeptem morskiej bryzy i każdym echem kroków na starożytnych kamiennych ulicach.

Stare Miasto w Dubrowniku: łatwa i przystępna wycieczka historyczna

Stare Miasto w Dubrowniku: łatwa i przystępna wycieczka historyczna

Join us for a stairs-free guided stroll through Dubrovnik's Old Town, starting at the Large Onofrio's Fountain. Our route takes you comfortably in a relaxed, educational and interactive tour. Along the way, see historical sites, learn of our long and turbulent history and how different life is today. Our certified guides will tell you about the ancient city-state of Dubrovnik, why our diplomats had crying lessons, how we value liberty, and they'll introduce you to the importance of historic architecture along the way. Some of the sights you'll see are the Old Port, fortresses of Revelin and St. John, the Church of St. Blaise, the Cathedral, the Rector's Palace, Sponza Palace, and Orlando's Column. Armed with historic facts, fun anecdotes and best local tips, we provide an engaging and rich story at a pace that suits you best.

1,5-godzinna piesza wycieczka po Starym Mieście w Dubrowniku

1,5-godzinna piesza wycieczka po Starym Mieście w Dubrowniku

Bogaty w zabytki kultury Dubrownik jest jednym z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych średniowiecznych miast basenu Morza Śródziemnego. Zobacz Stare Miasto od wewnątrz podczas tej 1,5-godzinnej pieszej wycieczki. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Bramie Pile, a następnie przejdź się wąskimi uliczkami Starego Miasta w Dubrowniku, aby poznać historię i kulturę tego wspaniałego miasta otoczonego murami. Twój lokalny przewodnik pokaże Ci najlepsze zabytki miasta, a po drodze obejrzysz wszystkie wspaniałe budynki Starego Miasta. Przed wejściem do Bramy Pile zobaczysz okrągłą Fontannę Onufrego, która jest połączona akweduktem ze źródłem 7,5 mil (12 kilometrów) poza miastem. Następnie zobacz klasztor Franciszkanów, w którym znajduje się odrestaurowana rzeźba Piety i wspaniały krużganek z XIV wieku. Kontynuuj spacer do renesansowej atrakcji Dubrownika, Pałacu Sponza. Inne atrakcje tej wycieczki to Kolumna Orlanda, Dzwonnica Miejska, Pałac Rektorów i Kościół św. Błażeja.

Dubrownik: Stare Miasto i Gra o Tron z przewodnikiem w zestawie

Dubrownik: Stare Miasto i Gra o Tron z przewodnikiem w zestawie

Doświadcz tego, co najlepsze w Dubrowniku dzięki temu pakietowi wycieczkowemu łączącemu 2 przyjemne wycieczki piesze. Pierwszy 1,5-godzinny spacer odkrywa historię pięknego Starego Miasta, w tym zabytków, takich jak Klasztor Franciszkanów i Pałac Rektora. Dowiedz się o znaczeniu Dubrownika w jego 1400-letniej historii. Drugi spacer zagłębia się w historię obronną miasta podczas 2-godzinnej wycieczki. Odwiedź kluczowe zabytki, takie jak Twierdza Revelin i Wieża Minceta, dowiadując się o roli Dubrownika jako niezależnej republiki. Uwaga: obie wycieczki odbywają się zgodnie z harmonogramem, a podczas rezerwacji wybierasz czas pierwszej wycieczki. Harmonogram wycieczek 1. Odkryj Stare Miasto (1,5-godzinna wycieczka) odbywa się codziennie: MAJ, CZERWIEC i WRZESIEŃ: 10:00, 12:00 i 18:00 LIPIEC i SIERPIEŃ: 10:00, 12:00, 16:00 i 18:00 1-20 października: 10:00, 12:00 i 15:00 21-31 października: 10:00 i 15:00 1-10 LISTOPADA: 12 pm KWIECIEŃ: 10:00 2. Gra o Tron (2-godzinna wycieczka) odbywa się codziennie: 25-31 MARCA, KWIECIEŃ i PAŹDZIERNIK: 12:15 MAJ - WRZESIEŃ: 9:15, 12:15 i 17:00 Pamiętaj jeszcze raz: Bilet wstępu do Fortu St. Lawrence w cenie 15 Eur za osobę nie jest wliczony w cenę! Odwiedzamy fort podczas naszej wycieczki GOT.

Dubrownik

Dubrownik

Nasze najbardziej polecane Franciscan Church and Monastery, Dubrovnik Atrakcje wodne

Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

Doświadcz tego, co najlepsze w Dubrowniku dzięki temu pakietowi wycieczkowemu łączącemu 2 przyjemne wycieczki piesze. Pierwszy 1,5-godzinny spacer odkrywa historię pięknego Starego Miasta, w tym zabytków, takich jak Klasztor Franciszkanów i Pałac Rektora. Dowiedz się o znaczeniu Dubrownika w jego 1400-letniej historii. Drugi spacer zagłębia się w historię obronną miasta podczas 2-godzinnej wycieczki. Odwiedź kluczowe zabytki, takie jak Twierdza Revelin i Wieża Minceta, dowiadując się o roli Dubrownika jako niezależnej republiki. Pamiętaj, że ze względu na schody ta wycieczka może nie być odpowiednia dla wszystkich, a bilet wstępu na mury miejskie nie jest wliczony w cenę wycieczki. Ważne uwagi: - Wycieczka obejmuje wchodzenie po schodach i może nie być odpowiednia dla wszystkich. - Bilet wstępu na mury miejskie nie jest wliczony w cenę wycieczki. - Miejsce zbiórki: "Dubrovnik Walks" - Brsalje 8, Dubrownik (pomarańczowy parasol) - Punkt końcowy wycieczki: W pobliżu portu na Starym Mieście, Dubrownik

Jednodniowa wycieczka do Dubrownika ze Splitu lub Trogiru

Jednodniowa wycieczka do Dubrownika ze Splitu lub Trogiru

Ciesz się całodniową wycieczką ze Splitu do Dubrownika, podczas której zwiedzisz zabytkowe mury miejskie i wapienne uliczki Starego Miasta. Najpierw ciesz się malowniczą przejażdżką wzdłuż wybrzeża Dalmacji, zatrzymując się raz lub dwa razy, aby podziwiać panoramiczne widoki na Morze Adriatyckie. To Morze Śródziemne, jakim było kiedyś, przed atakiem masowej turystyki. Po przybyciu do perły Przesmyku Dubrownickiego wybierz się na oficjalną wycieczkę z przewodnikiem po zabytkach miasta. Każdy zakątek Dubrownika jest wyjątkowym doświadczeniem, a 90-minutowa wycieczka wystarczy, aby odwiedzić takie atrakcje, jak monumentalna Brama Pile, znajdująca się na szczycie Stradun, słynnej dubrownickiej ulicy z wapienia, wypolerowanej przez lata chodzenia. Udaj się do klasztoru franciszkanów, gdzie w bibliotece przechowywanych jest 30 000 woluminów, 216 inkunabułów i 1500 cennych dokumentów rękopiśmiennych. Klasztor jest jednym z najwspanialszych zabytków w mieście i mieści najstarszą aptekę w Europie, pochodzącą z 1317 roku. Nieco dalej napotkasz renesansowy splendor pałacu Sponza, który wyróżnia się portykiem i kolumnami oraz wyszukanymi kamiennymi rzeźbami. Dziś jest to siedziba chorwackiego Archiwum Państwowego. Twoje zwiedzanie z przewodnikiem kończy się w katedrze św. Błażeja, poświęconej patronowi i obrońcy miasta. Zbudowana na ruinach XII-wiecznego kościoła, została zniszczona przez trzęsienie ziemi w 1667 roku, a następnie odbudowana w stylu barokowym. Teraz możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Możesz wspiąć się na mury miejskie i przejść cały obwód o długości 1,24 mili (2 km), oferując zapierające dech w piersiach widoki na morze terakotowych płytek oraz łodzie i statki wycieczkowe w tętniącym życiem porcie. Spróbuj autentycznych chorwackich potraw w lokalnych tawernach lub po prostu napij się kawy w kawiarni na świeżym powietrzu i obserwuj mijający świat. W drodze powrotnej do Splitu zrobimy krótki przystanek na degustację ostryg w miejscowości Ston, która słynie z bardzo dobrze zachowanych murów miejskich, warzelni soli i ostryg.

Ze Splitu i Trogiru: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

Ze Splitu i Trogiru: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po Dubrowniku i jego ufortyfikowanym Starym Mieście. Zobacz główne zabytki i ciesz się dużą ilością wolnego czasu na zwiedzanie we własnym tempie. Podróżuj wzdłuż wybrzeża Adriatyku i odwiedź miasteczko Ston, aby spróbować słynnych ostryg. Rozpocznij wycieczkę w bardzo wygodnym klimatyzowanym autobusie. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i podziwiaj zapierającą dech w piersiach śródziemnomorską scenerię. Po wcześniejszym uzgodnieniu z kierowcą możesz zatrzymać się, aby rozprostować nogi i zrobić fantastyczne zdjęcia. Po dotarciu do Dubrownika, jednego z najwspanialszych miejsc turystycznych w basenie Morza Śródziemnego, spotkasz się z lokalnym przewodnikiem i rozpoczniesz 1,5-godzinną pieszą wycieczkę wąskimi uliczkami historycznego centrum miasta. Odkrywaj to fantastyczne miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i dowiedz się wszystkiego o jego historii i zabytkach. Podziwiaj renesansową i barokową architekturę, dachy z czerwonej cegły i długie mury, które przez wieki chroniły mieszkańców przed atakami wrogów. Zobacz główną ulicę Starego Miasta, Stradun, klasztor Franciszkanów, renesansowy Pałac Rektorów, mury miejskie, twierdzę Lovrjenac oraz wiele malowniczych placów i kościołów. Po pieszej wycieczce z lokalnym, profesjonalnym przewodnikiem będziesz mieć wystarczająco dużo czasu na samodzielne zwiedzanie Dubrownika. Wykorzystaj wolny czas i odwiedź jedną z lokalnych restauracji, aby skosztować pysznych tradycyjnych potraw. Warto też wjechać kolejką linową na szczyt wzgórza Srd, ską roztacza się wspaniały widok na Dubrownik i jego okolice. Można też wybrać się na lokalną plażę, popływać lub kupić bilety na mury miejskie i spojrzeć na miasto z zupełnie innej perspektywy. Będziesz mieć około 4 godzin czasu wolnego, dlatego zaplanuj go przed podróżą, aby skorzystać z jak największej liczby atrakcji. Po doskonale spędzonym dniu w Dubrowniku wrócisz do autobusu i rozpoczniesz podróż powrotną na północny zachód wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Miniesz wioski Orašac, Trsteno i Salona oraz Wyspy Elafickie. Dotrzesz do miasteczka Ston, gdzie będziesz mieć okazję spróbować słynnych najświeższych ostryg. Będzie to wspaniały przystanek przed powrotem do Splitu.

Dubrownik: Odkrywanie miasta i piesza wycieczka historyczna

Dubrownik: Odkrywanie miasta i piesza wycieczka historyczna

Wybierz się na spacer z przewodnikiem po Starym Mieście w Dubrowniku, zaczynając od Wielkiej Fontanny Onufrego. Udaj się ulicą Prijeko do Starego Portu, zatrzymując się, by podziwiać kościół św. Zbawiciela, wspaniały kościół franciszkanów i dominikanów oraz zobaczyć winorośle, które, jak się uważa, mają ponad sto lat. Statki z Dubrownika były znane w całym basenie Morza Śródziemnego. Statki zostały zbudowane i załadowane w legendarnym Arsenale, który jest kolejnym przystankiem na trasie. Posłuchaj opowieści o słynnej kwarantannie i fortecach św. Łukasza i św. Jana oraz historii kościoła św. Błażeja, katedry, Pałacu Rektorów, Pałacu Sponza i Kolumny Orlanda.

Dubrownik: Gra o Tron Wycieczka z przewodnikiem z aplikacją mobilną

Dubrownik: Gra o Tron Wycieczka z przewodnikiem z aplikacją mobilną

Odkryj lokalizacje z Gry o Tron, a także fascynujące miasto Dubrownik podczas jednej połączonej wycieczki. Pod koniec wycieczki na pewno będziesz wiedzieć o wiele więcej niż Jon Snow. Stworzona przez oddanego fana (który przeczytał i obejrzał Grę o Tron ponad pięć razy), ta wycieczka podąża śladami Tyriona, Sansy, Cersei i Daenerys w trzech częściach: 1. Spacer po mieście: Poznaj historyczne miejsca Dubrownika i miejsca kręcenia GoT, zaczynając od zachodniego portu. Obejmuje słynny "spacer po schodach wstydu" i jedną okazję do zrobienia zdjęcia na replice żelaznego tronu (za dodatkową opłatą). Ta sekcja trwa około godziny. 2. Wyspa Lokrum: Opcjonalna wizyta na wyspie Lokrum, aby zobaczyć klasztor benedyktynów i usiąść na replice żelaznego tronu (dodatkowy koszt biletu) 3. Mury miejskie: Opcjonalnie wejdź na mury miejskie Dubrownika, aby podziwiać wspaniałe widoki. (Wymagane są bilety wstępu, a dla dodatkowych zabytków zalecany jest Dubrovnik Pass). Możesz pobrać aplikację Tourific i wycieczkę na swoje urządzenie mobilne (postępując zgodnie z instrukcjami przesłanymi po dokonaniu rezerwacji) i uzyskać do niej dostęp w trybie offline. Skorzystaj z łatwej do śledzenia mapy, która poprowadzi Cię z jednej lokalizacji do drugiej. Chcesz zrobić sobie przerwę lub zrobić zdjęcia dokładnie tak, jak w serialu? Możesz po prostu wstrzymać wycieczkę i wznowić ją, gdy będziesz gotowy. Jesteśmy pewni, że pokochasz naszą wycieczkę! Nie jesteś zadowolony? Napisz do nas, a zaoferujemy Ci pełny zwrot pieniędzy Na co więc czekasz? Zarezerwuj wycieczkę z przewodnikiem już dziś!

Dubrownik: Wycieczka piesza po malowniczej wyspie Lokrum z Gry o Tron

Dubrownik: Wycieczka piesza po malowniczej wyspie Lokrum z Gry o Tron

Spotkaj się z przewodnikiem przed restauracją Nautika i zacznij od zwiedzania majestatycznego Fortu Lovrijenac, podziwiając jego wspaniałą architekturę i zapierające dech w piersiach widoki. Następnie udaj się na słynne molo w Pile Bay, kluczowym miejscu kręcenia Gry o Tron jako Blackwater Bay. Doświadcz piękna wybrzeża, wyobrażając sobie sceny kręcone tutaj. Wybierz się na spacer po Starym Mieście i poznaj sekrety tej słynnej produkcji telewizyjnej w Dubrowniku, zagłębiając się w bogatą historię miasta, w tym niszczycielskie trzęsienie ziemi. Po drodze mijaj ważne zabytki, takie jak klasztor Franciszkanów, fontanna Onofrio, ulica Stradun, kolumna Orlando, kościół św. Błażeja, pałac rektorski i katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, które pojawiły się w serialu. Zatrzymaj się przy kultowych Schodach Jezuickich i kościele św. Ignacego z Loyoli, znanym jako miejsce kultowej sceny "Walk of Shame" w Grze o Tron. Następnie udaj się do portu na Starym Mieście na relaksujący rejs statkiem na wyspę Lokrum, miejsce kręcenia Qarth w Grze o Tron. Odkryj cuda natury i historyczne znaczenie wyspy Lokrum, odkrywając miejsca filmowania z serialu. Skorzystaj z okazji, aby usiąść na oficjalnym Żelaznym Tronie HBO i zrobić sobie niezapomniane zdjęcie. Następnie pozwól swojemu przewodnikowi zakończyć wycieczkę i ciesz się wolnym czasem na pływanie, piesze wycieczki, nurkowanie z klifu, a także jedzenie i picie drinków w lokalnych restauracjach i barach.

Dubrownik: Wycieczka audio z przewodnikiem

Dubrownik: Wycieczka audio z przewodnikiem

Witamy w zapierającym dech w piersiach mieście Dubrownik, klejnocie położonym na oszałamiającym wybrzeżu Dalmacji w Chorwacji. Zanurz się w bogatej historii, urzekającej kulturze i cudach architektury tego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO miasta dzięki naszej wycieczce audio z przewodnikiem po Dubrowniku. Wyruszając w tę wyjątkową przygodę, będziesz mieć swobodę odkrywania kultowych zabytków we własnym tempie, w towarzystwie wnikliwego komentarza, który odkrywa historie kryjące się za każdą brukowaną ulicą i starożytnym kamiennym murem. Odkryj sekrety Starego Miasta w Dubrowniku, dobrze zachowanego średniowiecznego arcydzieła, które było świadkiem stuleci historii. Przemierzaj wielowiekowe mury miejskie i podziwiaj panoramiczne widoki na Morze Adriatyckie. Nasza wycieczka audio poprowadzi Cię przez labirynt ulic, gdzie każdy zakątek odkrywa nowy rozdział w bogatym gobelinie Dubrownika. Niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastą historii, koneserem kultury, czy ciekawskim podróżnikiem, nasza audiowycieczka z przewodnikiem oferuje płynny i wciągający sposób odkrywania Dubrownika. Pozwól narracji przenieść się w czasie, podziwiając cuda architektury, takie jak Pałac Rektorski, Pałac Sponza i majestatyczna Katedra Wniebowzięcia NMP. Przygotuj się na urzekające opowieści o morskim dziedzictwie Dubrownika, znaczeniu jego murów miejskich i odporności jego mieszkańców. Dubrovnik Self-Guided Audio Tour to Twoja przepustka do spersonalizowanej eksploracji tego czarującego miasta, w którym każdy krok jest podróżą w przeszłość. Dowiedz się więcej o 11 największych atrakcjach turystycznych Dubrownika. Jego historia, kultura, mity, architektura i inne ważne fakty znajdują się w tym komentarzu audio, który rozpoczyna się od centralnej lokalizacji miasta, a następnie trasa stopniowo przesuwa się jeden po drugim. 1. Stare Miasto 2. Pałac Rektorski 3. Stradun 4. Klasztor Franciszkanów w Dubrowniku 5. Mury Dubrownika 6. Brama Pile 7. Port miejski w Dubrowniku 8. Fort Lovrijenac 9. Kolejka linowa w Dubrowniku 10. Góra Srd 11. Lokrum Niezależnie od tego, czy jesteś podróżnikiem w pojedynkę, parą szukającą romantycznego wypadu, czy rodziną przeżywającą kulturalną przygodę, pozwól, aby nasza wycieczka audio była Twoim zaufanym towarzyszem podczas odkrywania magii Dubrownika, gdzie historia ożywa z każdym szeptem morskiej bryzy i każdym echem kroków na starożytnych kamiennych ulicach.

Stare Miasto w Dubrowniku: łatwa i przystępna wycieczka historyczna

Stare Miasto w Dubrowniku: łatwa i przystępna wycieczka historyczna

Join us for a stairs-free guided stroll through Dubrovnik's Old Town, starting at the Large Onofrio's Fountain. Our route takes you comfortably in a relaxed, educational and interactive tour. Along the way, see historical sites, learn of our long and turbulent history and how different life is today. Our certified guides will tell you about the ancient city-state of Dubrovnik, why our diplomats had crying lessons, how we value liberty, and they'll introduce you to the importance of historic architecture along the way. Some of the sights you'll see are the Old Port, fortresses of Revelin and St. John, the Church of St. Blaise, the Cathedral, the Rector's Palace, Sponza Palace, and Orlando's Column. Armed with historic facts, fun anecdotes and best local tips, we provide an engaging and rich story at a pace that suits you best.

1,5-godzinna piesza wycieczka po Starym Mieście w Dubrowniku

1,5-godzinna piesza wycieczka po Starym Mieście w Dubrowniku

Bogaty w zabytki kultury Dubrownik jest jednym z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych średniowiecznych miast basenu Morza Śródziemnego. Zobacz Stare Miasto od wewnątrz podczas tej 1,5-godzinnej pieszej wycieczki. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Bramie Pile, a następnie przejdź się wąskimi uliczkami Starego Miasta w Dubrowniku, aby poznać historię i kulturę tego wspaniałego miasta otoczonego murami. Twój lokalny przewodnik pokaże Ci najlepsze zabytki miasta, a po drodze obejrzysz wszystkie wspaniałe budynki Starego Miasta. Przed wejściem do Bramy Pile zobaczysz okrągłą Fontannę Onufrego, która jest połączona akweduktem ze źródłem 7,5 mil (12 kilometrów) poza miastem. Następnie zobacz klasztor Franciszkanów, w którym znajduje się odrestaurowana rzeźba Piety i wspaniały krużganek z XIV wieku. Kontynuuj spacer do renesansowej atrakcji Dubrownika, Pałacu Sponza. Inne atrakcje tej wycieczki to Kolumna Orlanda, Dzwonnica Miejska, Pałac Rektorów i Kościół św. Błażeja.

Dubrownik: Stare Miasto i Gra o Tron z przewodnikiem w zestawie

Dubrownik: Stare Miasto i Gra o Tron z przewodnikiem w zestawie

Doświadcz tego, co najlepsze w Dubrowniku dzięki temu pakietowi wycieczkowemu łączącemu 2 przyjemne wycieczki piesze. Pierwszy 1,5-godzinny spacer odkrywa historię pięknego Starego Miasta, w tym zabytków, takich jak Klasztor Franciszkanów i Pałac Rektora. Dowiedz się o znaczeniu Dubrownika w jego 1400-letniej historii. Drugi spacer zagłębia się w historię obronną miasta podczas 2-godzinnej wycieczki. Odwiedź kluczowe zabytki, takie jak Twierdza Revelin i Wieża Minceta, dowiadując się o roli Dubrownika jako niezależnej republiki. Uwaga: obie wycieczki odbywają się zgodnie z harmonogramem, a podczas rezerwacji wybierasz czas pierwszej wycieczki. Harmonogram wycieczek 1. Odkryj Stare Miasto (1,5-godzinna wycieczka) odbywa się codziennie: MAJ, CZERWIEC i WRZESIEŃ: 10:00, 12:00 i 18:00 LIPIEC i SIERPIEŃ: 10:00, 12:00, 16:00 i 18:00 1-20 października: 10:00, 12:00 i 15:00 21-31 października: 10:00 i 15:00 1-10 LISTOPADA: 12 pm KWIECIEŃ: 10:00 2. Gra o Tron (2-godzinna wycieczka) odbywa się codziennie: 25-31 MARCA, KWIECIEŃ i PAŹDZIERNIK: 12:15 MAJ - WRZESIEŃ: 9:15, 12:15 i 17:00 Pamiętaj jeszcze raz: Bilet wstępu do Fortu St. Lawrence w cenie 15 Eur za osobę nie jest wliczony w cenę! Odwiedzamy fort podczas naszej wycieczki GOT.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Atrakcje wodne w: Franciscan Church and Monastery, Dubrovnik

Oprócz atrakcji typu Atrakcje wodne w: Franciscan Church and Monastery, Dubrovnik jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Dubrownik?

W: Dubrownik są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Jakie są najlepsze Atrakcje wodne w: Franciscan Church and Monastery, Dubrovnik?

Najlepsze Atrakcje wodne w: Franciscan Church and Monastery, Dubrovnik to:

Dubrownik: Najciekawsze atrakcje

Franciscan Church and Monastery, Dubrovnik: Wycieczki i bilety

Chorwacja: Ciekawe miejsca

Franciscan Church and Monastery, Dubrovnik: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Franciscan Church and Monastery, Dubrovnik? Kliknij tutaj.