Dodaj daty

Franciscan Church and Monastery, Dubrovnik

Franciscan Church and Monastery, Dubrovnik – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Ze Splitu i Trogiru: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

1. Ze Splitu i Trogiru: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po Dubrowniku i jego ufortyfikowanym Starym Mieście. Zobacz główne zabytki i ciesz się dużą ilością wolnego czasu na zwiedzanie we własnym tempie. Podróżuj wzdłuż wybrzeża Adriatyku i odwiedź miasteczko Ston, aby spróbować słynnych ostryg. Rozpocznij wycieczkę w bardzo wygodnym klimatyzowanym autobusie. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i podziwiaj zapierającą dech w piersiach śródziemnomorską scenerię. Po wcześniejszym uzgodnieniu z kierowcą możesz zatrzymać się, aby rozprostować nogi i zrobić fantastyczne zdjęcia. Po dotarciu do Dubrownika, jednego z najwspanialszych miejsc turystycznych w basenie Morza Śródziemnego, spotkasz się z lokalnym przewodnikiem i rozpoczniesz 1,5-godzinną pieszą wycieczkę wąskimi uliczkami historycznego centrum miasta. Odkrywaj to fantastyczne miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i dowiedz się wszystkiego o jego historii i zabytkach. Podziwiaj renesansową i barokową architekturę, dachy z czerwonej cegły i długie mury, które przez wieki chroniły mieszkańców przed atakami wrogów. Zobacz główną ulicę Starego Miasta, Stradun, klasztor Franciszkanów, renesansowy Pałac Rektorów, mury miejskie, twierdzę Lovrjenac oraz wiele malowniczych placów i kościołów. Po pieszej wycieczce z lokalnym, profesjonalnym przewodnikiem będziesz mieć wystarczająco dużo czasu na samodzielne zwiedzanie Dubrownika. Wykorzystaj wolny czas i odwiedź jedną z lokalnych restauracji, aby skosztować pysznych tradycyjnych potraw. Warto też wjechać kolejką linową na szczyt wzgórza Srd, ską roztacza się wspaniały widok na Dubrownik i jego okolice. Można też wybrać się na lokalną plażę, popływać lub kupić bilety na mury miejskie i spojrzeć na miasto z zupełnie innej perspektywy. Będziesz mieć około 4 godzin czasu wolnego, dlatego zaplanuj go przed podróżą, aby skorzystać z jak największej liczby atrakcji. Po doskonale spędzonym dniu w Dubrowniku wrócisz do autobusu i rozpoczniesz podróż powrotną na północny zachód wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Miniesz wioski Orašac, Trsteno i Salona oraz Wyspy Elafickie. Dotrzesz do miasteczka Ston, gdzie będziesz mieć okazję spróbować słynnych najświeższych ostryg. Będzie to wspaniały przystanek przed powrotem do Splitu.

Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

2. Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

Dla tych, którzy chcą naprawdę doświadczyć tego, co najlepsze w Dubrowniku, ten pakiet wycieczek obejmuje 2 przyjemne spacery. Proszę przeczytać cały opis, dziękujemy! Pierwszy 1,5-godzinny spacer prowadzi przez nasze piękne Stare Miasto, gdzie można odkryć, jak miasto stało się jedną z najlepiej prosperujących i zaawansowanych ze wszystkich historycznych republik morskich. Przekraczając bramy starych murów miejskich Dubrownika, cofniesz się w czasie, zatracając się w wielkości i pięknie tego wpływowego kulturowo miasta. Zaczynając od Bramy Pile, piętrowego zachodniego wejścia na Stare Miasto, Twój lokalny przewodnik poprowadzi Cię do najważniejszych zabytków Dubrownika. Podobnie jak klasztor franciszkanów, fontanna D’Onofrio, kolumna Orlanda i Pałac Rektorów. Podziwiaj piękne zabytki i słuchaj, jak Twój przewodnik opowiada fascynujące historie i niezwykłe fakty z ponad 1400 lat dramatycznej historii Dubrownika, w tym z okresu klasycznego Republiki Ragusa. Spacer ten pozwoli dogłębnie zapoznać się z zasadniczą rolą Dubrownika w historii cywilizowanego świata. Poznasz imponujące osiągnięcia gospodarcze, społeczne i kulturalne miasta na przestrzeni wieków i zanurzysz się w elektrycznej atmosferze miasta. Drugi spacer zabierze Cię w eksplorację murów i wojen w Dubrowniku. Przez wieki miasto było chronione zdolnościami dyplomatycznymi swoich przywódców oraz otaczającymi je murami i fortyfikacjami. Przywódcy i mury obronne otaczające miasto wytrzymali ciągłe zagrożenia ze strony wrogów. Wybierz się na historyczną 2-godzinną pieszą wycieczkę skupioną na wyzwaniach obronnych i politycznych stojących przed Dubrownikiem oraz jego walce o przetrwanie jako małej niezależnej republiki. Wejdź na szczyt fortyfikacji i daj się poprowadzić po hipnotyzujących murach. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na port i Stare Miasto w Dubrowniku oraz odwiedź zabytki istotne dla politycznej i obronnej historii miasta. Twój przewodnik odkryje miejsca takie jak Twierdza Revelin, Wieża Minceta i Twierdza Lovrijenac, które odegrały kluczową rolę dla ochrony mieszkańców Dubrownika i dobrobytu. Będziesz miał wiedzę na temat istotnej roli, jaką Dubrownik odegrał w historii świata. Należy pamiętać, że obie wycieczki odbywają się zgodnie z harmonogramem, niekoniecznie jedna po drugiej. W momencie rezerwacji wybierasz godzinę pierwszego zwiedzania. Program wycieczki 1. Odkryj Stare Miasto (1,5-godzinne zwiedzanie) kursuje codziennie: Kwiecień i październik: 10:00 Maj, czerwiec i wrzesień: 10:00, 12:00 i 18:00 Lipiec: 10:00, 12:00, 16:00 i 18:00 Sierpień: 10:00, 12:00, 15:00 i 18:00 2. Walls & Wars (wycieczka 2-godzinna) kursuje codziennie: Kwiecień i październik: 12:00 Maj, czerwiec i wrzesień: 9:15 i 15:30 Lipiec: 9:15 i 18:00 Sierpień: 9:15 i 17:30 Bilet wstępu na mury miejskie nie jest wliczony w cenę!

1,5-godzinna piesza wycieczka po Starym Mieście w Dubrowniku

3. 1,5-godzinna piesza wycieczka po Starym Mieście w Dubrowniku

Bogaty w zabytki kultury Dubrownik jest jednym z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych średniowiecznych miast basenu Morza Śródziemnego. Zobacz Stare Miasto od wewnątrz podczas tej 1,5-godzinnej pieszej wycieczki. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Bramie Pile, a następnie przejdź się wąskimi uliczkami Starego Miasta w Dubrowniku, aby poznać historię i kulturę tego wspaniałego miasta otoczonego murami. Twój lokalny przewodnik pokaże Ci najlepsze zabytki miasta, a po drodze obejrzysz wszystkie wspaniałe budynki Starego Miasta. Przed wejściem do Bramy Pile zobaczysz okrągłą Fontannę Onufrego, która jest połączona akweduktem ze źródłem 7,5 mil (12 kilometrów) poza miastem. Następnie zobacz klasztor Franciszkanów, w którym znajduje się odrestaurowana rzeźba Piety i wspaniały krużganek z XIV wieku. Kontynuuj spacer do renesansowej atrakcji Dubrownika, Pałacu Sponza. Inne atrakcje tej wycieczki to Kolumna Orlanda, Dzwonnica Miejska, Pałac Rektorów i Kościół św. Błażeja.

Dubrownik: Wycieczka audio z przewodnikiem

4. Dubrownik: Wycieczka audio z przewodnikiem

Pobierz żywą, samodzielną wycieczkę audio MP3 połączoną z w pełni szczegółową mapą obszaru wycieczki. Zanurz się w klejnocie Dubrownika, tętniącego życiem i spektakularnego miasta, które miało burzliwą przeszłość, ale dziś jest pięknym i kwitnącym miastem miejskim. Podczas tej wycieczki audio dowiesz się o wojnie w 1991 roku, która zniszczyła miasto i jak przekształciła się w bezpieczne miasto, jakim jest teraz. Przejdź się marmurowymi uliczkami i zobacz stare mury miejskie i potężną twierdzę św. Jana, podziwiając zapierające dech w piersiach widoki na morze. Zobaczysz także Plac Brsalje, Klasztor Franciszkanów, Synagogę, Pałac Sponza, Kolumnę Orlanda, Kościół św. Błażeja, Pałac Rektorów, Zamek Dubrownik, Muzeum Rupe i Dom Marin Drzic. Istnieje również opcjonalny dodatek, aby zobaczyć Klasztor Dominikanów.

Dubrownik Prywatne Small-Group Walking Tour w języku hiszpańskim

5. Dubrownik Prywatne Small-Group Walking Tour w języku hiszpańskim

Zapraszamy na 2-godzinną wycieczkę prywatnym spaceru od starego miasta Dubrownika, na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1979. Począwszy od Brama Pile, będziesz spacer wzdłuż eleganckiej głównej ulicy miasta i zobaczyć jego najważniejsze zabytki. Najważniejsze to klasztor franciszkanów, Onofrio`s fontanny, Pałac Sponza Orlando`s kolumnie, dzwonnica, kościół św Błażeja, Pałac Rektora, katedry, i więcej. Stare Miasto otoczone jest bardziej niż mile ścian, z wieżą w każdym rogu. Zapraszamy na spacer po Stradun, wielowiekowej głównej promenadzie. Na jednym końcu tej ulicy będzie podziwiać 14-wiecznego klasztoru franciszkanów, którego szeregi klasztor jednymi z najbardziej inspirujących miejsc w mieście. Na drugim końcu, zobaczysz kościół św Blaise, w Pałac Sponza, klasztor Dominikanów, Pałac Rektora. Po zwiedzaniu historycznego dziedzictwa Dubrowniku Twój przewodnik zabierze Cię do Santa Maria, najstarszej dzielnicy miasta, gdzie można przeżyć prawdziwe Dubrownik. Odkryć ukryte czwartą Buza, odwiedzany prawie wyłącznie przez mieszkańców. Tutaj drzwi św Stjepan otwiera się, aby odsłonić widok na białe skały i błękitne morze do Lokrum Island. W drodze powrotnej do Stradun, będziesz odwiedzić Ulica Od Puca, ulicę, najlepiej znany ze swoich tradycyjnych sklepów jubilerskich, starego fryzjera i małych kościołów.

Prywatna piesza wycieczka po Dubrowniku i mury miejskie w języku hiszpańskim

6. Prywatna piesza wycieczka po Dubrowniku i mury miejskie w języku hiszpańskim

Wybierz się na 3-godzinną prywatną pieszą wycieczkę po starym mieście Dubrownika i jego murach miejskich, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO od 1979 roku. Zaczynając od Bramy Pile, będziesz spacerować elegancką główną ulicą miasta i zobaczyć jego najważniejsze zabytki. Najważniejsze atrakcje to Klasztor Franciszkanów, Fontanny Onufrego, Pałac Sponza, Kolumna Orlanda, Dzwonnica, Kościół św. Błażeja, Pałac Rektorów, Katedra, Mury Miejskie i wiele innych atrakcji. Stare miasto otoczone jest murami o długości ponad mili, z wieżami na każdym rogu. Wybierz się na spacer wzdłuż Stradun, wielowiekowej głównej promenady. Na jednym końcu tej ulicy będziesz podziwiać XIV-wieczny klasztor Franciszkanów, którego krużganki należą do najbardziej inspirujących miejsc w mieście. Na drugim końcu zobaczysz kościół św. Błażeja, Pałac Sponza, Klasztor Dominikanów i Pałac Rektorów. Po zwiedzeniu historycznego dziedzictwa Dubrownika przewodnik zabierze Cię do Santa Maria, najstarszej dzielnicy miasta, gdzie poznasz prawdziwy Dubrownik. Odkryj ukrytą dzielnicę Buza, odwiedzaną prawie wyłącznie przez mieszkańców. Tutaj otwierają się drzwi St. Stjepan, odsłaniając widok na białe skały i błękitne morze na wyspę Lokrum. W drodze powrotnej do Stradun odwiedzisz Ulica od Puca, ulicę najbardziej znaną z tradycyjnych sklepów jubilerskich, starych zakładów fryzjerskich i małych kościołów. Najbardziej rozpoznawalnym elementem, który definiuje fizjonomię historycznego miasta Dubrownik i nadaje mu charakterystyczny wygląd, znany na całym świecie, są nienaruszone mury miejskie, które biegną nieprzerwanie przez 1940 metrów wokół miasta. Ta złożona struktura, jeden z najpiękniejszych i najsilniejszych systemów fortów w basenie Morza Śródziemnego, składa się z szeregu fortów, bastionów, kazamat, wież i wolnostojących fortów.

Wycieczka grupowa: piesza wycieczka po Dubrowniku (1h czas trwania, 9:30, 18:00

7. Wycieczka grupowa: piesza wycieczka po Dubrowniku (1h czas trwania, 9:30, 18:00

Dubrownik słynie ze swojej historii i architektury, ale docenienie jego wielu zabytków może być trudne podczas samodzielnej wycieczki. Zapomnij o przewodniku i ucz się od miejscowego podczas wycieczki po Starym Mieście w Dubrowniku, zwiedzając zabytki, w tym klasztor Franciszkanów, pomnik Stradun, katedrę Wniebowzięcia NMP i wiele innych. Ciesz się intymną perspektywą pieszej wycieczki, gdy uzyskasz wgląd w dalekosiężne dziedzictwo i kulturę miasta.

Dubrownik: wieczorna wycieczka piesza z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Starego Miasta

8. Dubrownik: wieczorna wycieczka piesza z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach Starego Miasta

Dubrownik jest piękny o każdej porze dnia, ale letni wieczór nadaje mu szczególnego uroku. Podczas tej 1-godzinnej pieszej wycieczki przejdziemy się główną ulicą, słynnym Stradun, który jest wyjątkowy wieczorem. Ludzie wracają z plaż i zatrzymują się w kawiarniach, aby napić się czegoś orzeźwiającego, dzieci bawią się z rodzicami lub karmią gołębie. Ulubionym zwyczajem miejscowych wieczorem jest spacer po Stradunie z lodami w dłoniach. Poczujesz domową atmosferę podczas zwiedzania zabytków, kościołów i usłyszysz ciekawe historie o historii. Naszym pierwszym przystankiem będzie Wielka Fontanna Onufrego z 16 rzeźbionymi maskaradami, po naszej wycieczce kontynuujemy zwiedzanie kościoła św. Zbawiciela, klasztoru franciszkanów, pięknego kościoła św. Stary Port i wiele innych. Spaceruj z nami i zdobądź wspomnienia na całe życie i niesamowite wrażenia z wieczoru w Dubrowniku.

Dubrownik: Półdniowa prywatna wycieczka łodzią motorową po Wyspach Elafickich

9. Dubrownik: Półdniowa prywatna wycieczka łodzią motorową po Wyspach Elafickich

Półdniowa wycieczka na Wyspy Elafickie oferuje wspaniały smak oszałamiającego piękna i bogatej historii tego małego archipelagu w niewielkiej odległości od Dubrownika. Wycieczka obejmuje wizytę na dwóch wyspach, Kolocep i Lopud, gdzie można spędzić kilka godzin zwiedzając malownicze wioski, pływać w krystalicznie czystej wodzie i wygrzewać się na słońcu na plaży. Na Kolocep możesz odwiedzić Błękitną Jaskinię i wziąć orzeźwiającą kąpiel w jej olśniewających wodach lub odkrywać bujną zieleń wyspy i starożytne gaje oliwne. Na Lopud można cieszyć się wspaniałymi piaszczystymi plażami i odwiedzić zabytkowy klasztor franciszkanów, którego początki sięgają XV wieku. Podczas całej podróży będziesz otoczony zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i turkusowymi wodami, co czyni go idealną okazją do pływania, nurkowania z rurką i opalania. Będziesz miał również okazję skosztować niektórych lokalnych przysmaków, takich jak świeże owoce morza i lokalnie produkowane wino. Gdy półdniowa wycieczka dobiegnie końca, wrócisz do Dubrownika, czując się odświeżony i pełen energii dzięki naturalnemu pięknu i spokojnej atmosferze Wysp Elafiti. Ogólnie rzecz biorąc, półdniowa wycieczka na Wyspy Elafickie obiecuje wspaniałą ucieczkę od zgiełku miasta, oferując wgląd w oszałamiające piękno przyrody i bogatą historię tego małego, ale wspaniałego archipelagu.

Wycieczka piesza po Dubrowniku z 4 głównymi muzeami

10. Wycieczka piesza po Dubrowniku z 4 głównymi muzeami

Wycieczka piesza i zwiedzanie Muzeum Franciszkańskiego i Starej Apteki. Apteka jest jedną z najstarszych w Europie, która działa nieprzerwanie od wieków w tym samym miejscu, w którym znajduje się do dziś. Rupe, Muzeum Etnograficzne, Została zbudowana w 1590 roku, na parterze budynku znajdują się doły w ziemi, w których przechowywano zboże. Pałac Rektorów był oficjalną rezydencją Rektora Republiki Ragusa. W muzeum morskim znajdują się dokumenty, pamiętniki, mapy morskiej przeszłości i handlu morskiego regionu Dubrownika z XV wieku.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 18
Sortuj wg:
Strona 1 z 2

Franciscan Church and Monastery, Dubrovnik: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Franciscan Church and Monastery, Dubrovnik? Kliknij tutaj.