Franciscan Church and Monastery, Dubrovnik

Franciscan Church and Monastery, Dubrovnik – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

1. Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

Doświadcz tego, co najlepsze w Dubrowniku dzięki temu pakietowi wycieczkowemu łączącemu 2 przyjemne wycieczki piesze. Pierwszy 1,5-godzinny spacer odkrywa historię pięknego Starego Miasta, w tym zabytków, takich jak Klasztor Franciszkanów i Pałac Rektora. Dowiedz się o znaczeniu Dubrownika w jego 1400-letniej historii. Drugi spacer zagłębia się w historię obronną miasta podczas 2-godzinnej wycieczki. Odwiedź kluczowe zabytki, takie jak Twierdza Revelin i Wieża Minceta, dowiadując się o roli Dubrownika jako niezależnej republiki. Pamiętaj, że ze względu na schody ta wycieczka może nie być odpowiednia dla wszystkich, a bilet wstępu na mury miejskie nie jest wliczony w cenę wycieczki. Ważne uwagi: - Wycieczka obejmuje wchodzenie po schodach i może nie być odpowiednia dla wszystkich. - Bilet wstępu na mury miejskie nie jest wliczony w cenę wycieczki. - Miejsce zbiórki: "Dubrovnik Walks" - Brsalje 8, Dubrownik (pomarańczowy parasol) - Punkt końcowy wycieczki: W pobliżu portu na Starym Mieście, Dubrownik

Ze Splitu i Trogiru: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

2. Ze Splitu i Trogiru: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po Dubrowniku i jego ufortyfikowanym Starym Mieście. Zobacz główne zabytki i ciesz się dużą ilością wolnego czasu na zwiedzanie we własnym tempie. Podróżuj wzdłuż wybrzeża Adriatyku i odwiedź miasteczko Ston, aby spróbować słynnych ostryg. Rozpocznij wycieczkę w bardzo wygodnym klimatyzowanym autobusie. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i podziwiaj zapierającą dech w piersiach śródziemnomorską scenerię. Po wcześniejszym uzgodnieniu z kierowcą możesz zatrzymać się, aby rozprostować nogi i zrobić fantastyczne zdjęcia. Po dotarciu do Dubrownika, jednego z najwspanialszych miejsc turystycznych w basenie Morza Śródziemnego, spotkasz się z lokalnym przewodnikiem i rozpoczniesz 1,5-godzinną pieszą wycieczkę wąskimi uliczkami historycznego centrum miasta. Odkrywaj to fantastyczne miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i dowiedz się wszystkiego o jego historii i zabytkach. Podziwiaj renesansową i barokową architekturę, dachy z czerwonej cegły i długie mury, które przez wieki chroniły mieszkańców przed atakami wrogów. Zobacz główną ulicę Starego Miasta, Stradun, klasztor Franciszkanów, renesansowy Pałac Rektorów, mury miejskie, twierdzę Lovrjenac oraz wiele malowniczych placów i kościołów. Po pieszej wycieczce z lokalnym, profesjonalnym przewodnikiem będziesz mieć wystarczająco dużo czasu na samodzielne zwiedzanie Dubrownika. Wykorzystaj wolny czas i odwiedź jedną z lokalnych restauracji, aby skosztować pysznych tradycyjnych potraw. Warto też wjechać kolejką linową na szczyt wzgórza Srd, ską roztacza się wspaniały widok na Dubrownik i jego okolice. Można też wybrać się na lokalną plażę, popływać lub kupić bilety na mury miejskie i spojrzeć na miasto z zupełnie innej perspektywy. Będziesz mieć około 4 godzin czasu wolnego, dlatego zaplanuj go przed podróżą, aby skorzystać z jak największej liczby atrakcji. Po doskonale spędzonym dniu w Dubrowniku wrócisz do autobusu i rozpoczniesz podróż powrotną na północny zachód wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Miniesz wioski Orašac, Trsteno i Salona oraz Wyspy Elafickie. Dotrzesz do miasteczka Ston, gdzie będziesz mieć okazję spróbować słynnych najświeższych ostryg. Będzie to wspaniały przystanek przed powrotem do Splitu.

Jednodniowa wycieczka do Dubrownika ze Splitu lub Trogiru

3. Jednodniowa wycieczka do Dubrownika ze Splitu lub Trogiru

Ciesz się całodniową wycieczką ze Splitu do Dubrownika, podczas której zwiedzisz zabytkowe mury miejskie i wapienne uliczki Starego Miasta. Najpierw ciesz się malowniczą przejażdżką wzdłuż wybrzeża Dalmacji, zatrzymując się raz lub dwa razy, aby podziwiać panoramiczne widoki na Morze Adriatyckie. To Morze Śródziemne, jakim było kiedyś, przed atakiem masowej turystyki. Po przybyciu do perły Przesmyku Dubrownickiego wybierz się na oficjalną wycieczkę z przewodnikiem po zabytkach miasta. Każdy zakątek Dubrownika jest wyjątkowym doświadczeniem, a 90-minutowa wycieczka wystarczy, aby odwiedzić takie atrakcje, jak monumentalna Brama Pile, znajdująca się na szczycie Stradun, słynnej dubrownickiej ulicy z wapienia, wypolerowanej przez lata chodzenia. Udaj się do klasztoru franciszkanów, gdzie w bibliotece przechowywanych jest 30 000 woluminów, 216 inkunabułów i 1500 cennych dokumentów rękopiśmiennych. Klasztor jest jednym z najwspanialszych zabytków w mieście i mieści najstarszą aptekę w Europie, pochodzącą z 1317 roku. Nieco dalej napotkasz renesansowy splendor pałacu Sponza, który wyróżnia się portykiem i kolumnami oraz wyszukanymi kamiennymi rzeźbami. Dziś jest to siedziba chorwackiego Archiwum Państwowego. Twoje zwiedzanie z przewodnikiem kończy się w katedrze św. Błażeja, poświęconej patronowi i obrońcy miasta. Zbudowana na ruinach XII-wiecznego kościoła, została zniszczona przez trzęsienie ziemi w 1667 roku, a następnie odbudowana w stylu barokowym. Teraz możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Możesz wspiąć się na mury miejskie i przejść cały obwód o długości 1,24 mili (2 km), oferując zapierające dech w piersiach widoki na morze terakotowych płytek oraz łodzie i statki wycieczkowe w tętniącym życiem porcie. Spróbuj autentycznych chorwackich potraw w lokalnych tawernach lub po prostu napij się kawy w kawiarni na świeżym powietrzu i obserwuj mijający świat. W drodze powrotnej do Splitu zrobimy krótki przystanek na degustację ostryg w miejscowości Ston, która słynie z bardzo dobrze zachowanych murów miejskich, warzelni soli i ostryg.

Dubrownik: Odkrywanie miasta i piesza wycieczka historyczna

4. Dubrownik: Odkrywanie miasta i piesza wycieczka historyczna

Wybierz się na spacer z przewodnikiem po Starym Mieście w Dubrowniku, zaczynając od Wielkiej Fontanny Onufrego. Udaj się ulicą Prijeko do Starego Portu, zatrzymując się, by podziwiać kościół św. Zbawiciela, wspaniały kościół franciszkanów i dominikanów oraz zobaczyć winorośle, które, jak się uważa, mają ponad sto lat. Statki z Dubrownika były znane w całym basenie Morza Śródziemnego. Statki zostały zbudowane i załadowane w legendarnym Arsenale, który jest kolejnym przystankiem na trasie. Posłuchaj opowieści o słynnej kwarantannie i fortecach św. Łukasza i św. Jana oraz historii kościoła św. Błażeja, katedry, Pałacu Rektorów, Pałacu Sponza i Kolumny Orlanda.

Ze Splitu: Błękitna Jaskinia i 5 wysp - jednodniowa wycieczka

5. Ze Splitu: Błękitna Jaskinia i 5 wysp - jednodniowa wycieczka

Wycieczka rozpoczyna się od wizyty w Błękitnej Jaskini na wyspie Biševo. Błękitna Jaskinia to naturalne zjawisko, które słynie z żywego niebieskiego koloru, który oświetla wnętrze jaskini. Światło jest spowodowane odbiciem słońca od białego dna morskiego, tworząc surrealistyczny i oszałamiający efekt wizualny. Zostaniesz zabrany na małą łódkę do jaskini, gdzie możesz podziwiać naturalne piękno tej wspaniałej jaskini. Następnie wycieczka zabierze Cię na wyspę Vis, gdzie możesz zwiedzić uroczą wioskę rybacką Komiža, skosztować lokalnej kuchni i zrelaksować się na jednej z wielu pięknych plaż na wyspie. Kolejnym przystankiem wycieczki jest plaża Stiniva. Plaża Stiniva to zaciszna i malownicza plaża położona na południowym wybrzeżu wyspy Vis w Chorwacji. Znajduje się w wąskiej zatoczce otoczonej wysokimi klifami, co nadaje plaży niepowtarzalny i zachwycający wygląd. Sama plaża jest dość mała i pokryta białymi kamykami, co czyni ją doskonałym miejscem do opalania i relaksu. Następnie odwiedzisz Wyspy Pakleni, grupę 20 małych wysp i wysepek położonych u wybrzeży wyspy Hvar w Chorwacji. Są znane ze swojego oszałamiającego naturalnego piękna, krystalicznie czystej wody i zacisznych plaż i są popularnym celem pływania łódką, pływania i opalania. Wyspy otrzymały swoją nazwę od żywicy, którą niegdyś zbierano z sosen na wyspach i używano do budowy statków - chorwackie słowo oznaczające żywicę to „paklina”, stąd nazwa „Pakleni” (co po chorwacku oznacza „piekielny”, chociaż same wyspy wcale nie są piekielne). Kontynuacją wycieczki jest wizyta na wyspie Hvar, gdzie można zwiedzić historyczne miasto Hvar, odwiedzić imponującą fortecę Fortica i skosztować lokalnych potraw i wina.

1,5-godzinna piesza wycieczka po Starym Mieście w Dubrowniku

6. 1,5-godzinna piesza wycieczka po Starym Mieście w Dubrowniku

Bogaty w zabytki kultury Dubrownik jest jednym z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych średniowiecznych miast basenu Morza Śródziemnego. Zobacz Stare Miasto od wewnątrz podczas tej 1,5-godzinnej pieszej wycieczki. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Bramie Pile, a następnie przejdź się wąskimi uliczkami Starego Miasta w Dubrowniku, aby poznać historię i kulturę tego wspaniałego miasta otoczonego murami. Twój lokalny przewodnik pokaże Ci najlepsze zabytki miasta, a po drodze obejrzysz wszystkie wspaniałe budynki Starego Miasta. Przed wejściem do Bramy Pile zobaczysz okrągłą Fontannę Onufrego, która jest połączona akweduktem ze źródłem 7,5 mil (12 kilometrów) poza miastem. Następnie zobacz klasztor Franciszkanów, w którym znajduje się odrestaurowana rzeźba Piety i wspaniały krużganek z XIV wieku. Kontynuuj spacer do renesansowej atrakcji Dubrownika, Pałacu Sponza. Inne atrakcje tej wycieczki to Kolumna Orlanda, Dzwonnica Miejska, Pałac Rektorów i Kościół św. Błażeja.

Dubrownik: Wycieczka audio z przewodnikiem

7. Dubrownik: Wycieczka audio z przewodnikiem

Witamy w zapierającym dech w piersiach mieście Dubrownik, klejnocie położonym na oszałamiającym wybrzeżu Dalmacji w Chorwacji. Zanurz się w bogatej historii, urzekającej kulturze i cudach architektury tego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO miasta dzięki naszej wycieczce audio z przewodnikiem po Dubrowniku. Wyruszając w tę wyjątkową przygodę, będziesz mieć swobodę odkrywania kultowych zabytków we własnym tempie, w towarzystwie wnikliwego komentarza, który odkrywa historie kryjące się za każdą brukowaną ulicą i starożytnym kamiennym murem. Odkryj sekrety Starego Miasta w Dubrowniku, dobrze zachowanego średniowiecznego arcydzieła, które było świadkiem stuleci historii. Przemierzaj wielowiekowe mury miejskie i podziwiaj panoramiczne widoki na Morze Adriatyckie. Nasza wycieczka audio poprowadzi Cię przez labirynt ulic, gdzie każdy zakątek odkrywa nowy rozdział w bogatym gobelinie Dubrownika. Niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastą historii, koneserem kultury, czy ciekawskim podróżnikiem, nasza audiowycieczka z przewodnikiem oferuje płynny i wciągający sposób odkrywania Dubrownika. Pozwól narracji przenieść się w czasie, podziwiając cuda architektury, takie jak Pałac Rektorski, Pałac Sponza i majestatyczna Katedra Wniebowzięcia NMP. Przygotuj się na urzekające opowieści o morskim dziedzictwie Dubrownika, znaczeniu jego murów miejskich i odporności jego mieszkańców. Dubrovnik Self-Guided Audio Tour to Twoja przepustka do spersonalizowanej eksploracji tego czarującego miasta, w którym każdy krok jest podróżą w przeszłość. Dowiedz się więcej o 11 największych atrakcjach turystycznych Dubrownika. Jego historia, kultura, mity, architektura i inne ważne fakty znajdują się w tym komentarzu audio, który rozpoczyna się od centralnej lokalizacji miasta, a następnie trasa stopniowo przesuwa się jeden po drugim. 1. Stare Miasto 2. Pałac Rektorski 3. Stradun 4. Klasztor Franciszkanów w Dubrowniku 5. Mury Dubrownika 6. Brama Pile 7. Port miejski w Dubrowniku 8. Fort Lovrijenac 9. Kolejka linowa w Dubrowniku 10. Góra Srd 11. Lokrum Niezależnie od tego, czy jesteś podróżnikiem w pojedynkę, parą szukającą romantycznego wypadu, czy rodziną przeżywającą kulturalną przygodę, pozwól, aby nasza wycieczka audio była Twoim zaufanym towarzyszem podczas odkrywania magii Dubrownika, gdzie historia ożywa z każdym szeptem morskiej bryzy i każdym echem kroków na starożytnych kamiennych ulicach.

Dubrownik: Przejażdżka panoramiczna i wycieczka piesza po Starym Mieście w Dubrowniku

8. Dubrownik: Przejażdżka panoramiczna i wycieczka piesza po Starym Mieście w Dubrowniku

Ta wycieczka to doskonała okazja, aby uzyskać pełny przegląd Dubrownika od środka, zwłaszcza jeśli nie masz więcej niż jeden dzień na spędzenie w mieście. Podczas tej wycieczki możesz w pełni wykorzystać swój pobyt i zobaczyć jak najwięcej. Odkryj stare miasto i zanurz się w bogatej historii Dubrownika, spacerując licznymi wąskimi bocznymi uliczkami. Rozpocznij wycieczkę od panoramicznej przejażdżki po Dubrowniku. Najpierw odwiedź most, gdzie masz czas na zrobienie pięknych zdjęć nowego portu. Następnie kontynuuj jazdę wzdłuż rzeki Dubrownik, do najwyższego punktu w mieście, góry Srđ. Tutaj spędzisz około 45 minut. Zapoznaj się z najnowszą historią i miej trochę czasu na zrobienie zapierających dech w piersiach zdjęć starego miasta. Następnie odwiedź stare miasto Dubrownika, gdzie będziesz cieszyć się historyczną wycieczką pieszą i odkrywać najciekawsze części miasta.

Dubrownik: Wycieczka audio z przewodnikiem

9. Dubrownik: Wycieczka audio z przewodnikiem

Pobierz żywą, samodzielną wycieczkę audio MP3 połączoną z w pełni szczegółową mapą obszaru wycieczki. Zanurz się w klejnocie Dubrownika, tętniącego życiem i spektakularnego miasta, które miało burzliwą przeszłość, ale dziś jest pięknym i kwitnącym miastem miejskim. Podczas tej wycieczki audio dowiesz się o wojnie w 1991 roku, która zniszczyła miasto i jak przekształciła się w bezpieczne miasto, jakim jest teraz. Przejdź się marmurowymi uliczkami i zobacz stare mury miejskie i potężną twierdzę św. Jana, podziwiając zapierające dech w piersiach widoki na morze. Zobaczysz także Plac Brsalje, Klasztor Franciszkanów, Synagogę, Pałac Sponza, Kolumnę Orlanda, Kościół św. Błażeja, Pałac Rektorów, Zamek Dubrownik, Muzeum Rupe i Dom Marin Drzic. Istnieje również opcjonalny dodatek, aby zobaczyć Klasztor Dominikanów.

Wycieczka grupowa: piesza wycieczka po Dubrowniku (1h czas trwania, 9:30, 18:00

10. Wycieczka grupowa: piesza wycieczka po Dubrowniku (1h czas trwania, 9:30, 18:00

Dubrownik słynie ze swojej historii i architektury, ale docenienie jego wielu zabytków może być trudne podczas samodzielnej wycieczki. Zapomnij o przewodniku i ucz się od miejscowego podczas wycieczki po Starym Mieście w Dubrowniku, zwiedzając zabytki, w tym klasztor Franciszkanów, pomnik Stradun, katedrę Wniebowzięcia NMP i wiele innych. Ciesz się intymną perspektywą pieszej wycieczki, gdy uzyskasz wgląd w dalekosiężne dziedzictwo i kulturę miasta.

Liczba znalezionych atrakcji: 40
Sortuj wg::

Franciscan Church and Monastery, Dubrovnik: najlepsze atrakcje w pobliżu

Franciscan Church and Monastery, Dubrovnik – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

Dubrownik: zwiedzanie z przewodnikiem po Starym Mieście i murach miejskich

Doświadcz tego, co najlepsze w Dubrowniku dzięki temu pakietowi wycieczkowemu łączącemu 2 przyjemne wycieczki piesze. Pierwszy 1,5-godzinny spacer odkrywa historię pięknego Starego Miasta, w tym zabytków, takich jak Klasztor Franciszkanów i Pałac Rektora. Dowiedz się o znaczeniu Dubrownika w jego 1400-letniej historii. Drugi spacer zagłębia się w historię obronną miasta podczas 2-godzinnej wycieczki. Odwiedź kluczowe zabytki, takie jak Twierdza Revelin i Wieża Minceta, dowiadując się o roli Dubrownika jako niezależnej republiki. Pamiętaj, że ze względu na schody ta wycieczka może nie być odpowiednia dla wszystkich, a bilet wstępu na mury miejskie nie jest wliczony w cenę wycieczki. Ważne uwagi: - Wycieczka obejmuje wchodzenie po schodach i może nie być odpowiednia dla wszystkich. - Bilet wstępu na mury miejskie nie jest wliczony w cenę wycieczki. - Miejsce zbiórki: "Dubrovnik Walks" - Brsalje 8, Dubrownik (pomarańczowy parasol) - Punkt końcowy wycieczki: W pobliżu portu na Starym Mieście, Dubrownik

Ze Splitu i Trogiru: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

Ze Splitu i Trogiru: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po Dubrowniku i jego ufortyfikowanym Starym Mieście. Zobacz główne zabytki i ciesz się dużą ilością wolnego czasu na zwiedzanie we własnym tempie. Podróżuj wzdłuż wybrzeża Adriatyku i odwiedź miasteczko Ston, aby spróbować słynnych ostryg. Rozpocznij wycieczkę w bardzo wygodnym klimatyzowanym autobusie. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i podziwiaj zapierającą dech w piersiach śródziemnomorską scenerię. Po wcześniejszym uzgodnieniu z kierowcą możesz zatrzymać się, aby rozprostować nogi i zrobić fantastyczne zdjęcia. Po dotarciu do Dubrownika, jednego z najwspanialszych miejsc turystycznych w basenie Morza Śródziemnego, spotkasz się z lokalnym przewodnikiem i rozpoczniesz 1,5-godzinną pieszą wycieczkę wąskimi uliczkami historycznego centrum miasta. Odkrywaj to fantastyczne miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i dowiedz się wszystkiego o jego historii i zabytkach. Podziwiaj renesansową i barokową architekturę, dachy z czerwonej cegły i długie mury, które przez wieki chroniły mieszkańców przed atakami wrogów. Zobacz główną ulicę Starego Miasta, Stradun, klasztor Franciszkanów, renesansowy Pałac Rektorów, mury miejskie, twierdzę Lovrjenac oraz wiele malowniczych placów i kościołów. Po pieszej wycieczce z lokalnym, profesjonalnym przewodnikiem będziesz mieć wystarczająco dużo czasu na samodzielne zwiedzanie Dubrownika. Wykorzystaj wolny czas i odwiedź jedną z lokalnych restauracji, aby skosztować pysznych tradycyjnych potraw. Warto też wjechać kolejką linową na szczyt wzgórza Srd, ską roztacza się wspaniały widok na Dubrownik i jego okolice. Można też wybrać się na lokalną plażę, popływać lub kupić bilety na mury miejskie i spojrzeć na miasto z zupełnie innej perspektywy. Będziesz mieć około 4 godzin czasu wolnego, dlatego zaplanuj go przed podróżą, aby skorzystać z jak największej liczby atrakcji. Po doskonale spędzonym dniu w Dubrowniku wrócisz do autobusu i rozpoczniesz podróż powrotną na północny zachód wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Miniesz wioski Orašac, Trsteno i Salona oraz Wyspy Elafickie. Dotrzesz do miasteczka Ston, gdzie będziesz mieć okazję spróbować słynnych najświeższych ostryg. Będzie to wspaniały przystanek przed powrotem do Splitu.

Jednodniowa wycieczka do Dubrownika ze Splitu lub Trogiru

Jednodniowa wycieczka do Dubrownika ze Splitu lub Trogiru

Ciesz się całodniową wycieczką ze Splitu do Dubrownika, podczas której zwiedzisz zabytkowe mury miejskie i wapienne uliczki Starego Miasta. Najpierw ciesz się malowniczą przejażdżką wzdłuż wybrzeża Dalmacji, zatrzymując się raz lub dwa razy, aby podziwiać panoramiczne widoki na Morze Adriatyckie. To Morze Śródziemne, jakim było kiedyś, przed atakiem masowej turystyki. Po przybyciu do perły Przesmyku Dubrownickiego wybierz się na oficjalną wycieczkę z przewodnikiem po zabytkach miasta. Każdy zakątek Dubrownika jest wyjątkowym doświadczeniem, a 90-minutowa wycieczka wystarczy, aby odwiedzić takie atrakcje, jak monumentalna Brama Pile, znajdująca się na szczycie Stradun, słynnej dubrownickiej ulicy z wapienia, wypolerowanej przez lata chodzenia. Udaj się do klasztoru franciszkanów, gdzie w bibliotece przechowywanych jest 30 000 woluminów, 216 inkunabułów i 1500 cennych dokumentów rękopiśmiennych. Klasztor jest jednym z najwspanialszych zabytków w mieście i mieści najstarszą aptekę w Europie, pochodzącą z 1317 roku. Nieco dalej napotkasz renesansowy splendor pałacu Sponza, który wyróżnia się portykiem i kolumnami oraz wyszukanymi kamiennymi rzeźbami. Dziś jest to siedziba chorwackiego Archiwum Państwowego. Twoje zwiedzanie z przewodnikiem kończy się w katedrze św. Błażeja, poświęconej patronowi i obrońcy miasta. Zbudowana na ruinach XII-wiecznego kościoła, została zniszczona przez trzęsienie ziemi w 1667 roku, a następnie odbudowana w stylu barokowym. Teraz możesz samodzielnie zwiedzać miasto. Możesz wspiąć się na mury miejskie i przejść cały obwód o długości 1,24 mili (2 km), oferując zapierające dech w piersiach widoki na morze terakotowych płytek oraz łodzie i statki wycieczkowe w tętniącym życiem porcie. Spróbuj autentycznych chorwackich potraw w lokalnych tawernach lub po prostu napij się kawy w kawiarni na świeżym powietrzu i obserwuj mijający świat. W drodze powrotnej do Splitu zrobimy krótki przystanek na degustację ostryg w miejscowości Ston, która słynie z bardzo dobrze zachowanych murów miejskich, warzelni soli i ostryg.

Dubrownik: Odkrywanie miasta i piesza wycieczka historyczna

Dubrownik: Odkrywanie miasta i piesza wycieczka historyczna

Wybierz się na spacer z przewodnikiem po Starym Mieście w Dubrowniku, zaczynając od Wielkiej Fontanny Onufrego. Udaj się ulicą Prijeko do Starego Portu, zatrzymując się, by podziwiać kościół św. Zbawiciela, wspaniały kościół franciszkanów i dominikanów oraz zobaczyć winorośle, które, jak się uważa, mają ponad sto lat. Statki z Dubrownika były znane w całym basenie Morza Śródziemnego. Statki zostały zbudowane i załadowane w legendarnym Arsenale, który jest kolejnym przystankiem na trasie. Posłuchaj opowieści o słynnej kwarantannie i fortecach św. Łukasza i św. Jana oraz historii kościoła św. Błażeja, katedry, Pałacu Rektorów, Pałacu Sponza i Kolumny Orlanda.

Ze Splitu: Błękitna Jaskinia i 5 wysp - jednodniowa wycieczka

Ze Splitu: Błękitna Jaskinia i 5 wysp - jednodniowa wycieczka

Wycieczka rozpoczyna się od wizyty w Błękitnej Jaskini na wyspie Biševo. Błękitna Jaskinia to naturalne zjawisko, które słynie z żywego niebieskiego koloru, który oświetla wnętrze jaskini. Światło jest spowodowane odbiciem słońca od białego dna morskiego, tworząc surrealistyczny i oszałamiający efekt wizualny. Zostaniesz zabrany na małą łódkę do jaskini, gdzie możesz podziwiać naturalne piękno tej wspaniałej jaskini. Następnie wycieczka zabierze Cię na wyspę Vis, gdzie możesz zwiedzić uroczą wioskę rybacką Komiža, skosztować lokalnej kuchni i zrelaksować się na jednej z wielu pięknych plaż na wyspie. Kolejnym przystankiem wycieczki jest plaża Stiniva. Plaża Stiniva to zaciszna i malownicza plaża położona na południowym wybrzeżu wyspy Vis w Chorwacji. Znajduje się w wąskiej zatoczce otoczonej wysokimi klifami, co nadaje plaży niepowtarzalny i zachwycający wygląd. Sama plaża jest dość mała i pokryta białymi kamykami, co czyni ją doskonałym miejscem do opalania i relaksu. Następnie odwiedzisz Wyspy Pakleni, grupę 20 małych wysp i wysepek położonych u wybrzeży wyspy Hvar w Chorwacji. Są znane ze swojego oszałamiającego naturalnego piękna, krystalicznie czystej wody i zacisznych plaż i są popularnym celem pływania łódką, pływania i opalania. Wyspy otrzymały swoją nazwę od żywicy, którą niegdyś zbierano z sosen na wyspach i używano do budowy statków - chorwackie słowo oznaczające żywicę to „paklina”, stąd nazwa „Pakleni” (co po chorwacku oznacza „piekielny”, chociaż same wyspy wcale nie są piekielne). Kontynuacją wycieczki jest wizyta na wyspie Hvar, gdzie można zwiedzić historyczne miasto Hvar, odwiedzić imponującą fortecę Fortica i skosztować lokalnych potraw i wina.

1,5-godzinna piesza wycieczka po Starym Mieście w Dubrowniku

1,5-godzinna piesza wycieczka po Starym Mieście w Dubrowniku

Bogaty w zabytki kultury Dubrownik jest jednym z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych średniowiecznych miast basenu Morza Śródziemnego. Zobacz Stare Miasto od wewnątrz podczas tej 1,5-godzinnej pieszej wycieczki. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Bramie Pile, a następnie przejdź się wąskimi uliczkami Starego Miasta w Dubrowniku, aby poznać historię i kulturę tego wspaniałego miasta otoczonego murami. Twój lokalny przewodnik pokaże Ci najlepsze zabytki miasta, a po drodze obejrzysz wszystkie wspaniałe budynki Starego Miasta. Przed wejściem do Bramy Pile zobaczysz okrągłą Fontannę Onufrego, która jest połączona akweduktem ze źródłem 7,5 mil (12 kilometrów) poza miastem. Następnie zobacz klasztor Franciszkanów, w którym znajduje się odrestaurowana rzeźba Piety i wspaniały krużganek z XIV wieku. Kontynuuj spacer do renesansowej atrakcji Dubrownika, Pałacu Sponza. Inne atrakcje tej wycieczki to Kolumna Orlanda, Dzwonnica Miejska, Pałac Rektorów i Kościół św. Błażeja.

Dubrownik: Wycieczka audio z przewodnikiem

Dubrownik: Wycieczka audio z przewodnikiem

Witamy w zapierającym dech w piersiach mieście Dubrownik, klejnocie położonym na oszałamiającym wybrzeżu Dalmacji w Chorwacji. Zanurz się w bogatej historii, urzekającej kulturze i cudach architektury tego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO miasta dzięki naszej wycieczce audio z przewodnikiem po Dubrowniku. Wyruszając w tę wyjątkową przygodę, będziesz mieć swobodę odkrywania kultowych zabytków we własnym tempie, w towarzystwie wnikliwego komentarza, który odkrywa historie kryjące się za każdą brukowaną ulicą i starożytnym kamiennym murem. Odkryj sekrety Starego Miasta w Dubrowniku, dobrze zachowanego średniowiecznego arcydzieła, które było świadkiem stuleci historii. Przemierzaj wielowiekowe mury miejskie i podziwiaj panoramiczne widoki na Morze Adriatyckie. Nasza wycieczka audio poprowadzi Cię przez labirynt ulic, gdzie każdy zakątek odkrywa nowy rozdział w bogatym gobelinie Dubrownika. Niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastą historii, koneserem kultury, czy ciekawskim podróżnikiem, nasza audiowycieczka z przewodnikiem oferuje płynny i wciągający sposób odkrywania Dubrownika. Pozwól narracji przenieść się w czasie, podziwiając cuda architektury, takie jak Pałac Rektorski, Pałac Sponza i majestatyczna Katedra Wniebowzięcia NMP. Przygotuj się na urzekające opowieści o morskim dziedzictwie Dubrownika, znaczeniu jego murów miejskich i odporności jego mieszkańców. Dubrovnik Self-Guided Audio Tour to Twoja przepustka do spersonalizowanej eksploracji tego czarującego miasta, w którym każdy krok jest podróżą w przeszłość. Dowiedz się więcej o 11 największych atrakcjach turystycznych Dubrownika. Jego historia, kultura, mity, architektura i inne ważne fakty znajdują się w tym komentarzu audio, który rozpoczyna się od centralnej lokalizacji miasta, a następnie trasa stopniowo przesuwa się jeden po drugim. 1. Stare Miasto 2. Pałac Rektorski 3. Stradun 4. Klasztor Franciszkanów w Dubrowniku 5. Mury Dubrownika 6. Brama Pile 7. Port miejski w Dubrowniku 8. Fort Lovrijenac 9. Kolejka linowa w Dubrowniku 10. Góra Srd 11. Lokrum Niezależnie od tego, czy jesteś podróżnikiem w pojedynkę, parą szukającą romantycznego wypadu, czy rodziną przeżywającą kulturalną przygodę, pozwól, aby nasza wycieczka audio była Twoim zaufanym towarzyszem podczas odkrywania magii Dubrownika, gdzie historia ożywa z każdym szeptem morskiej bryzy i każdym echem kroków na starożytnych kamiennych ulicach.

Dubrownik: Przejażdżka panoramiczna i wycieczka piesza po Starym Mieście w Dubrowniku

Dubrownik: Przejażdżka panoramiczna i wycieczka piesza po Starym Mieście w Dubrowniku

Ta wycieczka to doskonała okazja, aby uzyskać pełny przegląd Dubrownika od środka, zwłaszcza jeśli nie masz więcej niż jeden dzień na spędzenie w mieście. Podczas tej wycieczki możesz w pełni wykorzystać swój pobyt i zobaczyć jak najwięcej. Odkryj stare miasto i zanurz się w bogatej historii Dubrownika, spacerując licznymi wąskimi bocznymi uliczkami. Rozpocznij wycieczkę od panoramicznej przejażdżki po Dubrowniku. Najpierw odwiedź most, gdzie masz czas na zrobienie pięknych zdjęć nowego portu. Następnie kontynuuj jazdę wzdłuż rzeki Dubrownik, do najwyższego punktu w mieście, góry Srđ. Tutaj spędzisz około 45 minut. Zapoznaj się z najnowszą historią i miej trochę czasu na zrobienie zapierających dech w piersiach zdjęć starego miasta. Następnie odwiedź stare miasto Dubrownika, gdzie będziesz cieszyć się historyczną wycieczką pieszą i odkrywać najciekawsze części miasta.

Dubrownik: Wycieczka audio z przewodnikiem

Dubrownik: Wycieczka audio z przewodnikiem

Pobierz żywą, samodzielną wycieczkę audio MP3 połączoną z w pełni szczegółową mapą obszaru wycieczki. Zanurz się w klejnocie Dubrownika, tętniącego życiem i spektakularnego miasta, które miało burzliwą przeszłość, ale dziś jest pięknym i kwitnącym miastem miejskim. Podczas tej wycieczki audio dowiesz się o wojnie w 1991 roku, która zniszczyła miasto i jak przekształciła się w bezpieczne miasto, jakim jest teraz. Przejdź się marmurowymi uliczkami i zobacz stare mury miejskie i potężną twierdzę św. Jana, podziwiając zapierające dech w piersiach widoki na morze. Zobaczysz także Plac Brsalje, Klasztor Franciszkanów, Synagogę, Pałac Sponza, Kolumnę Orlanda, Kościół św. Błażeja, Pałac Rektorów, Zamek Dubrownik, Muzeum Rupe i Dom Marin Drzic. Istnieje również opcjonalny dodatek, aby zobaczyć Klasztor Dominikanów.

Wycieczka grupowa: piesza wycieczka po Dubrowniku (1h czas trwania, 9:30, 18:00

Wycieczka grupowa: piesza wycieczka po Dubrowniku (1h czas trwania, 9:30, 18:00

Dubrownik słynie ze swojej historii i architektury, ale docenienie jego wielu zabytków może być trudne podczas samodzielnej wycieczki. Zapomnij o przewodniku i ucz się od miejscowego podczas wycieczki po Starym Mieście w Dubrowniku, zwiedzając zabytki, w tym klasztor Franciszkanów, pomnik Stradun, katedrę Wniebowzięcia NMP i wiele innych. Ciesz się intymną perspektywą pieszej wycieczki, gdy uzyskasz wgląd w dalekosiężne dziedzictwo i kulturę miasta.

Dubrownik: Najciekawsze atrakcje

Franciscan Church and Monastery, Dubrovnik: Wycieczki i bilety

Chorwacja: Ciekawe miejsca

Franciscan Church and Monastery, Dubrovnik: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Franciscan Church and Monastery, Dubrovnik? Kliknij tutaj.