Fort Al-Fahidi

Fort Al-Fahidi
Liczba znalezionych atrakcji: 92
Sortuj wg::

Fort Al-Fahidi: najlepsze atrakcje w pobliżu

Fort Al-Fahidi – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Dubaj: Wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście z soukami, degustacjami i rejsem łodzią

Dubaj: Wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście z soukami, degustacjami i rejsem łodzią

Odkryj Dubaj podczas wycieczki z przewodnikiem po starym mieście i rejsu łodzią po Dubai Creek. Podziwiaj historyczne dzielnice miasta, zobacz zabytkowe domy i muzea oraz spróbuj ulicznego jedzenia na lokalnych targach. Rozpocznij swoją przygodę od spaceru po dzielnicy Al Seef, położonej nad zatoką Dubai Creek. Tam Twój przewodnik zapozna Cię z rodziną królewską, jej historią, stylem życia i kulturą. Następnie odwiedź historyczną dzielnicę Al Fahidi, gdzie możesz zobaczyć zabytkowe domy i muzea oraz doświadczyć, jak przodkowie miejscowych prowadzili codzienne życie. Wejdź do niektórych domów i spróbuj arabskiej kawy i herbaty, poznając islam i kulturę praktykowaną przez mieszkańców. Kontynuuj swoją podróż przez Wielki Souk w Bur Dubai i spróbuj lokalnych potraw ulicznych oraz wybranego świeżego soku. Po skosztowaniu lokalnej kuchni udaj się do Dubai Creek na malowniczy rejs tradycyjną łodzią o nazwie Abra. Ciesz się niektórymi atrakcjami Deira Dubai, w tym sukiem z przyprawami i targiem złota.

Dubaj: Wycieczka z przewodnikiem po Al Fahidi z ulicznym jedzeniem

Dubaj: Wycieczka z przewodnikiem po Al Fahidi z ulicznym jedzeniem

Zagłęb się w bogatą historię dzielnicy Al Fahidi w Dubaju podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Podziwiaj widoki Zatoki Dubajskiej podczas tradycyjnej przejażdżki łodzią abra, delektuj się lokalnymi ulicznymi potrawami, popijaj arabską kawę w Al Khayma Heritage House i odwiedź Muzeum Kawy i Muzeum Monet. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Al Khayma Heritage House i wypij filiżankę gorącej arabskiej kawy z daktylami, przekąskami i smacznym ulicznym jedzeniem. Następnie udaj się do Muzeum Kawy i odkryj kulturowe znaczenie kawy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Spaceruj promenadą Al Seef i podziwiaj osobliwy meczet. Poruszaj się wąskimi uliczkami dzielnicy Al Fahidi, podziwiając architektoniczny splendor zabytkowych budynków kontrastujących z nowoczesnymi konstrukcjami. Omiń Wielki Suk i wskocz na pokład tradycyjnej taksówki wodnej abra, aby zwiedzić Zatokę Dubajską. Płynąc, podziwiaj panoramiczne widoki ogromnych statków handlowych i wysokich drapaczy chmur w Dubaju. Przyjedź do Spice Souk i doświadcz kuszących zapachów i żywych kolorów mnóstwa oferowanych przypraw i składników. Możesz także spróbować swoich sił w targowaniu się z lokalnymi kupcami. Na koniec wejdź do Złotego Suku i podziwiaj kolekcję wspaniałej biżuterii, srebra i kamieni szlachetnych. Pożegnaj się ze swoim przewodnikiem i opuść Dubaj z lepszym zrozumieniem jego tradycyjnej kultury i historii poza blichtrem i przepychem.

Dubaj: Wycieczka z przewodnikiem po Starym Dubaju, zakupy w Souqs i przejażdżka Abrą

Dubaj: Wycieczka z przewodnikiem po Starym Dubaju, zakupy w Souqs i przejażdżka Abrą

Przygotuj się na wyjątkową i czarującą podróż w sercu Dubaju, ponieważ nasza wycieczka po Starym Dubaju zabierze Cię do świata dziedzictwa i historii. Odwiedź historyczne dzielnice Al Seef i Al Fahidi, zacierając ślady czasu w zabytkowych domach, namiotach nomadów, muzeach historycznych Old Market. Na Bur Dubai Old Market znajdziesz się w samym środku tętniącego życiem rynku, gdzie możesz robić zakupy i doświadczyć tradycyjnych ulicznych potraw. Ciesz się smakami lokalnej kuchni i tradycyjnej emirackiej kawy, które zabiorą Cię w niezapomnianą podróż smakową. W Deira Dubai Dzięki naszemu wyspecjalizowanemu lokalnemu przewodnikowi uzyskasz unikalny wgląd w kulturę arabską i historię Dubaju. Pozwól im zabrać Cię na uroczą wycieczkę tradycyjną łodzią abra wzdłuż Dubai Creek, odkrywając ważne zabytki, takie jak Spice Souk i Gold Souk z nowej perspektywy.

Dubaj: 8-godzinna wycieczka i wstęp do Burdż Chalifa

Dubaj: 8-godzinna wycieczka i wstęp do Burdż Chalifa

Odkryj tradycyjne i nowoczesne części Dubaju z lokalnym przewodnikiem w ramach całodniowej wycieczki. Podróżuj klimatyzowanym pojazdem i skorzystaj z wliczonych w cenę biletów wstępu do kilku atrakcji oraz usługi odbioru z hotelu i transportu powrotnego. Po odbiorze zacznij wycieczkę od szybkiego obejrzenia Zatoki Dubajskiej, a następnie zwiedź zabytkową dzielnicę Bastakiya wraz z jej arabskimi wieżami wiatrowymi. Później udaj się do pięknej, zabytkowej dzielnicy Al Fahidi, której historia sięga połowy XIX wieku. Zobacz tradycyjne domy zbudowane z kamienia, gipsu, drewna tekowego i sandałowego, liści palmowych i drewna palmowego. Odkrywaj alejki, ścieżki i publiczne place, które oddzielają domy, dzięki czemu dzielnica jest naturalnie zróżnicowana. Przepłyń z Bur Dubai do Deira Dubai tradycyjną taksówką wodną lub łodzią abra. Następnie udaj się na suki z przyprawami i złotem, aby doświadczyć różnorodności oferowanych towarów. Później udaj się do meczetu Jumeirah, a potem do Burdż al-Arab – budynku słynącego z charakterystycznej sylwetki przypominającej żagiel. Wypij herbatę lub kawę w suku Madinat Jumeirah – autentycznej rekonstrukcji starożytnego bazaru o tradycyjnym stylu i bliskowschodniej atmosferze. Następnie odwiedź stworzoną przez człowieka wyspę Palma Dżamira, która ma kształt półksiężyca. Zatrzymaj się przed hotelem Atlantis The Palm, głównym punktem wyspy. Palma Dżamira jest najbardziej malowniczą sztuczną wyspą na świecie. Znajdują się na niej światowej klasy hotele, prywatne wille, apartamenty mieszkalne, plaże, restauracje i ośrodki sportów wodnych. Następnie odwiedź oceanarium Atlantis. Podziwiaj unikatowe piękno Dubaju z Dubai Marina Walk, nazywanego przez wielu Małym Manhattanem ze względu na liczbę wieżowców i drapaczy chmur. Odwiedź różnorodne restauracje znajdujące się naprzeciwko Marina Canal lub wyrusz w rejs na łodzi, jachcie bądź tradycyjnym arabskim statku dau. Weź udział w przejażdżce po autostradzie Szari asz-Szajch Zajid (Sheik Zayed Road) pośród drapaczy chmur i zatrzymaj się w Dubai Mall, aby odwiedzić wspaniałe restauracje i sklepy. Następnie wejdź do Burdż Chalifa – wspaniałej stalowej konstrukcji wznoszącej się na wysokość 828 metrów i najwyższego budynku na świecie. Skorzystaj z czasu wolnego w Dubai Mall, a wieczorem obejrzyj największą na świecie tańczącą fontannę, która jest zsynchronizowana z utworami muzyki klasycznej, arabskiej i międzynarodowej. Pod koniec wieczoru skorzystaj z transportu powrotnego do hotelu.

Dubaj: Souki, uliczne jedzenie, Abra i Stare Miasto

Dubaj: Souki, uliczne jedzenie, Abra i Stare Miasto

Odkryj najważniejsze atrakcje Starego Miasta podczas tej wycieczki z przewodnikiem. Odwiedź Dubai Creek ze wszystkimi łodziami, statkami towarowymi i rejsami dhow. Zobacz popularną historyczną dzielnicę Al Bastakiya z zabytkowymi domami i muzeami. Rozpocznij wycieczkę od spotkania z przewodnikiem w wybranym punkcie spotkania. Posłuchaj swojego przewodnika omawiającego historię, kulturę i styl życia Dubaju. Doświadcz różnych degustacji kawy arabskiej, daktyli, czekolady z mleka wielbłądziego i jedzenia ulicznego, takiego jak shawarma, falafel i smażone przekąski. Odwiedź targ przypraw i targ złota. Rób zakupy jak miejscowy i uzyskaj przydatne wskazówki od osoby wtajemniczonej, jak się targować.

Dubaj: Wycieczka z przewodnikiem po Starym Dubaju i sukach z degustacjami i rejsem

Dubaj: Wycieczka z przewodnikiem po Starym Dubaju i sukach z degustacjami i rejsem

Poznaj esencję tradycyjnej historii, kultury i suków (lokalnych targowisk) Dubaju podczas wysokiej klasy wycieczki z przewodnikiem. Odkryj urzekający urok starego Dubaju (historyczna dzielnica Al Fahidi). Popłyń tradycyjną łodzią abra i skosztuj lokalnych napojów i słodyczy. Zanurz się w kulturze i historii dzięki urzekającym opowieściom i anegdotom, zwiedzając wraz ze swoim przewodnikiem. Przeglądaj starożytne, tradycyjne domy i zanurz się w fascynującym życiu lokalnych mieszkańców z dawnych czasów. Odkryj sekrety lokalnej architektury i prześledź niezwykłą podróż rozwoju Dubaju. Zanurz się w doznaniach zmysłowych i kulinarnych, delektując się lokalnymi słodyczami, herbatą i innymi przysmakami. Poznaj tajniki przygotowywania tradycyjnych herbat i odkryj świat przypraw. Później zrelaksuj się, przekraczając rzekę tradycyjną łodzią Abra. Odwiedź suki z przyprawami i złotem, aby posmakować lokalnego życia. Odkryj ukryte skarby lokalnych suków, rozglądając się, zwiedzając i kupując lokalne produkty. Uzyskaj najlepsze wskazówki, jak uniknąć oszustw i „pułapek turystycznych”. Zobacz, gdzie ożywają starożytne opowieści.

Dubaj: 24-48-godzinny lub 5-dniowy autobus Hop-On Hop-Off z rejsem

Dubaj: 24-48-godzinny lub 5-dniowy autobus Hop-On Hop-Off z rejsem

Wskocz na pokład tej wycieczki typu hop-on, hop-off, aby odkryć to, co najlepsze w Dubaju. Podróżuj dwiema różnymi trasami, aby zobaczyć najbardziej kultowe zabytki Dubaju i plaże Jumeirah. Poznaj bogate dziedzictwo kulturowe Dubaju dzięki wciągającemu komentarzowi audio w 6 językach, korzystając z nieograniczonych widoków z otwartego autobusu. Zobacz najważniejsze zabytki i punkty orientacyjne, w tym: Red Route Burdż Chalifa Dubai Mall Dubajska fontanna Muzeum Przyszłości Pałac Królewski Stara wioska Bastakiya Fort Al Fahidi Wioska dziedzictwa Targ złota i przypraw Dubai Creek Dubai Frame Niebieski szlak Sheikh Zayed Road Mall of the Emirates Ain Dubai Madame Tussauds Media City Palma Jumeirah Atlantis the Palm Aquaventure Zaginione komnaty Atlantydy Dubai Marina Souk Madinat Jumeirah Burdż al-Arab Wybierz jedną z trzech opcji biletów, z których każda zapewnia fantastyczne dodatkowe korzyści. 24-godzinny bilet hop-on, hop-off Obejmuje 1-godzinny rejs arabską łodzią dhow 48-godzinny bilet hop-on, hop-off Obejmuje wstęp do akwarium Lost Chambers i Laguny Ambasadorów Arabski rejs dhow 5-dniowy bilet hop-on, hop-off Obejmuje wycieczkę o zachodzie słońca na pustyni Wstęp do akwarium Lost Chambers i laguny Ambassador Wstęp do Madame Tussauds 1-godzinny rejs arabską łodzią dhow

Dubaj: Całodniowa wycieczka krajoznawcza z Abu Zabi

Dubaj: Całodniowa wycieczka krajoznawcza z Abu Zabi

Poznaj tętniący życiem Dubaj podczas naszej kompleksowej wycieczki po mieście! Twój dzień rozpocznie się wygodnym odbiorem z hotelu w Abu Zabi, gdzie spotkasz naszego profesjonalnego anglojęzycznego przewodnika i wsiądziesz do klimatyzowanego autobusu. Nawadniaj się, korzystając z bezpłatnej butelkowanej wody przez całą podróż. Wyrusz w malowniczą podróż, mijając kultowe zabytki, takie jak oszałamiający widok na przystań, zapierający dech w piersiach Pointe at Palm i luksusową plażę Jumeirah z kultowym hotelem Burj Al Arab. Przygotuj się na zachwycenie olśniewającym centrum handlowym Dubai Mall i rzuć okiem na najwyższy budynek świata, majestatyczny Burdż Chalifa, podczas postoju na zdjęcia. Podziwiaj architektoniczny cud Muzeum Przyszłości i Dubai Frame, gdy przejeżdżamy obok tych imponujących budowli. Zagłęb się w bogatą historię Dubaju, przechodząc przez historyczną dzielnicę Al Fahidi. Poczuj tradycyjny urok Dubaju podczas przejażdżki Abrą przez spokojną Zatokę, zapewniając wyjątkową perspektywę miasta. Rozkoszuj się zakupami w tętniących życiem sukach ze złotem i przyprawami, gdzie znajdziesz wykwintną biżuterię i szereg aromatycznych przypraw. Ta kompleksowa wycieczka po mieście gwarantuje, że nie przegapisz żadnej z obowiązkowych atrakcji Dubaju, oferując doskonałe połączenie nowoczesności i tradycji. Dołącz do nas w niezapomnianej eksploracji cudów Dubaju!

Dubaj: wycieczka samochodem po głównych atrakcjach i zdjęcia

Dubaj: wycieczka samochodem po głównych atrakcjach i zdjęcia

Wykorzystaj w pełni swój pobyt w Dubaju, wybierając wycieczkę fotograficzną po najbardziej znanych miejscach w mieście. Udaj się na Wyspy Palmowe. Uwiecznij na zdjęciach wieżowiec Burdż al-Arab. Podziwiaj instagramowe, warte uwagi atrakcje, w tym hotel Atlantis, The Palm, wieżowiec Burdż Chalifa, meczet Dżumejra i Stary Dubaj. Skorzystaj z usługi odbioru z portu lotniczego Dubaj (DXB) bądź z hotelu. Odpręż się podczas wycieczki z przewodnikiem, w ramach której poznasz ekstrawagancką atmosferę miasta i udasz się do dzielnicy Deira.  Odwiedź wieżowiec Burdż Chalifa, by sfotografować muzyczne fontanny. Kontynuuj podróż w kierunku sztucznych Wysp Palmowych, które nazwę zawdzięczają swojemu kształtowi. Podziwiaj z wyspy spektakularne panoramiczne widoki na wieżowiec Burdż al-Arab.  W drodze do hotelu Atlantis, The Palm, przy którym można zatrzymać się na pamiątkowe selfie, zwróć uwagę na kilka innych luksusowych hoteli. Wróć do dzielnicy Dżumejra, aby przyjrzeć się kultowemu wieżowcowi Burdż al-Arab i zrobić jeszcze jedno zdjęcie. Jedź wzdłuż drogi Dżumejra i podziwiaj meczet Dżumejra.  Odwiedź Stary Dubaj, aby przed powrotem do centrum miasta zobaczyć tradycyjne łodzie pływające po zatoce. 

Dubaj: 5-dniowa wycieczka autobusowa hop-on hop-off, rejs, akwarium i pustynia

Dubaj: 5-dniowa wycieczka autobusowa hop-on hop-off, rejs, akwarium i pustynia

Odkryj to, co najlepsze w Dubaju dzięki temu 5-dniowemu biletowi na wycieczkę autobusową hop-on hop-off, który obejmuje również wycieczkę o zachodzie słońca na pustyni, tradycyjny rejs po zatoce Dhow z nieograniczoną ilością pizzy i napojów oraz wstęp do akwarium Lost Chambers w Atlantis, Madame Tussauds i Ambassador Lagoon. Podróżuj w klimatyzowanym komforcie i odkrywaj zabytki na dwóch różnych trasach z komentarzem audio w 6 językach. Trasa czerwona zabierze Cię do najbardziej znanych zabytków Dubaju, podczas gdy trasa niebieska odkryje plaże Jumeirah. Red Route Burdż Chalifa Centrum handlowe Dubai Mall Dubajska fontanna Muzeum Przyszłości Pałac Królewski Stara wioska Bastakiya Fort Al Fahidi Wioska dziedzictwa Targ złota i przypraw Dubai Creek Dubai Frame Niebieski szlak Sheikh Zayed Road Mall of the Emirates Ain Dubai Madame Tussauds Media City Palma Jumeirah Atlantis the Palm Aquaventure Zaginione komnaty Atlantydy Dubai Marina Souk Madinat Jumeirah Burdż al-Arab Ten bilet obejmuje bezpłatny wstęp do następujących atrakcji: Desert Sunset Safari Przeżyj tradycyjne powitanie w pustynnym forcie i wejdź w interakcję z wielbłądami, sokołami i końmi, a także wykonaj tymczasowy tatuaż z henny. Zaginione komnaty w Atlantis Odkryj ogromne akwarium Atlantis w Dubaju. Laguna Ambasadorów Platforma widokowa z imponującym widokiem na akwarium o tematyce Atlantydy w Atlantis the Palm. 1-godzinny rejs statkiem Dhow Zobacz zabytki, w tym fort Al Fahidi, z historycznej zatoki Dubai Creek. Madame Tussauds Zbliż się do swoich ulubionych gwiazd, dołącz do wciągających interaktywnych obszarów i rób zdjęcia z niesamowicie realistycznymi figurami.

Dubaj: Najciekawsze atrakcje

Fort Al-Fahidi: Wycieczki i bilety

Zjednoczone Emiraty Arabskie: Ciekawe miejsca

Fort Al-Fahidi: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Fort Al-Fahidi? Kliknij tutaj.

Fort Al-Fahidi: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(9908 recenzji)

Mieliśmy wspaniały dzień. Była to mała grupa, dlatego doszło do dużej wymiany osobistej. Amira (przewodnik) bardzo dobrze oprowadziła nas po Dubaju i opowiedziała nam wiele ekscytujących rzeczy o życiu w Dubaju i dużo się z nami śmiała. Ona jest naprawdę świetna! Było po prostu wspaniale i bardzo zabawnie. Możemy tylko polecić tę wycieczkę!

Wspaniale jest dojechać do głównych atrakcji. Uważam, że wyjaśnienia są nieco przesadzone. Fotele są naprawdę niewygodne. Niestety na pokładzie nie można kupić napojów. Kiedyś butelka wody była gratis. Wszyscy kierowcy byli bardzo przyjaźni i pomocni. Podobnie jak pracownicy na stoiskach.

Bardzo wygodne i wygodne. Przystanki powinny być dłuższe, aby dać ludziom czas na przedostanie się z góry na dół. Powinni siedzieć na każdym przystanku przez 3-4 minuty.

Niesamowity! Obsługa była świetna (brak klimatyzacji i Wi-Fi w niektórych autobusach), ale ogólnie to świetny sposób na zobaczenie Dubaju

Bardzo dobry stosunek ceny do wydajności. Świetna oferta.