Dodaj daty

Folly Bridge

Folly Bridge – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Oksford: rejs wycieczkowy po Tamizie

1. Oksford: rejs wycieczkowy po Tamizie

Rejs wzdłuż wspaniałej Tamizy podczas krótkiej, ale malowniczej przejażdżki łodzią wypływającą z osobliwego mostu Folly i kierującą się w stronę uroczej śluzy Iffley. Podziwiaj swoje piękne otoczenie, składające się z bujnych drzew i przytulnych ceglanych domków, zanurzając się w uroczej staromiejskiej atmosferze Oksfordu. Wejdź na pokład łodzi, aby rozpocząć podróż, podczas której skipper wskaże wszystkie główne miejsca i odpowie na wszelkie pytania, które możesz chcieć zadać. Podziwiaj widoki łąk Christ Church, przystani na łodzie uniwersyteckie oraz mieszankę dzikiej przyrody i krajobrazu, jednocześnie ciesząc się czasem na pokładzie. Będziesz pływał oszałamiającym statkiem w tradycyjnym stylu lub bardziej nowoczesnym krążownikiem. Tak czy inaczej, możesz mieć pewność, że będziesz mieć przestronną łódź, na której możesz usiąść i zrelaksować się.

Oksford: Rejs po rzece

2. Oksford: Rejs po rzece

Ten rejs po rzece zabierze Cię w fascynujący odcinek Tamizy, zaczynając od toru regat uniwersyteckich i kierując się w stronę uroczej wioski Iffley. Ten odcinek rzeki – nazywany przez miejscowych Izydą – jest jednym z najbardziej ruchliwych i oddaje dokładny obraz tętniącego życiem rzeki. Idąc w dół rzeki, zobaczysz starożytny most Folly, Christchurch College and Meadows, uniwersyteckie domy wiosłowe i śluzę Iffley. Drogi wodne obok ciebie zawierają wioślarzy, łodzie motorowe i wycieczkowe statki wycieczkowe i są równie interesujące do oglądania. Podczas rejsu Twój kapitan opowie historię rzeki i chętnie odpowie na wszelkie pytania. Twój statek wycieczkowy będzie jednym z floty wielu łodzi rzecznych w stylu edwardiańskim. Te łodzie łączą eleganckie linie i wnętrza z drewna tekowego z początku XX wieku z przyjazną dla środowiska, bezemisyjną technologią elektryczną współczesną.

Oxford: Rejs po rzece po popołudniowej herbacie

3. Oxford: Rejs po rzece po popołudniowej herbacie

Płynąc w dół toru regat uniwersyteckich, łódź mija Christ Church Meadows, University College Boat Houses i inne punkty orientacyjne w drodze do śluzy Iffley. Jest to często ruchliwy i tętniący życiem odcinek rzeki, na którym trenujące załogi wioślarskie, łodzie i łodzie rekreacyjne przepychają się o przestrzeń rzeczną w cudownym pokazie gry Oksford. Przejście przez śluzę w Iffley jest przeżyciem samym w sobie. Krajobraz rzeki i fascynujące budynki łączą się, tworząc idealną lokalizację. Poza Iffley udasz się na spokojne łąki wodne, które otaczają Oxford, a wśród zielonych brzegów i zwisających wierzb znajdziesz mnóstwo okazji do obserwowania dzikiej przyrody. Łódź zawraca do domu na Rose Island, ulubionym miejscu podróży Lewisa Carrolla i Alice Liddell podczas ich rzecznych podróży. Na pokładzie łodzi słynna nadrzeczna restauracja Folly serwuje wyśmienitą popołudniową herbatę. Tradycyjne menu zazwyczaj obejmuje: wybór kanapek na paluszki, domowe bułeczki z dżemem truskawkowym i gęstą śmietaną, wybór ciast, tart lub petit fours oraz herbatę.

Oksford: malowniczy rejs krajoznawczy z piknikiem dla smakoszy

4. Oksford: malowniczy rejs krajoznawczy z piknikiem dla smakoszy

Ten rejs prowadzi przez miasto obok słynnych zabytków, w tym Christchurch College i Meadows, przystani uniwersyteckich i toru regatowego, Head of the River i Folly Bridge. Z rzeki pasażerowie podziwiają dziedzictwo Oksfordu, rzadko spotykane przez odwiedzających miasto. Urocza wyspa Osney, ukochane działki i ogrody oraz majestatyczna i starożytna Port Meadow znajdują się poza szlakiem turystycznym, ale reprezentują jedne z najpiękniejszych i najbardziej intrygujących krajobrazów Oksfordu. Port Meadow, rozległy obszar wspólnej ziemi, niewiele się zmienił od czasów prehistorycznych i jest siedliskiem obfitości roślin i ptaków. Na szczycie Port Meadow znajduje się Godstow. Godstow było ostatecznym celem Alice Liddell i Lewisa Carrolla, kiedy podążali identyczną trasą do tej podróży, komponując „Alice's Adventures in Wonderland”. Jest to również miejsce, w którym znajduje się Trout Island, inspiracja dla innej ikony literackiej Oksfordu, CS Lewisa i jego opowieści o krainie Narnii. Lunch w formie pikniku jest dostarczany przez nadrzeczną restaurację The Folly i zwykle obejmuje: • Wybór kanapek na palec • Domowy quiche lub tarta dnia • Domowe bułeczki z dżemem truskawkowym, bitą śmietaną i świeżymi truskawkami • Prasa z czarnego bzu Serwowane w tradycyjnym koszyku piknikowym z serwetkami, naczyniami i szklankami (do zwrotu załodze po zakończeniu rejsu). Napoje do zabrania na pokład można kupić w punkcie odlotu.

Oksford: Rejs po rzece z 3-daniowym posiłkiem

5. Oksford: Rejs po rzece z 3-daniowym posiłkiem

Wejdź na pokład naszych eleganckich łodzi Edwardian River, gdzie powita Cię schłodzony kieliszek Prosecco i przygotuj się na bycie świadkiem tętniącego życiem życia rzecznego Oksfordu na twoich oczach. Płyń wzdłuż meandrujących wód, mijając kultowe zabytki, takie jak malowniczy most Folly, bujne łąki Christ Church i urocze przystanie dla łodzi uniwersyteckich. Po tej czarującej podróży Twoje wrażenia będą kontynuowane w restauracji The Folly, raju, w którym gastronomia zajmuje centralne miejsce. Daj się skusić starannie dobranemu menu, zawierającemu wyjątkowy wybór świeżych, sezonowych składników, które zostały starannie przygotowane, aby kusić Twoje kubki smakowe. Niezależnie od tego, czy jest to spokojny lunch, czy wieczorny romans, przygotuj się na niezwykłą eskapadę kulinarną, która pozostawi niezatarte wrażenie. Wznieś swoje doznania kulinarne na nowy poziom dzięki temu naprawdę wyjątkowemu i nowoczesnemu sposobowi spędzenia niezwykłego popołudnia lub wieczoru. Połączenie rejsu po rzece i wyjątkowego trzydaniowego posiłku w The Folly obiecuje niezrównaną przygodę dla zmysłów, która pozostawi cenne wspomnienia.

Oksford: wieczorny rejs po rzece z koktajlem

6. Oksford: wieczorny rejs po rzece z koktajlem

Szybuj po torze regatowym Uniwersytetu Oksfordzkiego na Tamizie z pysznym koktajlem w ręku podczas tego wieczornego rejsu. Zrelaksuj się, podziwiając Christ Church Meadows i University College Boat Houses z wody. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w lokalnej restauracji i udaj się do zabytkowego mostu Folly. Zamów ręcznie robiony, sezonowy koktajl przed wejściem na pokład zadaszonej łodzi. Płyń wzdłuż toru regatowego Oksfordu. Wypatruj załóg wioślarzy, łodzi i łodzi rekreacyjnych walczących o miejsce na rzece. Rejs po bujnych Christ Church Meadows i słynnych University College Boat Houses, które otrzymały nagrodę Royal Institute of British Architects (RIBA). Popijaj drinka i obejrzyj wspaniały pokaz gry w Oksfordzie. Wróć do miejsca spotkania pod koniec wycieczki.

Oksford: rejs wycieczkowy z prosecco

7. Oksford: rejs wycieczkowy z prosecco

Przeżyj cudowną wycieczkę łodzią po Tamizie, wypływając z Folly Bridge, przechodząc przez śluzę Iffley (najstarsza i najpiękniejsza śluza na Tamizie). Przed wyruszeniem w dół rzeki, aby skręcić na „Rose Island” (formalnie znany jako hotel łabędzi). Po drodze podziwiaj łąki Christ Church, przystani na łodzie uniwersyteckie i piękne wiejskie krajobrazy.

Oksford: rejs po rzece i 6-daniowa degustacja w The Folly

8. Oksford: rejs po rzece i 6-daniowa degustacja w The Folly

Najlepsze połączenie najwspanialszej rzeki i doznań kulinarnych w Oksfordzie. Połącz spokojny rejs po rzece z doskonałą sześciodaniową degustacją w jednej z najlepszych restauracji w Oksfordzie. Twoje doświadczenie zaczyna się od wejścia na pokład jednej z naszych eleganckich edwardiańskich łodzi na 40-minutowy rejs, podczas którego można podziwiać najważniejsze atrakcje życia na rzece w Oksfordzie. Widzimy Folly Bridge, Christchurch Meadows, przystanki uniwersyteckie i część toru regatowego, podczas gdy podawany jest kieliszek szampana. To może być wspaniały czas na przebywanie nad rzeką, gdy słońce schodzi niżej na niebie, a światło nabiera magicznej jakości. Wysiądź w The Folly, gdzie Twój wykwintny posiłek będzie serwowany w uroczym otoczeniu wewnątrz restauracji lub na pływającym tarasie nad rzeką. Menu degustacyjne jest wizytówką najlepszych dań sezonowych. Istnieje możliwość 6-daniowego parowania win w cenie 39 GBP za osobę lub alternatywnie możesz wybrać z obszernej karty win jako uzupełnienie posiłku

Liczba znalezionych atrakcji: 8
Sortuj wg::

Folly Bridge: najlepsze atrakcje w pobliżu

Folly Bridge: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Folly Bridge? Kliknij tutaj.