Z Florencji: Zwiedzanie i degustacja win w Toskanii

Numer identyfikacyjny produktu: 28065

Od 264,66 zł za osobę

Rezerwuj teraz
Najważniejsze informacje
Czas trwania
7 godz.
Akceptowane kupony elektroniczne
Akceptowane kupony papierowe
Przewodnik
angielski

Termin i liczba uczestników:

Trwa ładowanie strony...

Nie zwlekaj!
 • Wybierz się na 1-dniową, relaksującą wycieczką po winnicach Toskanii
 • Skosztuj aż 7 gatunków wina w ciągu 1 dnia
 • Weź udział w profesjonalnym kursie degustacji wina
 • Wypróbuj tłoczonej na zimno oliwy z oliwek oraz octu balsamicznego
 • Uracz się lodami, które zdobyły mistrzostwo świata
 • Zwiedzaj San Gimignano – słynne miasto na wzgórzu
Wycieczka w skrócie
Weź udział w wycieczce po winnicach Toskanii oraz degustacji wina. Oferta jest dostępna dla osób w wieku od 18 do 35 lat. Poznawaj malownicze wiejskie krajobrazy Chianti i skosztuj tradycyjnych gatunków wina. Wycieczka kończy się w San Gimignano.
Tego możesz się spodziewać
Weź udział w 1-dniowej wycieczce po wiejskich okolicach Chianti i dowiedz się, dlaczego region ten słynie zarówno z krajobrazów, jak i z wina.

Pierwszym punktem wycieczki będzie kurs degustacji, w trakcie którego skosztujesz aż 4 różnych gatunków wina, w tym słynnego D.O.C.G. Chianti Classico, wina typu Super Tuscan, a także 30-letniego octu balsamicznego oraz doskonałej, tłoczonej na zimno truflowej oliwy z oliwek. Nauczysz się rozpoznawać poszczególne aromaty od doświadczonych pasjonatów zajmujących się produkcją wina.

Kolejnym punktem wycieczki będzie zwiedzanie położonej w zapierającej dech w piersiach okolicy lokalnej winiarni, słynącej z produkcji białego wina D.O.C.G. Vernaccia oraz podziwianie widoku na słynne wieże San Gimignano. Pracownicy winiarni oprowadzą Cię po winnicach i piwniczkach z winem, oraz zdradzą Ci tajniki produkcji wina i oliwy. Dowiesz się też, jak najlepiej dobierać wina do posiłków.

W winiarni możesz kupić lokalne produkty w korzystnych cenach, w tym wina. Zabierz je ze sobą do domu lub wyślij rodzinie i przyjaciołom!

Wieczorem wybierz się na przechadzkę wąskimi uliczkami San Gimignano. Pozwól się porwać zakupowemu szaleństwu i delektuj się lodami, które zostały okrzyknięte najlepszymi lodami na świecie podczas Mistrzostw Świata Lodziarzy!

Wycieczka rozpoczyna się w San Gimignano o godz. 15.45. Przewidywany czas podróży wynosi 1 godzinę i 10 minut. Powrót do Florencji o godz. 17.00.
Wliczone w cenę
 • Przewóz 8-osobowym vanem lub minibusem
 • Anglojęzyczny miejscowy przewodnik
 • Degustacja wina w 2 winiarniach
 • Degustacja tłoczonej na zimno oliwy z oliwek i octu balsamicznego
 • 1,5-godzinne zwiedzanie San Gimignano
 • Mapy oraz informacje od przewodnika
Warunki anulowania
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 1 dzień przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów
Miejsce zbiórki

Naprzeciwko siedziby naszego biura „Italy on a Budget Tours” położonego przy Via Nazionale 149, po przeciwnej stronie hotelu Galileo. Zbiórka o godz. 9.40. Jeżeli nie możesz nas znaleźć lub wiesz, że się spóźnisz, zadzwoń do nas jak najszybciej! (Otwórz w Google Maps)

Co trzeba wiedzieć
Uwaga! Jeżeli nocujesz w Sienie, poproś przewodnika o wysadzenie w San Gimignano zamiast we Florencji. Z San Gimignano dostaniesz się do Sieny miejscowym autobusem. Punkt odbioru i odwozu znajduje się w pobliżu stacji kolejowej, więc jeżeli wymeldowujesz się z hotelu w dniu wycieczki, możesz zabrać ze sobą swój bagaż. Przechowamy go w luku bagażowym, aby umożliwić Ci wyruszenie do kolejnego celu podróży od razu po powrocie do Florencji.

Od 264,66 zł za osobę

Rezerwuj teraz
Gwarantujemy
 • Błyskawiczną i pewną rezerwację
 • Najniższe ceny
To mówią inni (Opinie: 15)

Organizator:

Italy on a Budget Tours

Numer identyfikacyjny produktu: 28065