Dodaj daty

FlorencjaKultura i historia

Nasze najbardziej polecane Florencja Kultura i historia

Florencja: miejsce renowacji baptysterium i zwiedzanie katedry

1. Florencja: miejsce renowacji baptysterium i zwiedzanie katedry

Ciesz się ekskluzywnym dostępem do miejsca renowacji baptysterium we Florencji ze swoimi przewodnikami i podziwiaj zapierające dech w piersiach mozaiki ośmiobocznej kopuły z niewielkiej odległości. Następnie zwiedzaj katedrę we Florencji podczas wycieczki z przewodnikiem z biletami wstępu bez kolejki. Spotkaj się ze swoimi przewodnikami na Piazza San Giovanni i podziwiaj kultowe marmurowe fasady i pomarańczowe dachy florenckiego kompleksu Duomo. Rozpocznij swoją wycieczkę od baptysterium we Florencji, które jest obecnie odnawiane. Będąc w środku, spójrz na ośmioboczną kopułę ozdobioną złotymi mozaikami z 1225 roku. Posłuchaj o tej imponującej budowli i jej miejscu w historii Florencji, zanim założysz kask i pójdziesz za przewodnikami na plac budowy. Zobacz skomplikowane mozaiki z niewielkiej odległości i zobacz kluczowe sceny biblijne rozgrywające się na suficie, w tym Sąd Ostateczny. Następnie udaj się do katedry we Florencji i podziwiaj zapierające dech w piersiach szczegóły jej słynnej fasady. Omiń ruchliwe tłumy dzięki biletom wstępu bez kolejki i wejdź do tego gotyckiego cudu i klejnotu florenckiej panoramy. Zobacz sklepiony sufit rozciągający się nad tobą, rozpoczynając wycieczkę z przewodnikiem. Dowiedz się więcej o budowie katedry na przestrzeni wieków, gdy Twoi przewodnicy pokażą Ci znajdujące się w niej wspaniałe dzieła sztuki. Posłuchaj o wybitnych postaciach, które odegrały rolę w ukształtowaniu katedry w to, czym jest dzisiaj, od Filippo Brunelleschiego po Giotta. Znajdująca się w samym sercu starego miasta wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO katedra i baptysterium we Florencji uosabiają florenckie dziedzictwo od średniowiecznych początków po renesans. Podziwiaj sufit baptysterium z ekskluzywnego punktu widokowego i przechadzaj się po ozdobnych salach wspaniałej katedry.

Florencja: Galeria Akademii – wycieczka z przewodnikiem

2. Florencja: Galeria Akademii – wycieczka z przewodnikiem

Poznaj bogatą historię Włoch, którą przybliża fascynująca sztuka. Zwiedź z przewodnikiem florencką Galerię Akademii, dowiadując się wszystkiego o artystach stojących za każdym z dzieł. Zobacz słynny posąg Dawida autorstwa Michała Anioła. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem, zapłać za bilet wstępu i udaj się do Galerii Akademii, omijając kolejkę. Przechadzaj się pośród wspaniałej kolekcji, przyglądając się imponującym obrazom Filippino Lippiego, Domenica Ghirlandaia i innych mistrzów. Wysłuchaj pełnych sekretów opowieści na temat dzieł sztuki i artystów, których twórczość można podziwiać w galerii. Dowiedz się też więcej o potężnym rodzie Medyceuszów. Przekonaj się o tym, dlaczego to właśnie Florencja jest miejscem narodzin renesansu i jaką rolę w życiu Michała Anioła odegrała rodzina Medyceuszów. Koniecznie przyjrzyj się z bliska gigantycznemu posągowi Dawida.

Florencja: bilet wstępu bez kolejki do Galerii Akademii z rzeźbą „Dawid” Michała Anioła

3. Florencja: bilet wstępu bez kolejki do Galerii Akademii z rzeźbą „Dawid” Michała Anioła

Skorzystaj z biletu wstępu bez kolejki do Galerii Akademii i zobacz rzeźbę „Dawid” Michała Anioła. Podziwiaj tę perłę Florencji i ciesz się dostępem do wszystkich części muzeum i opcjonalnym audioprzewodnikiem. W muzeum znajduje się więcej rzeźb Michała Anioła niż gdziekolwiek indziej na świecie. Po ominięciu kolejek po bilety zacznij odkrywanie arcydzieł stworzonych przez artystów, którzy mieszkali i pracowali we Florencji w okresie renesansu. Zobaczysz prace takich mistrzów jak Botticelli, Filippino Lippi, Pietro Perugino, Paolo Uccello i wielu innych. Jeśli wybierzesz opcję z audioprzewodnikiem, załóż słuchawki i dowiedz się więcej o atrakcjach muzeum podczas zwiedzania. Zobacz posągi „Więźniowie ”i „św. Mateusz” w sali Michała Anioła, imponującym pokoju zdominowanym przez rzeźbę Dawida. Udaj się do Muzeum Instrumentów Muzycznych, gdzie zachwyci Cię fortepian uważany za najstarszy zachowany fortepian na świecie oraz bezcenna altówka Stradivariusa, stworzona dla wielkiego księcia Ferdynanda I Medyceusza. Przed zakończeniem wycieczki koniecznie odwiedź odrestaurowaną wystawę Gipsoteca Bartolini z rzeźbami i popiersiami związanymi z twórczością Lorenza Bartoliniego.

Florencja: wstęp bez kolejki do Galerii Uffizi

4. Florencja: wstęp bez kolejki do Galerii Uffizi

Skorzystaj z biletu wstępu bez kolejki do znanej na całym świecie galerii Uffizi we Florencji. Zobacz dzieła sztuki w jednym z największych muzeów sztuki we Włoszech (i na świecie). Podziwiaj sztukę włoskiego renesansu autorstwa największych artystów wszech czasów. Zobacz obrazy Michała Anioła, Leonarda da Vinci, Rafaela, Giotta, Cimabuego, Masaccia i innych. Udaj się do najbardziej znanej sali w galerii, aby zobaczyć oszałamiającą kolekcję dzieł Botticellego. Obejrzyj „Wiosnę” oraz „Narodziny Wenus”. Zadumaj się nad interpretacją narodzin bogini, która na obrazie wyłania się z piany morskiej. Uniknij stresu związanego ze zwiedzaniem w zorganizowanych grupach i odkrywaj sekrety galerii w swoim tempie. W muzeum możesz pozostać tak długo, jak chcesz. By móc podziwiać jeszcze więcej niesamowitych dzieł sztuki, dodaj bilety wstępu bez kolejki do pałacu Pittich i ogrodu Boboli, wybierając odpowiednią opcję. Po wizycie w Galerii Uffizi możesz odwiedzić pałac i ogród w dowolnym czasie w ciągu kolejnych 5 dni.

Florencja: bilet z wyznaczoną godziną wstępu do Ogrodu Boboli

5. Florencja: bilet z wyznaczoną godziną wstępu do Ogrodu Boboli

Ogrody rozciągają się na rozległym terenie, tworząc muzeum pod gołym niebem z antycznymi i renesansowymi rzeźbami, grotami i dużymi fontannami. Odkrywając liczne i różnorodne ścieżki spacerowe, można poczuć atmosferę dworskiego życia. Grotta del Buontalenti to stworzona przez człowieka jaskinia wypełniona sztucznymi stalaktytami i stalagmitami, z posągami owiec, pasterzy oraz rzymskich bogiń. Jaskinia znajduje się nieopodal wejścia do Ogrodu Boboli, na końcu korytarza Vasariego. 

Z Florencji: Piza, Siena i San Gimignano – wycieczka całodniowa z lunchem

6. Z Florencji: Piza, Siena i San Gimignano – wycieczka całodniowa z lunchem

Odkryj cuda Toskanii podczas niezapomnianego dnia. Wyjedź z Florencji na 12-godzinną wycieczkę. Zobacz piękne krajobrazy, architekturę i dzieła sztuki tego regionu. Posmakuj lokalnej kuchni i wybierz wycieczkę z przewodnikiem w swoim języku, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o tej historycznej okolicy. Na początek odwiedź Pizę z zachwycającym placem Piazza dei Miracoli. Zobacz katedrę Santa Maria Assunta, baptysterium i słynną Krzywą Wieżę. W Pizie zaplanowano czas wolny, po którym wyruszysz do typowej dla Toskanii winiarni w regionie Chianti. Zjedz wyśmienity lunch, do którego podane zostanie lokalne wino. Zwiedź Sienę. Zajrzyj na plac Piazza del Campo, gdzie odbywa się gonitwa konna w ramach festynu Palio di Siena. Odwiedź też plac Piazza del Duomo i podziwiaj fasadę wspaniałej katedry. Ostatnim punktem wycieczki jest średniowieczne miasteczko San Gimignano, które wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Cieszy się ono światową sławą za sprawą wina Vernaccia di San Gimignano. W San Gimignano Twoją uwagę z pewnością przykują wieże, które symbolizują potęgę wpływowych rodów. Miasteczko wzniesione pomiędzy polami szafranu i tradycyjnymi winnicami oferuje iście pocztówkowe widoki.

Florencja: wycieczka z przewodnikiem po akademii bez kolejki

7. Florencja: wycieczka z przewodnikiem po akademii bez kolejki

Zanurz się w słynnej florenckiej Akademii. Wybierz się na wycieczkę po galerii, aby zobaczyć wyjątkową kolekcję gotyckich i renesansowych obrazów oraz innych dzieł sztuki. Odwiedź słynny posąg Dawida Michała Anioła. Zobacz inne słynne dzieła wielkiego artysty, takie jak Więźniowie, a także inne arcydzieła sztuki renesansowej. Wysłuchaj pouczającego komentarza anglojęzycznego przewodnika, który ożywi każdą pracę dzięki wewnętrznym historiom jednego z największych artystów na świecie.

Florencja: bilet wstępu do pałacu Pittich

8. Florencja: bilet wstępu do pałacu Pittich

Odwiedź pałac Pittich we Florencji i zwiedź Galerię Palatyńską oraz Galerię Sztuki Współczesnej dzięki biletowi priorytetowemu. Zachwyć się historycznymi kolekcjami, w tym Skarbcem Wielkich Książąt i kolekcją rodziny Medyceuszy. Pałac został zbudowany dla rodziny Pittich w 1457 roku według projektu Filippa Brunelleschiego.Obecnie w tym wystawnym renesansowym pałacu mieści się niezwykła kolekcja dzieł sztuki. Zachwyć się niektórymi ze wspaniałych dzieł zgromadzonych przez Medyceuszy w trakcie ich rządów. Zobacz prace Rafaela, Caravaggia, Tycjana, Pietra da Cortony i Rubensa. Z okien możesz podziwiać widok na zaprojektowaną przez Brunelleschiego bazylikę Santo Spirito i Ogród Boboli.  W trakcie wizyty w pałacu Pittich nie zapomnij odwiedzić jednych z najważniejszych muzeów we Florencji. Udaj się do Galerii Palatyńskiej na 1. piętrze i odkryj bogatą kolekcję obrazów z XVI i XVII wieku, a także do Apartamentów Królewskich, w których znajdują się meble pochodzące z przebudowy przeprowadzonej w XIX wieku. Później przenieś się na 2. piętro i odwiedź Galerię Sztuki Współczesnej ze wspaniałą kolekcją obrazów i rzeźb, głównie włoskich, pochodzących z okresu od końca XVIII wieku do I wojny światowej. Eleganckie pokoje, które zamieszkiwali wielcy książęta Lotaryngii, zdobią dzieła z okresu neoklasycystycznego i romantyzmu.

Florencja: Galeria Akademii – bilet wstępu priorytetowego i e-book

9. Florencja: Galeria Akademii – bilet wstępu priorytetowego i e-book

Zdecyduj się na bilet wstępu priorytetowego do Galerii Akademii, aby możliwie najlepiej wykorzystać czas spędzony we Florencji. Zachwyć się jedną z najsłynniejszych rzeźb świata – posągiem Dawida autorstwa Michała Anioła. Podziwiaj też inne dzieła tego artysty. Wejdź do muzeum oddzielnym wejściem, omijając długie kolejki. Dzięki zarezerwowanemu wcześniej biletowi ominiesz kasę i unikniesz niepewności odnośnie dostępności biletów. Wejdź do głównej sali muzeum, gdzie Twoim oczom ukaże się posąg Dawida i niektóre z niedokończonych dzieł Michała Anioła, na których wciąż można dostrzec ślady dłuta. Zajrzyj do gipsoteki, która obejmuje oryginalne modele gipsowe wykonane w XIX wieku przez florenckich rzeźbiarzy. Później zwiedź pozostałe galerie muzeum. Zobacz arcydzieła średniowiecznych i renesansowych malarzy. Przed zakończeniem wizyty udaj się na najwyższe piętro, gdzie Twoją uwagę przykują ogromne średniowieczne malowidła ołtarzowe.

Florencja: wstęp na kopułę Brunelleschiego i do kompleksu katedralnego

10. Florencja: wstęp na kopułę Brunelleschiego i do kompleksu katedralnego

Skorzystaj z tym biletem z ułatwionego wstępu na kopułę Brunelleschiego, która jest częścią florenckiej katedry. Spotkaj się z lokalnym opiekunem wycieczki na miejscu zbiórki, okaż kupon i odbierz bilety, aby rozpocząć przygodę. Jeżeli masz ze sobą plecak, wówczas skorzystaj z bezpłatnej przechowalni bagażu (zwiedzanie z plecakiem nie jest dozwolone). Wejdź na kopułę. Pokonaj 463 stopnie, aby dotrzeć na sam szczyt. Zachwyć się architekturą kopuły, która kształtem przypomina jajko. W swoim czasie była największą tego typu konstrukcją na świecie. Będąc we wnętrzu kopuły, Twoją uwagę z pewnością przykują liczne freski i witraże. Zachwyć się m.in. freskiem „Sąd Ostateczny” autorstwa Federico Zuccariego oraz Giorgio Vasariego. Podziwiaj ze szczytu piękną panoramę Florencji i okolic.

Liczba znalezionych atrakcji: 504
Sortuj wg::
Strona 1 z 32

Najważniejsze atrakcje

Niezwykłe doznania

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Kultura i historia w: Florencja

Oprócz atrakcji typu Kultura i historia jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Florencja?

W których atrakcjach typu Kultura i historia w: Florencja obowiązują obostrzenia dot. COVID-19?

Florencja: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Florencja? Kliknij tutaj.

Florencja: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 17 022 opinii

nie spiesz się. nosić NAPRAWDĘ wygodne buty. Sztuka, historia i piękno samej galerii i Florencji za oknami zapierają dech w piersiach. Jednak łatwo jest się zbytnio zmęczyć, aby naprawdę zanurzyć się w swoim otoczeniu. Zarezerwuj masaż stóp gdzieś później i delektuj się chianti!

Super nieprzyjazny personel, jak w większości muzeów we Florencji! Wszyscy wydają się bardzo zirytowani. Muzeum jest nieco łatwiejsze w zarządzaniu i dlatego nie jest tak stresujące jak na przykład uffizi. Wystawa zdecydowanie warta obejrzenia. Audioprzewodnik działa tak sobie.

Doskonałe doświadczenie! Dla tych, którzy lubią sztukę, to wspaniałe muzeum! odbiór biletów był szybki i wygodny, a wejście było jeszcze szybsze! Gorąco polecam

Chłodny! Nie przegap galerii... i zobacz to wspaniałe dzieło sztuki... Dawid Wielkiego Michała Anioła...! Uff... jak cudownie!!!

Fajne doświadczenie, rezerwując wszystko upraszczasz.