Dodaj daty

Florencja
Dla odwiedzających po raz pierwszy

Dla odwiedzających po raz pierwszy
Liczba znalezionych atrakcji: 9

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Florencja: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 810
Sortuj wg::

Nasze najbardziej polecane Florencja Dla odwiedzających po raz pierwszy

Florencja: Bilet wstępu o określonej godzinie do Galerii Uffizi z pominięciem kolejki

1. Florencja: Bilet wstępu o określonej godzinie do Galerii Uffizi z pominięciem kolejki

Skorzystaj z biletu wstępu bez kolejki do znanej na całym świecie galerii Uffizi we Florencji. Zobacz dzieła sztuki w jednym z największych muzeów sztuki we Włoszech (i na świecie). Podziwiaj sztukę włoskiego renesansu autorstwa największych artystów wszech czasów. Zobacz obrazy Michała Anioła, Leonarda da Vinci, Rafaela, Giotta, Cimabuego, Masaccia i innych. Udaj się do najbardziej znanej sali w galerii, aby zobaczyć oszałamiającą kolekcję dzieł Botticellego. Obejrzyj „Wiosnę” oraz „Narodziny Wenus”. Zadumaj się nad interpretacją narodzin bogini, która na obrazie wyłania się z piany morskiej. Uniknij stresu związanego ze zwiedzaniem w zorganizowanych grupach i odkrywaj sekrety galerii w swoim tempie. W muzeum możesz pozostać tak długo, jak chcesz. By móc podziwiać jeszcze więcej niesamowitych dzieł sztuki, dodaj bilety wstępu bez kolejki do pałacu Pittich i ogrodu Boboli, wybierając odpowiednią opcję. Po wizycie w Galerii Uffizi możesz odwiedzić pałac i ogród w dowolnym czasie w ciągu kolejnych 5 dni.

Florencja: Bilet wstępu do Interaktywnego Muzeum Leonarda

2. Florencja: Bilet wstępu do Interaktywnego Muzeum Leonarda

Jeśli chcesz doświadczyć czegoś nowego, odwiedzić wyjątkowe muzeum, dowiedzieć się więcej o Leonardo da Vinci – największym geniuszu wszech czasów – oraz wziąć udział w fantastycznej podróży, aby odkryć jego świat, dowiedzieć się więcej o jego wynalazkach i wypróbować najpiękniejsze maszyny, które narysował on w swoich kodeksach, koniecznie odwiedź Interaktywne Muzeum Leonarda da Vinci. Muzeum, które działa od ponad 20 lat we Florencji i znajduje się w samym centrum miasta, jest odpowiednie dla każdego w wieku od 7/8 lat. Wciąga ono każdą osobę odwiedzającą, która staje się bohaterem nowego i fantastycznego doświadczenia, oferując interaktywne, interesujące, zabawne i stymulujące przeżycie. Poznasz najważniejsze wynalazki Leonarda, odkryjesz jego badania w dziedzinie inżynierii, fizyki, anatomii i malarstwa. Odkryjesz, że wiele z jego projektów jest aktualnych nadal, ponad 500 lat później. Wewnątrz możesz wypróbować czołg, katapultę, śrubę ślimakową, śrubę pionową, piłę hydrauliczną, prasę drukarską oraz wiele innych maszyn i mechanizmów stworzonych dzięki analizie projektów narysowanych przez Leonarda w jego słynnych kodeksach. Aby uniknąć kolejek przy wejściu, bilety do muzeum są sprzedawane wyłącznie online, gdzie możesz wybrać dzień i godzinę wizyty.

Florencja: Bilet wstępu bez kolejki do Dawida Michała Anioła

3. Florencja: Bilet wstępu bez kolejki do Dawida Michała Anioła

Poznaj Dawida Michała Anioła dzięki biletowi wstępu bez kolejki do Muzeum Galerii Accademia. Odkryj tę perłę Florencji z dostępem do wszystkich części muzeum. To muzeum zawiera więcej rzeźb Michała Anioła niż gdziekolwiek indziej na świecie. Po ominięciu kolejek po bilety zacznij odkrywać arcydzieła stworzone przez artystów, którzy żyli i pracowali we Florencji w okresie renesansu, w tym Botticelli, Filippino Lippi, Pietro Perugino, Paolo Uccello i wielu innych. Jeśli wybierzesz opcję przewodnika audio, podłącz słuchawki, aby dowiedzieć się o najważniejszych wydarzeniach w muzeum podczas zwiedzania. Przejdź dalej do Czterech Więźniów i San Matteo w sali Michała Anioła, imponującego pomieszczenia zdominowanego przez Dawida. Udaj się do Muzeum Instrumentów Muzycznych, gdzie możesz podziwiać fortepian znany jako najstarszy istniejący fortepian na świecie wraz z bezcenną Violą Stradivari, stworzoną dla wielkiego księcia Ferdinando Medici. Przed zakończeniem wizyty koniecznie zobacz odnowioną Gipsotekę Bartoliniego, salon wystawowy rzeźb i popiersi związanych z rzeźbą Lorenzo Bartoliniego.

Florencja: „Dawid” – bilet na określoną godzinę

4. Florencja: „Dawid” – bilet na określoną godzinę

Odkryj słynne obrazy, rzeźby i gobeliny dzięki temu biletowi z wyznaczoną godziną wstępu do Galerii Akademii we Florencji.Zobacz legendarne dzieła Michała Anioła, w tym „Dawida”,„Jeńców” i „Świętego Mateusza”. Podziwiaj prace innych znanych mistrzów, takich jak Bartolini.  Podziwiaj marmurowy posąg o wysokości 5,17 metra przedstawiający biblijnego bohatera Dawida, ulubiony temat sztuki florenckiej. Posąg szybko stał się symbolem obrony swobód obywatelskich, których ucieleśnieniem była ówczesna Republika Florencka – niezależne miasto-państwo zagrożone ze wszystkich stron przez potężniejsze, rywalizujące państwa oraz przez hegemonię rodziny Medyceuszy.    W sąsiednich pomieszczeniach należących do dwóch dawnych klasztorów zgromadzone są ważne dzieła sztuki z Akademii Wzornictwa, Akademii Sztuk Pięknych i zlikwidowanych klasztorów.  Niedawno galeria została wzbogacona o ważną kolekcję starych instrumentów muzycznych z konserwatorium Cherubini.

Florencja: wycieczka po winnicach Chianti z degustacją potraw i wina

5. Florencja: wycieczka po winnicach Chianti z degustacją potraw i wina

Spotkaj się z przewodnikiem, wejdź na pokład autokaru i wyrusz w kierunku regionu Chianti. W drodze do pierwszej winnicy przewodnik podzieli się interesującymi faktami i ciekawostkami na temat atrakcji na trasie. Odwiedź pierwszą „cantinę” na trasie wycieczki, gdzie powitają Ci producenci wina. Posłuchaj krótkiego wprowadzenia na temat historii winnicy i rodzajów produkowanych tam win, a następnie weź udział w wycieczce z przewodnikiem po obiektach i pobliskich winnicach. Dowiedz się wszystkiego o procesie produkcji wina, materiałach używanych do tworzenia beczek i wymaganiach, które trzeba spełnić, aby uzyskać oznaczenie „Chianti Classico”. Później rozpocznij pierwszą sesję degustacji 4 różnych win. Poznasz informacje na temat każdego z nich, a także wskazówki dotyczące smakowania wina i rozumienia jego cech. W trakcie degustacji podane zostaną też lokalne przekąski produkowane w regionie, takie jak sery, pieczywo, oliwa z oliwek i salumi. Wsiądź do autobusu i udaj się do drugiej winiarni. Po drodze zatrzymaj się w malowniczym punkcie widokowym, skąd podziwiać można oszałamiającą panoramę wzgórz Chianti. W drugiej winiarni dowiesz się o metodach produkcji w tym miejscu, co wyróżnia rosnące tu winorośle i wpływie pogody na winogrona. Weź udział w krótkim spacerze po winnicach z przewodnikiem i zobacz znajdujące się tu obiekty. Następnie spróbujesz do 3 różnych win, a charyzmatyczny lokalny producent wina opowie Ci o właściwościach każdego z nich. Będziesz mieć też trochę czasu wolnego, po czym wrócisz do Florencji.

Florencja: Galeria Accademia - wycieczka z przewodnikiem

6. Florencja: Galeria Accademia - wycieczka z przewodnikiem

Zanurz się w fascynującej historii Włoch, opowiedzianej przez ich hipnotyzującą sztukę. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po Galerii Accademia we Florencji i dowiedz się wszystkiego o artystach stojących za każdym dziełem. Zobacz na własne oczy słynnego na całym świecie Dawida Michała Anioła. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i wejdź do Galerii Accademia bez czekania w kolejce. Rozpocznij wnikliwy spacer po niesamowitej kolekcji, odkrywając majestatyczne obrazy Filippino Lippiego, Domenico Ghirlandaio i nie tylko. Posłuchaj sekretnych historii o dziełach sztuki i artystach prezentowanych w galerii, a także starożytnych opowieści o potężnej rodzinie Medyceuszy. Zrozum, dlaczego renesans narodził się we Florencji i dlaczego ta rodzina była tak ważna dla Michała Anioła. I oczywiście podejdź blisko gigantycznego Dawida.

Florencja: Galeria Accademia Bilet wstępu priorytetowego z eBookiem

7. Florencja: Galeria Accademia Bilet wstępu priorytetowego z eBookiem

Wykorzystaj maksymalnie swój czas we Florencji dzięki biletowi wstępu na określoną godzinę do Galerii Accademia. Podziwiaj jedną z najsłynniejszych rzeźb na świecie, Dawida Michała Anioła, i zobacz inne dzieła rzeźbiarza. Przeglądaj galerię z przydatnym przewodnikiem w formacie pdf. Omiń długie kolejki i wejdź do galerii osobnym wejściem. Dzięki zarezerwowanemu biletowi możesz ominąć kolejkę do kasy biletowej i uniknąć obaw, czy bilety będą dostępne. Odwiedź główną salę, aby zobaczyć posąg Dawida Michała Anioła i niektóre z jego niedokończonych dzieł wciąż noszących ślady dłuta. Odkryj Gipsoteca, w której znajdują się oryginalne modele gipsowe wykonane przez XIX-wiecznych rzeźbiarzy florenckich. Zobacz oryginalne instrumenty muzyczne należące do Medyceuszy, w tym 3 wykonane przez Stradivariusa. Następnie zwiedzaj galerie malarstwa w muzeum i zobacz arcydzieła malarzy średniowiecznych i renesansowych. Przed zakończeniem wizyty wejdź na najwyższe piętro, aby podziwiać ogromne średniowieczne ołtarze.

Florencja: bilet z wyznaczoną godziną wstępu do Ogrodu Boboli

8. Florencja: bilet z wyznaczoną godziną wstępu do Ogrodu Boboli

Ogrody rozciągają się na rozległym terenie, tworząc muzeum pod gołym niebem z antycznymi i renesansowymi rzeźbami, grotami i dużymi fontannami. Odkrywając liczne i różnorodne ścieżki spacerowe, można poczuć atmosferę dworskiego życia. Grotta del Buontalenti to stworzona przez człowieka jaskinia wypełniona sztucznymi stalaktytami i stalagmitami, z posągami owiec, pasterzy oraz rzymskich bogiń. Jaskinia znajduje się nieopodal wejścia do Ogrodu Boboli, na końcu korytarza Vasariego. 

Florencja: Dawid Michała Anioła - bilet priorytetowy i aplikacja audio

9. Florencja: Dawid Michała Anioła - bilet priorytetowy i aplikacja audio

Skorzystaj z naszego biletu priorytetowego, będziesz miał prawo wejść w wybranym przez siebie dniu i godzinie, a także ominiesz kolejkę po bilet, spotykając się z naszym gospodarzem przed muzeum z gotowym biletem. Nasi gospodarze mówiący po włosku i angielsku wprowadzą Cię do bramki kontroli bezpieczeństwa. Dzień przed wizytą otrzymasz wiadomość WhatsApp z przypomnieniem o miejscu spotkania i instrukcją pobrania dołączonej mobilnej aplikacji audio na swoje urządzenia; nie zapomnij naładować telefonu i zabrać ze sobą własne słuchawki. Teraz podłącz słuchawki do urządzenia i korzystaj z naszej ekskluzywnej aplikacji mobilnej z audioprzewodnikiem, aby odkryć geniusz największego artysty wszechczasów, Michała Anioła, poprzez jego liczne rzeźby w Galerii Sztuki Accademia, której nie można przegapić. Wewnątrz podziwiaj oryginalnego Dawida Michała Anioła i zobacz, jak zmienia się jego wyraz twarzy, gdy przechodzisz przez pokój. Podziwiaj szczegóły i opanowanie wyrzeźbione w jednym kawałku marmuru i przekonaj się, dlaczego David urzekł pokolenia na całym świecie. Dawid reprezentuje biblijnego bohatera zwyciężającego z Goliatem, symbolizującego obronę swobód obywatelskich zawartych w Republice Florencji, niezależnym mieście w okresie średniowiecza i renesansu. Ponadto zobacz inne rzeźby wyrzeźbione przez Michała Anioła, takie jak Prigioni (Więźniowie). Te powykrzywiane ciała miały trafić do grobowca papieża Juliusza II, ale grobowiec nigdy nie został ukończony. Zwiedzaj muzeum dalej i zobacz posągi i obrazy innych artystów renesansu, takich jak Andrea Orcagna, Taddeo Gaddi, Domenico Ghirlandaio, Filippino Lippi i Sandro Botticelli. Można także odwiedzić salę poświęconą kolekcji dawnych instrumentów muzycznych z Konserwatorium Cherubinów, Dział Instrumentów Muzycznych. W tej kolekcji znajdują się skrzypce Antonio Stradivariusa należące do Kwintetu Medycejskiego. Skorzystaj z możliwości pełnego poznania domu Dawida Michała Anioła i zarezerwuj wizytę u nas!

Florencja: Katedra i kopuła Brunelleschiego - bilet i aplikacja audio

10. Florencja: Katedra i kopuła Brunelleschiego - bilet i aplikacja audio

Wyrusz w wzbogacającą trzydniową podróż po Florencji z naszą ekskluzywną przepustką, zapewniającą dostęp do cudów kopuły Brunelleschiego, ozdobnego baptysterium, majestatycznej katedry, muzeum Opera del Duomo i kultowej dzwonnicy Giotto. Zanurz się w bogatej historii miasta, sztuce i cudach architektury, odkrywając te słynne zabytki, z których każdy oferuje wyjątkowe spojrzenie na dziedzictwo kulturowe i mistrzostwo artystyczne Florencji. Zwiedzający mogą zanurzyć się w zapierających dech w piersiach widokach ze szczytu kopuły Brunelleschiego i zagłębić się w historyczne znaczenie, a wszystko to uzupełnione naszym audioprzewodnikiem opracowanym przez pasjonatów historii sztuki. Dzień przed wizytą otrzymasz wiadomość WhatsApp z przypomnieniem o miejscu spotkania i instrukcjami pobrania naszej dołączonej mobilnej aplikacji audio na swoje urządzenia; nie zapomnij naładować telefonu i zabrać ze sobą słuchawek. W dniu wizyty na Kopule Brunelleschiego, przed wspinaczką, jeśli masz plecak, skorzystaj z bezpłatnej przechowalni bagażu, ponieważ nie możesz wejść do środka z małymi lub dużymi torbami.. Aby zapewnić niezapomnianą wspinaczkę na kopułę Brunelleschiego, uprzejmie prosimy odwiedzających o przestrzeganie zaplanowanej godziny i dnia zgodnie z rezerwacją, aby zapewnić płynne i przyjemne wrażenia. Jednak dzięki wygodzie naszej trzydniowej przepustki, reszta urzekającego kompleksu - w tym Baptysterium, Katedra, Muzeum Opera del Duomo i Dzwonnica Giotto - czeka na eksplorację w wolnym czasie w ciągu 72-godzinnego okna, co pozwala na elastyczność i wystarczająco dużo czasu na delektowanie się każdym wspaniałym miejscem. Podczas wizyty pamiętaj, że Baptysterium jest w trakcie renowacji mozaik na sklepieniu, co daje odwiedzającym możliwość bycia świadkiem słynnej włoskiej sztuki renowacji i pokazania słynnych i fascynujących prac renowacyjnych w kraju.

Najważniejsze atrakcje

Florencja

Florencja

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Dla odwiedzających po raz pierwszy w: Florencja

Oprócz atrakcji typu Dla odwiedzających po raz pierwszy jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Florencja?

W: Florencja są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Florencja: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Florencja? Kliknij tutaj.

Florencja: Co mówią inni?

Świetnie się bawiliśmy podczas tej wycieczki i w ciągu jednego dnia zwiedziliśmy wiele różnych miejsc. Moją ulubioną częścią był lunch w regionie Chianti, jedzenie było pyszne, a atmosfera ożywiona. Lokalizacja miała najpiękniejsze widoki na Toskanię. Choć w ciągu jednego dnia zwiedziliśmy wiele miast, podróż nie była męcząca. Nasz przewodnik Manolo był niesamowity i informował nas na każdym kroku. Dostarczył jasne instrukcje dotyczące miejsc spotkań i nawigacji po każdym mieście. Dzięki temu mogliśmy zdążyć na czas i zobaczyć jak najwięcej z każdego miejsca. Nasz kierowca był świetny i zabrał nas do wszystkich miejsc docelowych na czas. Gorąco polecam tę wycieczkę jako wprowadzenie do włoskiego regionu Toskanii!

Gabriel był najlepszym przewodnikiem w historii! Był kompetentny, dokładny i zabawny. Był bardzo miły i cierpliwy. Wrócił po nas, gdy zostaliśmy w tyle podczas chodzenia. Wiedział, jak wszyscy mają na imię, gdy je usłyszał, a także wiedział, z kim podróżowaliśmy. Przyszedł nawet autobusem w drodze powrotnej do Florencji, aby zapytać o naszą ulubioną część dnia i odpowiedzieć na wszelkie ostatnie pytania, jakie możemy mieć. Ten dzień przerósł moje wszelkie oczekiwania.

To była niesamowita, cudowna wycieczka z kompetentnym, troskliwym i zorganizowanym przewodnikiem. Gabrielle sprawiła, że 12-godzinna podróż minęła błyskawicznie. Miejsca, które odwiedziliśmy były piękne, lunch w gospodarstwie z degustacją wina był przyjemny i na koniec obejrzeliśmy Wieżę w Pizie!

Gabriel był fenomenalny. Był bardzo kompetentny i dotrzymywał wszystkim terminów. Winiarnia była najlepszą częścią. Niesamowite widoki, niesamowite jedzenie, niesamowite wino. 10/10 polecam!

Super polecane doświadczenie !! Pyszne jedzenie i wino, niesamowite widoki, uwaga Noemí była najlepsza! !