Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Florencja

Toskania pozostaje pod wpływem renesansu, co można dostrzec w licznych perłach architektury i sztuki.

Florencja – nasze najbardziej polecane atrakcje

Florencja: Bilet czasowy do Galerii Uffizi z pominięciem kolejki

1. Florencja: Bilet czasowy do Galerii Uffizi z pominięciem kolejki

Skorzystaj z biletu wstępu bez kolejki do znanej na całym świecie galerii Uffizi we Florencji. Zobacz dzieła sztuki w jednym z największych muzeów sztuki we Włoszech (i na świecie). Podziwiaj sztukę włoskiego renesansu autorstwa największych artystów wszech czasów. Zobacz obrazy Michała Anioła, Leonarda da Vinci, Rafaela, Giotta, Cimabuego, Masaccia i innych. Udaj się do najbardziej znanej sali w galerii, aby zobaczyć oszałamiającą kolekcję dzieł Botticellego. Obejrzyj „Wiosnę” oraz „Narodziny Wenus”. Zadumaj się nad interpretacją narodzin bogini, która na obrazie wyłania się z piany morskiej. Uniknij stresu związanego ze zwiedzaniem w zorganizowanych grupach i odkrywaj sekrety galerii w swoim tempie. W muzeum możesz pozostać tak długo, jak chcesz. By móc podziwiać jeszcze więcej niesamowitych dzieł sztuki, dodaj bilety wstępu bez kolejki do pałacu Pittich i ogrodu Boboli, wybierając odpowiednią opcję. Po wizycie w Galerii Uffizi możesz odwiedzić pałac i ogród w dowolnym czasie w ciągu kolejnych 5 dni.

Florencja: Bilet wstępu do Interaktywnego Muzeum Leonarda

2. Florencja: Bilet wstępu do Interaktywnego Muzeum Leonarda

Jeśli chcesz doświadczyć czegoś nowego, odwiedzić wyjątkowe muzeum, dowiedzieć się więcej o Leonardo da Vinci – największym geniuszu wszech czasów – oraz wziąć udział w fantastycznej podróży, aby odkryć jego świat, dowiedzieć się więcej o jego wynalazkach i wypróbować najpiękniejsze maszyny, które narysował on w swoich kodeksach, koniecznie odwiedź Interaktywne Muzeum Leonarda da Vinci. Muzeum, które działa od ponad 20 lat we Florencji i znajduje się w samym centrum miasta, jest odpowiednie dla każdego w wieku od 7/8 lat. Wciąga ono każdą osobę odwiedzającą, która staje się bohaterem nowego i fantastycznego doświadczenia, oferując interaktywne, interesujące, zabawne i stymulujące przeżycie. Poznasz najważniejsze wynalazki Leonarda, odkryjesz jego badania w dziedzinie inżynierii, fizyki, anatomii i malarstwa. Odkryjesz, że wiele z jego projektów jest aktualnych nadal, ponad 500 lat później. Wewnątrz możesz wypróbować czołg, katapultę, śrubę ślimakową, śrubę pionową, piłę hydrauliczną, prasę drukarską oraz wiele innych maszyn i mechanizmów stworzonych dzięki analizie projektów narysowanych przez Leonarda w jego słynnych kodeksach. Aby uniknąć kolejek przy wejściu, bilety do muzeum są sprzedawane wyłącznie online, gdzie możesz wybrać dzień i godzinę wizyty.

Florencja: Bilet wstępu bez kolejki do Dawida Michała Anioła

3. Florencja: Bilet wstępu bez kolejki do Dawida Michała Anioła

Poznaj Dawida Michała Anioła dzięki biletowi wstępu bez kolejki do Muzeum Galerii Accademia. Odkryj tę perłę Florencji z dostępem do wszystkich części muzeum. To muzeum zawiera więcej rzeźb Michała Anioła niż gdziekolwiek indziej na świecie. Po ominięciu kolejek po bilety zacznij odkrywać arcydzieła stworzone przez artystów, którzy żyli i pracowali we Florencji w okresie renesansu, w tym Botticelli, Filippino Lippi, Pietro Perugino, Paolo Uccello i wielu innych. Jeśli wybierzesz opcję przewodnika audio, podłącz słuchawki, aby dowiedzieć się o najważniejszych wydarzeniach w muzeum podczas zwiedzania. Przejdź dalej do Czterech Więźniów i San Matteo w sali Michała Anioła, imponującego pomieszczenia zdominowanego przez Dawida. Udaj się do Muzeum Instrumentów Muzycznych, gdzie możesz podziwiać fortepian znany jako najstarszy istniejący fortepian na świecie wraz z bezcenną Violą Stradivari, stworzoną dla wielkiego księcia Ferdinando Medici. Przed zakończeniem wizyty koniecznie zobacz odnowioną Gipsotekę Bartoliniego, salon wystawowy rzeźb i popiersi związanych z rzeźbą Lorenzo Bartoliniego.

Florencja: „Dawid” – bilet na określoną godzinę

4. Florencja: „Dawid” – bilet na określoną godzinę

Odkryj słynne obrazy, rzeźby i gobeliny dzięki temu biletowi z wyznaczoną godziną wstępu do Galerii Akademii we Florencji.Zobacz legendarne dzieła Michała Anioła, w tym „Dawida”,„Jeńców” i „Świętego Mateusza”. Podziwiaj prace innych znanych mistrzów, takich jak Bartolini.  Podziwiaj marmurowy posąg o wysokości 5,17 metra przedstawiający biblijnego bohatera Dawida, ulubiony temat sztuki florenckiej. Posąg szybko stał się symbolem obrony swobód obywatelskich, których ucieleśnieniem była ówczesna Republika Florencka – niezależne miasto-państwo zagrożone ze wszystkich stron przez potężniejsze, rywalizujące państwa oraz przez hegemonię rodziny Medyceuszy.    W sąsiednich pomieszczeniach należących do dwóch dawnych klasztorów zgromadzone są ważne dzieła sztuki z Akademii Wzornictwa, Akademii Sztuk Pięknych i zlikwidowanych klasztorów.  Niedawno galeria została wzbogacona o ważną kolekcję starych instrumentów muzycznych z konserwatorium Cherubini.

Florencja: wycieczka po winnicach Chianti z degustacją potraw i wina

5. Florencja: wycieczka po winnicach Chianti z degustacją potraw i wina

Spotkaj się z przewodnikiem, wejdź na pokład autokaru i wyrusz w kierunku regionu Chianti. W drodze do pierwszej winnicy przewodnik podzieli się interesującymi faktami i ciekawostkami na temat atrakcji na trasie. Odwiedź pierwszą „cantinę” na trasie wycieczki, gdzie powitają Ci producenci wina. Posłuchaj krótkiego wprowadzenia na temat historii winnicy i rodzajów produkowanych tam win, a następnie weź udział w wycieczce z przewodnikiem po obiektach i pobliskich winnicach. Dowiedz się wszystkiego o procesie produkcji wina, materiałach używanych do tworzenia beczek i wymaganiach, które trzeba spełnić, aby uzyskać oznaczenie „Chianti Classico”. Później rozpocznij pierwszą sesję degustacji 4 różnych win. Poznasz informacje na temat każdego z nich, a także wskazówki dotyczące smakowania wina i rozumienia jego cech. W trakcie degustacji podane zostaną też lokalne przekąski produkowane w regionie, takie jak sery, pieczywo, oliwa z oliwek i salumi. Wsiądź do autobusu i udaj się do drugiej winiarni. Po drodze zatrzymaj się w malowniczym punkcie widokowym, skąd podziwiać można oszałamiającą panoramę wzgórz Chianti. W drugiej winiarni dowiesz się o metodach produkcji w tym miejscu, co wyróżnia rosnące tu winorośle i wpływie pogody na winogrona. Weź udział w krótkim spacerze po winnicach z przewodnikiem i zobacz znajdujące się tu obiekty. Następnie spróbujesz do 3 różnych win, a charyzmatyczny lokalny producent wina opowie Ci o właściwościach każdego z nich. Będziesz mieć też trochę czasu wolnego, po czym wrócisz do Florencji.

Florencja: Galeria Accademia - wycieczka z przewodnikiem

6. Florencja: Galeria Accademia - wycieczka z przewodnikiem

Zanurz się w fascynującej historii Włoch, opowiedzianej przez ich hipnotyzującą sztukę. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po Galerii Accademia we Florencji i dowiedz się wszystkiego o artystach stojących za każdym dziełem. Zobacz na własne oczy słynnego na całym świecie Dawida Michała Anioła. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i wejdź do Galerii Accademia bez czekania w kolejce. Rozpocznij wnikliwy spacer po niesamowitej kolekcji, odkrywając majestatyczne obrazy Filippino Lippiego, Domenico Ghirlandaio i nie tylko. Posłuchaj sekretnych historii o dziełach sztuki i artystach prezentowanych w galerii, a także starożytnych opowieści o potężnej rodzinie Medyceuszy. Zrozum, dlaczego renesans narodził się we Florencji i dlaczego ta rodzina była tak ważna dla Michała Anioła. I oczywiście podejdź blisko gigantycznego Dawida.

Florencja: Galeria Accademia Bilet wstępu priorytetowego z eBookiem

7. Florencja: Galeria Accademia Bilet wstępu priorytetowego z eBookiem

Wykorzystaj maksymalnie swój czas we Florencji dzięki biletowi wstępu na określoną godzinę do Galerii Accademia. Podziwiaj jedną z najsłynniejszych rzeźb na świecie, Dawida Michała Anioła, i zobacz inne dzieła rzeźbiarza. Przeglądaj galerię z przydatnym przewodnikiem w formacie pdf. Omiń długie kolejki i wejdź do galerii osobnym wejściem. Dzięki zarezerwowanemu biletowi możesz ominąć kolejkę do kasy biletowej i uniknąć obaw, czy bilety będą dostępne. Odwiedź główną salę, aby zobaczyć posąg Dawida Michała Anioła i niektóre z jego niedokończonych dzieł wciąż noszących ślady dłuta. Odkryj Gipsoteca, w której znajdują się oryginalne modele gipsowe wykonane przez XIX-wiecznych rzeźbiarzy florenckich. Zobacz oryginalne instrumenty muzyczne należące do Medyceuszy, w tym 3 wykonane przez Stradivariusa. Następnie zwiedzaj galerie malarstwa w muzeum i zobacz arcydzieła malarzy średniowiecznych i renesansowych. Przed zakończeniem wizyty wejdź na najwyższe piętro, aby podziwiać ogromne średniowieczne ołtarze.

Florencja: bilet z wyznaczoną godziną wstępu do Ogrodu Boboli

8. Florencja: bilet z wyznaczoną godziną wstępu do Ogrodu Boboli

Ogrody rozciągają się na rozległym terenie, tworząc muzeum pod gołym niebem z antycznymi i renesansowymi rzeźbami, grotami i dużymi fontannami. Odkrywając liczne i różnorodne ścieżki spacerowe, można poczuć atmosferę dworskiego życia. Grotta del Buontalenti to stworzona przez człowieka jaskinia wypełniona sztucznymi stalaktytami i stalagmitami, z posągami owiec, pasterzy oraz rzymskich bogiń. Jaskinia znajduje się nieopodal wejścia do Ogrodu Boboli, na końcu korytarza Vasariego. 

Florencja: Dawid Michała Anioła - bilet priorytetowy i aplikacja audio

9. Florencja: Dawid Michała Anioła - bilet priorytetowy i aplikacja audio

Skorzystaj z naszego biletu priorytetowego, będziesz miał prawo wejść w wybranym przez siebie dniu i godzinie, a także ominiesz kolejkę po bilet, spotykając się z naszym gospodarzem przed muzeum z gotowym biletem. Nasi gospodarze mówiący po włosku i angielsku wprowadzą Cię do bramki kontroli bezpieczeństwa. Dzień przed wizytą otrzymasz wiadomość WhatsApp z przypomnieniem o miejscu spotkania i instrukcją pobrania dołączonej mobilnej aplikacji audio na swoje urządzenia; nie zapomnij naładować telefonu i zabrać ze sobą własne słuchawki. Teraz podłącz słuchawki do urządzenia i korzystaj z naszej ekskluzywnej aplikacji mobilnej z audioprzewodnikiem, aby odkryć geniusz największego artysty wszechczasów, Michała Anioła, poprzez jego liczne rzeźby w Galerii Sztuki Accademia, której nie można przegapić. Wewnątrz podziwiaj oryginalnego Dawida Michała Anioła i zobacz, jak zmienia się jego wyraz twarzy, gdy przechodzisz przez pokój. Podziwiaj szczegóły i opanowanie wyrzeźbione w jednym kawałku marmuru i przekonaj się, dlaczego David urzekł pokolenia na całym świecie. Dawid reprezentuje biblijnego bohatera zwyciężającego z Goliatem, symbolizującego obronę swobód obywatelskich zawartych w Republice Florencji, niezależnym mieście w okresie średniowiecza i renesansu. Ponadto zobacz inne rzeźby wyrzeźbione przez Michała Anioła, takie jak Prigioni (Więźniowie). Te powykrzywiane ciała miały trafić do grobowca papieża Juliusza II, ale grobowiec nigdy nie został ukończony. Zwiedzaj muzeum dalej i zobacz posągi i obrazy innych artystów renesansu, takich jak Andrea Orcagna, Taddeo Gaddi, Domenico Ghirlandaio, Filippino Lippi i Sandro Botticelli. Można także odwiedzić salę poświęconą kolekcji dawnych instrumentów muzycznych z Konserwatorium Cherubinów, Dział Instrumentów Muzycznych. W tej kolekcji znajdują się skrzypce Antonio Stradivariusa należące do Kwintetu Medycejskiego. Skorzystaj z możliwości pełnego poznania domu Dawida Michała Anioła i zarezerwuj wizytę u nas!

Florencja: Bilet priorytetowy Uffizi z aplikacją audioprzewodnika

10. Florencja: Bilet priorytetowy Uffizi z aplikacją audioprzewodnika

Unikaj długich kolejek i wejdź do Galerii Uffizi we Florencji i wejdź szybko dzięki temu biletowi szybkiej ścieżki. Ciesz się wizytą w swoim tempie dzięki naszym ekskluzywnym materiałom audio przygotowanym przez naszego historyka sztuki; dzień przed wizytą otrzymasz wiadomość WhatsApp z przypomnieniem o miejscu spotkania i instrukcją pobrania naszej mobilnej aplikacji audio na swoje urządzenia; nie zapomnij naładować telefonu i zabrać ze sobą własne słuchawki. W dniu wizyty spotkasz się z pracownikiem lokalnego partnera przed wejściem, pod pomnikiem Benvenuto Celliniego wzdłuż Loggiato, otrzymasz bilet, przejdziesz przez obowiązkową linię bezpieczeństwa i znajdziesz się w Ciesz się wygodą omijania zarówno kolejek po bilety, jak i po odbiór biletów. Następnie zwiedzaj jedno z najstarszych muzeów w Europie, korzystając z naszej mobilnej aplikacji z audioprzewodnikiem. Wybierz się w podróż przez historię sztuki od średniowiecza po włoski renesans. Podziwiaj arcydzieła, takie jak „Narodziny Wenus” Botticellego, „Meduza” Caravaggia i jedyny obraz wykonany na drewnie przez Michała Anioła. Galeria może pochwalić się bezcenną kolekcją starożytnych posągów i popiersi rodziny Medyceuszy, która zdobi korytarze i składa się ze starożytnych rzymskich kopii zaginionych rzeźb greckich. Nie możemy się doczekać, aż zadziwimy Cię tym doświadczeniem!

Najciekawsze atrakcje

Florencja: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 833
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Florencja

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Florencja

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Florencja to:

Piza

Florencja: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Florencja? Kliknij tutaj.

Florencja: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 88 747 opinii

Nasze doświadczenie z przewodnikiem Barbarą było niezwykłe, poznając i odkrywając te niezwykłe miejsca w Toskanii. Wysoce polecany. Wydaje mi się jednak, że „lekki lunch”, na który składa się trochę szynki i sera, nie do końca nadaje się dla dzieci, tak samo jak tym z nas, którzy nie piją wina, pozostaje tylko woda.

Wycieczka była niesamowita! Bardzo kompletny, z historią, pięknymi krajobrazami i spektakularną degustacją w Chianti... Przewodnik i kierowca 10/10, bardzo kochający i zatroskany. Polecam w 100%!!

Bardzo podobała nam się wycieczka! Sara była bardzo kochająca i prowadziła nas doskonale. Zdecydowanie polecamy wycieczkę.

Posąg Dawida jest spektakularny, warto i czujemy się mali stojąc u stóp tak doskonałego dzieła

Wspaniałe doświadczenie! Warto poświęcić czas na wizytę.